Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 03:41
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Policyjne działania "Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego"

Policjanci ruchu drogowego w całym kraju prowadzą dzisiaj ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Mają one na celu poprawę bezpieczeństwa niechronionych uczestników ruchu drogowego. Jednak o tej porze roku dedykowane są przede wszystkim pieszym

Podczas działań funkcjonariusze zwracają szczególną uwagę na zachowania kierowców wobec pieszych, zwłaszcza w obrębie oznakowanych przejść dla pieszych, ale też bacznie przyglądają się czy piesi nie łamią przepisów ruchu drogowego.
Nadzorem objęte zostaną miejsca, które są szczególnie niebezpieczne dla pieszych np. przejścia przez ruchliwe jezdnie lub przejścia, na których doszło do potrąceń pieszych. Jednocześnie prowadzone są przedsięwzięcia edukacyjne, w ramach których policjanci przekazują uczestnikom ruchu drogowego informacje o zagrożeniach pieszych na drodze oraz potrzebie znajomości i przestrzegania przepisów prawa.
Ważnym aspektem bezpieczeństwa pieszych, szczególnie jesienią i zimą, jest korzystanie z elementów odblaskowych. Zwiększają one kilkukrotnie widoczność pieszego, przez co prowadzący pojazd ma więcej czasu na wykonanie manewru wymijania bądź hamowania.
Jednak nie zawsze piesi pamiętają o korzystaniu z elementów odblaskowych. Stąd też kierujący muszą być przygotowani na to, że o tej porze roku, zwłaszcza o zmroku, niechronionego uczestnika ruchu można zobaczyć niemal w ostatniej chwili. Powinniśmy zatem jeździć wolniej, uważać w miejscach słabo oświetlonych, zdecydowanie zwalniać przed przejściem dla pieszych.
Z kolei piesi muszą mieć świadomość, że nieprzestrzegając przepisów ruchu drogowego ryzykują własne życie.
 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Madzia 25.11.2018 11:18
ALDI otwierają już w środe a nie w czwartek! Teraz powinna być korekta przystanków MZK na Antoniego aby przy Gastronomiku wysiąść do Aldi i w tymże miejscu zapakować się w autobus ze sprawunkami i odjechać na Warszawską. Inaczej przyjdzie nam z tobołami zmierzać z pół km do najbliższego przystanku.

maniek 25.11.2018 21:42
wg mapy google od Aldi do przystanku Głowackiego/Antoniego jest 180 metrów

Michał 26.11.2018 07:45
może i jest te 180 metrów od Aldi ale od przystanku przy Parku Rodego jest do Aldi 640 metrów a od przystanku Antoniego przy Dino do Aldi jest około 500 metrów, powinien być przywrócony przystanek naprzeciwko byłego Tośka, np; ,,na żądanie" i byłoby to duże udogodnienie dla przyjeżdzających klientów Aldi z odległych dzielnic Tomaszowa

Otwarcie ALDI już w środę 26.11.2018 00:26
1. Masz racje, w środę. 2. Gdyby przystanek był przy Gastronomiku to niezły burdel proponujesz. Tam i tak będzie armagedon na początku gdy ludzi będą włączać sie do ruchu z supermarketu w rondo Olimpijczyków. a) To mnie cieszy, tym razem nie daltego by złorzeczyć kierowcom, nie, ale dlatego, że miejsce będzie uczyć kultury. Chociaż nie wiem czy wpuszczanie kogoś z marketu samemu będąc na rondzie jest legalne, to jednak z ulic podporządkowyanych często już tak się dzieje, a też chyba nie jest legalne. I to jest ładny gest. Nie wartość samochodu, a kultura prowadzenia będzie świadczyc o poziomie właściciela / kierujacego autem. Dobrze. 3. Jeszcze taka kwestia, czy Gastronomik od Aldiego dzieli 100 metrów? Jak to się liczy? Od końca terenu szkoły czy od budynku szkoły? W ALDI jest będzie jest alkohol, a ustawa wyraźnie mówi w jakiej odległości od szkoły nie może być sprzedawany... Zamkną wjazd jak w Lidlu przy Warszawskiej? Nie ma chyba co sie patyczkować, Gdyby inwestorem był prywatny mały tomaszowski sklepikarz a nie duży niemiecki koncern, decyzja zapadłaby jeszcze przed otwarciem 4.Z tymi tobołami i targaniem ich do przystanku - nie nastawiaj się tak, bo w tym markecie nie dostaniesz niczego, czego w Tomaszowie by już nie było. Ceny wszystkich produktów codziennego użytku są wyższe od Lidla a tym bardziej Biedronki, więc jeśli nie jesteś domatycznyną fanką ALDIego, to żadnych podowód by taragać toboły z niego do przystanku mieć nie bdziesz. a) gdyby można było pomarzyć tylko jako klient to w Tomaszowie powiniśmy marzyć o Simply (trudniej już o Auchan, bo oni nie inwestują poza największymi miastami czy chociaż aglomeracjami. A Auchan jest większy ma dużo elektroniki, której ceny bardzo często ścinają o 50% A jeśli coś nie schodzi przez pół roku to i 75% Elektroniki, sprzęt RTV/AGD, rowery i akcesria do nich, duży dział szkoła/akcesoria biurowe, dużo odzieży. W sumie każdy asortyment). A Sipmly (to jest w sumie submarka Auchan, no ale torche inaczej zarządzana pod względem właśnie arotymentu), Simply jest w Rawie Mazowieckiej. Więc większy Tomaszów na pewno też biorą pod uwagę. Na pieszo z większości Rawy dość trudno dojść, no ale jest. To jest sklep w którym za 4 dychy można nakupić jedzenia na cały tydzie. Kilogram słoniny kupiłem kiedyś za ... nikt nie uwierzy pewnie, ale to prawda, za ...4 zł. Była dość mroźna zima, ja to pokroiłem na paski i z zamrażarki wyciagałem przez następne kilka miesięcy. Zdrowy wiejski tłuszcz, który pozwalał mi - mimo generalnie niezdrowego trybu życia - jeździć dzień w dzień rowerem do oddalonej o 10 km pracy. Dobrze po tej słoninie się czułem. Auchan czy Simply - to jest jedyny market w którym kostkę (100 g nie 90, czy nawet 70 jak robi Nivea, 100 g!), mydła można kupić za ...75 groszy. Przez kilka lat obserwuję cenę mydła w Auchan i Simply i to jest 75 groszy. Zwykłego, nie że jakiegoś śmierdzącego, czy bardzo wysuszajacego mydła. Stu gramowa kostka. ALDI w porównaniu z Auchan / Simply to jest luksosowy butik. Szkoda, że tylko pod względem cen. Obym się mylił, ale zobaczymy jakie będą Wasze wrażenia po "załatwianiu" reklamacji za jakiś produkt z oferty non-food. Ja mam bardzo złe. Już tam wcześniej w komentarzach wspominałem.

Czekając na Aldi w Tomaszowie 25.11.2018 04:54
Za 9 zl wczoraj subskrybowałem miesięczny dostęp do jednego z największych polskich dzienników... (w ramach promocj zwanej "czarnym piątkiem") Po tym jak wyskakuje mi reklama tej subskrybcji jeszcze dziś - w niedziele - waham, biję z myślami, czy jednak nie założyć drugiego konta tam i nie wykupić dłuższego - kwartalnego dostepu za 15 zł.... Ty mi pasek na nogę za 15 zeta każesz kupować, by mnie ktoś nie zabił gdy wysiądę z autobusu by dojść do domu przez kawałek ulicy... To jest normalne? No dla mnie nie. PO KRÓTCE: 15 zł i albo: kwartał (78 bitych dni, odejmując niedziele, gdy dziennik nie wychodzi), tekstów, czesto mi odległych światopoglądowo, ale też informacyjne są, poza tym to, że z czymś się nie zgadzasz, nie znaczy, że nie powinieś tego poznać. Aktualizowana gazeta, niezależnie od linii redakcyjnej jest bardzo ok. albo: pasek odblaskowy na nogę, który rozpruwa się czasem po miesiącu.... Gdybyś mógł to byś jeszcze mnie zmusił do takiego migającego. Już coś takiego kupiłem sobie. Nie z budki "Wszystko za 1 zł" tak jak teraz sobie kupuje. Kupiłem markowy amerykańskiej firmy 3M (łojojojojojoj ile było gadania jakie to będzie dobre! Myślałem, że się zesra ten co mi to zachwalał), po roku bateria zasilajaca ten syf zamokła, tzn elektronika to obsługująca, po zakupie nowej baterii (ten sam modem! I też nie tania. Teraz baterie kupuje też w budce na ryneczki, i mam po 12 bateri w kartoniku, różne wymiary, zwykle działaja tyle samo co te markowe), i całe markowe migadało nie chce działąć. Wyczuwam, wyczuwam tę mentalność. Drogie - znaczy dobre. Niemieckie znaczy solidne, kto nie ma ten ze swoje winy. Tak tak. Patrzę na niemiecki market Aldi - zapowiadali, że jesienią otworzą, jest listopad to nadal wprawdzie kalenarzowo jesień, ale jednak każdy myślał, że jak Nimecy zapowiadali, że jesienią, to będzie we wrześniu, max w połowie października. I do dziś to nie jest otwarte. A znając te warszawskie trzy markety Aldiego to zobaczycie jakie będziecie mieli ceny :) Ludzie myślą, że to będzie drugi LIDL gdzie od czasu do czasu można kupić przyzwoitego smartofna za 139 zł, czy tak jak teraz power bank za 4 złote. W ALDI nic z tego nie będzie. To jest konkurent LIDLa ale w Niemczech. W Polsce ma kompletnie inną politykę. Bardzo zachowawczą i klientów traktującą z buta (w Lidlu reklamacje przy rzeczch do dwóch stówek załtwia Ci menager na sklepie. Jeśli jest coś oczywistego, nie że chcesz wyłudzić pieniądze. Tutaj odsyła Ci do pokorespondowania z centralą polskiego oddziału :)) 60 dałem, drugie 6 dych, albo i więcej będę musiał przeznaczyć wysłykę im tego czegoś. Standardem w Polsce już jest, że tam gdzie kupiłeś, tam zwracasz w przypadku jakieś wady. Ale nie w ALDI) Także czekamy, w czwartek otwarcie ALDI Tomaszów.

kierowca 24.11.2018 10:28
Wielu liczy na COŚ darmowego, a jak nie dają, to nie będę nosił i już. No super podejście, tym bardziej patrząc na koszt takiego odblasku nie przekraczający 10 czy 15 złotych. Ktoś komu zależy na bezpieczeństwie sam już dawno kupił swojemu dziecku czy sobie odblaski czy kamizelkę odblaskową jeśli porusza się poza terenem zabudowanym.

APEL DO ORANGE 25.11.2018 04:21
Skoro kosztują tak mało (chociaż 15 zł za pasek na max jeden sezon - wiem bo noszę, to jest moim zdaniem stanowczo za dużo, ja kukuje w budce na osiedlowym targowisku "Wszystko za 1 zł" właśnie za złotówkę), ale skoro uważasz, że 10-15 zł to tak mało to operatora który powstał z naszych podatków spokojnie na to stać. Ludzi różnie. Tu 15 zł, tam 15. Właściwa maska antysmogowa kosztuje 5 dych, filtry do niej 15 za komplet (trzy sztuki, ale osobno po jednym nie kupisz) Zawsze to jest kwestia wyboru z czego rezygnujesz a z czego nie. Bezpieczna droga do domu to podstawa, którą państwo ma obowiazek zapewnić. Jeśli tego nie zapewnia, sens jego istnienia zaczyna być wątpliwy. I tak apeluje o bardzo mało. Miasto powinno być wyłączone z ruchu prywatnych samochodów i motocyklów. A pojazdy dopuszczane do ruchu nie powinny mieć technicznej możliwości rozpędzania się do ponad 100 km/h. Jeśli kiedys da się to załątwić elektroniką to w terenie zabudowanym ta bariera preðkości (podkreślam techniczna), powinna w terenie zabudowanym obniżać się do 60 km / h. GPS lokalizuje Cię w mieście, samochód sam sie blokuje do 60tki. Mam wrażenie, że nie jest to już dziś problemem. Auta w środku mówią, same sie parkują, Tesla, Google pracują już nad pojazdami bez kierowcy, więc co to jest taki lokalizator w aucie? Ja tylko proszę niepolską, państwową, firmę francuską - Orange o 6 milionów odblasków. To byłaby rekalma marki, którą ludzie pamießali by latami.

Apel do Orange 23.11.2018 21:01
Za Portalem Samorządowym: "W końcu 2014 roku ludność Polski liczyła 38 mln 479 tys. mieszkańców, w tym 6 mln 943 tys. – to dzieci i młodzież w wieku 0-17 lat, które stanowiły nieco ponad 18 proc. ogółu - wynika z danych GUS opublikowanych z okazji Dnia Dziecka" Wstyd, że żadna duża ogołnopolska firma nie należąca do Skarbu Państw, nie wyprodukuje tych 6 mln odblasków na nogę dla takich dzieciaków. Ich noszenie, również w terenie zabudowanym powinno być obowiazkowe. Kilka lat temu takie zwijane paski wyprodukował Orange, można było dostać to przez kilka dni w ich salonie. Myślę, że moralnym obowiązkiej tej firmy - po tym jak publiczna Telekomunikcja Polska (której infrastrukture przez lata budowano z podatków naszych biednych rodziców - bo jakimi po wojnie byli ludzie mieszkający w Polsce? Bogatymi? W kraju który został zmuszony do odrzucenia planu Marshallla?), moralnyną powinnością Orange Polska jest wyprodukowanie odblasków na nogi przynajmniej w ilości tych 6 milionów - tyle ile jest dzieci w Polsce. Apeluje o to do Orange Polska (czyli France Telecom)

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność
Festiwal „A może byśmy tak do…Tomaszowa” – Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2026

Festiwal „A może byśmy tak do…Tomaszowa” – Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2026

Święto miasta pełne koncertów i atrakcjiFestiwal „A może byśmy tak do…Tomaszowa” – Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2026 odbędzie się w dniach 26–28 czerwca 2026 roku. Przez trzy dni na mieszkańców i gości czeka bogaty program koncertowy, wydarzenia towarzyszące oraz liczne strefy aktywności przygotowane z myślą o całych rodzinach.Program wydarzeniaW piątek, 26 czerwca, obchody rozpoczną się o 19:00 przemarszem Tomaszowian z Placu Kościuszki ulicami miasta. Tego samego dnia o 20:00 w Parku Miejskim „Solidarność” wystąpią TM Orchestra i Maciej Balcar.W sobotę, 27 czerwca, na Tomaszowskich Błoniach zaplanowano koncerty od godziny 16:30. Na scenie pojawią się Kazzu, wokaliści MCK, Teatr Piosenki MCK, Chór Artis Gaudium, Sarius oraz Happysad.W niedzielę, 28 czerwca, również na Tomaszowskich Błoniach, od godziny 17:00 wystąpią Akcent Zenek Martyniuk, Michał Szczygieł z Zespołem oraz Fun Factory. Przed koncertami odbędą się także pokazy akrobatyki powietrznej przygotowane przez Fundację Astra Fly Academy.Dodatkowe atrakcjeW sobotę i niedzielę w godzinach 17:00–20:00 działać będą specjalne strefy na Tomaszowskich Błoniach oraz na Przystani. W programie znalazły się m.in. Strefa Przedszkolaka, Strefa Mieszkańca, Strefa Mundurowa oraz Strefa Sportu.W ramach wydarzeń sportowych zaplanowano także Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta oraz Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.Informacje organizacyjneWydarzenie skierowane jest do mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego i wszystkich gości, którzy chcą wspólnie świętować dni miasta. Główne koncerty i atrakcje odbędą się na Tomaszowskich Błoniach, a inauguracja rozpocznie się przemarszem z centrum miasta. Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Legenda o „ratowaniu szpitala” zaczyna pękać? Pracownicy finansów TCZ zaprzeczają słowom z sesji Rady Powiatu

Legenda o „ratowaniu szpitala” zaczyna pękać? Pracownicy finansów TCZ zaprzeczają słowom z sesji Rady Powiatu

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego, gdy rozstrzygano sprawę wygaszenia mandatu radnej Pauliny Sochy, usłyszeliśmy opowieść o fachowości, ratowaniu szpitala i rzekomo usuniętych danych po odejściu poprzedniej księgowej. Teraz do redakcji zgłosili się pracownicy działu finansowego Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Twierdzą, że żadnych danych nikt nie kasował, a informacje przekazywane radnym są — ich zdaniem — nieprawdziwe. Przekazali redakcji zdjęcia zbiorów danych prowadzonych od 2019 roku. Sprawa wymaga pilnych wyjaśnień, bo w tle nie chodzi już tylko o mandat jednej radnej, ale o wiarygodność informacji, na podstawie których radni podejmują decyzje. Data dodania artykułu: Wczoraj, 18:41
Legenda o „ratowaniu szpitala” zaczyna pękać? Pracownicy finansów TCZ zaprzeczają słowom z sesji Rady Powiatu Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Pijany za kierownicą. Sprawa radnego Leona Karwata zakończona w sądzie. Redakcja występuje o akta Dzień tych, którzy nie mają działu PR, ale mają telefon zawsze pod ręką Samochody z USA z bogatym wyposażeniem - dlaczego wersje amerykańskie często różnią się od europejskich? Zdrowie ile cię trzeba cenić ?!! Dyskopatia Prognoza pogody na 27 i 28 czerwca. Tomaszów pod czerwoną lampą upału Ponad milion złotych na ratowanie zabytków w powiecie tomaszowskim. Od Krzemienicy po Inowłódz Rowerem do Skansenu i Grot. Tomaszów Mazowiecki z nową inwestycją turystyczną za 120 tysięcy złotych Jaki hotel SPA w łódzkiem wybrać na weekendowy relaks Ponad 6,2 mln zł z KPO dla szpitala onkologicznego w Tomaszowie. Dane, sztuczna inteligencja i bezpieczeństwo pacjentów Kiedy najlepiej umówić wymianę opon w Warszawie
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Kuria Treść komentarza: Ciekawe, co ten kat-e-heta wkłada do głowy tym dzieciom??? Daszing fru de snoł ... Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: Halina S. Treść komentarza: Powinno się oznakować pasy na przejściu dla pieszych Źródło komentarza: Tomaszów Mazowiecki wymienia System Informacji Miejskiej. Nowe oznakowanie obejmie blisko 1000 punktów Autor komentarza: ixi Treść komentarza: Chłopie. Nie dziwię się, że obrałeś ksywkę jako :Zdziwiony". Czy Ty rzeczywiście nie rozumiesz tego, że ci, którzy niedawno zostali utopieni, będą robić wszystko , aby uwalić swoich następców?! Więc, koleś: nie wal głąba. Tu nie chodzi o żadną logikę, ale o totalną, lokalną wojnę lokalnych sitw. I to wszystko. Tak to trudno zrozumieć?! Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Jednym słowem, wyrok sądu w drugiej instancji podtrzymuje wyrok sądu pierwszej instancji..... Bardzo dobrze, że chcecie obejrzeć akta sprawy. Skomentuję to krótko: niech żyje piotrkowsko-tomaszowski, lokalny zaścianek. I zapytam: co tu się, kur..., dzieje ?!?! Źródło komentarza: Pijany za kierownicą. Sprawa radnego Leona Karwata zakończona w sądzie. Redakcja występuje o akta Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: I jeszcze dorzucę. W młodości byłem ministrantem, ale totalnie nie cierpię takich świętoje..liwych hipokrytów. Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Młody człowieku: i tak, kur..., trzymaj !!! Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 533DB

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 533DB

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisCzy łóżko rehabilitacyjne można otrzymać od nas niemal za darmo? Tak. Pomożemy załatwić wszelkie formalności  Na zdjęciu: Obudowa PB 533 DB w kolorze orzech, z dwoma wkładami PB 521 wraz z okrągłymi podstawami łóżka.Obudowa PB 533 DB wraz z wkładami PB 521, to nasza propozycja rozwiązania umożliwiającego korzystanie z łóżka przez oboje partnerów przy zachowaniu wszystkich jego istotnych funkcji. To jedyne w swoim rodzaju łóżko umożliwia stałe wsparcie i obecność opiekuna/partnera, co stanowi istotny czynnik w rekonwalescencji i opiece nad chorym.Więcej informacji Kolory standardowe: Kolory niestandardowe*:DETALE PRODUKTU:1. Aplikacje z drewna bukowego4. Indywidualne sterowanie leżami2. Możliwość konfiguracji z barierką składaną5. Podwójny system podnoszenia3. Różne wymiary leża 6. Okrągłe podstawy łóżkaOPCJE:zmiana długości i szerokości leża • zmiana kolorystyki • możliwość zastosowania okrągłych podstaw kółPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze330 kgMaksymalna waga użytkownika2 × 140 kgRegulacja wysokości leża:od 39 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:206 × 165 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 325

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 325

Cena: Do negocjacji Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 325 w kolorze buk, z płytą osłaniającą napęd łóżka. Akcesoria: szafka Rubens 1 w kolorze buk.Ekonomiczne łóżko PB 325 wyróżnia się lekką konstrukcją przy zachowaniu wszystkich funkcji i wymogów nowoczesnego łóżka do opieki długoterminowej. Model ten sprawdza się doskonale zarówno w środowisku domowym jak i placówkach opiekuńczych. Z uwagi na szczególne parametry, łóżko to również idealnie wpisuje się w oczekiwania wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego.DETALE PRODUKTU:1. Dopuszczalne obciążenie 200 kg4. System napędowy Linak2. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji5. Dodatkowa regulacja za pomocą rastomatu (opcja)3. Solidne koło z hamulcem6. Osłona frontu (opcja) OPCJE:zmiana wypełnienia leża • zmiana długości leża • funkcja TrendelenburgaPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze200 kgMaksymalna waga użytkownika165 kgRegulacja wysokości leża:od 40 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:218 × 102 cmCiężar całkowity:87,0 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJE ŁÓŻKA REHABILITACYJNEGODO POBRANIA: Karta produktu [PDF]

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama