Solaris tańszy od Volvo - hybrydy coraz bliżej MZK

  • 6.02.2017, 23:59
Solaris tańszy od Volvo - hybrydy coraz bliżej MZK
Dzisiaj otwarto oferty w ramach przetargu na zakup nowych hybrydowych autobusów dla tomaszowskiego Miejskiego Zakładu Komunikacji. Poinformował o tym na swoim profilu FB prezydent Marcin Witko. Do "wyścigu" ostatecznie stanęło dwóch dostawców. Zdecydowanie tańszym z nich jest polski Solaris.

Nowe autobusy będą wyposażone w monitory LCD pokazujące m.in. trasę i czas przejazdu, informacje o najbliższych przystankach, wiadomości miejskie, pogodę. Pojazdy będą również umożliwiały bezprzewodowy, szybki dostęp do Internetu (wi-fi). W autobusie będzie można też naładować telefon komórkowy.

 

Wraz z nowym taborem, nie zabraknie udogodnień dla osób niepełnosprawnych. Pojawią się rozkładane rampy, które będą umożliwiały bezproblemowy wjazd wózkiem inwalidzkim, specjalne, elektroniczne tablice na boku pojazdów dla osób niedowidzących. Hybrydy będą oczywiście ekologiczne (będą  emitowały do środowiska minimalną ilość substancji szkodliwych) i  ciche. 

 

 


 

 

 
Miasto ogłosiło przetarg na zakup 20 autobusów, a MZK na 5. Oferty można było składać do 2 lutego 2017 roku. Łączna wartość projektów komunikacyjnych to ponad 66 mln zł, a umowa na dofinansowanie w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego opiewa na ponad 34 mln zł.



Z nowych autobusów mieszkańcy będą mogli korzystać jeszcze w tym roku. Razem z auobuami powinna pojawić się także możliwość bezpłatnego podróżowania. Jak zapewniał na ostatniej sesji Rady Miejskiej, Prezydent Marcin Witko, będzie ona jedynie skierowana do osób zameldowany i płacących pdatki w Tomaszowie. Mieszkańcy okolicznych gmin zza przejazd będą musili płacić.

 

 

 

Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (29)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Rafał G
Rafał G 15.02.2017, 10:04
Już te tablice informacyjne nie działają w 40 manie widać nastąpiła jakaś usterka.
Rafał G
Rafał G 8.02.2017, 19:51
Pokaż mi to miasto a uwierzę znam tylu kierowców w Tomaszowie Maz i żaden tyle nie zarabia nawet w Warszawie nie ma takiego zarobku pewnie zanim coś napiszesz się zastanów.
Sukces to będzie niewątpliwy.
Sukces to będzie niewątpliwy. 7.02.2017, 19:23
Pierwszy wielomilowy krok w przód. I to, że Solarisy nie będą zasilane ONem z Rosji tylko po trosze energią elektryczną z Bełchatowa produkowaną na bazie rodzimego węgla, to też sukces.
Na pewno o smogu będziemy rzadziej wspominać. W Tomaszowie.
Oby tylko z awaryjnością tych drogich i dużych zabawek nie było kłopotów.
Bo tu są różne sygnały.
wydaje mi się
wydaje mi się 7.02.2017, 00:04
że pomimo iż serce wybrało by polskiego Solarisa, to jednak Volvo ma większą szansę. Tam jest napęd równoległy a w Solarisie szeregowy. Volvo jest bardziej solidne. A i tak fabryka jest we Wrocławiu więc pieniążki w przypadku Tym trafiały by do Polski. Z drugiej strony obydwie firmy dają gwarancje więc awaryjność nas nie musi martwić...
maniek
maniek 7.02.2017, 01:19
Mówisz, że nie trzeba się o awaryjność martwić. Naprawią za darmo, tyle tylko, że ktoś w razie awarii spóźni się do pracy czy na pociąg. Czytałem w kilku artykułach, że po co Polska kupowała takie drogie pociągi Pendolino przecież PESA robi takie super pociągi dużo taniej. Może i one jakoś tam wyglądają tyle tylko, że psują się na potęgę - ciągle mają przez to opóźnienia - za PESĘ musi jechać lokomotywa z wagonami. Normalka to problem z drzwiami - szczególnie teraz w mrozy. Ostatnio odbierałem kogoś z dworca przyjeżdża PESA opóźniona z Warszawy 20minut. W jednym członie jedne drzwi nie działają, w drugim całym członie wysiadło ogrzewanie, w Tomaszowie większość ludzi z tego zimnego przesiadała się do już zatłoczonego ogrzewanego. Z Pendolino takie problemy prawie się nie zdarzają, jest droższy, ale jakość wykonania jest lepsza.
Rafał G
Rafał G 6.02.2017, 23:10
Jestem za firmą Solaris aby wygrała i były takie autobusy jak ten żółty co był u nas na testach .
Pasażer na Gape
Pasażer na Gape 13.02.2017, 23:02
Dobry wybór ,bo trzeba wspierać swoje choćby nawet droższe było,bo tak robia w innych krajach,a wiedomo,że to wspiera nasz słaba gospodarkę, i jeszcze jedno na koniec,ludzi błagam was nie chdźcie do tych zagranicznych marketów i zastanawiajcie sie podczas zakupów co bierzecie z pólki, w internecie sa spisy polskich produktów i można to sobie sprawdzic,pamietajcie kupujac swoje wspierasz swojego w tym samego siebie,nie sugerujcie sie zbytnio kodem rozpoczynajacym sie na 590.... bo to jest złudne i wcale nie oznacza polskiego produktu,dziekuje za uwage i rozsądku życze.Pasażer na Gape.
LSPR24
LSPR24 6.02.2017, 23:31
no dokładnie :))
Rafał G
Rafał G 7.02.2017, 09:36
Miałem okazje nim jechać jako pasażer na Dożynki był super.
Z takim głosem się spotkałem i to pokrzepiło:
Z takim głosem się spotkałem i to pokrzepiło: 6.02.2017, 22:32
"Polskie pochodzenie sprzętu, na który wykosztuje się niezamożne polskie miasteczko, mimo, że może niezapisane w przetargu, powinno być tu decydującym atutem.

Każdy kto uważa się za Polaka, powinien mieć zawsze z tyłu głowy, że za 10 lat może dojść do takiego zaostrzenia stosunków społecznych, że jeszcze przed zmierzchem do drzwi zapukają mściciele. Polscy mściciele.

Oddawanie kontraktów Chińczykom jest dzisiaj tym czym podczas wojny pusczanie się z niemieckim oficerami"

Ludzie to widzą i nie jest wykluczone, że listy są tworzone.
Bezrobotny
Bezrobotny 6.02.2017, 20:08
jedynie skierowana do osób zameldowany i płacących pdatki w Tomaszowie.

Czyli co jak jestem zameldowany i mieszkam w Tomaszowie Maz. ale nie płace podatków bo nie posiadam żadnych dochodów to nie będę mógł jechać za darmo do MOPS-u po jałmużnę
robotny
robotny 15.02.2017, 20:44
bezrobotny? dzisiaj? no chyba,że coś przeszkadza w podjęciu pracy ,której jest więcej niż osób od 18 do65 roku życia,jak dziś ktoś mi gada,że jest bezrobotny to z niedowieżaniem patrze na takiego jegomościa,bezrobotny zawodowy czy z własnej woli?
tomaszowianka
tomaszowianka 6.02.2017, 21:38
osoby bez dochodów mogą iść pieszo żeby nie uszczuplać swoich ,,niedochodów,,
Gosia
Gosia 6.02.2017, 20:52
Bezdomni i menele wszelkiej maści ze swoją niemiłą wonią nie powinni zanieczyszczać nowiutkich pojazdów hybrydowych, spacerki po mieście dobrze im zrobią.
Tomek
Tomek 8.02.2017, 20:43
Nie zawsze mądre jest, takie publiczne obrażanie innych, tak chcą, tak mają albo nie chcą ale nie mają wyjścia. Pisanie, że ktoś, nie może, bo jest bezdomnym, ma problemy np alkoholowe, to obrażanie mimo wszystko człowieka.
Nigdy nie wiadomo, czy ktoś taki jak pani, nie będzie w takiej sytuacji.
wio
wio 6.02.2017, 19:43
Kiedy wynik przetargu na bazę mzk,mam nadzieje ze Tomaszewska firma najlepiej GETMAR
Ojciec
Ojciec 6.02.2017, 18:42
Ciekawe czy będą podwyżki dla kierowców. Póki co to lepiej na kasie w markecie pracować niż w MZK. W markecie przynajmniej odpowiedzialność dużo mniejsza.
snarki
snarki 7.02.2017, 12:06
idź zobacz za ile pracują np w Żłobku Samorządowym , tam to jest dopiero odpowiedzialność
wio
wio 6.02.2017, 19:41
To niech idzie pracować do marketu. Każdy wybiera sam.
Ojciec.
Ojciec. 6.02.2017, 20:13
Na pewno nie pójdę pracować do MZK za taką stawkę.
Robert Kierowca
Robert Kierowca 7.02.2017, 12:35
A skad wiesz jakie są zarobki w Mzk?Pracujesz tam,czy może ktoś Ci powiedział?Dla jednej osoby takie zarobki są wystarczające,natomiast dla drugiej nie.Więc tak naprawdę zdania są podzielone.Jeżeli nie masz pojęcia,jak pracuje się w Mzk i jakie są zarobki to nie wypowiadaj się.
Rafał G
Rafał G 7.02.2017, 13:51
Popieram zdanie co do MZK Tomaszów Maz bardzo dobrze,że będzie nowoczesne itd będziemy mieli najlepsze w województwie .
Byłem.
Byłem. 7.02.2017, 13:05
Jak mi powiedzieli ile to ich wysmialem. W innym mieście zarabiam dwa razy tyle. O warunkach pracy nie wspominając.
snarki
snarki 8.02.2017, 15:58
Pan Kierowca się znalazł.....
Ja
Ja 7.02.2017, 14:31
Jakim mieście? Konkret poproszę. W żadnej MZK w Polsce nie zarabia się 2 razy więcej. Więc nie pisz głupot bo nawet prawa jazdy na autobus nie masz.
tomaszowianka
tomaszowianka 6.02.2017, 21:44
wolny wybór,pracuje kto chce a wszelkie zasiłki z MOPS..ów itp.powinny być zlikwidowane ,niech otrzymują osoby które straciły pracę przez pół rok i koniec,dość tego utrzymywania nierobów,tyle osób pracuje za ,,grosze,,i łapy nie wyciągają po zasiłki
LSPR24
LSPR24 6.02.2017, 23:02
Jestes kołtunem "tomaszowianko" Wydaje ci się, że jesteś na czasie, ze jestes do przodu, a jestes zwykłym kołtunem. Z kurzym móżdżkiem, z mentalnością z "Pamiętników z wakacji"

Pojedz sobie do Starachowic i zobacz co zostalo zrobione z dobrze prosperujacym w PRLu zakladem, który robil konkurencyjne miniciezarowki. Zrdukowali zalogę - nie pomogło, sprzedali Zasadzie - nie pomogło. Zasada Manowi - nie pomogło. Zaorali...

@Ojciec, a nawet jesli bys byl bezrobotnym, to jest jakis powod do wstydu? Bedziesz sie koltunom tlumaczyl? Staraj sie - mimo wszystko - dobrze sie odżywiac i nie zamartiwaj się,
a dożyjesz jeszcze czasu sprawiedliwości. Młodzi już kosy ostrzą. A ja - nieco starszy - im onuce ceruje i zaraz będę sznurował.

TU JEST POLSKA!
tomaszowianka
tomaszowianka 7.02.2017, 10:24
rozumiem że wszyscy którzy stracili pracę w swoim miejscu zamieszkania i dojeżdżają do pracy ...dziesiąt kilometrów są kołtunami?a co z tymi którzy wracają do domu w sobotę i w z niedzieli na poniedziałek znowu jadą do pracy,ja tez tak pracuję żeby rodzina mogła żyć
Ojciec
Ojciec 6.02.2017, 22:13
Życzę Pani i całej Pani rodzinie, żeby nigdy nie stracili pracy. Ja nie jestem bezrobotny ale chciałbym pracować za godne pieniądze w naszym mieście a nie dojeżdżać 60km do pracy.

Pozostałe