Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 26 września 2022 15:59
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Spotkanie autorskie

Z cyklu: "Okrakiem" - Votka Story
Z cyklu: "Okrakiem" - Votka Story

Moja polonijna „gazeta Gazeta” z Toronto chce ode mnie opowieści o ludziach i zdarzeniach z małego miasta. O ludziach zwyczajnych, ich życiu, ich opiniach, o wydarzeniach z życia codziennego. Ja z tym nie mam problemu. Po prostu nie muszę za bardzo się wysilać, żeby takich ludzi znaleźć. Czy to jest moja wina, że akurat z mojego miasteczka wywodzą się tacy ludzie, o których warto pisać, że działy się takie historie, jakie ja opisuję? Że ludzie może nie z pomników, ale w jakiś sposób wielcy, rodzili się tutaj prawie, że „na kamieniu”? A przy okazji swojej specyficznej wyjątkowości byli i pozostali normalnymi, zwykłymi ludźmi? Chcę opowiedzieć dziś o Włodku. Włodek Votka nie jest moim przyjacielem z dziecięcych, przedszkolnych lat, nie jest rówieśnikiem z tej samej klasy, nie jest również kolegą z wojska. Nawet nie mogę z jakąś bliższą dokładnością przytoczyć, od kiedy się znamy i kiedy się poznaliśmy. Natomiast gdzie się poznaliśmy, o tym wiemy obydwaj. Ale nie potrafimy tego doprecyzować, chociaż wiemy jedno, że po raz pierwszy spotkaliśmy się na ulicy Niskiej w Tomaszowie Mazowieckim. Inaczej mówiąc – na Karpatach.

28.02.2013 14:55    6
Spotkanie z Wojciechem Kassem
Spotkanie z Wojciechem Kassem

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza w dniu 8 marca 2012 roku o godzinie 17.00 do sali koncertowej Biblioteki (Plac Kościuszki 18) na spotkanie z Wojciechem Kassem. Po spotkaniu odbędzie się Turniej Jednego Wiersza pod hasłem „Kobieta (przewodniczącym jury będzie zaproszony do Tomaszowa gość).

21.02.2013 11:23
Z cyklu: "Okrakiem" - Fabrykancka dziewczynka
Z cyklu: "Okrakiem" - Fabrykancka dziewczynka

Rada Miasta na posiedzeniu 27 listopada przyznała Joannie Kulmowej zaszczytny tytuł „Honorowego Obywatela Miasta Tomaszowa Mazowieckiego”, o co zabiegało w ramach inicjatywy obywatelskiej Towarzystwo Przyjaciół Tomaszowa Mazowieckiego. Nieco wcześniej, bo 11 listopada 2012 roku odznaczona została Krzyżem Komandorskim Orderu Odrodzenia Polski nadanym za wybitne zasługi dla kultury polskiej, za osiągnięcia w pracy twórczej i artystycznej.

02.01.2013 19:23    3
Puls Literatury z gwiazdami literatury Tomaszowie
Puls Literatury z gwiazdami literatury Tomaszowie

16 listopada zawita do Tomaszowa już po raz trzeci regionalna edycja festiwalu „Puls Literatury”. Czekają nas spotkania z ciekawymi pisarzami i poetami, którzy opowiedzą o swojej twórczości źródłach inspiracji. W tym roku impreza ma szczególny charakter, ponieważ wśród zaproszonych gości jest, Tomek Bąk, laureat prestiżowej nagrody „Silesiusa”, jaką otrzymał w ubiegłym roku za najciekawszy debiut poetycki. „Bzyku”, jak zwykliśmy go nazywać jest też muzykiem i przyjacielem portalu „NaszTomaszów.pl” niemal od początku jego istnienia.

07.11.2012 17:36    1
Zaproszenie na spotkanie autorskie
Zaproszenie na spotkanie autorskie

11 października 2012 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży przy Pl. Kościuszki 18 odbędą się dwa spotkania (o godz. 9.00 i 10.30) z Beatą Ostrowicką autorką powieści i opowiadań dla dzieci i młodzieży. Pisarka przyjedzie aby m. in. opowiedzieć o swojej najnowszej książce pt.: "Jest taka historia, opowieść o Januszu Korczaku" kierowanej do dzieci z młodszych klas szkół podstawowych. Spotkanie jest kolejnym wydarzeniem realizowanym z Projektu pn.: "Przystanek Biblioteka". Wstęp na spotkanie jest wolny, ale liczba miejsc jest ograniczona. Wszelkich informacji udziela Kierownik Oddziału dla Dzieci i Młodzieży pod nr telefonu 44 724-61-06.

03.10.2012 13:28
Moje Indie
Moje Indie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Teresy Gabrysiewicz zaprasza na spotkanie autorskie zatytułowane „Moje Indie”, którego bohaterem (poza tym egzotycznym krajem) będzie dziennikarz telewizyjny, fotoreporter, podróżnik i pisarz Jarosław Kret. Podczas spotkania, które odbędzie się 18 września 2012 r. godz. 19 w Sali S.Ch. TOMY przy ulicy Jerozolimskiej, oprócz wysłuchania wspomnień z pobytu podróżnika w Indiach, będzie można zakupić książki i zdobyć autograf.

10.09.2012 17:10
Sotkanie z Agatą Tuszyńską
Sotkanie z Agatą Tuszyńską

Miejska Biblioteka Publiczna i. Teresy Gabrysiewicz zaprasza na spotkanie autorskie z pisarką, panią Agatą Tuszyńską, które odbędzie się w dniu 9 maja o godzinie 14 w siedzibie MBP przy Placu Kościuszki

29.04.2012 22:05
"Białe słonie" w zabytkowej kamienicy
"Białe słonie" w zabytkowej kamienicy

Miejska Bibliotek Publiczna im Teresy Gabrysiewicz w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza na spotkanie autorskie z panem Jerzym Opoką. Będzie to pierwsze spotkanie, jakie zorganizowane zostało w nowej siedzibie Biblioteki Młodzieżowej przy Placu Kościuszki, w wyremontowanej niedawno kamienicy rodziny Knothe. Autor promował będzie swoją książkę, zatytułowaną „Białe słonie”, która opowiada o niezwykle egzotycznej podróży do Birmy i Tajlandii. Goście Jerzego Opoki będą mieli okazję obejrzeć slajdy przedstawiające fotografie z podróży, zadać pytania oraz kupić książkę z autografem. Zaplanowano dwa spotkania. Pierwsze z nich, przeznaczone dla młodzieży, będzie miało miejsce 20 lutego o godzinie 11:00. Drugie, dla dorosłych o godzinie 16.

13.02.2012 20:02
Spotkanie z Edwardem Wójciakiem
Spotkanie z Edwardem Wójciakiem

Miejska Biblioteka Publiczna im. Teresy Gabrysiewicz oraz Towarzystwo Przyjaciół Tomaszowa zapraszają na spotkanie z panem Edwardem Wójciakiem, autorem książki „Krótka historia spodni w Tomaszowie Mazowieckim”, które odbędzie się w Sali „Literacka” przy ulicy Mościckiego 6 w dniu 30 czerwca br. o godzinie 18. W czasie spotkania gościnnie wystąpi Jacek Bieleński, piosenkarz, poeta, aktor scen łódzkich.

20.06.2011 19:02
SPO-TKANIE 2. LITERACKIE
SPO-TKANIE 2. LITERACKIE

W dniach 8-9. 04. 2011 r. odbędzie się SPO-TKANIE 2. LITERACKIE. Impreza rozpocznie się o godz 10.00 warsztatami literackimi prowadzonymi przez łódzkich poetów - Rafała Gawina i Przemysława Owczarka. Ta część przeznaczona jest dla 30 uczniów liceum, którzy tworzą własne teksty literackie.

30.03.2011 19:20    1
Iza Kuna w Tomaszowie
Iza Kuna w Tomaszowie

W miniony poniedziałek odbyło się spotkanie autorskie z aktorką, tomaszowianką i jak się okazuje również pisarką, Izabelą Kuną. Sala restauracji „Literacka” wypełniona była po brzegi. Zjawili się licznie miłośnicy talentu, koledzy i przyjaciele. Nie mogło też zabraknąć mamy Izabeli, która była honorowym gościem spotkania.

17.12.2010 10:51    1
Odija w Bibliotece
Odija w Bibliotece

Ostatni czwartek, w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej upłynął w miłej atmosferze spotkania autorskiego z pisarzem Danielem Odiją.

02.11.2010 20:34
Daniel Odija - spotkanie autorskie
Daniel Odija - spotkanie autorskie

Miejska Biblioteka Publiczna im. Teresy Gabrysiewicz w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza na spotkanie autorskie z pisarzem, dziennikarzem i publicystą Danielem Odiją, które odbędzie się 28 października o godzinie 17:00 w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ulicy Mościckiego 6

20.10.2010 19:51
Cykl spotkań z Marcinem Pałaszem
Cykl spotkań z Marcinem Pałaszem

We wtorek 12 października Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim zorganizowała na rzecz dwóch bibliotek gminnych spotkania autorskie dla dzieci ze szkół podstawowych.

16.10.2010 14:28
Spotkanie z autorem kryminałów
Spotkanie z autorem kryminałów

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim oraz Dyskusyjne Kluby Książki działające w tej placówce, serdecznie zapraszają na spotkanie autorskie z pisarzem Markiem Krajewskim, które odbędzie się w Czytelni MBP ul. I. Mościckiego 6, o godzinie 16.00 w dniu 13 października 2010 r.

05.10.2010 14:36    1
Andrzej Pilipiuk - zaproszenie
Andrzej Pilipiuk - zaproszenie

Miejska Biblioteka Publiczna w Tomaszowie Mazowieckim i Dyskusyjne Kluby Książki działające w tej placówce serdecznie zapraszają na spotkanie z Andrzejem Pilipukiem - pisarzem, publicystą i archeologiem, które odbędzie się w Czytelni MBP ul. I. Mościckiego 6 o godzinie 14.00 w dniu 6 października 2010 r.

05.10.2010 13:00    2
Ambasador w Bibliotece
Ambasador w Bibliotece

W miniony czwartek, w Czytelni Miejskiej Biblioteki Publicznej zgromadziło się około pięćdziesięciu osób, które przybyły na spotkanie z Krzysztofem Mroziewiczem, publicystą, komentatorem spraw międzynarodowych m. in. w tygodniku Polityka i programach telewizyjnych. Gość był dziennikarzem redakcji zagranicznej PAP, korespondentem wojennym w Azji, w latach 1996-2001 ambasadorem Rzeczpospolitej Polskiej w Indiach, Sri Lance i Nepalu.

05.10.2010 10:15
Spotkanie z Krzysztofem Mroziewiczem
Spotkanie z Krzysztofem Mroziewiczem

Dzięki staraniom Miejskiej Biblioteki Publicznej w Tomaszowie Mazowieckim mieszkańcy naszego miasta i powiatu będą mieli możliwość uczestniczenia w spotkaniu autorskim z Krzysztofem Mroziewiczem - publicystą „Polityki”, dziennikarzem telewizyjnym, korespondentem wojennym, dyplomatą.Autorem m.in. takich książek jak:"Istmo. Biuletyn wiadomości dobrego i złego", "Kabul w okresie postu", "Czas pluskiew", "Moc, niemoc i przemoc" czy "Dziennikarz w globalnej wiosce".

16.09.2010 23:54
Spotkanie historyczne
Spotkanie historyczne

W czwartek 10 czerwca 2010 roku o godzinie 15.00. w sali widowiskowej Młodzieżowego Domu Kultury w Tomaszowie Maz. (ulica Mościckiego 3) odbędzie się prezentacja książki pracownika IPN Oddział w Łodzi, tomaszowianina, absolwenta I LO dr Sebastiana Pilarskiego „Służba Bezpieczeństwa wobec przemian politycznych lat 1988- 1990”. Na spotkanie zapraszamy wszystkich pasjonatów historii najnowszej, którzy chcą pogłębić swą wiedzę na temat kulisów transformacji ustrojowej w województwie łódzkim. Prezentację poprzedzi podsumowanie konkursu zorganizowanego przez koło historyczne MDK- u dla szkół podstawowych i gimnazjalnych „Polska i Polacy w czasie II wojny światowej”, nad którym patronat objęli i ufundowali nagrody Prezydent Miasta Tomaszowa Maz. oraz Instytut Pamięci Narodowej.

04.06.2010 22:45    1
Muzeum zaprasza w maju i czerwcu
Muzeum zaprasza w maju i czerwcu

Bogatą ofertę kulturalną dla tomaszowian przygotowało Muzeum im. Antoniego hr. Ostrowskiego na miesiące maj i czerwiec. Kilka wystaw czasowych, spotkania autorskie, lekcje muzealne i kolejna edycja Nocy Muzeów.

30.04.2010 10:08    2
zachmurzenie duże

Temperatura: 16°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 12 km/h

Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka Wystarczy nie kraść! Tak krzyczała na wiecach była Premier polskiego Rządu Beata Szydło. Równocześnie sprawując swoją funkcję pełnymi garściami czerpała z profitów władzy, bo... jej się to "po prostu należało". Niestety wszystko należy się politykom na każdym szczeblu władzy, od samorządów w małych gminach, po posłów, senatorów i członków tzw. Rady Ministrów. Czasami ma się wrażenie, że ludzie ci są niczym małe dzieci, które dorwawszy się do zabawek, wykorzystują je ponad miarę, a często w sposób niezgodny z ich przeznaczeniem. Nic dziwnego, że szybko ulegają one zepsuciu, szczególnie, gdy są używane do bicia innych dzieciaków w piaskownicy. W powiecie tomaszowskim jest dokładnie tak samo. Starosta Węgrzynowski przez 3 lata swojego rządzenia napsuł co tylko było możliwe, bo jego misją nie jest zarządzanie a chrystianizacja prostego i ciemnego ludu, który już dawno został ochrzczony i deklaruje na co dzień bardzo konkretne wyznanie, nawet jeśli jego przesłania nie do końca rozumie. Tak zresztą, jak nie pojmuje go sam Mariusz Wegrzynowski. Takie przynajmniej ja odnoszę wrażenie, ale oczywiście nie każdy musi się ze mną zgadzać. Wszak ludzie wybrali i ludzie wiedzieli kogo wybierają. Ja mogę się mylić, bo może faktycznie politykom można pozwalać na więcej, przecież nikt nie ma pretensji do clowna w cyrku, kiedy ten ochlapie go bitą śmietanąIlość komentarzy artykułu: 30Modlitwa na koszt podatnika. Węgrzynowski u Rydzyka
Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji? Ostatnia sesja Rady Powiatu Tomaszowskiego miała tragikomiczny charakter. Pytanie, jakie stawiam w tytule jest nieco abstrakcyjne i przyznaję, że odpowiedź na nie może wielu osobom może przysporzyć sporo kłopotów. Dlaczego? Otóż w mojej ocenie wasalizacja oparta na korupcji, strachu i cynizmie takie właśnie samorządowe getto tworzy. Trzeba przyznać, że starosta Mariusz Węgrzynowski doskonale radzi sobie na swojej funkcji. O ile do zarządzania samorządem można mieć tysiące zastrzeżeń, to w zjednywaniu sobie radnych okazał się mistrzem. W tle zawsze są pieniądze i to one leżą u podstaw wiernopoddańczych zależności oraz strach przed ich utratą. Samorządowe niewolnictwo nie ma barw partyjnych. Korumpowani są zarówno radni związani z PiS, jak i Platformą Obywatelską. Rekordzista z partii Donalda Tuska w ciągu trzech lat zdołał załatwić sobie aż 4 posady w jednostkach podległych samorządom. W jednej z nich nich urzędnicy właściwie go nigdy nie widzieli i nie są w stanie odpowiedzieć na pytanie: czym pracownik w ogóle się zajmował. Zapytania kierowane do wójta kończą się zazwyczaj bredzeniem na temat RODO. Nie zawsze są to fuchy samorządowe. Wykorzystując swoje partyjne kontakty starosta jest w stanie załatwić robotę w instytucjach rządowych lub podległych samorządowi wojewódzkiemu. Chyba nie muszę pisać, że kompetencje nie mają tu żadnego znaczenia. Ilość komentarzy artykułu: 24Samorządowe getto czy wasalizacja demokracji?
Komentarze
Autor komentarza: Babcia JadziaTreść komentarza: Ulubiony znak samorządowców to B5 zakaz wiazdu samochodów ciężarowych. Koszt takiego znaku razem ze słupiem pod znak i stertą papierów oraz ekipa która ten znak postawi to lekko 2tyś złotych. Takich znaków w wielu miastach jest nastawiane bez opamiętania. Pieniądze przeznaczyć na lepsze drogi i mosty. Niestety myślenie w kategoriach czubka własnego nosa może się skończyć tym że w pobliskim sklepie zabraknie ulubionych bułeczek lub na stacji paliw zabraknie paliwa. Prawda jest taka że drogi i transport to krwioobieg gospodarki. Bez tego pozostanie nam tylko chrust i furmanki. Jak ci tiry przeszkadzają to wyprowadź się na zadupie tam gdzie jest tabliczka Koniec Świata i zobaczymy wtedy jak będziesz żyć bez tirów.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 14:01Źródło komentarza: Nic sobie nie robią z obowiązujących zakazówAutor komentarza: TomaszówTreść komentarza: Kolejny protest tym razem przeciwko Antoniemu,osoby te które na wszystkich protestach tzw totalnej opozycji:)tylko coś was mało :)gnlsData dodania komentarza: 26.09.2022, 13:10Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: MarlaTreść komentarza: Brawo !Data dodania komentarza: 26.09.2022, 11:45Źródło komentarza: Dobro i zło w tomaszowskim krajobrazieAutor komentarza: AmsTreść komentarza: Czyli znowu nikt nie zapyta osób, które nie korzystają z komunikacji miejskiej, a które chętnie korzystalyby z niej gdyby rozkład jazdy był inny. Porażka.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:48Źródło komentarza: Ankieterzy pojawią się w autobusach MZKAutor komentarza: tomTreść komentarza: Nic nie wiedziałem o tym proteście ale go popieram i wstydzę się że taki człowiek jak Macierewicz ma cokolwiek wspólnego z moim miastem FE !Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:37Źródło komentarza: Tomaszowianie lubią MacierewiczaAutor komentarza: Uczeń lat70Treść komentarza: Bo to najlepsza szkoła. II LO zwą się arbuzami, ale te prawdziwe arbuzy to były za czasów dyr. Grabowskiego (lata 70), obecnie to dużo im brakuje. Na starej renomie chcą jechać przez pół wieku - dobre sobie. Z tamtych arbuzów to jeno woda i kolor się ostały. Za Grabola i Wojtka Lubczyńskiego to na studia dostawali się niemalże 100% kto tylko się starał.Data dodania komentarza: 26.09.2022, 09:37Źródło komentarza: I Liceum pęka w szwach. W czterech szkołach wolne miejca
Poduszka ortopedyczna „separator” pomiędzy kolana „EXCLUSIVE SUPPORT” - MFP-2520 Dzięki termoformujacej piance idealnie dopasowuje się do anatomicznych kształtów ciała. Innowacyjna pianka zapobiega rozwojowi mikroorganizmów, alergenów oraz chłonięciu drobinek kurzu. Super miękka, innowacyjna poszewka z veluru posiada suwak, dzięki czemu utrzymanie poduszki w należytym stanie higienicznym nie stanowi problemu. Wykonana z innowacyjnej termoformującej pianki z „pamięcią” kształtu. ♦ Pomaga zapewnić prawidłowe, anatomiczne ułożenie bioder oraz miednicy w czasie leżenia na boku np. w procesie rehabilitacji po zabiegach operacyjnych. Zmniejsza ból spowodowany nieprawidłowym ułożeniem bioder w czasie leżenia na boku. ♦ Redukuje napięcie w stawach kolanowych. ♦ Stanowi doskonałe podparcie kolan dzięki czemu redukuje bóle spowodowane nieprzyjemnym naciskiem jakim na siebie wywierają. Zapobiega poceniu się nóg. Dzięki termoformujacej piance idealnie dopasowuje się do anatomicznych kształtów ciała. Innowacyjna pianka zapobiega rozwojowi mikroorganizmów, alergenów oraz chłonięciu drobinek kurzu. Super miękka, innowacyjna poszewka z veluru posiada suwak, dzięki czemu utrzymanie poduszki w należytym stanie higienicznym nie stanowi problemu. Wymiar: 25x20x15cm; Pokrowiec: velur, kolor granatowy; 3 lata GWARANCJI Zapraszamy Do Twojego Sklepu Medycznego na ulicę Słowackiego 4. telefon 570 019 100Strona www: http://www.med-sklep.plData dodania ogłoszenia: 20.05.2016Poduszka ortopedyczna „separator” pomiędzy kolana „EXCLUSIVE SUPPORT” - MFP-2520
Poduszka ortopedyczna profilowana „BABY DREAM” - MFP-4026 Dzięki unikalnej technologii wykonania poduszki ortopedycznej, dopasowuje się ona idealnie do kształtów ciała dziecka, nie zależnie od tego czy dziecko śpi na boku czy na plecach. Głowa niemal zatapia się w piance poduszki, tym samym wzrasta powierzchnia kontaktu ciała/głowy z podłożem, przez co zmniejsza się siła nacisku. Dodatkowe wyprofilowanie pod główkę zapewnia ułożenie dziecka w prawidłowej części poduszki. Otwory wentylacyjne zapewniają ciągłą cyrkulację powietrzna nawet gdy dziecko śpi na boku. Poduszka posiada super miękką, innowacyjną poszewkę z mikro-fibry (zapinaną na suwak), dzięki temu istnieje możliwość prania, tym samym przez długi czas poduszka zachowuje estetyczny wygląd. Zapewnia: ♦ prawidłową pozycję snu od najmłodszych lat ♦ rehabilitację kręgosłupa i dbanie o jego prawidłowy rozwój ♦ ulgę gdy maluch jest wrażliwy na nacisk szyi ♦ spokojny i zdrowy sen ♦ doskonałą, milutką przytulankę Właściwości: ♦ Gwarantuje prawidłowe ułożenie kręgosłupa szyjnego w czasie snu poprzez właściwe podparcie głowy, szyi i ramion ♦ Idealna dla dzieci „bardziej” wrażliwych na nacisk szyi ♦ Łagodzi ból kręgosłupa, szyi oraz ramion poprzez zmniejszenie punktów nacisku ♦ Wspomaga rehabilitację kręgosłupa oraz jego prawidłowy rozwój. Dzięki termoformujacej piance idealnie dopasowuje się do anatomicznych kształtów ciała Innowacyjna pianka zapobiega rozwojowi mikroorganizmów, alergenów oraz chłonięciu drobinek kurzu Wymiar: 40x26x7cm; Pokrowiec: micro-fibra; Kolor: Ecru; 3 lata GWARANCJI Zapraszamy Do Twojego Sklepu Medycznego na ulicę Słowackiego 4. telefon 570 019 100Strona www: http://www.med-sklep.plData dodania ogłoszenia: 20.05.2016Poduszka ortopedyczna profilowana „BABY DREAM” - MFP-4026
Reklama
a