Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 09:50
Reklama
Reklama

Znachorzy w kampanii wyborczej uleczą Was ze wszystkich chorób

Okazuje się, że jest jeden temat w kampanii, który pojawia się w większości prowadzonych przeze mnie rozmów. Jest nim oczywiście: zdrowie. Nie da się ukryć, że Tomaszów jest miastem starzejącym się, a wraz z wiekiem problemów zdrowotnych przybywa. Tymczasem brakuje specjalistów od endokrynologii, reumatologii, pulmonologii, a ostatnio nawet kardiologów. Od wielu kandydatów na radnych usłyszycie, że poprawią dostępność do świadczeń zdrowotnych. Hasło chwytliwe, tylko, żadna z tych osób nie wskazuje w jaki sposób tego dokona. Zwyczajnie albo wyborcy są cynicznie oszukiwani, albo ci kandydaci są całkowitymi ignorantami w tematach w których zabierają głos. Oba te czynniki ujęte łącznie są również wielce prawdopodobne.

Wyjaśnijmy sobie na samym początku. Chodzi o bezpłatny dostęp do lekarzy specjalistów, finansowany w ramach NFZ. W prywatnych gabinetach problemu nie ma, ale to za każdym razem wydatek rzędu kilkuset złotych za kilkunastominutową wizytę. Dla wielu emerytów zapłacenie 200 złotych za wypisanie (często) jedynie recepty jest ponad ich możliwości finansowe. Czekają więc rok na wizytę, tylko po to, by dowiedzieć się, że musza przyjść jeszcze raz z gotowym zestawem badań, za które też często muszą zapłacić. Sytuację zapewne wszyscy znacie i zadajecie sobie pytanie: na co idą moje składki zdrowotne. Są osoby płacące co miesiąc od kilkuset do kilku tysięcy złotych a i tak za skorzystanie z lekarskiej porady muszą zapłacić. Tych ludzi może na to nawet stać, ale co z tymi, którzy skazani są na publiczną służbę (nie lubiane w środowisku słowo) zdrowia? 

Świadomość patologii systemu jest powszechna. Nic dziwnego, że w czasie wyborów pojawiają się ludzie, którzy obiecują, że tę sytuację, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki zmienią. Chcielibyśmy aby dało się to zrobić, ale niestety po raz kolejny mamy do czynienia z sytuacją, że "obiecanki cacanki, a.... pacjentowi radość". Tyle, że po krótkiej chwili radości przychodzi rozczarowanie. Każdą taką osobę, która obiecuje, że zapewni Wam dostęp do lekarzy specjalistów zapytajcie czy wie jak długo trwa wykształcenie lekarza wyspecjalizowanego w jakieś dziedzinie. To zadanie na minimum 10 lat. Niektóre specjalizacje to nawet lat 16 lub 18. Jesteście zaskoczeni? Zapewne bardziej kandydaci na radnych, którzy mają pomysły i brak sposób na ich realizację. 

Ten czas kształcenia kładzie też kłam teorii, że za zapaść w systemie odpowiadają ośmioletnie rządy PiS. Trzeba uczciwie powiedzieć, że to nieprawda, lub nie nie do końca prawda. Odpowiedzialność ponoszą bowiem wszyscy, którzy rządzili u nas ostatnie 25-30 lat. Ulegano lekarskiemu lobby, nie brano pod uwagę trendów społecznych i dynamiki zmian kulturowych, a przede wszystkim demografii. Efektem było stworzenie tzw. rynku pracownika. jakiś czas temu miałem okazję rozmawiać z grupą lekarzy na jednym z oddziałów Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Usłyszałem mniej więcej takie zdanie: niech się Pan cieszy, że jeszcze tu jesteśmy i chcemy tu pracować. Czy mnie to zszokowało? Wcale nie, naprawdę się cieszę, że te lekarki (bo większość to były kobiety) chce u nas pracować, bo po pierwsze to bardzo chwalone specjalistki, po drugie znam rynek usług medycznych. Sam też szukam neurologa dla jednej z poradni. 

Jeśli w prywatnych poradniach zarabia się po kilkaset złotych za godzinę pracy, to tylko pasjonat przyjdzie pracować do szpitala za o połowę mniejszą stawkę. W dodatku odpowiedzialność zawodowa za pacjenta jest nieporównywalnie wyższa. O wysokim poziomie stresu nawet nie wspominam. Tak więc dziękuję, szanownym Paniom, że pracują i mam nadzieję, że kosmate myśli na temat rozstania ze szpitalem nie chodzą im po głowie. 

Przez ostatnie lata wytworzono całe luki pokoleniowe w lekarskim środowisku. Część kadry wyeksportowaliśmy za granicę a z mównicy sejmowej krzyczano: Niech jadą. Przyszłych lekarzy nie ma kto kształcić, Profesorowie z jednej strony blokują dostęp do zawodu, z drugiej wynagrodzenia na wyższych uczelniach są oderwane od tych jakie otrzymuje się na wolnym rynku. Koło się zamyka. Jedyny endokrynolog w Tomaszowie zrezygnował z kontraktu z NFZ i jest tragedia. Znaleźć kolejnego nie będzie łatwo. Stawki NFZ są oderwane od realiów. Zatrudniając w TCZ specjalistę musimy liczyć się z tym, że będziemy do jego wynagrodzenia dopłacać. Zapewne straty wyrównają kandydaci i kandydatki ze swoich diet. bardzo to chwalebne, ale pieniędzy jednak może zabraknąć. Przypomnę, że większość naszych szpitalnych oddziałów jest na minusie. 

Ale dosyć tych złośliwości. Jeśli chodzi o endokrynologa, to dzięki Eli Przedborze, przymierzamy się do rozmów ze specjalistą, który wstępnie zadeklarował chęć pracy w Tomaszowie. Zapewne negocjacje będą obejmować stawki godzinowe. Możemy się spodziewać, że przekroczą one te, które zapewnia NFZ. Pozyskanie takiego specjalisty jest ważne ze względu na dużą liczbę osób zgłaszających choroby tarczycy. Nie leczone skutkują powikłaniami między innymi kardiologicznymi. Więc warto tu dopłacać, chociażby ze względów czysto społecznych. Istotnym jest też, że specjalistą w zakresie chirurgii endokrynologicznej jest doktor Włodzimierz Koptas, a wiele torbieli, guzów wymaga interwencji właśnie chirurgicznej. Wczoraj w czasie rozmów z mieszkańcami pojawiła się też potrzeba znalezienia dermatologa. 

Jak ratować system? Lobbyści twierdzą, że za kilka lat będziemy mieć nadpodaż lekarzy na rynku. Wiele czynności wykonywanych przez nich ma zastąpić sztuczna inteligencja. To oczywiście możliwe, ale rozwój technologii obserwujemy na co dzień, zadań nie ubywa. Sytuację na rynku ratują w Polsce lekarze z Ukrainy i... Białorusi. Zapytajcie kandydatów na radnych ile takich osób dostało zgodę na pracę w Polsce. Odpowiem: ponad 6 tysięcy. Czy kandydaci/kandydatki wiedzą, czy są zatrudnieni w naszym szpitalu? Znowu odpowiem: są. 

Jak widzicie nie jest łatwo znaleźć lekarza specjalistę, bez osobistych kontaktów Wiesława Chudzika, byłoby to właściwie niemożliwe. Ratuje nas często lista jego kontaktów w telefonie. Tyle, że to rozwiązania doraźne, a myśleć trzeba w perspektywie 25 letniej. Za chwilę powinna na wielu oddziałach nastąpić wymiana pokoleniowa. Już kiedyś pisałem o koniczności zmian np. na ortopedii, czy rehabilitacji. Potrzebujemy młodych, energicznych lekarzy. Powinniśmy ich tu ściągać już w okresie studiów. 

Tyle, że aby to zrobić potrzebujemy stworzyć im warunki do pracy. Muszą chcieć tu pracować i to już od chwili, kiedy przekroczą próg szpitala. Wyposażenie oddziałów, warunki socjalne to wszystko ma znaczenia. ja nawet posunąłbym się dalej. Zarezerwowałbym jakąś liczbę mieszkań, choćby w ramach SIM, by ludzie zapuszczali tu korzenie. Kilka tygodni temu zaprosił mnie na rozmowę nowy koordynator Oddziału Intensywnej Opieki Medycznej. Młody człowiek, który chce postawić oddział na nogi w zgodzie ze standardami ustawowymi. Lista sprzętu, który trzeba mu zakupić, by było to możliwe robi oszałamiające wrażenie. I tu nie ma na co czekać. Pierwszą decyzją jaką powinien podjąć nowy starosta, powinna być rezygnacja z płatnych konferencji prasowych i przeznaczenie kilkuset tysięcy złotych na ten cel. Zacząć trzeba od pomp infuzyjnych, ale to dopiero początek. 

Zamiast konkretnych pomysłów, opartych na jakimś minimum wiedzy, czytam, że miasto powinno dofinansować szpital. Naprawdę? A na jakiej podstawie prawnej? Oczywiście jestem od lat zwolennikiem objęcia przez samorząd miejski części udziałów w spółce. Ostatnia kadencja pokazała, że jest to bardzo ważne, bo okazało się, że w rozwiązywanie problemów szpitala często bardziej był zaangażowany Prezydent Marcin Witko, niż starosta Mariusz Węgrzynowski, któremu szpital podlega. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ajdejano 23.03.2024 12:17
Tytuł materiału powyżej brzmi: "Znachorzy w kampanii wyborczej uleczą Was ze wszystkich chorób". Bardzo dobrze pasuje do tego tytułu napis na tablicy na zdjęciu powyżej: "Szpitalny oddział ratunkowy". Myślę, że tym znachorom nie pomoże nawet ten oddział ratunkowy. Nie wiem cz tym kandydatom pomógłby nawet psychiatryczny oddział szpitalny.

Ajdejano 22.03.2024 18:00
Te debilowate "obiecanki-cacanki" tych obecnych, samorządowych kandydatów, to taki sam debilizm, który zastosował jeden ryżowaty donek: 100 załatwionych obiecanek na 100 dni od objęcia rządu. Tacy debilowaci kandydaci zakładają, że te obiecanki kierują do równie debilowatych wyborców. I się nie mylą, bo ci debilowaci wyborcy łykają te obiecanki, jak młody indor kluchy. I potem idzie jeden z drugim do urynału wyborczego i głosuje na tego, który obiecał, że całkowicie naprawi służbę zdrowia np. w naszym grajdole i w powiecie. Tylko zapomina taki kandydat dodać, że w tym naprawianiu kroku nie zrobi bez udziału np. takiego dr Chudzika. Jednak, dla debilowatego wyborcy to nie ma żadnego znaczenia: obiecał, to na pewno uzdrowi tę służbę zdrowia. I normalni ludzie mogą bić głową w ścianę...

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia Przy Szkolnej na sprzedaż idzie nie tylko budynek. To adres z pamięcią Tomaszowa „Wewnętrzne krajobrazy” w MCK. Sztuka, która zatrzymuje na chwilę Żelechlinek ocala pamięć. Stare zdjęcia, listy i rodzinne dokumenty mogą stać się częścią historii gminy
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama