Tomaszowianka wiceprezydentką Łodzi

  • 04.11.2019, 16:50 (aktualizacja 07.11.2019, 08:32)
  • Mariusz Strzepek
Tomaszowianka wiceprezydentką Łodzi
Małgorzata Moskwa-Wodnicka w Tomaszowie uczęszczała do Szkoły Podstawowej nr 10 a następnie do I Liceum Ogólnokształcącego im. Jarosława Dąbrowskiego. Jest absolwentką ochrony środowiska na Uniwersytecie Łódzkim.

W Łodzi była radną SLD. Na stanowisku wiceprezydentki Łodzi odpowiadać będzie za: Wydział Kultury, Wydział Edukacji, Wydział Gospodarki Komunalnej i Biuro Promocji Zatrudnienia i Obsługi Działalności Gospodarczej.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (9)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

TM
TM 05.11.2019, 08:21
Z Tomaszowa wszyscy uciekaja.Powodzenia.Zrobic tu solanki i bedzie caloroczny zjazd absolwentow.70 80.
@TM
@TM 05.11.2019, 17:26
Ojesu, jakie to prostackie. Po ochronie srodowiska, na ktora idzie masa ludzi, konczy nie mniej co mozna robic w 60-tysiecznym miescie? Tyle samo co po sinologii. Jesli idzie sie na studia nie zwiazane z lokalna gospodarka, trudno oczekiwac szybkiej kariery w obszarach o ktorych nie ma sie pojecia. Logistyka, przemysl mineralny, od kilku lat rowniez chemiczny to sa nasze przemysly. Przejedz sie na Piaskowa bezplatnym autobusem ktory doprowadzil tam prezydent Witko, a zobaczysz ile NOWYCH mercedesow tam przez 8 pdjezdza, a po 16 wyjrezdza.
Nie mozna powiedziec, ze Tomaszowie od 6 lat nic sie nie dzeje. Juz nie.
I to czesto babki tymi mesiami kieruja...

Tutaj? Pozanala na studiach łodziaka z mieszkaniem, miala stabilne warunki do rowoju kariry, jest nieglupia, trafila na sprzyjajacy uklad polityczny. Tyle.

Tego typu opinie akurat w przypadku Łodzi są o tyle zabawne, ze to jest pierwsze miasto z tych powyzej 300-tysiecznych z ktorego sa najwieksze migracje. Procentowo nawet duzo wieksze niz z Tomaszowa.

Tymczasem rowniez LG Chem wycofuje sie z poteznej inwestycji w Lodzi. 4 miliardy i co najmniej pol tysiaca miejsc pracy przechodza Zdanowskiej kolo nosa. A oni sa obecni w Polsce, takze to nie jest tak, ze sie nie da, po prostu łodzki samorzad byl nieudolny. Miejmy nadzieje, ze absolwentka tomaszowskiego prestizowego ILO to zmieni. Wg rankimgu Perspektyw to kest lepsze liceum od wiekszosci łódzkich.
Wyjaśnijcie mi
Wyjaśnijcie mi 04.11.2019, 21:18
Kim? Prezydentką? A co to kurna jest?
Powodzeniia!
Powodzeniia! 04.11.2019, 21:59
Jest kobietą, a my żyjemy w XXI wieku, ponadto po PRLu, który - w wielu obszarach jedynie deklaratywnie, wiem - zrównywał w prawach ponad połowę społeczeństwa.

W tym kierunku to jest dobre. Mi nie pasu opcja którą reprezentuje, ale płeć nie ma tu nic do rzeczy. Ma kwalifikacje, mam nadzieje, że ma też kompetencje - niech zarządza.

Ktoś tam niżej sugeruje, że ma „plecy” - wątpię, SLD - mimo, że wszedł do parlamentu, jednak ledwo zipie. W siłę rosnąć będzie Wiosna i Razem. Ale nawet jeśli to nie demonizujcie tak „pleców” Przy rozpadającej się co drugiej kamienicy w śródmieściu - sama Zdanowska przyznaje, że Łódź sama sobie nie poradzi. Z punktu widzenia mieszkańców, wiceprezydentką powinna zostać jakaś pani z PiSu - wtedy mieliby szanse na samodzielny program rządowy ukierunkowany na konkretne miasto. Tak była odbudowywana Warszawa, tak od lat jest dotowane górnictwo na Śląsku. Samodzielnie Łódź może sobie
budować jeden dworzec czy odsłaniać jednorożca za pół miliona złotych.

No ale jest jak jest, Zdanowskiej potrzebne są głosy SLD w radzie, a i chodzi pewnie przeciągnięcie części lokalnego SLD do obozu Zdanowskiej, która w kolejnych wyborach samorządowych będzie z dala od PO (nie tylko ze swojego komitetu, ale w opozycji od dawnego środowiska)

Polityka w Polsce jest partyjna, może się to podobać (ja uważam, że jest tego dużo plusów), może nie podobać, ale tak jest.

Dla Tomaszowa Pani Moskwa jest pozytywnym symbolem. Rodząc się i odrastając tutaj, można dojść do zarządzania trzecim polskim miastem. Dobrze, że nie dystansuje się od Tomaszowa, dobrze, że tu bywa,
Jimmy
Jimmy 04.11.2019, 21:53
Taki modny ostatnio potworek językowy - jak psycholożka, socjolożka, architektka, ministra, blachara...
Powodzenia!
Powodzenia! 04.11.2019, 22:14
Blachara nie jest feminatywem bo blacharz to nie styl życia, a zawód. Blachara jest odpowiednikiem blokersa feteszyzującego motoryzacje. Także ten ostatni element nie pasuje do reszty.
Powodzenia!
Powodzenia! 04.11.2019, 22:16
FetYszyzującego, sorki
Powodzenia!
Powodzenia! 04.11.2019, 22:04
Feminatyw.

Już w międzywojniu nierzadko używany w prasie wysokonakładowej. A gazety były wówczas tak krwiolubne, że dzisiejszy „Fakt”, czy „Super Express” to są czytanki guwernantek.

Porszę rzucić okiem chociaż na hasło w Wikipedii. Są ciekawe ilustracje.

Bibliografia: Wiesław Władyka „Krew na pierwszej stronie”
Dobre
Dobre 04.11.2019, 19:59
dobre plecy musi mieć

Pozostałe