Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 04:07
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Skazani na łaskę i niełaskę. Śmieci w kosmicznej cenie

Mieszkańcy Tomaszowa Mazowieckiego płacili dotąd za odbiór segregowanych śmieci 9zł za każdego członka gospodarstwa domowego. Jeśli właściciel nieruchomości zadeklarował, że odpadów segregował nie będzie, koszty odbioru znajdowały się na poziomie 16 zł. Odbiorem zajmuje się w naszym mieście Firma Eneris, która umowę podpisaną ma do końca kwietnia br.  Koniecznym było zorganizowanie nowego przetargu. Zgłosiła się do niego jedna firma. Oferta okazała się szokująca. Wyliczone na jej podstawie opłaty to 22 oraz 36 złotych. Podwyżka musiała wywołać sporo emocji.  Różnica kosztów dla 4-osobowej rodziny 52 złotych miesięcznie, a więc ponad 600 złotych rocznie.

Marcin Witko zastanawiał się, czy w przypadku usługi polegającej na odbiorze śmieci nie mamy w Polsce do czynienia z tzw. zmowami cenowymi. W Tomaszowie do przetargu zgłosiła się tylko jedna Firma. Może to jego zdaniem świadczyć o nieformalnym podziale rynku między kilka dużych podmiotów gospodarczych.

Prezydent odwołał się do historii. Przypomniał, że zanim gospodarkę śmieciową oddano w  ręce firm prywatnych zajmowały się nią Zakłady Komunalne. Do tej praktyki chciałby w Tomaszowie powrócić. Problemem może okazać się brak własnego wysypiska śmieci. Miasto na początku tego wieku założyło nawet spółkę z udziałem zewnętrznego partnera (mimo wielu protestów społecznych), którym była firma Altvater. Jej zadaniem była budowa i obsługa wysypiska zlokalizowanego przy zjeździe na trasę S8 za Zakładami Drobiarskimi. Spółkę jednak szybko doprowadzono do upadłości a obiekt został przez syndyka sprzedany komercyjnemu podmiotowi (przy pozostawieniu obowiązku jego przyszłej rekultywacji po stronie miasta), który ściąga do nas śmieci z całej Polski. 

Polecamy artykuł poniżej i przypominamy, że sytuację do której doprowadziło rządzące wcześniej miastem SLD, próbował bezskutecznie ratować ówczesny prezydent Mirosław Kukliński. Usiłował nawet zawrzeć porozumienie z okolicznymi gminami, jednak wójtowie nie byli nim za bardzo zainteresowani. Okazało się to podejście bardzo krótkowzroczne. 

PolecamyKtoś zarobił, stracili Tomaszowianie

- Ustawa podzieliła gospodarkę odpadami na dwie części. Na zbieranie odpadów i ich przetwarzanie. Pozwolono, by wokny rynek miał wpływ na utrzymanie czystości w gminach. To było bardzo niebezpieczne posunięcie i doprowadzało do sytuacji, że w dużych miastach śmieci zalegały przez wiele tygodni. Wele samorządów w tym czasie zainwestowało w ochronę środowiska. Kupowano sprzęt, ale ustwa dopuszczała tylko rostrzygnięcia w drodze przetargów. W ten sposób niektóre samorządy musiały zwracać środki unijne, bo przegrywały zdużymi firmami europejskimi przetargi, które same organizowały - wyjaśniał Marcin Witko. 

Prezydent przypomniał, że kilka lat ubiegłej kadencji poświęcił walce o RIPOK (Regionalna Instalacja Przetwarzania Odpadów Komunalnych). Przekonywał, że samo zbieranie odpadów, o ile prowadzone jest zgodnie z prawem nie jest opłacalne. Dochodowym jest natomiast ich przetwarzanie. - Dodatkowo najbliższa instalacja jest 40 kilometrów od Tomaszowa a więc mamy 100 kilometrów w obie strony. To podnosi koszty. W ubiegłej kadencji wystąpilismy do Zarządu Województwa Łódzkiego z wnioskiem o wprowadzenie zmian w wojewódzkim planie gospodarowania odpadami. Przez rok czasu nie doczekaliśmy się odpowiedzi. W międzyczasie zmianiła się ustawa. Złożyliśmy wniosek ponownie i jesteśmy na dobrej drodze - mówił.

Marcin Witko zachęcał do wyboru wariantu, w którym Rada nie poprze przygotowanej przez magistrat uchwały. Przekonywał, że jest przygotowany do wdrożenia wariantu awaryjnego. 

Mimo, że wszystkie komisje wyraziły pozytywne opinie w sprawie uchwały, to została ona w głosowaniu odrzucona. W ten sposób doprowadzono do zwołania sesji nadzwyczajnej, która odbyła się tego samego dnia. 

PrzeczytajJest szansa na RIPOK ale z zastrzeżeniami

 

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

Sesja nadzwyczajna rozpoczęła się ok. godz. 16. Robert Urbański przedstawił projekt uchwały o wprowadzeniu zmian w uchwale z 1999 roku o przekształceniu Zakładu Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w dwie jednoosobowe miejskie spółki z o.o.. Chodzi o wpisanie do uchwały, będącej podstawą działalności obecnego Zakładu Gospodarki Wodno-Kanalizacyjnej sp. z o.o. zadań z zakresu odbioru, zagospodarowaniu i unieszkodliwieniu śmieci komunalnych od mieszkańców. Zmieniana uchwwała obejmowała przekształcenie ówczesnego zakładu budżetowego w dwie spółki komunalne. Tak właśnie powstrał ZGWiK oraz Zakład Gospodarki Ciepłowniczej. Dzięki zmianom to spółka, kierowana przez Marię Chylińską przejmie na siebie gospodarkę odpadami. 

- Aby Zakład Gospodarki Wodnej i Kanalizacyjnej mógł wykonywac te zadania musi pozyskać środki na zakup sprzętu. Musimy teraz jak najszybciej przystąpić do działań. Spółka ma na tę chwilę odpowiednią zdolność kredytową - mówi Robert Urbański. W czasie sesji okazało się też, że spółka od roku przygotowuje się do przejęcia nowych zadań. Mimo to czas na ich wdrożenie szacowany jest na pół roku, co związane jest z procedurami przetargowymi. 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

W
w_p 26.03.2019 10:05
Brawo za aktywność, za czasów poprzednika nie do pomyślenia.

question 25.03.2019 21:25
No przecież ministrowie różnych resortów mieli za zadanie poszukać kasy na 500+ i inne cuda wianki. Skąd wezmą? Przecież nie z własnej kieszeni, tylko podatnika. Ciekawym, czy kiedyś uda nam się żyć w uczciwym Państwie!?

Rak 24.03.2019 19:31
ZGWiK ma zdolnoć kredytowa? Chyba nie , skoro nie ma na podwyżki dla pracowników.

00 23.03.2019 08:54
Jeszcze pare latek i braknie Naszego Tomaszowka.

Sami sobie winni. 22.03.2019 13:31
Rozwój cywilizacji i bogacenie społeczeństwa sprawia kłopot odpadów produkcyjnych człowieka .Szanujmy przyrodę.

J
jakub_olczyk 22.03.2019 13:02
To, że ceny za gospodarowanie odpadami pójdą w górę, było wiadomo od jakiegoś czasu. Opłata środowiskowa to "sprawka" rządu, ale przecież - jak napisano w tekście - wszystkie koszty składowe usługi podrożały. Skala podwyżki natomiast zaskakuje i pojawia się ta niepewność, czy aby faktycznie nie mamy do czynienia ze zmową, co powinny zbadać odpowiednie służby. I tu brawa dla Urzędu Miasta i spółki wod-kan (noż przez gardło nie może mi przejść, że brawa dla Pana Prezydenta) za to, że - jak wynika z tekstu - od roku do wariantu awaryjnego się przygotowywali i spółka miejska "do spółki" z urzędem jest w stanie sobie poradzić. A jednym z dobrych prognostyków na przyszłość jest nowy Dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska, bo to chłopak i mądry, i potrafiący sobie radzić w niestandardowych sytuacjach.

Gość 22.03.2019 15:47
Dawać Tomka na prezesa

> 24.03.2019 07:44
Wreszcie Kuba fajnie piszesz. Bez rozżalenia. Trzeba do przodu patrzeć.

J
jakub_olczyk 25.03.2019 07:26
Ja rozżalony? Zawsze z uśmiechem na twarzy i "do przodu" :)

Singiel 22.03.2019 12:40
To samotna osoba, która wystawia rocznie 2 pojemniki i 3 worki co drugi miesiąc ma płacić prawie 200 zł rocznie ? Ja osobiście tak mam. Czy my mamy finansować kogoś kto wynajmuje mieszkania i osiąga z tego tytułu zyski? Coś chyba jest nie tak.

hit 22.03.2019 11:27
Dlaczego blokujecie komentarz bo niewygodny

hit 22.03.2019 11:15
Czy w bogatych krajach starej UE gminy ogłaszają przetargi na odbiór i zagospodarowanie odpadów swoich mieszkańców, czy np. po niemieckich gminach jeżdżą polskie, francuskie czy z innych krajów śmieciarki? Czy w ogóle jeżdżą śmieciarki firm prywatnych czyhających na comiesięczne opłaty rodzin za śmieci? NIE! Bo w tych bogatych krajach te ustawowe zadanie samorządów gminy wykonują bez przetargów poprzez własne firmy, po kosztach własnych w tak zwanym systemie „in house” a więc bez narzutów na realizację misji, którą dla obcych firm niemunicypalnych jest pomnażanie swoich zysków… Tym bardziej prawo nie zezwala tam na to aby comiesięczne opłaty municypalne tworzyły zyski transferowane za granicę… To tak zwane „urynkowienie” gospodarki odpadami – czyli dokonane pod koniec XX wieku wpuszczenie tych co chcieli kręcić lody na odpadach do wykonywania ustawowych zadań własnych samorządów jest praprzyczyną obecnej drożyzny! W krajach z „in house” deponowanie odpadów na składowiskach jest w zaniku… Pojęcie dzikich wysypisk jest nieznane – podobnie porzucenie odpadów przez niewypłacalnych sprawców… Mimo tego, wciąż wiele osób nie zdaje sobie sprawy z tego, że polskie rodziny wnoszą już większe opłaty od bogatych rodzin na przykład niemieckich…

Nilu 26.03.2019 00:17
W Niemczech wywóz śmieci kosztuje 52 euro za jedną osobę, 154 za cztery osoby.

do Nilu 26.03.2019 08:06
52 euro miesięcznie, czy rocznie? A ile Niemiec zarabia netto miesięcznie?

Nilu 26.03.2019 09:35
Rocznie, oczywiście.

szturmem 22.03.2019 10:18
Jedyna rada, mniej konsumować. Żrecie na potęgę, wszystko opakowane po pińć warstw, potem żale nie wiadomo do kogo. Poza tym - nie chcę być złośliwy ale - SAVE TH PLANET! CHROŃMY PLANETĘ! Chcieliście zachodu, to go macie w pełnej krasie. Teraz będziecie pakować nie tylko do miejskich koszy po zmroku, to i po lasach. SAVE THE PLANET!

Mieszkaniec 22.03.2019 09:41
Skądś trzeba wziąć na te programy pornograficzne.

Opinie

26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

Dziś jest piątek, 26 czerwca, sto siedemdziesiąty siódmy dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.15, zajdzie o 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Dawid, Jan, Jeremi, Jeremiasz, Paweł i Pelagia. Data dodania artykułu: 26.06.2026 08:23
26 czerwca w kraju i na świecie. Od Batorego i „nocy paskiewiczowskiej” po ONZ, Teleexpress, The Clash i szkolne świadectwa

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?

Zakończenie roku szkolnego powinno być świętem uczniów, nauczycieli i rodziców. Powinno pachnieć wakacjami, świadectwami, kwiatami niesionymi trochę z wdzięczności, a trochę z tradycji. Powinno być momentem, w którym młody człowiek słyszy: „dobrze pracowałeś, odpocznij, idź dalej”. Tymczasem coraz częściej szkolna sala gimnastyczna zaczyna przypominać nie tyle miejsce edukacji, ile scenę objazdowego teatru politycznego. Z dekoracją z biało-czerwonych flag, z mikrofonem w ręku, z obowiązkowym przemówieniem i z tą dobrze znaną lokalną przypadłością: polityk musi być wszędzie, nawet tam, gdzie nikt go nie zamawiał. Data dodania artykułu: Wczoraj, 14:59 Liczba komentarzy: 4 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 5
Samochody z USA z bogatym wyposażeniem - dlaczego wersje amerykańskie często różnią się od europejskich? Zdrowie ile cię trzeba cenić ?!! Dyskopatia Prognoza pogody na 27 i 28 czerwca. Tomaszów pod czerwoną lampą upału Ponad milion złotych na ratowanie zabytków w powiecie tomaszowskim. Od Krzemienicy po Inowłódz Rowerem do Skansenu i Grot. Tomaszów Mazowiecki z nową inwestycją turystyczną za 120 tysięcy złotych Jaki hotel SPA w łódzkiem wybrać na weekendowy relaks Ponad 6,2 mln zł z KPO dla szpitala onkologicznego w Tomaszowie. Dane, sztuczna inteligencja i bezpieczeństwo pacjentów Kiedy najlepiej umówić wymianę opon w Warszawie Czerwony pasek, czyli polska szkoła w krzywym zwierciadle. Nagradzamy oceny, a potem udajemy, że nie o oceny chodzi Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Jaki hotel blisko Łodzi wybrać na spokojny wypoczynek Ruszył nabór do Akademii TMF Tomaszów Mazowiecki. Małe kroki, wielkie piłkarskie marzenia
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Zdziwiony Treść komentarza: Niech mi ktoś wytłumaczy, jak można glosować za udzieleniem bądź nie absolutorium Zarządowi powiatu, który powołano w tym roku i nie realizował budżetu, będącego przedmiotem oceny Rady za ubiegły rok. Jak mnie pamięć nie myli przez cały rok budżetowy 2025 Zarząd powiatu był inny i to oni powinni być oceniani. Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Pit Treść komentarza: W koncu madry artykul. Zgadzam sie w 100% Bycie radnym, miejskim czy powiatowym, to sluzba mieszkancom. Dlatego do samorządu powinniśmy wybierać ludzi z doświadczeniem zawodowym, niezależnych finansowo, mających własne firmy. Niezależnie od barw partyjnych. Źródło komentarza: Kruk krukowi mandatu nie wygasi. Sprawą Pauliny Sochy zajmie się wojewoda Autor komentarza: Monika Treść komentarza: Nie mają kompetencji czy kwalifikacji ale plecy u rozdającego posadki, by przytulać co miesiąc ogromne wynagrodzenie jak na Tomaszów. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: woody Treść komentarza: poprosze o taka analize dla UJAZDU Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: JuZek Treść komentarza: A żem myślał, że Pan Mariusz jesr na L4. Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy? Autor komentarza: Leon Treść komentarza: Sam się wprosił, aż się zapocił. Był w kilku szkołach (biegiem). Cieszta się, że Macierewicza nie przyprowadził :-) Źródło komentarza: Szkoła czy polityczna scena? Uczniowie, czy publiczność dla partyjnych działaczy?
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama