Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 06:29
Reklama
Reklama

Egzaminy się skończyły, czekamy na wyniki

Wczoraj swoje ostatnie egzaminy zdawali gimnazjaliści. W tym roku przystąpiło do nich 637. Trójka (m.in. laureaci konkursów) była zwolniona z testów, dziewięcioro było nieobecnych.

Uczniowie  we wtorek sprawdzili swoją wiedzę  z zakresu historii i WOS-u oraz języka polskiego. W środę zmagali się z przedmiotami przyrodniczymi i matematyką. W czwartek przystąpili do egzaminu z języka obcego. 

 

Do egzaminu z historii i  WOS-u w Tomaszowie przystąpiło 626 osób,  do języka polskiego również 626. Egzaminu z zakresu przedmiotów przyrodniczych pisało 625 osób, a matematykę 628.

 

W czwartek zdawano egzamin językowy. Na język angielski zdecydowało się 581 osób, zarówno poziom podstawowy jak i rozszerzony. Język niemiecki poziom podstawowy zdawało 47 osób, rozszerzony 7. Natomiast na język rosyjski zdecydowały się tylko dwie osoby i zdawały go na poziomie podstawowym.

 

Najliczniejsza grupa uczniów zdawała w gimnazjum numer 7 (193), najmniejsza grupka przystąpiła do niego w gimnazjum numer 8.

 

57 tomaszowskich gimnazjalistów posiadało zaświadczenia o specyficznych trudnościach w nauce. W związku z tym mieli oni wydłużony czas na napisanie egzaminu. 

 

W czerwcu poznamy wyniki. Wtedy też okaże się, która ze szkół w tym roku okaże się liderem i jak tomaszowskie szkoły wypadły na tle innych szkół z województwa łódzkiego. 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
ja dawno ,dawno temu 25.04.2015 13:24
nie lubiłem szkoły strasznie tych programow itd jeszcze t e wypudrowane uczycielki!- masakra! dla mnie tamte lata to koszmar i chyba tak jest i teraz?

... 25.04.2015 15:45
Za moich czasów, ten kto nie dostał się do LO ze względu na niskie oceny na egzaminie wstępnym, to szedł do Szkoły Pedegogicznej.

obcy 24.04.2015 21:33
Po egzaminie i karawana jedzie dalej. Ciekawe czy ktoś, kto ustala termin tych egzaminów (dyrektor CKE) wziął pod uwagę tak istotna sprawę, jaka jest brak wymierności wiedzy wśród zdających. Otóż egzamin odbywa się na 1,5 miesiąca przez końcem zajęć edukacyjnych (wakacjami). Osoby układające pytania/zadania egzaminacyjne biorą pod uwagę podstawę programową. W założeniu treści egzaminu opiewają na 100% realizacji podstawy programowej. Wątpię aby którykolwiek nauczyciel gimnazjum zrealizował całe 100% tej podstawy. Przyczyny są różne - zwolnienia chorobowe nauczycieli, wycieczki, sprzątanie świata itp. Podam na przykładzie - język polski do zrealizowania minimum 450 godzin. Do celów wyliczenia realizacji tego minimum przyjmuje się 32 tygodnia. Rok edukacyjny trwa 37/38 tygodni. Czyli na realizację mamy 113 tygodni (teoretycznie 96) - różnica - 17 tygodni. Należy od tego odjąć (na początek) różnicę terminu egzaminu - 6 tygodni, rozpoczęcie roku szkolnego - 3 tygodnie, ostatni tydzień nauki w szkole - 2 tygodnie. Zostaje nam jeszcze wolnych 6 tygodni. Załóżmy, że pani nauczycielka w okresie 3 lat chorowała 3 tygodnia - zostają nam już tylko 3 tygodnie. 3 tygodnie to 42 godziny. I tak egzaminy gimnazjalne starszych klas i swoje (wolne) 14 godzin, sprzątanie świata - 3 godziny, wycieczki klasowe - 12 godzin, drzwi otwarte w szkołach ponadgimnazjalnych - 6 godzin, imprezy szkolne - 24 godziny. Razem 55 godzin. Brakuje 13 godzin do realizacji podstawy programowej. Podstawa programowa nie jest realizowana (do czasu egzaminu) w około 3,5%. Biorą pod uwagę, że nauczyciel może realizować tematycznie założenia programowe w różnym czasie - wiedza w dniu egzaminu jest nie jednolita u wszystkich zdających Tak to mniej więcej wygląda.

ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Polecane
Ekstraklasa piłkarska - Widzew - Lech 1:1Lechia zwycięska na wyjeździeZmarł ks. prałat Edward WieczorekLewica ogłosiła program do PE: prawa pracownicze, Karta Praw Kobiet, Europejski Fundusz MieszkaniowySondaż: 64,3 proc. badanych za budową umocnień na granicy z Rosją i Białorusią, 16,5 proc. przeciwOgórek trzecim wiceprzewodniczącymTragiczny pożar na ulicy KołłątajaZapraszamy na spotkanie z RzecznikiemHejt, cyberprzemoc i mowa nienawiściSynoptyk IMGW: niedziela przyniesie więcej opadów i burzW niedzielę w Kościele katolickim przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego„Inny punkt widzenia – Wiosenne przebudzenie”
Reklama
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama