Kadeci z Mechanika najlepsi

  • 01.06.2019, 10:20 (aktualizacja 01.06.2019, 10:26)
  • Mariusz Strzepek
Kadeci z Mechanika najlepsi Uczniowie klasy mundurowej z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych numer 1 w Tomaszowie Mazowieckim i wychowawca Jacek Matyszewski
I miejsce kadetów Mechanika w II Wojewódzkich zawodach sportowo - obronnych klas mundurowych i awans na V Centralny Zlot w Żaganiu .

W piątek 31 maja na obiektach 15 SIERADZKIEJ BRYGADY WSPARCIA DOWODZENIA, odbywały się II wojewódzkie zawody sportowo-obronne klas mundurowych, zorganizowane przez Wojewódzki Sztab Wojskowy we współpracy z Kuratorium Oświaty w Łodzi. Ich celem było wyłonienie drużyny, która reprezentować będzie nasz region podczas V Centralnego Zlotu Klas Mundurowych w Żaganiu .

W zawodach rozegranych w bazie 15. Sieradzkiej Brygady Wsparcia Dowodzenia uczestniczyło 8 ( jedna zrezygnowała tuz przed startem ) najlepszych w województwie łódzkim drużyn.

Pierwsze miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Ponagdimnazjalnych nr 1 w Tomaszowie Mazowieckim. 

Otwarcia zawodów dokonali : łódzki kurator oświaty dr Grzegorz Wierzchowski i szef Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego płk dypl. Jarosław Wasilewski. Sędzią głównym zawodów był Szef Wydziału Mobilizacji i Uzupełnień WSzW ppłk. Piotr Chrzanowski. Koordynatorem zaś Pan Kamil Najdzionek, pełnomocnik ds. obronności i ochrony informacji niejawnych w KO w Łodzi.

Dziewięcioosobowe zespoły rywalizowały w 3 konkurencjach: strzelaniu z kbks , rzucie granatem na odległość oraz marszobieg na dystansie ponad 5 km. Podczas marszobiegu uczestnicy musieli przenieść na noszach „rannych” oraz przetransportować 25 kg skrzynie z aumunicją.

Nasza drużyna w poszczególnych konkurencjach zajęła : 3 w strzelaniu , 1w rzucie granatem i 1 ex aequo w marszobiegu . Te wyniki dały nam zdecydowane zwycięstwo w zawodach i tym samym zagwarantowaliśmy sobie udział w zawodach ogólnopolskich, które zostaną rozegrane podczas V Centralnego Zlotu Klas Mundurowych. Razem ze zwycięskim zespołem do Żagania pojedzie także większa grupa uczniów ZSP nr 1 (łącznie do 30 osób), którzy będą wspierać swoje koleżanki i kolegów oraz uczestniczyć m.in. w prezentacji szkół, szkoleniu obronnym i strzeleckim.

Nasza drużyna reprezentowana przez uczniów klasy II MTw :
Koselnik Błażej
Falendasz Bartosz
Janas Konrad 
Janiszewski Filip
Kowalczyk Mateusz 
Mazurek Adrian
Pawlicha Jakub
Pocentek Radosław
Wójcik Maciej

Do zawodów drużynę przygotowywał wychowawca klasy Jacek Matyszewski .

Uczniowie otrzymali puchary, medale i dyplomy oraz upominki od Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego i Kuratorium Oświaty w Łodzi. Nagrody wręczali : Dyrektor Departamentu Edukacji, Kultury i Dziedzictwa MON Pan Zbigniew Ciosek, Łódzki Kurator Oświaty Grzegorz Wierzchowski oraz Dowódca sieradzkiej 15 Brygady WD płk Robert KRUPA, a imieniu Szefa Wojewódzkiego Sztabu Wojskowego w Łodzi płk. Jarosława Wasilewskiego, nagrody wręczał ppłk. Piotr Chrzanowski. Po zakończeniu zawodów Goście honorowi oraz organizatorzy na spotkaniu z opiekunami omawiali tematykę związaną ze szkoleniem uczniów w klasach mundurowych, dalszym perspektywom organizacji zawodów sportowo – obronnych. Uczestnicy dokonali wymiany doświadczeń, uwag i propozycji związanych z realizacją powyższych tematów. Uczniowie natomiast mogli zapoznać się z ofertą WszW oraz systemem szkolno – treningowym Śnieżnik.

Mariusz Strzepek

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe