Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 19 marca 2024 09:07
Reklama
Reklama

W tej katolickiej szkole stawiają na jakość

Publiczna Szkoła Katolicka prowadzona przez Archidiecezję Łódzką funkcjonuje od kilku lat w budynku po dawnym Domu Dziecka przy ulicy Bartosza Głowackiego. Opustoszały obiekt przekazał w formie "darowizny" Powiat Tomaszowski. Kilka lat trwała jego przebudowa, która pochłonęła kilka milionów złotych. Na klasy zaadaptowano pomieszczenia, które wcześniej służyły za sypialnie. Po przekroczeniu progu szkoły, pierwsze co rzuca się w oczy to wyjątkowa schludność i… uśmiechnięte dzieciaki. Jest ich w szkole 106. Uczą się w małych, kameralnych oddziałach. Ktoś nieznajomy idący szkolnym korytarzem zawsze usłyszy słowa: Dzień Dobry.

Pomysł na szkołę

Idea stworzenia w Tomaszowie Mazowieckim szkoły katolickiej budziła i chyba budzi często nieprzechylne komentarze. Wiele osób wskazuje, że taka szkoła już u nas istniała i potrzeby powoływania nowej nie było. Dodatkowo w ostatnim czasie mało rzetelni dziennikarze zaczęli zestawiać tę placówkę ze szkołą, która prowadzona jest przez Stowarzyszenie im. Św. Ojca Pio, gdzie w tym roku matury nie zdał żaden z uczniów. Tego rodzaju zbitka oparta jedynie na przymiotniku „katolicki” jest nie tylko nieuczciwa ale stygmatyzująca uczniów uczęszczających do szkoły przy Bartosza Głowackiego. Rodzice dzieciaków są co najmniej zdumieni. 

- Pomysł zrodził się  z analiz księdza arcybiskupa Marka Jędraszewskiego, później to przypieczętował ksiądz arcybiskup Grzegorz Ryś. Uznano, że taka szkoła na terenie Tomaszowa Mazowieckiego jest potrzebna, by dzieci uczyć chrześcijańskiego widzenia świata. Chodziło o to, by budować jedność między ludźmi w duchu religijnym. Szkoły katolickie, firmowane przez Kościół zawsze słynęły z tego, że reprezentowały wysoki poziom. Zarówno ten naukowy, jak i ten w wymiarze etycznym, polegający na byciu z ludźmi i nauce wzajemnego szacunku, z którym we współczesnym świecie mamy coraz większy problem. Z założenia miała to być szkoła mała, a więc taka o atmosferze rodzinnej – wyjaśnia ksiądz Przemysław Dominiak, dyrektor szkoły, dodając, że niezwykle ważnym dla niego jest, by dzieci w szkole mogły czuć się bezpiecznie. Podkreśla również, że wielu rodziców szuka właśnie takich miejsc dla swoich dzieci. Miejsc, gdzie uczeń nie jest tylko kolejnym numerem w dzienniku ale żywą i rozpoznawalną osobą. 

Kosztowny remont

Przyjazna atmosfera szkoły jest wyczuwalna już po przekroczeniu jej progu. Wnętrze w niczym nie przypomina już peerelowskiego „bidulca”. Wykonano tu ogrom prac remontowo budowlanych. Warto chyba dodać, że niezwykle kosztownych. Zagospodarowano też teren wokół obiektu, by był maksymalnie przyjazny dla dzieci. Na ten cel udało się pozyskać środki z Unii Europejskiej. Często podnosi się argument, że atrakcyjnie zlokalizowaną działkę oddano niemalże w prezencie Archidiecezji Łódzkiej. Rzeczywiście można było ją sprzedać a w tym miejscu zamiast szkoły pojawiłby się być może kolejny supermarket lub koszmarne betonowe blokowisko. 

- Jeśli chodzi o kwestie remontowe i modernizacyjne budynku oraz ich opłacalność, to rzeczywiście taniej byłoby wybudować całkowicie nowy obiekt. Koniecznym było nie tylko zaadaptowanie pomieszczeń, wcześniej stanowiących pokoje mieszkalne    ale też wymiana wszystkich instalacji. Obecnie zakładamy instalację fotowoltaiczną, ze względów ekologicznych i oczywiście ekonomicznych – dodaje wicedyrektor dr Justyna Muszyńska 

Szkoła jednak publiczna

Szkole stawia się kuriozalny zarzut, że… jest szkołą publiczną. Faktycznie w odróżnieniu od innych szkół, których organem prowadzącym nie jest samorząd w szkole nie pobiera się czesnego. Nie wnosi się też żadnych innych opłat, poza dobrowolną składką na tzw. komitet rodzicielski. Podobne wpłaty funkcjonują też w szkołach samorządowych, więc nie ma w nich niczego zaskakującego. Jako szkoła publiczna placówka otrzymuje więc subwencję liczoną na każdego ucznia, którą przekazuje na jej rzecz miasto. Jest ona w podobnej wysokości, jak średni koszt utrzymania ucznia w szkołach miejskich. Do takiego naliczenia funduszy obliguje prawo oświatowe. Jak poinformował nas Wydział Edukacji, Kultury i Sportu w tomaszowskim magistracie Archidiecezjalna Katolicka Publiczna Szkoła Podstawowa w Tomaszowie Mazowieckim na dzień 1 sierpnia 2022 r. wykazała 100 uczniów.   Obecnie ich ilość wzrosła do 106

- Kwoty przekazywane szkole wynikają z metryczki subwencji oświatowej. Pomnożone są przez wskaźnik zwiększający dla publicznych szkół podstawowych niebędących szkołami specjalnymi, prowadzonych przez osoby prawne niebędące jednostkami samorządu terytorialnego, w których realizowany jest obowiązek szkolny lub obowiązek nauki. Wysokość wskaźnika na rok 2022 wynosi 1,482 – czytamy w odpowiedzi wiceprezydent Izabeli Śliwińskiej na przesłane pytania. Do maila dołączono tabelę z zestawieniem dotacji przekazanej w miesiącu sierpniu 2022 r.  

Kwota podstawowa

100

uczniów (Sa)

x

806,03

 =

80 603,00

uczniowie klas I-III

57

uczniów (P49)

x

52,39

 =

2 986,23

uczniowie szkół podstawowych

100

uczniów (P52)

x

20,16

 =

2 016,00

średnia liczebność klasy  niższa lub równa 18 uczniów

100

uczniów (P3)

x

201,51

 =

20 151,00

uczniowie posiadający orzeczenie o potrzebie kształcenia specjalnego

1

uczeń  

x

2 901,70

 =

2 901,70

5

uczniów  

x

7 657,24

 =

38 286,20

1

uczeń  

x

1 128,44

 =

1 128,44

 

Razem

148 072,57

     

- Mamy też wsparcie organu prowadzącego (przyp. red. Archidiecezji Łódzkiej). Obejmuje ono zakup wyposażenia i materiałów dydaktycznych. - wyjaśnia Justyna Muszyńska. 

W szkole zatrudnionych jest obecnie 27 nauczycieli. Wszyscy na podstawie przepisów ustawy Karta Nauczyciela, a nie jak ma to często miejsce w prywatnych placówkach na podstawie umów z Kodeksu Pracy. To wiąże się z konkretnymi kosztami związanymi ze stopniami awansu zawodowego. W szkole znajdziemy zarówno nauczycieli mianowanych, jak i dyplomowanych. 

Ze względu na specyfikę szkoły nabór kadry nauczycielskiej prowadzony jest w oparciu o doświadczenie zawodowe ale niezbędna jest w tym przypadku opinia księdza proboszcza z parafii do której należy konkretny nauczyciel. – Jesteśmy szkołą katolicką, więc zależy nam na tym, by nasi nauczyciele z wiarą się utożsamiali i by była ona u nich prawdziwa i szczera - mówi ksiądz Przemysław Dominiak 

Pandemia utrudnia nabór

Wicedyrektor Justyna Muszyńska twierdzi, że dzieci w szkole byłoby więcej. Problemy z naborem związane są głównie z pandemią. – Początkowo mieliśmy bardzo dużo osób zainteresowanych. Pandemia jednak uniemożliwiła nam przeprowadzenie akcji promocyjnych. Dlatego w tym roku mamy trochę mniej nowych uczniów niż dwa lata temu. 

Dodatkowo dała znać o sobie negatywna kampania w stosunku do szkoły z ulicy Warszawskiej i wiele osób myli placówki. Nie jesteśmy też   szkołą specjalną- nadmienił  ksiądz Przemysław Dominiak

 Oczywiście przyjmujemy też, podobnie jak inne szkoły dzieci z orzeczeniami. Są to różne niepełnosprawności. Nie zawsze są to orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego z uwagi na jakiekolwiek upośledzenie ucznia –  wyjaśnia i dodaje, że szkoła stwarza warunki współdziałania dzieci chorych i zdrowych. Zależy nam na jakości kształcenia dzieci niepełnosprawnych.  

Według danych z Wydziału Edukacji Tomaszowskiego Urzędu Miasta w informacji o rzeczywistej liczbie uczniów na dzień 1 sierpnia 2022 r. wykazano 7 uczniów posiadających orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego oznacza to, że na każdą z klas przypada jeden taki uczeń.

Poziom kształcenia 

W jaki sposób szkoła weryfikuje poziom wiedzy zdobywanej przez uczniów? Nie od dzisiaj wiadomo, że stopnie w dziennikach nie zawsze odpowiadają stanowi faktycznemu. Przykre niespodzianki i rozczarowania pojawiają się dopiero przy okazji pierwszych egzaminów. 

- Jesteśmy jeszcze przed taką prawdziwą weryfikacją, jaką będzie egzamin ósmoklasisty. Mamy dopiero 7 klas, nie ma jeszcze u nas klasy ósmej. Weryfikacja faktyczna stanu nauczania dopiero nas czeka. By nie było niespodzianek nasi nauczyciele prowadzą testy diagnostyczne i kompetencyjne. Tak samo było po pandemii. Pierwsze co zrobiliśmy to dokonaliśmy weryfikacji tego, czego i  w jakim stopniu dzieci się w tym czasie nauczyły. Jeśli zauważymy u któregoś ucznia jakieś problemy wdrażamy nasze pomysły na usprawnienie procesu dydaktycznego – mówi wicedyrektorka szkoły. 

W szkole zorganizowano między innymi dodatkowe lekcje matematyki dla wszystkich uczniów wychodzące poza liczbę godzin przewidzianą w podstawie programowej. Wdrażane są także zajęcia dodatkowe języka polskiego, które przygotowują do egzaminu. Podobnie jest z językiem angielskim Szkoła prowadzi także zajęcia dodatkowe, wyrównawcze oraz koła zainteresowań. W tym koła szachowe, dziennikarskie, czytelnicze, plastyczne. Jest tu też świetnie działająca świetlica. 

- Jesteśmy jedną z pierwszych szkół w Polsce, która zakupiła sandboxa, czyli interaktywną piaskownicę. Służy ona do pracy z dziećmi o specjalnych potrzebach edukacyjnych łącząc elementy terapii sensorycznej ale i kształtowania kompetencji językowych – wyjaśnia Justyna Muszyńska

Dzieci ze szkoły biorą udział w licznych konkursach. Są to zarówno konkursy wewnątrzszkolne, miejskie, jak i powiatowe czy ogólnopolskie. Uczniowie zostali laureatami w konkursie „Orzeł Matematyczny” i „Olimpusek”. Wysokie miejsca uzyskują także w konkursie „Kangur Matematyczny”. 

Nie tylko nauka 

 - Angażujemy się  w różne akcje charytatywne, zarówno te lokalne, jak i ogólnopolskie. Trzy lata naszej pracy zaowocowały wieloma certyfikatami, dyplomami i podziękowaniami, które są wyeksponowane przy wejściu do szkoły  – dodaje Justyna Muszyńska.  Szkoła organizuje też wycieczki dla dzieci, wyjazdy na zawierzenie. 

W szkole odbywają się także kiermasze, pozwalające na zebranie funduszy na doposażenie szkoły. Jak twierdzi wicedyrektor uczą one też przedsiębiorczości. Zbierane są dary dla schroniska dla zwierząt. Placówka współpracuje z Domem Samotnej Matki w Łodzi. 

Zbierano też dary dla uchodźców z Ukrainy, które przekazano do ośrodka w Zakościelu. W  tym zakresie współpracowano również z harcerstwem i Caritasem. 

Wkrótce patronem szkoły zostanie  ojciec Maksymilian Kolbe.

Ewangelizacja

Dyrekcja szkoły nie kryje, iż jednym z celów, jakie przed sobą stawia jest ewangelizacja. Jak rozumiana w dobie cyfrowej obojętności? Okazuje się, że w sposób bardzo tradycyjny ale i nowoczesny zarazem. 

– Ewangelizacją w praktyce są nasze akcje, nasza postawę, podejście do każdego człowieka. Oparcie się na wartościach. Nie wstydzimy się tego, że reprezentujemy katolickie wartości i je cenimy.  Chociażby przez szacunek do pracowników, rodziców i siebie nawzajem.  wyjaśnia wicedyrektor. 

 - Zwracamy uwagę na to, że w naszym codziennym życiu, we wszystkim co robimy, ważny jest człowiek. Wszystko to, co czynimy, robimy dla drugiej osoby – dodaje ksiądz Dominiak

Współpraca z miastem

- Współpraca ze szkołą ma charakter formalny- wynika z przepisów i obowiązujących zasad przekazywania dotacji zawartych w  ustawie o finansowaniu zadań oświatowych  - informuje Izabela Śliwińska . 

Chwali ją sobie również dyrekcja szkoły, podkreślając, że placówka jest traktowana na równi z innymi publicznymi szkołami w mieście. – Nie czujemy się nieproszonymi gośćmi. Każdy kontakt jest bardzo rzeczowy.


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
rk 22.09.2022 18:03
Co za bzdury czytam... Nasze dzieci tam chodziły - i już nie chodzą... W tym roku szkolnym ze szkoły zrezygnowało chyba z 10 osób... Więcej nie warto pisać.

Ciekawy 20.09.2022 23:30
27 nauczycieli na 106 uczniów. Wszyscy na karcie nauczyciela. Ile miasto dopłaca do tej placówki?

Antyczekista 20.09.2022 11:01
Konkurencja dla Tomaszka

Mirek 19.09.2022 23:23
Bo ta szkoła jest prawdziwie katolicka, certyfikowana w kurii w odróżnieniu od przebierańców

Ajdejano 12.09.2022 17:23
Mój mały łeb mi pęka!!! Jak to jest możliwe, że w wiodącym na świecie, katolickim kraju, katolicka szkoła musi sponsorować taki, reklamowy materiał..... Więc pytam: gdzie ta katolicka Polska jest....

Reklama
Polecane
Płacimy rachunki za niemądre decyzjePłacimy rachunki za niemądre decyzjeKampania wyborcza toczy się wolno... niczym żółw ociężale. Listy kandydatów są już opublikowane. Na nich sporo przypadkowych osób, które wyobrażenie o samorządzie jakieś mają, ale nie zawsze odpowiada ono rzeczywistości. Część wypowiedzi niemądrych, część naiwnych. Mało która ma jakieś podstawy merytoryczne. Najczęściej spotykamy utarte hasła, które w zderzeniu z rzeczową argumentacją pękają niczym mydlana bańka. Trudno się dziwić, skoro przez kilka miesięcy trwała prawdziwa łapanka kandydatów na radnych, żeby tylko zapełnić jakoś listy. Wczoraj dowiedziałem się, że są osoby, które nawet nie wiedziały, że są kandydatami.Data dodania artykułu: 16.03.2024 13:58 Ilość komentarzy: 7 Ilość pozytywnych reakcji czytelników: 6
Bezbramkowy remis na wyjeździePółtora procent dla MechanikaXVII Tomaszowskie Teatralia za namiBarwy kampanii. Bywa też zabawnie„Baby boom czyli kogel mogel 5”   w Kulturze Dostępnej już 21 marcaPłacimy rachunki za niemądre decyzjeSkandaliczne stosunki w magistracieRusza procedura wywłaszczeniowa fabrykanckiej williZarząd Związku Miast Polskich obradował w TomaszowieOBLICZA ZDRADY cz. VZUS: pierwsze "trzynastki" trafią do emerytów przed WielkanocąZapraszamy na spektakl
Reklama
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie małe

Temperatura: 3°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1024 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Reklama
Wasze komentarze
Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Piotr Kucharski, Bogna Hes i inni "wybitni" samorządowcy oraz ich rodziny. A gdzie oni, kur....., nie byli ?! Wreszcie znaleźli tę trzecią - pokrętną drogę. I dlatego ten przyszły zbawiciel miasta nie może ich, kur..., znaleźć i zebrać do kupy. Dotąd, jakoś nie słyszałem o sukcesach samorządowych tego Piotra Kucharskiego i gdybym chciał na tego zbawiciela miasta głosować, to nie miałby pojęcia, kto to jest. I taki nieznany, czyli nygusowaty radny chce być prezydentem miasta i jeszcze się jeży, że on doprowadzi miasto do pełnego rozkwitu?! Nie daj Panie Boże!!!Źródło komentarza: Barwy kampanii. Bywa też zabawnieAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Wg "Słownika języka polskiego" PWN, "frajer", to człowiek naiwny. Więc tych studentów filii UŁ można śmiało nazwać frajerami, bo ci studenci, w większości są takimi naiwniakami (czytaj:frajerami), którzy wierzą, że w tej filii rzeczywiście uzyskają nie tylko papier - dyplom wyższej uczelni, ale i porządne wyższe wykształcenie. A to wyższe, płatne wykształcenie w tej filii jest tyle warte. co kiedyś, za komuny, były warte tzw. sołtysówki. Ta filia jest najbardziej odpowiednia ze swoim poziomem dla starych ludzi, którzy uczęszczają tam na Uniwersytet Trzeciego Wieku. Tak więc, nie Pani tak bardzo nie ustawia Admina do pionu.Źródło komentarza: Płacimy rachunki za niemądre decyzjeAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Z ust mi to Pan wyjął. Nic dodać, nic ująć. Żeby być w ABW, trzeba mieć łeb na karku i logiczne myślenie. W samorządach z tym sprawami jest źle. 90% tych, tzw. radnych, to takie lokalne bezmózgie cwaniaczki, którym udało się psim swędem zdobyć te mandaty. Więc, dlatego chłopcy z ABW byli zdziwieni tą głupotą tych bezmózgowców.Źródło komentarza: Płacimy rachunki za niemądre decyzjeAutor komentarza: Duch MiastaTreść komentarza: A kto jest kandydatem PiS na prezydenta miasta? Kogo mamy poprzeć?Źródło komentarza: Tomaszów bez radnego w Sejmiku? To bardzo możliweAutor komentarza: LucynkaTreść komentarza: Na schronisko dali by dla psów, biedactwa zawsze głodne może racje żywności za małe dostają, chudzinki kochane.Źródło komentarza: Barwy kampanii. Bywa też zabawnieAutor komentarza: CzytelniczkaTreść komentarza: dla Pana wiadomości - znalezione w internetach..."Rzeczownik frajer używany jest w języku potocznym. To obraźliwe określenie osoby...Źródło komentarza: Płacimy rachunki za niemądre decyzje
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 533 Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 533 Cena: Do negocjacjiZapraszamy Państwa do odwiedzenia naszego punktu zaopatrzenia medycznego Tomaszów Maz. ul. Słowackiego 4Na zdjęciu: Obudowa PB 533 w kolorze nabucco z wkładem PB 521 z okrągłymi podstawami łóżka oraz frontami z nakładką tapicerowaną. Akcesoria: Lampa przyłóżkowa.Wysokiej jakości obudowa drewniana PB 533 dostępna w kilku kolorach w połączeniu z wkładem regulowanym PB 521 tworzy spójną całość i oddaje domowy charakter łóżka przy zachowania jego podstawowych funkcji. Możliwość konfiguracji wyposażenia dodatkowego w postaci np. składanych barierek bocznych sprawia, iż model ten cieszy się dużym zainteresowaniem klientów indywidualnych oraz placówek opiekuńczych.  Kolory niestandardowe*: DETALE PRODUKTU:1. Aplikacje z drewna bukowego4. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji2. Możliwość konfiguracji z barierką składaną5. Tapicerowana nakładka (opcja)3. Różne wymiary leża 6. Okrągłe podstawy łóżka (opcja)OPCJE:zmiana długości i szerokości leża • zmiana kolorystyki • możliwość zastosowania okrągłych podstaw kół • tapicerowana nakładka frontuPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 39 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:206 × 96 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:106,8 kgStopki regulowanemax 100 mm FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-533 [PDF]
Profilowana poduszka do siedzenia SEAT COMFORT Profilowana poduszka do siedzenia SEAT COMFORT Cena: Do negocjacjiZ pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientówWygodna pozycja siedzącaOchrona przed napięciami mięśniowymiOdciążenie kręgosłupaSeat Comfort to idealne rozwiązanie dla osób szukających komfortu i prawidłowego ułożenia ciała podczas siedzenia. Dostosowująca się do ciężaru użytkownika pianka z pamięcią kształtu umożliwia właściwą pozycję i równomierne rozłożenie ciężaru ciała. Dzięki temu odciążony jest kręgosłup, co niweluje odczucie zmęczenia podczas czynności wykonywanych na siedząco. W zajęciu prawidłowej pozycji pomagają dodatkowe wyprofilowania pod uda.Poduszka uniwersalna ze względu na swoją elastyczność i możliwość dopasowania do miejsca, w którym jest stosowana. Idealna do wykorzystania w domu, pracy, samochodzie lub na wózku inwalidzkim. Spód wykonany jest z materiału antypoślizgowego, dzięki czemu poduszka nie przesuwa się i w przeciwieństwie do innych tego typu wyrobów, doskonale działa ze śliskimi powierzchniami (np. metal, tworzywo sztuczne).Wskazania: Profilaktyka w powstawaniu odleżyn, przeciążenie odcinka lędźwiowego kręgosłupa, choroba zwyrodnieniowa kręgosłupa, wymuszona długotrwała pozycja siedząca.Przeciwwskazania: Nie stwierdzonoKonserwacja: Pianka z pamięcią kształtu nie nadaje się do prania. Pokrowiec zewnętrzny jest zdejmowalny i może być prany w temperaturze do 30°C/ 86°F. Ze względu na sposób transportu, poduszka po wyjęciu z opakowania może mieć "zapach fabryczny". Aby zniknął, przed pierwszym użyciem, wystarczy przewietrzyć poduszkę.Skład:Poduszka: 100% PUPoszewka (góra i boki): 93% poliester, 7% spandex, z uchwytem z bokuPoszewka (spód): 100% poliester z kropkami antypoślizgowymiWymiary: 45X 37X9cmGęstość: 45kg/m3
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama