Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 15:18
Reklama
Reklama

POZ

Wilcza bez lekarza. Jak opieszałość powiatu pozbawiła Białobrzegi POZ
Symbol niekompetencji, czy nieporadności?

Wilcza bez lekarza. Jak opieszałość powiatu pozbawiła Białobrzegi POZ

Jeszcze niedawno mieszkańcy Białobrzegów i okolic mogli odetchnąć z ulgą: po głośnym sporze o czynsz udało się wypracować porozumienie, a zarząd powiatu informował o zawarciu nowej umowy najmu na część budynku przy ul. Wilczej 29/31 z przychodnią „BIAMED”. Umowę podpisano 30 grudnia 2024 r., na okres trzech lat.

09.02.2026 10:04    1
Poradnia jednak zostanie. Przynajmniej na najbliższe 3 lata

Poradnia jednak zostanie. Przynajmniej na najbliższe 3 lata

Dziwny jest ten świat, śpiewał genialny Czesław Wydrzycki. Mamy okazję przekonywać się o tym niemal każdego dnia. Kilka tygodni temu na poradni podstawowej opieki zdrowotnej Biomed w Białobrzegach, jej właściciel wywiesił plakat, w którym oznajmił, że z nowym rokiem zaprzestaje działalności. Powodem miała być drastyczna podwyżka czynszu. Doktor Żegota twierdził, że nie jest w stanie ponieść takiego ciężaru opłat i jest zmuszony poradnię zamknąć. O wycofaniu się z umowy najmu poinformował Starostwo Powiatowe. Pod presją radnych oraz mieszkańców podjęto jednak rozmowy z lekarzem, który zdecydował jednak, że umowę przedłuży i POZ poprowadzi. Co ciekawe, jak twierdzi wicestarosta Włodzimierz Justyna, umowa obejmować będzie proponowaną stawkę na poziomie blisko 40 zł brutto. I czego tu nie rozumiecie?

28.12.2024 22:21    1
Wypalenie zawodowe dopada jednego na trzech lekarzy

Wypalenie zawodowe dopada jednego na trzech lekarzy

Średnio jeden na trzech lekarzy doświadcza wypalenia zawodowego, problem ten szczególnie zauważalny jest wśród chirurgów czy osób pracujących w POZ. O tym, w jaki sposób wypalenie zawodowe przekłada się na relacje lekarz-pacjent dyskutowano na konferencji „Zespół wypalenia zawodowego w świecie lekarzy”.

22.10.2022 21:24    1
Do ludzkich tragedii przyczyniło się zamknięcie dla chorych POZ-ów, poradni specjalistycznych i szpitalnych oddziałów zabiegowych

Do ludzkich tragedii przyczyniło się zamknięcie dla chorych POZ-ów, poradni specjalistycznych i szpitalnych oddziałów zabiegowych

Poprzednie fale pandemii nie nauczyły niczego rządzących w Polsce polityków. Po panice pierwszych miesięcy nie przyszło opamiętanie. Wręcz przeciwnie. Za wszelką cenę chciano pokazać, że coś się robi i robiło się rzeczy niemądre. Wydano dziesiątki miliardów złotych na zdrowie, tarcze antykryzysowe i inne tego typu pomysły i wszystko wskazuje na to, że zostały zwyczajnie wyrzucone w błoto. Firmy dostawały pieniądze za nic. Funkcjonowały tak jak wcześniej a rząd pompował w nie kasę bez żadnej kontroli. Ci, którzy nie próbowali żadnych kombinacji a starali się sobie radzić nie mogli liczyć na żadne wsparcie. Nie chodzi o to, że te działania pogłębiły tylko kryzys, ale przyczyniły się do setek tysięcy "ponadplanowych" zgonów, jakie obciążają sumienia polityków i to nie tylko tych z tzw. opcji rządzącej ale i opozycji, która na pandemii próbowała ugrywać (zresztą mało skutecznie) kapitał polityczny. W sieci, na portalach społecznościowych, dominują dzisiaj osoby, które delikatnie można określić koronasceptykami i niezależnie od tego czy zgadzamy się z ich opiniami (bo umówmy się, że są to tylko opinie), czy też nie, to trudno się tym ludziom dziwić. Poziom głupoty, złych a nawet wręcz szkodliwych decyzji, chaosu, sprzecznych komunikatów jest po prostu niebywały.

05.11.2021 19:33    5    2
Takie cuda tylko w naszym szpitalu

Takie cuda tylko w naszym szpitalu

W lutym i na początku marca bieżącego roku Prezes Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, Krzysztof Zarychta entuzjastycznie otwierał przyszpitalną przychodnię Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Razem z prezesem piał z zachwytu Starosta Mirosław Kukliński. W czasie jednego z programów nakręconych dla lokalnej telewizji niemal sponiewierano prywatne POZ działające na terenie naszego powiatu. Przy okazji złamano też ustawowy zakaz reklamy. Prezes Zarychta chwalił się, że wychodzi naprzeciw oczekiwaniom i że ten POZ to nie jest jego ostatnie słowo, że kolejne będą powstawać niczym grzyby po deszczu i to nie tylko na terenie miasta ale również w okolicznych gminach.

30.05.2017 14:35    24
Poradnia w szpitalu - pragmatycznie i ekonomicznie

Poradnia w szpitalu - pragmatycznie i ekonomicznie

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami w Tomaszowskim Centrum Zdrowia uruchomiona zostanie już w niedługim czasie poradnia Podstawowej Opieki Zdrowotnej. Jej otwarcie planowano jeszcze w ubiegłej kadencji samorządowej. Niestety nie doszła ona do skutku. Nic dziwnego, będzie ona stanowiła dużą konkurencję dla prywatnych POZ-tów. Ta konkurencja w ostatnich kilkunastu latach nie istniała.

06.08.2016 15:55    2
Na pierwszą wizytę u ginekologa czeka się tygodniami

Na pierwszą wizytę u ginekologa czeka się tygodniami

Na pierwszą wizytę u ginekologa w przychodni POZ, niezależnie od tego, czy pacjentka jest w ciąży czy nie, czeka się średnio 2,5 tygodnia - wynika z najnowszego raportu Fundacji Rodzić po Ludzku. W skrajnych przypadkach czas oczekiwania przekraczał 7 miesięcy.

14.10.2015 10:52    1
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama