Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 01:23
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Prawym okiem: powrót komunizmu

Wszystko na to wskazuje, że wracają czasy komuny. Trudno się temu dziwić, zważywszy na liczbę osób, które PRL wspominają z rozrzewnieniem, nostalgią i chyba nawet z jakąś dziwną do wyjaśnienia sympatią.

Dla dzisiejszych 50-latków (ale też o dekadę młodszych i starszych) ta tzw. komuna to czas młodości, a więc nie da się ukryć przeważnie miłych wspomnień (z czymkolwiek by się one nie wiązały) i poczucia bezpieczeństwa. Przez ostatnie ćwierć wieku słyszałem od wielu osób, że w komunie było lepiej. Łapałem się zawsze za głowę pytając: a z czym niby tak lepiej było?

No dobrze, powiedzmy sobie wprost różnice widać gołym okiem. Przede wszystkim różnice w stanie posiadania. W komunie, gdzie luksusem był bolid 126p, nie były one tak dostrzegalne. O wyższym nieco statusie materialnym świadczyły Wranglery albo Levisy kupione w Pewexie albo Baltonie. Oczywiście była też grupa osób, którym powodziło się lepiej, ale nie znajdowała ona uznania w oczach socjalistycznego ludu.

Do dzisiaj używa się naładowanych negatywnymi emocjami określeń "prywaciarz" albo "spekulant". Co więcej, do tych wspomnianych dochodzi jeszcze określenie "złodziej". Przecież skoro ma, to na pewno ukradł, bo niemożliwe, by uczciwie zarobił. Najgorsze jest to, że w podobny sposób myślą nie tylko ci ubożsi, ale też tacy, którzy całkiem nieźle zarabiają i w życiu sobie radzą. Czy ktoś potrafi wyjaśnić ten polski fenomen?

Demony komuny nie umarły. Teraz zaczynają żyć swoim nowym życiem. Socjaliści PiS postanowili wprowadzić urawniłowkę. Zamierzają zlikwidować prosty w swej istocie podatek liniowy i zamiast niego wprowadzić opodatkowanie progresywne. Brawo! Takie same postulaty zgłaszają postkomuniści z SLD oraz skrajna lewica, taka jak niszowa partia "Razem". - Koniec przywilejów dla bogaczy! Nie może w tej samej wysokości płacić podatku ten, który zarabia milion z tym, którego wynagrodzenie wynosi 1500 zł! - krzyczą działacze partyjni z ministrem Kowalczykiem na czele.

Jak zwykle w takich sytuacjach dochodzi do przekłamań i wyznaczenia linii podziału. Oni-My (a raczej Wy). Oczywistym bowiem jest, że wspomniane dwie grupy nie płacą podatków w tej samej wysokości. Mogą być co najwyżej te same stawki podatkowe. Wpływy do budżetu są natomiast nie porównywalne. Zaokrąglając stawkę do 20%, zarabiający milion zapłaci przecież 200 tysięcy złotych, zarabiający 1500 złotych, nie zapłaci w sumie nic.

[reklama2]


Podobnie absurdalne argumenty dotyczą uzusowienia dochodów. Po pierwsze ci "uprzywilejowani" wcale nie liczą na rządowe emerytury, bo dobrze wiedzą, że jedynymi osobami, na które mogą liczyć są oni sami. Co ciekawe nie korzystają też najczęściej z publicznej służby zdrowia. Wybierają zazwyczaj prywatne gabinety i prywatne ubezpieczenia zdrowotne, gwarantujący szybsza i łatwiejszą dostępność o wyższą jakość świadczonych usług.

Teraz Rząd będzie udawał Janosika. Podwyższając podatki będzie rabował bogatych i dawał... no właśnie komu właściwie będzie dawał Rząd? Obywatelom? Wolne żarty. Wystarczy spojrzeć na wzrastające z dnia na dzień (nawet nie z roku na rok) wydatki na administrację, by pojąć, kto będzie ostatecznym konsumentem zebranych danin. A pieniądze przedsiębiorcy z inwestycji stymulujących rozwój gospodarczy zostaną przetransferowane do działu "socjal".

Oczywiście przedsiębiorcy sobie znów poradzą. Z jednej strony zacznie się masowe rejestrowanie firm za granicą, z drugiej unikanie opodatkowania poprzez zaniżanie przychodów lub zawyżanie kosztów. Ma się rozumieć, że akcja wywoła reakcję i jak w czasach komuny urządzane będą regularne polowania na "oszustów" podatkowych. Będę grzywny kary i domiary i kolejne koszty związane z funkcjonowaniem policji skarbowej.

Przy okazji politycy mogli zapoznać się z tzw. krzywą Laffera. Uczą o tym na pierwszym roku większości studiów o profilu ekonomiczno - zarządczym. Obrazuje ona zależność pomiędzy wzrostem stawek podatkowych wpływami do budżetu.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Dimos 16.10.2016 14:02
Obecnie fryzjer czy mechanik samochodowy gdy musi zapłacić 1500 za lokal, prąd itp nie mówiąc o zakupie narzędzi musi jeszcze oddać 1100zl do ZUSu. Gdy zarobi 3000zl to zostanie mu 400zl. Gdy jest dobry i zarobi 5000zl to 2 400zl ma w kieszeni ale to już trzeba opodatkować. 40% to uratuje małych przedsiębiorców bo nawet przy dochodzie 2000zl nie zbankrutuja przez ZUS. Pytanie co z ludźmi ambitnym, którzy chcą zarabiać 10000 zł i więcej. Mają oddać prawie połowę na socjalistów? Co to za pomysł?

No 16.10.2016 15:54
właśnie - chcieliście mieć pisiorów to teraz macie ich ładne kwiatki więc zapitalajcie i nie narzekajcie .

Maniek 14.10.2016 09:40
Przedsiębiorcy dadzą sobie na pewno radę, kilku polegnie na kontroli ale większość i tak znajdzie sposób, przeniesie firmę za granicę, zacznie zaniżać dochody jednocześnie zwiększając koszta i tak zapłacą niewiele z tego podatku, mnie osobiście podatki nie przerażają większym problemem jest Zus z którego i tak nie mam totalnie nic. Emerytura jeśli będzie to na waciki a póki co to leczę tylko przeziębienie od czasu do czasu i zęby za co płacę z własnej kieszeni.

jam 13.10.2016 12:32
Przedsiębiorca nie był pieszczochem ani oczkiem w głowę żadnej do tej pory władzy. Teraz wygląda jednak, że nadchodzi czas wyjątkowo trudnej walki o przetrwanie

m&m 13.10.2016 09:15
Od analizy tej krzywej powinno się zaczynać ustawiać system podatkowy. Wszystko inne, to zaklinanie rzeczywistości i gnębienie społeczeństwa, które nie może przynieść oczekiwanych wyników. Po objęciu stanowiska każdy premier, minister i inna osoba odpowiedzialna za sferę podatkową powinna nosić to przyklejone przed oczami przez tydzień. Z krajami skandynawskimi ,gdzie socjal jest duży i działa, nie ma się co porównywać, bo startujemy z zupełnie innego poziomu.

mirek 13.10.2016 17:33
ale pisowcy wierzą, że z policją i służbhami wszystkiej maści złamią prawidła wynikające z tej kjrzywej - więc czas się bać bo potrzeb PIS ma wiele...

a szwedzi 13.10.2016 00:48
to nie mieli kilkaset lat żadnej przegranej wojny, a jeśli już to udane czy nieudanych powstań i mają kupę złóż naturalnych od żelaza po ropę począwszy

13.10.2016 00:30
A co ze Szwedami? Płacą ogromne podatki i jakoś są szczęśliwi...

______________nik... 12.10.2016 15:07
... _ _ _ ... ja tam ufam, ze niezłomny i zbawiciel , coś przekombinują...

rwd 12.10.2016 13:20
Socjalizm nigdy, powtarzam nigdy nie opuścił naszego kraju. Zmienił tylko formę za zgodą wszystkich dotychczas rządzących.

Ajdejano 12.10.2016 12:41
Szanowny Panie Mariuszu: Rejestrowanie naszych polskich firm za granicą wzmogło się już 2-3 lata temu (za rządów waszej ukochanej PO) i po tych ostatnich socjalistycznych pomysłach - teraz PiS-u, przyspieszy znacznie. Dlaczego ? Sprawa jest prosta: np. w Czechach, Słowacji, Austrii, Węgrzech - fiskus też zabiera podatki, ale tam fiskus również doradza i nie gnoi np. początkującej firmy, tylko cierpliwie czeka aż ta firma zacznie wspierać państwo podatkami. Państwo polskie - to łajza, która zawsze chciała i chce wyrolować UCZCIWYCH podatników, natomiast krętaczy na dużą skalę, w jakiś tajemniczy sposób omija. W mojej prywatnej kilkudziesięcioletniej działalności w naszym grajdole, doczekałem się wsadzenia do kryminału tylko jednego skurwiela od fiskusa. To zbyt mało - Szanowny Panie Mariuszu. I niech Pan nie atakuje tylko kaczorów, bo wszyscy inni poprzednicy byli dokładnie tacy sami. Pozdrowienia

Ewa 12.10.2016 12:40
Takim już jesteśmy narodem: podłym i zazdrosnym. Sąsiad zarabia dobrze? Złodziej - zabrać mu, a najlepiej dać mi, bo mi się należy "jak psu buda", bo obowiązkiem Państwa jest mi dać. I co z tego, że sąsiada prawie nie ma w domu, bo pracuje non stop. To i tak na pewno złodziej. A jeśli i tak Państwo nie da mi tego co zabierze mojemu sąsiadowi?... to nic i tak się ucieszę, że nie mo on lepiej ode mnie. Sprawiedliwość być musi. Tak właśnie ukształtowała nas komuna. Pozdrawiam wszystkich, którzy mieli okazję wtedy żyć.

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Do Redakcji: mój wpis w tym temacie nie spodobał się redakcyjnej, jewropiejskoj cenzurze-inkwizycji ?! Przecież komuna (PODOBNO) już minęła - co?! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama