Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 10:44
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Ratownik za dychę

Ratownicy medyczni, to personel, który należy do najbardziej zaniedbywanego w całym systemie służby zdrowia. Ludzie pracujący często w warunkach bezpośredniego zagrożenia życia pacjentów zarabiają 12-14 złotych brutto za godzinę. Taka rzeczywistość, to nie tylko tomaszowskie realia.

- W Tomaszowie zarabiałam 12 złotych na godzinę brutto. Musiałam odejść i poszukać innej pracy, bo z tej nie dało się utrzymać rodziny. By zarobić 2500 tysiąca złotych musiałam pracować 300 godzin w miesiącu. Teraz jestem w Łodzi i mam ponad dwukrotnie wyższą stawkę. Zarabiam więcej niż w Tomaszowie biorą tylko 15 dyżurów - opowiada ratowniczka medyczna.

Skany podobnych umów otrzymujemy na skrzynkę mailową NaszTomaszow.pl. Kwoty widniejące na nich to faktycznie stawki na poziomie kilkunastu złotych. Ratownicy więc ratują się jak mogą. Pracują równocześnie w innych placówkach albo na szpitalnych oddziałach. Większość z nich na umowach śmieciowych.

- Trudno sobie to wyobrazić, że ratować czyjeś życie, przyjeżdża ktoś, kto przepracował właśnie kilkanaście godzin na dyżurze w innym miejscu - mówi drugi z ratowników i wylicza, że pracując 165 godzin (etat) pomnożone przez 12 zł i jeszcze od tego roku opłacone pełne składki zdrowotne, oraz że odjąć należy koszty ubrania, ubezpieczenia OC, które na umowie śmieciowej każdy sam musi opłacić. - Może i wyjdzie 2200 netto jeśli w pracy będziemy siedzieć 350 godzin - dodaje.

Ratownicy podkreślają, że jest ich w Polsce około 15 tysięcy, w większości osób, które kochają to co robią.  Nie kryją rozżalenia, że podwyżki wynagrodzeń otrzymały służby mundurowe i pielęgniarki, a ich zawód został pozostawiony sam sobie i jest traktowane jako zło konieczne.

Rzeczywiście pielęgniarki wywalczyły sobie w ostatnim czasie 1600 złotych podwyżki wynagrodzenia brutto, jaką otrzymają na przestrzeni kolejnych 4 lat. O ratownikach zapomniano. Trudno nie odnieść wrażenia, że środowisko pracowników służby zdrowia w Polsce nie należy do najbardziej solidarnych. Każda z grup zawodowych dba wyłącznie o własne interesy.

Rzecz w tym, że ratowników nie ma kto reprezentować. Pracownicy na umowach zlecenia (umowy na wykonywanie świadczeń zdrowotnych, należących do kompetencji ratownika w Ratownictwie Medycznym i Transporcie Medycznym) pozbawieni są reprezentacji związkowej.

Prezes Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, Konrad Łukaszewski twierdzi jednak, że najniższa stawka to 14 złotych. Jednak ratownicy otrzymują także 17, a nawet 23 złote za godzinę pracy.

- Wiemy jak działa pogotowie ratunkowe w Łodzi. Jest tak, że niektóre karetki nie zjeżdżają w ogóle do bazy podczas dyżuru. U nas tej pracy jest dużo mniej i jest o wiele lżejsza. Są mniej skomplikowane przypadki i dużo mniejsze odległości, jeśli chodzi o dojazd do pacjenta. Stąd ta kwota i to jest moje jedyne wytłumaczenie - mówi prezes.

Według danych przedstawianych przez Zarząd spółki ratownicy w Tomaszowie zatrudniani są na podstawie umów zlecenia, o pracę i kontraktowe. Stosunek ich wynosi mniej więcej 50/50 procent. Przy umowach zlecenia i kontraktowych stawka wynosi 14-22 złotych za godzinę. Ratownik zatrudniony na umowie o pracę zarabiać 1700-1800 złotych brutto miesięcznie wynagrodzenia zasadniczego. Do tego dochodzić ma 300 złotowa premia i 40 złotowy dodatek za dyżur nocny. Średnia pensja netto to około 1900 złotych.

- Starsi pracownicy na umowach o pracę zarabiają godziwe pieniądze ale jest ich coraz mniej, odchodząc na emeryturę zatrudnia się ludzi na umowy śmieciowe - mówią ratownicy.

Zarząd szpitala podkreśla wprowadzone zmiany organizacyjne. W samochodach zamontowano GPS. Urządzenia monitorują nawet czas otwierania wlewu paliwa. Efektem są oszczędności na poziomie 8 tysięcy złotych miesięcznie na samym paliwie. Prezes Łukaszewski twierdzi, że niczego nie sugeruje, ale przyczyn niezadowolenia może być wiele. 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

xxx 25.02.2016 21:09
Panie Mariuszu zapraszamy jutro na godz 12 na spotkanie ratowników z prezesem. Z nieoficjalnych informacji wiadomo że powie "bardzo mi przykro, pieniędzy nie ma" tylko czemu nowy ratownik, prywatnie kolega pana dyrektora od spraw medycznych został zatrudniony bez żadnego konkursu ze stawką 20 zł brutto (sam pokazywał umowę) Może Pan jest w stanie to wyjaśnić ? Bo my nie możemy sie odezwać kompletnie.

prezes pokazał Wam drzwi 28.02.2016 07:58
http://szpitalwtomaszowie.pl/n...ode/652

do Boba budowniczego 09.02.2016 20:58
idąc tokiem myslenia i rozumowania pana prezesa takie wypadki nie maja prawa wydarzyć sie w Tomaszowie.Owszem w Łodzi ale nie w miescie takim jak Tomaszów.Tutaj sie tylko leży i nabija kieszenie kasa,bo przecież 12 zł/godz to znakomite wynagrodzenie..A tak poważnie to fajnie jak ktoś stojacy obok potrafi docenic nasze zaangażowanie w stosunku do pacjenta w odróżnieniu do samych przełożonych.Pozdrawiam

Bob budowniczy 09.02.2016 19:15
wczoraj widziałem jak ci za "dyche" uratowali na budowie pracownika który spadł z wysokości i przestał oddychać.Ja na koparce mam 16zł i czas na internet w telefonie.Widziałem pasje i determinacje w tych ludziach brawo dla tych 4 ratowników

Ola 09.02.2016 17:24
Mojemu znajomemu uratowali życie. Jeśli jest tak, jeśli mają takie wynagrodzenie, takie śmieciowe umowy i warunki pracy to ja jako mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego mówię kto za to odpowiada ? Panie Starosto, tu bardziej do Pana pytanie. Czy naprawdę szpitalem mają zarządzać ludzie z Łodzi które promuje w szpitalu swoje kolesiostwo ? O co tu chodzi ? Czy dla Was pracownicy są zerem ? Czytając te komentarze przecieram oczy i nie dowierzam. Gdzie są tomaszowscy lekarze ? Co się dzieje ze szpitalną kadrą ? Dlaczego ,,koledzy,, ? Pana Prezesa są lepiej wynagradzani i skoro wg Prezesa lepiej się zarabia w Łodzi to im opłaca się dojeżdżać do Tomaszowa... ? Czy to jest prywatny folwark ? Panie Starosto ???

obserwator 08.02.2016 21:27
Praca nie hańbi, ale wynagrodzenie za nia otrzymywane już tak!!!

Pacjent 08.02.2016 21:11
Takie warunki dla takich pracowników, czy to dobry start w przyszłość?? Popieram ich dążenia w 100% i myślę, że wszyscy którym pomogli podzielają moje zdanie. JESTEM Z WAMI!!!

potencjalny zlodziej ropy 08.02.2016 21:07
Pan kierownik jest po tych samym pieniądzach co i Pan prezes.Pan kierownik nie ma żadnego doświadczenia w tej dziedzinie.Karierowicz na jakiś czas a dokładnie do czasu zmiany ekipy rządzącej.Co go interesuja jacys tam ratownicy.Grunt ze sam kasiorke trzepie i pewnie nie zarabia 2 tysiące.Pracuje juz w tym interesie kilkanaście lat i takiego balaganu jak jest teraz to nie bylo.

Pracown7k 08.02.2016 20:11
A co na to nasz jaśnie panujący pan kierownik i jego zastępca jak się do tego odnosią. I w ogóle jak ktoś może być swoim kierownikiem i podwładnym jednocześnie. A pan kierownik przyszedł do nas z bardzo wielkim doświadczeniem w branży medycznej. Rewelacja.

Medyk 08.02.2016 19:57
Sprawa z etatami wygląda tak, że kiedy ratownik-medyczny składa podanie o etat to jest cisza, podanie ginie.... A kiedy podanie składa kolega Pana Starosty Powiatu tomaszowskiego (najkrócej pracujący kierowca w NŚPL) umowę o pracę dostaje od ręki i jeszcze wprowadza swoje reformy, a ze znajomością z Panem Starostą wcale się nie kryje.

M 08.02.2016 13:00
Widzę, że niektóre niewygodne komentarze też same znikają z tej strony.

ramzes 06.02.2016 22:24
Zaraz, zaraz. Pan Prezes ujawnia całemu światu treść umów pomiędzy zakładem pracy a pracownikiem, czyli np zarobków... Ok, jak wybrańcy mają 22 czy 23 a reszta dychę mniej to jak wytłumaczyć dysproporcje ? robią to samo... Panie Prezesie ? Kontrola nfz, inspekcja pracy na dzień dobry. Wiemy jak jest.

xxx 06.02.2016 17:40
23 zl to chyba ma ten nowy specjalista z Łodzi który od początku swojej kariery jeździl tylko na karetce przewozowego. Po 1 wyjeździe w Tomaszowie wyszedł z karetki i poleciał do swojego kolegi Szyszowa dyrektora od spraw medycznych żeby powiedzieć że kierowca gwałtownie zachorował bo pieszy mu wbiegł na pasy i że niby z tego powodu dziecko transportowane uderzyło głową o ścianę, czego nawet nie potwierdziła matka dziecka która różniez była w karetce. Więc wnioskuję że 23 zl to mają pana prezesa "Obserwatorzy ". Tak chcecie budować tu zgrane zespoły. To tego gościa nikt nie ma zamiaru się odezwać i ręki mu nikt nie poda a niby ma tu pracować. Po prost FRAJER

do prawdy post nr.24 06.02.2016 17:22
Kobieto nie pisz bzdur jak się nie orientujesz, w Tomaszowie jest kilka poradni prywatnych które posiadają ambulans i osoby które w nim jeżdżą są ubrani w podobne stroje do naszych. W karetkach są zamontowane GPS-y i nikt by sobie nie pozwolił na takie chodzenie po sklepach bo każdy ruch jest widoczny przez dyspozytora. A oni po załatwieniu spraw służbowych załatwiają prywatne.A w tomaszowskim pogotowiu nie ma takich sytuacji.My nie mamy tak dobrze jak Straż Pożarna gdzie podczas służby jeżdżą grać w piłkę wozami bojowymi na halę balonową.

Ratowniczyna 06.02.2016 15:17
Swoją wypowiedzią Pan Prezes udowodnił za kogo nas uważa..dla Niego jesteśmy nikim tak samo jak dla całej świty T.C.Z a wręcz jestem w stanie stwierdzić MAFII,która przyszła dorobić się naszym kosztem.Nie ma się co unosić trzeba stąd uciekać jak najszybciej się da a oni niech sobie zatrudniają całe tanie towarzystwo,które nigdzie indziej nie może znaleźć pracy bądź zostali z niej zwolnieni bo jak wiadomo pracować w naszym zawodzie nie każdy powinien.Przykłady takich osób mamy zarówno w Pogotowiu jak i na SOR-ze.Jak wiadomo konkurs na nowy kontrakt w Pogotowiu jest już przesądzony,kwestia ok 2 lat i nie będzie tutaj stacji..

do prezesiiny!!! 06.02.2016 13:46
Oskarżając nas o złodziejstwo stałeś sie dla mnie ZEREM!!!!!!!!!!!!Nie masz prawa oceniać naszej pracy bo nie masz bladego pojęcia na czym polega ratownictwo! no chyba ze z telewizyjnego serialu:)zapraszam do karetki np.na weekendowy dyżur i wtedy ocenisz nasze zajęcie.Twierdzisz ze w Tomaszowie nie ma tak cięzkich przypadków jak w np w Łodzi????Człowieku kompromitujesz sie na całej lini!!!Czyli co???? w Tomaszowie nie ma reanimacji,nie ma wypadków masowych komunikacyjnych,nie ma poparzonych,nie ma amputacji kończyn,nie ma zawałow,udarów itp??????Miej odwage i przyjdz do pogotowia i pokaz palcem kto ze "starych"ratowników ma 23 zl na godz .Dobrze wiesz ze takie stawki maja jedynie twoi nowo przyjeci kolesie z Łodzi.Sprzęt na jakim pracujemy daje wiele do życzenia plus ciągle braki!!!!Byłeś i widziales nasze warunki socjalne w srodku???Chetnie sie z toba zamienimy na ten ciagly zaduch w pokoju,smród w toalecie,ciagle zapychajaca sie kanalizacja.Musiało cie zaboleć widocznie jak jeden z ratownikow w wigile życzył waszej elicie tych samych zarobkow co my,tylu przepracowanych godzin w miesiacu kosztem rodziny a teraz odgrywasz sie na pracownikach.Mam nadzieje ze twoja kariera dobiegnie niebawem końca w TCZ a twoje nazwisko zostanie na długo w naszych pamieciach.Z ratowniczym pozdrowieniem.Twoj "tani"pracownik.

Opinie

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników

LexisNexis Protégé™ Poland pomaga polskim prawniczkom i prawnikom sprawniej realizować złożone czynności prawne dzięki intuicyjnej automatyzacji i odpowiedzialnej sztucznej inteligencji. Data dodania artykułu: 18.06.2026 14:31
LexisNexis wprowadza LexisNexis Protégé™ Poland i przyspiesza automatyzację zadań prawnych dla polskich prawników
Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Kino Konesera: Czytając Lolitę w Teheranie

Seans w ramach Kina KoneseraZapraszamy na pokaz filmu Czytając Lolitę w Teheranie w czerwcowym repertuarze cyklu Kino Konesera. To poruszająca opowieść inspirowana bestsellerową autobiografią Azar Nafisi, ukazująca kobiecą solidarność, odwagę i siłę.Wydarzenie odbędzie się 22 czerwca 2026 roku w kinie Helios. To propozycja dla widzów ceniących ambitne kino, ważne tematy społeczne i wyjątkowe filmowe emocje.Po rewolucji islamskiej w Iranie, która miała miejsce w 1979 roku, ulice Teheranu patrolowane są przez obrońców moralności, a fundamentaliści przejmują kontrolę nad uniwersytetami. Kobiety muszą nosić hidżab, ich swobody są ograniczane, a lektura zachodniej literatury staje się aktem buntu. Taki stan rzeczy sprawia, że Azar Nafisi (Golshifteh Farahani), ambitna wykładowczyni literatury, rezygnuje z pracy na Uniwersytecie Teherańskim. Kobieta potajemnie zaczyna zapraszać do swojego domu grupę najbardziej zaangażowanych studentek. Razem czytają zakazane klasyki literatury zachodniej – „Lolitę” Vladimira Nabokova, „Wielkiego Gatsby’ego” F. Scotta Fitzgeralda, powieści Henry’ego Jamesa czy Jane Austen. Początkowo nieśmiałe młode kobiety stopniowo otwierają się – dzielą marzeniami, lękami, historiami miłosnymi oraz upokorzeniami związanymi z życiem w totalitarnym reżimie.Filmy prezentowane w ramach Kina Konesera to najczęściej niszowe dzieła z niebanalną fabułą i inteligentnym humorem. Wyświetlane historie mają na celu nie tylko uprzyjemnić widzowi spędzony czas w naszym kinie, ale również wzbogacić go o nowe wartości, przeżycia i walory wizualne! Filmy Kina Konesera to często dzieła uhonorowane licznymi nagrodami na festiwalach filmowych. Data rozpoczęcia wydarzenia: 22.06.2026
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie Mapa, kompas i charakter. 25 BKPow na podium Mistrzostw 12 DZ w Biegach na Orientację Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność 21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia Bezpłatne zajęcia o laktacji w Tomaszowie. TCZ zaprasza do Szkoły Rodzenia Przy Szkolnej na sprzedaż idzie nie tylko budynek. To adres z pamięcią Tomaszowa „Wewnętrzne krajobrazy” w MCK. Sztuka, która zatrzymuje na chwilę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: ETM Treść komentarza: Antoni do broni Źródło komentarza: Antoni Macierewicz z zarzutami. Chodzi o słowa o „agentach rosyjskich” w SKW
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama