Dobre posiłki w szpitalach sfinansuje NFZ
Łódzki NFZ zakończył 31 grudnia 2023 r. rekrutowanie szpitali do pilotażowego programu Dobry posiłek. Ze wsparcia finansowego na przygotowanie #dobregoposiłku skorzystają 33 szpitale w Łódzkiem. Łódzki NFZ na #dobry posiłek wyda w tym półroczu 35 mln zł. Posiłki mają być smaczne, świeże, ma być w nich więcej owoców, warzyw i świeżych produktów, jakości jedzenia ma dopilnować dietetyk zatrudniony przez szpital. Celem pilotażu jest lepsze żywienie pacjentów i łatwiejszy dostęp do porad żywieniowych udzielanych przez dietetyków. Fundusz przeznacza na poprawę diety pojedynczego pacjenta w szpitalu dodatkowe 25,62 zł dziennie. To pieniądze, które uzupełnią kwotę dotychczas przeznaczaną przez placówkę na karmienie chorych. Śniadania i obiady oraz 7-dniowe jadłospisy można codziennie oglądać na stronach szpitali w Łódzkiem.
08.01.2024 11:38
2
1