Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 20 maja 2024 16:49
Reklama
Reklama

Na Utracie stracone nadzieje

W naszym pięknym mieście, w bliskiej odległości od wyjątkowego i rzadko spotykanego zjawiska, jakim są niebieskie źródła, jest ulica pełna absurdów albo jak kto woli na której panuje pełna „normalność”, w rozumieniu polskiej rzeczywistości urzędniczej.

 

Zacznijmy od tego, że na ulicy Utrata i w jej okolicy jest kilka przedsiębiorstw. Wydawałoby się, że położenie ulicy oraz ilość firm będą jednoznaczne, z dobrą infrastrukturą, gwarantowaną przez miasto. W końcu to przedsiębiorcy płacą duże podatki, odprowadzają swoje składki oraz składki swoich pracowników. Jest tu logika oraz sens. Jednak nie u nas.

 

Dojazd do ulicy Utrata ulicą Smardzewicką, to katorga dla zawieszenia każdego auta. Producenci samochodów powinni tutaj mieć swoje laboratorium. Po ostatnich deszczach ulica została podtopiona, zrobiło się błoto i domowe place wyglądały jak front wschodni w czasie II Wojny Światowej.

 

W ciepłe dni również nie jest łatwo, kiedy z ulicy się kurzy. Ma to negatywny wpływ  na ludzi, którzy przechadzają się przy lesie, ale nie tylko na ludzi, również ciągle brudne okna, lecące kamienie spod kół itp.

 

Pracownicy przedsiębiorstw, klienci sklepu czy baru, kurierzy, hurtownicy, którzy dojeżdżają do ulicy narzekają na dojazd, twierdząc, że im urywa zawieszenie.

 

Zdarza się też, że przyjeżdżają tu zagraniczni klienci i jaka to wizytówka dla miasta?

 

W porze zimowej naprawdę byłoby źle gdyby karetka pogotowia musiała tutaj dojeżdżać do trudnego przypadku, szczególnie, że jest to jedyna droga dojazdu, którą może zablokować chociażby połamane drzewo. Brakuje tutaj drugiej drogi, ale nie brakuje absurdów.

 

Dojazd drogą ewakuacyjną do ulicy A. F Modrzewskiego zablokowano, położono tam pnie drzew i postawiono tabliczkę rezerwatu, którego granice były wytyczone są w innym miejscu.

 

Był problem z dojazdem? Nie ma dojazdu, nie ma problemu. Aktualnie dojazd odbywa się przez prywatną działkę, ponieważ nie ma innej możliwości, bo ulica, która istnieje na mapach (wirtualnie) jest porośnięta i nie ma jak przejechać.

 

Jest jeszcze przejazd ulicą Źródlaną, ale ulica jest tak mała, że dwa auta nie są w stanie się wyminąć. Właściciel działki nie jest zadowolony, grozi zagrodzeniem terenu i ma racje.

 

Urząd Miasta po interwencjach mieszkańców przejął inicjatywę, ale w swoim stylu. Postanowiono poprowadzić dojazd do ulicy Smardzewickiej. Do tej inicjatywy wynajęto  geodetów, którzy określili prawidłowe położenie ulicy. Następnie ogłoszono  przetarg na doprowadzenie ulicy do stanu, w którym będzie można położyć jakąś nawierzchnie tymczasową.

Przetarg się udał, firma stanęła na wysokości zadania i… koniec, zabrakło pieniędzy w kasie na doprowadzenie sprawy do końca.

 

Czy w ogóle jest jakiś strateg inwestycyjny w urzędzie? Może inaczej, czy jest jakiś kompetentny urzędnik, gospodarz w tym mieście? Czy nasze miasto musi słynąć z absurdów, afer, patologii?

 

Tym sposobem wszystko wróciło do punktu początkowego, no prawie… w kasie miasta ubyło pieniędzy. Temat nadzoru pracy jest znany w Tomaszowie, chociażby z takich sytuacji, gdzie najpierw kładzie się nową drogę, następnie się ją niszczy i kładzie się kanalizacje.

 

Miasto stara się jakoś rozwiązywać problem niezadowolonych mieszkańców, w sposób doraźny i czasem przejedzie równiarka, aby dało się przejechać autem przez ulicę. Jednak nic nie może się równać, z drogą z prawdziwego zdarzenia.

 

 Paradoksalnie doraźna pomoc  powoduje negatywny skutek, ponieważ równiarka drąży równocześnie kanał, gdzie stoi woda. Mieszkańcy również mogliby rozwiązać problem tymczasowo obciążając kosztami zużytego zawieszenia urząd miasta.

 

Kolejny z absurdów dotyczy pozwoleń. Brak drogi ewakuacyjnej i brak nawierzchni na drodze nie przeszkadza w wydawaniu pozwoleń na budowę.

 

Mieszkańcy najlepiej jakby zostawiali auta przy skansenie i wracali spacerkiem do domu przez źródła.

 

Jak to w Polsce zazwyczaj bywa, może znów musi dojść do jakiejś tragedii, aby urzędnicy ruszyli głową, ale winnych z powodu urzędniczej niekompetencji i tak nie będzie.

 

Chociaż świętowaliśmy ostatnio rzekome 25 lat wolności i były wybory do parlamentu europejskiego, to ciągle natrafia się na ścianę  betonu nie do przebicia. Miało być lepiej, a na ulicy wciąż nie ma gazu. Aż chciałoby się rzec „Jak żyć Panie Prezydencie?”

 

Obywatele zacnej Unii Europejskiej. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Trololo Fapino 16.06.2014 09:30
Głosujcie dalej na nieudaczników, którzy dziś "rządzą" Tomaszowem to będziecie mieli jedno wielkie g... jak teraz. O. Aha - to samo "g" macie we łbach, bo tylko to tłumaczy wasze ograniczenie.

varan 14.06.2014 21:34
droga ewakuacyjna ? :O a jeśli na 2 drogę też spadnie gałązka to będziecie się dopominać 3,4 i 10 drogi ewakuacyjnej ? jeśli droga zostanie zablokowana przez drzewo wystarczy zadzwonić po Straż Pożarną i po sprawie, albo jeden z "waszych" przedsiębiorców prowadzący tartak niech podejdzie z piłą. "Jest jeszcze przejazd ulicą Źródlaną, ale ulica jest tak mała, że dwa auta nie są w stanie się wyminąć" - faktycznie ruch na Utracie jest tak duży że bez dwupasmówki się nie obędzie. "W ciepłe dni również nie jest łatwo, kiedy z ulicy się kurzy... również ciągle brudne okna, lecące kamienie spod kół itp." - wystarczy odcinek 100 metrów przejechać z minimalną prędkością z szacunku do sąsiadów i ich czystych okien. wszystko rozumiem, równa droga na odcinku leśnym faktycznie by się przydała, ale ten artykuł to nic innego jak płacz rozkapryszonych dzieci tupiących nóżkami bo nie podoba im się świecące słońce, deszcz, za wąska droga, drzewa bo przecież mogą się złamać, śnieg bo jest ślisko itd. zapomnieliście wspomnieć o tnących komarach, które mają idealne warunki do wylęgania na tych "paskudnych podmokłych terenach" wokół których Wam nieszczęśnikom przyszło żyć ;)

ryscym 14.06.2014 15:45
Może niekoniecznie na temat ,a może tak? Ulica Nagórzycka.Kilkanaście lat temu nowa nawierzchnia ,o ile wiem ,z dofinansowaniem.Położono,dos konale wyglądała. Były pieniądze na nawierzchnię,no to zrobiono. Teraz okazało się,że potrzebna kanalizacja. Są pieniądze,to się ją robi. A że przy okazji niszczy się doskonałą drogę? W życiu nie uwierzę,że przywróci się nawierzchnie do stanu przed prowadzeniem kanalizacji.Nie da się takich punktowych dziur zagęścić do stanu pierwotnego. Marnotrastwo?Raczej głupota. I to chyba powiatu...

XYZ 14.06.2014 05:43
Ale tam chyba jeździła równarka z tego co widziałem i "głaskała": te dołki ale to było z miesiąc lub dwa temu.

Ajdejano 13.06.2014 18:16
Ulica Utrata (kiedyś wioska Utrata) to przepiękny zakątek tego przeciętnego Tomaszowa. I to powinno być "oczko w głowie" tomaszowskich władz, samorządu. Ale komu z naszych kabaretowych radnych i władz w głowie takie piękne "oczko" ? Oni wszyscy mają w d.... takie "oczka". Oni mają w swoich mózgach jedynie utrzymanie się na swoich stołeczkach. A - jakieś powodzenie miasta ? A co ich, k....., to obchodzi. Przecież to nie jest ich prywatne miasto !

Pir 13.06.2014 18:11
A na Antoniego kasa jest. Idą wybory więc trzeba malować na zielono. Jesienią będzie darmowe piwo na placu i tu trzeba zarezerwować środki. Nasz władza, która kompromitowała się przez ostatnie lata ma ochotę na kolejne kadencje. 3000 a może 5000 głosów już jest od "powiązanych binesowo z urzędem"/

ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Polecane
Przy dworcu kolejowym w Tomaszowie Mazowieckim powstanie nowy parkingPremier: plan budowy żelaznej kopuły nad Polską i Europą posunął się o krok do przoduSzkolenie z Czarnej Taktyki w 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony TerytorialnejArbuzy ekologiczneUOKiK: klienci Biedronki, którzy wzięli udział w promocji „Magia Rabatów”, mogą otrzymać 150 złNFOŚiGW: start programu dopłat do przydomowych wiatraków planowany na 2.-3. kwartał 2024 r.Ekstraklasa piłkarska - Widzew - Lech 1:1Lechia zwycięska na wyjeździeZmarł ks. prałat Edward WieczorekLewica ogłosiła program do PE: prawa pracownicze, Karta Praw Kobiet, Europejski Fundusz MieszkaniowySondaż: 64,3 proc. badanych za budową umocnień na granicy z Rosją i Białorusią, 16,5 proc. przeciwOgórek trzecim wiceprzewodniczącym
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Reklama
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama