Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 01:10
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

"Średnio na jeża"

Tomaszowscy punkrockowcy z zespołu Persfazja nagrali swoja drugą płytkę. Nie przybrała ona jeszcze fizycznych kształtów, jest natomiast do pobrania w Internecie i to całkowicie za darmo. Nowy materiał nosi tytuł „Stop prohibicji” i zawiera zestaw dziewięciu utworów przepełnionych gitarowym nihilizmem. Nie wiemy kto, komu i dlaczego zakazywał spożywania trunków wysokoprocentowych, faktem jest, że ekipa Adriana Kowalika postanowiła raz na zawsze z tym zakazem skończyć.

Niestety, płytka nie zachwyca. Wydaje się, że od czasu wydania pierwszego krążka Persfazja nie tylko jakby zatrzymała się w miejscu ale wręcz zrobiła trzy kroki wstecz. Nie widać postępów zarówno w warstwie muzycznej, jak i tekstowej. Całość brzmi, jak nagrania dokonywane w latach 80-tych w garażach na szpulowych magnetofonach marki ZK 140. Utwory są dosyć schematyczne i oparte na wciąż tych samych nieco wystudzonych „patentach”.

 

Najgorsze jednak jest to, że nie mogę pozbyć się wrażenia, że w zespole każdy gra „sobie sam”. Wokal nie jest zharmonizowany i zdarza się, że chwilami wkradają się fałsze. Do tego brzmi fatalnie i rzadko przy pierwszym przesłuchaniu można zrozumieć pojedyncze słowa. Może ktoś oczywiście powiedzieć, że taka to punkowa stylistyka. Mnie jednak już po dwóch przesłuchaniach zmęczyła a wychowany jestem na Black Flag, Dead Kennedys i The Ramones.

 

Z tekstami również nie jest najlepiej. Słuchacz nie znajdzie tu wysublimowanych przemyśleń dotyczących problemów współczesnego świata. Znajdzie natomiast naiwne rymy (pijąc  jabole w pracy i szkole), niepewny antyklerykalizm i niechęć do Policji. Trochę szkoda, bo krótki spacer ulicami naszego miasta powinien natchnąć twórczo zdeklarowanego punkowca.

 

Jest to moja oczywiście subiektywna ocena i być może warto, by każdy z Was wyrobił sobie sam zdanie na temat nowej płyty Persfazji, którą znajdziecie tutaj


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

ppc 22.09.2010 16:39
Maniek, pokłony śle w twoją stronę!

ElDuende 21.09.2010 14:05
Krytykujcie se do woli:)

Matka Tołstoja 20.09.2010 23:24
Palacios - analogicznie rozumując, ludzie przydzielający Małyszowi noty za technikę latają dwa razy dalej od niego. Inaczej nie mają prawa go oceniać. To samo tyczy się krytyków filmowych i nie tylko. Nie kompromituj się.

ElDuende 20.09.2010 14:55
Właśnie, szkoda czasu. Gratuluję, skoro wiesz co przeczytałem i przesłuchałem, a co nie. Mógłbym teraz wyjaśnić jak absurdalne są Twoje zarzuty, ale... szkoda czasu;p Jeszcze trochę, a będziesz dowodził że wogóle się nie urodziłem a co do "niepoważności" to myśle że moglibyśmy pokonkurować;) Nie musiałem nagrać płyty, ponieważ nie udaję muzycznego krytyka z 30-letnim stażem, ciekawe, czy wogóle przeczytałeś moją wypowiedź;]

Generał Lufa 19.09.2010 23:52
Pozwolę się włączyć do rozmowy i zapytam ile Ty nagrałeś płyt Palacios? i jestem ciekaw czy w ogóle czytałeś recenzję pisaną na temat tej płyty trochę wyżej niż komentarze ludzi, którzy cenią sobie to co słuchają na dodatek jesen ciekaw czy w ogóle przesłuchałeś całą ich płytę i pierwsza i drugą? bo wątpię w to i na koniec jeszcze zapytam ile Ty w ogóle masz lat? bo forum pod artykułem jest po to by wyrażać swoje opinie, a nie krytykować tych co tę opinię piszą więc może dorośnij i wtedy zacznij rozmawiać z ludźmi na poziomie znających się na tym co komentują bo szkoda naszego i Twojego czasu na takie rozmowy prowadzące do nikąd. A na przyszłość to poradzę Ci żebyś poprosił rodziców o złożenie blokady i na tą stronę bo szkoda że i na tym forum juz niepoważni ludzie się udzielają. Pozdrawiam Generał Lufa

Palacios 19.09.2010 21:52
Good for you, Rocker, w takim razie życzę powodzenia i czekam na efekty Twych umiejętności i Twojej kreatywności, tylko, póki co, sam mówisz że jeszcze nic nie nagrałeś, więc radzę Ci trochę powstrzymać się w krytyce, gdyż pokora jest dosyć ważną cechą, skoro wymaga się jej od krytykowanych, to należy ją również okazać krytykując. Język Twojej pierwszej wypowiedzi wszak świadczy o jakiejś zawiści albo osobistej urazie, bo konstruktywną recenzję można zrobić z klasą i tak, by krytykowany coś z niej wyniósł, poza 1000 obelg i czasem wprost śmiesznych uwag i porównań. Pozdrawiam El Duende de los Palacios

Rocker 19.09.2010 19:24
Palacios nie wyładowuje na nikim swoich frustracj ani nie spinami tylko p oprostu wyrażam swoja opinie i mam do tego pełne prawo. Wiesz co? Gdyby nie to ze brak mi mozliwosci finansowych na kupno gitary el. itd oraz to ze zwyczajnie nie mam niestety czasu to jestem pewien ze nagralbym cos lepszego bo jesli chcesz wiedziec mialem okazje rozmawiac i grac z czlonkiem jednej z czolowych kapel z tm ktory zna sie na rzeczy i chwalil moje umiejetnosci oraz pomysly muzyczne natomiast od drugiej kapeli mialem propozycje grania i rozmawialem na temat nagrywania plyt i sadzili ze mowie madre rzeczy a oni tez sie na tym znali. Nie uwazam sie za specjaliste. A co do tego "centrum fonograficznego" jak to ujales to jest poprostu kwestia braku mozliwosci. A Persfazja z tego co wiem na temat ich sprzetu mogla zrobic to o wiele lepiej ale poporstu jak wspomnialem w mojej poprzedniej wypowiedzi nie maja pojecia o tym co robia. Pozdrawiam Rocker

Palacios 19.09.2010 17:49
#51 Co się tak spinasz? Musisz wyładowywać swe frustracje na obcych? Persfazja nagrała krążek i nagle wszyscy czują potrzebę ich obrażania i krytykowania. Skoro w Tomaszowie jest tylu specjalistów od muzyki to czemu wydajecie tak mało płyt? TM powinien być centrum fonograficznym Polski. Zamiast teoretyzować, nagrajcie lepszą płytę niż oni, bo póki co padło na forum tylko wiele górnolotnych słów.

Rocker 18.09.2010 22:04
Jako ze jestem świeżo po przesłuchaniu owego że się tak wyrażę górnolotnie "dzieła" postanowiłem ze napisze parę słów na jego temat. Płyta ta wg mnie nie ma niestety żadnych plusów. Pomijam już kwestie jakości tego nagrania gdyż brzmi ono tak jakby ktoś robił je przez mikrofon do Skypa za 10zł i rejestrator dźwięku w xp'ku. Teksty-kolejna bolączka tego albumu-są kompletnie nie wiadomo o czym,próżno szukać w tych pseudo artystycznych wypocinach jakiegoś sensu z tej prostej przyczyny że go po prostu brak. Następnym błędem który był został popełniony jest brak spójności owych "utworów". Album muzyczny powinien traktować o jakiejś konkretnej tematyce. Ktoś kto bierze do ręki tudzież ściąga album o tytule "Stop Prohibicji" spodziewa się na nim tekstów co tu dużo mówić-o alkoholu. Persfazja najwidoczniej biorąc się za nagranie nie wiedziała o tej jednej z podstawowych zasad związanej z wydawaniem tudzież tworzeniem płyty. Zamit-skoro jeszcze nie potrafisz dobrze śpiewać z przepony to może śpiewaj z gardła bo teraz twój "śpiew" brzmi jakbyś rzeczywiście miał zwrócić zawartość swojego żołądka. Może lepiej zanim wydacie (nie daj Boże) kolejne CD proponuje wam dowiedzieć się chociaż podstawowych rzeczy na temat tworzenia i nagrywania gdyż po prostu ich wam brak nie ma co się oszukiwać i musicie przyjąć do wiadomości tą bolesną prawdę i wyciągnąć wnioski. Inaczej skończycie tak jak powiedział Generał Lufa: "nadajecie się na zespół który wyjdzie dalej niż poza osiedlowe koncerty w tomaszowie czy gdzie indziej na woodstocku to wy kariery nie zrobicie". Kolejna z prawd którą musicie przyjąć do wiadomości i wyciągnąć wnioski (Zamit i Adik-tyczy sie to głównie was. Uważacie że jesteście najmądrzejsi na świecie ale stan rzeczy jest zupełnie inny. Może by tak warto przeanalizować to co inni mają do powiedzenia a nie od razu obrażać się i rzucać wulgaryzmami-nie tędy droga.) jest to, że brak wam umiejętności muzycznych. Jedyną osobą, która w tej kapeli zna się na tym co robi jest Maniek. Naprawdę zastanówcie się nad tym co robicie, ponieważ jak narazie wychodzicie na bandę niedojrzałych ludzi bez jakiegokolwiek pojęcia o tym co robią, tworzą i wsadzają w swoje teksty ("metanol , etanol" i nie pamiętam jak dalej. Chyba nie wiecie czym jest alkohol metylowy więc pozwólcie, że was oświecę: Alkohol metylowy jest silną trucizną, 8-10 gramów powoduje ślepotę, 12-20 gramów – śmierć. A teraz możecie pic go do woli wznosząc przy tym tak sensowne toasty jak teksty na waszej płycie czyli pozbawione sensu.) oraz o życiu, a przede wszystkim o muzyce, którą gra czyli punku (swoją drogą na jakiej podstawie autor recenzji sklasyfikował te grupę jako punk rock?) choć w waszym wykonaniu tę nazwę powinno wsadzić się w cudzysłów. Ogarnijcie się i powyciągajcie wnioski z pozostawionych tu komentarzy oraz sami zastanówcie się nad tym jakie błędy popełniajcie i je wyeliminujcie bo inaczej staniecie się jeszcze większym pośmiewiskiem niż jesteście dla mnie oraz moich przedmówców, którzy jak sami widzicie nie wypowiadają się o was w pozytywny sposób w wielu przypadkach. Pozdrawiam

Obrońca_Krzyżówki 17.09.2010 10:41
#46 Jak w odbiorze płyty/utworu przeszkadza Ci ideologia? Bo nazywając ją "ekstrawertyczną, pozerską..." ją krytykujesz. I jaka to Twoim zdaniem ideologia, bo jestem ciekaw, chłopaki z Persfazji pewnie też...?

wioslarz 15.09.2010 22:59
no ja wszystko rozumiem...mogę się zgodzić, że z pisaniem tekstu ktoś nam może pomóc , być może chcemy za dużo wsadzić w jeden tekst. Ale wiesz teraz na tej płycie czy demówce jak to większość nazywa, dodaliśmy żywą perkusje co jest na plus i te riffy też wydaje mi się że są bardziej rozbudowane w porównaniu do pierwszej płyty np. więc mimo wszystko coś się dzieje do przodu. Wszystko powoli a może się kiedyś coś rozkmini. pozdrawiam

Podwórkowy Rzezimeiszek 15.09.2010 20:13
Wioślarz, jesteś tutaj jedyną osobą, która potrafi przyjąć jakąkolwiek krytykę, więc nie chciałem żeby padło na to, że honoru zespołu, który w większości jest tylko głośnym upominaniem się o uwagę, broniła Twoja skromna osoba, no ale niestety tak wyszło samoistnie. EQ - tak, to Wasza sprawa jak je ustawiacie, ale to nie Wy potem jesteście adresatami. A to po prostu gryzie w uszy. Wystawiając coś do opinii publicznej automatycznie godzisz się na krytykę, więc tłumaczenia typu "nasza sprawa, że tak jest" są naprawdę dziecinne. Używając zwykłego, najtańszego PODa od Line 6 możesz wykręcić tak świetne brzmienie, że nie zdajesz sobie sprawy. Ba, nawet na jakichś darmowych Guitar Rigach / Amplitubach, możesz bez wysiłku ustawić coś agresywnego, ale przynajmniej zbalansowanego i mniej płytkiego. Taka polaryzacja skrajnych pasm brzmi zabawnie i wali siarą. Strojenie - spoko, powiedziałem, że oceniam finalny efekt, a tam bywa out of tune i nikt mi nie wmówi inaczej. Jeśli to nie strojenie ani menzura, to któryś z gitarzystów za mocno dociska struny i robi mimowolny "bend" o ~1/4 tonu i takie coś po prostu kłuje w uszy. Drobnostka, ale skoro można coś zagrać równiej i dokładniej, to czemu nie poświęcić więcej czasu, aby zrobić to lepiej? Co do tekstów - nie mam siły, wybacz, po prostu nie rozumiem jak można ich w jakikolwiek sposób bronić. Możecie zawsze kogoś poprosić, żeby Wam pomógł z pisaniem tekstów, sam zawsze miałem z tym problem, i nadal nie umiem tego robić. Ale są okropne, totalnie pozbawione sensu, grafomańskie w infantylny sposób. Przynajmniej nie rzuciłeś się z pyskiem jak Twoi koledzy, więc wnioskuję, że jako jedyny jesteś tam na jakimkolwiek poziomie. Pozdrawiam.

wioslarz 15.09.2010 19:35
nie muszę nic udowadniać, a w życiu warto mieć jakiś cel i i zainteresowanie.Maniek jakby chciał to by dawno to olał ale widocznie nie widzi powodu. Co mam być zazdrosny ze grac potrafi - raczej się ciesze z tego faktu. Ja nigdy nie mówiłem ze grać potrafię bo tego się uczy całe życie. EQ wiemy co to jest , ale to chyba nasza sprawa jak je ustawiamy i gitarę też potrafimy nastroić - zaskoczę Cie ale robiliśmy to przed każdym nagrywanym utworem. Basistką w tym zespole nie jestem więc nie będę się wypowiadał. Jeśli chodzi o teksty to poetami nie jesteśmy dlatego może w pewnym sensie są one "hasłowe". I już kończąc to nie chcemy żeby nas ktoś bronił - nie potrzebujemy tego. Generalnie nie znasz nas . a co do ludzi którzy słuchają to nie widzę żadnego sporu miedzy dwu latkiem, "emo dziewczyną" czy starszymi osobami. Kto co woli . Nie zamierzałem się tu udzielać , ale wydaje mi się ,że trochę przesadziłeś.

Podwórkowy Rzezimeiszek 15.09.2010 18:57
Myślałem, że nie zatwierdzacie wypowiedzi zawierające wulgaryzmy (obok okna, w którym piszę posta, właśnie tak jest napisane), natomiast u Zamita nic nie wypikujecie. Równi i równiejsi? Kolega z dzielni? Od samego początku prezentowaliście żałosny poziom. Maniek jako jedyny w tym zespole potrafi grać, a Zamit jako jedyny robi jakiekolwiek postępy (które nadal nie zwalają z nóg). I tak ta opinia spłynie po Was jak po kaczce - wynika to z faktu, że sami walczycie ze swoimi kompleksami i staracie się sobie coś udowodnić, rzeźbiąc dalej w tym gównie. Żeby nie było konstruktywnie, przejdę do konkretów. - brzmienie gitar jest tragiczne, wy chyba nie wiecie co to jest EQ i balans ścieżek. Podbijacie skrajne pasma jak źli, dajecie gain do oporu i macie nadzieję, że zabrzmi. - Wasza basistka jest po prostu bardzo słaba, nie jestem w stanie doszukać się jakiegokolwiek pozytywu związanego z jej grą, poza tym że jej się chce - nadal nie stroicie instrumentów. A może i stroicie, ale nie wiecie co to jest menzura i jak się ją reguluję, oceniam tylko efekt finalny - aplikujecie tak żałosne teksty, że same w sobie są najlepszą puentą o tym marnym zespole. W kawałku "Katole" (jak dobrze pamiętam) piszecie o krwi naoliwiającej korporacyjne koła. Wy po prostu próbujecie sklecić jakiekolwiek trzymające się kupy zdanie (niestety tylko w Waszym mniemaniu) i dać do niego sporo ciekawych sformułowań, które pachną i ociekają młodzieńczym buntem i porażają anarchistycznym przesłaniem, zalewają społeczeństwo Waszymi rewolucyjnymi teoriami, które tak naprawde są tylko gówniarską wyliczanką Na początku się Wami zachłyśnięto (w mojej opinii niesłusznie), wiele osób nawet Was broniło, ja także, ale nikt nie będzie tego robił do końca życia. Bo muzyka ma się bronić sama. Wiele rzeczy można na początku wybaczyć, przymknąć oko, mieć nadzieję, że pracujecie nad sobą. A niestety nie pracujecie, ewentualnie jesteście beztalenciami. Być może do 40 roku życia będziecie żyli w przeświadczeniu, że jesteście pomazańcami bożymi (albo i nie bożymi, zważając na Waszą ekstrawertyczną, pozerską ideologię), i że jesteście "Rockstar wannabe". Im wcześniej się obudzicie tym lepiej. Wstańcie rano, zjedzcie śniadanie, pójdźcie do szkoły, zróbcie coś ze sobą. Nawet pograjcie sobie w garażu. Ale do ludzi z taką muzyką nie wychodźcie, bo to jest tragedia. Ewentualnie liczcie się z tym, że zostaniecie pożarci. Publika jest niestała - Wasi jedyni zwolennicy, czyli Wasi koledzy / gimnazjalne dziewczynki, ukryte za emo-tapetami już się Wami znudzili, co widać w komentarzach. Pozdrawiam, życząc wielu sukcesów na scenie rodzimej i zagranicznej.

Generał Lufa 15.09.2010 16:39
Zastanawia mnie jeszcze tylko dlaczego teksty tych piosenek są tak puste i dziecinne takie rymowanki i sztuczne rymy to ja już potrafiłem w przedszkolu wymyślać i nie podszywałem się przez to pod artystę, a na dodatek wokalista powinien śpiewać, a nie drzeć się próbując śpiewać bo to nie o to chodzi no niestety jak to mówią nie dla psa kiełbasa nie nadajecie się na zespół który wyjdzie dalej niż poza osiedlowe koncerty w tomaszowie czy gdzie indziej na woodstocku to wy kariery nie zrobicie. i powiem tylko że jak wyrośniecie z tego szczeniackiego grania i darcia się bez potrzeby naśladując stare dobre zespoły to może zaczniecie tworzyć jakaś znośną muzykę. Pozdrawiam Generał Lufa

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność
Festiwal „A może byśmy tak do…Tomaszowa” – Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2026

Festiwal „A może byśmy tak do…Tomaszowa” – Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2026

Święto miasta pełne koncertów i atrakcjiFestiwal „A może byśmy tak do…Tomaszowa” – Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2026 odbędzie się w dniach 26–28 czerwca 2026 roku. Przez trzy dni na mieszkańców i gości czeka bogaty program koncertowy, wydarzenia towarzyszące oraz liczne strefy aktywności przygotowane z myślą o całych rodzinach.Program wydarzeniaW piątek, 26 czerwca, obchody rozpoczną się o 19:00 przemarszem Tomaszowian z Placu Kościuszki ulicami miasta. Tego samego dnia o 20:00 w Parku Miejskim „Solidarność” wystąpią TM Orchestra i Maciej Balcar.W sobotę, 27 czerwca, na Tomaszowskich Błoniach zaplanowano koncerty od godziny 16:30. Na scenie pojawią się Kazzu, wokaliści MCK, Teatr Piosenki MCK, Chór Artis Gaudium, Sarius oraz Happysad.W niedzielę, 28 czerwca, również na Tomaszowskich Błoniach, od godziny 17:00 wystąpią Akcent Zenek Martyniuk, Michał Szczygieł z Zespołem oraz Fun Factory. Przed koncertami odbędą się także pokazy akrobatyki powietrznej przygotowane przez Fundację Astra Fly Academy.Dodatkowe atrakcjeW sobotę i niedzielę w godzinach 17:00–20:00 działać będą specjalne strefy na Tomaszowskich Błoniach oraz na Przystani. W programie znalazły się m.in. Strefa Przedszkolaka, Strefa Mieszkańca, Strefa Mundurowa oraz Strefa Sportu.W ramach wydarzeń sportowych zaplanowano także Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta oraz Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.Informacje organizacyjneWydarzenie skierowane jest do mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego i wszystkich gości, którzy chcą wspólnie świętować dni miasta. Główne koncerty i atrakcje odbędą się na Tomaszowskich Błoniach, a inauguracja rozpocznie się przemarszem z centrum miasta. Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Legenda o „ratowaniu szpitala” zaczyna pękać? Pracownicy finansów TCZ zaprzeczają słowom z sesji Rady Powiatu

Legenda o „ratowaniu szpitala” zaczyna pękać? Pracownicy finansów TCZ zaprzeczają słowom z sesji Rady Powiatu

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego, gdy rozstrzygano sprawę wygaszenia mandatu radnej Pauliny Sochy, usłyszeliśmy opowieść o fachowości, ratowaniu szpitala i rzekomo usuniętych danych po odejściu poprzedniej księgowej. Teraz do redakcji zgłosili się pracownicy działu finansowego Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Twierdzą, że żadnych danych nikt nie kasował, a informacje przekazywane radnym są — ich zdaniem — nieprawdziwe. Przekazali redakcji zdjęcia zbiorów danych prowadzonych od 2019 roku. Sprawa wymaga pilnych wyjaśnień, bo w tle nie chodzi już tylko o mandat jednej radnej, ale o wiarygodność informacji, na podstawie których radni podejmują decyzje. Data dodania artykułu: Dzisiaj, 18:41
Legenda o „ratowaniu szpitala” zaczyna pękać? Pracownicy finansów TCZ zaprzeczają słowom z sesji Rady Powiatu Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Pijany za kierownicą. Sprawa radnego Leona Karwata zakończona w sądzie. Redakcja występuje o akta Dzień tych, którzy nie mają działu PR, ale mają telefon zawsze pod ręką Samochody z USA z bogatym wyposażeniem - dlaczego wersje amerykańskie często różnią się od europejskich? Zdrowie ile cię trzeba cenić ?!! Dyskopatia Prognoza pogody na 27 i 28 czerwca. Tomaszów pod czerwoną lampą upału Ponad milion złotych na ratowanie zabytków w powiecie tomaszowskim. Od Krzemienicy po Inowłódz Rowerem do Skansenu i Grot. Tomaszów Mazowiecki z nową inwestycją turystyczną za 120 tysięcy złotych Jaki hotel SPA w łódzkiem wybrać na weekendowy relaks Ponad 6,2 mln zł z KPO dla szpitala onkologicznego w Tomaszowie. Dane, sztuczna inteligencja i bezpieczeństwo pacjentów Kiedy najlepiej umówić wymianę opon w Warszawie
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama Twój Sklep MEydczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Halina S. Treść komentarza: Powinno się oznakować pasy na przejściu dla pieszych Źródło komentarza: Tomaszów Mazowiecki wymienia System Informacji Miejskiej. Nowe oznakowanie obejmie blisko 1000 punktów Autor komentarza: ixi Treść komentarza: Chłopie. Nie dziwię się, że obrałeś ksywkę jako :Zdziwiony". Czy Ty rzeczywiście nie rozumiesz tego, że ci, którzy niedawno zostali utopieni, będą robić wszystko , aby uwalić swoich następców?! Więc, koleś: nie wal głąba. Tu nie chodzi o żadną logikę, ale o totalną, lokalną wojnę lokalnych sitw. I to wszystko. Tak to trudno zrozumieć?! Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Jednym słowem, wyrok sądu w drugiej instancji podtrzymuje wyrok sądu pierwszej instancji..... Bardzo dobrze, że chcecie obejrzeć akta sprawy. Skomentuję to krótko: niech żyje piotrkowsko-tomaszowski, lokalny zaścianek. I zapytam: co tu się, kur..., dzieje ?!?! Źródło komentarza: Pijany za kierownicą. Sprawa radnego Leona Karwata zakończona w sądzie. Redakcja występuje o akta Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: I jeszcze dorzucę. W młodości byłem ministrantem, ale totalnie nie cierpię takich świętoje..liwych hipokrytów. Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Młody człowieku: i tak, kur..., trzymaj !!! Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: Mariusz Strzępek Treść komentarza: Panie Janku, czas powiedzieć STOP. Ten człowiek robi to nie tylko na profilu, o jakim mowa, ale także próbował na tym portalu, całkiem anonimowo, ale jak Pan wie, mam tu nieco szerszy dostęp do danych użytkownika. Pana Goskę czekają też procesy cywilne i karne dotyczące znieważenia i stosowania pomówień. Wystąpiłem też o zakaz zbliżania się do mnie na odległość mniejszą niż 50 metrów. Ja wytrzymam jeszcze chwilę ten hejt. Już nie takich typów sprowadzałem na ziemię Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu
Reklama
Reklama
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 533DB

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 533DB

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisCzy łóżko rehabilitacyjne można otrzymać od nas niemal za darmo? Tak. Pomożemy załatwić wszelkie formalności  Na zdjęciu: Obudowa PB 533 DB w kolorze orzech, z dwoma wkładami PB 521 wraz z okrągłymi podstawami łóżka.Obudowa PB 533 DB wraz z wkładami PB 521, to nasza propozycja rozwiązania umożliwiającego korzystanie z łóżka przez oboje partnerów przy zachowaniu wszystkich jego istotnych funkcji. To jedyne w swoim rodzaju łóżko umożliwia stałe wsparcie i obecność opiekuna/partnera, co stanowi istotny czynnik w rekonwalescencji i opiece nad chorym.Więcej informacji Kolory standardowe: Kolory niestandardowe*:DETALE PRODUKTU:1. Aplikacje z drewna bukowego4. Indywidualne sterowanie leżami2. Możliwość konfiguracji z barierką składaną5. Podwójny system podnoszenia3. Różne wymiary leża 6. Okrągłe podstawy łóżkaOPCJE:zmiana długości i szerokości leża • zmiana kolorystyki • możliwość zastosowania okrągłych podstaw kółPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze330 kgMaksymalna waga użytkownika2 × 140 kgRegulacja wysokości leża:od 39 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:206 × 165 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 16 cmCiężar całkowity:

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama