Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 14:47
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Spotkanie autorskie

Cudownie wiąże z niczym nic
Cudownie wiąże z niczym nic

W piątek, 4 grudnia 2015 roku, w Dzielnicowym Ośrodku Kultury w Białobrzegach odbyło się spotkanie z Emilią Tesz, tomaszowską pisarką i poetką.

06.12.2015 10:27
SPOTKANIE Z EMILIĄ TESZ, TOMASZOWSKĄ POETKĄ - DOK
SPOTKANIE Z EMILIĄ TESZ, TOMASZOWSKĄ POETKĄ - DOK

Dzielnicowy Ośrodek Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 4 grudnia 2015 o godzinie 17.00 na spotkanie z Emilią Tesz, tomaszowską poetką, z wykształcenia polonistką i dziennikarką, autorką tomików: Rytm serca, Gdy wieje wiatr Historii, Myśli i słowa, Powroty oraz najnowszego zbioru pt. "Wiersze dla Ciebie", który jest bogato ilustrowany dziecięcymi obrazkami . Pani Emilia Tesz to osoba pełna pasji, tą pasją pragnie podzielić się z uczestnikami spotkania. Jeśli kochamy to, co robimy, to wszystko, czym się zajmujemy jest wyjątkowe. A tomiki pani Emilii takie są, gdyż pisane są sercem. Zapraszamy.

27.11.2015 14:09
" MUZEALNY TYDZIEŃ Z KSIĄŻKĄ I NIE TYLKO…– hasło: „Na tropie tajemnic”
" MUZEALNY TYDZIEŃ Z KSIĄŻKĄ I NIE TYLKO…– hasło: „Na tropie tajemnic”

Będzie to cykl spotkań autorskich, w trakcie których odkrywane będą tajemnice w języku polskim , w tłumaczeniach i w książkach przygodowych, realizowanych w partnerstwie z Wydawnictwem Literatura w Łodzi i Miejską Biblioteką Publiczną w Tomaszowie Mazowieckim.

23.11.2015 18:58
O swojej najnowszej ksążce opowie Edward Wójciak
O swojej najnowszej ksążce opowie Edward Wójciak

Galeria Sztuki Arkady w Tomaszowie Mazowieckimzaprasza na rozmowy o najnowszej, wydanej przez Wydawnictwo MUZA książce zatytułowanej „Wypchane bociany”. Spotkanie autorskie z Edwardem Wójciakiem poprowadzi Joanna Kubacka. Książka jest bestsellerem w tomaszowskiej księgarni Xięgarnia na Placu Kościuszki. Spotkanie odbędzie się 19.11.2015 g.18:00

11.11.2015 10:44
Spotkanie z Sylwią Chutnik
Spotkanie z Sylwią Chutnik

Zapraszamy na spotkanie z Sylwią Chutnik - jedną z najbardziej uznanych polskich pisarek, autorką m.in. "Kieszonkowego atlasu kobiet", "Dzidzi", "Cwaniar", działaczką społeczną, kulturoznawczynią, laureatką wielu prestiżowych nagród i wyróżnień, dwukrotnie nominowaną do Literackiej Nagrody Nike.

20.10.2015 10:40
Spotkanie autorskie z Janem Stępniem
Spotkanie autorskie z Janem Stępniem

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na spotkanie autorskie z Janem Stępniem, które odbędzie się w piątek 23.X 2015 r. o godz. 17.00 w sali koncertowej Biblioteki, Pl. T. Kościuszki 18.

12.10.2015 12:03
Spotkanie autorskie z Agnieszką Tyszką
Spotkanie autorskie z Agnieszką Tyszką

Oddział dla Dzieci i Młodzieży MBP serdecznie zaprasza młodych czytelników z klas (O,I,II,III) na spotkanie autorskie z Panią Agnieszką Tyszką, autorką książek dla dzieci i młodzieży.

08.09.2015 13:50
O historii, jakiej nie znacie
O historii, jakiej nie znacie

14 września o godzinie 16:00 w auli parafialnej Kościoła Św. Jadwigi Królowej przy ulicy Warszawskiej 75/81 odbędzie się spotkanie autorskie z p.Kajetanem Rajskim autorem książek "Wilczęta" i "Wilczęta 2". Spotkanie ma charakter otwarty. Organizatorem jest Młodzież Wszechpolska Tomaszów Mazowiecki. Serdecznie zapraszamy!

02.09.2015 21:40
Galeria Sztuki Arkady zaprasza Państwa na letni weekend!
Galeria Sztuki Arkady zaprasza Państwa na letni weekend!

W drugim tygodniu czerwca przygotowaliśmy dla Państwa aż trzy wydarzenia!

07.06.2015 23:59
Dni Funduszy na Zamku w Inowłodzu
Dni Funduszy na Zamku w Inowłodzu

Gmina Inowłódz przystąpiła do akcji promującej projekty dofinansowane ze środków unijnych w Polsce. Miejscem realizacji programu w ramach „Dni Otwarte Funduszy Europejskich” będą zrekonstruowane i zaadoptowane na cele kulturalne ruiny zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu.

31.03.2015 13:58
"Zachłanni"- opowieść o pokoleniu "słoików"
"Zachłanni"- opowieść o pokoleniu "słoików"

20 lutego, Miejska Biblioteka Publiczna gościła Magdalenę Żelazowską, tomaszowiankę, autorkę debiutanckiej, szeroko komentowanej powieści pt. "Zachłanni".

22.02.2015 09:17    3
Spotkanie z Agatą Passent
Spotkanie z Agatą Passent

We wtorkowe popołudnie (17 listopada), na zaproszenie Miejskiej Biblioteki Publicznej do Tomaszowa Mazowieckiego zawitała Agata Passent-znana dziennikarka, stała felietonistka miesięcznika "Twój STYL", współprowadząca program "Xięgarnia."

20.11.2014 16:23
Echa Wielkiej Wojny nad Pilicą
Echa Wielkiej Wojny nad Pilicą

Pomimo upływu stu lat I wojna światowa, nazwana kiedyś Wielką Wojną, pozostawiła wiele śladów nad Pilicą. Wokół tej rzeki toczyły się w pierwszych miesiącach tej wojny krwawe zmagania wojsk rosyjskich, niemieckich i austriackich. Na pół roku – od grudnia 1914 roku do maja 1915 roku Pilica między Inowłodzem i Nowym Miastem stała się linią frontu rosyjsko-niemieckiego. Tysiące żołnierzy, w tym polskiego pochodzenia, zostały tutaj na zawsze, zaś wiele nadpilickich miejscowości, na czele z Inowłódzem, zostało obróconych w ruinę.

11.11.2014 04:56    2
Zapraszamy na spotkanie z Agatą Passent
Zapraszamy na spotkanie z Agatą Passent

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Agatą Passent, które odbędzie się 17 listopada 2014 r., o godz. 17.00 w siedzibie Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej, Plac Kościuszki 18

08.11.2014 16:01
Spotkanie z Dominikiem Kozarem
Spotkanie z Dominikiem Kozarem

Miejska Biblioteka Publiczna zaprasza na spotkanie z Tomaszowianinem - Dominikiem Kozarem, autorem powieści pt. "Likwidator '44", które odbędzie się 24. października 2014 r., o godz. 17.00 w siedzibie Oddziału dla Dzieci i Młodzieży, Plac Kościuszki 18

15.10.2014 19:29    4
Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy wyklętyc
Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy wyklętyc

21 września (niedziela) o godz. 16.00 w auli kościoła Św. Jadwigi Królowej w Tomaszowie Maz. odbędzie sie spotkanie z Kajetanem Rajskim, autorem książki "Wilczęta. Rozmowy z dziećmi Żołnierzy wyklętych". Autor jest studentem prawa na Uniwersytecie Jagiellońskim w Krakowie. Napisał także kilka książek o tematyce religijnej. Współpracuje z wieloma czasopismami oraz portalami internetowymi.

16.09.2014 20:25    3
Spotkanie z tomaszowską poetką
Spotkanie z tomaszowską poetką

13 marca w Sali koncertowej MBP odbyło się spotkanie autorskie promujące debiutancki tomik poezji Elizy Segiet: Romans z sobą. Wieczór z poezją Pani Elizy dopełniła wystawa zupełnie nowych zdjęć jej syna, Piotra Karczewskiego. Oryginalne niezwykle kolorowe fotografie, stały się znakomitym tłem dla prezentacji tekstów Autorki.

29.03.2014 16:22
Spotkanie autorskie Elizy Segiet
Spotkanie autorskie Elizy Segiet

Serdecznie zapraszamy miłośników poezji na wieczór autorski Elizy Segiet, który odbędzie się 13. marca o godzinie 18 w siedzibie Biblioteki przy Placu Kościuszki 18.

04.03.2014 19:05
Żebrowski: Ci, którzy pomagali eksterminować własnych towarzyszy
Żebrowski: Ci, którzy pomagali eksterminować własnych towarzyszy

W miniony wtorek, w siedzibie Miejskiej Biblioteki Publicznej, w zrewitalizowanej kamienicy rodziny Knothe przy Placu Kościuszki odbyło się spotkanie autorskie z Leszkiem Żebrowskim, pisarzem i badaczem historii najnowszej, specjalizującym się w odłamywaniu dziejów Polski w okresie po II Wojnie Światowej. Temat budził spore zainteresowanie, o czym świadczy wypełniona po brzegi sala. Poniżej część pierwsza relacji...

01.03.2014 17:35    7
Kanadyjska promocja „Piętna Anioła”
Kanadyjska promocja „Piętna Anioła”

„Gazeta” Toronto: 18 września o godzinie 7:00 PM w polskim Barze –Bistro „4 U” w Mississaudze (na Plazie King/Sheppard) odbędzie się kanadyjska promocja wydanej tego roku w Polsce książki Edwarda Wójciaka – „Piętno Anioła”. Na spotkaniu autorskim będzie obecna ekipa TVP Polonia, która nakręci reportaż z wydarzenia. Z tej okazji redakcja Gazety „GAZETA” przeprowadziła wywiad z autorem oraz zamieszcza niżej recenzję pióra Marii Michalskiej, wiernej czytelniczki wszystkich dotychczas wydanych powieści i opowiadań tego polsko – kanadyjskiego pisarza.

07.09.2013 13:00
zachmurzenie duże

Temperatura: 16°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1006 hPa
Wiatr: 12 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: Babcia JadziaTreść komentarza: Ulubiony znak samorządowców to B5 zakaz wiazdu samochodów ciężarowych. Koszt takiego znaku razem ze słupiem pod znak i stertą papierów oraz ekipa która ten znak postawi to lekko 2tyś złotych. Takich znaków w wielu miastach jest nastawiane bez opamiętania. Pieniądze przeznaczyć na lepsze drogi i mosty. Niestety myślenie w kategoriach czubka własnego nosa może się skończyć tym że w pobliskim sklepie zabraknie ulubionych bułeczek lub na stacji paliw zabraknie paliwa. Prawda jest taka że drogi i transport to krwioobieg gospodarki. Bez tego pozostanie nam tylko chrust i furmanki. Jak ci tiry przeszkadzają to wyprowadź się na zadupie tam gdzie jest tabliczka Koniec Świata i zobaczymy wtedy jak będziesz żyć bez tirów.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 14:01Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazówAutor komentarza: TomaszówTreść komentarza: Kolejny protest tym razem przeciwko Antoniemu,osoby te które na wszystkich protestach tzw totalnej opozycji:)tylko coś was mało :)gnlsData dodania komentarza: 26.09.2022, 13:10Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: MarlaTreść komentarza: Brawo !Data dodania komentarza: 26.09.2022, 11:45Źródło komentarza: Dobro i zło w tomaszowskim krajobrazieAutor komentarza: AmsTreść komentarza: Czyli znowu nikt nie zapyta osób, które nie korzystają z komunikacji miejskiej, a które chętnie korzystalyby z niej gdyby rozkład jazdy był inny. Porażka.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:48Źródło komentarza: Ankieterzy pojawią się w autobusach MZKAutor komentarza: tomTreść komentarza: Nic nie wiedziałem o tym proteście ale go popieram i wstydzę się że taki człowiek jak Macierewicz ma cokolwiek wspólnego z moim miastem FE !Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:37Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: Uczeń lat70Treść komentarza: Bo to najlepsza szkoła. II LO zwą się arbuzami, ale te prawdziwe arbuzy to były za czasów dyr. Grabowskiego (lata 70), obecnie to dużo im brakuje. Na starej renomie chcą jechać przez pół wieku - dobre sobie. Z tamtych arbuzów to jeno woda i kolor się ostały. Za Grabola i Wojtka Lubczyńskiego to na studia dostawali się niemalże 100% kto tylko się starał.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:37Źródło komentarza: I Liceum pęka w szwach. W czterech szkołach wolne miejca
Orteza (sznurówka) tułowia sztywna wysoka ze stalkami lub fiszbinami - Orliman Opis: Star Brace® Dynamic Fix to sztywna orteza wykonana z oddychającego, dwuwarstwowego materiału welurowego z wyściółką poliamidową i nowym rodzajem oddychającego materiału Poromax®. Zapewnia wentylację i absorpcję wilgoci, zawierając jednocześnie unikalne antybakteryjne rozwiązanie Thermytex, które zapobiegają rozwojowi bakterii, odpowiedzialnych za wydzielanie nieprzyjemnego zapachu. Część lędźwiowa obejmuje moduł, uformowany z materiału termoplastycznego niskiej gęstości, który jest pokryty wyściółką, umocowany jest on wewnątrz gorsetu za pomocą velcro. Po stronie zewnętrznej znajduje się termoplastyczny stelaż z nowoczesnym systemem naciągowym. Pociągnięcie za linki dociągowe umożliwia dowolne i dokładne dopasowanie nacisku i stabilizacji w okolicy lędźwiowej kręgosłupa i brzucha. Zakończenia linek dociągowych zostały oznaczone kolorami w celu łatwego i odpowiedniego zapinania i rozpinania gorsetu. System jest również wyposażony w płytę stabilizującą okolicę brzuszną. Moduł lędźwiowy i płyta stabilizacyjna brzuszna mogą być odczepiane, dzięki czemu uzyskujemy półsztywny gorset lędźwiowy. Wskazania: dyskopatia, osteoporoza, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, kręgoszczelina ze stabilnością lub brakiem stabilności, urazy, złamania kompresyjne, choroba degeneracyjna dysków, zrosty pooperacyjne, przewlekła choroba mięśni, leczenie przerzutów nowotworowych do kręgosłupa. Kolor:szary. Wysokość z przodu:18 cm (SD103), 23 cm (SD104).Wysokość z tyłu:30 cm (SD103), 30 cm (SD104). Tabela - rozmiary: ROZMIAR S/1 M/2 L/3 XL/4 Obwód bioder w najszerszym miejscu (cm) 75-85 85-95 95-110 110-12 5 Twój Sklep Medyczny Tomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Strona www: http://www.med-sklep.plData dodania ogłoszenia: 27.07.2016Orteza (sznurówka) tułowia sztywna wysoka ze stalkami lub fiszbinami - Orliman
Reklama
a