Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 czerwca 2026 19:08
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wójt Ujazdu złożył rezygnację

Wszystkich bez wątpienia zszokowała wiadomość o tym, że Włodzimierz Goździk, wójt gminy Ujazd, złożył wczoraj rezygnację z pełnionego przez siebie drugą kadencję stanowiska. Zaskoczeni są pracownicy i samorządowcy, zarówno w samej gminie, jak i w całym powiecie tomaszowskim. Nieoficjalnie mówi się, że przyczyną rezygnacji była choroba wójta. Mimo to Ujazd aż huczy od plotek, których jednak bez weryfikacji nie zamierzamy powtarzać.

 

Włodzimierz Goździk o swoim zamiarze nikogo nie uprzedził. W chwili obecnej przebywa w szpitalu w Bydgoszczy. Teraz sprawą rezygnacji z funkcji zajmie się Rada Gminy na jednym z najbliższych posiedzeń.  Po jej przyjęciu odpowiednia uchwała trafi do wojewody, który z kolei wystąpi do Prezesa Rady ministrów o wyznaczenie zarządcy komisarycznego. Następnie, ponieważ dom końca kadencji pozostały jeszcze dwa lata, najprawdopodobniej zostaną ogłoszone przedterminowe wybory.  

 

Były żołnierz, funkcję wójta pełnił trzecią kadencję. Swoich przeciwników wyprzedził ostatnio już w pierwszej turze wyborów, osiągając ponad 50 procent wszystkich oddanych głosów. Nic dziwnego, bo wśród zasług wymienia się Włodzimierzowi Goździkowi sprowadzenie do Niewiadowa Euro Glassu, budowę hali sportowej, rewitalizację Placu im. Tadeusza Kościuszki.  Ujazd wskazywany był we wszystkich medialnych statystykach jako przykład dobrego i gospodarskiego myślenia.

 

Kto zajmie miejsce wójta? Chętnych zapewne nie zabraknie. Już niedługo okaże się, kto będzie pretendentem do tego stanowiska.

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

MR07_ 19.12.2012 19:05
Mam nadzieje że już nigdy nie obejmie żadnedj funkcji publicznej kłamca i nienawistnik jeden. Swoje przytulił ludziom krwi napsuł i sie ulotnił "dobry gospodarz" może i musztre w urzędzie wprowadził ale o interesy to dbał tytlko swoje i kolesi. Nie wiem jak sutuacja wygląda na okolicznych wsiach ale wiem jak jest i było w Niewiadowie, ile nakłamał i jaką robił wstretną kiełbache wyborczą np. z boiskiem przy szkole jak przedłużało sie jego oddanie aż do przed wyborów i jakiej jakości jest to biosko i infrasrtuktura do okoła niego a właściwie jej brak, pioch dokoła i kawałek podartej siatki. Takich przykładów znalazłoby się jeszcze wiele również co do tej rzekomej gospodarności ale szkoda gadać. KŁAMCA, OSZUST, MANIPULANT idealny tajny współpracownik (kropka)

zsniewiadow 25.11.2012 09:27
WESPRZYJCIE DZIECIAKI :D Jedna ze szkół z naszego powiatu prosi o Wasze głosy w konkursie Tesco dla Szkół – „Zdrowo najedzeni”. Stawką są bardzo atrakcyjne nagrody. Wspomniany plebiscyt jest filmowym konkursem dla szkół podstawowych i gimnazjów, który ma na celu promocję zdrowego i racjonalnego odżywiania. Warunkiem uczestnictwa było przesłanie autorskiego, maksymalnie dwuminutowego materiału filmowego na temat przewodni konkursu. Zgłosiły się setki szkół z całej Polski, w tym jedna placówka z powiatu tomaszowskiego: Zespół Szkół w Osiedlu Niewiadów. Ich konkursowy materiał można zobaczyć na stronie tescodlaszkol.pl, albo jeszcze prościej www.niewiadow.edu.pl. Głosy można oddawać pod filmikiem na stronie konkursowej. Głosowanie rozpoczęło się w poniedziałek 19 listopada, a potrwa do 17 grudnia. Ogłoszenie wyników nastąpi 8 stycznia 2013 roku. Wśród nagród jest 10 nowoczesnych pracowni multimedialnych o wartości 16 000 zł każda, mini kamery HD, tablety i zapas wody na WF.

wr 24.11.2012 16:09
cięta riposta... objawił się Alfa i Omega... sprawdź w wikipedi o cokaman

N. 24.11.2012 14:58
do matematyk: Widzę, że bardzo dokładnie wiesz, w której wsi ilu jest mieszkańców... Nawet jeśli tak jest, to Twoje 3200 osób ma biegać do lekarza do Ujazdu? To proponuję wyburzyć ośrodek w Niewiadowie, bo po co to stoi i tylko miejsce zajmuje? Przecież to wszystko kosztuje, a można by było lepiej zainwestować... Pielęgniarki też zwolnić albo przenieść do Ujazdu, bo tam jest wszystkiego mało przecież... Szkołę w Niewiadowie także proponuję zamknąć, bo i tak nauczyciele powoli przenoszą się do Ujazdu. A w ogóle to zaorać Niewiadów, bloki wyburzyć, bo za mało ludzi mieszka. I tak na marginesie, to czy matematyk faktycznie jest matematykiem po studiach czy tylko przypisuje sobie ładnie i mądrze brzmiącą nazwę 'matematyk'?

v 24.11.2012 12:35
do wr ty już walnąłeś i pomogło,objawił ci się Alfa

wr 24.11.2012 11:54
do 134: 3 x tak!! uderz głową mocno w stół, może pomoże

do Hieronim 24.11.2012 11:29
bo lepsze korzyści finansowe są będąc wsią niż miastem :) chodzi o programy pomocowe dotacje itp. Bycie miastem się nie opłaca po prostu :)

do matematyka 24.11.2012 11:24
no jeśli 30% z 7700 daje 3200..... to szkołe w Niewiadowie tez powinni zamknąć. No ale typowe, podkolorować statystykę żeby ładnie wyglądało :) musisz sie jeszcze podszkolić, bo Pan Wójt w takich zagrywkach był niedościgniony :)

Hieronim 24.11.2012 10:50
czemu UJAZD nie jest jeszcze miastem, po przyłączeniu Niewiadowa liczyłby ok 5 tys. mieszkańców. A np. taki Wolbórz jest miastem z ilością mieszkańców ok 2 tys.

134 24.11.2012 09:47
Czy prawdą jest ,że w ubiegłej kadencji wójt został zatrzymany przez CBA i za sprawą dobrych duszków został wypuszczony.Czy złożył rezygnację a po tygodniu z podkulonym ogonem wrócił? Obecnie powtarza ten sam numer,czy to jest człowiek honoru? Wałęsa też twierdzi,że nie jest Bolkiem

matematyk 23.11.2012 22:15
do #38: jeśli Niewiadów ma 2800 mieszkańców a Ujazd 1700 to gdzie się leczy pozostałe 3285 mieszkańców? Bo przecież cała gmina liczy ok 7,7tys... doliczając sąsiednie wioski do Niewiadowa czyli Lipianki, Szymanów, Łączkowice, Zaosie, Młynek, Wykno (bo one mają najbliżej do Niewiadowa wychodzi z prostej matematyki że w Niewiadowie może się leczyć 3200 a w Ujeździe ok 4500. czyli ok 30% a więc ktoś kto pisał o różnicy w populacji nie pisał głupot :) nie to żebym czepiał się szczegółów. P.S. ja również uważam że Goździk był bardzo dobrym gospodarzem. Jestem mieszkańcem Niewiadowa tak dla jasności.

DUMNY MIEZKANIEC 23.11.2012 20:13
Gospodarność ,pracowitość,reprezentacja i mogła bym wymieniać tak w nieskończoność, to cechy naszego WÓJTA .mam nadzieje że szybko wróci do zdrowia czego mu życzę z całego serca i mam jeszcze jedną nadzieje że będzie nadal naszym wójtem.

ziomal 23.11.2012 20:00
Drodzy mieszkańcy gminy Ujazd Gdybym Gminie źle życzył to życzyłbym Wam wójta na jakiego zasługujecie, Ale życzę Wam dobrze,więc niech każdy następny będzie lepszy..... (ale czy to możliwe?) :(

N. 23.11.2012 19:06
do #36: To po co w ogóle zatrudniać w Niewiadowie pielęgniarki skoro niby tak mało ludzi tu mieszka? Zresztą zgodnie z informacją z wikipedii Osiedle Niewiadów zamieszkuje ok. 2800 mieszkańców, a Ujazd ok. 1700. Doliczając okoliczne wioski podejrzewam, że ilość osób leczących się w Ujeździe i Niewiadowie jest porównywalna. Lepiej może dowiedzieć się dokładnie i nie pisać głupot. Nie mówię, że w każdej wiosce powinien być ośrodek i szkoła, ale skoro już jest to chyba powinien funkcjonować na jakimś poziomie. Wielu ludzi, którzy jednak nie biegają co tydzień do Kościoła , bo im zdrowie nie pozwala (np. po udarze czy zabiegu), potrzebują rehabilitacji, której nie ma. Była tylko przed wyborami, ale po co skoro według Ciebie jest taka niepotrzebna? Po to żeby pan Goździk miał poparcie w Niewiadowie, a jak już osiągnął sukces to swoich wyborców potraktował po chamsku. I jeszcze jedno: to, że Niewiadów jest podległy pod Ujazd to oznacza, że jego mieszkańcy mają żyć gorzej? I mówienie, że ludzie mieli się gdzie myć jak był basen jest poniżej krytyki.. No chyba, że ty kąpiesz się tylko po deszczu w kałuży jak jest okazja, bo wody szkoda :)

ktos 22.11.2012 23:46
Pomyślcie trochę. Patrząc perspektywą innego miasta należy zauważyć, że Ujazd i Niewiadów to praktycznie jeden organizm, zwarta ciągla zabudowa a podział jest uzasadniony tylko historycznie. I nie kłóćmy się czy kościół jest w Ujeździe a stadion w Niewiadowie. Kiedyś miejscowości sie administracyjnie połączą i proponuję nazwę Niewiadów (bo wtedy ośrodek zdrowia i kościół będzie w Niewiadowie) lub nazwę Ujazd (bo wtedy stadion będzie w Ujeżdzie). To tyle. A wójt cóż: nie ma ludzi niezastąpionych i kilku ewentualnych następców już majaczy na choryzoncie.

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność
Festiwal „A może byśmy tak do…Tomaszowa” – Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2026

Festiwal „A może byśmy tak do…Tomaszowa” – Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2026

Święto miasta pełne koncertów i atrakcjiFestiwal „A może byśmy tak do…Tomaszowa” – Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2026 odbędzie się w dniach 26–28 czerwca 2026 roku. Przez trzy dni na mieszkańców i gości czeka bogaty program koncertowy, wydarzenia towarzyszące oraz liczne strefy aktywności przygotowane z myślą o całych rodzinach.Program wydarzeniaW piątek, 26 czerwca, obchody rozpoczną się o 19:00 przemarszem Tomaszowian z Placu Kościuszki ulicami miasta. Tego samego dnia o 20:00 w Parku Miejskim „Solidarność” wystąpią TM Orchestra i Maciej Balcar.W sobotę, 27 czerwca, na Tomaszowskich Błoniach zaplanowano koncerty od godziny 16:30. Na scenie pojawią się Kazzu, wokaliści MCK, Teatr Piosenki MCK, Chór Artis Gaudium, Sarius oraz Happysad.W niedzielę, 28 czerwca, również na Tomaszowskich Błoniach, od godziny 17:00 wystąpią Akcent Zenek Martyniuk, Michał Szczygieł z Zespołem oraz Fun Factory. Przed koncertami odbędą się także pokazy akrobatyki powietrznej przygotowane przez Fundację Astra Fly Academy.Dodatkowe atrakcjeW sobotę i niedzielę w godzinach 17:00–20:00 działać będą specjalne strefy na Tomaszowskich Błoniach oraz na Przystani. W programie znalazły się m.in. Strefa Przedszkolaka, Strefa Mieszkańca, Strefa Mundurowa oraz Strefa Sportu.W ramach wydarzeń sportowych zaplanowano także Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta oraz Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.Informacje organizacyjneWydarzenie skierowane jest do mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego i wszystkich gości, którzy chcą wspólnie świętować dni miasta. Główne koncerty i atrakcje odbędą się na Tomaszowskich Błoniach, a inauguracja rozpocznie się przemarszem z centrum miasta. Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Legenda o „ratowaniu szpitala” zaczyna pękać? Pracownicy finansów TCZ zaprzeczają słowom z sesji Rady Powiatu

Legenda o „ratowaniu szpitala” zaczyna pękać? Pracownicy finansów TCZ zaprzeczają słowom z sesji Rady Powiatu

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego, gdy rozstrzygano sprawę wygaszenia mandatu radnej Pauliny Sochy, usłyszeliśmy opowieść o fachowości, ratowaniu szpitala i rzekomo usuniętych danych po odejściu poprzedniej księgowej. Teraz do redakcji zgłosili się pracownicy działu finansowego Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Twierdzą, że żadnych danych nikt nie kasował, a informacje przekazywane radnym są — ich zdaniem — nieprawdziwe. Przekazali redakcji zdjęcia zbiorów danych prowadzonych od 2019 roku. Sprawa wymaga pilnych wyjaśnień, bo w tle nie chodzi już tylko o mandat jednej radnej, ale o wiarygodność informacji, na podstawie których radni podejmują decyzje. Data dodania artykułu: Dzisiaj, 18:41
Legenda o „ratowaniu szpitala” zaczyna pękać? Pracownicy finansów TCZ zaprzeczają słowom z sesji Rady Powiatu Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Pijany za kierownicą. Sprawa radnego Leona Karwata zakończona w sądzie. Redakcja występuje o akta Dzień tych, którzy nie mają działu PR, ale mają telefon zawsze pod ręką Samochody z USA z bogatym wyposażeniem - dlaczego wersje amerykańskie często różnią się od europejskich? Zdrowie ile cię trzeba cenić ?!! Dyskopatia Prognoza pogody na 27 i 28 czerwca. Tomaszów pod czerwoną lampą upału Ponad milion złotych na ratowanie zabytków w powiecie tomaszowskim. Od Krzemienicy po Inowłódz Rowerem do Skansenu i Grot. Tomaszów Mazowiecki z nową inwestycją turystyczną za 120 tysięcy złotych Jaki hotel SPA w łódzkiem wybrać na weekendowy relaks Ponad 6,2 mln zł z KPO dla szpitala onkologicznego w Tomaszowie. Dane, sztuczna inteligencja i bezpieczeństwo pacjentów Kiedy najlepiej umówić wymianę opon w Warszawie
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: ixi Treść komentarza: Chłopie. Nie dziwię się, że obrałeś ksywkę jako :Zdziwiony". Czy Ty rzeczywiście nie rozumiesz tego, że ci, którzy niedawno zostali utopieni, będą robić wszystko , aby uwalić swoich następców?! Więc, koleś: nie wal głąba. Tu nie chodzi o żadną logikę, ale o totalną, lokalną wojnę lokalnych sitw. I to wszystko. Tak to trudno zrozumieć?! Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Jednym słowem, wyrok sądu w drugiej instancji podtrzymuje wyrok sądu pierwszej instancji..... Bardzo dobrze, że chcecie obejrzeć akta sprawy. Skomentuję to krótko: niech żyje piotrkowsko-tomaszowski, lokalny zaścianek. I zapytam: co tu się, kur..., dzieje ?!?! Źródło komentarza: Pijany za kierownicą. Sprawa radnego Leona Karwata zakończona w sądzie. Redakcja występuje o akta Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: I jeszcze dorzucę. W młodości byłem ministrantem, ale totalnie nie cierpię takich świętoje..liwych hipokrytów. Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Młody człowieku: i tak, kur..., trzymaj !!! Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: Mariusz Strzępek Treść komentarza: Panie Janku, czas powiedzieć STOP. Ten człowiek robi to nie tylko na profilu, o jakim mowa, ale także próbował na tym portalu, całkiem anonimowo, ale jak Pan wie, mam tu nieco szerszy dostęp do danych użytkownika. Pana Goskę czekają też procesy cywilne i karne dotyczące znieważenia i stosowania pomówień. Wystąpiłem też o zakaz zbliżania się do mnie na odległość mniejszą niż 50 metrów. Ja wytrzymam jeszcze chwilę ten hejt. Już nie takich typów sprowadzałem na ziemię Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Szanowny Panie Mariuszu: no WRESZCIE Pan nie wytrzymał. Coraz częściej, a może nawet nagminnie zdarzają się nie tyle radni - przedstawiciele wyborców (tak powinno być), ale (niestety) zwykłe samorządowe i inne publiczne szuje i debile. Jedynym celem takiego debilowatego dziadostwa jest ich własny tyłek (czyli układziki) i ich własna kasiorka z tytułu pełnienia jakiegokolwiek mandatu publicznego. I dobrze by się stało, gdyby taki jeden z drugim, lokalny, zapyziały ciemniak i ćwok dobrze dostał po jajach. Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama