Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 9 lipca 2025 02:04
Reklama
Reklama

Relacja z Dnia Otwartego w Gimnazjum nr 6 - przyszłej Szkole Podstawowej nr 9

"Szóstka" zaprezentowała się jako miejsce przyjazne uczniom, bezpieczne i atrakcyjne.

We wtorkowe popołudnie 21. lutego 2017 roku Gimnazjum nr 6 im. ks.J.Twardowskiego odwiedzili uczniowie i rodzice uczniów zainteresowanych nauką w Szkole Podstawowej nr 9. Nauczyciele i uczniowie Gimnazjum nr 6 stanęli na wysokości zadania, by zaprezentować atuty szkoły.

Reklama


Licznie zgromadzonej grupie rodziców i uczniów pokazano prezentację multimedialną. Dyrektor - Jolanta Jabłońska podkreślała, że szkoła jest miejscem przyjaznym uczniom, bezpiecznym i atrakcyjnym. Są tu: monitoring, nowe boisko z bieżnią lekkoatletyczną, nowa pracownia biologiczna, dobrze wyposażone pracownie do nauki języków, zróżnicowane formy zajęć artystycznych, stołówka.
W mieście, w którym buduje się nowoczesny tor łyżwiarski, szkoła jest najlepszym miejscem dla tych, którzy chcieliby ćwiczyć łyżwiarstwo. Z "Szóstki" wywodzą się najlepsi w tej dyscyplinie sportowej - szkoła w rywalizacji uczniów z całej Polski zajęła - pierwsze miejsce w klasyfikacji dziewcząt i drugie - w klasyfikacji chłopców. Trener - Rafał Brzostowicz przygotował uczniów, do krótkiego pokazu umiejętności jazdy na łyżworolkach.


Podkreślono, że to idealne miejsce dla uczniów z talentem aktorskim. Działa tu Grupa Teatralna "INNI" - najlepsza grupa teatralna w Tomaszowie. Prowadzi ją Joanna Domalik-Dróżdż. Grupa regularnie zdobywa nagrody i prezentuje się widzom Tomaszowa. Ostatnio wystąpili w sali Kina Włókniarz w spektaklu "Beczeć nie wolno!".


Szkoła pochwaliła się też wyjątkowymi zajęciami informatycznymi. Prowadzi je Beata Putek. Uczniowie uczą się trudnej sztuki programowania w ramach projektu "Mistrzowie kodowania".
Był też dynamiczny pokaz zumby. Te - cieszące się powodzeniem, atrakcyjne dla oka - zajęcia taneczne prowadzi z sukcesami Małgorzata Jabłońska.
Na koniec zobaczyliśmy występ wokalny - w szkole uczniowie uczą się nie tylko śpiewu, a także gry na gitarze. Zajęcia prowadzi Anna Niewiadomska.

Następnie uczniowie z rodzicami oglądali sale lekcyjne, w których odbywały się różnego rodzaju pokazy, zabawy, przedsięwzięcia.

Zwiedzającym szkołę podobała się szatnia z szafkami zamykanymi na kluczyki. W sali języka angielskiego nr 4, wybrani uczniowie z kl. 3a i 3d pracowali metodą projektu, przygotowując plakat dotyczący atrakcji turystycznych Londynu. Będzie on elementem dekoracji sali, w której pod koniec marca odbędzie się konkurs języka angielskiego English Masters, skierowany do uczniów klas VI szkół podstawowych z powiatu tomaszowskiego.


Na parterze - w Centrum Multimedialnym, goście mogli zapoznać się z historią szkoły przeglądając kroniki szkolne. Każdy z odwiedzających otrzymał cytat: dzieci „dobre rady przyjaciół Pinokia”, a dorośli: myśli o. Honorata Koźmińskiego lub cytaty z książek patrona szkoły - ks. Jana Twardowskiego, Wisławy Szymborskiej lub Henryka Sienkiewicza.
Na pierwszym piętrze – w sali fizycznej uczniowie klas trzecich przygotowali doświadczenia fizyczne z elektrostatyki, napięcia powierzchniowego, magnetyzmu i prądu elektrycznego. Dzieci i rodzice mogli obejrzeć pokaz doświadczeń oraz sami wykonać niektóre z nich.

[reklama2]


W sali nr 11 prezentowano jak zrobić oryginalne ozdoby z włóczki m.in. świąteczne kurczaczki.


W sali chemicznej można było obejrzeć doświadczenia: badanie odczynu roztworów, rozdzielanie mieszaniny przez sączenie, badanie rozpuszczalności soli w wodzie, reakcje strącania i efektowne spalanie magnezu. Chłopcy z I klasy budowali modele związków chemicznych, a chłopcy z trzeciej klasy zaprezentowali prace origami, wykonane na zajęciach technicznych.


W sali informatycznej na trzecioklasistów czekała zabawa z Augmented Reality (rozszerzoną rzeczywistością). Najmłodsi z zainteresowaniem obserwowali „ożywianie” rysunków, kolorowanek i przedstawianie ich w postaci ruchomej grafiki 3D na ekranach tabletów. Uczniowie mogli pobudzić wyobraźnię i kreatywność dzięki Makey Makey. To świetne urządzenie pozwala np. zrobić klawiaturę, gamepad do gry czy kontroler do obsługi wirtualnego instrumentu praktycznie ze wszystkiego. Chętni (a było ich wielu) zagrali na sztućcach, folii aluminiowej… Niektórzy szóstoklasiści próbowali rozwiązać łamigłówkę Wieży Hanoi. Nie zabrakło oczywiście programowania… Chętni napisali swój pierwszy program w języku C++, pod okiem gimnazjalistów z Klubu Młodego Programisty. Jednak największym zainteresowaniem cieszyło się stanowisko „Zaprogramuj robota”, przecież najlepiej uczyć się przez zabawę. Uczennice z Klubu Młodego Programisty chętnie wyjaśniały programowanie Ozobotów za pomocą środowiska blokowego, a najmłodsi programowali wytyczając mu kolorowe ścieżki.


W pracowni języka niemieckiego uczniowie zaprezentowali swoje prace projektowe o najwybitniejszych postaciach i najsławniejszych miastach z krajów niemieckojęzycznych. Oprócz tego zapoznali przybyłych gości z historią powstania takich produktów jak: Milka, Haribo, które są uwielbiane przez dzieci na całym świecie. Na koniec można było poczęstować się oryginalnymi słodkościami pochodzącymi z Niemiec, Austrii i Szwajcarii.


Na korytarzu prezentowano plakaty o cyberprzemocy - plon konkursu szkolnego.

Na drugim piętrze, w pracowni języka polskiego nr 18 zorganizowane były polonistyczne kalambury. Drugoklasiści za pomocą rysunków przedstawiali zwroty i wyrażenia z różnych kategorii np. powiedzenia, przedmioty, tytuły. Do zabawy włączali się odwiedzający naszą szkołę. Po wykonaniu zadania obdarowano ich także smakołykiem z krótką sentencją.


W sali nr 19 odbyły się zajęcia muzyczne: grano na instrumentach perkusyjnych, śpiewano piosenki z nauczycielem i uczennicami szkoły, grającymi na gitarach. W tej samej pracowni był też quiz na temat religii, rozwiązywano krzyżówkę oraz losowano cytaty z Pisma Świętego.


W pokoju pedagoga szkolnego goście mogli wypróbować swoje umiejętności "magiczne", czyli za pomocą własnych fal mózgowych unosić piłeczkę i przeprowadzać ją przez tor przeszkód. Praca z urządzeniem Mindflex to wspaniała zabawa i jednocześnie ćwiczenie koncentracji, uwagi i panowania nad emocjami.


W pracowni biologicznej „Czas na zdrowie”, dzieci mogły posłuchać jak pracuje ich serce wykorzystując do tego stetoskopy. Sprawdzały czy ich ciśnienie krwi jest prawidłowe, używając ciśnieniomierzy. Ponadto obejrzały preparaty mikroskopowe krwi ludzkiej jak również płuca zdrowego człowieka i palacza oraz modele ucha, oka, mózgu i szkieletu ludzkiego.


W sali matematycznej nr 22 pokazano niezwykły świat składania papieru, jakim jest japońska sztuka origami, zaś uczniowie starszych klas sprawdzali swoje umiejętności matematyczne wykonując różne ćwiczenia interaktywne.


W dwóch pracowniach językowych 20 i 23: zachęcano do nauki angielskiego przez słuchanie angielskich piosenek, rozdawano zakładki do książek w języku angielskim, rozmawiano wykorzystując mikrofony i słuchawki.

Na trzecim piętrze w pracowni matematycznej nr 25 uczniowie mieli okazję zagrać w gry edukacyjne z matematyki. Grano w "Kolorowe symetrie", w której uczniowie uczyli się układać figury symetryczne względem prostej, i w "Memo", utrwalające tabliczkę mnożenia.


W sali nr 26 można było obejrzeć fragment filmu z Zaduszek Narodowych na górze Matyska. To tam zaprezentowali się nasi uczniowie, którzy wygrali Ogólnopolski Konkurs na Apel Poległych.
Uczniowie koła historycznego tworzyli niezbędnik gimnazjalisty i krzyżówki dla zainteresowanych historią.


W sali matematycznej nr 27 odbywało się wyszywanie haftem matematycznym za pomocą igły i nitki, na bazie przygotowanych wcześniej szablonów: kątów i trójkątów równobocznych. To dobra nauka dokładności i planowania pracy, kształcenie wyobraźni i cierpliwości. Wyszywanie to dobry sposób na to, aby w niekonwencjonalny sposób przekazać uczniom pewne treści matematyczne, wzbogacić ich wiedzę o nowe pojęcia.
W salce logopedycznej można było zobaczyć jak wyglądają zajęcia logopedyczne. To na nich kształtuje się prawidłową mowę uczniów pod względem gramatycznym, fonetycznym, leksykalnym, rozwija się słownictwo, utrwala zasady ortograficzne. Podczas Dni Otwartych uczniowie utrwalali prawidłową wymowę głosek szumiących, układali opowiadanie do historyjki obrazkowej oraz relaksowali się przy grach rozwijających spostrzegawczość.


W sali historycznej oglądano prezentację multimedialną na temat wojen napoleońskich.


W sali geograficznej szukano odpowiedzi na pytania quizowe dotyczące znajomości mapy świata, miejsc występowania różnych gatunków roślin lub zwierząt. Były też zagadki dotyczące rekordów z mapy fizycznej czy politycznej.


W sali 31 w oryginalnych strojach prezentowała się Grupa Teatralna "INNI". Była też "żywa rzeźba", z którą można było się fotografować, a także galeria zdjęć i dokonań na przestrzeni 12 lat działalności, m.in. artykuły z gazet, maski, dyplomy. Odwiedzającym podobały się propozycje ćwiczeń, które kształtują warsztat sceniczny aktora: tzw. "dmuchanki", "malowanie wiatrem", które polegały na rozdmuchiwaniu na kartkach: cukru, kawy; herbaty, farby, utrzymaniu piórka w powietrzu.

„Szóstka”, w której od przyszłego roku będzie Szkoła Podstawowa nr 9 pokazała przyszłym uczniom, że będzie dla nich dobrą szkołą.

Reklama

Relacja z Dnia Otwartego w Gimnazjum nr 6 - przyszłej Szkole Podstawowej nr 9

Relacja z Dnia Otwartego w Gimnazjum nr 6 - przyszłej Szkole Podstawowej nr 9

Relacja z Dnia Otwartego w Gimnazjum nr 6 - przyszłej Szkole Podstawowej nr 9

Relacja z Dnia Otwartego w Gimnazjum nr 6 - przyszłej Szkole Podstawowej nr 9

Grupa sportowa

Grupa sportowa

Grupa sportowa

Grupa sportowa

Pokaz zumby

Pokaz zumby

Wszyscy chcą się nauczyć programować

Wszyscy chcą się nauczyć programować

Wszyscy chcą się nauczyć programować

Wszyscy chcą się nauczyć programować

Słodki poczęstunek

Słodki poczęstunek

W pracowni języka niemieckiego

W pracowni języka niemieckiego

Żywa rzeźba

Żywa rzeźba

Żywa rzeźba

Żywa rzeźba

Grupa Teatralna "INNI"

Grupa Teatralna "INNI"

Doskonalenie warsztatu aktorskiego

Doskonalenie warsztatu aktorskiego

Doskonalenie warsztatu aktorskiego

Doskonalenie warsztatu aktorskiego


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Opinie

Mariusz StrzępekMariusz Strzępek

Pan radny Kazimierz Mordaka w niespełna rok samorządowej kadencji stał się czołowym hejterem tomaszowskiej Platformy Obywatelskiej. W pełnych pogardy wpisach poddaje krytyce każdego, kto tylko mu się z jakichś powodów nie podoba. Tymczasem radnemu brakuje podstawowej wiedzy, niezbędnej do sprawowania mandatu

Bohaterowie literaccy, komiksowi, historyczni często posiadają własne konie. Słynny ostatnio Zorro jeździł na Tornado, Don Kichot dosiada Rosynanta, Aleksander Wielki, z kolei Bucefała. Miał Kasztankę, marszałek Piłsudski. A i Napoleon był dumny ze swego Marengo. Tymczasem tomaszowscy samorządowcy mogą zasłynąć co najwyżej tym, że z własnymi końmi na rozumy się zamienili. Trochę złośliwy wstęp, ale jest odpowiedzią na złośliwości kierowane w moim kierunku, wypada więc odpłacić końskim dowcipem, bo bardziej subtelnego adresat mógłby nie zrozumieć. Tomaszowscy radni Koalicji Obywatelskiej z Rady Powiatu Tomaszowskiego takie wrażenie niestety robią. Brak wiedzy merytorycznej próbują nadrabiać internetowym hejtem. Ludzie ci oporni są na wiedze nie tylko wynikającą z lektury książek, aktów prawnych, obowiązującego orzecznictwa, ale też z doświadczenia. Można wybaczyć takie zachowanie panu Kazimierzowi Mordace, który w telewizji chwali własnego wnuczka, który nie lubi się uczyć, ale za to nauczył się jeździć ciągnikiem, ale pozostałym już chyba nie. Wszak uważają się lepszy gatunek ludzki, z pogarda traktujący otoczenie oraz każdego, kto myśli inaczej. O co chodzi? Już wyjaśniam
Reklama

80 procent maturzystów z pozytywnym wynikiem

CKE opublikowała wstępne wyniki tegorocznego egzaminu maturalnego w sesji głównej majowej. Jak wypadli tomaszowscy maturzyści? Szczegółów dowiemy się, kiedy dane opublikują okręgowe CKE. W Polsce maturę zdało 80 proc. tegorocznych absolwentów wszystkich szkół ponadpodstawowych; 13 proc. abiturientów, którzy nie zdali jednego przedmiotu, ma prawo do poprawki w sierpniu - podała we wtorek Centralna Komisja Egzaminacyjna.Data dodania artykułu: 08.07.2025 10:04
80 procent maturzystów z pozytywnym wynikiem

We wtorek maturzyści poznają wyniki matur

Centralna Komisja Egzaminacyjna we wtorek rano opublikuje wstępne wyniki tegorocznych egzaminów maturalnych. Od godziny 8.30 maturzyści będą mogli sprawdzić swoje indywidualne wyniki w ogólnopolskim systemie informatycznym ZIU. Otrzymają też świadectwa maturalne.Data dodania artykułu: 08.07.2025 07:57
We wtorek maturzyści poznają wyniki matur

Leasing aut w Warszawie: jakie korzyści niesie ze sobą ta forma finansowania?

Leasing aut w Warszawie zyskuje na popularności jako atrakcyjna forma finansowania, zarówno dla firm, jak i osób prywatnych. Umożliwia korzystanie z nowego samochodu bez konieczności angażowania dużego kapitału na zakup. Zamiast tego płacisz miesięczne raty, a po zakończeniu umowy możesz auto wykupić, oddać lub wymienić na nowsze. Przyjrzyjmy się bliżej, jakie konkretne korzyści niesie ze sobą leasing w stolicy.Data dodania artykułu: 07.07.2025 12:16Liczba komentarzy artykułu: 2
Leasing aut w Warszawie: jakie korzyści niesie ze sobą ta forma finansowania?

WeNet ogłasza powołanie Joanny Plona na stanowisko prezeski Grupy oraz przedstawia nową strategię rozwoju

Od 1 lipca 2025 roku stanowisko prezeski zarządu Grupy WeNet objęła Joanna Plona, zastępując Michała Wrzesińskiego, co-foundera WeNet, który przechodzi do Rady Nadzorczej. Jednocześnie firma ogłasza nową strategię rozwoju, której celem jest wzmocnienie pozycji WeNet jako partnera technologicznego dla przedsiębiorców z sektora MŚP, oferującego szeroki wachlarz rozwiązań opartych na AI, wspierających ich w budowaniu obecności online, zarządzaniu relacjami z klientami oraz operacjach biznesowych. W ten sposób WeNet chce dać przedsiębiorcom narzędzia, które do tej pory były zarezerwowane głównie dla największych organizacji.Data dodania artykułu: 07.07.2025 12:13
WeNet ogłasza powołanie Joanny Plona na stanowisko prezeski Grupy oraz przedstawia nową strategię rozwoju

25 proc. Polaków padło ofiarą naruszenia prywatności danych; zwykle zmieniają hasło

Co czwarty Polak doświadczył naruszenia prywatności danych - wynika z badania firmy Huawei. 64 proc. ofiar zmienia hasła i jest to najczęstsza reakcja na incydent. Około jedna trzecia Polaków zadeklarowała, że zawraca uwagę na kwestię danych w aplikacjach i mediach społecznościowych.Data dodania artykułu: 06.07.2025 15:12
25 proc. Polaków padło ofiarą naruszenia prywatności danych; zwykle zmieniają hasło

215 zarzutów dla lekarza za wystawianie recept na środki odurzające

215 zarzutów wystawienia 271 recept na leki zawierające substancje psychoaktywne usłyszał lekarz z Łodzi zatrzymany przez policjantów z komendy wojewódzkiej. Według policji udzielał też teleporad i wystawiał zwolnienia lekarskie. Lekarzowi grozi do 8 lat więzienia. Śledztwo jest rozwojowe.Data dodania artykułu: 06.07.2025 09:36
215 zarzutów dla lekarza za wystawianie recept na środki odurzające

Sondaż: prawie połowa Polaków uważa, że PiS odzyska władzę po wyborach w 2027 r.

Prawo i Sprawiedliwość przejmie władzę po wyborach parlamentarnych w 2027 r., uważa tak 48,8 proc. uczestników badania przeprowadzonego na zlecenie Onetu.Data dodania artykułu: 06.07.2025 09:34
Sondaż: prawie połowa Polaków uważa, że PiS odzyska władzę po wyborach w 2027 r.

Kardiolog: upał szczególnie groźny dla osób z chorobami układu krążenia

Upał stanowi szczególne zagrożenie dla osób z chorobami układu krążenia. Obciąża serce i naczynia krwionośne, zwiększając ryzyko poważnych powikłań, takich jak zawał serca czy udar mózgu – przypomniał kardiolog dr Maciej Pruski jr.Data dodania artykułu: 05.07.2025 10:25
Kardiolog: upał szczególnie groźny dla osób z chorobami układu krążenia
Reklama

Polecane

Ewakuacja obozów harcerskich z powodu złej prognozy pogodyW II Liceum mają powód do dumyDwie, czy więcej - Prezydent Witko odpowiadaOddajemy Scenę Młodym w Galerii Tomaszów – rusza druga edycja akcji!Miodowe Lato – tradycja, natura i śmiech w Skansenie Rzeki PilicyWiemy gdzie zabraknie prąduPoważne zagrożenie. Poddajemy niezbędne numery telefonów80 procent maturzystów z pozytywnym wynikiemSadzonki z gruntu vs sadzonki w doniczkach - która opcja jest lepsza?Ciśnienie a wiek – jakie suplementy wybrać po 40., 60. i 80. roku życia?IMGW: niż znad Bałkanów przyniesie we wtorek intensywne opady deszczu; jest alert RCB„Przepiękne!”  w ramach cyklu Kultura Dostępna
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 533DB

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 533DB

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisCzy łóżko rehabilitacyjne można otrzymać od nas niemal za darmo? Tak. Pomożemy załatwić wszelkie formalności  Na zdjęciu: Obudowa PB 533 DB w kolorze orzech, z dwoma wkładami PB 521 wraz z okrągłymi podstawami łóżka.Obudowa PB 533 DB wraz z wkładami PB 521, to nasza propozycja rozwiązania umożliwiającego korzystanie z łóżka przez oboje partnerów przy zachowaniu wszystkich jego istotnych funkcji. To jedyne w swoim rodzaju łóżko umożliwia stałe wsparcie i obecność opiekuna/partnera, co stanowi istotny czynnik w rekonwalescencji i opiece nad chorym.Więcej informacji Kolory standardowe: Kolory niestandardowe*:DETALE PRODUKTU:1. Aplikacje z drewna bukowego4. Indywidualne sterowanie leżami2. Możliwość konfiguracji z barierką składaną5. Podwójny system podnoszenia3. Różne wymiary leża 6. Okrągłe podstawy łóżkaOPCJE:zmiana długości i szerokości leża • zmiana kolorystyki • możliwość zastosowania okrągłych podstaw kółPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze330 kgMaksymalna waga użytkownika2 × 140 kgRegulacja wysokości leża:od 39 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:206 × 165 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama