Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 22:04
Reklama
Reklama
Słyszeliśmy już o tym wiele razy. Czy teraz się uda?

Ważny krok do rewitalizacji Zalewu Sulejowskiego

RZGW w Warszawie ogłosił przetarg na przygotowanie dokumentacji przedprojektowej dla dwóch kluczowych inwestycji: Rewitalizacji zbiornika wodnego Sulejów – etap I oraz Budowy przepławki na zbiorniku Sulejowskim oraz na jazie Brzustówka w ramach programu FEnIKS. #FunduszeEuropejskie. O inwestycje od wielu lat zabiegały władze Tomaszowa Mazowieckiego. To milowy krok w kierunku oczyszczenia zarówno samego zbiornika, jak i rzeki Pilicy poniżej

Zbiornik Wodny Sulejów  już od 51 lat pełni funkcję retencyjną w województwie łódzkim. Akwen został wybudowany w latach 70. XX wieku jako rezerwuar wody pitnej, a dziś jest również ważnym miejscem na turystycznej mapie Polski. Jest miejscem szczególnie popularnym wśród mieszkańców województwa , oraz miłośników rekreacji po żaglami

- Dzięki rewitalizacji zbiornika Sulejów oraz budowie przepławek chcemy nie tylko odtworzyć równowagę biologiczną w rzece Pilicy, ale też realnie zwiększyć bezpieczeństwo mieszkańców i wesprzeć rozwój lokalnej gospodarki, szczególnie w oparciu o turystykę i rekreację wodną - twierdzą Wody Polskie.  Inwestycje są kolejnym przykładem działań wpisujących się w priorytety unijnej polityki klimatycznej – adaptację do zmian klimatu, ochronę zasobów wodnych i poprawę jakości życia mieszkańców. Wszczęte postępowanie przetargowe obejmuje przygotowanie dokumentacji przedprojektowej. Termin składania ofert mija 15.05.2025 roku. 

Rewitalizacja zbiornika wodnego Sulejów - etap I

Zadanie dotyczy modernizacji Zbiornika Wodnego Sulejów, który po ponad 50 latach eksploatacji wymaga poprawy stanu technicznego. Modernizacja wszystkich urządzeń wodnych ma na celu minimalizację skutków zmian klimatu, takich jak susze oraz retencjonowanie około 84,33 mln m³ wody, co korzystnie wpłynie na klimat, środowisko i Sulejowski Park Krajobrazowy. Retencjonowanie wody w okresach jej nadmiaru pozwoli na utrzymanie nienaruszalnego przepływu w rzece Pilicy, a rezerwa powodziowa 7,030 mln m³ pomoże niwelować fale powodziowe. Zrównoważony przepływ wód zmniejszy ryzyko powodzi i skutki suszy na odcinku rzeki od Zbiornika Sulejów do ujścia Pilicy w woj. mazowieckim.

Budowa przepławki na zb. Sulejowskim oraz na jazie Brzustówka

Inwestycja obejmuje budowę przepławek umożliwiających migrację organizmów wodnych w dwóch lokalizacjach: zbiorniku Sulejowskim oraz jazie Brzustówka. Brak przepławki w zaporze zbiornika doprowadził do znaczących zmian w ichtiofaunie Pilicy i jej dopływów, co przyczyniło się do zaniku populacji ryb, takich jak węgorz czy brzana. Przez 50 lat ryby utraciły pierwotne obszary tarłowe, co spowodowało redukcję stad tarłowych i ograniczenie bioróżnorodności. Nasza inwestycja pozwoli na odtworzenie międzyregionalnego korytarza ekologicznego i zapewnienie migracji organizmów wodnych z Pilicy do Wisły.

Czy Dariusz Klimczak przejdzie do historii miasta?

Jeśli uda mu się doprowadzić do rewitalizacji Zalewu Sulejowskiego, to Minister z cała pewnością zapiszę się na jej jasnych stronach. Miejsce, które dla wielu tomaszowian ma wartość nie tylko rekreacyjną ale też sentymentalną, kojarzone jest w okresie minionych 25 lat jedynie z pustosłowiem, obietnicami, i dziesiątkami, jeśli nie setkami milionów złotych, jakie wydawane były na analizy, opracowania, prace naukowe, których efektywność, jak dotąd była zerowa 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Edek 27.04.2025 16:11
W dawnych czasach jak zalewu nie było to co roku Brzostowka pływała

Ajdejano 29.04.2025 20:29
Kolego, nie kombinuj, jak koń pod górkę. Trochę naginasz fakty. No to napisz, które ulice tak pływały, które znajdowały się poniżej jazu na Pilicy (ujęcie wody na rzece).

WuPe 26.04.2025 11:12
Ten tekst to bełkot, bajki i półprawdy. Poruszę tylko kilka kwesti. Przepławki nie odtworzą równowagi biologicznej nawet jeśli będą działać - bedą prawidlowo zaprojektowane by wabily ryby i będzie je ktoś na bieżąco konserwował a nie jak większość gdzie są niedrożne lub nie płynie przez nie woda. Zalew zniszczył biologię, morfologię i hydrologię rzeki poniżej a przepławka to tylko znikomy klocek. W dorzeczu Pilicy nie występowały wielkie powodzie i takie nie wystąpią, poza tym teren jest mało zaludniony, mamy tu łąki i lęgi które muszą być zalewane - to normalne i pożądane zjawisko. Wiemy też że gdy przychodzi co do czego to zaporowki nie działają - przykład ubiegłoroczna powodź. A sami mimo ZS mielismy zalany Nowy Port. Rezerwa powodziowa jest homeopatyczna, to samo z tymi popierdółkowatymi elektrowniami, których turbiny niszczą miliony wodnych organizmów łącznie z larwami cennych ryb - straty w zł ogromne, a produkcja energii w zasadzie żadna. Latem z ZS więcej wody paruje niż do niego dopływa więc co to za retencja? Poważny magazyn wody to torfowiska i mokradła, które ten zbiornik niszczy. Jakosć wody fatalna, a trzeba pamietać że niektore gatunki sinic produkują toksyny, ktorych obecnosci w wodzie pitnej nie badamy. Zbiornik służy obecnie wędkarzem, żeglarzom i niedzielnym spacerowiczom na molo - to za mało by utrzymywać taki wrzod za setki milionow zl które regularnie muszą być pompowane w jego konserwację. Ale można te wady przedstawić jako zalety i pompować kolejne dziesiątki mln zł w błoto, ciemny lud kupi.

Ajdejano 26.04.2025 14:30
Brawo WuPe! Dobrze, że od czasu do czasu ktoś napisze coś, o czym ma pojęcie i dobrze wie, o czym pisze. Tak, ten materiał powyżej to rzeczywiście bełkot, obliczony na to, że durny lud ten bełkot kupi.

Edek 25.04.2025 11:17
Sprawny dojazd do zalewu Sulejowskiego nową drogą S12 w wariancie południowym zwiększy jego walory turystyczne, dlatego potrzebny jest dodatkowy węzeł na ul. Jana Pawła II między grotami a miastem żeby usprawnić ruch turystów i aby mieli oni dogodny dojazd nad Zalew zarówno od strony Grot Nagórzyckich jak i od Strony Smardzewic.

WuPe 26.04.2025 11:13
ZS nie ma walorów turystycznych

Ajdejano 28.04.2025 22:23
Zalew Sulejowski był budowany nie dla jego "turystycznej urody" (jezioro wśród lasów), ale dla zaopatrzenia Łodzi w wodę pitną (ujęcie Bronisławów + dwa rurociągi do Łodzi). Jednak Zalew, to jest stosunkowo duży, ale płytki zbiornik ze stosunkowo małym przepływem wody. Projektanci nie przewidzieli, że w takim dużym "bajorku" woda w tym bajorku będzie się szybko nagrzewała i będzie rajem np. dla sinic. I teraz jest tak, że nie jest to żadna atrakcja turystyczna, ale zbiornik dla właścicieli motorówek i małych żaglówek. Na prawym brzegu zalewu przy zaporze, Gmina Tomaszów Mazowiecki, w porozumieniu z Wodami Polskimi, bardzo ładnie zagospodarowała spory teren, łącznie z ładną plażą. Jednak ta plaża nie będzie oblegana turystami, bo już wczesnym latem w wodzie będą rządziły sinice. I to jest koniec turystycznej bajki.

Turysta 24.04.2025 06:36
Najbardziej potrzebny jest wolny od zabudowan dostep do wody zwlaszcza od strony zachodniej.

WuPe 26.04.2025 11:14
Niewykonalne. Nawet jeśli przepisy się zmienia, to nie działają wstecz.

mieszkaniec 23.04.2025 20:42
Dla mnie, minister Klimczak już się zapisał w historii naszego miasta promując wariant południowy dla S-12 !!!!!

WuPe 26.04.2025 11:15
On nie promuje, ten wariant to jedyny który został wybrany przez GDDKiA.

Stan 23.04.2025 19:19
Wszystko lux, tylko coś mi się zdaje, że na dość długi czas (może więcej jak miesiące) tama będzie nieprzejezdna, przepławka przecież musi być wybudowana poprzecznie...

WuPe 26.04.2025 11:16
Zdrowsza rzeka jest chyba ważniejsza niż chwilowa niedogodność? Tym bardziej że jest dojazd z każdej strony z pominięciem tamy.

Ajdejano 23.04.2025 18:03
Dodatkowa wrzutka: a do modernizacji Zalewu Sulejowskiego jeszcze z 10 lat poczekamy. Najpierw dokumentacja przedprojektowa (2-3 lata), potem uzgodnienia z różnymi świętymi i dokumentacja projektowa (następne 2-3 lata), następnie, wyłanianie wykonawcy (około roku). Na koniec, wykonanie modernizacji (3-4 lata). A w różnym czasie tej zabawy może zmienić się władza i będzie tak, jak jest teraz: szlag trafił CPK z niezbędną infrastrukturą komunikacyjną, bo przecież mamy lotnisko w Berlinie, szlag trafił atom, bo przecież będziemy mieli zieloną energię, itp., itd.

Asd 24.04.2025 00:38
jakos cwaniak z twojej ulubionej partii od 2018 wyciaga temat stawu starzyckiego... i cos zrobił... no on nie musi ważne ze co wybory odgrzewa ten sam kotlet zwany staw starzycki a obiecywał w kampanii wyborczej "nowe życie" dla Stawu Starzyckiego i co zrobił przez te 6 lat??

Działkowiec 24.04.2025 09:43
Może się nie orientujesz, ale zrobił najważniejsze. Otóż miasto w końcu stało się właścicielem terenu na którym Staw Stażycki się znajduje. A to ważny krok w kierunku rewitalizacji tego terenu.

Animator 24.04.2025 14:07
Przez 14 lat !!

WuPe 26.04.2025 11:19
Z drugiej strony dotychczasowy właściciel stawu też mógł go wyremontować, w końcu to też była ,,ulubiona partia" pana Jana. Nawet teraz jest gorzej bo miasto musi szukać na to kasy.

Ajdejano 23.04.2025 17:52
Dla mnie, minister Klimczak znacznie lepiej zapisałby się w historii naszego grajdołu i jego okolic gdyby do tego zalewu dorzucił jeszcze ulicę Dąbrowską od ul. Bema do Woli Wiaderno. Prawda Panie Mariuszu?

AK-47 29.04.2025 07:53
A dla mnie najlepiej by się Klimczak zapisał gdyby poszedł z tym całym ZSL-em tfu! PSL-em w piz.... ups! no udał się w sobie znanym kierunku z dala od nas. ;)

PoPiS 30.04.2025 10:43
Ale Cię boli ten PSL, niemal w każdym wpisie jedziesz jadem. To muszę Cię zmartwić w żadne piz.. nie pójdzie. Nie wiem tylko czy Twój nick oddaje miłość do narodu zza Buga i ichniego pojmowania ustroju, demokracji i państwowości. Sadząc po komentarzach to tak. Także до свидания товарищ AK-47!

Ajdejano 30.04.2025 21:25
Te!!! "PoPiS" !!! Pier#olisz, jak mały Kazio po dużym deszczu. Ten czerwony, jak burak ćwikłowy (na wierzchu w miarę zielony, a w środku czerwony), obecny PSL powinien mieć sądownie zabraną swoją obecną nazwę. Dlaczego? Bo hańbi przedwojenny PSL i powojenny mikołajczykowski PSL. Od przyjęcia nazwy ZSL i obecnie PSL, to jest czerwona banda, hańbiąca i bulwersująca obecnie tradycyjnych ludowców, wiernych takim postaciom, jak Witos, Wojciechowski. Jasno widać, że przyjąłeś, barani łbie obecną narrację ryżego donka - podnóżka szwabów: kto przeciw nam, to jest rusofil i agent Putina. Rzeczywiści jesteś tak durnowaty, czy tylko takiego głupka celowo walisz - co?!

PoPiS 01.05.2025 10:22
Szanowny Panie Janie bo Panu druciki puszczą nie denerwuj się Pan tak, bo jeszcze gotów jestem pomyśleć że to Pana drugie konto albo rodzina jakaś. A tak na marginesie kiedyś pełnił Pan tam jakieś funkcje i za tym jak to Pan napisał ZSL- latał z teczuszką - nieprawdaż ty nasz lokalny Cyncynacie. A do Donka to sam się zapisz bo idealnie do nich pasujesz. Zresztą czy Po czy PiS jedno i to samo, z tego samego styropianu. A Twojego pier….. też już mało kto ma ochotę komentować. Kiepski sposób znalazł Pan sobie na jesień życia, no ale cóż Pana życie, Pana wybór. Zdrowia życzę i więcej sympatii do ludzi. Monopolu na mądrość Panu nikt nie dał.

AK-47 01.05.2025 19:51
Czy mógłby Pan określić jaką partią jest PSL po d względem ideowym?

Ajdejano 01.05.2025 22:17
Szkoda czasu na takie dyrdymały: "A tak na marginesie kiedyś pełnił Pan tam jakieś funkcje i za tym jak to Pan napisał ZSL- latał z teczuszką - nieprawdaż ". Jednak dobrze byłoby mi przypomnieć, jakie funkcje pełniłem kiedykolwiek w PSL (tylko nie kombinuj, bo w tym przypadku będzie to miało konsekwencje), w którym, za namową jednego człowieka byłem około roku i pisemnie się z tego bagna wypisałem. Przy okazji, w tej mojej pisemnej rezygnacji dokładnie napisałem, co sądzę o tym badziewiu pod tytułem ZSL i poprosiłem jedną kobietę, oby tę moją rezygnację odczytała na najbliższym zebraniu partyjnym. I Ona to zrobiła. I to była moja przygoda z ZSL. Monopolu na mądrość nikt mi nie dał, ale to nie oznacza, że mam trzymać mordę w kubeł tylko dlatego, że komuna w Polsce jest ciągle żywa i dzięki ryżemu donkowi ma się coraz lepiej. Między innymi dzięki wazeliniarstwu obecnych buraków z obecnego PSL-u. Jeżeli przeciętny lekarzyna z Krakowa jest prezesem PSL-u, to o czym my ku#wa dyskutujemy. Do tego przeciętnego lekarzyny można zastosować takie powiedzenie: co on może powiedzieć o życiu seksualnym mrówek, jak on, ku#wa, w mrowisku nie był?!

AK-47 01.05.2025 19:54
Mój nick moja sprawa! Paniał? Proponuję obejrzeć film "PSL- skradziona tożsamość"...

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Do Redakcji: mój wpis w tym temacie nie spodobał się redakcyjnej, jewropiejskoj cenzurze-inkwizycji ?! Przecież komuna (PODOBNO) już minęła - co?! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne frotte ze srebrem

Skarpetki zdrowotne frotte ze srebrem

Skład:bawełna 80%, Prolen® Siltex ze srebrem 17%, Lycra® 3% Wielkości:35-37, 38-40, 41-43, 44-46, 47-49 (oprócz koloru białego i szarego)        (według ZN-JJW-P-005)Konstrukcja:Skarpetki nieuciskające Medic Deo® Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Medic Deo® Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!Specjalna konstrukcja cholewki i niewielka domieszka nowoczesnego włókna Lycra® w całym wyrobie powodują idealne bezuciskowe przyleganie do nóg i maksymalną elastyczność - nietamowanie przepływu krwi i komfort nawet dla opuchniętych nóg.Dzięki działaniu przędzy z jonami srebra, wzmocnionemu apreturą antybakteryjną i antygrzybiczną Sanitized®, skarpetki hamują rozwój mikrobów i zapobiegają jednocześnie przykremu zapachowi podczas użytkowania. Miejsca stóp narażone na otarcia i urazy są chronione przez miękką trójwarstwową dzianinę frotte. Opaska elastyczna na śródstopiu zapobiega przesuwaniu się skarpetki na nodze.Skarpetki nadają się znakomicie do aktywności fizycznej. Do produkcji skarpetek jest używana czysta bawełna - naturalna przędza najwyższej jakości.SKARPETKI ZAREJESTROWANE JAKO WYRÓB MEDYCZNYZ pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama