Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 18 maja 2025 20:27
Reklama
Reklama

Spółki Skarbu Państwa w tym roku grają z WOŚP

PKP Intercity, Orlen, PZU, Poczta Polska oraz PKO BP współpracują w tym roku z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy. Polski przewoźnik zapowiada uruchomienie specjalnych pociągów, a Orlen przekazanie fundacji części środków ze sprzedaży kawy. PZU wystawiło na charytatywną licytację Fiata 126p.
Reklama

W niedzielę odbędzie się 33. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Hasłem jest "Bezpieczeństwo i zdrowie dzieci", podczas finału fundacja zamierza zbierać pieniądze na zakup sprzętu dla klinik onkologicznych. Dotąd temu celowi poświęcone były zbiórki w latach: 1995, 2009, 2010 i 2015.

Reklama

W tym roku niektóre spółki Skarbu Państwa ogłosiły współpracę z WOŚP - Poczta Polska wraz z Polską Wytwórnią Papierów Wartościowych wprowadziła znaczek pocztowy na którym, obok czerwonego serduszka, widnieje hasło „Gramy dla onkologii i hematologii dziecięcej”. Znaczki wyprodukowane w nakładzie 144 tys. sztuk zostały zaprojektowane przez szefa WOŚ Jerzego Owsiaka i Katarzynę Sasin. Poczta Polska wprowadziła również na rynek kolekcję kryptoznaczków WOŚP. Składają się one z tradycyjnego znaczka pocztowego oraz cyfrowego odpowiednika w formie tokena NFT. Limitowana edycja obejmuje 3 tys. sztuk w wersji perforowanej i 3 tys. sztuk w wersji nieperforowanej.

Ponadto w niedzielę Poczta Polska będzie obecna na błoniach PGE Narodowego w Warszawie, gdzie mieści się studio główne finału WOŚP i sala koncertowa. "W pocztowym namiocie każdy, kto wrzuci co najmniej 5 złotych do orkiestrowej puszki, dostanie okolicznościowy znaczek i pocztówkę. Można będzie ją na miejscu wypisać i wysłać bliskiej osobie" - wyjaśniła spółka. W studiu obecni będą pracownicy Poczty Polskiej w tradycyjnych mundurach oraz prezes Poczty Polskiej Sebastian Mikosz.

Orlen z kolei zapowiedział przekazanie jednej złotówki z każdej kawy sprzedanej na stacjach paliw sieci w styczniu 2025 r. Papierowe kubeczki do kawy zostały ponadto ozdobione barwami oraz logo WOŚP.

PKP Intercity uruchomi w niedzielę dwa specjalne pociągi, które dowiozą pasażerów i wolontariuszy na 33. Finał WOŚP w Warszawie. Pociągi ruszą z Helu oraz Zakopanego i dojadą na stację Warszawa Stadion. Helski pociąg pojedzie przez Gdynię Główną, Sopot, Gdańsk Główny, Bydgoszcz Główną, Toruń Główny i Poznań Główny, a pociąg z Zakopanego przejedzie przez Kraków Główny, Kielce Główne i Radom Główny. Pociąg z Helu wyruszy ze stacji o 10:11, a pociąg z Zakopanego o 10:36. Pociągi dowiozą pasażerów na przystanek Warszawa Stadion o godzinie 19.30, skąd podróżni będą mogli przejść na teren miasteczka WOŚP, które będzie zlokalizowane na błoniach PGE Narodowego.

Każdy z pociągów będzie wyposażony w specjalny wagon z dostępem do "strefy zdrowia", w których będzie można m.in. wykonać badania profilaktyczne. Przewidziano też strefę dla dzieci z animacjami, gdzie będzie możliwe malowanie twarzy, przygotowanie tatuaży brokatowych, modelowanie balonów czy zrobienie pamiątkowego zdjęcia. Pasażerowie, podróżujący pociągami specjalnymi, będą mogli również spróbować zdrowych przekąsek, przygotowanych przez WARS.

Swój udział w finale WOŚP zapowiedziała również spółka PZU, która wystawiła na licytację Fiata 126p tzw. "malucha". Auto w zeszłym roku wzięło udział w drugiej edycji Wielkiej Wyprawy Maluchów dla Dzieci, czyli, jak twierdzi PZU, największym motoryzacyjnym projekcie charytatywnym w Polsce. Fiat został ponadto ozdobiony w barwy i logo WOŚP oraz logo PZU.

PKO BP poinformował z kolei, że od 26 stycznia do 31 marca 2025 r. nie będzie pobierał opłat ani prowizji od wpłat gotówki i standardowych przelewów na konto 33. finału WOŚP. Bank podkreślił, że dotyczy to przelewów z kont prywatnych i firmowych oraz wpłat gotówki w oddziałach i agencjach PKO Banku Polskiego.

Z kolei minister infrastruktury Dariusz Klimczak wystawił z kolei na licytację wspólne zwiedzanie obserwatorium IMGW na Kasprowym Wierchu. Jego resort poleca również licytacje charytatywne związane z polskim lotnictwem. PLL LOT wystawiło sesję w symulatorze samolotu Boeing 737 MAX, a Urząd Lotnictwa Cywilnego - lot szybowcem z pilotem ULC. Ponadto PPL wraz z Lotniskiem Chopina organizują wycieczkę po warszawskim porcie, a Urząd Morski w Szczecinie licytuje udział w rejsie inspekcyjnym na nowe wyspy na Zalewie Szczecińskim.

MI wskazało również na licytację grupy PKP, w której wygrać można przejazd w kabinie maszynisty w pociągu PKP Linia Hutnicza Szerokotorowa oraz na licytację GDDKiA, w której można wylicytować wspólne otwarcie drogi z przedstawicielami Dyrekcji. (PAP)

Reklama

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Opinie

ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.

Badanie: ponad połowa Polaków czuje winę z powodu ilości plastiku w zakupach online odzieży

Ponad połowa, bo 56 proc. polskich kupujących czuje winę z powodu ilości plastiku, w który zapakowane są ich internetowe dostawy odzieży i akcesoriów. To najwyższy wynik we wszystkich badanych krajach - zauważyli autorzy sondażu. We Francji, gdzie odsetek ten jest najmniejszy, było to 45 proc.Data dodania artykułu: 17.05.2025 12:07
Badanie: ponad połowa Polaków czuje winę z powodu ilości plastiku w zakupach online odzieży

Do ZUS wpłynęło ponad 800 tys. wniosków o rentę wdowią; wypłaty świadczenia ruszą w lipcu

1 lipca rozpoczną się wypłaty renty wdowiej - świadczenia umożliwiającego łączenie renty rodzinnej po zmarłym małżonku np. z własną emeryturą. Dotąd do ZUS wpłynęło ponad 800 tys. wniosków o rentę wdowią, z których prawie 90 proc. złożyły kobiety.Data dodania artykułu: 17.05.2025 12:04
Do ZUS wpłynęło ponad 800 tys. wniosków o rentę wdowią; wypłaty świadczenia ruszą w lipcu

NFZ: 11 milionów Polaków ma nadciśnienie tętnicze; chorują nawet dzieci

Nadciśnienie tętnicze, które jest jedną z głównych przyczyn zgonów z powodu chorób układu krążenia, ma 11 mln Polaków. Problem coraz częściej dotyka także młodych dorosłych, a nawet dzieci - przypomina Narodowy Fundusz Zdrowia w obchodzonym 17 maja Światowym Dniu Nadciśnienia Tętniczego.Data dodania artykułu: 17.05.2025 12:00
NFZ: 11 milionów Polaków ma nadciśnienie tętnicze; chorują nawet dzieci

Ceny w sklepach wciąż rosną, ale coraz wolniej. W kwietniu było o 5,6 proc. drożej niż w ubiegłym roku

W kwietniu ceny w sklepach wzrosły rdr. średnio o 5,6%, czyli najmniej od początku roku. Tak wynika z raportu pt. „Indeks Cen w Sklepach Detalicznych”. W marcu ogólna podwyżka rdr. wyniosła 6,7%, w lutym – 5,8%, a w styczniu – 5,9%. Ponownie liderem drożyzny są produkty tłuszczowe z masłem na czele. Mocno poszły w górę także ceny owoców, słodyczy i deserów, używek oraz nabiału. Eksperci komentujący ww. wyniki twierdzą, że średni skok byłby większy, gdyby nie aktywność promocyjna sieci handlowych w związku z Wielkanocą. Do tego dodają, że w kolejnych miesiącach spodziewają się dalszego hamowania tempa wzrostu cen w sklepach.Data dodania artykułu: 17.05.2025 10:46
Ceny w sklepach wciąż rosną, ale coraz wolniej. W kwietniu było o 5,6 proc. drożej niż w ubiegłym roku
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.

Polecane

Rozpoczęło się głosowanie w wyborach prezydenckich; zakończenie o godz. 21.00GKS Wikielec – Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:2 (1:1)Policja: od początku ciszy wyborczej odnotowano 15 wykroczeń, głównie w internecieEkspertka: po 65. roku życia wydłuża się czas reakcji kierowców, potrzebne działania edukacyjneTylko 10% dzieci w powiecie tomaszowskim skorzystało ze szczepieńPrzybędzie nowych mieszkań komunalnychPani Jadwiga, jak zwykle, oczarowała publicznośćEksperci: alergia na roztocza to najsilniejszy czynnik ryzyka rozwoju astmyPaliło się w Skrzynkach. Po trzech godzinach sytuacja opanowanaPrzeszłość, która buduje przyszłość - podwójny jubileusz w SP12Kolejny mecz Lechii przed namiRegionalne spotkanie biznesowe w magistracie
Reklama
zachmurzenie duże

Temperatura: 9°C Miasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1008 hPa
Wiatr: 10 km/h

Reklama
Sondaż IBRiS dla PAP: ponad 63 proc. badanych obawia się zagrożenia dla istnienia państwa

Sondaż IBRiS dla PAP: ponad 63 proc. badanych obawia się zagrożenia dla istnienia państwa

Ponad 63 proc. Polaków obawia się zagrożenia dla istnienia państwa, 36,7 proc. deklaruje chęć ucieczki w przypadku ataku – wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla PAP. Maleje gotowość do walki i obrony sąsiadów, rośnie indywidualizm i ostrożność w relacjach społecznych - ocenia IBRiS.
Produkty brudnej kampanii

Produkty brudnej kampanii

Dziennikarze Wirtualnej Polski, Szymon Jadczak oraz Patryk Słowik ustalili, kto stoi za reklamami politycznymi promującymi Rafała Trzaskowskiego i szkalującymi jego konkurentów w Internecie. Okazuje się, że pojawia się tu pracownik i wolontariusze fundacji Akcja Demokracja, której prezesem jest człowiek, który jeszcze kilka tygodni temu był asystentem posłanki Koalicji Obywatelskiej. Reklamy były publikowane przez profile na Facebooku "Wiesz Jak Nie Jest" i "Stół Dorosłych", których administrator jest nieznany. Na promocję wydał on jednak więcej niż komitety wyborcze Rafała Trzaskowskiego i Karola Nawrockiego. Skąd pochodziły pieniądze? Wszystko wskazuje na to, że z zagranicy. Ustalenia dziennikarzy są szokujące. Co ciekawe fakt finansowania reklam ze źródeł zagranicznych, potwierdził rządowy Ośrodek Analizy Dezinformacji NASK. Co na to politycy Platformy Obywatelskiej? Twierdzą, że mamy do czynienia z prowokacją. W takie tłumaczenie uwarzą co najwyżej najbardziej fanatyczni zwolennicy tej patii.
Reklama
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama