Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 14:42
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Lekkoatletyka

Ewa Staruch  broniła honoru tomaszowskiej lekkiej atletyki
Ewa Staruch broniła honoru tomaszowskiej lekkiej atletyki

Kulomiotka MKS Tomaszów Ewa Staruch była jedyną mieszkanką naszego miasta, która znalazła się w lekkoatletycznej kadrze województwa łódzkiego na XX Ogólnopolską Olimpiadę Młodzieży w sportach letnich i halowych - Dolnośląskie 2014. Czternastego lipca Ewa wystąpiła w konkursie pchnięcia kulą.

16.07.2014 00:29    1
Lekkoatleci z rekordami życiowymi - MKS Tomaszów Mazowiecki
Lekkoatleci z rekordami życiowymi - MKS Tomaszów Mazowiecki

Tomaszowscy lekkoatleci odnotowują coraz lepsze wyniki w swoich letn ich startach

06.07.2014 20:43
Lekkoatletyka - "uboga w szaty królowa, lecz bogata w sukcesy"
Lekkoatletyka - "uboga w szaty królowa, lecz bogata w sukcesy"

Sukcesy w mieście są, lecz młodzi ludzie się do niej nie garną. Jest jedną najpopularniejszych dyscyplin sportowych na świecie i chyba obok piłki nożnej sportem, który może uprawiać każdy. Lekkoatletyka czemu tak bogata u nas w medale, a biedna w biegi sprinterskie? Na te i inne pytania postanowiliśmy znaleźć odpowiedź u trenerów.

04.07.2014 00:02    6
Tomczyk i Goździk wśród najlepszych w kraju
Tomczyk i Goździk wśród najlepszych w kraju

28 - 30 czerwca w Toruniu odbyły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów. Udział w zawodach wzięły dwie Tomaszowianki.

30.06.2014 20:53
Lekkoatleci z  sukcesami
Lekkoatleci z sukcesami

W miniony weekend odbył się mityng z cyklu ŁOZLA.

16.06.2014 23:02
Ewa Staruch zwycięża w Memoriale Ludwika Szumlewskiego
Ewa Staruch zwycięża w Memoriale Ludwika Szumlewskiego

W Łodzi dzień po zawodach młodzików odbył się ogólnopolski 22. Memoriał Ludwika Szumlewskiego

12.06.2014 21:11
Lekkoatletyka: świetne występy naszych reprezentantów
Lekkoatletyka: świetne występy naszych reprezentantów

Siódmego czerwca w Łodzi odbyły się Mistrzostwa Województwa Łódzkiego Młodzików, oraz zawody „Lubię Sport”. Nie zabrakło w nich Tomaszowian.

12.06.2014 20:20
Lekkoatleci nie próżnują
Lekkoatleci nie próżnują

W Łodzi na stadionie AZS przy ulicy Lumumby 22/26 odbył się Miting Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki (ŁOZLA), oraz zawody „Lubię Sport”. W rywalizacji nie zabrakło Tomaszowian z klubu MKS.

26.05.2014 23:44
Z nami pierwszy miting z cyklu ŁOZLA
Z nami pierwszy miting z cyklu ŁOZLA

Czwartego maja w Łodzi odbył się pierwszy lekkoatletycznY miting Łódzkiego Okręgowego Związku Lekkiej Atletyki. Nie zabrakło w nim Tomaszowian z klubu MKS Tomaszów Mazowiecki.

11.05.2014 22:20
Lekkoatleci MKS Tomaszów rozpoczęli sezon na powietrzu
Lekkoatleci MKS Tomaszów rozpoczęli sezon na powietrzu

26 kwietnia w Aleksandrowie Łódzkim odbył się lekkoatletyczny „Miting otwarcia”. Na zawodach nie zabrakło Tomaszowian z klubu MKS Tomaszów Mazowiecki.

27.04.2014 20:06
Klaudia Muchlada z brązem Mistrzostw Polski Juniorek
Klaudia Muchlada z brązem Mistrzostw Polski Juniorek

Za nami drugi dzień rywalizacji Mistrzostw Polski Juniorów i juniorów młodszych w lekkiej atletyce, które od czwartku odbywają się w Spale.

24.01.2014 23:03
Muchlada blisko podium halowych Mistrzostw Polski w Spale
Muchlada blisko podium halowych Mistrzostw Polski w Spale

W dniu dzisiejszym w Spale rozpoczęły się halowe Mistrzostwa Polski juniorów, oraz juniorów młodszych w lekkiej atletyce. Zmagania w zawodach rozpoczęły wieloboistki i wieloboiści. Wśród pań nie zabrakło Klaudii Muchlada, byłej zawodniczki MKS Tomaszów.

23.01.2014 23:49    2
Sportowe podsumowanie roku 2013 (część 2): Maj - Sierpień
Sportowe podsumowanie roku 2013 (część 2): Maj - Sierpień

Rok 2013 zbliża się ku końcowi. Bez wątpienia nasi lokalni sportowcy okres ostatnich 12 miesięcy będą wspominać niezwykle miło. Zapraszamy na drugą część sportowego podsumowania roku.

30.12.2014 02:49
Lekkoatleczne podsumowanie roku
Lekkoatleczne podsumowanie roku

Tegoroczny sezon lekkoatletyczny obfitował w wiele udanych wyników. Tomaszowianie rzucali daleko, biegali szybko, skakali wysoko.

19.12.2013 00:42
Szybki Jóźwiak i silna Muchlada
Szybki Jóźwiak i silna Muchlada

Szesnastego czerwca w Łodzi odbył się lekkoatletyczny miting Łozla 2013. Bardzo dobrze spisał się Tomasz Jóźwiak, który okazał się najszybszym biegaczem na tej imprezie.

18.06.2013 21:00    1
OOM: Dobre występy naszych młodych lekkoatletów
OOM: Dobre występy naszych młodych lekkoatletów

2 i 3 Czerwca w Bydgoszczy odbyły się kwalifikacje lekkoatletów do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w sportach letnich. Nie zabrakło naszych reprezentantów.

18.06.2013 19:07
Klaudia Muchlada wicemistrzynią Polski Juniorów
Klaudia Muchlada wicemistrzynią Polski Juniorów

Pierwszego, oraz drugiego czerwca w Opolu odbyły się lekkoatletyczne Mistrzostwa Polski Juniorów w wieloboju. Doskonale spisała się Klaudia Muchlada, która przywiozła z imprezy srebrny medal.

18.06.2013 12:58    1
Każda przygoda kiedyś się kończy
Każda przygoda kiedyś się kończy

Tomaszowianie odnosili i odnoszą sukcesy sportowe. Często zdobywamy laury w dyscyplinach mało popularnych, jak na przykład lekkoatletyka lub sporty siłowe. Tymczasem utalentowanej młodzieży u nas nie brakuje. Wśród tego grona znajdziemy też kobiety. Jedną z nich jest rodowita dwudziestodwuletnia dyskobolka, Iza Ogórek. Mimo młodego wieku ma na swoim koncie wiele osiągnięć. Niestety zawodniczka w ostatnim czasie zmuszona zrezygnować z czynnego uprawiania sportu.

24.05.2013 23:00    3
MKS Tomaszów Mazowiecki na Facebooku
MKS Tomaszów Mazowiecki na Facebooku

Klika dni temu na jednym z najbardziej znanych portali społecznosciowych powstała strona z jedynym Tomaszowskim klubem lekkoatletycznym.

17.03.2013 21:28
SPAŁA: Zapraszamy na Halowe Mistrzostwa Polski
SPAŁA: Zapraszamy na Halowe Mistrzostwa Polski

Już w najbliższą sobotę o godzinie dziesiątej w hali Centralnego Ośrodka Sportów Spała, rozpoczną się 57. Halowe Mistrzostwa Polski w lekkoatletyce. Wstęp na zawody jest wolny. Serdecznie zapraszamy wszystkich kibiców "królowej sportów". Nie zabraknie gwiazd.

15.02.2013 03:23
zachmurzenie duże

Temperatura: 16°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 12 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: Babcia JadziaTreść komentarza: Ulubiony znak samorządowców to B5 zakaz wiazdu samochodów ciężarowych. Koszt takiego znaku razem ze słupiem pod znak i stertą papierów oraz ekipa która ten znak postawi to lekko 2tyś złotych. Takich znaków w wielu miastach jest nastawiane bez opamiętania. Pieniądze przeznaczyć na lepsze drogi i mosty. Niestety myślenie w kategoriach czubka własnego nosa może się skończyć tym że w pobliskim sklepie zabraknie ulubionych bułeczek lub na stacji paliw zabraknie paliwa. Prawda jest taka że drogi i transport to krwioobieg gospodarki. Bez tego pozostanie nam tylko chrust i furmanki. Jak ci tiry przeszkadzają to wyprowadź się na zadupie tam gdzie jest tabliczka Koniec Świata i zobaczymy wtedy jak będziesz żyć bez tirów.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 14:01Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazówAutor komentarza: TomaszówTreść komentarza: Kolejny protest tym razem przeciwko Antoniemu,osoby te które na wszystkich protestach tzw totalnej opozycji:)tylko coś was mało :)gnlsData dodania komentarza: 26.09.2022, 13:10Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: MarlaTreść komentarza: Brawo !Data dodania komentarza: 26.09.2022, 11:45Źródło komentarza: Dobro i zło w tomaszowskim krajobrazieAutor komentarza: AmsTreść komentarza: Czyli znowu nikt nie zapyta osób, które nie korzystają z komunikacji miejskiej, a które chętnie korzystalyby z niej gdyby rozkład jazdy był inny. Porażka.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:48Źródło komentarza: Ankieterzy pojawią się w autobusach MZKAutor komentarza: tomTreść komentarza: Nic nie wiedziałem o tym proteście ale go popieram i wstydzę się że taki człowiek jak Macierewicz ma cokolwiek wspólnego z moim miastem FE !Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:37Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: Uczeń lat70Treść komentarza: Bo to najlepsza szkoła. II LO zwą się arbuzami, ale te prawdziwe arbuzy to były za czasów dyr. Grabowskiego (lata 70), obecnie to dużo im brakuje. Na starej renomie chcą jechać przez pół wieku - dobre sobie. Z tamtych arbuzów to jeno woda i kolor się ostały. Za Grabola i Wojtka Lubczyńskiego to na studia dostawali się niemalże 100% kto tylko się starał.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:37Źródło komentarza: I Liceum pęka w szwach. W czterech szkołach wolne miejca
Reklama
a