Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 14 lipca 2025 17:13
Reklama
Reklama

Agonii szkolnictwa winni są rodzice

Powiat Tomaszowski przymierza się do budowy nowego budynku dydaktycznego w Samochodówce. O inwestycji mówi się od wielu lat, ponieważ warunki nauczania w tej szkole urągają jakimkolwiek standardom. Tymczasem okazuje się, że sytuacja szkolnictwa ponadgimnazjalnego na naszym terenie jest katastrofalna. W tym roku do systemu informatycznego za pomocą którego absolwenci gimnazjów mogą rejestrować się do wybranych przez siebie szkół nie zalogowało się aż 150 osób. Z Tomaszowa zniknęło więc aż 5 klas uczniów. Co się z nimi stało? Nikt nie jest w stanie rzeczowo odpowiedzieć na to pytanie, postawione na ostatniej sesji Rady Powiatu przez radnego Grzegorza Sławińskiego. Poszukiwania uczniów trwają. Nikt nie ma jednak wątpliwości, że większość z zaginionych wybrała po prostu ofertę oświatową proponowaną przez placówki spoza Tomaszowa Mazowieckiego. Zatrudnienie detektywa Rutkowskiego niewiele w takiej sytuacji pomoże, skoro władze odpowiedzialne za oświatę w Powiecie są w stanie jedynie likwidować szkoły, zamiast je reformować. Od dawna już wiadomo, że trzy licea ogólnokształcące to u nas zbyt wiele. Są co prawda tańsze w utrzymaniu ale to one generują przyszłych bezrobotnych oraz emigrantów z naszego miasta. Brak szkolnictwa zawodowego, ułatwiającego młodzieży nabycie umiejętności praktycznych i jasnej polityki oświatowej leży u podstaw upadku Tomaszowa Mazowieckiego. Dopóki tego nie zmienimy, nie mamy co liczyć na ożywienie. Najzabawniejsze jest, że odpowiedzialnością za taki stan rzeczy nie obciąża się urzędników, dyrektorów szkół i radnych (często będących i jednym i drugim równocześnie) ale rodziców, którzy swoje dzieci posyłają do szkół ogólnokształcących.

 

Reklama

Szkoły Ponadgimnazjalne w Tomaszowie Mazowieckim mają problemy z naborem. Szykują się zwolnienia nauczycieli i poważne redukcje etatów. Sytuacja wydaje się być bardzo poważna.

 

- Problem z naborem do szkół ponadgimnazjalnych związany jest z niżem demograficznym – odpowiada Sławomir Żegota, radny Rady Powiatu Tomaszowskiego, przewodniczący Komisji Oświaty i Sportu. – Na ostatniej komisji zaniepokoił mnie fakt,  że brakuje nam około 5 klas i nie wiadomo nawet gdzie te klasy odeszły, ze względu na to, że nie mamy informacji z innych powiatów, na temat ilości dzieci, które od nas ubiegają się o miejsca w szkołach na tamtych terenach. To są te powiaty, o których podejrzewamy, że przejęły naszych uczniów. Należą do nich rawski, łódzko wschodni, opoczyński i piotrkowski. Pani naczelnik Banaszczak została przez nas poproszona o znalezienie zaginionych dzieci. Wcale nie jest to łatwe.

 

Może trzeba wynająć detektywa Rutkowskiego, bo najwyraźniej władze naszego powiatu z zarządzaniem oświatą sobie nie radzą.

Może detektyw nie będzie potrzebny. Wystarczy, że trzydzieści dzieci poszło np. do Wolborza. To w sumie pełna klasa. To jest powiat piotrkowski a i tamta szkoła musi sobie jakoś menadżersko radzić i tworzyć atrakcyjne kierunki nauczania, przyciągające dzieci do nauki. 

 

To dlaczego u nas się tego nie potrafi zrobić. Ja pamiętam takie czasy, kiedy do Tomaszowa każdego dnia przyjeżdżali do szkół uczniowie z Piotrkowa, Opoczna, Rawy Mazowieckiej a nawet Radomska. Dwunastka MZK przyjeżdżała pełna po brzegi. A jeździł na tej trasie przegubowiec.

Z tego co słyszałem bardzo słaby jest nabór w Samochodówce. Jest to szkoła, którą dopiero będziemy remontować i budować. Myślę, że budowa nowego bloku dydaktyczne poprawi warunki nauczania i spowoduje zwiększony nabór. Generalnie w naszych szkołach mamy dobre warunki. Wychodzimy też z szeroką ofertą do młodzieży. Dobrym przykładem jest szkoła na ulicy Strefowej, gdzie pani dyrektor idzie z duchem czasu i zgodnie oczekiwaniami tworzy klasy plastyczne i fotograficzne.

 

Tak, tak. Pamiętam, jak dziesięć lat temu moja matka, będąc radną wnioskowała o utworzenie w Tomaszowie klasy plastycznej. Znajdowano tysiąc powodów, by tego nie robić. Teraz się okazuje, że był to jednak dobry pomysł.

Rzeczywiście tak było. Oczywiście ta klasa nie może być nadmiernie przepełniona ze wzglądu na swoją specyfikę edukacyjną i merytoryczną. Nie mniej jest to fajna klasa.

 

Dlaczego nie ma zainteresowania zawodami budowlanymi?  Przecież dzisiaj na rynku pracy najlepiej radzą sobie właśnie budowlańcy.

Był taki plan ratunkowy dla Budowlanki, kiedy to ludzie rozjechali się po terenie zachęcając do nauki w tej szkole. Byli we wszystkich gminach Powiatu. Bezskutecznie.

 

Tylko, że Budowlanka została zabita dużo wcześniej. Dokładnie wtedy, kiedy przeniesiono do niej szkołę z Przeskoku. Wtedy szkoła utraciła swój specjalistyczny charakter i zaczęli w niej dominować fryzjerzy i inne zawody, którymi rynek jest dzisiaj nasycony.

Budowlankę ratowaliśmy przeniesieniem bloku wielobranżowego z Przeskoku, bo profile zawodowe związane z budownictwem chyliły się ku upadkowi.

 

Oj tam. Raczej nie mieliście co zrobić z tamtą szkołą, ze względów lokalowych a później wybieraliście dyrektora szkoły, tak jak to się robi u nas zazwyczaj, czyli zgodnie z zasadą „wybierali jak chcieli a wybrali, kogo trzeba”. Przy okazji okazało się, że wybór nie był najlepszy.  Nie mamy u nas przypadkiem za dużo liceów?

Taka jest moda. Dzieci chcą iść do liceów a nie chcą uczyć się zawodu.

 

A później mają problem ze znalezieniem zatrudnienia. Może gdyby szkół licealnych było mniej. Większym wzięciem cieszyłyby się te zawodowe. Tak było kiedyś. Może zamiast dwóch kandydatów na jedno miejsce w II LO byłoby ich pięciu. Dostałby się co piąty, ale ci co się nie dostali szliby do innych szkół, jeśli zapewniony w nich byłby odpowiedni poziom.

Problem jest też w rodzicach, którzy chcą mieć dzieci dobrze wykształcone, żeby te dzieci szły dalej na studia, zapominając o tym, że po studiach dzisiaj nie ma pracy i że one jej nie gwarantują. Do tego wybierane są najczęściej studia humanistyczne. Z mojego punktu widzenia, Ajko dyrektora szkoły na przykład mamy przesyt osób, które ukończyły nauczanie początkowe. Dostaje po trzysta podań rocznie o przyjęcie do pracy. Niewiele z tych osób znajdzie zatrudnienie w swoim zawodzie.

 

Może tym bardziej warto rozważyć przebranżowienie jednego liceum? Przecież musi dziwić, że dzieci nie chcą uczęszczać do technikum geodezyjnego. Może dlatego, ż w liceach jest łatwiej. Nie trzeba dodatkowo uczyć się przedmiotów zawodowych.

Z tego co wiem, podobne technikum w Piotrkowie cieszy się dużym zainteresowaniem. Uczą się tam też dzieci z Tomaszowa.

 

To coś jest nie tak, skoro ktoś woli wybrać szkołę 30 kilometrów od domu, mimo, że ma taką samą w swoim mieście.  

Mamy w Tomaszowie dobrych nauczycieli. Uważam, że kadrę mamy świetną, na wysokim poziomie. Trudno więc powiedzieć dlaczego tak się dzieje.

 

To może młodzież nienawidzi tego miasta (czemu zresztą trudno się dziwić) i chce uciekać jak najszybciej i jak najdalej?

Nie wydaje mi się, żeby tak było.

 

Jak to? W ciągu ostatnich kilku lat ubyło z Tomaszowa około 10 tysięcy mieszkańców. To jest prawdziwy holocaust.

Tomaszów jest specyficzny. Trudno tu o pracę, bo padł przemysł lekki, który był podstawowym nośnikiem zatrudnienia. Młodzież mamy dobrą, którą też charakteryzuje patriotyzm lokalny. Nawet jak stąd wyjeżdżają, to i tak miasto miło wspominają.

 

Zawsze miło wspomina się miejsce, w którym spędziło się swoją młodość.

 

 

Reklama

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Izabella 25.06.2013 20:29
Jeżeli na jedno z najważniejszych stanowisk w szkole nakazuje się postawić absolwenta zaocznych studiów, które ledwo ukończył w wieku 50 lat na ocenę 3=, który nie potrafi wyliczyć średniej z 5 liczb, prosi swoje dziecko, aby napisała za niego sprawozdanie, bo sam "szczeka" na komputer, to szkołę należy zamknąć a w obiekcie utworzyć więzienie.

Reklama
jo 25.06.2013 19:26
Mówi ten, którego córka siedzie na stałe w stolicy :-) Hipokryzja panie Żegota :-) ?

wiem 26.06.2013 21:52
Jo ! Córka Pana Żegoty skończyła III LO w Tomaszowie! Hipokryto !

tommy 24.06.2013 16:29
To prawda, brak szkolnictwa zawodowego odbije się już niedługo miastu czkawką. Szkoła zawodowa musi mieć dobry park do praktycznej nauki, inaczej nic z takiego absolwenta nie będzie!!!! Pracodawca chce zatrudnić pracownika a nie ucznia!!!ZSP nr1 jest szkołą zawodową?! Co zrobiono z warsztatami???!!!! Jacy tam wyjdą specjaliści??????????????? ŚMIECH!!!

ksj 24.06.2013 14:57
Kiedyś było mnóstwo wariantów dojazdu do Tomaszowa- PKS, PKP, nawet MZK. Można było swobodnie dojechać i wrócić z Opoczna, Piotrkowa, ościennych wiosek. Teraz z tym jest problem, po trzy połączenia dziennie na krzyż, a czasem nawet mniej. Wielu woli posłać swoje dzieci do miast odleglejszych, ale lepiej skomunikowanych i z większym wyborem szkół. Istnieją przecież internaty, bursy, stancje prywatne. Poza tym szkoły zarówno średnie jak podstawowe z gimnazjami są u nas strasznie upolitycznione. Żaden z dyrektorów nie podejmie nawet najbardziej błahej decyzji, bez zgody władz. To nie musi się podobać i wielu rodziców się na to nie godzi.

24.06.2013 00:32
Młodzi wyjeżdzają i wyjedzie jeszcze więcej. Jako ojciec 2 letniego syna, nie wyobrażam sobie, aby moje dziecko tutaj mieszkało. Zero perspektyw, no chyba ze 3 zmiany za 1200 - 1600zł

24.06.2013 08:57
O przepraszam, niektórzy jak to napisane ładnie w wywiadzie "lokalni patrioci" wracają do Tomaszowa z Norwegii, Szwecji, Niemiec... raz w miesiącu po zasiłek ;-)

Peter 24.06.2013 00:12
Nie czarujmy się,pracy nie ma wielu absolwentów szkół zawodowych i techników.Studia są swego rodzaju szansą lub ucieczką bo może kiedyś będzie lepiej...a tak naprawdę nie ma żadnych gwarancji. Co do odpływu uczniów, to atrakcyjność miasta jest niestety dla młodych, żadna. Zostaliśmy w tyle i mamy tego efekty.

23.06.2013 22:36
Bardzo fajny wywiad, ciekaw jestem kto go przeprowadził, przydałoby się przepytać także innych Radnych nt. różnych spraw tego miasta. Szkoda, że pan Żegota nie wie (a może nie chce wprost powiedzieć) czemu młodzież z Tomaszowa jeździ uczyć się w Piotrkowie??? No cóż, takie odpowiedzi, że Tomaszów jest specyficzny bo trudno tu o pracę nie satysfakcjonują - pytam co Wy z tym robicie? co robicie żeby to zmienić?

revpETM 23.06.2013 23:00
ale po co???? po co mają coś robić???? Łatwiej się rządzi takim upadającym miastem i zdołowanymi ludźmi. Od czasu do czasu rzuci się jakiś ochłap(spodziewam się że przebudowa placu skończy się przed wyborami) resztę sie wytłumaczy kryzysem. Nowych mieszkańców bark a obecni są tak zajęci utrzymaniem się na powierzchni że nie mają czasu interesować się polityką...A Kasa płynie szerokim strumieniem dzieci sie ustawi i bedzie dobrze...

24.06.2013 05:26
wczoraj oglądałem bardzo ciekawy program na tVP3 na temat Piotrkowa Tryb. w tym mieście powstała specjalna komórka w UM która zajmuje się pisaniem tylko projektów na dofinansowanie unijne ... Między innymi program Trakt czterech kultur dzieki któremu remontuja ulice, kamienice, wystarczy spojrzec jak to miasto się rozwija ... u nas też jest taka komórka to WYDZIAŁ STRATEGII I PROMOCJI MIASTA mają to samo do robienia, tylko ??? no właśnie tylko dlaczego tam potrafią tutaj nie ... proszę sobie przeczytac ten artykuł http://tt.info.pl/s/19_2011_02....html ile piotrków wykorzystał środków z unii w ostatnich 7 latach . daje do myślenia..

Reklama
revoETM 23.06.2013 22:34
Głupie Gadanie - przemysł lekki to padł już dawno.....a to władze powinny zadbać o to aby mieszkańcy mieli godna pracę. W takim Piotrkowie to firmy zakładają specjalne klasy ab wykształcić sobie pracowników. A u nas - kto ma to robić ?????? Trzeba być ślepym ab nie zauważyć że miasto jest znienawidzone przez młodzież - która masowo go opuszcza. I ten tekst " Młodzież mamy dobrą, którą też charakteryzuje patriotyzm lokalny. Nawet jak stąd wyjeżdżają, to i tak miasto miło wspominają" co ma piernik do wiatraka. Ale w sunie jak się bierze 98 tyś pensji dyrektora plus 17 tyś diety radnego to można udawać że wszystko jest ok.....

Opinie

Igor MatuszewskiIgor Matuszewski

Radni Koalicji Obywatelskiej oceniają ludzi przez pryzmat własnego... Ja. Tropią, donoszą i robią dużo szumu wokół samych siebie. Często poniżają inne osoby w internecie, podważają zaufanie, naruszają dobra osobiste

Donos jaki, złożyli na prezydenta Marcina Witko, radni tomaszowskiej Koalicji Obywatelskiej, żyje od kilku miesięcy, niejako własnym życiem. Postępowanie wyjaśniające, jak już wcześniej informowaliśmy, prowadzi Prokuratura Okręgowa w Siedlcach. Śledczy wciąż proszą o dosyłanie nowych dokumentów, jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że albo brak im podstawowej wiedzy, albo też przepisują literalnie fragmenty doniesienia. W dokumentach i pismach mylą firmy, a nawet województwa. Trudno się dziwić, bo gołym okiem widać, że "afera" nakręcana jest politycznie. Problem jest bardzo poważny, bo nie dotyczy tylko Prezydenta Marcina Witko. Okazuje się bowiem, że grupka lokalnych działaczy, w akcie politycznej lub osobistej zemsty, może jechać do współpracowników Ministra Bodnara, którzy następnie zarządzą "śledztwa" na zlecenie swoich partyjnych kolegów, w stosunku do dowolnej osoby. W ten sposób można rozpocząć pogoń za królikiem. Reszty dokonają zaprzyjaźnione media. Za kilka lat, sprawa zostanie zapewne umorzona, ale komuś zostanie zniszczone życie. I to w sensie bardzo dosłownym. W ten sposób potraktowano wcześniej Grzegorza Haraśnego, oraz Tadeusza Adamusa. Obaj politycy Platformy, zostali zaszczuci przez swoich kolegów i "dziennikarzy". Zarówno dla jednego, jak i drugiego zakończyło się to śmiercią.
Mariusz StrzępekMariusz Strzępek

Pan radny Kazimierz Mordaka w niespełna rok samorządowej kadencji stał się czołowym hejterem tomaszowskiej Platformy Obywatelskiej. W pełnych pogardy wpisach poddaje krytyce każdego, kto tylko mu się z jakichś powodów nie podoba. Tymczasem radnemu brakuje podstawowej wiedzy, niezbędnej do sprawowania mandatu

Bohaterowie literaccy, komiksowi, historyczni często posiadają własne konie. Słynny ostatnio Zorro jeździł na Tornado, Don Kichot dosiada Rosynanta, Aleksander Wielki, z kolei Bucefała. Miał Kasztankę, marszałek Piłsudski. A i Napoleon był dumny ze swego Marengo. Tymczasem tomaszowscy samorządowcy mogą zasłynąć co najwyżej tym, że z własnymi końmi na rozumy się zamienili. Trochę złośliwy wstęp, ale jest odpowiedzią na złośliwości kierowane w moim kierunku, wypada więc odpłacić końskim dowcipem, bo bardziej subtelnego adresat mógłby nie zrozumieć. Tomaszowscy radni Koalicji Obywatelskiej z Rady Powiatu Tomaszowskiego takie wrażenie niestety robią. Brak wiedzy merytorycznej próbują nadrabiać internetowym hejtem. Ludzie ci oporni są na wiedze nie tylko wynikającą z lektury książek, aktów prawnych, obowiązującego orzecznictwa, ale też z doświadczenia. Można wybaczyć takie zachowanie panu Kazimierzowi Mordace, który w telewizji chwali własnego wnuczka, który nie lubi się uczyć, ale za to nauczył się jeździć ciągnikiem, ale pozostałym już chyba nie. Wszak uważają się lepszy gatunek ludzki, z pogarda traktujący otoczenie oraz każdego, kto myśli inaczej. O co chodzi? Już wyjaśniam
Reklama

Trwają rozmowy ws. połączenia partii PO, Nowoczesnej i Inicjatywy Polskiej

Rzeczniczka klubu KO Dorota Łoboda potwierdziła w Studiu PAP, że trwają rozmowy mające na celu połączenie Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i Inicjatywy Polskiej. Nie ma między nami znaczących różnic programowych, po połączeniu partia mogłaby funkcjonować pod nazwą Koalicja Obywatelska - dodała.Data dodania artykułu: 14.07.2025 17:00
Trwają rozmowy ws. połączenia partii PO, Nowoczesnej i Inicjatywy Polskiej

57,8 proc. Polaków popiera przywrócenie kontroli na granicach z Niemcami i Litwą

57,8 proc. Polaków popiera decyzję rządu o czasowym przywróceniu kontroli na granicach z Niemcami i Litwą – wynika z najnowszego sondażu Opinia24 przeprowadzonego na zlecenie RMF FM. Decyzję tę krytycznie oceniło 10,2 proc. respondentów.Data dodania artykułu: 14.07.2025 11:08
57,8 proc. Polaków popiera przywrócenie kontroli na granicach z Niemcami i Litwą

Prezes UOKiK: w 2025 r. z tytułu kar przedsiębiorcy wpłacili do budżetu ponad 160 mln zł

Od początku 2025 r. przedsiębiorcy wpłacili do budżetu państwa ponad 160 mln zł w formie kar, które nałożył na nich UOKiK - poinformował PAP prezes Urzędu Tomasz Chróstny. W 2024 roku UOKiK nałożył kary w wysokości blisko 1 mld zł.Data dodania artykułu: 14.07.2025 10:52
Prezes UOKiK: w 2025 r. z tytułu kar przedsiębiorcy wpłacili do budżetu ponad 160 mln zł

Politycy PiS: po wyborach parlamentarnych w 2023 r. w PiS nastąpiła ewolucyjna zmiana pokoleniowa

Po wyborach parlamentarnych w 2023 r. zarówno w partii jak i w strukturze klubu PiS nastąpiła zmiana pokoleniowa, która odbywa się w sposób spokojny, ewolucyjny, nie na zasadzie „szarpanin” w ugrupowaniu - podkreślają w rozmowie z PAP politycy Prawa i Sprawiedliwości.Data dodania artykułu: 13.07.2025 12:21
Politycy PiS: po wyborach parlamentarnych w 2023 r. w PiS nastąpiła ewolucyjna zmiana pokoleniowa

Psychologia znów najpopularniejszym kierunkiem na Uniwersytecie Łódzkim - 15 chętnych na miejsce

Psychologia znów była najpopularniejszym kierunkiem wybieranym przez przyszłych studentów podczas tegorocznej rekrutacji na Uniwersytecie Łódzkim. O jedno miejsce na tym kierunku ubiegało się blisko 15 osób. Popularne były też biologia kryminalistyczna i filologia angielska.Data dodania artykułu: 12.07.2025 15:42
Psychologia znów najpopularniejszym kierunkiem na Uniwersytecie Łódzkim - 15 chętnych na miejsce

Minister kultury: Obława Augustowska największą masową zbrodnią na cywilach w Europie po II wojnie światowej

Dokonana 80. lata temu przez sowietów na Polakach tzw. Obława Augustowska, w której zginęło ponad 600 działaczy podziemia niepodległościowego, była największą masową zbrodnią na cywilach w Europie po II wojnie światowej - oceniła minister kultury i dziedzictwa narodowego Hanna Wróblewska.Data dodania artykułu: 12.07.2025 15:38
Minister kultury: Obława Augustowska największą masową zbrodnią na cywilach w Europie po II wojnie światowej

NFOŚiGW: w nowym „Czystym Powietrzu” zawarto umowy na 100 mln zł

Od startu nowej edycji programu „Czyste Powietrze” zawarto umowy na 100 mln zł - podał PAP wiceszef NFOŚiGW Robert Gajda. W ciągu trzech miesięcy złożono 14 tys. kompletnych wniosków o dotacje; do prokuratury i policji trafiło prawie 300 zgłoszeń ws. potencjalnych nadużyć wobec beneficjentów programu - dodał.Data dodania artykułu: 12.07.2025 10:26
NFOŚiGW: w nowym „Czystym Powietrzu” zawarto umowy na 100 mln zł

Sondaż CBOS: KO - 28 proc., PiS - 27 proc., Konfederacja - 12 proc.

W lipcu największym poparciem cieszy się KO - 28 proc., na drugim miejscu znalazło się PiS z poparciem 27 proc., a na trzecim - Konfederacja, na którą głos chce oddać 12 proc. badanych - wynika z sondażu CBOS.Data dodania artykułu: 11.07.2025 21:31Liczba komentarzy artykułu: 1
Sondaż CBOS: KO - 28 proc., PiS - 27 proc., Konfederacja - 12 proc.
Reklama

Polecane

Harry Potter  Mini Maraton cz. 3-4Zapraszamy do kina na leżakachLetnie spotkania informacyjne o KSeFSłodka Niedziela w SkansenieRusza remont betonowego odcinka trasy S8 – od poniedziałku utrudnienia34. pielgrzymka Rodziny Radia Maryja na Jasnej Górze pod hasłem „Jesteśmy nadzieją”Dietetyczka: w wakacje łatwiej zadbać o zdrowie i sylwetkęMinister kultury: Obława Augustowska największą masową zbrodnią na cywilach w Europie po II wojnie światowejKamil Cyran odchodzi z LechiiGrad bramek na NowowiejskiejKoncert zespołu Arete - Letnia Scena ArtystycznaSondaż CBOS: KO - 28 proc., PiS - 27 proc., Konfederacja - 12 proc.
Reklama
Reklama
Reklama
Radni KO mają tylko jeden cel polityczny. Dopaść Marcina Witko

Radni KO mają tylko jeden cel polityczny. Dopaść Marcina Witko

Donos jaki, złożyli na prezydenta Marcina Witko, radni tomaszowskiej Koalicji Obywatelskiej, żyje od kilku miesięcy, niejako własnym życiem. Postępowanie wyjaśniające, jak już wcześniej informowaliśmy, prowadzi Prokuratura Okręgowa w Siedlcach. Śledczy wciąż proszą o dosyłanie nowych dokumentów, jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że albo brak im podstawowej wiedzy, albo też przepisują literalnie fragmenty doniesienia. W dokumentach i pismach mylą firmy, a nawet województwa. Trudno się dziwić, bo gołym okiem widać, że "afera" nakręcana jest politycznie. Problem jest bardzo poważny, bo nie dotyczy tylko Prezydenta Marcina Witko. Okazuje się bowiem, że grupka lokalnych działaczy, w akcie politycznej lub osobistej zemsty, może jechać do współpracowników Ministra Bodnara, którzy następnie zarządzą "śledztwa" na zlecenie swoich partyjnych kolegów, w stosunku do dowolnej osoby. W ten sposób można rozpocząć pogoń za królikiem. Reszty dokonają zaprzyjaźnione media. Za kilka lat, sprawa zostanie zapewne umorzona, ale komuś zostanie zniszczone życie. I to w sensie bardzo dosłownym. W ten sposób potraktowano wcześniej Grzegorza Haraśnego, oraz Tadeusza Adamusa. Obaj politycy Platformy, zostali zaszczuci przez swoich kolegów i "dziennikarzy". Zarówno dla jednego, jak i drugiego zakończyło się to śmiercią.
Kamil Cyran odchodzi z Lechii

Kamil Cyran odchodzi z Lechii

To koniec pewnej ery. Po niemal 15 latach w zielono-czerwonych barwach z Lechią Tomaszów Mazowiecki żegna się Kamil Cyran – zawodnik, który przez lata był symbolem wierności, oddania i piłkarskiej pasji. Jego historia to coś więcej niż statystyki – to serce, charakter i tysiące minut walki dla tomaszowskiego klubu.
Reklama
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama