Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 12 lipca 2025 23:23
Reklama
Reklama

XIV Tomaszowskie Teatralia, czyli artystyczne zdarzenia sceniczne

Trzy dni trwały w Miejskim centrum Kultury filia Tkacz, XIV "Tomaszowskie Teatralia, czyli zdarzenia sceniczne".

Organizatorem było Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Pierwsze dwa dni, 21-22 listopada, obejmowały przesłuchania konkursowe. Pierwszego dnia na scenie spektakle wystawiło dziewięć, a drugiego dziesięć teatrów amatorskich. Uczestnicy zostali podzieleni na kategorie: szkoły podstawowe z podziałem na klasy młodsze i starsze, szkoły ponadpodstawowe i teatry osób dorosłych. Spotkania poprowadziła Agnieszka Dąbrowska z filii MOK Miejskiego Centrum Kultury.

Reklama

 

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.


XIV Tomaszowskie Teatralia zostały sfinansowane z funduszy Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim. Honorowym patronatem imprezę objęli: Mariusz Węgrzynowski - Starosta Powiatu Tomaszowskiego i Marcin Witko - Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. Nagrody ufundowało Starostwo Powiatowe w Tomaszowie Mazowieckim.  

Występ teatrów oceniała komisja konkursowa w składzie: Michał Rzepka - reżyser teatralny, wykładowca praktyki i teorii teatralnej, Dorota Radziewicz - instruktor teatralny w Bałuckim Ośrodku Kultury w Łodzi, logopeda, reżyser teatru dzieci i młodzieży i Grażyna Kołodziej - polonista, pedagog kulturalno-oświatowy, reżyser i instruktor teatralny teatrów dzieci i młodzieży.

 

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.


W sobotę, 23 listopada, miała miejsce Gala Finałowa, w czasie której podsumowane zostały zmagania konkursowe, ogłoszone wyniki konkursu i wręczone brązowe, srebrne i złote maski. Statuetki masek od lat wykonuje w Pracowni Ceramicznej filii MOK Bożena Gajda - instruktor z filii MOK. 

Protokół odczytała Kataryna Goljat - kierownik filii MOK Miejskiego Centrum Kultury. W kategorii szkoły podstawowe brązową maskę otrzymała grupa Teatralna "Inni" ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Tomaszowie Mazowieckim, Grupa Teatralna "Milusińscy" ze Szkoły Podstawowej nr 9 i Grupa Teatralna "Zozole" ze Szkoły Podstawowej w Ujeździe. Srebrną maskę otrzymała Grupa "Bliżej sceny" ze Szkoły Podstawowej nr 9 w Tomaszowie Mazowieckim, Grupa "Igrce" z Miejskiego Centrum Kultury filia MOK w Tomaszowie Mazowieckim i "Myślnik" z Publicznej Szkoły Podstawowej w Glinniku. Złotą maskę otrzymały dwa teatry: "Siódemka" ze Szkoły Podstawowej nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim i "Horrorek" z Miejskiego Centrum Kultury filia DOK. 

 

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.


W kategorii szkoły ponadpodstawowe wyróżnienie otrzymała Sylwia Wuls z Miejskiego Centrum Kultury filia MOK w Tomaszowie Mazowieckim, srebrną maskę otrzymała Grupa Teatralna "Igrce" z Miejskiego Centrum Kultury filia MOK i Grupa Teatralna "Szept" z I Liceum Ogólnokształcącego w Tomaszowie Mazowieckim, złotą maskę otrzymał Teatr do Spraw

Ciężkich działający przy Stowarzyszeniu Abstynenckim "Azyl" pod kierunkiem Janusza Dziubałtowskiego. 
W kategorii osób dorosłych srebrna maska trafiła do grup teatralnej z Gminnego Ośrodka Kultury w Ujeździe, a złotą maskę otrzymała Elżbieta Ołubek z Teatru Jednego Aktora, działającego przy Miejskim Centrum Kultury filia MOK w Tomaszowie Mazowieckim, za monodram "Walerka" w reżyserii Elżbiety Jakóbczyk. 

Nagrody wręczały: Anna Zwardoń - dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim, Izabela Śliwińska - wiceprezydent Tomaszowa Mazowieckiego i Beata Stańczyk - wiceprzewodnicząca Rady Miejskiej i naczelnik Wydziału Oświaty  Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim. 

Jak co roku Miejskie Centrum Kultury zadbało o imprezy towarzyszące konkursowi. Były to dwa spektakle teatralne. Najmłodsi uczestnicy mieli możliwość obejrzeć spektakl zatytułowany "Bałwanek Tiko i królowa Fruncja" w wykonaniu aktorów Teatru "Katarynka" z Gdańska. Dorośli mogli obejrzeć spektakl w wykonaniu aktorów Teatru "Niepotrzebnego": Katarzyny Michalskiej i Marcela Wiercichowskiego spektakl "Audiencja 3 czyli raj Eskimosów" Bogusława Schaeffera. 

Reklama

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Zawiedzeni 27.11.2019 23:30
Przykre, że wśród wymienionych nagród zapomniano wyszczególnić nagrody indywidualne za kreacje aktorskie w kategorii dorosłych... Zapomniano np. o nagrodzie dla Michała Wozniaka z grupy teatralnej "Czerwone Korale", działającej przy Gminnym Ośrodku Kultury w Rokicinach. Spektakl "Ścieżka obok drogi" w reż. Katarzyny Sołtan, powstał w oparciu o literackie wspomnienia Kazimiery Iłłakowiczówny, poetki i sekretarki Marszałka Piłsudskiego. Michał Wozniak (na ostatnim zdjęciu), otrzymał nagrodę-Maskę z rąk Pani Wiceprezydent (na zdjęciu nagrody nie widać).

Reklama
Błądzący w sieci 25.11.2019 22:43
Po przeczytaniu artykułu i przejrzeniu galerii dostrzegam pewną zależność, mianowicie to, że większość statuetek powędrowało do podopiecznych MOK-u czyli pośrednio do organizatorów. Przypadek?

Tubylec 25.11.2019 17:51
No wlasnie zastanawiajace, tym bardziej ze na piatkowym podsumowaniu jury chwalilo innych niz ci, ktorzy w sobote odebrali nagrody. Znowu polityka czy prywatne antypatie?

Pan Cogito 25.11.2019 12:14
Czy nie jest zastanawiajace, ze jury nie pojawiło się na rozdaniu nagrod?

Persefona 25.11.2019 12:16
Być może nie zgadzali się z ustalonym werdyktem...

Opinie

Igor MatuszewskiIgor Matuszewski

Radni Koalicji Obywatelskiej oceniają ludzi przez pryzmat własnego... Ja. Tropią, donoszą i robią dużo szumu wokół samych siebie. Często poniżają inne osoby w internecie, podważają zaufanie, naruszają dobra osobiste

Donos jaki, złożyli na prezydenta Marcina Witko, radni tomaszowskiej Koalicji Obywatelskiej, żyje od kilku miesięcy, niejako własnym życiem. Postępowanie wyjaśniające, jak już wcześniej informowaliśmy, prowadzi Prokuratura Okręgowa w Siedlcach. Śledczy wciąż proszą o dosyłanie nowych dokumentów, jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że albo brak im podstawowej wiedzy, albo też przepisują literalnie fragmenty doniesienia. W dokumentach i pismach mylą firmy, a nawet województwa. Trudno się dziwić, bo gołym okiem widać, że "afera" nakręcana jest politycznie. Problem jest bardzo poważny, bo nie dotyczy tylko Prezydenta Marcina Witko. Okazuje się bowiem, że grupka lokalnych działaczy, w akcie politycznej lub osobistej zemsty, może jechać do współpracowników Ministra Bodnara, którzy następnie zarządzą "śledztwa" na zlecenie swoich partyjnych kolegów, w stosunku do dowolnej osoby. W ten sposób można rozpocząć pogoń za królikiem. Reszty dokonają zaprzyjaźnione media. Za kilka lat, sprawa zostanie zapewne umorzona, ale komuś zostanie zniszczone życie. I to w sensie bardzo dosłownym. W ten sposób potraktowano wcześniej Grzegorza Haraśnego, oraz Tadeusza Adamusa. Obaj politycy Platformy, zostali zaszczuci przez swoich kolegów i "dziennikarzy". Zarówno dla jednego, jak i drugiego zakończyło się to śmiercią.
Mariusz StrzępekMariusz Strzępek

Pan radny Kazimierz Mordaka w niespełna rok samorządowej kadencji stał się czołowym hejterem tomaszowskiej Platformy Obywatelskiej. W pełnych pogardy wpisach poddaje krytyce każdego, kto tylko mu się z jakichś powodów nie podoba. Tymczasem radnemu brakuje podstawowej wiedzy, niezbędnej do sprawowania mandatu

Bohaterowie literaccy, komiksowi, historyczni często posiadają własne konie. Słynny ostatnio Zorro jeździł na Tornado, Don Kichot dosiada Rosynanta, Aleksander Wielki, z kolei Bucefała. Miał Kasztankę, marszałek Piłsudski. A i Napoleon był dumny ze swego Marengo. Tymczasem tomaszowscy samorządowcy mogą zasłynąć co najwyżej tym, że z własnymi końmi na rozumy się zamienili. Trochę złośliwy wstęp, ale jest odpowiedzią na złośliwości kierowane w moim kierunku, wypada więc odpłacić końskim dowcipem, bo bardziej subtelnego adresat mógłby nie zrozumieć. Tomaszowscy radni Koalicji Obywatelskiej z Rady Powiatu Tomaszowskiego takie wrażenie niestety robią. Brak wiedzy merytorycznej próbują nadrabiać internetowym hejtem. Ludzie ci oporni są na wiedze nie tylko wynikającą z lektury książek, aktów prawnych, obowiązującego orzecznictwa, ale też z doświadczenia. Można wybaczyć takie zachowanie panu Kazimierzowi Mordace, który w telewizji chwali własnego wnuczka, który nie lubi się uczyć, ale za to nauczył się jeździć ciągnikiem, ale pozostałym już chyba nie. Wszak uważają się lepszy gatunek ludzki, z pogarda traktujący otoczenie oraz każdego, kto myśli inaczej. O co chodzi? Już wyjaśniam
Reklama

Psychologia znów najpopularniejszym kierunkiem na Uniwersytecie Łódzkim - 15 chętnych na miejsce

Psychologia znów była najpopularniejszym kierunkiem wybieranym przez przyszłych studentów podczas tegorocznej rekrutacji na Uniwersytecie Łódzkim. O jedno miejsce na tym kierunku ubiegało się blisko 15 osób. Popularne były też biologia kryminalistyczna i filologia angielska.Data dodania artykułu: 12.07.2025 15:42
Psychologia znów najpopularniejszym kierunkiem na Uniwersytecie Łódzkim - 15 chętnych na miejsce

Minister kultury: Obława Augustowska największą masową zbrodnią na cywilach w Europie po II wojnie światowej

Dokonana 80. lata temu przez sowietów na Polakach tzw. Obława Augustowska, w której zginęło ponad 600 działaczy podziemia niepodległościowego, była największą masową zbrodnią na cywilach w Europie po II wojnie światowej - oceniła minister kultury i dziedzictwa narodowego Hanna Wróblewska.Data dodania artykułu: 12.07.2025 15:38
Minister kultury: Obława Augustowska największą masową zbrodnią na cywilach w Europie po II wojnie światowej

NFOŚiGW: w nowym „Czystym Powietrzu” zawarto umowy na 100 mln zł

Od startu nowej edycji programu „Czyste Powietrze” zawarto umowy na 100 mln zł - podał PAP wiceszef NFOŚiGW Robert Gajda. W ciągu trzech miesięcy złożono 14 tys. kompletnych wniosków o dotacje; do prokuratury i policji trafiło prawie 300 zgłoszeń ws. potencjalnych nadużyć wobec beneficjentów programu - dodał.Data dodania artykułu: 12.07.2025 10:26
NFOŚiGW: w nowym „Czystym Powietrzu” zawarto umowy na 100 mln zł

Sondaż CBOS: KO - 28 proc., PiS - 27 proc., Konfederacja - 12 proc.

W lipcu największym poparciem cieszy się KO - 28 proc., na drugim miejscu znalazło się PiS z poparciem 27 proc., a na trzecim - Konfederacja, na którą głos chce oddać 12 proc. badanych - wynika z sondażu CBOS.Data dodania artykułu: 11.07.2025 21:31Liczba komentarzy artykułu: 1
Sondaż CBOS: KO - 28 proc., PiS - 27 proc., Konfederacja - 12 proc.

Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

– Polska podczas prezydencji w Radzie UE nie wykorzystała szansy na obronę swoich interesów w sprawie umowy z krajami Mercosur – ocenia europoseł PiS Waldemar Buda. W jego ocenie polski rząd, mimo sprzeciwu wobec zapisów umowy, nie zbudował w UE sojuszy niezbędnych do jej odrzucenia. Porozumienie o wolnym handlu spotyka się przede wszystkim z protestami europejskich rolników, którzy obawiają się zalania wspólnego rynku tańszą żywnością z krajów Ameryki Południowej. Według europosła wszystko może się rozegrać w najbliższych tygodniach.Data dodania artykułu: 11.07.2025 09:04
Umowa z krajami Mercosur coraz bliżej. W. Buda: Polska nie wykorzystała swojej prezydencji do jej zablokowania

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej finansuje instytucje specjalizujące się w opiece nad najmłodszymi dziećmi

Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej przeznaczyło dodatkowe 45 mln zł ze środków Funduszu Pracy na tworzenie punktów opieki dziennej nad dziećmi do trzeciego roku życia w gminach, w których nie funkcjonuje żłobek, klub dziecięcy czy instytucja opiekuna dziennego. Wnioski w ramach resortowego programu „Aktywny dzienny opiekun w gminie 2025 - edycja uzupełniająca” można składać do 21 lipca br.Data dodania artykułu: 10.07.2025 14:47
Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej finansuje instytucje specjalizujące się w opiece nad najmłodszymi dziećmi

Centrum Zdrowia Matki Polki wśród ośmiu szpitali leczących endometriozę

Instytut Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi znalazł się wśród ośmiu ośrodków leczenia zaawansowanej endometriozy w Polsce. Pacjentki mogą się zgłaszać do sekretariatu kliniki, tel. 42-271-11-64, gdzie otrzymają informacje o procedurach diagnozowania i leczenia tej choroby.Data dodania artykułu: 09.07.2025 16:46
Centrum Zdrowia Matki Polki wśród ośmiu szpitali leczących endometriozę

Nowacka: reforma edukacji wejdzie do szkół podstawowych w 2026 r., a do średnich w 2027 r.

Od 2026 r. zgodnie z nową podstawą programową będą się uczyć uczniowie klas I i IV szkoły podstawowej, a od 2027 r. uczniowie klas I szkól średnich. Nowy egzamin ósmoklasisty i nowa matura po raz pierwszy przeprowadzone będą w 2031 r. - poinformowała w środę ministra edukacji Barbara Nowacka.Data dodania artykułu: 09.07.2025 12:37
Nowacka: reforma edukacji wejdzie do szkół podstawowych w 2026 r., a do średnich w 2027 r.
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.

Polecane

Minister kultury: Obława Augustowska największą masową zbrodnią na cywilach w Europie po II wojnie światowejKamil Cyran odchodzi z LechiiGrad bramek na NowowiejskiejKoncert zespołu Arete - Letnia Scena ArtystycznaSondaż CBOS: KO - 28 proc., PiS - 27 proc., Konfederacja - 12 proc.Zapraszamy na zajęcia do szkoły rodzeniaPrzewodnik po włoskich winach – najważniejsze regiony„Pętla taktyczna” w 9 Łódzkiej Brygadzie Obrony Terytorialnej – sprawdzian gotowości kandydatów na żołnierzy WOTJak poradzili sobie tomaszowscy maturzyści?„Wujek Foliarz”  w ramach cyklu Kultura DostępnaW Łódzkiem trwa ogólnopolskie badanie WOBASZ500 zł kary dla posła Witczaka.
Reklama
Reklama
Reklama
Radni KO mają tylko jeden cel polityczny. Dopaść Marcina Witko

Radni KO mają tylko jeden cel polityczny. Dopaść Marcina Witko

Donos jaki, złożyli na prezydenta Marcina Witko, radni tomaszowskiej Koalicji Obywatelskiej, żyje od kilku miesięcy, niejako własnym życiem. Postępowanie wyjaśniające, jak już wcześniej informowaliśmy, prowadzi Prokuratura Okręgowa w Siedlcach. Śledczy wciąż proszą o dosyłanie nowych dokumentów, jednak trudno oprzeć się wrażeniu, że albo brak im podstawowej wiedzy, albo też przepisują literalnie fragmenty doniesienia. W dokumentach i pismach mylą firmy, a nawet województwa. Trudno się dziwić, bo gołym okiem widać, że "afera" nakręcana jest politycznie. Problem jest bardzo poważny, bo nie dotyczy tylko Prezydenta Marcina Witko. Okazuje się bowiem, że grupka lokalnych działaczy, w akcie politycznej lub osobistej zemsty, może jechać do współpracowników Ministra Bodnara, którzy następnie zarządzą "śledztwa" na zlecenie swoich partyjnych kolegów, w stosunku do dowolnej osoby. W ten sposób można rozpocząć pogoń za królikiem. Reszty dokonają zaprzyjaźnione media. Za kilka lat, sprawa zostanie zapewne umorzona, ale komuś zostanie zniszczone życie. I to w sensie bardzo dosłownym. W ten sposób potraktowano wcześniej Grzegorza Haraśnego, oraz Tadeusza Adamusa. Obaj politycy Platformy, zostali zaszczuci przez swoich kolegów i "dziennikarzy". Zarówno dla jednego, jak i drugiego zakończyło się to śmiercią.
Jak poradzili sobie tomaszowscy maturzyści?

Jak poradzili sobie tomaszowscy maturzyści?

Do egzaminu maturalnego w Formule 2023 z wszystkich przedmiotów obowiązkowych w terminie głównym w maju 2025 roku przystąpiło na terenie województwa łódzkiego 16 052 tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych (4-letnich liceów ogólnokształcących, 5-letnich techników, szkół artystycznych, branżowych szkół II stopnia)1 oraz 33 absolwentów – obywateli Ukrainy.
Reklama
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama