×

7 milionów 328 tysięcy złotych dofinansowania na inwestycje drogowe

  • 13.03.2019, 23:21 (aktualizacja 18.03.2019 11:26)
  • Joanna Sztymelska
7 milionów 328 tysięcy złotych  dofinansowania na inwestycje drogowe
Starostwo Powiatowe podpisało umowę dotyczącą dofinansowania tych dwóch inwestycji drogowych, które będą realizowane na terenie powiatu tomaszowskiego.

 W środę, 13 marca 2019 roku, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się konferencja prasowa dotycząca inwestycji pn. „Rozbudowa ulicy Zawadzkiej nr 4338E wraz z budową ronda na skrzyżowaniu ulic: Zawadzka i Elizy Orzeszkowej w Tomaszowie Mazowieckim” w ramach dofinansowani z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, oraz przebudowy drogi powiatowej nr 4302 E Chociw gm. Czerniewice. "

Udział w konferencji wzięli: Grzegorz Wojciechowski - Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, Mariusz Węgrzynowski - Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Leszek Ogórek Wicestarosta Powiatu Tomaszowskiego i członkowie Zarządu Powiatu: Elżbieta Łojszczyk, Marek Kubiak i Michał Czechowicz. 

Prace obejmą poza budową ronda u zbiegu ulic: Zawadzkiej i Elizy Orzeszkowej, także przebudowę fragmentu ulicy Zawadzkiej (do ronda, które jest skrzyżowaniem dla ulic: Milenijna, Dzieci Polskich i Zawadzka).

- Jest to bardzo ważne zadanie, przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa, ponieważ w tym miejscu, gdzie to rondo ma powstać co roku jest wiele wypadków, kolizji i to trzeba zmienić. To rondo będzie odciążało ruch tranzytowy, który zjeżdża tym zjazdem z S8 do centrum miasta - podkreślał Mariusz Węgrzynowski 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


- Inwestycje na terenie Tomaszowa Mazowieckiego będą miały wartość ponad 8 milionów złotych, a  7 328 tysięcy jest  to wartość dofinansowania.  Wielką przyjemnością jest praca z projektami, które w tej chwili składa zarówno Starostwo Powiatowe jak i miasto Tomaszów Mazowiecki. Te projekty wyróżniają się w województwie wysoką jakością, tym, że wszystkie elementy są dopracowane. Trzeba zwrócić uwagę, że w Tomaszowie zarówno w Starostwie jak i mieście, te inwestycje trwają stosunkowo krótko. One są szybko realizowane, szybko te pieniądze zaczynają pracować, zaczynają przynosić efekt. To też jest bardzo istotna rzecz - pochwalił wicemarszałek Wojciechowski

 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (10)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Obserwator 2
Obserwator 2 Wczoraj, 07:39
Do obserwatora.
Wicestarosta Ogórek to zwykły lokalny "polytycny" figurant. Karierę w starostwie zaczynał jeszcze w starej siedzibie starostwa - jako pracownik gospodarczy, m. innymi wymieniający zamki w drzwiach, itp., itd.
On jest nie po to, aby na swoim stanowisku myśleć i - broń Boże - "cóśkolwiek" robić. On jest po to, aby BYĆ !!! To jest sztandarowy przykład polskiej lokalnej, wieśniackiej "polytyki" . I nie ważne: czy z lewa, cz z prawa. A kto się będzie przejmował tym, co myślą ci durnowaci wyborcy. I za trzy i pół roku znów zacznie się przedwyborczy samorządowy kabaret obiecanek dla tych durnowatych wyborców.
Jak patrzę na te obecne, różne samorządowe "wadze" w naszym powiecie, to mam czyste sumienie, że nie poszedłem jesienią do wyborczego "urynału".
obserwator
obserwator 15.03.2019, 17:19
Patrzę na p.Ogórka to mam wrażenie, że nie wie gdzie jest i co się dzieje.Jak ktoś taki może piastować takie stanowisko?
Igor
Igor 14.03.2019, 21:31
Ul.Majowa kiedy będzie zrobiona? Ten kawałek koło Enerisa. Dziura, dziurę pogania, chociaż wszystkie były naprawiane w lutym masą na zimno. Marnowanie pieniędzy podatników.
Mieszkaniec blokowiska
Mieszkaniec blokowiska 15.03.2019, 02:41
Nigdy. Spokojnie cię stać byś zrzucił się z sąsiadami i trochę asfaltu wylał. Większość, zdecydowana większość meszancow z niej nie korzysta.

Za ty powdujesz smog palac ne bedc podłączony do miejskiego CO (taak tam, sieci ceplowiniczej, każdy i tak wie o co chodzi), w domku, czasem po zmroku wrzucasz śmieci do miejskich koszy i masz we łbie jakieś irracjonalne przekonania, że gdyby nie TY to to społeczeństwo by nie funkcjonowało.

A byłoby nam tak naprawdę tylko lżej.
Ten
Ten 14.03.2019, 20:55
Jakaś infrastruktura tam przewidziana? Gas woda kanalizacja ? Czy będzie znowu robione po remoncie drogi
Dobrze, że robią. Dobrze, że budują.
Dobrze, że robią. Dobrze, że budują. 15.03.2019, 02:44
Po remoncie ale obok, także nie ma problemu. Nie zrobiłeś nic tylko kradles przez 30 lat, nic przez Ciebie nie powstało w mieście, straciliśmy 10 lat unijnych dotacji, to nic ci do tego co robią inni. Żreć pazury, przed TVNem z zazdrości, że "ciemniakow", "katolickie u kołtuństwu" wychodz.

Dobrze, że robią, dobrze, że budują.

kierowca
kierowca 14.03.2019, 18:19
Przydałaby się obwodnica Tomaszowa na przedłużeniu od Bema (poprzez obecne nieużytki) do tego Ronda u zbiegu ulic: Zawadzkiej i Elizy Orzeszkowej. W godzinach szczytu ulica Legionów jest zakorkowana do fullu! A tu byłaby super arteria dla tych powracających od strony Łodzi do południowych dzielnic Tomaszowa, jak również ruch towarowych byłby rozładowany
Marek
Marek 15.03.2019, 07:29
Niezły pomysł, miasto zyskałoby dzięki tej drodze trochę terenów pod zabudowę, oby to wzięto pod uwagę...
question
question 14.03.2019, 13:16
No i dobrze. Dziwi tylko fakt, że przecież droga dojazdowa do ulicy Orzeszkowej była budowana nie tak dawno. Czy już wtedy nie można było włączyć w remont budowy ronda, czy najpierw musi dojść do kilku groźnych wypadków, aby zaczęto myśleć inaczej?
Otwarto juz rondo na sw.Antoniego (zabrali graty z ulicy i puscili autobusy,…
Otwarto juz rondo na sw.Antoniego (zabrali graty z ulicy i puscili autobusy, bo otwarte bylo juz dawno 13.03.2019, 22:45

Komentarz zablokowany

Komentarz nie na temat


Pozostałe