Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 kwietnia 2024 15:21
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama CUK kalkulator OC i AC

Nasza wspólna sprawa

W ubiegłym tygodniu grupa samorządowców z terenu powiatu tomaszowskiego podpisała petycję w sprawie walki z zanieczyszczeniem powietrza. Dokument, który trafił już na biurka: marszałka Witolda Stępnia, starosty Mirosława Kuklińskiego, oraz prezydenta Marcina Witko podpisali radni miasta, powiatu, sejmiku województwa łódzkiego, oraz wójtowie i radni niektórych gmin. Z inicjatywą podjęcia zdecydowanych działań w walce ze szkodliwym dla zdrowia smogiem wystąpiła Bogna Hes, która od ponad dwóch lat postuluje m.in. zakup urządzeń monitorujących oraz prowadzenia akcji edukacyjnej wśród tomaszowian

- Oczywiście petycja w lwiej części dotyczy ona Tomaszowa i najbliższych gmin obok, ale złożona została także do pozostałych gmin powiatu. Trochę do wiadomości, a po trosze też dla zainteresowania ich i zajęcia się tematem u siebie. Najważniejszym adresatem jest oczywiście Wojewoda, Marszałek oraz Prezydent Tomaszowa. Ja już rozmawiałem z Marszałkiem i jego doradcami, będziemy szukali środków dla walki ze smogiem specjalnie dla Tomaszowa i okolic. Zachęcam do tego samego każdego z Was - mówi radny sejmiku województwa łódzkiego Arkadiusz Gajewski, przytaczając przykład Zamościa, który dopłaca do wymiany pieców po 6.000,-zł i ma na to budżet na 2017 rok 300.000 zł oraz województwa małopolskiego.

 

 Z petycją możecie zapoznać się klikając tutaj

 

 

- Walka z zanieczyszczeniem powietrza, to jedna z najważniejszych spraw, jakimi powinny zajmować się samorządy. Wpływa ona na jakość życia lokalnej społeczności. Już dzisiaj w mieście trudno jest oddychać. Staramy się zapewnić mieszkańcom dostęp do kultury, obiektów sportowych, naprawiamy drogi, zapominając o tym co najważniejsze w perspektywie wieloletniej, czyli o naszym zdrowiu - mówi Bogna Hes, przewodnicząca Komisji Rolnictwa i Ochrony Środowiska, Rady Powiatu Tomaszowskiego.

 

- Wiele osób w rozmowach o zanieczyszczeniu środowiska podkreśla wpływ na nie kosztów ogrzewania domów. Niskie dochody równają się konieczności zakupów tańszego opału. Trudno odmówić słuszności tego rodzaju argumentacji. A jednak trudno też oprzeć się wrażeniu, że ten sposób myślenia ma kilka wad. Pierwsza z nich to ocena krótkiej perspektywy czasu, ograniczająca się właściwie do sezonu grzewczego. Druga to tzw. kaloryczność opału, a więc efektywność. Trzecia to koszty związane z utratą zdrowia, chorobami nowotworowymi, górnych dróg oddechowych, niewydolnością krążenia itd. Warto zwrócić uwagę na wzrost w okresie grzewczym liczby pacjentów, uskarżających się chociażby na bóle w okolicy serca. Służba zdrowia kosztuje nas coraz więcej. Tego kosztu nikt z nas nie bierze po uwagę - wyjaśnia przewodniczący Komisji Zdrowia, Rodziny i Spraw Społecznych Rady Powiatu Tomaszowskiego, Mariusz Strzępek.

 

Od wielu lat badania pokazują, że  Tomaszów Mazowiecki znajduje się w klasie C czystości powietrz. Jest to przede wszystkim efekt przekroczenie dopuszczalnego poziomu stężeń pyłu (PM 2,5), pyłu zawieszonego (PM 10) oraz poziomu docelowego benzo(a)pirenu. Wśród głównych  źródeł tych zanieczyszczeń wymienia się transport drogowy oraz spalanie węgla i innych paliw stałych przez gospodarstwa domowe. Z niskiej emisji pochodzi prawie 90 procent wszystkich obecnych w powietrzu zanieczyszczeń

 

Najnowszy raport Głównego Inspektoratu Ochrony Środowiska, obejmujący dane za rok 2015 pokazuje, że  wszystkie miasta w Polsce odnotowują przekroczenia zanieczyszczenia pyłem PM10. Podobnie rzecz ma się z rakotwórczym benzo(a)pirenem oraz pyłem zawieszonym PM2,5 

 

[reklama2]

 


Nasza wspólna sprawa

Nasza wspólna sprawa

Nasza wspólna sprawa

Nasza wspólna sprawa

Nasza wspólna sprawa

Nasza wspólna sprawa


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Ja 23.01.2017 23:49
8 lat miało PO na walKE ze smogiem. Ale zamiast coś wcześniej robić, to lepiej teraz petycję napisać. Problem nie powstał w 2 lata.

qq 23.01.2017 20:37
jaka ameryka , taka ekologia. lubię jeździć swoim trabantem chociaż to 2 takt, ale nie o tym mowa. otóż przed modernizacją pl. Kościuszki przejeżdżałem przez to miejsce około jednej minuty , teraz przejeżdżam przez około 5-6 minut ( jadę wolno żeby wszyscy mogli zobaczyć moją mydelniczkę ). czy jest ktoś w stanie obliczyć ile zostawiam tam spalin wracając z Piotrkowa ???

znudzony 23.01.2017 15:55
kolejne bla-bla i pijar, może zamiast kina na leżakach, jarmarków, budek drewnianych, tygodnia Antoniańskiego i bzdurnego trwonienia kasy w imię lansu prezydenta Witko, należy przeznaczyć te pieniądze na walkę ze smogiem. Petycja niczego nie zmieni.

Jasiu 23.01.2017 13:11
Na Szczęśliwej palimy w piecach węglowych.....ja i sąsiedzi jak widzę kupujemy WĘGIEL......Na jakie mamy wymienić takie piece ? Żeby nie leciał dym z komina ? Ludzie nie palą śmieciami tylko węglem. Śmieci wystawiają przed bramę, ile kto ma. Na odcinku między Wrzosową a Spalską nie ma rur gazowych.....w tej dzielnicy nie ma możliwości przyłączenia do kotłowni miejskiej....bo za daleko. Palimy normalnie w piecach węglowych, bo jak mamy ogrzać domy ? A pro po ,ktoś pisze bzdury , że jakimiś śmieciami można ogrzać dom !

23.01.2017 15:38
Myślę, że rozwijanie sieci ciepłowniczej to dobry kierunek zapobiegania smogu, jednak rozbudowanie takich węzłów jest względnie kosztowne (można się zastanowić co jest kosztowniejsze, sieć ciepłownicza czy ludzkie zdrowie... retorycznie ujmując) ale przede wszystkim powolne, niestety. Samo palenie węglem nie jest złe, również nie rozumiem tej nagonki na piece węglowe. Jednak palenie węglem złej jakości oraz w połączeniu z nieumiejętnym spalaniem to nasza bolączka. Często sposób spalania paliwa w piecach jest źle dobrany przez właściciela do konstrukcji pieca, powodując że: 1) paliwo jest marnowane; 2) cząstki stałe nie są dopalane, a te spaliny przyczyniają się do smogu. Wina leży też po stronie słabej jakości węgla. Importujemy też tani węgiel z Rosji... bo tani właśnie. Trwają prace nad ograniczeniem tego procesu. Trzeba działać, może ten patent elektrofiltrów z Politechniki Śląskiej nam pomoże. Każdy grosz od państwa na walkę ze smogiem jest słuszny, można się tylko zastanawiać czy stać nas na wymianę tylu pieców, może elektrofiltry (2-3 tys. zł) to lepsza opcja. Jak nie dołożymy pieniędzy do poprawy sytuacji jakości powietrza to dołożymy do leczenia chorób układu oddechowego czy krwionośnego, leczenia narażonych na różne powikłania dzieci i kobiety w ciąży, leczenie chorób nowotworowych... Można by wymieniać i wymieniać, ehh.

Bogumił 23.01.2017 16:20
Popieram! śmieciami ogrzać dom to chyba ktoś sobie żartuje z mieszkańców. Palimy węglem i słono za niego płacimy żeby z zimna nie nabawić się chorób. Gadka o palonych śmieciach to ulubiony już temat chyba tych co chcą nam wcisnąć ekologiczny piec za kilkanaście tys. zł.

Lans 23.01.2017 21:53
A ten śmierdzący i szczypiący dym to na pewno nie węgiel. Tu nie chodzi o to, że śmieciami ogrzeje dom tylko najprawdopodobniej nie chce się komuś iść do kubła na zewnątrz tylko woli wrzucić śmieci do pieca i spalić.

on 23.01.2017 08:47
Moim zdaniem to obniżyć ceny za wywóz śmieci do minimum,wtedy w lecie będą czyste lasy a zimą nikt nie będzie je spalał w piecu.

Maria 24.01.2017 14:19
W Tomaszowie mamy niskie opłaty za wywóz nieczystości. Po zmianie przepisów płacimy mniej i możemy bez ograniczeń wystawiać worki z segregacja. Spalanie zimą i wyrzucanie śmieci latem to po prostu taka mentalność.

question 22.01.2017 20:52
Dopłaty do instalowania przyjaznych - lub bardziej przyjaznych - dla środowiska pieców niewiele dadzą. Trzeba najpierw mieć kasę aby te piece wymienić lub wziąć na nie kredyt. W mojej ocenie jest to dobry początek drogi w słusznym kierunku. Ale potrzeba przede wszystkim pomocy Państwa. Nie w zakupie nowych pieców - ale w dofinansowaniu na cele grzewcze ekologicznych źródeł energii. Obniżenie ceny za gaz, energię elektryczną, olej opałowy i inne ekologiczne źródła energii. Tak, aby ogrzewanie z tych źródeł było bardziej opłacalne niż korzystanie ze śmieciuchów. Te dwa połączone kierunki mają szansę na powodzenie. Sama wymiana pieców to tylko jakby wydłubywanie glutów z nosa a nie leczenie kataru.

Kebuizd 22.01.2017 19:09
Myślę, że firmy produkcyjne pokroju Opoczno, Paradyż, etc. są obarczone wyśrubowanymi normami emisji, które warunkują stopień zanieczyszczenia pary wodnej. Co do "nie przebijania się smogu przez chmury" może, a w sumie jest to powiązane z inwersją temperatury, która sama w sobie jest też przyczyną powstawania smogu (najczęściej w kotlinach górskich).

Poldek 22.01.2017 18:04
Czy ktoś się zastanawiał że smog nie może przebic się przez chmury?Przypadek?

Lynott 22.01.2017 16:15
mówi się pisze o ludziach którzy nie chcą zamarznąć to palą czym popadnie ale nikt nie podnosi sprawy Ceramiki.Nad tym zakładem ciagle wisi pióropusz .Mówia ,że to para wodna...więc dlaczego na parapetach domów czy na samochodachbiały nalot??czyzby nowy sposób skraplania pary wodnej??Opoczno też należy do miast bardzo zanieczyszczonych...Ceramika też ma tam zakład....czyzby przypadek??

Reklama
Polecane
Prokuratura nie zmienia kwalifikacji czynu. Zabójczy pirat drogowy wciąż ściganyProkuratura nie zmienia kwalifikacji czynu. Zabójczy pirat drogowy wciąż ściganyProkuratura Okręgowa w Piotrkowie Trybunalskim informuje, że w śledztwie prowadzonym przeciwko Sebastianowi M. podejrzanemu o spowodowanie wypadku komunikacyjnego ze skutkiem w postaci śmierci trojga pokrzywdzonych, po przeanalizowaniu zgromadzonego dotychczas materiału dowodowego, w tym w szczególności uzyskanej w dniu 15 kwietnia 2024 roku uzupełniającej opinii biegłego z zakresu wypadków drogowych, stwierdzono brak podstaw procesowych do zmiany podejrzanemu dotychczasowego zarzutu na zarzut spowodowania katastrofy w ruchu lądowym ze skutkiem w postaci śmierci w/w osób, tj. przestępstwa kwalifikowanego z art. 173 § 3 k.k. Różnica jest istotna ponieważ wiąże się z maksymalnym wymiarem kary. W przypadku katastrofy wynosi on 15 lat, natomiast gdy mamy do czynienia z wypadkiem jest to co najwyżej lat 8. Opinia biegłego potwierdza natomiast zasadność stawianego podejrzanemu zarzutu, jako wyłącznemu sprawcy wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 16 września 2023 roku na autostradzie A1. Śledztwo nadal pozostaje w toku.Data dodania artykułu: Dzisiaj, 08:56
Zakończenie roku szkolnego klas maturalnych w II LOOstatni dzwonek w „Wyspiańskim”Nu-Med z certyfikatem ISO!Miejskie nieruchomości na sprzedażPodyskutuj o ulubionych książkachJuż od 17 do 19 Maja na Placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim zawitają Food trucki!Prokuratura nie zmienia kwalifikacji czynu. Zabójczy pirat drogowy wciąż ściganyProgram Rewitalizacji po poprawkachBezpieczni w ruchu drogowymPolicja ostrzega przed oszustamiZostań recytatoremGnał bez wyobraźni i rozumu
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Białobrzeska Majówka Białobrzeska Majówka Piknik rodzinny pod tytułowym hasłem odbędzie się 11 maja w Miejskim Centrum Kultury Za Pilicą przy ul. Gminnej 37/39. Organizatorzy przygotowali dla jego uczestników wiele atrakcji. Będzie z nich można skorzystać w godz. 16−19. Wstęp wolny. Na najmłodszych czekać będzie m.in. gra terenowa z nagrodami, a także: ogromna zjeżdżalnia, stoiska plastyczne, na których wykonać będzie można np. makramowy breloczek, ścieżka sensoryczna i tor przeszkód. Nie zabraknie też ogromnych baniek mydlanych, balonów, szczudlarza i cukrowej waty. Główną atrakcją dla dzieci będzie magik Pan Buźka, który przedstawi show „Magia Żółtoksiężnika”. Dużo będzie działo się również na scenie. Zaprezentują się m.in.: Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Ciebłowianie”, DFC Latino, uczestnicy zajęć wokalnych i tanecznych z MCK Za Pilicą, a w bajkowy świat przeniesie wszystkich grupa teatralna „Zeróweczka” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 w Białobrzegach, która pokaże nagrodzony Złotą Maską na tegorocznych Tomaszowskich Teatraliach spektakl „Królewna Śnieżka”. Będzie też czas dla Kwadransowych Grubasów, z którymi wspólnie świętować będziemy 25-lecie działalności klubu. Na stoiskach partnerów wydarzenia będzie można przybić piątkę z Miśkiem i Kropelką, zagrać w koło fortuny, sprawdzić umiejętności językowe czy wykonać kolorową pracę plastyczną. Dodatkowo będzie można skorzystać z konsultacji koordynatora opieki onkologicznej oraz zmierzyć ciśnienie i poziom cukru. Dostępny będzie również punkt Nadleśnictwa Smardzewice, w którym będzie można otrzymać sadzonki drzew. Nie zabraknie również wozu strażackiego, do którego będzie można wsiąść, i pokazów pierwszej pomocy prowadzonych przez druhów z OSP w Białobrzegach. Na sali koncertowej dostępne do obejrzenia będą dwie wystawy: prac malarskich artystów ze Stowarzyszenia Amatorów Plastyków oraz uczestników zajęć malarstwa i rysunku w MCK Za Pilicą. Na stoiskach będzie można również zakupić słodkie ciasta oraz ciepłe dania, jak np. grillowaną kiełbaskę czy pyszne pierogi.Wstęp na wydarzenie jest wolny.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.05.2024
Food trucki Food trucki Już od 17 do 19 Maja na Placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim zawitają Food trucki!Piknik rodzinny organizowany przez Sowa Events bedzie miał do zaoferowania mnóstwo atrakcji.Dla głodomorów przyjadą foodtrucki reprezentujące kuchnie z całego świata. Wśród serwowanych dań nie może zabraknąć: amerykańskich burgerów, hiszpańskich churrosów, frytek belgijskich, węgierskich langoszy, tajskiego padthaia oraz wiele innych przysmaków z różnych zakątków naszego globu.Dla spragnionych będzie przygotowana strefa orzeźwienia, czyli stoisko pełne dobroci. Serwujemy tam autorską lemoniada, zmrożoną granite i wiele innych.Między stoiskami będzie przygotowany specjalny food court gdzie zostaną porozkładane ławostoły, leżaki oraz parasole. Można więc śmiało zaprosić całą rodzinę i wygodnie spędzić czas zajadając się serwowanymi specjałami, słuchając przy tym przyjemnej muzyki.Będzie również mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Będzie stoisko z balonami i zabawkami oraz stoisko z watą cukrową. Bedą również przygotowane dmuchane zamki na których dzieciaki beda mogły spędzić radosne chwile skacząc i bawiąc sie w najlepsze.DODATKOWO I BEZPŁATNIE ZAPRASZAMY NA:SOBOTA:- 12:00 - 16:00 - Spotkanie z ulubionymi postaciami z topowej bajki o dzielnych pieskach! Szykujcie aparaty i szerokie uśmiechy :)NIEDZIELA: - 12:00 -12:45 - Koncert "JAK Z BAJKI" - uzdolnieni ludzie filmu, muzyki, teatru i animacji przeniosą Was w magiczny świat muzyki z największych hitów filmów animowanych! - 12:00 - 18:00 - Animatorzy do Waszej dyspozycji! - zabawy ruchowe, sportowe, skręcanie balonów, zabawy z chustą klanza, mini zajęcia plastyczne i wiele innych - nudzie mówimy STOP!- 12:00 - 18:00 (z przerwami) - Bańki mydlane w niecodziennym wydaniu - daj się zamknąć w giga bańce! - Warto zapomnieć o gotowaniu w domu tego weekendu. Warto zabrać rodzinę i cudownie spędzić ten czas z Food truckami. Kulinarne święto już od 17 do 19 Maja w Tomaszowie Mazowieckim.Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 21°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1016 hPa
Wiatr: 14 km/h

Reklama
Reklama
Wasze komentarze
Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Myślę, że ten Twój wpis (tomaszowianka) dotyczy moich wpisów. Dlatego napiszę tak. W pewnej piosence, Stuhr (ten alkoholik, co po alkoholu potrącił kogoś samochodem) śpiewa tak: śpiewać każdy może, trochę lepiej lub trochę gorzej. I ta odkrywcza myśl odnosi się również do takich pisarzy, jak ja i Ty oraz i do tych, którzy te nasze wypociny czytają. Jeżeli my w naszych wpisach pokazujemy różne nasze poglądy, to te nasze poglądy nie muszą być akceptowane przez cały, zafajdany świat. Jednak, nie musimy zaraz opluwać tych, którzy mają inne poglądy od naszych. A Ty, dosyć delikatnie piszesz do mnie: stary, poluzuj majty, zdejmij ten przyciasny berecik z antenką i nie wkur.... mnie. No to, ja ten Twój apel do mnie - dokładnie odwracam. Czy ja muszę kochać swoją teściową? Oczywiście - NIE!!! Ale, czy zaraz muszę ją walić po gębie - NIE!!!Źródło komentarza: Zmiany w ProkuraturachAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Ten brzuchaty osobnik tak nadaje się na starostę powiatu, jak ja na biskupa. Nawet na katechetę się nie nadawał. Jednak nasze bredzenie jest zbędne, bo ten szkodnik społeczny z pewnością, pod powiatowym stołem już został wybrany. A sesja w dniu 07.05. 2024 r., to będzie tylko formalność.Źródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: zadowolonyTreść komentarza: Białobrzegi rzeczywiście bardzo ponura dzielnica Tomaszowa. A za komuny planowano tu duże osiedla bloków, dlatego do Tomaszowa przyłączono wtedy Ludwików i Białobrzegi. Gdyby dzisiaj oderwano te dzielnice od Tomaszowa to miasto liczyłoby około 40 tys. mieszkańców. Dzięki wam wybieramy nadal Prezydenta a nie Burmistrza bo mamy nieco ponad 50 tys. głów w mieście.Źródło komentarza: Białobrzeska Majówka na łąceAutor komentarza: Mieszkaniec BiałobrzegówTreść komentarza: Brawo, wreszcie coś się tutaj dzieje - szkoda że tak rzadko, dzielnica kompletnie zapomniana pod względem integracji społeczności lokalnej. Zdecydowanie brakuje tutaj miejsca spotkań dla starszych jak i młodszych mieszkańców na otwartym terenie. Uważam, że altanka na wzór Ciebłowic czy park taki jak w Wąwale ułatwił by tworzenie takich relacji oraz byłby dobrym miejscem do rekreacji oraz odpoczynku. Zachęcam i proszę przedstawicieli władzy z naszej dzielnicy o podjęcie działań w tym temacie. Oprócz inwestycji drogowych - mam wrażenie, że nic tutaj się nie dzieje.Źródło komentarza: Białobrzeska Majówka na łąceAutor komentarza: Mieszkanka TomaszowaTreść komentarza: Jedynym najbardziej kompetentnym i doświadczonym kandydatem jest obecny starosta Mariusz WęgrzynowskiŹródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: tomaszowiankaTreść komentarza: Weź chłopie ,,urlop,,od komentowania ,czasem zgadzam się bo prawda leży po środku ale częściej ,,przeginasz,, wrzuć na luz i zapomnij o minionych czasach.Źródło komentarza: Zmiany w Prokuraturach
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
News will be here
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama