Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 12:10
Reklama
Reklama

Tomaszowskie Centrum Zdrowia

Poniżej znajdziecie artykuły i informacje na temat Tomaszowskiego Centrum Zdrowia sp. z o.o. Szpital tomaszowski obsługuje pacjentów z trzech powiatów. Jest najbardziej rozbudowaną placówką medyczną we wschodniej części województwa łódzkiego
Nocna pomoc lekarska od jutra w szpitalu

Nocna pomoc lekarska od jutra w szpitalu

Od najbliższego poniedziałku ponownie o nocną i świąteczną pomoc medyczną zwracać będziemy się do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Szpital wygrał konkurs na realizację tego zadania ogłoszony przez Narodowy Fundusz Zdrowia. Kontrakt na realizację świadczeń został podpisany z NFZ po dwuletniej przerwie. Będzie on obowiązywał przez trzy lata.

30.06.2013 11:06    3
Piotr Kagankiewicz: Szpital jest diametralnie inny niż kiedyś

Piotr Kagankiewicz: Szpital jest diametralnie inny niż kiedyś

Nikt nie miał wątpliwości, że najbardziej burzliwym punktem obrad wczorajszej Sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego będzie informacja na temat bieżącej działalności spółki Tomaszowskie Centrum Zdrowia. Było to tym bardziej oczywiste, że dwa dni wcześniej jej władze złożyły w Sądzie wniosek o ogłoszenie upadłości. Decyzja ma związek z ogłoszonym niedawno wyrokiem, na mocy którego koniecznym stało się wypłacenie odszkodowań w wysokości około 400 tysięcy złotych grupie ponad dwudziestu lekarzy. Zarówno prezes Elżbieta Błaszczyk jak i starosta Piotr Kagankiewicz spodziewają się kolejnych pozwów oraz wyroków nakazujących wypłatę następnych odszkodowań. Ich wartość oszacowano na kwotę około 20 milionów złotych. Na jakiej podstawie? Nikt tego ani radnym ani mieszkańcom miasta i powiatu w sensowny sposób nie był w stanie wyjaśnić.

22.06.2012 23:55    10
Nowe Centrum Diagnostyki Obrazowej powstanie w szpitalu

Nowe Centrum Diagnostyki Obrazowej powstanie w szpitalu

Jeszcze w tym roku do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia trafią nowe: tomograf komputerowy i rezonans magnetyczny. Koszt zakupu aparatury medycznej to około 8,5 miliona złotych. Z tego ponad 50% stanowić będzie dotacja ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju. Pozostała cześć pokryta zostanie ze środków własnych. Władze Powiatu, zapewniają, że Nowe Centrum Diagnostyki Obrazowej znacznie poprawi jakość usług świadczonych przez szpital oraz pozwoli uniknąć oczekiwania w długich kolejkach w placówkach leczniczych poza Tomaszowem .

23.03.2012 19:01    11
NIK skontrolował prywatyzację szpitala

NIK skontrolował prywatyzację szpitala

Tuż przed świętami NIK opublikował wyniki kontroli, jakie zostały przeprowadzone na terenie całego kraju w sprywatyzowanych (przekształconych w spółki) szpitalach. Jedną z placówek, które poddano weryfikacji był Szpital Rejonowy w Tomaszowie Mazowieckim, przeistoczony w 2009 roku w spółkę prawa handlowego o nazwie Tomaszowskie Centrum Zdrowia. Najwyższa Izba Kontroli wytknęła organom założycielskim szereg nieprawidłowości. Zdaniem inspektorów Izby komercjalizacja nie spełniła pokładanych w niej nadziei. W większości szpitali nie udało się powstrzymać generowania strat. Nie poprawiła się także dostępność do usług medycznych. Na tle wszystkich piętnastu skontrolowanych jednostek, tomaszowska spółka wypadła w sposób więcej niż zadowalający.

27.12.2011 19:19    7
Nowa prezes w tomaszowskim Szpitalu

Nowa prezes w tomaszowskim Szpitalu

W pierwszych dniach sierpnia dobiega końca kadencja prezesa Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Od kilku tygodni wiadomo już, że na to stanowisko zostanie powołana nowa osoba, ponieważ Jan Krakowiak zdecydował, że nie będzie ubiegał się o powierzenie funkcji na kolejną kadencję. Oficjalnie mówi się, że prezes zrezygnował w związku ze startem w jesiennych wyborach parlamentarnych. Nieoficjalna wersja, mówi że nowym miejscem pracy Krakowiaka ma być szpital w Poddębicach. Piotr Kagankiewicz stanął przed wyzwaniem znalezienia w krótkim czasie nowego prezesa TCZ. Mimo, że rozmowy w tej sprawie trwały od prawe dwóch miesięcy, dopiero w czwartek oficjalnie ogłoszono, że stery tomaszowskiej placówki przejmie Elżbieta Błaszczyk. Tak, jak zapowiadał Starosta, jest to osoba nie pochodząca ze środowiska lekarskiego.

23.07.2011 11:04    23
Szpital bogatszy o laboratorium

Szpital bogatszy o laboratorium

Tak, jak zapowiadał w czasie ostatniej sesji Rady Powiatu, prezes Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, Jan Krakowiak w dniu wczorajszym dokonano uroczystego otwarcia nowego, całkowicie wyremontowanego szpitalnego laboratorium oraz wyposażonej w najnowocześniejszej generacji sprzęt, pracowni rentgenowskiej.

30.06.2011 23:22    13
Szpital - pytania i odpowiedzi

Szpital - pytania i odpowiedzi

Radni Rady Powiatu Tomaszowskiego mieli wczoraj okazję zapoznać się ze sprawozdaniem z działalności Tomaszowskiego Centrum Zdrowia w pierwszym kwartale 2011 roku. Jak zwykle, nie zabrakło pytań dotyczących funkcjonowania spółki.

01.04.2011 11:29    11
W szpitalu inwestują

W szpitalu inwestują

Lądowisko coraz bliżej. Wniosek Tomaszowskiego Centrum Zdrowia został pozytywnie rozpatrzony i otrzymał status projektu podstawowego, tym samym znajduje się w grupie dotowanych. Obecnie trwają prace nad pełną dokumentacją, którą do końca kwietnia należy złożyć w Ministerstwie Zdrowia.

01.04.2011 08:32    7
Szpital (nie całkiem) zreformowany

Szpital (nie całkiem) zreformowany

Chciałabym nawiązać do listu, jaki opublikowaliście wczoraj, zatytułowanego "Aby być chorym... trzeba mieć zdrowie". Może rzeczywiście warto rozpocząć publiczną dyskusję na temat jakości opieki medycznej w naszym mieście. Chętnie podzielę się własnymi doświadczeniami z ostatnich kilku tygodni....

11.01.2011 21:24    53
Szpitalne dyskusje

Szpitalne dyskusje

Podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego dużo uwagi poświęcono sytuacji finansowej szpitala. Jak zwykle dyskusja nie ograniczyła się jedynie do liczb i cyferek ale miała nieco szerszy charakter obejmujący przede wszystkim jakość usług medycznych świadczonych przez spółkę.

30.12.2010 16:00    14
Krakowiak z pracownikami RTG

Krakowiak z pracownikami RTG

Początek czwartkowej sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego zdominowany został przez tematykę szpitalną. Prezes Tomaszowskiego Centrum Zdrowia zdał sprawozdanie z wyników finansowych spółki na koniec pierwszego kwartału 2010 roku. Janusz Krakowiak opowiadał o zamierzeniach inwestycyjnych m.in. planowanej instalacji solarów, która ma być współfinansowana ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska. Nie obyło się bez tarć i zgrzytów. Technicy RTG otrzymali wypowiedzenia od których odwołali się do Sądu Pracy.

01.05.2010 23:00    10
Ostatni zakręt przed prostą

Ostatni zakręt przed prostą

W miniony piątek starosta Kagankiewicz podpisał umowę o udzielenie dotacji na spłatę zadłużenia pozostałego po zlikwidowanym w tym roku szpitalu rejonowym. W ramach tzw. Rządowego Planu B otrzymaliśmy kwotę 29 milionów złotych. Warto dodać, że zdaniem opozycji parlamentarnej takiego planu mówiąc krótko nie ma. Tymczasem dzięki rządowej dotacji dług „poszpitalny” w Powiecie zniwelowano do 10 milionów złotych. Starosta zapowiada jeszcze w tym tygodniu podpisanie aneksu na kolejne 1,5 miliona. Możliwe też, że w przyszłym roku otrzymamy dalsze 4 miliony złotych.

08.12.2009 21:50    37
Szpital nad kreską

Szpital nad kreską

Dobre wieści nadchodzą z tomaszowskiego szpitala. Do niedawna placówka budżetowa, obciążająca samorząd ogromnymi długami od lipca spółka Powiatowe Centrum Zdrowia. Przemiany przynoszą efekty. Na wczorajszej Sesji Rady Powiatu prezes Janusz Krakowiak przedstawił wynik finansowy za pierwsze trzy miesiące funkcjonowania. Zysk spółki za ten okres to ponad milion złotych. Starosta Kagankiewicz zapowiada dalsze zmiany. Tym razem jakości oferowanych usług medycznych. Przygotowywane są także kolejne inwestycje. Już w przyszłym roku ruszy remont, którego koszt to ponad milion złotych. W 85% zostanie on sfinansowany ze środków Wojewódzkiego oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska. W chwili obecnej przygotowywane są odpowiednie wnioski o dofinansowanie.

30.10.2009 10:07    11
Szpitalne wnioski

Szpitalne wnioski

W miniony piątek Powiat Tomaszowski złożył kolejne dwa wnioski w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego. Oba projekty związane są z inwestycjami w ochronie zdrowia. Jak dotąd udało się już pozyskać sprzęt medyczny wartości blisko 3 milionów złotych. Zakupiono m.in. stół operacyjny aparaturę RTG. Za kilka dni powinny pojawić się dwie nowe karetki pogotowia. Tym razem przygotowano wnioski na kwotę blisko 10 milionów złotych.

29.09.2009 11:26    31
Szpital na plusie

Szpital na plusie

Już po raz drugi podczas sesji Rady Powiatu przy mównicy stanęli kolejno Jacek Chyliński, były dyrektor i zarazem likwidator tomaszowskiego szpitala oraz Jan Krakowiak, prezes powołanego w lipcu Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Pierwszy zdał krótki raport o przebiegu procesu likwidacji placówki, natomiast drugi przedstawił wynik finansowy za lipiec, który jest dodatni. Zapewnił również, że bilans za sierpień również wypadł pomyślnie.

24.09.2009 14:19    40
O szpitalu bez emocji

O szpitalu bez emocji

Informacja o wyniku finansowym szpitala za pierwsze półrocze tego roku nie wzbudziła zbyt wielu emocji wśród radnych Rady Powiatu Tomaszowskiego podczas czwartkowej Sesji. Dyskusja wywiązała się dopiero, gdy na mównicę wszedł prezes Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, Jan Krakowiak.Tutaj także przeważały rzeczowe pytania i odpowiedzi.

31.08.2009 19:33    34
Cztery karetki kolejno

Cztery karetki kolejno

W listopadzie Tomaszowskie Centrum Zdrowia wzbogaci się o trzy nowe karetki. Ministerstwo Zdrowia pozytywnie zaopiniowało projekt przygotowany przez powiat. Ze 100 mln złotych przeznaczonych do podziału, dostaliśmy 1,3 mln. Władze powiatu już ogłosiły przetarg na zakup nowych pojazdów. Jeszcze w tym roku do szpitala ma trafić jeszcze jedna karetka ufundowana przez Fundację „LOS” – Będziemy mieć cztery własne samochody z prawdziwego zdarzenia - mówi Starosta Piotr Kagankiewicz.

13.08.2009 12:08    17
Szpital w Prokuraturze

Szpital w Prokuraturze

…Zważywszy na fakt, iż opisane sytuacje i zdarzenia wymagają dogłębnej weryfikacji pod kontem ewentualnego zaistnienia przestępstw penalizowanych w kodeksie karnym, zobligowany jestem, do przekazania niniejszego pisma celem rozważenia wszczęcia stosownego postępowania – napisał w swoim piśmie do Prokuratury radny Rady Powiatu Marcin Witko.

30.05.2009 12:01    29
Zatańczyli z Krakowiakiem

Zatańczyli z Krakowiakiem

Kwietniowa sesja Rady Powiatu została zwołana w dosyć nietypowym dla tej jednostki samorządu dniu tygodnia, czyli w środę. Zwyczajowo posiedzenia zwoływane są na czwartki. Prawdopodobnie to przesunięcie miało związek z terminem ogłoszenia wyroku w sprawie dotyczącej „ścieżki rowerowej”. Czy Zarząd Powiatu przewidywał niekorzystne dla siebie rozstrzygnięcie sądowe?

30.04.2009 00:37    18
Wzmocnienie bezpieczeństwa zdrowotnego

Wzmocnienie bezpieczeństwa zdrowotnego

Tomaszowski Szpital znalazł się na liście 208 podmiotów, które otrzymają rządową pomoc w ramach programu Wzmocnienie bezpieczeństwa zdrowotnego obywateli w drugiej połowie 2008 roku.

13.08.2008 09:45    53
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama