Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 3 lipca 2025 20:32
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

M. Witko zamierza inwestowac i walczyć o inwestycje

Niestety z przyczyn obiektywnych nei udało się doprowadzić do debaty między dwójką kandydatów na urząd przezydenta Tomaszowa Mazowieckiego. Jej namiastką moga być rozmowy, jakie przeprowadziliśmy dla naszego portalu.

Poprzedni prezydent w czasie kampanii wyborczej był mocno atakowany o brak aktywności w pozyskiwaniu nowych inwestorów i tworzeniu miejsc pracy. Co zrobić, by Tomaszów stał się atrakcyjny dla inwestorów?

Reklama

Największym problemem jest to, że przez 8 lat nie stworzono miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego, bez którego nie da się funkcjonować w dzisiejszej rzeczywistości. Plan będzie naszym, a więc moim i rady miejskiej największym priorytetem, ponieważ ułatwi inwestowanie w mieście, przyciągnie nowych przedsiębiorców, zmniejszy bezrobocie.

 

Ale Pańska kontrkandydatka twierdzi, że takiego planu uchwalić się nie da.

I tym między innymi się różnimy. Już raz plan zagospodarowania uchwalić w ciągu jednej kadencji się udało, i gdyby nie manipulacje wrogich prezydentowi radnych przy procedurach, ten plan obowiązywałby do dzisiaj. Jego uchylenie było nie tyle skutkiem wadliwości samego dokumentu, co wiele osób sugerowało, ale przede wszystkim trybu uchwalania i kolejności głosowań. Z kolei przykład minionych kadencji pokazał, że wprowadzanie planów cząstkowych się nie do końca sprawdza, ze względu na swoją długotrwałość.

 

Nie można przecież całego programu gospodarczego opierać jedynie na planie miejscowym…

Oczywiście, że nie. Mamy szeroki pakiet propozycji dla inwestorów ale i dla firm już funkcjonujących na tomaszowskim rynku pracy. Pamiętać jednak należy, że przy istniejącym planie zagospodarowania  dla miasta, inwestorzy, przedsiębiorcy nie będą musieli pytać władzy o zgodę na inwestowanie w Tomaszowie. Wszystkie potrzebne  informacje do szybkiego podejmowania biznesowych decyzji znajdą się właśnie MPZP. Tomaszów potrzebuje każdej, nawet najmniejszej inwestycji, tworzącej nowe miejsca pracy.

 

Na jakiego rodzaju wsparcie mogą liczyć przedsiębiorcy?

Na wszelkie możliwe. Chcemy aby byli oni podmiotem uczestniczącym w podejmowaniu decyzji a dla podmiotów tworzących nowe miejsca pracy w produkcji stworzymy system ulg podatkowych, które będą również niezależne od arbitralnej decyzji urzędnika.   

 

Z tym uczestniczeniem w podejmowaniu decyzji może być problem.

Wiem, że w Tomaszowie brakuje organizacji zrzeszającej i reprezentującej przedsiębiorców. Będę zachęcał do powołania jej do życia, mimo że wiem, że będzie to partner trudny i wymagający. Powstanie ciało doradcze dla prezydenta w postaci Rady Gospodarczej skupiającej lokalnych przedsiębiorców. Większy nacisk położymy na szersze promowanie atrakcyjności inwestycyjnej naszego miasta. Tomaszów naprawdę jest atrakcyjny dla inwestorów. Doskonałe położenie w centrum Polski, sieć komunikacyjna itp. Krótko mówiąc, potrzebny jest plan zagospodarowania. Potrzebne jest też porozumienie z okolicznymi gminami w celu stworzenia wspólnej oferty dla inwestorów.

 

Strefy płatnego parkowania to jeden z tematów, który budzi wiele emocji w mieście. Zaryzykowałbym stwierdzenie, że to one zaważyły na klęsce Rafała Zagozdona. Pan również krytykował je od samego początku. Jak wyobraża sobie Pan ich dalsze działanie?    

Natychmiast po wyborach podejmiemy działania aby strefy płatnego parkowania jak najszybciej zniknęły. Są dwie drogi. Pierwsza: negocjacyjna i druga: sądowa.  Nie ukrywam, iż podpatrujemy działania w innych polskich miastach, gdzie trwa lub się pozytywnie zakończył proces likwidacji  płatnych stref. Mam tu na myśli min. Szczecin, Kielce. Ciekawe rozstrzygnięcia zapadły w Wojewódzkim Sądzie Administracyjnym  w Gorzowie Wlkp. Stara rada miejska podjęła uchwałę o wprowadzeniu stref, zaś nowa rada, jestem przekonany, tą uchwałę zmieni. Parkometry muszą zniknąć.

 

Ale droga sądowa może być dłuższa niż czas, na jaki została zawarta umowa…

Dlatego mówię o negocjacjach i stopniowym ograniczaniu zasięgu strefy. To, co jest dla mnie bardzo ważne: natychmiast należy skończyć z polowaniem na ludzi, którzy nie zdążyli przedłużyć opłaty parkingowej. Dociera do mnie wiele skarg od osób, które spóźniły się dosłownie o 2-3 minuty. Uważam, że tego rodzaju represje są skandaliczne.  

 

Lada dzień oddany ostanie plac Kościuszki. Jakie ma Pan pomysły, by ożywić to miejsce i przywrócić je mieszkańcom?

Podobnie jak wielu mieszkańców nieco inaczej wyobrażałem sobie wyremontowany plac Kościuszki. Pozostawiony stały ruch samochodowy uniemożliwia wprowadzenie pewnych funkcji na placu. Nie mniej jednak plac jest i z tego należy się cieszyć. Ożywić to miejsce mogą np. przedświąteczne kiermasze, kameralne koncerty artystyczne, wprowadzenie na plac atrakcji turystycznej w postaci rzeźby, bądź odlewu z brązu ławeczki Tuwima czy panny na niedźwiedziu. Plac powinien stać się pewnego rodzaju klamrą spinającą historię z przyszłością.

 

Oj... ławeczki Tuwima, to już gdzieś było…

Podałem to jako przykład. Mamy w Tomaszowie piękne, a w zasadzie mieliśmy, wspaniałe cykliczne wydarzenie o charakterze nie tylko kulturalnym ale przede wszystkim prestiżowym. Mam na myśli odznaczanie znanych i szlachetnych ludzi orderem Ecce Homo (Oto Człowiek). Trudno jest mi pojąć, że dopuszczono do tego, by uroczystości związane z jego wręczaniem przeniesiono do Krakowa.  Zamierzam przywrócić ją do Tomaszowa .

To prawda. Ja również tego nie mogę zrozumieć.

 Warto się zastanowić, czy nie wygospodarować miejsca na placu Kościuszki Damom i Kawalerom orderu. Są wśród nich min. tak zacne postaci jak: Św. Jan Paweł II Papież, Dalajlama, Henryk Mikołaj Górecki, Krzesimir Dębski, Wojciech Kilar, Jacek Kuroń, Tadeusz Mazowiecki , Irena Sendlerowa, ksiądz Jan Twardowski, Hanna Kral, Anna Dymna i wielu, wielu  innych. Może właśnie Plac Kościuszki byłby najlepszym miejscem, aby zaznaczyć ich obecność w Tomaszowie Mazowieckim.  W każdym razie ostateczną decyzję co do zagospodarowania placu podejmą mieszkańcy, gdyż zamierzam często w sprawach ważnych i strategicznych dla miasta zasięgać ich rady.  

 

Już wiadomo, że na najbliższe lata zmieni się w Tomaszowie prezydent. Nowy szef będzie potrzebował nowego zaplecza, nowych współpracowników. Jakie planuje Pan zmiany na ważnych stanowiskach: wiceprezydentów, naczelników, dyrektorów? Co z prezesami spółek, których liczbę deklaruje  Pan ograniczyć?

Proszę nie spodziewać się rewolucji kadrowej. Pewne zmiany oczywiście są konieczne. Chodzi tu przede wszystkim o najbliższe zaplecze. Natomiast wierzę, że w obecnej kadrze jest potencjał i trzeba go tylko wyzwolić. Pragnę zapewnić, że nawet przez chwilę nie przyszło mi do głowy by kogokolwiek zwalniać.

 

Ale przyzna pan, że w ciągu kilku lat wynagrodzenia prezesów miejskich spółek rosły w tempie lawinowym?

Przyjrzymy się  dokładnie wyśrubowanym pensjom prezesów i wiceprezesów spółek podległych miastu. Wynagrodzenia na poziomie 200 tysięcy złotych rocznie w tak ubogim mieście są niedopuszczalne. Część spółek planujemy połączyć, likwidując w ten sposób rady nadzorcze. Nie oznacza to jednak żadnych zwolnień na stanowiskach pracowniczych.

 

 Jakie, zdaniem Pana, inwestycje w Tomaszowie powinny być wykonane w pierwszej kolejności przez najbliższe lata?

Sprawą najważniejszą jest jak najszybsze zakończenie rozpoczętych inwestycji, głównie Placu Kościuszki oraz modernizacji oczyszczalni ścieków i budowy sieci kanalizacyjnej. Już dzisiaj docierają do mnie sygnały, że modernizacja oczyszczalni  może nie zakończyć się w planowanym terminie i istnieje ryzyko utraty dofinansowania. Traktuję tę sprawę jako priorytet, tym bardziej, że koszty tej inwestycji mają bezpośredni wpływ na ceny wody i ścieków, płacone przez naszych mieszkańców.

 

Co jeszcze?

Sprawą pilną jest uporządkowanie terenów wzdłuż ulicy Barlickiego. Wizytówką miasta jest jego centrum oraz wjazdy (od strony Warszawy, Opoczna i Spały). Należy podjąć maksymalnie skuteczne działania w celu przebudowy ulicy Warszawskiej włącznie z chodnikami i pełną infrastrukturą. To samo się tyczy ścisłego centrum koło kościoła Św. Antoniego oraz ul. Opoczyńskiej.

 

Kiedyś popularnym tematem była droga S74

To wciąż bardzo ważna sprawa. To jedyna możliwość budowy obwodnicy miasta. Konieczne jest  dalsze lobbowanie za budową tego szlaku komunikacyjnego. Dzięki temu uwolnione zostaną tak potrzebne tereny inwestycyjne. W naszym mieście niestety  wiele ulic wciąż ma podłoże gruntowe. W XXI wieku taka sytuacja nie powinna mieć miejsca, dlatego należy podjąć działania aby ten zły stan rzeczy zmienić.

 

Coś dla ciała i ducha?

Z zakresu inwestycji w obiekty sportowe i kulturalne priorytetami są budowa miejskiego stadionu, modernizacja lodowiska oraz budowa w kooperacji ze szkołą muzyczną (czyli Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego ) sali koncertowej z prawdziwego zdarzenia. Warto również wyjąć z biurka projekt z przed ok. 10lat dotyczący budowy parku wodnego w partnerstwie publiczno-prywatnym w okolicach OSiR. Wspomniane obiekty w tak dużym mieście jak Tomaszów Mazowiecki po prostu muszą się znaleźć.

 

Skąd na to pieniądze?

Dla realizacji większości ważnych inwestycji potrzebne  jest podjęcie dobrej współpracy z instytucjami szczebla centralnego, Urzędu Marszałkowskiego i Starostwa Powiatowego. Takiej dobrej współpracy oczekuję i taką współpracę deklaruję ze swojej strony.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ryszard Biniek 28.11.2014 20:32
Szanowni Tomaszowianie. Niech dewiza Wojska Polskiego " Bóg, Honor,Ojczyzna" będzie też dewizą Mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego. Zachęcam do głosowania w II turze wyborów na prezydenta miasta. Nie mogłem głosować w dniu 16 listopada, ale przyjeżdżam do Tomaszowa zagłosować w II turze wyborów na prezydenta miasta. Bardzo proszę o głosowanie na pana Marcina Witko, który gdy zostanie wybrany na prezydenta miasta, będzie ( moim zdaniem ) pełnił swoje obowiązki bez pobierania wynagrodzenia z budżetu miasta ( będzie pracował społecznie ), tak hak kiedyś to uczynił były prezydent miasta i senator pan Jerzy Adamski. Pięknie pozdrawiam pana Marcina Witko i Mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego i życzę zdrowia oraz dobrych zdarzeń. Z wyrazami szacunku. Ryszard Biniek

Reklama
tomo 28.11.2014 10:11
Słowa pana Witko są bardzo mądre i życzę mu aby stały lub stawały się rzeczywistością. W Tomaszowie potrzeba wiele choć trzeba przyznać że wiele zrobiono. Każda nowa rzecz będzie cieszyć. Jak będzie dobra infrastruktura, jakieś fajne miejsca spotkań czy rozrywki to młodzież będzie wracać, bo i inwestorom w takim fajnym mieście będzie się chciało inwestować...

28.11.2014 01:17
W ciemnych barwach widzę ten nasz Tomaszów przez najbliższe cztery lata.

brytan 28.11.2014 14:25
Może spróbuj otworzyć oczy? Tylko A.Ł.

28.11.2014 15:16
Patrzeć śmiało trzeba w przyszłość, szanse da ci Marcin Witko! :D

flet 27.11.2014 20:53
Jakie są te przyczyny obiektywne?.

ciekawyzmian 27.11.2014 19:07
"Sprawą pilną jest uporządkowanie terenów wzdłuż ulicy Barlickiego" i to tyle na temat Galerii. Ludzie to co sie w tym miescie wyprawia to jest kpina z jego mieszkańców. Chciałbym ,żeby pod tym stwierdzeniem Pana Witko, jakże pełnego wyborczego entuzjazmu, ale i tajemniczego, kryła sie równiez budowa wyżej wspomnianej. Osobiscie w to wątpię, albowiem wśród ludzi " na górze" jest za dużo takich, którzy obawiają się własne interesy. Cała ta wyborcza gadka o trosce o nasze miasto to jedna wielka ściema

nikt 27.11.2014 18:11
jeżeli uchwalanie planów cząstkowych trwa długo, to uchwalenie planu dla całego miasta potrwa krócej?? Procedura ta sama, a problemów i konfliktów odpowiednio więcej. I jakie tereny inwestycyjne uwolni S74?? Proponuję sprawdzić jaki jest planowany przebieg tej drogi i samemu odpowiedzieć sobie na to pytanie. Moim zdaniem nie uwolni żadnych terenów nadających się pod przemysł, przynajmniej nie w Tomaszowie.

Dozza 27.11.2014 12:25
Gdy wygra Pan Witko to całe miasto będzie bastionem PiS co oznacza, ze z Sejmiku Wojewódzkiego miasto nie dostanie ani złotówki, bo tam jest układ PO/ PSL, czyli zero zamierzeń dodatkowych. Niepokoi mnie tez, ze zostaną na stanowiskach urzędnicy z nadania Zagozdona. Przecież to sama rodzina "królika" a nie kompetentni pracownicy. Należy zwłaszcza ruszyć personel w Wodociagach. Tam aż sie roi od "kompetentnych".

stary tomaszowiak 27.11.2014 10:19
A po wygranej zagra wam drodzy wyborcy facet na nosie bo to muzyk z wykształcenia, Jakie ma przygotowanie fachowe oprócz chęci do rządzenia w mieście? Tutaj jest potrzebny Komisarz z nadania premiera, który rozgoniłby nierobów ze spółek miejskich, którzy znają się na wszystkim. Pogonił do roboty i nauki urzędników, doprowadził do porozumienia z władzami wojewódzkimi , a nie stawianie się okoniem itd., itd, itd.......

mietek 27.11.2014 11:22
może i będzie komisarz tak za 2 lata,po udanym referendum w sprawie odwołania prezydenta,niezależnie od tego kto z tej dwójki wygra

Reklama
27.11.2014 12:06
Jakie ma przygotowanie fachowe oprócz chęci do rządzenia w mieście? odpowiadam : Pan Poseł na co dzień zajmuje się sprawami w Sejmowej KOMISJI Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej oraz w Podkomisji stałej ds. finansów samorządowych ...To chyba wystarczające kwalifikacje w porównianiu do PANI ŁUCZKA KTORA niema żadnych !!!!

filonka 27.11.2014 14:06
pis-u nie lubie ale z tych dwojga mimo wszystko zaglosuje na p.Witko,wyraznie okresla na czym chce skupic swoja prace,kontrkandydatka nie powiedziala moim zdaniem nic konkretnego,osobiste zycie kazdego z nich zostawmy w spokoju bo to nie nasza sprawa

olek 27.11.2014 10:05
jedynym konkretem w tym wywiadzie jest mpzp reszta to ogólniki,ubogie to nasze miasto,że ma taki wybór

lenka 27.11.2014 09:21
Bardzo rzeczowy wywiad, konkretne odpowiedzi, mocne argumenty, interesujący plan. Widać, że to odpowiedni człowiek na odpowiednim miejscu. Nawet nie potrafię zrozumieć dlaczego mieszkańcy oddają swoje głosy na kontrkandydatkę. Proszę przeczytać oba artykuły i otworzyć oczy. Ogromna różnica. Brawo panie Marcinie, ma Pan mój głos.

osir 27.11.2014 08:19
Dyrektorem Osiru ma zostać Adam Król. Facet bez wykształcenia i przedewszystkim nie radzący sobie z zarzadzaniem nawet w Lechii.

MW 27.11.2014 09:20
czy to ten co ,,uwalił" Lechię? a do tego nie tomaszowiak, oj uchroń nas Panie przed takim dyrektorem

lepiej że planu nie ma 27.11.2014 07:23
plan zagospodarowania pozwala sciągać duże inwestycje a znacznie przeszkadza np. średnim i małym przedsiębiorcom. Może warto porozmawiać najpierw z ludźmi, którzy w tym siedzą? Taki plan już dawno mógł powstać , a dlaczego go nie było? To było niewygodne. Jeśli raz ustalisz musisz sie tego trzymać, nie możesz tego łatwo zmieniać. Przychodzi duży inwestor i nie pasują mu granice działki, a ty nie możesz nic zrobić bo masz plan!

Jasia 27.11.2014 06:57
A co z Galerią czy w końcu ruszy z kopyta jej budowa? praca pracą ale po pracy trzeba byłoby się rozerwać, porobić sprawunki i odreagować stres.

optymista 27.11.2014 19:23
Kobieto; Galeria ruszy z kopyta jak nowy prezydent podpisze dyspozycje, myślę że za rok o tej porze poszalejemy tam na przedświątecznych zakupach a będzie to najpiękniejszy zakątek Tomaszowa- nasze City, uroczy szczególnie wieczorem w blasku neonów patrząc od strony Barlickiego.

mKIKI 27.11.2014 19:39
Cytuję - ,,za rok o tej porze poszalejemy tam na przedświątecznych zakupach,,. Tak, poszalejemy, ale tylko wtedy, gdy będziemy mieli w kieszeni środki na takie szaleństwo. Wg ogólnopolskich rankingów to woj. świętokrzyskie i łódzkie prowadzą jako województwa o największej liczbie emerytów i rencistów.

Reklama
27.11.2014 06:55
Plan działań przedstawiony tutaj jest w 100% do zrealizowania. To są konkrety potrzebne miastu by ruszyć wreszcie z miejsca. Mam nadzieję że wyborcy kiedyś będą z siebie dumni że dali szansę Marcinowi Witko!

... 27.11.2014 01:12
Panie Marcinie,rada od nieznajomego, ale dobrze życzącego: po wygranej otoczyć się mądrymi, kompetentnymi ludźmi,którzy nie boją się wyzwan i pracy. I nie patrzeć z jakiego ugrupowania są, bo nie tam klucz do sukcesu. Jak mądrze wykorzysta Pan te 4 lata, wyborcy docenią i przy następnych wyborach. Życzę powodzenia i dalej takiej kultury.

Opinie

Mariusz StrzępekMariusz Strzępek

Pan radny Kazimierz Mordaka w niespełna rok samorządowej kadencji stał się czołowym hejterem tomaszowskiej Platformy Obywatelskiej. W pełnych pogardy wpisach poddaje krytyce każdego, kto tylko mu się z jakichś powodów nie podoba. Tymczasem radnemu brakuje podstawowej wiedzy, niezbędnej do sprawowania mandatu

Bohaterowie literaccy, komiksowi, historyczni często posiadają własne konie. Słynny ostatnio Zorro jeździł na Tornado, Don Kichot dosiada Rosynanta, Aleksander Wielki, z kolei Bucefała. Miał Kasztankę, marszałek Piłsudski. A i Napoleon był dumny ze swego Marengo. Tymczasem tomaszowscy samorządowcy mogą zasłynąć co najwyżej tym, że z własnymi końmi na rozumy się zamienili. Trochę złośliwy wstęp, ale jest odpowiedzią na złośliwości kierowane w moim kierunku, wypada więc odpłacić końskim dowcipem, bo bardziej subtelnego adresat mógłby nie zrozumieć. Tomaszowscy radni Koalicji Obywatelskiej z Rady Powiatu Tomaszowskiego takie wrażenie niestety robią. Brak wiedzy merytorycznej próbują nadrabiać internetowym hejtem. Ludzie ci oporni są na wiedze nie tylko wynikającą z lektury książek, aktów prawnych, obowiązującego orzecznictwa, ale też z doświadczenia. Można wybaczyć takie zachowanie panu Kazimierzowi Mordace, który w telewizji chwali własnego wnuczka, który nie lubi się uczyć, ale za to nauczył się jeździć ciągnikiem, ale pozostałym już chyba nie. Wszak uważają się lepszy gatunek ludzki, z pogarda traktujący otoczenie oraz każdego, kto myśli inaczej. O co chodzi? Już wyjaśniam
Reklama

Nawrocki: Sławomir Cenckiewicz będzie szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego

Szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego będzie prof. Sławomir Cenckiewicz, jego zastępcami generałowie Andrzej Kowalski i Mirosław Bryś - poinformował prezydent elekt Karol Nawrocki. Chcę, by Pałac Prezydencki był ośrodkiem kształtującym polską politykę bezpieczeństwa w zakresie wojskowym, cywilnym, operacyjnym - mówił.Data dodania artykułu: 03.07.2025 14:38
Nawrocki: Sławomir Cenckiewicz będzie szefem Biura Bezpieczeństwa Narodowego

Co ósma spółka z o.o jest wpisana do Krajowego Rejestru Długów. Mają one do oddania łącznie 3,8 mld zł

Do Krajowego Rejestru Długów wpisanych jest blisko 72 tys. spółek z ograniczoną odpowiedzialnością; oznacza to, że co ósma spółka z o.o jest zadłużona - wynika z danych KRD. Mają one do oddania łącznie 3,8 mld zł.Data dodania artykułu: 01.07.2025 21:25
Co ósma spółka z o.o jest wpisana do Krajowego Rejestru Długów. Mają one do oddania łącznie 3,8 mld zł

Przed Sądem Najwyższym demonstrują zwolennicy Nawrockiego oraz KOD

Przed gmachem Sądu Najwyższego, w którym Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych rozstrzyga we wtorek o ważności wyborów prezydenckich zebrały się dwie grupy demonstrantów - zwolenników wyboru Karola Nawrockiego oraz Komitetu Obrony Demokracji.Data dodania artykułu: 01.07.2025 17:17
Przed Sądem Najwyższym demonstrują zwolennicy Nawrockiego oraz KOD

SN: wpłynęło ponad 54 tys. protestów wyborczych; 21 zasadnych - bez wpływu na wynik wyborów

Łącznie do Sądu Najwyższego wpłynęło ponad 54 tys. protestów wyborczych; za zasadne uznano 21, nie miały one wpływu na ogólny wynik wyborów – poinformował SN podczas posiedzenia ws. ważności wyboru Prezydenta RP.Data dodania artykułu: 01.07.2025 17:16
SN: wpłynęło ponad 54 tys. protestów wyborczych; 21 zasadnych - bez wpływu na wynik wyborów
Reklama

Polecane

Mordaka Patrol w pogoni za Hospicjum

Mordaka Patrol w pogoni za Hospicjum

Po spektakularnym śledztwie dotyczącym domu, należącego do Prezydenta Marcina Witko, jaki pobudował sobie w Wiśle, przyszła kolej na następne. Tym razem dotyczy funkcjonowania hospicjum im Św. Filipa Neri, które prowadzi Fundacja Dwa Skrzydła, firmowana przez księdza Grzegorza Chirka. Inwestycja oddana w tym roku do użytku, na którą dofinansowanie udało się miastu pozyskać jeszcze w czasach rządów PiS, przyjmuje już pierwszych podopiecznych. Fundacja jednak działalność rozpoczęła wcześniej, prowadząc usługi hospicjum domowego. Radny Michał Kucharski postanowił w tej sprawie złożyć interpelację, w której stawia pytania, na które odpowiedź można uzyskać w 5 minut, telefonując do któregoś z wiceprezydentów lub urzędników, nigdy nie uchylających się od odpowiedzi. Tylko co pokazałoby się na Facebooku? Zdjęcie Iphona? Jeśli więc w okolicach ulicy Kępa, zobaczycie różowego trabanta, możecie być pewni, że w pobliżu czają się wywiadowcy, którzy sprawdzają źródło pochodzenia kostki brukowej, wykorzystanej do wyłożenia podjazdów i ciągów komunikacyjnych.Data dodania artykułu: Dzisiaj, 10:26 Liczba komentarzy: 6 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 1
Tomaszowscy siatkarze wystartują 13 wrześniaGmina Tomaszów apeluje do mieszkańców o racjonalne gospodarowanie wodąCzy warto inwestować w mieszkania w mniejszych miastach?Tragiczny finał poszukiwań nastolatka nad Zalewem. Nie żyje też 33-latekPiórnik Stitch – praktyczny i kolorowy dodatek dla fanów DisneyaZgłoś się do pikniku LOKALNI NIEBANALNIKolejny konkurs na dotacje do szpitala przegranyMordaka Patrol w pogoni za HospicjumWakacje pełne atrakcji!Fundacja Nu-Med otrzymała tytuł ORGANIZACJI PRZYJAZNEJ WOLONTARIUSZOM!Za miesiąc wyruszy PielgrzymkaProkuratura pyta... miasto odpowiada
Reklama
Reklama
Reklama
Rośnie skala agresji na polskich drogach

Rośnie skala agresji na polskich drogach

Za kilka dni zaczynają się wakacje, czyli statystycznie najniebezpieczniejszy czas na drogach. Wśród głównych przyczyn takich zdarzeń na prostych odcinkach drogi są nadmierna prędkość i jazda na zderzaku. Zarządca autostrady A4 Katowice–Kraków w ramach kampanii „Nie zderzakuj. Posłuchaj. Jedź bezpiecznie” zwraca uwagę na zjawisko agresji na polskich drogach i przypomina, że bezpieczeństwo zaczyna się od osobistych decyzji kierowcy.
Prezydent z wotum zaufania i absolutorium

Prezydent z wotum zaufania i absolutorium

Radni Rady Miejskiej udzielili wotum zaufania oraz absolutorium z wykonania budżetu za ubiegły rok Marcinowi Witko. Prezydenta wsparło 15 radnych, ośmioro zagłosowało przeciw. Wszystko wskazuje na to, większość radnych miejskich ma dosyć destrukcyjnych działań swoich kolegów i koleżanek z Koalicji Obywatelskiej, które nie służą mieszkańcom miasta, a jedynie partyjniackim potyczkom, jakie obserwujemy na co dzień na ogólnopolskiej politycznej arenie. Dwie radne już wcześniej odeszły z klubu KO, nie godząc się między innymi z blokowaniem ważnych dla tomaszowian inwestycji, takich chociażby jak Termy, które powstać miały na Błoniach. Na wczorajszej sesji także Barbara Klatka, postanowiła zagłosować inaczej niż pozostali radni jej klubu. Biorąc pod uwagę presję, jaką na radnych wywierał od początku poseł Witczak, wykazała się we wczorajszych głosowaniach silnym charakterem. Czas, by pracować dla miasta ponad partyjnymi podziałami.
Mordaka Patrol w pogoni za Hospicjum

Mordaka Patrol w pogoni za Hospicjum

Po spektakularnym śledztwie dotyczącym domu, należącego do Prezydenta Marcina Witko, jaki pobudował sobie w Wiśle, przyszła kolej na następne. Tym razem dotyczy funkcjonowania hospicjum im Św. Filipa Neri, które prowadzi Fundacja Dwa Skrzydła, firmowana przez księdza Grzegorza Chirka. Inwestycja oddana w tym roku do użytku, na którą dofinansowanie udało się miastu pozyskać jeszcze w czasach rządów PiS, przyjmuje już pierwszych podopiecznych. Fundacja jednak działalność rozpoczęła wcześniej, prowadząc usługi hospicjum domowego. Radny Michał Kucharski postanowił w tej sprawie złożyć interpelację, w której stawia pytania, na które odpowiedź można uzyskać w 5 minut, telefonując do któregoś z wiceprezydentów lub urzędników, nigdy nie uchylających się od odpowiedzi. Tylko co pokazałoby się na Facebooku? Zdjęcie Iphona? Jeśli więc w okolicach ulicy Kępa, zobaczycie różowego trabanta, możecie być pewni, że w pobliżu czają się wywiadowcy, którzy sprawdzają źródło pochodzenia kostki brukowej, wykorzystanej do wyłożenia podjazdów i ciągów komunikacyjnych.
Prokuratura pyta... miasto odpowiada

Prokuratura pyta... miasto odpowiada

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej dowiedzieliśmy się, że Prokuratura Okręgowa w Sieradzu, która prowadzi postępowanie sprawdzające, związane z donosem, jaki na Marcina Witko, złożyli radni Kucharscy, Jabłoński oraz Mordaka, wystąpiła do urzędu miasta z zapytaniem o kontrole, jakie były prowadzone w stosunku do Tomaszowa Mazowieckiego w okresie minionych 10 lat. Magistrat przygotował odpowiedź oraz tysiące stron kopii protokołów pokontrolnych. W okresie tym, miasto było bowiem kontrolowane setki razy przez różne instytucje w tym NIK, RIO, ale i prokuratury. Nie stwierdzono w nich poważniejszych zastrzeżeń
Reklama
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama