Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 4 lipca 2025 07:37
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Sprawozdanie z konkursu

W środę, 27 maja 2015 roku, w sali widowiskowej Społeczności Chrześcijańskiej TOMY przy ul. Jerozolimskiej odbyło się podsumowanie Powiatowego Konkursu „Dla Ciebie, Mamo” zorganizowanego już czwarty raz przez Szkołę Podstawową nr 12. Konkurs został objęty honorowym patronatem przez Panią Wiceprezydent Miasta Tomaszowa Mazowieckiego – Zofię Szymańską, którą na uroczystości reprezentowała Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu Pani Halina Szczucińska.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i przebiegał w trzech kategoriach: plastycznej, literackiej i muzycznej.

Reklama

 

Wzięło w nim udział 19 szkół z powiatu tomaszowskiego - SP nr 1, 7, 8, 10 w Zespole Szkół nr 4, 12, 14, 13 w Zespole Szkolno - Przedszkolnym nr 1, Zespół Szkolno-Przedszkolny w Lubochni, SP w Rokicinach, SP w Łaznowie, Zespół Szkół w Wiadernie, Publiczna Szkoła Podstawowa w Gliniku, Publiczna Szkoła Podstawowa w Brzustowie, Publiczna Szkoła Podstawowa  w Lipiu, Publiczna Szkoła Podstawowa w Inowłodzu, Szkoła Podstawowa w Królowej Woli, Zespół Szkół i Przedszkoli w Czerniewicach, Zespół Szkolno-Gimnazjalny w Będkowie i Szkoła Filialna w Luboczy.

 

Na konkurs w kategorii plastycznej wpłynęło 95 prac w dwóch grupach wiekowych: uczniowie klas 1-3 (52 prace) i uczniowie klas 4-6 (43 prace), wykonanych różnymi technikami. Komisja konkursowa w składzie: Anna Maria Jurewicz, artysta plastyk, nauczyciel rysunku i malarstwa w Liceum Plastycznym im. St. Wyspiańskiego w Tomaszowie Maz., Grażyna Srebrzyńska, starszy renowator, plastyk w Muzeum w Tomaszowie Maz., Bożena Gajda, instruktor plastyki w Miejskim Ośrodku Kultury w Tomaszowie Maz. przyznała następujące nagrody: w grupie klas 1-3, pierwsze miejsce przypadło Lenie Mędrek z SP nr 7 w Tomaszowie Maz., drugie  Kamilii  Brajer  z SP nr 12 w  Tomaszowie Maz., a trzecie Wiktorowi Pogorzale z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzustowie. Wyróżnienia przyznano Kajetanowi Karczewskiemu z SP nr 13 w Tomaszowie Maz., Antoninie Latoszek z SP nr 1 w Tomaszowie Maz., Szymonowi Walasikowi z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzustowie,  Ludmile Paś z SP nr 1 w Tomaszowie Maz. i Natalii Staszek z SP w Łaznowie. Natomiast w grupie klas 4-6 pierwsze miejsce przyznano  Marii Sęk z SP nr 12 w Tomaszowie Maz., drugie Irminie Bilmin z SP nr 14 w Tomaszowie Maz., a trzecie Hannie Sęk z SP nr 12 w Tomaszowie Maz. Wyróżnienia otrzymały: Adrianna Zakrzewska z SP nr 1 w Tomaszowie Maz., Karina Sarnecka z Publicznej Szkoły Podstawowej w Inowłodzu, Karolina Sztąboroska z SP nr 14 w Tomaszów Maz., Liliana Sarnecka z SP nr 10 w Tomaszowie Maz. i Zofia Sęk z SP nr 12 w Tomaszowie Maz.

 

Kolejną kategorią była kategoria literacka, a zadanie konkursowe polegało na napisaniu baśni pt. "Moja mama czarodziejka" oraz nadaniu pracy formy własnoręcznie zilustrowanej książeczki. Na konkurs wpłynęło 38 prac w dwóch grupach wiekowych: uczniowie klas 1-3 (9 prac) i uczniowie klas 4-6 (29 prac). Komisja konkursowa obradująca w składzie: Dorota Bill - Skorupa, dyrektor Muzeum w Tomaszowie Maz., Marta Łaska, nauczyciel jęz. polskiego w Gimnazjum nr 6, Izabela Kowara, nauczyciel jęz. polskiego w Gimnazjum nr 3 i Jolanta Kubacka, nauczyciel jęz. polskiego w Szkole Podstawowej nr 12 w grupie klas 1-3 przyznała następujące nagrody: pierwsze miejsce Iga Pieńczak ze Szkoły Podstawowej w Łaznowie, drugie Agata Przyborek ze Szkoły Filialnej w Luboczy i trzecie Martyna Stańdo z Publicznej Szkoły Podstawowej w Glinniku. W grupie klas 4-6 pierwsze miejsce zajęła Oliwia Strzechowska z SP nr 14 w Tomaszowie Maz., drugie Sobolewski Jakub Publiczna Szkoła Podstawowa w Glinniku, a trzecie Szymon Baran z SP nr 12 w Tomaszowie Maz. Komisja wyróżniła Martynę Nackowską z Publicznej Szkoły Podstawowej w Brzustowie.

 

Trzecią kategorią była kategoria muzyczna. Zadaniem uczestników było zaśpiewanie jednej piosenki związanej z mamą. Komisja konkursowa w składzie: Grażyna Węgrzyńska, dyrektor PSM w Tomaszowie Maz., Ewelina Wójcik, nauczyciel gry na fortepianie w PSM i Dominik Czwartek, instruktor muzyczny w O.K. TKACZ, po wysłuchaniu 23 prezentacji postanowiła nagrodzić następujących uczniów: w grupie klas I – III pierwsze miejsce zajął Krzysztof Kołodziejczyk z  SP nr 14 w Tomaszowie Maz., drugie Anna Niewiadomska z SP nr 12 w Tomaszowie Maz., a trzecie  Zofia Jagodzińska  z  SP nr 14 w Tomaszowie Maz. Wyróżnienia otrzymały Patrycja Makowska z SP nr 10 w Tomaszowie Maz. i Natalia Staszek ze Szkoły Podstawowej w Łaznowie. W grupie klas IV – VI pierwsze miejsce przyznano Natalii Andryszek  ze Szkoły Podstawowej w Łaznowie, drugie Kamilowi Kołodziejskiemu z Zespołu Szkół w Wiadernie, trzecie Karolinie Ziętek  z SP nr 10 w Tomaszowie Maz. Wyróżnienie otrzymała Maja Gogol z SP nr 14 w Tomaszowie Maz.

 

Podczas Gali Finałowej nagrody laureatom i ich mamom oraz podziękowania dla nauczycieli wręczali - Dyrektor SP nr 12 Mariusz Gońda, Dyrektor Wydziału Edukacji i Sportu - Pani Halina Szczucińska oraz sponsorzy, którzy mogli przybyć na uroczystość - Dorota Kowalska, Szymon Kociucki, Małgorzata Storczyk, Anita Jabrzyk i Ewelina Matera. Dzięki wyjątkowej w tym roku hojności sponsorów, laureaci otrzymali atrakcyjne nagrody, którymi były m.in. tablety, pendrive'y, art. malarskie i piśmiennicze, książki. Nagrody otrzymali nie tylko laureaci i wyróżnieni, ale także ich mamy, a były to zaproszenia do salonu fryzjerskiego, salonu kosmetycznego i pizzerii. W tym roku oprócz nagród rzeczowych wszyscy nagrodzeni w poszczególnych kategoriach otrzymali statuetki. Nowością było także losowanie nagród specjalnych, którymi były 3 dwuosobowe zaproszenia do kina i dwuosobowe zaproszenie na weekendowy pobyt w Wiśle. Nagrody losowała Pani Halina Szczucińska. Nagroda główna, czyli pobyt w Wiśle powędrował do Anny Niewiadomskiej z SP nr 12 w Tomaszowie Maz., a wręczył ją Dyrektor SP 12 Pan Mariusz Gońda.

 

Galę Finałową, jak co roku, uświetnili swoimi występami uczniowie SP 12. Były to impresje muzyczno - ruchowe w wykonaniu ucz. kl. I c, IVa i IVe oraz Justyny Borkowskiej, która zaśpiewała piosenkę "Dla Mamy", a układ taneczny do niej wykonała Weronika Skorupa. Wystąpili także laureaci pierwszych miejsc w kat. literackiej 1-3 i 4-6, którzy odczytali fragmenty swoich prac oraz laureatka I miejsca w kat. muzycznej 4-6, która zaśpiewała piosenkę "Jest na świecie miłość".

 

Po części oficjalnej dodatkową atrakcją dla wszystkich laureatów, ich mam, nauczycieli i zaproszonych gości był poczęstunek w postaci wspaniałego tortu, lodów, kanapek i innych smakołyków.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Opinie

Mariusz StrzępekMariusz Strzępek

Pan radny Kazimierz Mordaka w niespełna rok samorządowej kadencji stał się czołowym hejterem tomaszowskiej Platformy Obywatelskiej. W pełnych pogardy wpisach poddaje krytyce każdego, kto tylko mu się z jakichś powodów nie podoba. Tymczasem radnemu brakuje podstawowej wiedzy, niezbędnej do sprawowania mandatu

Bohaterowie literaccy, komiksowi, historyczni często posiadają własne konie. Słynny ostatnio Zorro jeździł na Tornado, Don Kichot dosiada Rosynanta, Aleksander Wielki, z kolei Bucefała. Miał Kasztankę, marszałek Piłsudski. A i Napoleon był dumny ze swego Marengo. Tymczasem tomaszowscy samorządowcy mogą zasłynąć co najwyżej tym, że z własnymi końmi na rozumy się zamienili. Trochę złośliwy wstęp, ale jest odpowiedzią na złośliwości kierowane w moim kierunku, wypada więc odpłacić końskim dowcipem, bo bardziej subtelnego adresat mógłby nie zrozumieć. Tomaszowscy radni Koalicji Obywatelskiej z Rady Powiatu Tomaszowskiego takie wrażenie niestety robią. Brak wiedzy merytorycznej próbują nadrabiać internetowym hejtem. Ludzie ci oporni są na wiedze nie tylko wynikającą z lektury książek, aktów prawnych, obowiązującego orzecznictwa, ale też z doświadczenia. Można wybaczyć takie zachowanie panu Kazimierzowi Mordace, który w telewizji chwali własnego wnuczka, który nie lubi się uczyć, ale za to nauczył się jeździć ciągnikiem, ale pozostałym już chyba nie. Wszak uważają się lepszy gatunek ludzki, z pogarda traktujący otoczenie oraz każdego, kto myśli inaczej. O co chodzi? Już wyjaśniam
Reklama

Nawrocki: Sławomir Cenckiewicz będzie szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego

Szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego będzie prof. Sławomir Cenckiewicz, jego zastępcami generałowie Andrzej Kowalski i Mirosław Bryś - poinformował prezydent elekt Karol Nawrocki. Chcę, by Pałac Prezydencki był ośrodkiem kształtującym polską politykę bezpieczeństwa w zakresie wojskowym, cywilnym, operacyjnym - mówił.Data dodania artykułu: 03.07.2025 14:38
Nawrocki: Sławomir Cenckiewicz będzie szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego

Co ósma spółka z o.o jest wpisana do Krajowego Rejestru Długów. Mają one do oddania łącznie 3,8 mld zł

Do Krajowego Rejestru Długów wpisanych jest blisko 72 tys. spółek z ograniczoną odpowiedzialnością; oznacza to, że co ósma spółka z o.o jest zadłużona - wynika z danych KRD. Mają one do oddania łącznie 3,8 mld zł.Data dodania artykułu: 01.07.2025 21:25
Co ósma spółka z o.o jest wpisana do Krajowego Rejestru Długów. Mają one do oddania łącznie 3,8 mld zł

Przed Sądem Najwyższym demonstrują zwolennicy Nawrockiego oraz KOD

Przed gmachem Sądu Najwyższego, w którym Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych rozstrzyga we wtorek o ważności wyborów prezydenckich zebrały się dwie grupy demonstrantów - zwolenników wyboru Karola Nawrockiego oraz Komitetu Obrony Demokracji.Data dodania artykułu: 01.07.2025 17:17
Przed Sądem Najwyższym demonstrują zwolennicy Nawrockiego oraz KOD

SN: wpłynęło ponad 54 tys. protestów wyborczych; 21 zasadnych - bez wpływu na wynik wyborów

Łącznie do Sądu Najwyższego wpłynęło ponad 54 tys. protestów wyborczych; za zasadne uznano 21, nie miały one wpływu na ogólny wynik wyborów – poinformował SN podczas posiedzenia ws. ważności wyboru Prezydenta RP.Data dodania artykułu: 01.07.2025 17:16
SN: wpłynęło ponad 54 tys. protestów wyborczych; 21 zasadnych - bez wpływu na wynik wyborów
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.

Polecane

Mordaka Patrol w pogoni za Hospicjum

Mordaka Patrol w pogoni za Hospicjum

Po spektakularnym śledztwie dotyczącym domu, należącego do Prezydenta Marcina Witko, jaki pobudował sobie w Wiśle, przyszła kolej na następne. Tym razem dotyczy funkcjonowania hospicjum im Św. Filipa Neri, które prowadzi Fundacja Dwa Skrzydła, firmowana przez księdza Grzegorza Chirka. Inwestycja oddana w tym roku do użytku, na którą dofinansowanie udało się miastu pozyskać jeszcze w czasach rządów PiS, przyjmuje już pierwszych podopiecznych. Fundacja jednak działalność rozpoczęła wcześniej, prowadząc usługi hospicjum domowego. Radny Michał Kucharski postanowił w tej sprawie złożyć interpelację, w której stawia pytania, na które odpowiedź można uzyskać w 5 minut, telefonując do któregoś z wiceprezydentów lub urzędników, nigdy nie uchylających się od odpowiedzi. Tylko co pokazałoby się na Facebooku? Zdjęcie Iphona? Jeśli więc w okolicach ulicy Kępa, zobaczycie różowego trabanta, możecie być pewni, że w pobliżu czają się wywiadowcy, którzy sprawdzają źródło pochodzenia kostki brukowej, wykorzystanej do wyłożenia podjazdów i ciągów komunikacyjnych.Data dodania artykułu: Wczoraj, 10:26 Liczba komentarzy: 6 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 1
Tomaszowscy siatkarze wystartują 13 wrześniaGmina Tomaszów apeluje do mieszkańców o racjonalne gospodarowanie wodąCzy warto inwestować w mieszkania w mniejszych miastach?Tragiczny finał poszukiwań nastolatka nad Zalewem. Nie żyje też 33-latekPiórnik Stitch – praktyczny i kolorowy dodatek dla fanów DisneyaZgłoś się do pikniku LOKALNI NIEBANALNIKolejny konkurs na dotacje do szpitala przegranyMordaka Patrol w pogoni za HospicjumWakacje pełne atrakcji!Fundacja Nu-Med otrzymała tytuł ORGANIZACJI PRZYJAZNEJ WOLONTARIUSZOM!Za miesiąc wyruszy PielgrzymkaProkuratura pyta... miasto odpowiada
Reklama
Reklama
Reklama
Rośnie skala agresji na polskich drogach

Rośnie skala agresji na polskich drogach

Za kilka dni zaczynają się wakacje, czyli statystycznie najniebezpieczniejszy czas na drogach. Wśród głównych przyczyn takich zdarzeń na prostych odcinkach drogi są nadmierna prędkość i jazda na zderzaku. Zarządca autostrady A4 Katowice–Kraków w ramach kampanii „Nie zderzakuj. Posłuchaj. Jedź bezpiecznie” zwraca uwagę na zjawisko agresji na polskich drogach i przypomina, że bezpieczeństwo zaczyna się od osobistych decyzji kierowcy.
Prezydent z wotum zaufania i absolutorium

Prezydent z wotum zaufania i absolutorium

Radni Rady Miejskiej udzielili wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu za ubiegły rok Marcinowi Witko. Prezydenta wsparło 15 radnych, ośmioro zagłosowało przeciw. Wszystko wskazuje na to, większość radnych miejskich ma dosyć destrukcyjnych działań swoich kolegów i koleżanek z Koalicji Obywatelskiej, które nie służą mieszkańcom miasta, a jedynie partyjniackim potyczkom, jakie obserwujemy na co dzień na ogólnopolskiej politycznej arenie. Dwie radne już wcześniej odeszły z klubu KO, nie godząc się między innymi z blokowaniem ważnych dla tomaszowian inwestycji, takich chociażby jak Termy, które powstać miały na Błoniach. Na wczorajszej sesji także Barbara Klatka, postanowiła zagłosować inaczej niż pozostali radni jej klubu. Biorąc pod uwagę presję, jaką na radnych wywierał od początku poseł Witczak, wykazała się we wczorajszych głosowaniach silnym charakterem. Czas, by pracować dla miasta ponad partyjnymi podziałami.
Mordaka Patrol w pogoni za Hospicjum

Mordaka Patrol w pogoni za Hospicjum

Po spektakularnym śledztwie dotyczącym domu, należącego do Prezydenta Marcina Witko, jaki pobudował sobie w Wiśle, przyszła kolej na następne. Tym razem dotyczy funkcjonowania hospicjum im Św. Filipa Neri, które prowadzi Fundacja Dwa Skrzydła, firmowana przez księdza Grzegorza Chirka. Inwestycja oddana w tym roku do użytku, na którą dofinansowanie udało się miastu pozyskać jeszcze w czasach rządów PiS, przyjmuje już pierwszych podopiecznych. Fundacja jednak działalność rozpoczęła wcześniej, prowadząc usługi hospicjum domowego. Radny Michał Kucharski postanowił w tej sprawie złożyć interpelację, w której stawia pytania, na które odpowiedź można uzyskać w 5 minut, telefonując do któregoś z wiceprezydentów lub urzędników, nigdy nie uchylających się od odpowiedzi. Tylko co pokazałoby się na Facebooku? Zdjęcie Iphona? Jeśli więc w okolicach ulicy Kępa, zobaczycie różowego trabanta, możecie być pewni, że w pobliżu czają się wywiadowcy, którzy sprawdzają źródło pochodzenia kostki brukowej, wykorzystanej do wyłożenia podjazdów i ciągów komunikacyjnych.
Prokuratura pyta... miasto odpowiada

Prokuratura pyta... miasto odpowiada

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej dowiedzieliśmy się, że Prokuratura Okręgowa w Sieradzu, która prowadzi postępowanie sprawdzające, związane z donosem, jaki na Marcina Witko, złożyli radni Kucharscy, Jabłoński oraz Mordaka, wystąpiła do urzędu miasta z zapytaniem o kontrole, jakie były prowadzone w stosunku do Tomaszowa Mazowieckiego w okresie minionych 10 lat. Magistrat przygotował odpowiedź oraz tysiące stron kopii protokołów pokontrolnych. W okresie tym, miasto było bowiem kontrolowane setki razy przez różne instytucje w tym NIK, RIO, ale i prokuratury. Nie stwierdzono w nich poważniejszych zastrzeżeń
Reklama
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama