Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 19 maja 2025 11:20
Reklama
Reklama

 Specjalistyczny Szpital Onkologiczny NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim podsumowuje 2021 rok

Reklama
Prawie 5 tys. pacjentów było leczonych w Specjalistycznym Szpitalu Onkologicznym Grupy NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim w 2021 roku. To o niemal 350 osób więcej niż rok wcześniej. Ponad połowa z nich to osoby, które zostały poddane chemioterapii.
Reklama

Od początku pandemii wypracowaliśmy bardzo wysokie standardy postępowania epidemicznego, które połączone z wytycznymi ogólnopolskimi stworzyły czytelny i bezpieczny system postępowania. Oprócz koncentrowania się nad bezpieczeństwem pacjentów wynikających z epidemii nieustannie podejmowaliśmy działania w szpitalach i w terenie, zmierzające do jak najszybszego postawienia diagnozy pacjentom z podejrzeniem nowotworu oraz jego leczeniem – mówi Paweł Paczkowski, prezes zarządu Grupy NU-MED.

Reklama

W ubiegłym roku w szpitalu NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim leczono blisko 5 tys. pacjentów, o 355 osób więcej niż rok wcześniej. – Miniony rok był rokiem wyciągania wniosków i oswajania rzeczywistości z obecnością wirusa SARS COV-2. Dla poprawy bezpieczeństwa naszych pacjentów uruchomiliśmy dodatkową salę do podań chemioterapii, aby zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się wirusa. Wypracowaliśmy mechanizmy pozwalające na bezpieczne przebywanie personelu oraz pacjentów w poczekalniach oraz świetlicach poprzez regularną dezynfekcję tych pomieszczeń. Ograniczona do bezpiecznego minimum została liczba pacjentów przewożonych na zabiegi radioterapii – mówi Izabela Grenda, dyrektor Specjalistycznego Szpitala Onkologicznego Grupy NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim.

Ze względu na specjalizację, największą grupę stanowili pacjenci poddawani chemioterapii. Było to ponad 2,7 tys. osób. (o 9 proc. więcej niż rok wcześniej). Drugą pod względem liczebności stanowiły osoby wymagające radioterapii – 2 066. Co istotne, aż o 221 proc. wzrosła liczba pacjentów poddawanych brachyterapii, która polega na umieszczeniu materiału promieniotwórczego w zmianie nowotworowej lub w bliskim sąsiedztwie guza. Jest to jedna z wiodących terapii w przypadku raka prostaty. W Tomaszowie Mazowieckim w 2021 roku takiemu leczeniu poddano 122 osoby.

Stale rosnąca liczba pacjentów wybierających nasz szpital pozwala stwierdzić, że to był udany rok. Pomimo tak trudnej sytuacji pandemicznej udało nam się z powodzeniem zakończyć dwa programy profilaktyczne, poświęcone profilaktyce nowotworów głowy i szyi oraz profilaktyce nowotworów piersi. Rozpoczęliśmy również realizację nowego programu profilaktyki raka jelita grubego – mówi Izabela Grenda.

Grupa NU-MED to cztery wysokospecjalistyczne placówki medyczne, w których diagnozowani są i leczeni pacjenci z chorobą nowotworową. Wiodącym leczeniem ośrodków w Elblągu, Katowicach i Zamościu jest radioterapia, a w Tomaszowie Mazowieckim – radioterapia i chemioterapia. Leczenie jest kompleksowe, ponieważ każdy z ośrodków połączony jest ze szpitalem publicznym. W jednym miejscu pacjent ma dostęp do poradni onkologicznej, diagnostyki, zabiegów chirurgii onkologicznej, chemioterapii i radioterapii.

 

Reklama

Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Ajdejano 09.02.2022 17:41
Bardzo dobrze, że oprócz ogólnego szpitala powiatowego, znajdują się, w tym samym kompleksie budowlano-medycznym dwa inne szpitale - prywatne spółki: tomaszowski oddział centrum medycznego, ortopedyczno-urazowego SCANMED z Krakowa i również prywatna spółka onkologiczna - specjalistyczny szpital onkologiczny, grupy NU-MED. Te dwa, specjalistyczne szpitale, ratują tę naszą, tomaszowska, szpitalną służbę medyczną. Jest jeszcze jeden oddział w tomaszowskim szpitalu powiatowym, który znacząco podciąga pozytywną opinię o tym, naszym, szpitalu powiatowym: to oddział ortopedyczno-urazowy. Ordynator tego oddziału, to nietypowy facet: przychodzi rano na oddział, rzuca teczkę w tym swoim gabinecie i "rozrabia" na oddziale poprzez "męczenie" chorych swoimi, medycznymi wywiadami. Byłem tam leczony i dlatego wiem, jak to wygląda na tym oddziale. Nigdy nie rodziłem i dlatego nie wiem, jak jest na powiatowej ginekologii, nigdy nie chorowałem na wewnętrzne narządy (kac, to jest choroba po nadmiernym spożyciu gorzały i przechodzi, jak walniesz setkę po 24 godzinach balangi), nigdy, nikt nie robił ze mnie wariata (czasami - moja kochana zona), więc nie byłem na neurologii. Itd, itp.

Reklama
Ajdejano 09.02.2022 18:39
Moje, oczywiste sprostowanie: SCANMED, to, oczywiście nie jest szpital ani oddział ortopedyczno - urazowy, ale to jest szpital KARDIOLOGICZNY, w którym też się leczyłem. I też mam o tym szpitalu kardiologicznym bardzo dobre zdanie. I w tym szpitalu, tak, jak na ortopedii urazowej w szpitalu powiatowym, też obchodzą się z ludźmi "normalnie", to znaczy - jak z ludźmi, a nie jak z nienormalnymi pacjentami.

Ewa 09.02.2022 23:08
Potwierdzam.kardiologia SCANMED traktuje wszystkich pacjentow jak ludzi. Nie ma dyskryminacji wiekowej. Jesli potrzebny jest zabieg, jest on przeprowadzany.Oddzial na poziomie.

Opinie

ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.

Ministerstwo Zdrowia: będzie telefon zaufania dla pracowników służb i ratowników medycznych

Policjanci, strażacy, ratownicy medyczni i ich rodziny będą mogli skorzystać bezpłatnie z pomocy psychologa przez utworzoną dla nich linię telefoniczną – poinformowało PAP Ministerstwo Zdrowia.Data dodania artykułu: 17.05.2025 13:05
Ministerstwo Zdrowia: będzie telefon zaufania dla pracowników służb i ratowników medycznych

Badanie: ponad połowa Polaków czuje winę z powodu ilości plastiku w zakupach online odzieży

Ponad połowa, bo 56 proc. polskich kupujących czuje winę z powodu ilości plastiku, w który zapakowane są ich internetowe dostawy odzieży i akcesoriów. To najwyższy wynik we wszystkich badanych krajach - zauważyli autorzy sondażu. We Francji, gdzie odsetek ten jest najmniejszy, było to 45 proc.Data dodania artykułu: 17.05.2025 12:07
Badanie: ponad połowa Polaków czuje winę z powodu ilości plastiku w zakupach online odzieży

Do ZUS wpłynęło ponad 800 tys. wniosków o rentę wdowią; wypłaty świadczenia ruszą w lipcu

1 lipca rozpoczną się wypłaty renty wdowiej - świadczenia umożliwiającego łączenie renty rodzinnej po zmarłym małżonku np. z własną emeryturą. Dotąd do ZUS wpłynęło ponad 800 tys. wniosków o rentę wdowią, z których prawie 90 proc. złożyły kobiety.Data dodania artykułu: 17.05.2025 12:04
Do ZUS wpłynęło ponad 800 tys. wniosków o rentę wdowią; wypłaty świadczenia ruszą w lipcu

NFZ: 11 milionów Polaków ma nadciśnienie tętnicze; chorują nawet dzieci

Nadciśnienie tętnicze, które jest jedną z głównych przyczyn zgonów z powodu chorób układu krążenia, ma 11 mln Polaków. Problem coraz częściej dotyka także młodych dorosłych, a nawet dzieci - przypomina Narodowy Fundusz Zdrowia w obchodzonym 17 maja Światowym Dniu Nadciśnienia Tętniczego.Data dodania artykułu: 17.05.2025 12:00
NFZ: 11 milionów Polaków ma nadciśnienie tętnicze; chorują nawet dzieci
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.

Polecane

PKW: Trzaskowski (31,36 proc.) i Nawrocki (29,54 proc.) w drugiej turze wyborówNawrocki wygrywa w powiecie, przegrywa w mieścieRozpoczęło się głosowanie w wyborach prezydenckich; zakończenie o godz. 21.00GKS Wikielec – Lechia Tomaszów Mazowiecki 1:2 (1:1)Policja: od początku ciszy wyborczej odnotowano 15 wykroczeń, głównie w internecieEkspertka: po 65. roku życia wydłuża się czas reakcji kierowców, potrzebne działania edukacyjneTylko 10% dzieci w powiecie tomaszowskim skorzystało ze szczepieńPrzybędzie nowych mieszkań komunalnychPani Jadwiga, jak zwykle, oczarowała publicznośćEksperci: alergia na roztocza to najsilniejszy czynnik ryzyka rozwoju astmyPaliło się w Skrzynkach. Po trzech godzinach sytuacja opanowanaPrzeszłość, która buduje przyszłość - podwójny jubileusz w SP12
Reklama
Reklama
Sondaż IBRiS dla PAP: ponad 63 proc. badanych obawia się zagrożenia dla istnienia państwa

Sondaż IBRiS dla PAP: ponad 63 proc. badanych obawia się zagrożenia dla istnienia państwa

Ponad 63 proc. Polaków obawia się zagrożenia dla istnienia państwa, 36,7 proc. deklaruje chęć ucieczki w przypadku ataku – wynika z najnowszego sondażu IBRiS dla PAP. Maleje gotowość do walki i obrony sąsiadów, rośnie indywidualizm i ostrożność w relacjach społecznych - ocenia IBRiS.
Produkty brudnej kampanii

Produkty brudnej kampanii

Dziennikarze Wirtualnej Polski, Szymon Jadczak oraz Patryk Słowik ustalili, kto stoi za reklamami politycznymi promującymi Rafała Trzaskowskiego i szkalującymi jego konkurentów w Internecie. Okazuje się, że pojawia się tu pracownik i wolontariusze fundacji Akcja Demokracja, której prezesem jest człowiek, który jeszcze kilka tygodni temu był asystentem posłanki Koalicji Obywatelskiej. Reklamy były publikowane przez profile na Facebooku "Wiesz Jak Nie Jest" i "Stół Dorosłych", których administrator jest nieznany. Na promocję wydał on jednak więcej niż komitety wyborcze Rafała Trzaskowskiego i Karola Nawrockiego. Skąd pochodziły pieniądze? Wszystko wskazuje na to, że z zagranicy. Ustalenia dziennikarzy są szokujące. Co ciekawe fakt finansowania reklam ze źródeł zagranicznych, potwierdził rządowy Ośrodek Analizy Dezinformacji NASK. Co na to politycy Platformy Obywatelskiej? Twierdzą, że mamy do czynienia z prowokacją. W takie tłumaczenie uwarzą co najwyżej najbardziej fanatyczni zwolennicy tej patii.
Reklama
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama