Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
piątek, 19 kwietnia 2024 20:04
Reklama
Reklama

Rozpoczęły się XI Tomaszowskie Teatralia, czyli artystyczne zdarzenia sceniczne

Za nami pierwszy dzień XI Tomaszowskich Teatraliów. Na scenie kina "Włókniarz" zaprezentowało się 8 grup teatralnych, które rywalizowały w kategorii szkół podstawowych i gimnazjów.

[reklama2]

A już jutro kolejna odsłona. Tym razem w kategorii młodzież i dorośli.

Uwaga!!! Zmiana godziny. Startujemy o godzinie 11.30.

Można nabywać jeszcze bilety na imprezy towarzyszące tegorocznej edycji. Dla młodzieży i widzów dorosłych organizatorzy proponują monodram – „maria s.” w wykonaniu i w reżyserii Eweliny Ciszewskiej. Spektakl odbędzie się w sobotę 26 listopada o godzinie 19 w sali kina „Włókniarz”.

(„maria s.„ to projekt badawczy, wyprodukowany ze środków PWS w Krakowie, Filia we Wrocławiu (Nr BW/PB/2010/2).)

Bilety w cenie 15 zł można jeszcze nabywać w Miejskim Ośrodku Kultury ul. Browarna 7; w Ośrodku Kultury  „TKACZ” ul. Niebrowska 50 oraz w siedzibie Miejskiego Centrum Kultury plac Kościuszki 18. ZAPRASZAMY!

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Urszula Mrozek 30.11.2016 16:36
Pani Sylwio! Dziękuję serdecznie za ciepłe słowa! Zgadzam się z Panią całkowicie, że nie powinno być tak, jak to miało miejsce w czasie występu Pani grupy. Wstyd, że tak się stało. Tak naprawdę przecież robimy to wszystko dla dzieci- zarówno tych występujących, jak i tych oglądających.I ja też jestem zdania, ze od początku do końca wszyscy powinni być na widowni. Przez pierwsze lata teatraliów "walczyliśmy" z telefonami komórkowymi i z wychodzeniem "za potrzebą" w trakcie trwania przedstawień. Ze zjawiskiem "ubywania" grup w trakcie prezentacji walka jest bezowocna. Może gdyby "teatr w szkole" miał większą rangę niż tylko "jakiegoś tam kółka", byłoby inaczej? Z rozmów z koleżankami -nauczycielkami wnioskuję, że często sami dyrektorzy niechętnie zwalniają młodzież i i opiekunów na cały dzień. Mój teatr trwa lat dziesięć dzięki życzliwości przełożonych, którzy rozumieją, ze wyjście i wyjazd na przegląd teatralny to nie wyskok z klasą na hamburgera. Bywając na przeglądach poza Tomaszowem często spotykam się ze zdziwieniem, że przyjeżdżam "z daleka" i siedzę właśnie do końca. Proszę mi wierzyć, że nie jest to tylko problem naszego przeglądu. Pisałam o "świeżej krwi" właśnie z myślą o tym, że pojawienie się nowych osób wniosłoby nową jakość i może wreszcie dałoby się wypracować sposób na walkę z takimi negatywnymi zjawiskami. A grono nasze wcale nie takie szacowne, tylko nauczycielki, które próbują mierzyć się z materią teatru amatorskiego. Spotkania przed przeglądem są o tyle ważne, że ustalamy z organizatorami szczegóły dotyczące prezentacji, ustalamy terminy prób. Tak więc ponawiam zaproszenie z nadzieją, że przyszłoroczne teatralia będą lepsze od minionych zarówno pod względem ilości występujących podmiotów jak i jakości spektakli. Proszę się nie zniechęcać! Pozdrawiam Panią i Dzieciaki z Pani grupy gorąco!!!

Sylwia Koszarna 05.12.2016 10:10
Pani Urszulo, proszę podać jakieś namiary na kontakt do Pani. Bardzo chętnie się z Panią spotkam. Mnie znajdzie Pani na Facebook pod moim imieniem i nazwiskiem. Pozdrawiam serdecznie :)

Urszula Mrozek 27.11.2016 12:12
Łatwo jest wydawać komentarze bez znajomości problemu. Panie Mariuszu, nie często widywałam Pana na Tomaszowskich Teatraliach przez te 11 lat, więc skąd takie ostre ferowanie wyroków? Może czas przyjrzeć się nam bliżej? Spotkać się z nami, porozmawiać z instruktorami o naszych problemach i trudnościach, jakie napotykamy "bawiąc się w teatr"? Uczestniczę w Teatraliach od początku, "współtworzyłam je" poprzez dobra jakość spektakli. Chodzę na zebrania instruktorów przed Teatraliami, biorę udział w warsztatach dla nauczycieli. Drodzy Państwo-to naprawdę nie jest tak, że nauczyciele i instruktorzy nie chcą uczyć dzieci kultury, o której Państwo piszecie. My- nauczyciele, często napotykamy opór Materii nie do pokonania: a to "gimbus" musi na czas wrócić do szkoły (wiadomo-dowóz dzieci), a to trzeba wrócić na swoje lekcje- bo nie ma pieniędzy na zastępstwa, albo też i ludzi, którzy w tym czasie poprowadziliby za nas lekcje, a to instruktor musi "dostarczyć" dzieci do szkoły, z której je "wypożyczył" na czas przedstawienia. Tomaszowskie Teatralia są kameralną imprezą- od lat uczestniczą w nich zespoły z określonych szkół - z tych, gdzie są jeszcze tacy "wariaci", którym, "się chce" ( bo przecież pieniędzy za to nie dostajemy). My instruktorzy i nauczyciele znamy się, lubimy, szanujemy siebie wzajemnie i swoją pracę. Naprawdę nie ma wśród nas zawiści, zazdrości itp. wrednych uczuć. Często doradzamy sobie i dyskutujemy nad jakością tego co "wyprodukowaliśmy", tak się dzieje na spotkaniach z jurorami i w prywatnych rozmowach. Jeżdżąc na przeglądy regionalne, ogólnopolskie wynajmujemy wspólnie transport, dzieci z grup się znają, integrują ze sobą. Każdą "świeżą krew" przyjmujemy z radością, b o chcielibyśmy, żeby Tomaszowskie Teatralia były świętem teatru dla całego miasta, a nie tylko dla tych 4-5 grup występujących co rok. Witamy więc Panią Sylwię serdecznie w naszym instruktorskim gronie. A za rok zapraszamy na spotkanie przed Teatraliami. O ile takowe się odbędą... Ale to już zupełnie inna historia... ( dla pana Mariusza materiał na dobry artykuł). Pozdrawiam.

Sylwia Koszarna 29.11.2016 13:05
Pani Urszulo, dziękuję bardzo za komentarz, jak i za zaproszenie do grona instruktorskiego, choć nie domagałam się aż takiego wyróżnienia i nie miałam takich aspiracji :) Pozwoliłam sobie wypowiedzieć się z pozycji mamy jednej z uczestniczek Teatraliów, które tak na marginesie, podobają mi się bardzo jako idea. Moje uwagi dotyczyły jedynie sytuacji, która miała miejsce przed występem grupy, do której należy moja córka. Rozumiem wszystkie przytoczone przez Panią wyżej argumenty i wykazane trudności, jednakże nie zmienia to faktu, że efekt był fatalny i pozostawiający szerokie pole do interpretacji. Co innego, jak wychodzi jedna grupa, po chwili druga itp. Ja odniosłam wrażenie demonstaracyjnego, wspólnego wyjścia praktycznie całej publiczności. Na sali zostało zaledwie kilka osób, które policzyłabym na palcach dwóch rąk maksymalnie. A jeszcze chwilę wcześniej przez 4 godziny sala była cały czas pełna. To ostentacyjne zachowanie odczuło kilka innych osób, a przede wszystkim dzieci z "Tomka". Pierwsze słowa wypowiedziane z dużym smutkiem, jakie usłyszałam od córki po zejściu ze sceny to: "mamo, gdzie oni wszyscy wyszli?". To moim zdaniem tłumaczy wszystko. Dało się wysiedzieć na sześciu przedstawieniach, ale już na siódmym nie? 10 - 15 kolejnych minut robi aż taką różnicę dla busa szkolnego?.. Tak czy inaczej, tu nie chodzi o obrażanie innych, obrażanie się, rzucanie oszczerstw i uprawianie taniej krytyki. Tu chodzi o tworzenie i zapewnienie świetnej i miłej atmosfery wspólnego świętowania aktorstwa, przyjaznego konkurowania oraz wzajemnego motywowania się i doskonalenia umiejętności. A celem nadrzędnym jest uczenie naszych dzieci rozwijania i pielęgnowania pasji, uczenie szeroko pojętej kultury, dobrych manier, a przede wszystkim poszanowania pracy innego człowieka i okazywania mu szacunku. Bo inaczej, to po co to wszystko? Chcę wierzyć w Pani słowa, że to pewnie głupi wypadek przy pracy, ale nawet za taki go biorąc, proszę zwrócić uwagę, jak wiele może on zniszczyć i zdeformować. Stąd zawsze powtarzam - diabel tkwi w szczegółach i to one są najistotniejszym składnikiem końcowego sukcesu. Podsumowując, życzę powodzenia i wytrwałości w dalszej pracy. Robi Pani wraz grupą pozostałych osób świetną pracę, teatr zaistniał w Tomaszowie mam nadzieję na dobre ;) Jeśli potrzebuje Pani dodatkowego wsparcia w jakiejkolwiek formie, chętnie pomogę. Pozdrawiam serdecznie.

ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Polecane
Ćwiczenia gimnastyczne w tomaszowskich fabrykachNowy partner Lechii TomaszówIV Festiwal Jazzowy „Barwy Muzyki Improwizowanej - Opoczno 2024”„Tkalnia żartu” – odsłona trzeciaJutro noga z gazuKoszykarki z 14-tki na podiumTankuj taniej na Samoobsługowej Stacji Paliw MZKNowy portal turystyczny miasta i gminy Tomaszów Mazowiecki już działaOdkryj wymarzony prezenty na chrzest dla chłopca! Znajdź idealny dar, który uwieczni ten niezapomniany dzień!Tomaszowskie dzieci miesiącami czekają na pomocGrand Prix Polski w kręglarstwie.Inteligentna sygnalizacja świetlna na ul. Wspólnej.
Reklama
Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu Zapraszamy serdecznie na otwarcie sezonu turystycznego na Zamku w Inowłodzu.Wydarzenie obfitować będzie w wiele atrakcji!To już tradycja, że otwarciu sezonu turystycznego na Zamku towarzyszy Łżykwiat kasztelański, czyli impreza historyczna na którą zjeżdżają bractwa z całej Polski. Łżykwiat, to również ze staropolskiego kwiecień. Nazwa pochodzi stąd, że ten miesiąc „wyłudza z ziemi przedwcześnie kwiaty”. Jak co roku rekonstruktorzy ubiorą się w swoje średniowieczne stroje, stworzą wokół Zamku wioskę, będą gotować, bawić się, strzelać z łuku, walczyć na miecze, grać w średniowieczne gry…To świetna okazja do podejrzenia jak wyglądało życie w średniowieczu. Podczas wydarzenia, będziecie mieli niepowtarzalną okazję skosztowania zupy według średniowiecznej receptury! Zapewniamy dawkę ciekawej wiedzy i przednią zabawę!W tym roku otwarciu sezonu turystycznego towarzyszy bardzo bogaty program. Oprócz imprezy historycznej, na zamkowym dziedzińcu odbędą się rozgrywki szachowe. „Teatr na zamku” przygotował premierę swojego najnowszego spektaklu „Co się starej szafie śni” czyli bajkę dla dzieci, w każdym wieku Grupa "Teatr po godzinach" ze Zduńskiej Woli przedstawi moralitet „Starzec i śmierć” – to już dla starszych widzów.W sobotę w galerii ZI odbędzie się także wernisaż wystawy „Droga jest celem” Piotra Sabacińskiego – podróżnika, człowieka gór. Zdjęcia prezentowane na wystawie powstały podczas dwutygodniowej wyprawy na najwyższy szczyt obu Ameryk – Aconcaguę (6960,8 m.n.p.m.).Zapraszamy wszystkich bardzo serdecznie! Data rozpoczęcia wydarzenia: 20.04.2024
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
zachmurzenie duże

Temperatura: 7°CMiasto: Tomaszów Mazowiecki

Ciśnienie: 1004 hPa
Wiatr: 15 km/h

Reklama
Reklama
Wasze komentarze
Autor komentarza: mieszkaniecTreść komentarza: Ten Człowiek zrobił najwięcej dla Tomaszowa w ostatnich latach, wymienione chodniki od Wiejskiej aż do Pięknej, prawie wszystkie ulice w tym rewirze. Pan Węgrzynowski w nagrodę za zasługi dla Tomaszowa powinien być wybrany na kolejną kadencję Starosty!Źródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: MatTreść komentarza: Dobry żartŹródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: TomaszowiankaTreść komentarza: P Wegrzynowski jest osobą która zrobiła bardzo dużo dla miasta i powiatu dzieki niemu dużo ulic zostało wyremontowanych jest także osobą wykrztalcona odpowiednią na to stanowiskoŹródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: mwTreść komentarza: Oszust oszustem, ale banki same wymuszają na pracownikach robienie planów w przeciwnym razie "out". To powoduje nadużycia przykładem może być fakt, że większość pracowników ma lub miała konta itp. w każdym możliwym banku, w ramach wymianki. Oczywiście nikt nie widzi i nikt nie słyszy...Źródło komentarza: Klienci Alior Banku odzyskują pieniądze.Autor komentarza: TomaszTreść komentarza: Kiedy MCK zacznie działać na rzecz młodzieży i wypełni sale młodzieżą zatrudni odpowiednich instruktorów którzy mają coś do zaoferowania. Obecna sytuacja mnie szokuje. To wszystko przekształciło się w agencję imresaryjną. A gdzie prawdziwy Dom Kultury gdzie młodzież rozwija swoje umiejętności pasie hobby . Panie prezydencie zrób pan coś z tym Czas na kontrolę analizy i zmiany.Źródło komentarza: „Tkalnia żartu” – odsłona trzeciaAutor komentarza: AgnieszkaTreść komentarza: A dziewczęta ze szkoły Tomek w Tomaszowie Maz. zajęły pierwsze miejsceŹródło komentarza: Koszykarki z 14-tki na podium
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
Reklama
Reklama