Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 22 lipca 2025 11:22
Reklama
Reklama

Prezydent ligi nie załatwi - Tydzień z prezydentem cz. 2

Dlaczego tomaszowski sport "kuleje"? Z jakiego powodu nasi piłkarze nie są jeszcze w III lidze? Czy istnieje zainteresowanie naszym miastem ze strony inwestorów? O tym wszystkim w drugiej części rozmowy z prezydentem miasta Rafałem Zagozdonem.
Reklama

- Czy Prezydent Zagozdon wesprze Lechię i inne kluby sportowe w tym roku?

Reklama

Prezydent Zagozdon wspiera Lechię i inne kluby sportowe w tym roku i w każdym roku. Inną sprawą są rzeczy dziejące się w klubach, a te działają niezależnie od nas. Natomiast dotowanie sportu z budżetu miasta nie powinno się odbywać na zasadach „partyzanckich” . Publiczne pieniądze muszą być rachowane dokładnie i skrupulatnie rozliczane.

 


- W takim razie, skoro macie jak najlepsze intencje, skąd się biorą problemy ze sportem w naszym mieście. Czy to nie wstyd, że 70-tysięczne miasto nie ma drużyny chociaż w 3 lidzie?? ?

A siatkówka? Piłka ręczna? Prezydent ligi nie załatwi nawet znacznie zwiększoną dotacją. To klub musi się o to starać. Należy też pamiętać, że główny nacisk kładziemy na sport dzieci i młodzieży. Uważam, że nie da się dzisiaj wypromować drużyny tylko na bazie miejskiej dotacji. Bez pozyskania sponsora strategicznego żaden Klub nie będzie działał efektywnie. Natomiast w sytuacji, gdy sponsor nie ma prawa współdecydowania w sprawach drużyny czy klubu, trudno się dziwić, że nikt nie chce wyłożyć pieniędzy. Najczytelniejsze byłoby powołanie spółki zamiast Stowarzyszenia. Prowadziłem rozmowy w tej sprawie z wieloma przedsiębiorcami. Oni jako warunek konieczny przedstawiali takie rozwiązanie funkcjonowania klubów sportowych.

 

- Problemem jest również baza sportowa. Od wielu lat jest niedoinwestowana. Brakuje nam obiektów sportowych z prawdziwego zdarzenia.

Ja myślę, że tylu obiektów sportowych, ile powstaje w tej chwili w mieście, to dawno nie było. W tym roku powstaną dwa Orliki. Jeden zbudowany przez miasto, drugi przez powiat. Będzie skończone boisko w szkole numer 14. Wykonamy również bieżnię w szkole numer 1. Na Ludwikowie oddaliśmy do użytku całkowicie nową halę. Mamy projekt budowy boiska z podgrzewaną, sztuczną murawą na Lechii. W budżecie tegorocznym zarezerwowano 500 tysięcy na to zadanie. Całość inwestycji szacujemy na 3 miliony złotych. Niestety nie wystarczyło w tym roku pieniędzy, by wyremontować trybuny na Lechii ale o tym nie zapomnę. W WPI wspominamy także o kolejnych inwestycjach.  Równocześnie remontujemy istniejące obiekty. Jeżeli ktoś więc twierdzi, że w mieście nic w tej dziedzinie się nie dzieje, to albo nie widzi albo nie chce widzieć tego, co już udało się zrobić. Każda z tych inwestycji jest bardzo kapitałochłonna. 

 


- Dlaczego zrezygnowaliście ze strategicznej inwestycji, jaką jest budowa ulicy Orzeszkowej.

Nie zrezygnowaliśmy. Jeszcze raz wyjaśniam. Wniosek został przez nas złożony. Niestety nie zyskał akceptacji. Otrzymaliśmy wyjaśnienie od wojewody, że powodem odrzucenia naszego wniosku była wadliwa podstawa prawna wydanego przez starostwo pozwolenia na budowę.

 

- Co było źle?

Wojewoda uznał, że pozwolenie powinno zostać wydane nie na podstawie przepisów prawa budowlanego ale tzw. specustawy z 2006 roku. Naszym zdaniem z tej ustawy korzystamy tylko wtedy, gdy istnieje konieczność np. wywłaszczenia gruntów. Pogodziliśmy się z tą naszym zdaniem wymówką i ten sam projekt składamy teraz w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Wystąpiliśmy również do Starosty, by odniósł się w jakiś sposób do argumentacji wojewody i by wydal poprawne pozwolenie na budowę.

 


- Powiat był w zdecydowanie lepszej od Was sytuacji. Inwestycja, którą oni będą realizować w ogóle nie wymaga pozwolenia na budowę tylko zgłoszenia.

Dokładnie tak jest. Wynika z tego, że wyżej oceniane były wnioski, które nie wymagały projektów, zezwoleń niż faktyczne budowanie nowych dróg, nawet tych o strategicznym dla miasta czy regionu znaczeniu. Jak spojrzymy na listę „schetynówek” w województwie, to zobaczymy, że są to przede  wszystkim remonty i przebudowy już istniejących dróg.

 


- Na jakie konkretne inwestycje pozyskano środki z UE a które finansowane będą ze środków własnych miasta i zaciągniętych kredytów.

Póki co środków z UE nie ma. Natomiast w budżecie muszą być zaplanowane pełne kwoty. Jeżeli dzisiaj mówimy o Tkaczu i pływalni, to chcemy realizować je z udziałem funduszy zewnętrznych. Jeżeli uda się je wywalczyć, to dobrze. Jeżeli się nie uda, to i tak będziemy te inwestycje realizować.

 


- Dlaczego TM jest na ostatnim miejscu w województwie pod względem pozyskiwania pieniędzy z funduszy UE?

Przede wszystkim nie mieliśmy o co występować w okresie minionych dwóch lat. To jest najprostsze wyjaśnienie. Aby można było występować o środki Unii Europejskiej należy mieć pełną dokumentację techniczną, studium wykonalności, a teraz również ocenę oddziaływania na środowisko każdej inwestycji. Dopiero w końcu minionego roku uzyskaliśmy projekty techniczne oraz studia wykonalności inwestycji o których finansowanie możemy wystąpić . Nie licząc oczywiście Programu Rewitalizacji, gdzie środki mamy zarezerwowane ale na dzisiaj jeszcze wciąż są to pieniądze wirtualne.

 


- Czy jest zainteresowanie Tomaszowem ze strony inwestorów?

Jest zainteresowanie. Tylko właśnie od budowy ulicy Orzeszkowej musimy rozpocząć. Mamy tam 15 hektarów gruntów inwestycyjnych, a w perspektywie drugie tyle. Wystąpiliśmy o objęcie ich specjalną strefą ekonomiczną. Jesienią miało pojawić się odpowiednie rozporządzenie Rady Ministrów w tej sprawie. Do tej pory go nie ma. Gdy tylko się ono pojawi, grunty te wystawimy na sprzedaż. Nie czekając nawet na budowę ulicy. Chociaż zdajemy sobie sprawę, że droga i infrastruktura podniesie wartość tych nieruchomości. Dzisiaj równie ważne jest, by utrzymać w Tomaszowie tych inwestorów, którzy już tu są. Chodzi mi o czynniki makroekonomiczne związane z kryzysem gospodarczym.

 


- Czy to oznacza, że dochody budżetu, jakie założyliście sobie na ten rok mogą być zbyt optymistyczne?

Naszym zdaniem nie były one jakoś specjalnie „wyśrubowane”. Szacunki przyjęliśmy raczej ostrożne. Zakładamy jednak, że może pojawić się, w przypadku niektórych firm, konieczność dokonania odroczeń – i tylko odroczeń – płatności podatku od nieruchomości. Być może takie sytuacje się pojawią. 

 

- A co z udziałem w podatkach dochodowych od osób fizycznych i prawnych? Nie obawiacie się tutaj znacznych spadków? Myślę, że może to dotyczyć szczególnie drugiej połowy roku.

Na dzień dzisiejszy masowych zwolnień w naszym mieście nie obserwujemy. Ale możliwość korekty budżetu mamy. I jak pokazał ubiegły rok, aktywnie reagujemy na sytuację.

 


- Jakie aktywne działania podjęto w celu sprowadzenia do miasta inwestorów, aby młodzież tomaszowska przestała stąd uciekać

W ubiegłym roku uczestniczyliśmy w Targach Inwestycyjnych w Warszawie. Tam prezentowaliśmy nasze tereny inwestycyjne zarówno te przeznaczone na działalność przemysłową ale również te rekreacyjno – turystyczne. Byliśmy na targach pod szyldem Regionu Łódzkiego i współpraca ta zaowocowała wysłaniem naszych ofert na targi do Monachium.

 


- Z jakim skutkiem?

Było spore zainteresowanie na targach. Między innymi terenami rekreacyjnymi nad Pilicą. Efektu na razie nie ma. W ubiegłym roku nasza oferta inwestycyjna promowana była na targach w Niemczech i w Hiszpanii. Odbyliśmy również wiele spotkań z potencjalnymi inwestorami, którzy deklarowali chęć inwestowania w naszym mieście. Zainteresowani byli terenami przy ulicy Zawadzkiej oraz należącymi obecnie do Włochów terenami powistomowskimi. Rozmowy wciąż trwają. Staramy się stworzyć właściwy klimat. Ostatnio rozmawialiśmy z Hiszpanami, którzy w chwili obecnej doradzają a być może w przyszłości przejmą tomaszowski PKS.

Zobacz również pierwszą część rozmowy pt. Cenię sobie niezależność.

 

Równocześnie zapraszamy Was jutro. Rozmawiać będziemy m.in. o budżecie miasta na 2009 rok, "drobnych" potrzebach tomaszowian kulturze i wizerunku miasta.

Reklama

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Karol 27.01.2009 19:26
Niemal dwukrotnie większe dochody, niż w roku ubiegłym zaplanował w tegorocznym budżecie Uniejów, samorząd w województwie łódzkim, który zajął pierwsze miejsce w konkursie na najbardziej aktywną gminę w ramach ZPORR. - Większe dochody w budżecie wezmą się u nas przede wszystkim ze środków unijnych, to najbardziej znaczące kwoty - mówi burmistrz Uniejowa, Józef Kaczmarek. Gmina liczy również na sprzedaż gruntów, to dla niej ważne źródło dochodów.

Reklama
nerwus 22.01.2009 10:10
tak - nauczycielom wszystko się należy bo im gwarantuje karta nauczyciela i wcześniejsze emerytury i etaty po 18 godz. i miejsce w Urzędzie - i gówno wszędzie.Efekty ich pracy widać po wynikach w nauce i za to powinni dostawać forse.Jak słabe uczniowie wyniki z egzaminów -to bez podwyżki-jak tak przez 2 lata-zwolnić -są inni co przyjdą i będą uczyć.Ale skąd czas jak goni się na Radę Miasta.A jak się okazuje to mniej jak co drugi uczeń chodzi na korki-i wtedy nauczyć umieją (szerząc szarą strefę)CZEGO ONI UCZĄ?-krętactwa od małego

ikx 20.01.2009 23:45
Zakaz parcy w samorządzie dla nauczcieli rzeczywiście wniósł by powiew świeżości w zatęchłe środowisko samorządowej "elity". Piotr i kiki mają 100% racji w swojej ocenie nauczycieli. Ktoś kto ma dyplom magistra uzyskany na nakiejś nauczycielskiej uczelni powinien uczyć w szkole I TYLKO TAM !!! Natomiast nauczyciele WF to juz taka "specjalna" kategoria że powinno ich się trzymac z daleka od jakiegokolwiek procesu podejmowania decyzji. Spece od fikołków powinni się sportem zajmować i to na poziomie trenowania szkolnej dziatwy, a broń Panie Boże zarządzania czymkowiek.

XYZ 20.01.2009 22:57
Karol nie bądź zbyt wymagający,co chcesz od nauczyciela WF po wieczorowych studiach.

Karol 20.01.2009 21:01
Problem w tym, że jak się poogląda relacje w tv, to ci ludzie wcale się nie odzywają. Takie bezwolne głosujące stworki - potworki. Ostatnio widzialem jak radny Marek Parada przeedstawiał sprawozdanie z prac komisji budżetowej (o jezu, finansista w morde go mać), gdzie jest przewodniczącym. Właściwie, to je czytał a jeszcze bardziej poprawne byłoby stwierdzenie, że sylabizował. To nawet nie jest żenujące, to tragedia.

Piotr 20.01.2009 18:43
To już nie o profity chodzi - dziwi mnie dlaczego ludzie nadal ich wybierają, bo to nadal zawód zaufania społecznego? A przepraszam, co taki nauczyciel WF - po studiach zaocznych dajmy na to w Koziej Wólce, czy innej historii może zaoferować, jako radny, wójt, prezydent, czy członek innej maści władz, ano nic oprócz tego, że się wymądrza będąc przekonanym o swej belfrowskiej nieomylności albo podnosi rękę, bo tak wcześniej kazano i to jest prawdziwy dramat. Ludzie mają to na, co sami sobie zasłużyli wybierając swoich przedstawicieli.

oki 20.01.2009 17:56
pytam kolegi po wyborach, na kogo głosowaleś a wiesz i podaje nazwisko.... nauczyciela fajny chłop bo wódez nami grzał,rady w szkołach nauczyciele dostają kartki z nazwiskiem na kogo głosowac i zgadzam sie z Piotrem, ze reforma samorządowa dała cwaniaczkom z pod szyldu nauczycielskieg,kręcenie dziecmi i rodzicami, aby głosowali na nich. bo profity oni mają

kiki 20.01.2009 17:47
nauczyciele powinni mieć tak jak duchowni zakaz działalności w polityce. po 15- u latach pracy w szkole dostaja świra i obrzydzenia do zawodu. dlatego pchaja sie do polityki bo w kształceniu dzieci maja mierne wyniki. w rzadzeniu natomiast,robią same byki.

Piotr 20.01.2009 17:08
Witam Nie mam nic przeciwko nauczycielom, ale z obserwacji poczynionych w różnych miejscach, niemal od wprowadzenia reformy samorządowej, widać wprost, że nauczyciel i polityka to najgorsze połączenie jakie może być. Z racji wykonywanego zawodu na wszystkich i wszystko patrzą z góry, uważają się za nieomylnych, a mających odmienne zdanie najchętniej postawiliby w kącie, dali po łapach bądź uwagę w dzienniczku. Gdyby mogli to jeszcze by stawiali niedostateczne. Pozdrawiam

zniecierpliwiony 20.01.2009 16:57
Odpowiedzi prezydenta są żałosne. Dlaczego nie chce po męsku przyznać,że przez ponad 2 lata jego ekipa niczego nie zrobiła, co wykraczałoby poza zwykłe, bieżące administrowanie miastem. Najśmieśniejsze są odpowiedzi w sprawie budowy obiektów sportowych: "będzie skończone","wykona my","mamy projekt". A najbardzie żałosna jest wypowiedź w kwestii hali w Ludwikowie. Bardzo brzydko przypisywać sobie zasługi ekipy poprzednika. Kochany Prezydencie - Pana udział w tej inwestycji ograniczył się do przecięcia wstęgi na otwarciu hali. P.S. Kiedy prezydent w końcu odda serce miastu - nie mogę się doczekać. Może by wreszcie skończyła się ta tragiczna kadencja.

kiki 20.01.2009 14:53
wiadomym jest,że od lat Pan Boguś gromadził środki pieniężne na zadaszenie toru łyżwiarskiego i pobudowania trybun. Co dlej z tymi ambitnymi planami,kasą i miejsca gdzie ona sie znajduje. Ile wreszcie tej kasy do cholery jest i kiedy rozpocznie się realizacja projektu. Trwa to bez mała dziesiatki lat,można zapewne juz rozpoczać budowę.

Reklama
wujek 20.01.2009 14:06
Przyjeliśmy, odbylismy, rozmawialiśmy, nie zrezygnowaliśmy, wystąpiliśmy, pogodziliśmy się, uczestniczyliśmy itp itd Towarzyszu prezydencie,po dwóch latach czas coś ZROBIĆ

AK-47 20.01.2009 13:33
XYZ...On nie przystał.... On w niej tkwił od zarania jej dziejów! Najpierw PZPR a później SLD....toż to "nasz człowiek" wicie rozumicie...."zaufany towarzysz" wicie rozumicie....Parafrazując: "Bogusław wiecznie żywy!"

XYZ 20.01.2009 11:55
Karolu wal śmiało po nazwiskach.Chodzi o Bogusława Drozdowskiego i jego żonę Bogumiłę Drozdowską.A wychowankowie to radni Parada(dyrektor),Kowalczyk z Powiatu,radny Żegota i inni.Drozdowski kompetentny jako nauczyciel WF z dawnej 11 przystał do całej tej PZPR-owsko SLD-owskiej sitwy i obsadzał swoimi ludźmi szkoły i urzędy.

JB 20.01.2009 10:24
W I LO ruszyła liga halowej piłki nożnej i turniej tenisa stołowego. Mamy sponsorów i to wszystko bez pomocy władz miasta.

Opinie

Reklama

W Parlamencie Europejskim słychać głosy krytyki wobec nowego budżetu UE

Propozycja Komisji Europejskiej dotycząca nowego budżetu na lata 2028-34 spotkała się z krytyką ze strony przedstawicieli największych frakcji w PE. Europosłowie Siegfried Muresan (EPL) i Carla Tavares (S&D) zarzucili KE marginalizowanie roli Parlamentu oraz próbę osłabienia kluczowych polityk unijnych - spójności i rolnictwa.Data dodania artykułu: 21.07.2025 14:27
W Parlamencie Europejskim słychać głosy krytyki wobec nowego budżetu UE

Łódzkie/ 21 zabytków z dofinansowaniem na renowację

Ponad 20 zabytków z woj. łódzkiego, w tym głównie kościoły i klasztory, ma przejść remonty i konserwacje przy wsparciu środków z programu „Ochrona zabytków” resortu kultury. Na ten cel w regonie rozdysponowano w sumie przeszło 6 mln zł.Data dodania artykułu: 21.07.2025 13:44
Łódzkie/ 21 zabytków z dofinansowaniem na renowację

Gawkowski: rekonstrukcja rządu w środę i czwartek - powstaną dwa duże resorty; jeden odpowiedzialny za gospodarkę, drugi za energetykę

W środę i czwartek nastąpi rekonstrukcja rządu, powstaną dwa nowe duże resorty: jeden odpowiedzialny za gospodarkę, drugi za energetykę - poinformował w poniedziałek wicepremier i minister cyfryzacji Krzysztof Gawkowski. Jeszcze dziś ma się odbyć spotkanie liderów ugrupowań koalicyjnych.Data dodania artykułu: 21.07.2025 13:20
Gawkowski: rekonstrukcja rządu w środę i czwartek - powstaną dwa duże resorty; jeden odpowiedzialny za gospodarkę, drugi za energetykę

Kaczyński o Braunie: uderza w nasze najbardziej elementarne interesy

Negowanie Holokaustu to haniebne kłamstwo historyczne - powiedział w niedzielę w Lublinie prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński. Jego zdaniem to, co robi Grzegorz Braun jest uderzeniem w nasze najbardziej elementarne interesy, niszczy nasze stosunki ze Stanami Zjednoczonymi.Data dodania artykułu: 20.07.2025 17:22
Kaczyński o Braunie: uderza w nasze najbardziej elementarne interesy

Szefowa MRPiPS: będzie ustawa zakazująca bezpłatnych staży

Rozpoczynamy prace nad ustawą, która wprowadzi zakaz bezpłatnych staży - powiedziała na konferencji prasowej we Wrocławiu ministra rodziny, pracy i polityki społecznej Agnieszka Dziemianowicz-Bąk. Mają na tym skorzystać młodzi pracownicy - dodała.Data dodania artykułu: 20.07.2025 17:20
Szefowa MRPiPS: będzie ustawa zakazująca bezpłatnych staży

Ekspertka: obozy i kolonie są dla dzieci sprawdzianem z samodzielności

Obozy i kolonie wpływają na rozwój dziecka. To sprawdzian z samodzielności i okazja do nauki pewnych umiejętności w praktyce - powiedziała PAP psycholożka dr Magdalena Śniegulska z Uniwersytetu SWPS. Rodzice muszą być przygotowani na pierwszy, samodzielny wyjazd dziecka - dodała.Data dodania artykułu: 20.07.2025 12:59
Ekspertka: obozy i kolonie są dla dzieci sprawdzianem z samodzielności

Łódzkie/W kościołach odczytano list kard. Rysia z apelem ws. migrantów i zapowiedzią powołania komisji ds. pedofilii

W niedzielę w kościołach parafii diecezji łódzkiej odczytano list do wiernych kard. Grzegorza Rysia, w którym zapowiedział powołanie niezależnej komisji do zbadania zjawiska wykorzystywania seksualnego małoletnich na terenie archidiecezji łódzkiej i apeluje o „nawrócenie języka” w kwestii migrantów.Data dodania artykułu: 20.07.2025 11:00
Łódzkie/W kościołach odczytano list kard. Rysia z apelem ws. migrantów i zapowiedzią powołania komisji ds. pedofilii

Sondaż dla WP: 75 proc. ankietowanych uważa, że Polska 2050 się rozpadnie

Łącznie 75 proc. ankietowanych uważa, że Polska 2050 Szymona Hołowni się rozpadnie - wynika z opublikowanego w sobotę sondażu United Surveys na zlecenie Wirtualnej Polski. Rozpad partii marszałka Sejmu przewiduje większość zwolenników koalicji rządzącej, jak i opozycji.Data dodania artykułu: 20.07.2025 10:07
Sondaż dla WP: 75 proc. ankietowanych uważa, że Polska 2050 się rozpadnie
Reklama

Polecane

Mieszkańcy skarżą się na uciążliwy hałas z firmy "Mordaka". Co na to przedsiębiorca?

Mieszkańcy skarżą się na uciążliwy hałas z firmy "Mordaka". Co na to przedsiębiorca?

Mieszkańcy Wąwału od dłuższego czasu skarżą się na uciążliwość działających tam firm. Piszą skargi do różnych instytucji, władz gminy wiejskiej Tomaszów. Nie ukrywają też, że czują się bezsilni, bo nikt na nie właściwie nie reaguje. Urzędy twierdzą, że nie mają odpowiednich narzędzi kontrolnych. Władze gminy pozostają właściwie bierne, a to na nich spoczywa główna odpowiedzialność. Trudno bowiem obwiniać przedsiębiorcę, że prowadzi działalność, zatrudnia ludzi, płaci podatki, zarówno te lokalne, jak i krajowe. Gmina ma w nich także swój udział. Z tym, że ta sama gmina równocześnie zezwala na budowę kolejnych budynków mieszkalnych, przekształca tereny rolne w osiedla mieszkaniowe, Zapomina przy tym, że ludziom, którzy się tu osiedlają powinno się zapewnić właściwą jakość życia. Wyjaśnienia, że każdy kupuje działkę i inwestuje na własne ryzyko są nie do przyjęcia. Dotyczy to zresztą nie tylko uciążliwości związanych z działalnością gospodarczą, ale też dostępności do mediów, dróg itd. Wśród firm na które najbardziej uskarżają się obecnie mieszkańcy, należy betoniarnia pana Mordaki. Jednak ich niepokój budzą także plany budowy kolejnych firm, w tym przetwórstwa mięsnego.Data dodania artykułu: Dzisiaj, 09:32
Będzie nowa ścieżka rowerowa

Będzie nowa ścieżka rowerowa

W miniony poniedziałek, w Urzędzie Marszałkowskim województwa łódzkiego odbyło się oficjalne podpisanie umowy o dofinansowanie projektu pn. „Budowa ścieżki rowerowej wraz z robotami towarzyszącymi na odcinku drogi gminnej nr 107101E Twarda-Karolinów” ze środków Programu regionalnego Fundusze Europejskie dla łódzkiego 2021-2027 Priorytet: Fundusze europejskie dla lepiej połączonego Łódzkiego, Działanie: Publiczny transport pozamiejski. Wysokość dofinansowania wynosi 3.191.829,03 zł, natomiast wartość całej inwestycji 4.239.839,60 zł. W ramach projektu zostanie wybudowana ścieżka rowerowa o długości 1,645 km, ciąg pieszy wraz z pasem zieleni między ul. Wodną a ul. Zacisze w Smardzewicach oraz wiata rowerowa z przystankiem autobusowym. Projekt będzie realizowany w latach 2026-2027.Data dodania artykułu: 19.07.2025 15:31 Liczba komentarzy: 3 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 1
Mieszkańcy skarżą się na uciążliwy hałas z firmy "Mordaka". Co na to przedsiębiorca?Lechia stawia na młodychPracodawca może odwołać pracownika z urlopu, ale musi zwrócić koszt wakacjiAndré Rieu. Przetańczyć całą noc!   w Helios na ScenieDwa spotkania kontrolne przed sezonemW Kościele katolickim w Polsce od 20 lipca - XXVI Ogólnopolski Tydzień św. KrzysztofaKucharski bierze się za pracowników Urzędu i... nie tylkoEkstraklasa piłkarska - Widzew - Zagłębie 1:0Protestowali w sprawie polityki emigracyjnejBędzie nowa ścieżka rowerowaZ seniorami i dla seniorówDariusz Klimczak: Ważna informacja dla Tomaszowa Mazowieckiego!
Reklama
Reklama
Reklama
Radni Koalicji Obywatelskiej mają reprezentować partię, czy mieszkańców?

Radni Koalicji Obywatelskiej mają reprezentować partię, czy mieszkańców?

Według informacji, jaką mogliśmy wyczytać Barbara Klatka zawieszona w prawach członka PO. Powodem było oczywiście jej głosowanie za udzieleniem wotum zaufania oraz absolutorium dla Prezydenta Tomaszowa Mazowieckiego. Przewodnicząca Rady Miejskiej podjęła autonomiczną decyzję, którą nie mogli być zaskoczeni inni członkowie klubu radnych KO, ponieważ byli o tym poinformowani wiele dni wcześniej. Barbara Klatka konkurentka Marcina Witko w wyborach na urząd prezydencki, szeroko uzasadniała swoją decyzję, dotyczącą głosowania. Podkreślała realizowane inwestycje, wykonany prawidłowo budżet, ale przede wszystkim fakt, że samorząd to miejsce, gdzie pracuje się dla... mieszkańców. Krótko mówiąc: liczy się sprawy ważne dla tomaszowian, a legitymacje partyjne należy chować do najgłębszych kieszeni. Przewodnicząca RM wykazała się sporą odwagą, bo skutki było dosyć łatwo przewidzieć.
Kucharski bierze się za pracowników Urzędu i... nie tylko

Kucharski bierze się za pracowników Urzędu i... nie tylko

Radny Piotr Kucharski wciąż generuje nowe pomysły, które mają pomagać w pracy urzędnikom i pracownikom samorządowym. Tym razem postanowił zaproponować poprawę wydajności pracy przez wzmożoną kontrolę jego czasu. Lider zespołu, znanego także, jako "Mordaka Patrol" powołuje się przy tym na... "liczne skargi mieszkańców, dotyczące nieprawidłowości w ewidencjonowaniu czasu pracy w jednostkach organizacyjnych, podległych prezydentowi miasta". No no no
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Będzie. Niestety.Treść komentarza: No będzie. Podczas podpisywania umowy z wykonawcą, Klimczak zwrócił uwagę, że to dla niego ważne. Słychać na nagraniu. Przejdzie się podczas otwarcia by były zdjęcia i rolki na socjale, potem sam ani jego rodzina nie będa z tego krzystali, w przeciwieństwie do babin 70+, ludzi z walizkami z których po wciąganiu przez takie schody odlatują kółka, ale będzie. W tych wiejskich, potem małomiasteczkowych domach tak jesteście chowani. Albo grubo albo wcale. Nie jest też argumentem za tym przejściem podziemnym również wposranie prowincji, bo w Radomsku PKP wycofały się z tego pomysłu. Piotrków potrzebuje takiego przejścia dużo bardziej. Do dziś jest PRLowska stalowa kładka, a i tak gdy szlabany są otwarte ludzie przechodzą bardzo ruchliwą ulicą Słowackiego. Linia kolejowa w Piotrkowie jest i starsza (warszawsko-wiedeńska), i z dużo większym natężeniem ruchu kolejowego, ale kanał będzie w Tomaszowie. Na dworcu na peryferiach miasta, z linią kolejową nie będacą żadna arterią komunikacji kolejowej a peruferyjną odnogą. Tego przejścia podziemnego nie daje się bronić również perspektywą szybkiej kolei, która nie będzie zatrzymywać się w Tomaszowie a będzie cieła przez stację 100 km/h bo: - po pierwsze w Tomaszowie są dwa tory po drugim torze nikt już dziś legalnie nie przechodzi. To co taki szybki pociąg nie może tym drugim torem jeździć? ale - po drugie, kolej szybkiej prędkości będzie przejeżdżała przez Tomaszów najwczesniej za 50 lat. Bo nie ma takiej potrzeby. Chyba że puszczą Szczecin - Przemyśl w związku z migracjami i transportem z i do Ukrainy, ale wątpie. a) Do dziś Pendolino na swoich trasach nie osiąga prędkości do jakiej zostało wyprodukowane i kupione. 13 pociagów, a mogło być w tej cenie 50 konstrukcyjnie nieco wolniejszych, jeżdżądcych dziś z prędkością Pendolino - tak mówi Adrian Furgalski, ekspert od kolei. Zatem zanim poprawią infrastrukturę głównych szlaków to minie 50 lat. To są bardzo drogie inwestycje i mało politycznie efektowne.Źródło komentarza: Dariusz Klimczak: Ważna informacja dla Tomaszowa Mazowieckiego!Autor komentarza: +Treść komentarza: Tutaj plus dla Klimczaka. Byle nie była jakaś dzieląca nazwa tego ronda. Jakichś Żołnierzy Wykłetych czy czegoś w ten deseń. Przy wjeździe promocyjnie pasowała by Demarczyk bo każdy kojarzy Tomaszów z jej wykonaniem wiersza Tuwima, no ale już jest wykorzystana nazwa. Ciekawe czy będzie duże. W takim miejscu gdyby było większe możnaby ładnie udekorować roślinami co przykryło by wrażeniowo brzydotę Starzyc (parterowe domki na kurzej stopce, potem haszcze vis a vis MZK, dalej sypiące się stare budynki Tomtexu). Rondo Kaczyńskich jest bardzo ładne podobnie jak Olimpijczyków i tu na wjeździe dobrze by było by nie było wstydu jak z zarośnietym rondem Tuwima na drodze z Łodzi. Ale dobrze, że powstanie.Źródło komentarza: Dariusz Klimczak: Ważna informacja dla Tomaszowa Mazowieckiego!Autor komentarza: Dobrze liczę? 4 200000 : 1,6 km?Treść komentarza: Ponad dwa i pół miliona za kilometr? Mordka zarobi. Bo pewnie będzie tradycyjnie czyli z kostki. Co by po deszczu nie było za łatwo jeździć. Paryż, Londyn, duże amerykańskie miasta malują pasy na istniejących ulicach (mimo bardzo szerokich chodników na których spokojnie można byłoby wyrąbać taka kostkową ścieżkę), co materiałowo sprowadza się do kosztów farby, w Polsce powiatowej osobny szlak.Źródło komentarza: Będzie nowa ścieżka rowerowaAutor komentarza: Mało, a obcy u bram xDTreść komentarza: Byly śmichy - hihy jak to mało gromadzi się na mikro-wiecach pań od szydełkownia (za dotacje), w obronie demokracji z udziałem twarzy znanych z telewizji (Tuleya nie Tuleya), ale tutaj więcej nie przyszło. Sami uczciwsi uczestnicy na Spotted pisali że lipa z frekwencją. To socjalne miasteczko, konsumpcyjne w PRLowskim znaczeniu. Musi być jakaś rozrywka, a przynajmniej palenie gumy (pasja do motoryzacji jak u Leszka w „Daleko od szosy” na prowincji nadal tak jest, a może jeszcze bardziej bo już każdy może sobie pozwolic na tatuaż i samochód), by frekwencja przebiła tysiąc uczestników. W tym przypadku oczywiście dobrze, bo siara byłaby na cała Polskę jak z Atlasem Nienawiści.Źródło komentarza: Protestowali w sprawie polityki emigracyjnejAutor komentarza: Nie rozumiem o co haloTreść komentarza: Donosiciel tylko w sytuacji gdy chce zaszkodzić? Ta pogadanka Macierewicza na rozpoczęcie roku szkolnego w Mechaniku była aż tak bardzo demoralizująca? Przecież na większości apeli szkolnych pompatycznie wygłasza się podobne bzdety, które zmuszona do przyjścia młodzież nie pamięta 5 minut po wyjściu apelu. Jaki był sens nagłaśniania tej sprawy? Sama wizyta byłego ministra MONu i nadal wpływowej szyszki najbliższej uchu prezesa to podrsowanie pozycji szkoły. Potem sypią się współprace, Świdnik nie Świdnik. Zresztą, za 2 lata Macierewicz znowu będzie politykiem większości rządzącej i niezależnie czy PiS zrobi koalicję z Konfederacją czy z Hołownią, będzie tu znowu przyjeżdżał i gadał co chciał. Co by nie mówić jest niezatapialny.Źródło komentarza: Donosiciel, czyli właściwie kto? Zatroskany obywatel, czy cyniczna i nikczemna postać?Autor komentarza: ZaTreść komentarza: Coś ostatnio własnie zaczęli wychodzić po godzinach pracy. Wcześniej było wręcz niechlubną regułą, że półtorej godziny-godzinę wcześniej. Nie ma w tym nic złego w postulacie kontroli. Taki system nie jest drogi, Urząd Miasta ma oddzielny wydział ds cyfryzacji. Czym oni się się zajmują? Strona internetowa tomaszow myślnik maz jest bardzo nieczytelna, wyszukiwarka oczywiście nie działa, trzeba googlować. Pojawia się masa nieaktywnych linie. Nawet w BIPie. Z kolei ten kanał Kocham Tomaszów to paździeżowa promocja. Podejrzewam, że strony UM mają do 10 UU miesięcznie. A to oczywiście nie istnieje za darmo. To niech przynajmniej wysiedzą w ciągu dnia tyle ile mają zapisane w godzinach otwarcia urzędu. Osobną kwestią są tzw. godziny „pracy w terenie” co często się też sprowadza po prostu do wcześniejszego przyjazdu do domu. O 12 w południe. Dla większości mieszkańców i tak godziny pracy są zbyt którkie i jeśli ktoś nie pracuje u siebie to by załatwić sprawę urzędową musi brać dzień urlopu. I jeszcze ci wyjdzie godzinę wcześniej :( Zrób tak na etacie w większej firmie. Dyscyplinarka za porzucenie roboty.Źródło komentarza: Kucharski bierze się za pracowników Urzędu i... nie tylko
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama