7 milionów 328 tysięcy złotych dofinansowania na inwestycje drogowe

  • 13.03.2019, 23:21 (aktualizacja 18.03.2019, 11:26)
  • Joanna Sztymelska
7 milionów 328 tysięcy złotych  dofinansowania na inwestycje drogowe
Starostwo Powiatowe podpisało umowę dotyczącą dofinansowania tych dwóch inwestycji drogowych, które będą realizowane na terenie powiatu tomaszowskiego.

 W środę, 13 marca 2019 roku, w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Tomaszowie Mazowieckim odbyła się konferencja prasowa dotycząca inwestycji pn. „Rozbudowa ulicy Zawadzkiej nr 4338E wraz z budową ronda na skrzyżowaniu ulic: Zawadzka i Elizy Orzeszkowej w Tomaszowie Mazowieckim” w ramach dofinansowani z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020, oraz przebudowy drogi powiatowej nr 4302 E Chociw gm. Czerniewice. "

Udział w konferencji wzięli: Grzegorz Wojciechowski - Wicemarszałek Województwa Łódzkiego, Mariusz Węgrzynowski - Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Leszek Ogórek Wicestarosta Powiatu Tomaszowskiego i członkowie Zarządu Powiatu: Elżbieta Łojszczyk, Marek Kubiak i Michał Czechowicz. 

Prace obejmą poza budową ronda u zbiegu ulic: Zawadzkiej i Elizy Orzeszkowej, także przebudowę fragmentu ulicy Zawadzkiej (do ronda, które jest skrzyżowaniem dla ulic: Milenijna, Dzieci Polskich i Zawadzka).

- Jest to bardzo ważne zadanie, przede wszystkim ze względów bezpieczeństwa, ponieważ w tym miejscu, gdzie to rondo ma powstać co roku jest wiele wypadków, kolizji i to trzeba zmienić. To rondo będzie odciążało ruch tranzytowy, który zjeżdża tym zjazdem z S8 do centrum miasta - podkreślał Mariusz Węgrzynowski 

 

loadingŁaduję odtwarzacz...


- Inwestycje na terenie Tomaszowa Mazowieckiego będą miały wartość ponad 8 milionów złotych, a  7 328 tysięcy jest  to wartość dofinansowania.  Wielką przyjemnością jest praca z projektami, które w tej chwili składa zarówno Starostwo Powiatowe jak i miasto Tomaszów Mazowiecki. Te projekty wyróżniają się w województwie wysoką jakością, tym, że wszystkie elementy są dopracowane. Trzeba zwrócić uwagę, że w Tomaszowie zarówno w Starostwie jak i mieście, te inwestycje trwają stosunkowo krótko. One są szybko realizowane, szybko te pieniądze zaczynają pracować, zaczynają przynosić efekt. To też jest bardzo istotna rzecz - pochwalił wicemarszałek Wojciechowski

 

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (11)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Deklaracja Europejska PiS
Deklaracja Europejska PiS 27.03.2019, 07:57
1. Europa Wartości
Będziemy działać na rzecz powrotu Unii Europejskiej do wartości, które głosili jej twórcy i które miały stać się jej fundamentem
2. Europa Rodziny
Obronimy prawa rodziców do wychowywania dzieci
3. Europejskie wsparcie dla polskiej wsi
Będziemy aktywnie zabiegać na forum UE o interesy polskich rolników
4. Budżet UE dobry dla Polski
Wynegocjujemy korzystny dla Polski nowy budżet Unii Europejskiej
5. Europejski Wspólny Wolny Rynek
Będziemy bronić równego traktowania polskich firm na europejskim rynku
6. Bezpieczne granice Europy
Będziemy nadal skutecznie zabiegać o bezpieczeństwo i o ochronę zewnętrznych granic Unii
7. Europa niezależna energetycznie
Dołożymy wszelkich starań, by zapewnić Polsce i Europie bezpieczeństwo energetyczne
8. Ta sama jakość produktów w całej Europie
Będziemy walczyć o to, aby konsumenci w całej Europie byli równo traktowani i mieli dostęp do produktów i towarów tej samej jakości
9. Europa równych szans
Będziemy zabiegać o likwidację podwójnych standardów w traktowaniu państw w ramach Unii Europejskiej
10. Sprawiedliwa polityka klimatyczna Europy
Będziemy dążyć, by polityka klimatyczna Europy uwzględniała polskie interesy
11. Zrównoważony rozwój - podstawa silnej UE
Chcemy silnej polityki spójności jako podstawy szybkiego i solidarnego rozwoju UE
12. STOP nielegalnej imigracji
Chcemy, by Europa pomagała w miejscach konfliktów. Sprzeciwiamy się nielegalnej imigracji
Obserwator 2
Obserwator 2 17.03.2019, 07:39
Do obserwatora.
Wicestarosta Ogórek to zwykły lokalny "polytycny" figurant. Karierę w starostwie zaczynał jeszcze w starej siedzibie starostwa - jako pracownik gospodarczy, m. innymi wymieniający zamki w drzwiach, itp., itd.
On jest nie po to, aby na swoim stanowisku myśleć i - broń Boże - "cóśkolwiek" robić. On jest po to, aby BYĆ !!! To jest sztandarowy przykład polskiej lokalnej, wieśniackiej "polytyki" . I nie ważne: czy z lewa, cz z prawa. A kto się będzie przejmował tym, co myślą ci durnowaci wyborcy. I za trzy i pół roku znów zacznie się przedwyborczy samorządowy kabaret obiecanek dla tych durnowatych wyborców.
Jak patrzę na te obecne, różne samorządowe "wadze" w naszym powiecie, to mam czyste sumienie, że nie poszedłem jesienią do wyborczego "urynału".
obserwator
obserwator 15.03.2019, 17:19
Patrzę na p.Ogórka to mam wrażenie, że nie wie gdzie jest i co się dzieje.Jak ktoś taki może piastować takie stanowisko?
Igor
Igor 14.03.2019, 21:31
Ul.Majowa kiedy będzie zrobiona? Ten kawałek koło Enerisa. Dziura, dziurę pogania, chociaż wszystkie były naprawiane w lutym masą na zimno. Marnowanie pieniędzy podatników.
Mieszkaniec blokowiska
Mieszkaniec blokowiska 15.03.2019, 02:41
Nigdy. Spokojnie cię stać byś zrzucił się z sąsiadami i trochę asfaltu wylał. Większość, zdecydowana większość meszancow z niej nie korzysta.

Za ty powdujesz smog palac ne bedc podłączony do miejskiego CO (taak tam, sieci ceplowiniczej, każdy i tak wie o co chodzi), w domku, czasem po zmroku wrzucasz śmieci do miejskich koszy i masz we łbie jakieś irracjonalne przekonania, że gdyby nie TY to to społeczeństwo by nie funkcjonowało.

A byłoby nam tak naprawdę tylko lżej.
Ten
Ten 14.03.2019, 20:55
Jakaś infrastruktura tam przewidziana? Gas woda kanalizacja ? Czy będzie znowu robione po remoncie drogi
Dobrze, że robią. Dobrze, że budują.
Dobrze, że robią. Dobrze, że budują. 15.03.2019, 02:44
Po remoncie ale obok, także nie ma problemu. Nie zrobiłeś nic tylko kradles przez 30 lat, nic przez Ciebie nie powstało w mieście, straciliśmy 10 lat unijnych dotacji, to nic ci do tego co robią inni. Żreć pazury, przed TVNem z zazdrości, że "ciemniakow", "katolickie u kołtuństwu" wychodz.

Dobrze, że robią, dobrze, że budują.

kierowca
kierowca 14.03.2019, 18:19
Przydałaby się obwodnica Tomaszowa na przedłużeniu od Bema (poprzez obecne nieużytki) do tego Ronda u zbiegu ulic: Zawadzkiej i Elizy Orzeszkowej. W godzinach szczytu ulica Legionów jest zakorkowana do fullu! A tu byłaby super arteria dla tych powracających od strony Łodzi do południowych dzielnic Tomaszowa, jak również ruch towarowych byłby rozładowany
Marek
Marek 15.03.2019, 07:29
Niezły pomysł, miasto zyskałoby dzięki tej drodze trochę terenów pod zabudowę, oby to wzięto pod uwagę...
question
question 14.03.2019, 13:16
No i dobrze. Dziwi tylko fakt, że przecież droga dojazdowa do ulicy Orzeszkowej była budowana nie tak dawno. Czy już wtedy nie można było włączyć w remont budowy ronda, czy najpierw musi dojść do kilku groźnych wypadków, aby zaczęto myśleć inaczej?
Otwarto juz rondo na sw.Antoniego (zabrali graty z ulicy i puscili autobusy,…
Otwarto juz rondo na sw.Antoniego (zabrali graty z ulicy i puscili autobusy, bo otwarte bylo juz dawno 13.03.2019, 22:45

Komentarz zablokowany

Komentarz nie na temat


Pozostałe