Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 15:51
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Od czerwca podwyżka cen ciepła. Chyba nie ostatnia. Wszystko wskazuje na to, że czeka nas prawdziwy wstrząs termiczny

To będzie ciężki sezon grzewczy. Jeżeli ktoś jeszcze się łudzi, że wydarzy się jakiś cud - to w najbliższym czasie raczej straci nadzieje. To co dzieje się na rynku ciepła przyprawia o zawrót głowy. Sytuacja powinna się ustabilizować – ale ten sezon – będzie trudny dla wielu rodzin i... samorządów. Ceny windują już nie tylko opłaty emisyjne ale i koszty zakupu węgla.

Ceny surowców przyprawiają o zawrót głowy, doszło do tego, że rząd chce wprowadzić cenę gwarantowaną za tonę węgla, a sprzedawcom udzielać rekompensat. Tylko czy węgla w ogóle wystarczy? Przed składami ustawiają się kolejki... a tam pusto. Wojna w Ukrainie, wynikający m.in. z tego ograniczony dostęp do surowców oraz inflacja znacznie pogorszyła sytuację gospodarczą, przekładając się na kolejny wzrost kosztów surowców energetycznych na światowych rynkach. W bardzo trudnej sytuacji są również miejskie ciepłownie.

Nie inaczej jest w Tomaszowie Mazowieckim. - W naszym przypadku zakup węgla rok do roku wiązał się ze wzrostem o 223% za tonę a od czerwca tego roku mamy kolejny wzrost, teraz jest już to 246,99%. Sytuacja cenowa na rynku handlu węglem ma cały czas tendencją wzrostową, a ceny oferowane przez sprzedających kształtują się od 1000,00 zł do 2000,00 zł (netto) za tonę. Na dziś na giełdach światowych (Amsterdam) węgiel kosztuje 233 $ za tonę plus koszty transportu. Zakup uprawnień emisji CO2 do rozliczenia w ubiegłym roku wyniósł 6 896 097,00 zł, w bieżącym roku wyniósł już 14 230 680,00 zł co oznacza wzrost 206,4%. Na te sytuację nie mamy absolutnie żadnego wpływu, a to te ceny dyktują stawki za ciepło. Spółka na mieszkańcach nic nie zarabia – przekonuje Jan Wożniak prezes Zakładu Gospodarki Ciepłowniczej.

Informacja o podwyżkach zawsze jednak powoduje emocje i negatywne odczucia. Głównym wyzwaniem ciepłowni, nie tylko tej w Tomaszowie, ale niemal wszystkich w kraju, jak wspomniał już prezes spółki, jest odejście od węgla, co da spore oszczędności, bo nie będzie już konieczności kupowania uprawnień. Żeby jednak przeprowadzić inwestycje, które na to pozwolą potrzebne jest ogromne wsparcie zewnętrzne.

Problemem naszej ciepłowni jest to, że od wielu lat miasto nie jest jedynym udziałowcem, mniejszościowe udziały ma osoba prywatna. To powoduje, że niestety o wiele trudniej pozyskać fundusze na inwestycje. - Jesteśmy wykluczeni z wielu programów, z których moglibyśmy np. jako jedyny udziałowiec skorzystać. W tym wypadku w o wiele lepszej sytuacji są przedsiębiorstwa prywatne, wystarczy spojrzeć na listy z wynikami przeprowadzonych konkursów w NFOŚiGW, gdzie największymi beneficjentami są spółki prywatne - również w swoim czasie bardzo dobrze znane w Tomaszowie, chodź u nas zajmujące się gospodarką odpadową, a w Warszawie ciepłownictwem - tłumaczy prezes ZGC.

Braku działań, by środki pozyskać trudno czy miastu, czy spółce zarzucić, co zauważa również NIK w przeprowadzonej ostatnio kontroli. Urząd pozyskał 100% dofinansowanie na odwiert geotermalny. Poszukiwano alternatywnego źródła ciepła. Niestety badania wykazały, że woda na taką skalę nie może być używana, ale miasto ma plany wykorzystać ją w turystyce zdrowotnej i energetyce, choć na mniejszą skalę.

Dokumenty i analizy, niezbędne do pozyskiwania środków spółka utworzyła już w 2016 roku. - Stworzyliśmy szereg dokumentów, które umożliwiają staranie się o dofinasowania. W roku 2017 opracowaliśmy projekt kogeneracyjnego źródła ciepła na paliwie z biomasy – mówi Wożniak. Nie udało się pozyskać jednak wystarczającego dofinansowania.  Jak napisał nam prezes spółki, jakimś sposobem na to, byłoby wykupienie udziałów prywatnego wspólnika, ale na to potrzebne są również środki i oczywiście chęć drugiej strony do sprzedaży. - W związku z powyższym w roku 2018 podpisaliśmy list intencyjny z firmą zewnętrzną na współpracę, w wyniku którego miało zostać wybudowane na terenie Tomaszowa Mazowieckiego źródło ciepła OZE na paliwo z biomasy, które będzie zasilać system ciepłownicy tzw. zieloną energią cieplną. W wyniku tych działań powstał projekt wybudowania kotłowni biomasowej OZE na zrębki drewniane o mocy 5.1 MW, obecnie projekt jest na etapie montażu kotła i instalacji technologicznej kotłowni – informuje Wożniak.

W wyniku możliwości pozyskania gazu w roku 2024 - choć jak wiemy obecnie, ten termin również jest zagrożony przez sytuację na Ukrainie, w sierpniu 2020 roku spółka złożyła kolejny wniosek o dofinansowanie na realizacje inwestycji, której źródłem ciepła i produkcji prądu będą silniki gazowe, nie może on być jedynym źródłem, ale z innymi, uzupełniającymi będzie wystarczający przekonują pracownicy spółki. - Przeprowadzone analizy pokazują, że w wyniku realizacji wymienionych wyżej dwóch projektów ZGC osiągnie status efektywnego systemu ciepłowniczego. Natomiast jeżeli projekt układu kogeneracyjnego nie zostanie zrealizowany ze względu na brak środków finansowych, wysokie koszty inwestycji, nieopłacalność ze względu na duży wzrost cen paliwa-gazu, to planujemy wykorzystać docelowo powiększenie mocy źródła OZE o dodatkowy kocioł o mocy 3,8 MW, co umożliwi produkcję ciepła w wielkości ponad 50% łącznej produkcji ciepła w ZGC – twierdzi prezes.

Budowa źródła OZE to koszt ponad 20 mln zł, fundusze te inwestorzy pozyskali w formie pożyczek i dotacji z NFOŚiGW w Warszawie. - W związku z tym fundusz wymagał zabezpieczeń w formie hipotek na działkach, na których powstanie źródło OZE. Aby spełnić wymagania funduszu co do zabezpieczeń w formie hipotek ZGC musiał sprzedać inwestorom działki, na której budowane jest źródło OZE, jednak akt sprzedaży wymaga na tychże inwestorach działań zabezpieczających potrzeby ZGC (zabezpiecza zakup ciepła z OZE tylko przez ZGC) – uspokaja nasz rozmówca.

Trzeba też zauważyć, że spółka próbuje niwelować drastyczne podwyżki korzystając ze wszystkich swoich możliwości. Tak jest chociażby ze współspalaniem biomasy. Gdyby nie podjęte wcześniej kroki, dziś podwyżki byłyby jeszcze wyższe. - Przeprowadziliśmy pozytywne próby współspalania biomasy z węglem. Po dostosowaniu kotłów do tej technologii uzyskaliśmy zmianę Pozwolenia Zintegrowanego i zmianę Koncesji Na Wytwarzaniu Ciepła, co umożliwia nam spalanie biomasy na naszych kotłach. W zależności od parametrów pozyskanej biomasy oszczędności na spalanym węglu mogą się kształtować średnio od 5% do 30%, niestety gwałtownie rosnące ceny surowców – również biomasy, nie pozwalają tego odczuć przy ustalaniu cen. Bez tych działań bez wątpienia byłoby jeszcze drożej – informuje Jan Wożniak i dodaje że spółka dąży do poprawy efektywności energetycznej systemu poprzez jego dekarbonizację (dywersyfikację paliw) a może i także decentralizację.

Oznacza to budowę instalacji rozproszonych źródeł energii (w tym źródeł OZE, fotowoltaiki, pomp ciepła i kogeneracji) i zmniejszenie roli centralnego źródła. Chce również wykorzystywać ciepło i prąd z planowanej nowej elektrociepłowni, która powstanie w wyniku przekształcania termicznego odpadów komunalnych czy też spalania paliwa alternatywnego i będzie końcowym elementem Zamkniętego Obiegu Gospodarki Odpadami na terenie naszego miasta. I choć ostatnie podwyżki, a pewnie będą jeszcze kolejne - szokują i szokować raczej będą - to trzeba też pamiętać, że ciepło systemowe to nadal bezpieczne źródło ciepła. Osoby, które ogrzewają swoje domy gazem lub węglem, nie mają dziś pewności czy zimą będą mieli ciepło.

Czy spółka bada też inne możliwości obniżenia kosztów, choćby te związane z opłatami emisyjnymi? Może jakimś rozwiązanie byłoby powołanie nowej spółki i wydzierżawienie jej majątku poprzednika, jakim jest ZGC. Być może jakąś formą dzierżawy zainteresowana byłaby spółdzielnia mieszkaniowa Przodownik, która jest jednym z głównych odbiorców miejskiego ciepła i to jej lokatorów z tej stony Wolbórki podwyżki dotykają najmocniej. '

Niedawno na możliwości uzyskania dofinansowania na inwestycje wodorowe zwrócił uwagę w swojej interpelacji Michał Jodłowski. Wskazuje, że istnieje Polska Strategia Wodorowa do roku 2030, w ramach której Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska finansuje w formie umarzalnych pożyczek inwestycje w oparte na wodorze źródła energii. Tego typu projekty realizowane są między innymi w Sanoku, Poznaniu i Rzeszowie. 

Niestety, problemu kosztów ogrzewania nie da się rozwiązać lokalnie. Potrzebne są odważne decyzje na szczeblu krajowym. Sąsiadujące z nami Niemcy szybko zareagowały na kryzys energetyczny i wprowadziły u siebie programy, dzięki którym można pozyskać nawet 100 procent dofinasowania do zakupu i montażu pomp ciepła. Efekt jest taki, że zapotrzebowanie na tego rodzaju sprzęt wzrosło z kilkunastu do kilkuset tysięcy domowych instalacji tylko w tym roku. W Polsce nie tylko można liczyć na niewielki ułamek tej kwoty, ale też wprowadzono zmiany w programie Czyste Powietrze i pompy ciepła można dofinansować jedynie w nowo budowanych domach. Co przy rosnących cenach i hamującym budownictwie jest rozwiązaniem absurdalnie abstrakcyjnym. Podobnie jest w przypadku instalacji fotowoltaicznych, gdzie właściwie zlikwidowano możliwość bycia prosumentem. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

R
Romario 26.06.2022 11:07
1. Niech PiS dalej sprzedaje uprawnienia do CO2 i nie reinwestuje pozyskanych środków w chociażby OZE lub usprawnienie ciepłowni - ale oni wolą wydawać forsę na swoje idiotyczne programy socjalne. Stać nas przecież, jesteśmy top20 najbogatszych państw swiata. 2. Ten wungiel kupią tylko wybrani - ktoś się łudzi, że będzie inaczej? Ponadto wszyscy pamiętamy jak kończy gospodarka centralnie planowana. 3. Wyborcy PiS oraz sami politycy PIS to sztandarowy przykład porażki rodzimego systemu edukacji.

Popachy 24.06.2022 15:11
Palcie drewnem ze spalskich i smardzewickich lasów ! Mamy wyngla na 200 lat ???

WuPe 24.06.2022 11:11
Jak zrębki drewniane mogą być OZE?

Cysters 24.06.2022 07:32
Pan Prezydent trochę późno wziął się na wykup udziałów. Teraz jak prywaciarzy buduje swoje źródło ciepła i będzie miał go w 4 literach? A kasa na inwestycję się przyda.

Cysters 23.06.2022 10:46
Prezes Wożniak do wymiany.

woody 23.06.2022 19:56
a moze Sasin

Cysters 24.06.2022 07:30
Może też jeśli tak uważasz

Lol 23.06.2022 06:54
Podwyżki chociaż znacząco poszybują w górę, to dla tych co wezmą niebawem 700 plus na dziecko będą niezauważalne.

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę Uczniowie ZSP nr 2 z Tomaszowa w projekcie UŁ. Technik reklamy najliczniejszą grupą i z sukcesem na akademickiej scenie
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: zyga Treść komentarza: Co to za wyrok!!! Śmiech przez łzy! To jakaś kpina! Żadna sprawiedliwość! Polskie prawo jest śmieszne i sprzyja przestępcom... Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Czaro Treść komentarza: Wyrok zbyt niski, to morderstwo, naćpany i pijany użył auta do zabicia. Nikt tym ludziom życia nie wróci. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne frotte ze srebrem

Skarpetki zdrowotne frotte ze srebrem

Skład:bawełna 80%, Prolen® Siltex ze srebrem 17%, Lycra® 3% Wielkości:35-37, 38-40, 41-43, 44-46, 47-49 (oprócz koloru białego i szarego)        (według ZN-JJW-P-005)Konstrukcja:Skarpetki nieuciskające Medic Deo® Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Medic Deo® Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!Specjalna konstrukcja cholewki i niewielka domieszka nowoczesnego włókna Lycra® w całym wyrobie powodują idealne bezuciskowe przyleganie do nóg i maksymalną elastyczność - nietamowanie przepływu krwi i komfort nawet dla opuchniętych nóg.Dzięki działaniu przędzy z jonami srebra, wzmocnionemu apreturą antybakteryjną i antygrzybiczną Sanitized®, skarpetki hamują rozwój mikrobów i zapobiegają jednocześnie przykremu zapachowi podczas użytkowania. Miejsca stóp narażone na otarcia i urazy są chronione przez miękką trójwarstwową dzianinę frotte. Opaska elastyczna na śródstopiu zapobiega przesuwaniu się skarpetki na nodze.Skarpetki nadają się znakomicie do aktywności fizycznej. Do produkcji skarpetek jest używana czysta bawełna - naturalna przędza najwyższej jakości.SKARPETKI ZAREJESTROWANE JAKO WYRÓB MEDYCZNYZ pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama