Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
poniedziałek, 22 czerwca 2026 10:36
Reklama
Reklama

Tomaszowskie Centrum Zdrowia

Poniżej znajdziecie artykuły i informacje na temat Tomaszowskiego Centrum Zdrowia sp. z o.o. Szpital tomaszowski obsługuje pacjentów z trzech powiatów. Jest najbardziej rozbudowaną placówką medyczną we wschodniej części województwa łódzkiego
Zaćmę usuną także w tomaszowskim szpitalu

Zaćmę usuną także w tomaszowskim szpitalu

Od 1 listopada br. zabiegi okulistyczne, w tym operacje usunięcia zaćmy będą dla pacjentów dostępne w Tomaszowskim Centrum Zdrowia. ŁOW NFZ, chcąc ułatwić mieszkańcom powiatu tomaszowskiego i południowej części województwa dostęp do operacji zaćmy ogłosił konkurs na świadczenia okulistyki planowej. W konkursie wybrano Tomaszowskie Centrum Zdrowia. Oddział okulistyczny ma 10 łóżek w 2-osobowych salach.

22.10.2019 15:34    4    3
Interniści ze szpitala alarmują. Nie są w stanie zapewnić opieki chorym

Interniści ze szpitala alarmują. Nie są w stanie zapewnić opieki chorym

Kilka miesięcy temu zadałem w formie pisemnej pytanie o zabezpieczenie obsługi medycznej oddziału chorób wewnętrznych Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, w związku z wypowiedzeniem umowy obsługującemu tomaszowskich chorych lekarskiemu konsorcjum pod kierownictwem dr. Sebastiana Słomki. Otrzymałem odpowiedź, że nie istnieje zagrożenie dla zdrowia i życia pacjentów, a obsługa lekarsko pielęgniarska na odpowiednim poziomie zostanie zabezpieczona. Teraz okazuje się, że brakuje nie tylko lekarzy, ale również pielęgniarek, a tymi, które są nie ma kto pokierować...

12.09.2019 13:01    98    10
Krzysztof Zarychta dyrektorem łódzkiego szpitala im. Biegańskiego

Krzysztof Zarychta dyrektorem łódzkiego szpitala im. Biegańskiego

Zarząd Województwa Łódzkiego podjął dzisiaj decyzję o wyborze nowego dyrektora Wojewódzkiego Specjalistycznego Szpitala im. Wł. Biegańskiego w Łodzi. Od 1 września będzie nim Krzysztof Zarychta, do niedawana Prezes Tomaszowskiego Centrum Zdrowwia. Funkcję tę pełnić ma przez najbliższe 6 lat.

22.08.2019 22:40    97    18
Doktor Roman Bubiński pokieruje szpitalną interną

Doktor Roman Bubiński pokieruje szpitalną interną

Znamy już nazwisko nowego koordynatora Oddziału Wewnętrznego w Tomaszowskim Centrum Zdrowia. Od września funkcję tę pełnił będzie dr n. med. Roman Bubiński. Zastąpi odchodzącego do kliniki im. Barlickiego dr n. med. Sebastiana Słomkę.

07.08.2019 21:58    8    1
Pracują za karę?

Pracują za karę?

Kieruję otwarte pytanie do Tomaszowskiego Centrum Zdrowia, jakie ciężkie zbrodnie/ grzechy popełniła część lekarzy pracujących na NPL ? Czemu dyrekcja Tomaszowskiego Centrum Zdrowia zmusza ich do pracy na dyżurach skoro oni sami nie mają na to ochoty ?

29.07.2019 21:24    55    16
Innowacyjna terapia nowotworowa w Tomaszowskim Centrum Zdrowia

Innowacyjna terapia nowotworowa w Tomaszowskim Centrum Zdrowia

22 maja 2019 r., w szpitalu w Tomaszowie Mazowieckim, po raz pierwszy w Polsce, pacjentowi z rakiem płaskonabłonkowym głowy i szyi, podano do guza nanocząsteczki tlenku hafnu. Kolejnym etapem procesu leczenia jest siedmiotygodniowy cykl radioterapii, która rozpoczęła się w dniu 27.05.2019 r. w Specjalistycznym Szpitalu Onkologicznym NU-MED w Tomaszowie Mazowieckim.

31.05.2019 16:38    14    5
Kto będzie leczył w szpitalu? Lekarskiemu konsorcjum wypowiedziano umowę

Kto będzie leczył w szpitalu? Lekarskiemu konsorcjum wypowiedziano umowę

Były Starosta, Mirosław Kukliński, poinformował dzisiaj na swoim internetowym profilu o wręczeniu wypowiedzeń lekarzom na oddziale wewnętrznym w Tomaszowskim Centrum Zdrowia. Informacja budzi spory niepokój, ponieważ niesie ze sobą ryzyzko zakłócenia funkcjonowania całego szpitala. W najbliższy wtorek lub środę spotka się w tej sprawie Komisja Zdrowia Rodziny i Spraw Społecznych.

04.05.2019 23:53    26
Szpital pod kosztownym nadzorem

Szpital pod kosztownym nadzorem

Rady Nadzorcze publicznych, a więc samorządowych i państwowych spółek to miejsca, gdzie lubią trafić politycy. Są miejsce dodatkowego zarobku, sięgającego często kilku tysięcy złotych miesięcznie. Wynagrodzenie trafia na konta członków niezależnie od ilości spotkań i posiedzeń, w których uczestniczą. Może się zdarzyć, że nastąpi to raz w miesiącu, a może się zdarzyć raz w kwartale. Mimo jakiejś nie do końca określonej przepisami odpowiedzialności, faktyczne konsekwencje złego sprawowania nadzoru są właściwe żadne. Do tego Rady Nadzorcze często są jedynie ślepym narzędziem w rękach zarządu danej spółki lub reprezentowanego podmiotu właścicielskiego. Co gorsza zdecydowana większość członków, mimo zdanych egzaminów, nie ma najczęściej pojęcia o podstawowej działalności spółki, którą mają nadzorować. Dobrym przykładem jest Tomaszowskie Centrum Zdrowia, które ubiegły rok zamyka stratą finansową, a obecna perspektywa nie napawa optymizmem.

16.04.2019 23:54    5    3
Udar będziemy leczyć też w Tomaszowie

Udar będziemy leczyć też w Tomaszowie

Doktor Jarosław Dębiec, ordynator oddziału neurologii w Tomaszowskim Centrum Zdrowia od lat zabiega o stworzenie w naszym mieście możliwości i odpowiednich warunków dla ratowania osób dotkniętych udarami. Podkreśla, że liczy się tutaj czas reakcji a transport pacjentów do placówek medycznych poza powiat tomaszowski go znaczenie wydłuża. Kluczowe są pierwsze 4,5 godziny. Niemal każdego dnia do szpitala trafia pacjent z udarem. Ale obszar działania może być znacznie szerszy. Zdaniem ordynatora pododdział udarowy w TCZ będzie prawdopodobnie obsługiwał pacjentów z całej "ściany wschodniej" województwa łódzkiego.

20.02.2019 20:57    14    4
W szpitalu jest nowa Rada Nadzorcza

W szpitalu jest nowa Rada Nadzorcza

W Tomaszowskim Centrum Zdrowia zmieniono wczoraj Radę Nadzorczą. Z jej składu odwołano przedstawicieli Platformy Obywatelskiej i PSL, które w ubiegłej kadencji wspólnie z częścią radnych PiS tworzyły koalicję rządzącą w powiecie. Obecnie skład pomniejszono do 3 osób. Zasiadają w niej: Katarzyna Banaszczak, Robert Urbański oraz były starosta bełchatowski Waldemar Wyczachowski.

11.12.2018 20:39    9    2
Otwarcie Oddziału Urologicznego w Tomaszowskim Centrum Zdrowia

Otwarcie Oddziału Urologicznego w Tomaszowskim Centrum Zdrowia

W czwartek, 27 września 2018 roku, w Tomaszowskim Centrum Zdrowia Sp. z o.o. odbyło się uroczyste otwarcie wyremontowanego Oddziału Urologii.

28.09.2018 21:42
Szpital w Rawie z problemami. Czy pacjenci trafią do Tomaszowa?

Szpital w Rawie z problemami. Czy pacjenci trafią do Tomaszowa?

W ubiegły czwartek (12 lipca) ewakuowano pacjentów ze szpitala św. Ducha w Rawie Mazowieckiej. Umowę ze spółką AMG Centrum Medyczne, która była operatorem placówki rozwiązał starosta powiatu. Wypowiedzenie ma skutek natychmiastowy. Informacja ta ma również znaczenie dla mieszkańców naszego powiatu, ponieważ część pacjentów z tamtego terenu może trafić do nas. Co nie pozostanie bez wpływu na dostępność do usług medycznych dla tomaszowian i okolicznych gmin.

18.07.2018 08:17    3
Szpitalne podsumowanie roku

Szpitalne podsumowanie roku

Blisko półtorej godziny Prezes Tomaszowskiego Centrum Zdrowia przedstawiał sprawozdanie z działalności szpitalnej spółki w ubiegłym roku. Poza wynikami finansowymi rozmawiano m.in. o empatii pracowników, w szczególności pielęgniarek. Na skargi dotyczące białego personelu zwrócił uwagę jeden z radnych.

29.06.2018 20:42    3
Szpital pod nadzorem Sebastiana Słomki

Szpital pod nadzorem Sebastiana Słomki

Tomaszowskie Centrum Zdrowia rozstrzygnęło konkurs na ordynatora szpitala. Ptrzeprowadzono go zgodnie z przepisami ujętymi w rozporządzeniu Ministra Zdrowia w sprawie sposobu przeprowadzania konkursu na niektóre stanowiska kierownicze w podmiocie leczniczym. Na ogłoszenie wpłynęła tylko jedna oferta, którą złożył dr Sebastian Słomka, lider konsorcjum, które obsługuje szpitalną internę

17.06.2018 16:31    2
Badania wstrzymane. Kosztowna awaria w tomaszowskim szpitalu

Badania wstrzymane. Kosztowna awaria w tomaszowskim szpitalu

Wielu z naszych czytelników skarży się, że w Tomaszowskim Centrum Zdrowia nie można obecnie wykonywać rezonansu kręgosłupa na odcinku lędźwiowym. Pacjenci pozapisywani od dłuższego czasu w kolejkę odsyłąni są z przysłowiowymi kwitkiem i muszą szukac pomocy gdzie indziej...

01.06.2018 17:04    11
Urologia wciąż w remoncie. NFZ obcina ryczałt

Urologia wciąż w remoncie. NFZ obcina ryczałt

Tomaszowskie Centrum Zdrowia ma poważne problemy z poddodziałem urologicznym. Został on zamknięty 1 lutego br. Pierwotnie przerwa w jego funkcjonowaniu miała potrwać dwa miesiące. Oficjalnym powodem była konieczność przeprowadzenia dużego remontu. W międzyczasie jednak okazało się, że wypowiedzenie z pracy złożyli także lekarze specjaliści. Z TCZ odszedł m.in. dr Winiarski. Sam remont również nie przebiega sprawnie. Tak naprawdę, mimo rozstrzygniętego przetargu, jeszcze się nie zaczął.

25.04.2018 15:04    5
Pielęgniarki ze szpitala zakończyły spór zbiorowy

Pielęgniarki ze szpitala zakończyły spór zbiorowy

W minionym tygodniu udało się doprowadzić do zakończenia sporu zbiorowego toczącego się od blisko trzech lat pomiędzy Ogólnopolskim Związkiem Zawodowym Pielęgniarek i Położnych – Zakładową Organizacją Tomaszowskiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o., a Zarządem Tomaszowskiego Centrum Zdrowia Sp. z o.o.

21.03.2018 19:36    12
Miliony na cyfryzację szpitala

Miliony na cyfryzację szpitala

Nasz szpital przeszedł pozytywnie ocenę formalną wniosku, jaki złożony został do Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego. Wartość projektu zat, "Poszerzenie katalogu świadczonych usług elektronicznych w Tomaszowskim Centrum Zdrowia" to prawie 6,7 miliona złotych a kwota planowanego dofinansowania przekracza 4 miliony.

13.02.2018 13:11    1
Urologia chwilowo nie obsługuje pacjentów

Urologia chwilowo nie obsługuje pacjentów

Tomaszowskie Centrum Zdrowia zawiesiło na dwa miesiące działalność pododdziału urologicznego. Nie będziemy świadczyć usług medycznych w lutym i marcu. Pacjentów przejmą doraźnie szpitale w sąsiednich powiatach, które oddziały o takiej specjalizacji posiadają.

28.01.2018 21:52    3
Tomaszowskie Centrum Zdrowia: szpitalna pediatria okiem kontrolerów z NFZ

Tomaszowskie Centrum Zdrowia: szpitalna pediatria okiem kontrolerów z NFZ

We wrześniu i październiku br. Narodowy Fundusz Zdrowia skontrolował szpitalny oddział dziecięcy w Tomaszowskim Centrum Zdrowia. Tematem kontroli była ocena realizacji umowy na leczenie szpitalne w zakresie "hospitalizacja - pediatria". Do spółki trafiło już wystąpienie pokontrolne. Oddział dla najmłodszych mieszkańców został oceniony pozytywnie. Kontrolerzy NFZ nie mieli żadnych zastrzeżeń co do jego funkcjonowania.

16.11.2017 10:39    7
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama