Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Poniedziałek, 8 sierpnia 2022 03:13
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Mój 4 czerwca

Pamiętam ten dzień jak dziś. Głosowałem w "Tomie". Tam był mój lokal wyborczy. Poszedłem z Rodzicami. W okręgu piotrkowskim do sejmu kandydowała z drużyny "Lecha" Teresa Zalewska. Na nią głosowaliśmy. Po wielu latach miałem zaszczyt zasiadać z nią w Radzie Miejskiej.
Mój 4 czerwca

I jeszcze była lista krajowa. Kto to pamięta? Wybór był trudny. Jeden z uczciwszych - Mikołaj Kozakiewicz. Trochę się wykłóciłem z rodzicami o głosowanie na Kozakiewicza. Później został Marszałkiem kontraktowego Sejmu. Napisał też ciekawą książkę „Byłem marszałkiem kontraktowego Sejmu”. Jestem dumny, że brałem udział w tych wyborach.

 

Po wielu latach będąc radnym wróciły do mnie te wybory. Tomaszowska Platforma z inicjatywy Grzegorza Haraśnego zgłosiła projekt uchwały, nazywający skwer przy Barlickiego nazwą „Wyborów 4 czerwca”. To chyba jedyna uchwała upamiętniająca te wybory w Polsce. Tomaszów uczcił ten dzień godnie.

 

To był rzeczywiście „kontrakt”. Solidarność (nie mylić ze związkowcami) poszła na układ z komunistami. To była trudna, ale odważna decyzja. Dzięki temu, bez rozlewu krwi, udało się wyjść z komunizmu. W porównaniu z tym co działo się w Rumunii czy w nawet w NRD, była to mądra decyzja. Przede wszystkim narodziło się wtedy społeczeństwo obywatelskie. Ludzie poszli do wyborów wolni. Nie było list układanych przez PZPR. I co ważne. Byliśmy tylko MY i ONI. Nigdy wcześniej ani później Polacy nie zjednoczyli się przeciw systemowi totalitarnemu. Zawsze z dumą będę wspominał te wybory i dziękował Bogu, że pozwolił mi w nich uczestniczyć.
 

 


 

Tadeusz Adamus, wiceprzewodniczący Rady Miejskiej, jako pierwszy odpowiedział na naszą propozycję skierowaną do radnych, aby podjęli publiczny dialog z wyborcami za naszym pośrednictwem. Gratulujemy odwagi i zachęcamy pozostałych Państwa do współpracy z portalem.  


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
kiki 07.06.2009 08:27
W uzupełnieniu wiedzy do nr.23 należy również nieco póżniej dokonac wpisu: najpilniej strzezone tajemnice kc pzpr tylko pare stron ale jakie super.

kiki 06.06.2009 20:24
By mieć coś do powiedzenia i prowokować Oko...mister Adamo wpisz sobie; najtajniejsze tajemnice kc pzpr miłej lektury,a jest o co boje toczyć jak to robi Oko....no i ja z dziadziem.

ok 06.06.2009 10:29
dla p. TADEUSZA sukces,praca w spółce i dwie rady nadzorcze. podatki nasze kasa JEGO nie mala.

Oko 05.06.2009 13:30
Kończę Panowie -oszczędzę wam wstydu.Nie macie argumentów.Traktuję to jako białą flagę jak pisze Kiki.

kiki 05.06.2009 12:47
o,ho ho...a ja bym ją ciągnęła w nieskończoność,dopóki cała prawda nie wypłynie z mrocznej przeszłości kłamstwa. A jakie ciekawe wątki histori dotąd nieznanych poznać można. No ale,jesli tak ma być jak w-ce Adamo sobie życzy to niech wywiesi białą flagę.

Tadeusz A. Adamus 05.06.2009 11:35
Czy możemy zakończyć tą idiotyczną dyskusję? Dla oko te 20 lat to porażka, dla mnie sukces. Niech tak zostanie. Właśnie na tym polegała ta walka, że każdy z nas może mieć swoje zdanie. Nawet OKO i Kiki!

Oko 05.06.2009 11:17
A Pani Komisarz Huebner z jakiego ugrupowania kandyduje? Czy czasem nie z PO.Pani Huebner-16 lat w PZPR,ileś tam w SLD,tatuś Pułkownik MSW za komuny,rodzina zasłużeni starzy stalinowcy. Ale także nie podoba mi sie Pan Ryś Czarnecki(chociaż jak pamiętamy z filmu "Miś"-wszystkie Ryśki to fajne chłopaki). Pan Ryś był w ZCHN,AWS,Samo bronie,a teraz PiS.Takie to "elyty"

Oko 05.06.2009 10:03
Ad.15 Gdzie napisałem że Cimoszewicz był Premierem jako członek PO-czytaj kolego uważnie i nie wyzywaj mnie bo Ja tego nie robię a to bardzo łatwe i mam duże pod tym względem możliwości.

kiki 05.06.2009 09:18
oko...po takim wykładzie Adamo krew zaleje. Prawda może go zabić.

Nos 05.06.2009 09:17
Wiesz co Oko wymiar Twojej głupoty, niewiedzy i ignoracji wyraża sięw tym, że Cimoszewicz kandyduje z PO do Europarlamentu, a wcześniej z PO był premierem RP. Wg mnie piszesz na kacu lub naprawdę jesteś totalnym nieukiem. A Ty Tadek daruj sobie dyskusje z facetem co uważa, że Cimoszewicz był premierem PO i kandyduje z niej do EU. Pfff.... A ztego, ze zarobil bardzo duzo kasy to domniemywam, ze Oko jest czescia spisku elit i zydow + niemców przeciw polakom...

Oko 05.06.2009 09:07
Sądzę Panie Tadeuszu że źle mnie Pan ocenia.W życiu jak to Pan określa "wyszło mi" bardzo dobrze przez co jak rozumiem określa Pan stronę materialną.Mam rodzinę,ładny dom w dobrej dzielnicy,dwa dobre samochody plus samochody żony i dzieci,konto w banku,widziałem i zjeździłem cały świat.Nie w tym rzecz.Nie tylko dobrobyt materialny jest istotny.Kontrakt czy jak Pan pisze "układ "na jaki Pana zdaniem poszła Solidarność z komunistami był niczym innym jak zdradą interesów zwykłych ludzi na których grzbietach lewica laicka doszła do władzy i pieniędzy.Prawdziwej Solidarności z 1981 roku tam nie było( może tylko TW Bolek).Ówczesne kierownictwo Solidarności było wyselekcjonowane przez SB z gen.Kiszczakiem na czele i tak dobrane aby było wygodne dla komunistów.To jest praprzyczyna większości kłopotów w dzisiejszej Polsce-brak lustracji,dekomunizacji,brak kary dla morderstw SB,zawłaszczenie gospodarki i majątku narodowego przez nomenklaturę partyjna,bezrobocie i pojawienie się obszarów biedy,krach i ruina służby zdrowia od 20 lat.Przystąpienie Polski do UE na złych warunkach co nieuchronnie prowadzi do "miękkiej" utraty niepodległości,popadanie Polski w zależność od Niemiec wobec których postawa Tuska i PO jest służalcza i serwilistyczna jak kiedyś wobec ZSRR(dlaczego w tym roku w maju nie obchodzono klęski Niemiec?).Niemcy przerzucają na Polskę winy za swoje zbrodnie wobec żydów i za rozpętanie wojny przy biernej postawie i braku protestu Premiera Tuska.Polityka PO wobec Niemiec jest kompromitacją i hańbą dla Polski.Strategiczny sojusz Rosji i Niemiec jest przede wszystkim wymierzony w Polskę-kto tego nie widzi jest ślepy. Układ Niemcy-Rosja służy utrzymaniu nas w ryzach.Jeśli Pan uważa się za człowieka któremu w życiu "wyszło"i tylko to jest ważne, a nie dostrzega ewidentnego zła i zagrożeń dla Polski które są wynikiem "układu" z komunistami już w niedługim okresie może być Pan zdziwiony rozwojem wydarzeń.Chyba że dla Pana najważniejszy jest własny majątek i własny interes tak jak dla dawnej elity władzy w PRL która też patrzyła na to czy jej w życiu "wyszło" ,bo przecież z Polską nic nie można było zrobić-było ZSRR i nic nie mogło się zmienić.Czas pokazał że było inaczej.Społeczeństwo Obywatelskie niestety nie narodziło się w Polsce i go nie ma-to tutaj komunista Kwaśniewski dwa razy wygrywał wybory, agent Rosji Oleksy był Premierem,a potomek morderców stalinowskich komunista Cimoszewicz z list PO kandyduje na europosła a wcześniej był Premierem. Co będzie dalej czas pokaż.Obawiam się że czasy dla Polski nie będą dobre ,a czas rządów PO już dziś widać że jest fatalny.Tak że 4 czerwca i okrągły stół nie jest i nigdy nie będzie świętem niepodległości co wczoraj sztucznie było nagłaśniane, czas bezlitośnie to zweryfikuje tak jak zweryfikował m.innymi mit Lecha Wałęsy.

kiki 05.06.2009 08:44
A dziadzio kazał odpisać,że każdy genetycznie czerwoną zarazą porażony zawsz będzie czuł sie obrażony.

Tadeusz A. Adamus 05.06.2009 00:06
i TAK mi Cię żal kiki, facet bez jaj. Jeszcze raz mnie obraź!

kiki 04.06.2009 22:12
[email protected] i pycha Cię rozwali i niechybnie zgubi. A o czym z Tobą pogadać ktoś może z historii ostatnich lat?... Historia zostanie dopiero napisana i opisana i to bez ściemy. Ale by było to rzetelne i uczciwe spojrzenie,należy najpierw otworzyć wszystkie dostępne archiwa MSWiA !!! Poznać wszystkich zdrajców i bandytów żydokomuny. ŻYDOKOMUNY pod szyldem "SOLIDARNOŚĆ". Ni e zrobiono tego do dziś a więc o czym tu dyskutować?...Mutantem jesteś?...może już Cię przekabacili cooo?....za stołeczek...tak lub nie?....

Tadeusz A. Adamus 04.06.2009 16:26
Hmm! Oko. zapraszam na dyskusję. Właśnie to jest min. zdobyczą tego czasu. Ty możesz mieć swoje poglądy a ja swoje! I nikt za to nie wsadza. Przykro mi, że i w życiu nie wyszło i masz do wszystkich pretensje. Ale uwierz mi. Nie warto! Zawsze jest tak, że raz jest gorzej, ale potem świeci słońce! Pozdrawiam. I zapraszam do dyskusji o historii. Kontakt przez redakcję portalu.

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022
41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 4 września br. ulicami miasta Tomaszowa Mazowieckiego po raz 41. zostanie przeprowadzony bieg im. Bronisława Malinowskiego. Uczestnicy zawodów będą rywalizować podczas Biegu Głównego na dystansie 10 km.Celem wydarzenia jest uczczenie pamięci Bronisława Malinowskiego - wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwie (1980). Zawody będą również popularyzować bieganie jako powszechnie dostępną formę rekreacji oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.Start i meta zostaną przeprowadzone na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.Program wydarzenia:• 8 - 8.45 – Przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów i kart startowych w biurze zawodów;• 9 - Otwarcie• 9.10 – Bieg Rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej;• 9.25 – Quiz z nagrodami;• 9.40 – Bieg Główny;• Dekoracja – po zakończeniu biegu.Uczestnictwo:Bieg Rekreacyjny: - w biegu mogą uczestniczyć osoby bez ograniczeń wiekowych.- wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu są zobowiązani do wypełnienia i podpisania deklaracji uczestnictwa (dostępna także w biurze zawodów).- podpisując deklarację, uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w biegu i że bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność.- za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.- każdy uczestnik powinien posiadać kartę startową.Bieg Główny na 10 km – każdy uczestnik musi posiadać ubiór sportowy, czytelnie wypełnioną kartę startową lub numer startowy oraz oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Udział w Biegu tylko dla zawodników od 16 roku życia (posiadających zgodę rodzica/opiekuna prawnego). W Biegu obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny.Zgłoszenia: - w Biegu Rekreacyjnym zgłoszenia uczestników oraz wpłaty należy dokonać w dniu imprezy w biurze zawodów (nie na konto organizatora). Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane będą do godz. 8:30. Opiekun grupy zobowiązany jest do posiadania listy zawodników oraz wymaganych do biegu deklaracji.- zgłoszenia do Biegu Głównego na dystansie 10 km przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 31 sierpnia 2022 roku. - wpisowe należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia, w przeciwnym razie zgłoszenie zostanie anulowane.- zgłoszenia do Biegu Głównego przyjmowane będą również w dniu imprezy w godz. 800 – 845 (w przypadku wolnych miejsc do określonego limitu) w biurze zawodów.UWAGA! Wszyscy uczestnicy biegu na dystansie 10 km muszą zgłosić się do biura zawodów w celu weryfikacji i pobrania numeru startowego. Zawodnik podczas weryfikacji powinien posiadać dowód tożsamości.LIMIT zgłoszeń w biegu na 10 km – 300 osób. W przypadku wyczerpania się limitu zgłoszeń do 15 sierpnia 2022 roku organizator może zwiększyć limit. O limicie zgłoszeń do biegu decydują dokonane wpłaty na konto organizatora.Wpisowe: - uczestnicy Biegu Rekreacyjnego – 5 zł płatne w dniu zawodów przy zapisach,- uczestnicy Biegu Głównego – 60 zł przy wpłacie dokonanej do 31 sierpnia 2022 roku. W dniu zawodów 80 zł.Klasyfikacja: w Biegu Rekreacyjnym nie będzie prowadzona klasyfikacja.W Biegu Głównym prowadzona będzie klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet oraz klasyfikacja w następujących kategoriach wiekowych:• kobiety i mężczyźni 16-19 lat;• kobiety i mężczyźni 20-29 lat;• kobiety i mężczyźni 30-39 lat;• kobiety i mężczyźni 40-49 lat;• kobiety i mężczyźni 50-59 lat;• kobiety i mężczyźni 60 lat i powyżej.Nagrody i wyróżnienia: Bieg Główny - wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy;- zwycięzcy w klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i bony upominkowe:1. w klasyfikacji generalnej mężczyzn: I, II, III miejsce;2. w klasyfikacji generalnej kobiet: I, II, III miejsce;3. w klasyfikacji najlepszy mężczyzna mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce;4. w klasyfikacji najlepsza kobieta mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce.• Zawodnicy, którzy zajmą I, II i III miejsca w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i dyplomy.• Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale oraz będą mieć możliwość wydrukowania dyplomu.• Najstarszy uczestnik i uczestniczka, który ukończyli bieg otrzymują bony upominkowe i dyplomy.Bieg rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej z okazji 55. rocznicy śmierci twórczyni pedagogiki specjalnej, która w swojej pracy kierowała się mottem: „Nie ma kaleki – jest człowiek”. Przez całe życie zawodowe walczyła o to, by zapewnić dzieciom z niepełnosprawnościami jak najlepsze warunki do rozwoju. Zakładała szkoły specjalne i kształciła nauczycieli. Z okazji jubileuszu stulecia utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, którego założycielką i patronką jest Maria Grzegorzewska, Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej.Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają dyplomy. Wśród nich przeprowadzony zostanie quiz z nagrodami (nagroda główna – rower).We wszystkich sprawach dotyczących imprezy prosimy kontaktować się z biurem głównego organizatora, które mieści się w Tomaszowie Mazowieckim:Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl”, 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Niska 81 tel. 512 993 041 e-mail: [email protected] 41. Ogólnopolskiego Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego oraz trasa Biegu Głównego w załącznikach.Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.09.2022 09:00 – Data zakończenia wydarzenia: 04.09.2022 17:00
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: SiduTreść komentarza: Przydałby się ogrodzony park dla psów.Data dodania komentarza: 07.08.2022, 16:46Źródło komentarza: Co byście tutaj zmieniliAutor komentarza: AgaTreść komentarza: To jest droga pełna absurdów. Ścieżka rowerowa kończy się przed Grotami, ale szlak rowerowy teoretycznie biegnie dalej. Wąsko tam, dziurawo i spacerowicze wkurzają się na wiecznie dzwoniących rowerzystów, którzy teoretycznie jadą po chodniku i pierwszeństwa absolutnie tam nie mają, a wręcz nie powinni pojawiać się tam w ogóle.Data dodania komentarza: 07.08.2022, 13:21Źródło komentarza: Jaki to ma sens - pyta czytelnik portaluAutor komentarza: TedTreść komentarza: Przy dzisiejszych przepisach kilku przestępców nie uzbrojonych mogą cię pobić gołymi rękoma na śmierć a ty mając broń jeśli jej użyjesz w obronie własnej zostaniesz przestępcą . co za prawo ?Data dodania komentarza: 07.08.2022, 10:32Źródło komentarza: Łatwiejszy dostęp do broni. Pozwolenie na wyciągnięcie rękiAutor komentarza: RalfiTreść komentarza: wpierw zmienić przepisy obrony koniecznej skoro przy aktualnych przepisach strach się bronić .Data dodania komentarza: 07.08.2022, 10:27Źródło komentarza: Łatwiejszy dostęp do broni. Pozwolenie na wyciągnięcie rękiAutor komentarza: StevenTreść komentarza: a tw nadal twierdzi że jest ofiarą. Pisze że uwielbia szkalowanie , wyrzucanie, deptanie . Człowieku o czym ty piszesz ? Zero , zero , zero , zero wszystkiego . Masz szansę się oczyścić i wytłumaczyć - zrobisz ten krok i odpowiesz na wszystkie pytania ?Data dodania komentarza: 06.08.2022, 21:18Źródło komentarza: TW Robert, czy Tomasz Zdonek? Ujawniamy dokumentyAutor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Dobrze to czytać. Kolejny generał z 25 BKPow. z Tomaszowa Maz. A jeden już jest w samym czubie polskich sił zbrojnych. I co wy NA TO, wrogowie Polski z tzw. totalnej opozycji - palanciarze?Data dodania komentarza: 06.08.2022, 19:25Źródło komentarza: Generalskie szlify dla Mariusza Pawluka. Prezydent wręczy nominacje
Reklama
Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022 Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar!
Reklama
Reklama
a