Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 18:21
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Zarządzanie przez konflikt - niepełnosprawni z wypowiedzeniem

Warsztaty terapii zajęciowej prowadzone przez Stowarzyszenie Rodzin Dzieci i Osób Niepełnosprawnych zajmują się swoimi podopiecznymi już od 22 lat. W tym czasie kilkakrotnie zmieniały swoją siedzibę. Za każdym razem wiązało się to ze sporymi kosztami finansowymi oraz osobistymi. Może się okazać, że niepełnosprawnych czekać będzie kolejna przeprowadzka. Wszytko za sprawą przetargu, jaki zorganizować chce Prezydent Miasta,

Na początku swojego funkcjonowania Warsztaty Terapii Zajęciowej prowadzone były w budynkach należących do "Polwinu" przy ulicy Farbiarskiej (obecnie w tym miejsc zbudowano supermarket "Biedronki". Później zostały przeniesione do byłej "Budowlanki". Obydwa te obiekty nie były one przystosowane dla potrzeb osób niepełnosprawnych, a w szczególności tych, którzy poruszają się na wózkach inwalidzkich.

 

W końcu udało się znaleźć kolejną siedzibę. Warsztaty trafiły do budynku byłego Gimnazjum nr 2 /wcześniej Szkoła Podstawowa numer 2/ przy ul. Warszawskiej 95/97. Wydawało się, że niepełnosprawni znaleźli wreszcie swoje miejsce na dłużej. Sielanki nie było, ze względu na stosunkowo trudnych sąsiadów, którymi była Szkoła Katolicka. Jednak jakoś udawało się funkcjonować przez półtora roku.

 

Prezeska Stowarzyszenia, pani Marianna Przewoźnik podkreśla koszty związane z adaptacją pomieszczeń po dawnej szkole na potrzeby warsztatów. Wymieniono stolarkę, instalację elektryczną i oczywiście odnowiono wydzierżawione sale. Stowarzyszenie prace te wykonało z własnych oraz pochodzących od darczyńców środków. Na pomoc miasta w tym względzie nie mogło liczyć.

 

Zarządcą nieruchomości po zlikwidowaniu Gimnazjum numer 2 została dyrektor Zespołu Szkół numer 4, pani Wacława Bak. Dysponowała ją na podstawie tzw. trwałego zarządu, czyli formy prawnej przypisanej jednostkom budżetowym. Jednak obiekt nie był przez jej placówkę w żaden sposób wykorzystywany. Postanowiono więc, że trwały zarząd zostanie wygaszony. Razem z nim, zgodnie z ustawą o gospodarce nieruchomościami, z urzędu wygaszane są zawarte umowy najmu, i dzierżawy z zachowaniem trzymiesięcznego okresu wypowiedzenia.

 

- Zarząd ZS4 miał charakter czasowy. Szkoła ponosi nakłady związane z zarządzaniem budynkiem po byłym Gimnazjum, które powinna przeznaczać na własny budynek, jest to również duże obciążenie dla pracowników ZS4. Umowy najmu nie są wypowiadane. Z chwilą wygaśnięcia zarządu ZS4 z mocy prawa umowy ulegają rozwiązaniu. Nie ma przeszkód, aby nowy dzierżawca zawarł umowy z dotychczasowymi najemcami - wyjaśnia rzecznik prasowy prezydenta miasta, Joanna Szczepańska.

 

O fakcie rozwiązania umów "z mocy prawa" Stowarzyszenie dowiedziało się w połowie maja. Poinformowano je (podobnie jak i innych dzierżawców), że Prezydent Miasta zamierza ogłosić przetarg nieograniczony na dzierżawę całego obiektu. W piśmie wskazano też obowiązki przyszłego dzierżawcy, w tym konieczność ponoszenia wszelkich kosztów związanych z jego utrzymaniem (koszty przeglądów okresowych, ubezpieczenia, podatków od nieruchomości itd.). Na dzień dzisiejszy sa one niebagatelne.

 

 

- Koszty jakie ponosimy aktualnie, jako miasto, to około 80 tys. zł. brutto plus koszty pracownicze (około 40 tys. zł brutto) + ewentualne koszty napraw, remontów itp - mówi Szczepańska.

 

Prezydent Miasta wydał już zarządzenie w sprawie przetargu na dzierżawę nieruchomości. Określony w nim minimalną stawkę miesięczną (4 tys. zł. + VAT) oraz cel dzierżawy, którym jest prowadzenie działalności oświatowej, charytatywnej, opiekuńczej i wychowawczej. Sam przetarg powinien odbyć się w lipcu.

 

Budynek w chwili obecnej zajmują 4 podmioty. Wszystkie zainteresowane są kontynuowaniem swojej działalności w tym miejscu. Są to: - Stowarzyszenie Amazonek (73 m2), st. katolickie - (396 m2 + boisko i tereny zielone), WTZ  (680m2 + tereny zielone itp.), i Polski Związek Niewidomych (53m2).

 

Władze miasta twierdzą, że dalszy wynajem pomieszczeń Warsztatom Terapii Zajęciowej i innym podmiotom będzie w wyłącznych kompetencjach nowego dzierżawcy. Kto nim będzie i czy umowy będą kontynuowane? Tego oczywiście nie wiadomo. Podobnie jak niejasne są przesłanki dla których miasto rozpoczęło poszukiwanie dzierżawcy.

 

Na warsztaty terapii zajęciowej prowadzone przez Stowarzyszenie Rodzin Dzieci i Osób Niepełnosprawnych  uczęszcza obecnie 60 osób. Tylko jedna z nich porusza się na wózku inwalidzkim.

 

Pieniądze na ich działalność pochodzą głównie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Ujęte są one w budżecie Powiatu Tomaszowskiego. Kwota jaką otrzymują to ok 1,2 tys. zł miesięcznie na jednego uczestnika. Pokrywane są z niej wydatki na zatrudnienie instruktorów, opiekunów oraz wynajmu pomieszczeń. Dotąd WTZ płaciły za dzierżawę 6 tys. złotych. Opłaty ponosiły także inne podmioty. st. katolickie  4 tys. zł,  Stowarzyszenie Amazonek 250 zł i PZN 170 zł.

 

W międzyczasie Stowarzyszeniu zaproponowano nowa lokalizację. Miałoby się okno przenieść do budynku po dawnym przedszkolu przy ulicy Konstytucji 3 Maja. Potwierdza to Joanna Szczepańska z tomaszowskiego magistratu. - Na spotkaniu z przedstawicielami WTZ, przewidując różne scenariusze, zostały zaproponowane dwie lokalizacje. Pierwsza to budynek po byłym Tkaczu w al. Piłsudskiego, druga to pałacyk po byłym przedszkolu nr 16 przy Konstytucji 3 Maja. Pierwszy z tych obiektów jest częściowo przystosowany dla osób niepełnosprawnych (parter) i nie wymaga remontu. Druga lokalizacja wymaga adaptacji i remontu.

 

W opinii WTZ jednak były Tkacz jest zbyt mały, a pałacyk po przedszkolu jest po prostu zrujnowany - Nie stać nas na kolejne remonty. Tutaj koszty mogą przekroczyć pół miliona złotych. Mamy inwestować w mury, czy w podopiecznych  - mówią rozgoryczeni przedstawiciele Stowarzyszenia.

 

Stowarzyszenie zamierza więc stanąć do przetargu. Nie wiadomo z iloma podmiotami będzie musiało w nim konkurować. Prawdopodobnie o dzierżawę budynku będzie starać się także Stowarzyszenie Katolickie, prowadzące szkołę. O ile WTZ nie przeszkadza funkcjonująca w tym samym  miejscu placówka oświatowa, to opiekunowie mają obawy, czy zarządzający katolicką szkołą, jeśli przetarg wygrają,  zechcą z nimi podpisać umowę podnajmu i jakie stawki czynszu ustalą. Wyrażają też głośne obawy dotyczące rzetelności przetargu, ponieważ dyrektor Szkoły, Mariusz Węgrzynowski jest równocześnie  radnym i czołowym działaczem PiS w naszym powiecie,

 

Niepełnosprawni szukają więc pomocy u radnych, dziennikarzy, piszą pisma do Prezydenta oraz odwiedzają Starostę. Przedstawiciele organizacji zamierzają przyjść na sesje obu samorządów, by opowiedzieć o specyfice swojej działalności. - Ludzie zwyczajnie nie wiedzą czym się zajmujemy i na czym polega nasza praca. Chcemy im o tym opowiedzieć - mówią

 

****

Zapowiedziana wizyta uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz ich opiekunów doszła dzisiaj do skutku. Radni mieli okazję do wysłuchania kilku zdań o funkcjonowaniu WTZ oraz prośby o wsparcie w rozmowach prowadzonych z władzami miasta. W odpowiedzi na moją interpelację starosta Mirosła Kukliński obiecał pomoc "by wilk był syty i owca cała".Jest to tym bardziej istotne, że Warsztaty Terapii Zajęciowej, finansowane z środków PFRON a więc w jakiś sposób z budżetu Powiatu.  

 

Mariusz Strzępek

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Mańka 30.06.2016 22:05
Pani o ktorej piszesz, jest od "ocieplania wizerunku" stąd jej obecność gdzie tylko się da. Wyjątkowo się władzy nadała, niewinnie wyglądająca twarz to jej największy atut.

ok 29.06.2016 22:14
poczekajcie jak wam podatki podskoczą.w tym roku już nie żle wywindowali.za dwa lata będzie dno.

wredus 29.06.2016 13:29
Ciekawe , kiedy wreszcie polskie społeczeństwo zacznie myśleć i będzie wybierać po raz kolejny radnych, którzy nigdy nimi nie byli. A byłym wiecznym radnym, posłom czy senatorom podziękuje . Może wróci myślenie i normalność

czytelniczka 29.06.2016 12:34
Pozyskać środki z Unii i utworzyć w budynkach niedoszłej Mediateki przy ulicy Kawki, Ośrodek dla Niepełnosprawnych którego pozazdroszczą nam inne miasta.

Ale 29.06.2016 13:34
powiedz mi kto ma to zrobić , bo nasze baletowe władze mają inne ważniejsze sprawy do załatwiania (imprezki , imprezki , i jeszcze raz imprezki ). Na inne sprawy nie ma ani chęci , ani czasu , ani też pieniędzy . Żeby zrobić dwie wielkie imprezy trzeba było na czymś zaoszczędzić - a na czym najłatwiej ? Na najsłabszych . Gorzka prawda ale prawda !

maniek 29.06.2016 22:42
Że są jakieś tam imprezy to jeszcze OK. Takie imprezy mogą mieć sponsorów i nie zawsze dużo kosztować sam Urząd. Dla mnie nie co dziwne jest to, że Pani wiceprezydent jest prawie na wszystkich jakichkolwiek imprezach odbywających się w mieście. Akurat to ona właśnie jest od spraw pomocy społecznej. Widać ją zawsze uśmiechniętą na zdjęciach, zwykle z tą kobietą od edukacji chyba. Pal licho jak to jest sobota czy niedziela - ale w tygodniu w godzinach pracy. Wiadomo, że na jakieś ważniejsze imprezy trzeba przyjść, tylko po co na każdy występ przedszkolaków. Na zdjęciach ze święta pielęgniarek też jest - a przecież szpital to powiat. A jak widać przydałoby się w tym czasie zająć jakimiś ważnymi problemami.

mózykokateheta 29.06.2016 11:34
WTZ można przenieść do szkoły specjalnej na majowej. Internat kwaterował kiedyś kilkaset dzieciaków, a dzisiaj jest ich raptem 30. Pomieszczeń nie ubyło i się nie skurczyły. Tyko musi wiedzieć prawica co robi lewica. Zawsze mogą podpisać kolejna notatkę o współpracy starosta i prezydent.

Ja :) 29.06.2016 11:19
A wystarczylo nie klaskać w Antoniadę i bylaby kasa na dwa lata ... najprościej jest uderzyć w bezbronnych. Zamiast wspierać takie środowiska, miasto spycha je na margines. Wygląda na to, że miasto znalazło sposób, na znalezienie kasy na remonty zdewastowanych budynków. A to co mogłoby samo zainwestować - przepuści na imprezy... Jaki Pan, taki kram... Ps. Nie liczylbym na chrześcijańską postawę władz gimnazjum ;)

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama