Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 18:43
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Ujazd: będzie druga tura

Wszystko wskazuje na to, że czeka nas druga tura przedterminowych wyborów wójta gminy Ujazd. We wczorajszej, pierwszej turze, w sposób zdecydowany zwyciężył Marcin Grzelczak, zdobywając ponad 38% poparcia ogółu głosujących wyborców. Za dwa tygodnie zmierzy się on z Pawłem Piwowarskim, który zebrał o 10% głosów mniej. Na trzecim miejscu z wynikiem 13% znalazła cię Elżbieta Batorska. Obu kandydatów zachęcamy do bezpłatnego zaprezentowania własnych sylwetek na portalu NaszTomaszów.pl, najpopularniejszym serwisie internetowym w powiecie tomaszowskim.

.

Nazwisko i Imiona

Wiek

Wykształcenie

Liczba głosów oddanych na kandydata

% głosów

1

CHMIELEWSKI MARCIN

33

WYŻSZE

110

4.00%

2

GRZELCZAK MARCIN PRZEMYSŁAW

37

WYŻSZE

1047

38.11%

3

MICHALAK MIROSŁAW PAWEŁ

54

WYŻSZE

110

4.00%

4

NOCOŃ-BATORSKA ELŻBIETA BARBARA

57

WYŻSZE

378

13.76%

5

PIWOWARSKI PAWEŁ FRANCISZEK

32

WYŻSZE

776

28.25%

6

PIWOWARSKI PAWEŁ MACIEJ

41

WYŻSZE

202

7.35%

7

ZIMNY PIOTR

31

WYŻSZE

124

4.51%

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Antonina 01.03.2013 18:09
Drodzy Mieszkańcy, czarne chmury nad Gminą wiszą od dawien dawna. Słusznie co niektórzy zauważyli, że ooddając głos na Franciszka / pionka partii PSL/ pozostaniemy w starych układach i sitwach. Jest o co walczyć. Gmina jest najbogatszą w powiecie Tomaszowskim i nie tylko. Skończy się tak jak w Kleszczowie. Radni po odejściu Goždzika powinni zrobić audyt, aby nowy Wójt miał oczyszczone pole do działania. Niby wszyscy krzyczą o zawyżonych kosztach inwestycji a Ci co mogą nic z tym nie robią. Przekręty w przetargach są pesteczką dla urzędnika i skarbnika kilku kadencji. Błagam, ludzie obudźcie się!!! Brakuje nam dobrych dróg gminnych, świetlic w sołectwach, nie mówiąc o służbie zdrowia, kulturze, sporcie i rozrywce. Gminę stać na normalne życie. Władzy jest ono nie potrzebne. Światły obywatel jest zagrożeniem. Jest tyle ludzi mądrych i inteligętnych. Nie gódźcie się na miernotę i czarnolas. To już było i niech nie wraca więcej, bo nasze serca i czyny rwą się do przodu. Do diabła z szklarkomanią.........

pirlok 21.02.2013 22:13
nie bylo by chlewika jak by wujtem został mietek ślażyński- on jest ztond i wszyscy jego znajom

Ujeżdżaki 21.02.2013 21:59
Marcin Grzelczak - Wójt Gminy Ujazd!

on24 21.02.2013 20:23
no no. Niezły się tu nam chlewik zrobił :)

Celina 21.02.2013 16:27
Ojciec Pana Marcina nie żyje od kilku lat, więc wypadałoby trochę taktu. A takie bezmyślnie wpisywane zdania przez pseudo obeznane osoby, wyglądają na bardziej podpowiadane niż własne. Umiaru troche...

innex 21.02.2013 11:11
chodzi może o pana Naczelnika, który będzie sterował synem

marek 21.02.2013 10:52
Stary 64: tak swoją drogą to o co chodzi z tym PZPR? Grzelczak lat 37, PZPR rozwiązano w 90. Jak rozumiem Marcin jako 12 latek zakładał organizację partyjną w Ujeździe i zamierzał stanąć na jej czele? Albo zszedł z tą partią do podziemia i do dziś prowadzi (w konspiracji ma się rozumieć) zebrania PZPRowskiego betonu? Słuchaj no Stary, trzeba mieć płytę pilśniową zamiast mózgu, żeby wypisywać takie bzdury.

marek 21.02.2013 10:07
Paweł to faktycznie miły gość i niech tak zostanie. Jeśli rzeczywiście Go lubicie, nie róbcie mu krzywdy, wybierając Go na wójta. On nie ma o tym żadnego, ale to kompletnie żadnego pojęcia. Będzie sterowany przez PSL i nie poradzi sobie z tą funkcją. Będzie mu wstyd (może nawet rozpłacze się nad swoją nieudolnością i niemocą). A gdzie Wy wtedy będziecie? Pośpieszycie z dobrymi radami, czy będziecie rechotać ze śmiechu razem z całą gminą? Ujazdowi nie są potrzebne eksperymenty. Może i Grzelczak nie jest królewiczem na białym koniu, ale to absolutnie jedyny wybór.

Stary 21.02.2013 08:27
Marcin powiedz wszystkim czym jest dla ciebie PZPR ? powiedz, powiedz przecież Ty nic wspólnego z partią nie masz i będziesz obiektywny, a już w Rokicinach mieli wójta z Łodzi i szybko się przekonali jaki to niezależny ekspert kiedy ich gmina zostawała na ogonie rozwojowym.

głos wyborcy do Konrada 21.02.2013 08:27
Szanowny Konradzie , faktycznie szkoda czasu , zaczynasz od nietaktu a kończysz na inwektywach i i obrażaniu, wytykasz mi zaklamanie, nieufnośc i ewentualny brak pracy - prosze powiedzieć skąd od tego nadmiaru empatii i otwartości takie gwaltowne przejscie do wrogości i braku agumentów popartych jedynie osobistymi wycieczkami . Ja nie pisze o ludziach z gminy Ujazd , nie oceniam ich , dokonywalem jedynie oceny szans, predyspozycji a także tego co sie zwie zapleczem kandydata/ów. Ty natomiast zaczynasz klasyfikować ludzi , kategoryzować ich i obrażasz, . Jesli jestes kimś lepszymod normalnych ludzi, wyborców , którzy maja prawo wieziec, poszukiwac , odkrywac - to faktycznie Twoja terapia samotnego spaceru może odnieśc skutek ( wyciszenie sie refleksja ...skutkuja , ale nie zawsze).Szanunj innych i miej odwage przyznac ze ludzie maja swoje prawa nie tylko wszytko wiedzacy i swiete krowy . A moi pracownicy z zakladu znakomicie sie sprawdzaja bo nikt im nie narzuca toku rozumowania , po prostu ogladaja rzeczywistość , szkielko telewizyjne i widza jak szarzy przecietni ludzie nic nie moga i na nic nie maja wplywu . Troche historii, socjologii i politologii i Twoje lekcje tez byly by odrobione lepiej . Daruj sobie te wycieczki osobiste bo to nonsens i świdczy tylko i wyłacznie o braku otwartości i braku szacunku. Wyrazy szacunku i szczerze nie oczekuje nic poza kolejnym bezpodstawym atakiem

do 60 od Konrad 21.02.2013 07:50
Szanowny Panie , szkoda czasu na bezzensowna dyskusje, lepiej isc na spacer. Brsak odpowiedzi z Pana strony jest nietaktem, a to Pan sobie robi śmierdzące gniazdo i to .... siebie. Jest Pan taki sam jak Ci ludzie z Pana Zakładu ( o ile Pan w jakims zakładzie pracuje), zakłamani, nieufni i ukryty. Pozdrawiam serdecznie i życzę szczęscia, szkoda czasu na czcze dysputy.

do 58 21.02.2013 01:03
1. dlaczego Pawła nie oprawicie sobie w ramki, albo pomnik mu od razu postawcie jak klęczy przy kolanach p. Eli Sz. 2. poprzedniego wójta znałeś tak jak Pawła czy może raczej z plakatów tak jak M.G.?

głos wyborcy do Konrada 21.02.2013 00:48
sam sobie zamknąłeś usta , te wycieczki o Polaku i kandydacie i jego bracie , tak sie konczy dyskusja merytoryczna i na argumenty . stać cie chyba na wiecej ale jak sam zauwazyleś równiez pochodzisz z tego samego gniazda nad którym próbujesz sie unosic robiąc brzydko ............

ale o co chodzi ? 21.02.2013 00:33
nwd jak miller startowal w gdyni to go pólgdyni znalo, jak macierewicz w piotrkowie to tez , ajak grzelczak w ujeździe to nikt , ja go znam osobiscie i wielu ludzi go zna wychowal sie tutaj , uczył tutaj a ze luniwerku i politechniki w ujeździe nie ma to sie gdzies zdolni uczą , dzsiaj prawda jest taka , mieszka sie tam gdzie jest praca , jak kto sjeżdzi w LDZ do WAWY do pracy to kim jest ? spedza w pracy 8 godz w łózku 8 godz zostaje 8 , 6 w pociagu i 2 na dworcu to kim jest moze mieszkancem PKP?

nwd 20.02.2013 22:55
Oprawcie sobie Grzelczaka w ramki :) każdy ma swojego kandydata i będzie Go bronił. Ci co są za Pawłem i tak będą na Niego głosować i zdania nie zmienia np ja ;) a nawet jeśli nie przejdzie, to uważam że i tak jest to dla Niego sukces że przeszedł do 2 tury. Ja osobiście nie chce mieć wójta którego absolutnie nie znam lub znam Go jedynie z plakatów, tj p. Grzelczak. Pozdrawiam

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność
Festiwal „A może byśmy tak do…Tomaszowa” – Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2026

Festiwal „A może byśmy tak do…Tomaszowa” – Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2026

Święto miasta pełne koncertów i atrakcjiFestiwal „A może byśmy tak do…Tomaszowa” – Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2026 odbędzie się w dniach 26–28 czerwca 2026 roku. Przez trzy dni na mieszkańców i gości czeka bogaty program koncertowy, wydarzenia towarzyszące oraz liczne strefy aktywności przygotowane z myślą o całych rodzinach.Program wydarzeniaW piątek, 26 czerwca, obchody rozpoczną się o 19:00 przemarszem Tomaszowian z Placu Kościuszki ulicami miasta. Tego samego dnia o 20:00 w Parku Miejskim „Solidarność” wystąpią TM Orchestra i Maciej Balcar.W sobotę, 27 czerwca, na Tomaszowskich Błoniach zaplanowano koncerty od godziny 16:30. Na scenie pojawią się Kazzu, wokaliści MCK, Teatr Piosenki MCK, Chór Artis Gaudium, Sarius oraz Happysad.W niedzielę, 28 czerwca, również na Tomaszowskich Błoniach, od godziny 17:00 wystąpią Akcent Zenek Martyniuk, Michał Szczygieł z Zespołem oraz Fun Factory. Przed koncertami odbędą się także pokazy akrobatyki powietrznej przygotowane przez Fundację Astra Fly Academy.Dodatkowe atrakcjeW sobotę i niedzielę w godzinach 17:00–20:00 działać będą specjalne strefy na Tomaszowskich Błoniach oraz na Przystani. W programie znalazły się m.in. Strefa Przedszkolaka, Strefa Mieszkańca, Strefa Mundurowa oraz Strefa Sportu.W ramach wydarzeń sportowych zaplanowano także Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta oraz Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.Informacje organizacyjneWydarzenie skierowane jest do mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego i wszystkich gości, którzy chcą wspólnie świętować dni miasta. Główne koncerty i atrakcje odbędą się na Tomaszowskich Błoniach, a inauguracja rozpocznie się przemarszem z centrum miasta. Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Pijany za kierownicą. Sprawa radnego Leona Karwata zakończona w sądzie. Redakcja występuje o akta Dzień tych, którzy nie mają działu PR, ale mają telefon zawsze pod ręką Samochody z USA z bogatym wyposażeniem - dlaczego wersje amerykańskie często różnią się od europejskich? Zdrowie ile cię trzeba cenić ?!! Dyskopatia Prognoza pogody na 27 i 28 czerwca. Tomaszów pod czerwoną lampą upału Ponad milion złotych na ratowanie zabytków w powiecie tomaszowskim. Od Krzemienicy po Inowłódz Rowerem do Skansenu i Grot. Tomaszów Mazowiecki z nową inwestycją turystyczną za 120 tysięcy złotych Jaki hotel SPA w łódzkiem wybrać na weekendowy relaks Ponad 6,2 mln zł z KPO dla szpitala onkologicznego w Tomaszowie. Dane, sztuczna inteligencja i bezpieczeństwo pacjentów Kiedy najlepiej umówić wymianę opon w Warszawie Czerwony pasek, czyli polska szkoła w krzywym zwierciadle. Nagradzamy oceny, a potem udajemy, że nie o oceny chodzi
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: ixi Treść komentarza: Chłopie. Nie dziwię się, że obrałeś ksywkę jako :Zdziwiony". Czy Ty rzeczywiście nie rozumiesz tego, że ci, którzy niedawno zostali utopieni, będą robić wszystko , aby uwalić swoich następców?! Więc, koleś: nie wal głąba. Tu nie chodzi o żadną logikę, ale o totalną, lokalną wojnę lokalnych sitw. I to wszystko. Tak to trudno zrozumieć?! Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Jednym słowem, wyrok sądu w drugiej instancji podtrzymuje wyrok sądu pierwszej instancji..... Bardzo dobrze, że chcecie obejrzeć akta sprawy. Skomentuję to krótko: niech żyje piotrkowsko-tomaszowski, lokalny zaścianek. I zapytam: co tu się, kur..., dzieje ?!?! Źródło komentarza: Pijany za kierownicą. Sprawa radnego Leona Karwata zakończona w sądzie. Redakcja występuje o akta Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: I jeszcze dorzucę. W młodości byłem ministrantem, ale totalnie nie cierpię takich świętoje..liwych hipokrytów. Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Młody człowieku: i tak, kur..., trzymaj !!! Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: Mariusz Strzępek Treść komentarza: Panie Janku, czas powiedzieć STOP. Ten człowiek robi to nie tylko na profilu, o jakim mowa, ale także próbował na tym portalu, całkiem anonimowo, ale jak Pan wie, mam tu nieco szerszy dostęp do danych użytkownika. Pana Goskę czekają też procesy cywilne i karne dotyczące znieważenia i stosowania pomówień. Wystąpiłem też o zakaz zbliżania się do mnie na odległość mniejszą niż 50 metrów. Ja wytrzymam jeszcze chwilę ten hejt. Już nie takich typów sprowadzałem na ziemię Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Szanowny Panie Mariuszu: no WRESZCIE Pan nie wytrzymał. Coraz częściej, a może nawet nagminnie zdarzają się nie tyle radni - przedstawiciele wyborców (tak powinno być), ale (niestety) zwykłe samorządowe i inne publiczne szuje i debile. Jedynym celem takiego debilowatego dziadostwa jest ich własny tyłek (czyli układziki) i ich własna kasiorka z tytułu pełnienia jakiegokolwiek mandatu publicznego. I dobrze by się stało, gdyby taki jeden z drugim, lokalny, zapyziały ciemniak i ćwok dobrze dostał po jajach. Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama