Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 17:08
Reklama
Reklama Makaron Czaniecki - konkurs

Konwent z aneksją w tle

W środę w siedzibie Starostwa Powiatowego odbył się V Konwent Gmin Powiatu Tomaszowskiego, z udziałem Zarządu Powiatu na czele ze Starostą Mirosławem Kuklińskim, Prezydenta miasta Tomaszowa Mazowieckiego i wójtów 10 gmin. Gościnnie w spotkaniu udział wzięli radny sejmiku województwa łódzkiego Arkadiusz Gajewski i p.o. Dyrektora Kancelarii Marszałka województwa łódzkiego Tomasz Dominiak

Podsumowano wspólne przedsięwzięcia gmin oraz powiatu, jakie realizowano w roku 2016 oraz omówiono plany inwestycyjne na rok 2017r.  Dyskutowano również o terminarzu imprez powiatowych planowanych w przyszłym roku oraz wspólnych działaniach promocyjnych.

 

Nie obyło się też bez ożywionej dyskusji na temat pomysłu włączenia w granice administracyjne miasta niektórych miejscowości, które dzisiaj są częścią gmin: Inowłódz, Tomaszów oraz Lubochnia. 

 

- Dyskusja była i to ostra. Pan Prezydent powtórzył dowcip o zaproszeniu Kowalskich na wesele ale wójtom Kąckiemu i Szmiglowi do śmiechu wcale nie było. Dużo spokojniejszy był wójt Lubochni (Glinniki pojawił się równiez na liście miejscowości do potencjalnej aneksji). Było nerwowo i mało przyjemnie, co w moim odczuciu daje mi przekonanie, że to raczej nie są wyssane z palca obawy - mówi jeden z uczestników konwentu. 

 

Obawy szefów gmin są uzasadnione. Utrata części terenów razem z ich mieszkańcami oznaczać będzie znaczące uszczuplenie dochodów tych najmniejszych jedostek samorządowych. Wymieniane są najbardziej smakowite kąski w postaci Smardzewic, Wąwału, Spały czy Glinnika. 

 

Z drugiej strony pamiętać należy, że to właśnie Tomaszów traci najbardziej na emigracji swoich mieszkańców do okolicznych gmin. Zapewnia infrastrukturę, wykorzystywaną w procesie zarobkowania, z której pożytki czerpią mniejsi sąsiedzi. Traci więc dochody podatkowe powstałe w wyniku tego zarobkowania. Faktem jest też, że Gminy mają charakter niejednorodny, Pod względem struktury mieszkańców całe "lata świetlne" dzielą miszkańców miejscowości Małecz oraz Glinnik, polożone na terenie giny Lubochnia. Wspólnota samorządowa ma tu charakter zdecydowanie umowny. 

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Krzysztof Chmielewski 22.10.2016 21:31
Hipotetyczne "korekty" granic gmin, oznaczają także hipotetyczne korekty okręgów wyborczych w wyborach samorządowych. Dziś Spała posiada 2 z 15 mandatów w Radzie Gminy Inowłódz. W Tomaszowie Mazowieckim do podziału jest 23 mandatów. Na jaką reprezentatywność mogłaby liczyć wówczas Spała?

Krzysztof Chmielewski 22.10.2016 20:59
Takie kwestie jak KRUS czy podatek rolny to zupełnie inny temat. Czy w granicach administracyjnych miasta nie można być rolnikiem? A mieszkając na terenie gminy wiejskiej, automatycznie otrzymuje się rolnicze przywileje?

Krzysztof Chmielewski 22.10.2016 20:32
Podawanie gminy Lubochnia jako przykładu gminy o niejednorodnym charakterze to jakieś nieporozumienie. Gmina Lubochnia mimo że jest stosunkowo dużą gminą wiejską, to na większości swego obszaru posiada zwartą społeczność. Wpływ na to mogą mieć takie czynniki jak: m. in. granice parafii Lubochnia, obwody szkolne (tylko 1 gimnazjum) czy też "bufor" leśny otulający gminę niemal z każdej strony (notabene: po owej charakterystycznej otulinie leśnej łatwo znaleźć położenie gminy na zdjęciach satelitarnych Polski). Nie jest chyba tajemnicą ze charakter osiedla Nowy Glinnik jest specyficzny i to nie tylko w odniesieniu do pozostałych miejscowości w gminie Lubochnia. Niemniej jednak pomimo tej specyfiki, warto dostrzec że na ostatnie wybory samorządowe poszło tam stosunkowo dużo ludzi (55% i 59% w dwóch "osiedlowych" okręgach do Rady Gminy).

Ja 22.10.2016 18:28
Ciekawa jestem mn wszstkich madrus, jak nie rusza smardzewic itd. Pewnie, bedzie gadanie ze chcieli, ale nie wyszlo. Macie chociaz jeden, oficjalny dokument w tej sprawie??? Czy tylko bazujecie na wymyslach swoich? W sumie to rownie dobrze, mozna krzyczec, ze nie chcemy byc przylaczeni do NYC. Chyba ten sam poziom abstrakcji.

Tomek 22.10.2016 17:44
No właśnie o tym mówię, czy ktoś czyta tu ze zrozumieniem, moje skróty myślowe są zbyt skrócone, by je zrozumieć? Mieszkacie jak pączki w maśle, tania woda, ścieki na pole, gospodarstwo rolne, jedzenie w stodole i praca w mieście, ale kasa do gminy, bo tu jesteś zameldowany? Niech zrobią ceny sprawiedliwie, za wodę, ścieki, KRUS, opłaty za grunty, zobaczymy, jak wam się to spodoba. Jak słyszę tekst, że pracuje w mieście by dołożyć do gospodarstwa, a staje dom za domem, ciekawy jestem skąd są na to pieniądze, może skarbówka zajęła by się tym tematem ?

Krzysztof Chmielewski 22.10.2016 17:05
Meldunek nie ma nic do rzeczy... gdyż czym innym jest adres zameldowania, a czym innym adres zamieszkania... Z punktu widzenia Urzędu Skarbowego, znaczenie ma adres zamieszkania.

Ajdejano. 22.10.2016 15:05
Do wpisu nr 5: chciałeś coś wyjaśnić w jednym zdaniu ?!?! Może by ci się udało, ale te twoje skróty "myślowe" spowodowały, że dodatkowo "cóś-tam" zagmatwałeś. I jeszcze ta twoja pisownia. Przynajmniej ja - nie nadążam za twoim tzw. "wyjaśnieniem". PS. To już może lepiej nie "wyjaśniaj" - co ?

Tomek 22.10.2016 15:35
Tak wiem, Ty jesteś ideałem w wyjaśnianiu, więc wyjaśniaj wszystko sam a my poczytamy i nic pisać nie będziemy, bo Ty nie zrozumiesz.

Ajdejano 22.10.2016 13:37
Do wpisu nr 2: 1/ Podatki sąsiadów, zameldowanych w okolicznych gminach - rzeczywiście, potem w części wracają do ich gmin, a nie do Tomaszowa. Tylko, że : 2/ Miasto zapewnia infrastrukturę nie dla ludzi z sąsiednich gmin - w ich miejscu zamieszkania (w tych gminach), tylko dla firm w Tomaszowie - tzn. dla firm, w których ci ludzie z sąsiednich gmin pracują. Jakie to są koszty infrastruktury ? Wodociągi, kanalizacja, telefony, energetyka, drogi, ciepło, itp., itd. Jest tylko jedno "ale": pięknie ładnie . Miasto (samorząd) te różne media dostarcza, tylko, że potem tomaszowskie firmy (tak jak i my - zwykli mieszkańcy) jesteśmy nad wyraz OKRADANI poprzez nienaturalnie wysokie opłaty, czynsze, itp., itd, stosowane przez komunalne spółki, energetykę i telekomunikację. Zajrzyjcie do zarobków pracowników, a zwłaszcza szefów tych różnych złodziejskich spółek. To złodziejska "eltya" na naszych kieszeniach. 3/ Tak więc, nie ma powodu pisać (do p. Mariusza), że miasto tak traci na tym, że ludzie z gmin: Lubochnia, Inowłódz, Tomaszów Mazowiecki i z całego powiatu okradają Tomaszów, a podatki płacą w swoich gminach. Nas wszystkich ( w miastach i na wsi) okradają, ogólnie potrzebne w życiu każdego z nas, różni złodzieje, czyli dostarczyciele mediów do naszych mieszkań i firm oraz np. spółdzielnie mieszkaniowe. To jedna mafia - w białych rękawiczkach.

Ajdejano 22.10.2016 11:41
Miasto chce sięgnąć po najbardziej oddalone: Glinnik i Spałę, Smardzewice. Dlaczego nie po bardzo bliskie: wieś Niebrów, Komorów, Zaborów, Zawadę, Kol. Zawada, Luboszewy, Cekanów ? Sprawa jest dosyć prosta: Glinnik to prestiżowe wojsko, które nie odprowadza podatków do gminy, ale jest utrzymywane przez państwo z podatków wszystkich Polaków, Smardzewice i Spała - tu gmina musi ponosić różne wydatki, ale ta sama gmina korzysta z podatków, wpływających go gminy, np. z kopalni "Biała Góra", od firm (hotele, knajpy, obiekty rekreacji) z terenu Spały. Pozostałe wsie-biedotyny? Koszty gminy, zero podatków i inne kłopoty.

zainteresowany tematem 22.10.2016 10:35
Drogi Mariuszu! Mógłbyś rozwinąć swoją myśl "Zapewnia infrastrukturę, wykorzystywaną w procesie zarobkowania, z której pożytki czerpią mniejsi sąsiedzi. Traci więc dochody podatkowe powstałe w wyniku tego zarobkowania." Szczególnie interesuje mnie jakąż to szczególną infrastrukturę zapewnia Miasto Tomaszów Mazowiecki ( w rozumieniu - władze tego miasta) mieszkańcom okolicznych miejscowości.

Tomek 22.10.2016 14:32
Ja ci odpowiem zakłady pracy. Pracujesz na Glinniku, w Smardzewicach itp.? nie pracujesz w Tomaszowie Maz. lub innym mieście.

22.10.2016 16:41
Podatki płacimy w miejscu zameldowania, a nie w miejscowości gdzie pracujesz. Możesz mieszkać w Warszawie, ale gdy nie jesteś tam zameldowany to Warszawa nie dostanie nic z Twoich podatków.

Ajdejano 22.10.2016 09:32
Główny temat: zabranie paru wsi z okolicznych gmin do Tomaszowa Maz. Mieszkańcy tych wsi i gmin: macie nikłe szanse na pozostanie w swoich dotychczasowych gminach. Decyzje w takich sprawach należą do Rady Ministrów - po uprzednim zasięgnięciu opinii lokalnych społeczności i rad gmin. Jednak, takie opinie nie są wiążące dla Rady Ministrów. Rada Ministrów załatwi temat tak, jak będzie chciał ten mocniejszy. Musicie wziąć za łeb swoich gminnych prawników, którzy wykorzystają pewne uwarunkowania w ustawie o samorządzie gminy, tzn. warunki, jakie muszą być spełnione przy zabieraniu terenu danej gminie. PS. Nie chcecie (Spała, Glinnik, Ciebłowice, Smardzewice, Wąwał) być mieszkańcami tomasiówka ??? Jak Wam nie wstyd !!!

ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Polecane
Ćwiczenia gimnastyczne w tomaszowskich fabrykachNowy partner Lechii TomaszówIV Festiwal Jazzowy „Barwy Muzyki Improwizowanej - Opoczno 2024”„Tkalnia żartu” – odsłona trzeciaJutro noga z gazuKoszykarki z 14-tki na podiumTankuj taniej na Samoobsługowej Stacji Paliw MZKNowy portal turystyczny miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki już działaOdkryj wymarzony prezenty na chrzest dla chłopca! Znajdź idealny dar, który uwieczni ten niezapomniany dzień!Tomaszowskie dzieci miesiącami czekają na pomocGrand Prix Polski w kręglarstwie.Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.
Reklama
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 5°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1005 hPa
Wiatr: 18 km/h

Reklama
Reklama
Wasze komentarze
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Ten Człowiek zrobił najwięcej dla Tomaszowa w ostatnich latach, wymienione chodniki od Wiejskiej aż do Pięknej, prawie wszystkie ulice w tym rewirze. Pan Węgrzynowski w nagrodę za zasługi dla Tomaszowa powinien być wybrany na kolejną kadencję Starosty!Źródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: MatTreść komentarza: Dobry żartŹródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: TomaszowiankaTreść komentarza: P Wegrzynowski jest osobą która zrobiła bardzo dużo dla miasta i powiatu dzieki niemu dużo ulic zostało wyremontowanych jest także osobą wykrztalcona odpowiednią na to stanowiskoŹródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: mwTreść komentarza: Oszust oszustem, ale banki same wymuszają na pracownikach robienie planów w przeciwnym razie "out". To powoduje nadużycia przykładem może być fakt, że większość pracowników ma lub miała konta itp. w każdym możliwym banku, w ramach wymianki. Oczywiście nikt nie widzi i nikt nie słyszy...Źródło komentarza: Klienci Alior Banku odzyskują pieniądze.Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: Kiedy MCK zacznie działać na rzecz młodzieży i wypełni sale młodzieżą zatrudni odpowiednich instruktorów którzy mają coś do zaoferowania. Obecna sytuacja mnie szokuje. To wszystko przekształciło się w agencję imresaryjną. A gdzie prawdziwy Dom Kultury gdzie młodzież rozwija swoje umiejętności pasie hobby . Panie prezydencie zrób pan coś z tym Czas na kontrolę analizy i zmiany.Źródło komentarza: „Tkalnia żartu” – odsłona trzeciaAutor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: A dziewczęta ze szkoły Tomek w Tomaszowie Maz. zajęły pierwsze miejsceŹródło komentarza: Koszykarki z 14-tki na podium
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 636 Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 636 Cena: Do negocjacjiZ pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 636 w kolorze dąb sonoma z dzielonymi barierkami po jednej stronie łóżka. Akcesoria: Lampa przyłóżkowa. Szczególną cechą modelu łóżka PB 636 jest możliwość opuszczenia leża do poziomu 29 cm. Niska pozycja pozwala na większy komfort użytkowania osobom o niższym wzroście oraz redukuje w znacznym stopniu możliwość odniesienia urazu w sytuacjiprzypadkowego wypadnięcia. Zakres regulacji wysokości, pozwala na pracę opiekunów w optymalnych warunkach. Możliwość stosowania dzielonych barierek powoduje, że użytkownik nie musi być na stałe ograniczony barierami w przestrzeni łóżkaKolory standardowe: Kolory niestandardowe*: DETALE PRODUKTU:1. Położenie leża 29 cm od podłogi4. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji2. Dekoracyjna osłona leża5. Podwójne koło z hamulcem3. Nowoczesny napęd podnoszenia leża6. Dzielona barierka (opcja)OPCJE:zmiana długości i wypełnienia leża • zmiana kolorystyki • dzielone barierkiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 29 do 72 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:207 × 106 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:118,6 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-636 [PDF]
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama