Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
niedziela, 28 czerwca 2026 04:48
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

W banksterskiej sieci złudzeń. Podejrzenie bez danych uzasadniających

Mężczyzna niezdolny do prawidłowej oceny rzeczywistości, chory na schizofrenię, udał się do „banku” żeby pożyczyć 1000 zł. Pracownicy tejże instytucji, oczywiście w ramach swoich obowiązków służbowych, przedstawili „klientowi” pełną ofertę kredytową, w której efekcie, nie całkiem świadomy, wyszedł z placówki ze zobowiązaniem w kwocie 20000 zł. Bankowcy wykonali swoje zadanie, zasługując zapewne na premię. Chory, niepełnosprawny człowiek znalazł się w sytuacji nie do pozazdroszczenia. Co ciekawe, policja i prokuratura bezradnie rozkładają ręce. Ich zdaniem nie doszło w tym przypadku do naruszenia prawa.

- Jest to jedna z tych historii, które nie dają mi spokoju. Czasem naprawdę wydaje mi się, że praca rzecznika jest bez sensu. Zdarza się to w sytuacjach kiedy nie mogę pomóc, a serce, dusza i rozum podpowiadają, że powinnam - mówi Agnieszka Drzewoska, Powiatowy Rzecznik Konsumentów.

 

Wspomniana na wstępie historia zdarzyła się naprawdę. Sprawa dotyczy chorego psychicznie mieszkańca naszego Powiatu.  Co ciekawe,  klient znany jest pracownikom, ponieważ posiada w tej placówce swoje konto, a jego siostra wielokrotnie informowała o jego chorobie. Powstaje więc pytanie, czy bankowcy zachowali się tak, jak wydawałoby się powinni zachować się pracownicy instytucji "zaufania publicznego", za jaką są przeważnie uważane banki i instytucje finansowe. To zaufanie, okazuje się jednak jest udzielane na wyrost. Wynika z nadzoru a nie standardów etycznych, jakie powinny obowiązywać. W ten sposób przypomina instytucję kierowaną przez Gustawa Kramera z kultowego już dzisiaj Va banku.

 

Pamiętamy jedną z początkowych scen filmu, kiedy sfrustrowany i oszukany klient próbuje odzyskać swoje pieniądze za pomocą rewolweru. W tym przypadku skończyło się pobytem w szpitalu i utrudnionym kontaktem. Z ustaleń Policji wynika, że nie ma podstaw do przypisania udzielającym pożyczki działania mającego na celu nakłonienie klienta wbrew jego woli do zawarcia umowy innej, niż ta, po którą de facto do banku przyszedł. Trudno też wywieść, że celem działania pracowników banku była chęć uzyskania większej prowizji.

 

W decyzji o umorzeniu postepowania wydanej przez funckjonariuszy Wydziału do Walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją tomaszowskiej KPP zatwierdzonej przez Prokuratora nadzorującego śledztwo czytamy:

 

- W ramach podjętych czynności procesowych zostali przesłuchani pracowwnice, które prowadziły czynności związane z zawarciem umowy. Treść złożonych zeznań potwierdziła fakt, że pn Józef S. faktycznie wnioskował o udzielenie mu pożyczki w wysokości 1000 złotych. Jednakże pracownice w ramach swoich obowiązków służbowych przedstawiły pełną ofertę kredytową banku, wynikającą z comiesięcznych dochodów klienta i klient wyraził zgodę na udzielenie mu pożyczki w wwyższej kwocie. Natomiast zachowanie klienta w żaden sposób  nie wskazywało, że jest nieświadomy podejmowanych decyzji

 

To tyle zeznania bankowców. Złudzeń nie pozostawia natomiast opinia biegłych psychologów. W ich ocenie, pan Jóżef, w chwiili zawierania umowy nie był w stanie właściwie ocenić podejmowanych przez siebie działań i znaczenia  podpisywanych umów. 

 

- Od kilku tygodni szukam rozwiązania tej sprawy. Załatwienie jej  normalną służbową ścieżką okazuje się niemożliwe. Argumenty utrudniające są różne. Raz jest to RODO, innym razem przepisy prawa. Z tego typu sprawami mentalnie nie można sobie poradzić. Możliwości rzecznika okazują się ograniczone. Zajmujemy się zakupami  „butów”. I kiedy po raz kolejny słucham konsumentów, którzy przychodzą ze zdewastowanymi w wyniku intensywnego używania pantoflami i chcą wyłudzić pieniądze od przedsiębiorców, mam wrażenie, że prawo mamy jednak kulawe. A często słyszę właśnie „To po co Pani tu jest?” i sama zaczynam się nad tym zastanawiać - komentuje Agnieszka Drzewoska

 

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Quick 07.09.2018 21:11
Ileż tu znawców tematu bankierów i prawników i każdy wie lepiej.Sprawa jest prosta! Wziął ? To trzeba oddać i koniec tematu !

@19 06.09.2018 17:22
napisałeś, nie forsuje, nie blokuj mi polskiego IP, co to nie można czytać?

vv 04.09.2018 15:16
Ciekawe jakby wziął przez Vivusa, czy innego internetowego do kogo miałby pretensje.

Konsument 04.09.2018 13:38
Szanowna Pani Rzecznik (konsumentów), jeśli ma Pani tak wielkie wątpliwości dotyczące wadliwości (cyt: kulawości) prawa, którego jest Pani statutowym strażnikiem, to powstaje oczywiste pytanie „…po co Pani tu jest?”. Może lepiej zwolnić miejsce tym, którzy będą rozumieli swoją rolę i misję, która z funkcją Rzecznika jest związana. Prawo to powstało, by bronić Konsumenta, również przed socjotechnikami mocniejszego, „przetartego” w cywilizacji Przedsiębiorcy, uzbrojonego w marketing, sprzedaż i prawników. Trudno bronić Konsumenta jeśli zakłada się z góry, że w tym świecie istnieją głównie Konsumenci kombinatorzy i oszuści wyłudzający pieniądze. Przy takiej Pani postawie należałoby zacząć od obrony Konsumenta przed Panią. Nie zazdroszczę pracy pracownikom banków ale i czy to normalne, że Klient wchodzi do banku po 1000 zł a wychodzi z kwotą 20-krotnie większą? W sensie prawnym wszystko być może jest OK. Klient uległ namowie ale pytanie czy miał jakiś interes by całkowicie inną ofertę usłyszeć. Pytanie czy nie był to interes banku lub pracowników (bywa – prowizje). Etyczne? Z pewnością nie, szczególnie w sytuacjach gdy ma się do czynienia ze znacznie słabszym i niewyszkolonym w technikach sprzedażowych Konsumentem. Pytanie czy nie są to tzw. praktyki niedozwolone. Prawo jest kulawe? Być może i tu właśnie pole do popisu dla Rzecznika.

Agnieszka Drzewoska 04.09.2018 16:01
Szanowny Konsumencie, dziękuję za celne uwagi, z pewnością wezmę je pod rozwagę. Informuję, że Rzecznik Konsumentów nie jest rzecznikiem spraw różnych i posiada dookreślone kompetencje. Abym mogła pomóc w tej konkretnej sprawie ów konsument powinien złożyć u mnie wniosek oraz upoważnienie, ponieważ jest to osoba chora ustanowiony przez niego pełnomocnik lub upoważniony członek rodziny, pracownik socjalny czy kurator.Niestety nie posiadam takiego wniosku, a co zatem idzie dokumentacji tej spraw,y mam więc związane ręce. Mogę więc współczuć. I ze spokojem wysłuchiwać "Po co Pani tu jest?". Odnosząc się do kwestii niedozwolonych praktyk rynkowych, co do zasady zajmuje się tym UOKiK, decyzje wydaje Prezes UOKiK (Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów) przy odwołaniu SOKiK (Sąd Ochrony Konkurencji i Konsumentów).Procedura taka trwa latami. W zakresie kompetencji Prezesa jest także wydawanie "ostrzeżeń". Nadto ośmielam się zauważyć, że w sprawach finansowych konsumentom udziela obecnie pomocy prawnej Rzecznik Ubezpieczonych kiedyś Rzecznik Finansowy, Powołane są też w tym celu Urząd Komisji Nadzoru Finansowego i Związek Banków Polskich, Jest też instytucja Arbitra Bankowego. Rzecznik Konsumentów (miejski czy powiatowy) ma ustawowo wskazany zakres czynności, które może wykonywać. Obecnie trwają prace legislacyjne dotyczące zwiększenia kompetencji instytucji Rzecznika Konsumentów, które w najbliższym czasie prawdopodobnie doprowadzą do zmian na korzyść dla konsumentów. Każdorazowo pragnę zapewnić jeśli wynika to ze sprawy (zachodzi podejrzenie naruszenia zbiorowych interesów konsumentów czy stosowania nieuczciwych praktyk rynkowych) działając na zasadach współpracy zawiadamiam o tym odpowiednie instytucje do tego powołane. Przy okazji pragnę zauważyć, że działam na rzecz konsumentów, a nie w ich imieniu jak pełnomocnik, ale nie działam przeciwko przedsiębiorcom, chociaż często takie właśnie są oczekiwania konsumentów. Jeśli nie wyraziłam się dość precyzyjnie z przyjemnością udzielę takowych wyjaśnień osobiście. Życzę dobrego dnia.

. 04.09.2018 18:15
Agnieszka, weź się wreszcie za jakąś robotę nie związaną z polityką. Nie potraficie?

Takie tam myśli 04.09.2018 06:57
Nieszczęście niestety tkwi w systemie., a znane są przypadki, ze osoby pracujące w "bankach" proponowały też swojego czasu świetne lokaty z ubezpieczeniami mniej rozgarnientym klientom , którzy tracili sporo oszczędności, był też Amber Gold, jest też sprzedawanie długów kilku firmom jednocześnie i wiele innych ciekawostek kiedy to prowizja jest wyższa od kredytu (bez BIK) wszystko jest proponowane bo takie mamy dziurawe prawo. Prawo jest dziurawe. Jestem zwolennikiem nabijania ludzi w butelkę bez względu na moralność osobistą ot tak dla kasy, dla wyrobienia prowizji. jesteś głupi to płać człowieku. Co z kredytami we frankach? One też były dla schizofreników? Może Ci co ze świeczkami pod sądami protestują powinni byli protestować jak rządzili Ci co żyją teraz z odsetek.

Muniek 03.09.2018 23:14
Dobrze że o Klatce Pan Mariusz przestał pisać , męczące już to było. Znów portal nadaje się do czytania. Z tymi artykułami po pijaku rowniez tak trzymać (ich nie ma). Pozdrawiam czytelników.

Za 5 minut Wiadomości TVP1 03.09.2018 19:25
Leżę zwykle wtedy na wesalce i beczę doi telewizora. To jest najbardziej angażujący serwis informacyjny od kiedy w Polsce pamiętam. Western w odcinkach.

Metoda na schizy 03.09.2018 15:47
Co za bzdura. AD robi sobie kampanię, a wy lykacie jak pelikany. Tzn sprawa pewnie wpłynęła, ale nosi znamiona zwyklego wyłudzenia. Zwyczajnie. I tak powinna być potraktowana, a nie wielce biedny klient. Nic tylko kompletowac papiery medyczne (te od psychiatrów nie są takie trudne si skompletowania - schizy to teraz modna "choroba", ale co ciekawe ZUS przyznając renty jakoś tak przychylny nie jest. Zatem zbiwrac papiery od zaprzjaznionych konowalow i choc renty nanppdstawie tegi sie nie dostanie to chodzić po bankach i wyludzac po 20 tysi i nie spłacać. Konsultantka w banku nie jest ani kompetentna ani zobowiązana do oceny klienta pod kątem zdrowia psychicznego. Ani żadnego innego. Nawet biorąc większe sumy w kredytach hipotecznych bank nie weryfikuje nas pod kątem stanu zdrowia. W tym obszarze jedynie wiek jest brany pod uwagę, ale żadnych badań lekarskich się nie przedstawia. Jeśli nie zwróci tych 20 tysięcy, to mamy do czynienia ze zwyczajnym wyludzeniem kasy. Windykacja czyli wysyłka papirków przedsadowych, po 2 latach komornik. Niech jemu pokażete papiery. Kolo pewnie poszedł po hajs, a jego baba potem z papierami od lekarza i by pobiadolic by umorzyli.

Pracownik xbanku 03.09.2018 12:32
To że siostra informowała nic nie znaczy. Mogła konto założyć na siebie a osobę chorą jedynie upoważnić do rachunku bankowego a jako osoba upoważniona nie wzięła by żadnego kredytu. Ponadto pracownik nie popełnił żadnego błędu proponując wyższą kwotę kredytu. Na szczęście już nie pracuję bezpośrednio z klientem bo do takich sytuacji dochodzi codziennie, presja z góry jest niewyobrażalna. Czy to na infolinii czy w placówkach jak również przez Internet. Ja pamiętam ze szkolenia stwierdzenie osoby z działu szkoleniowego "nikt z was nie ma prawa oceniać czy osoba jest poczytalna czy nie czy ma 90 lat i nie do końca jest w pełni świadoma tego co jej mówicie nie wy od tego jesteście"

@Pracownik xbanku 03.09.2018 17:12
Oczywiście, że tak. Nie jestem, ale gdbym był na jej miejscu (tej udzielającej kredytu), zrobiłbym tak samo. Po mordzie ma profilować? Kto spłaci kto nie? Tak na marginesie, ludzie ne zdają sobie sprawy jak niewdzeczna i w sumie słabo płatna robota to jest. Tam jest tysiące stron do wykucia. 8 godzin siedzisz przed nudami na ekranie, a często jeszcze miejsze banki wymuszają akwizycje. Chociaż to bardziej w zespołach MSP. Byłem z kimś kiedyś w banku, wiem jakie stresy i generalnie nie warto - w mojej ocenie. Pensja takiej dziewczyny z ulicznego oddziału porównywalna jest do pensji kasjerki z dłuższym stażem w Biedronce.

Bankowiec w odz. naziemnym - jedna z gorszych prac 03.09.2018 17:22
i jeszcze jedno. Zwalniają Cię z banku w wieku 50 lat, masz bańkę pełną procedur i aktualnych ofert, łącznie z kursem CHF na kwartał do tyłu, zwalniają Cię i ... nie ma nawet gdzie się zaczepić, bo raz, że oddziałow ubywa i nikt nie rekrutuje (podkreślam w bankach naziemnych, chociaż tez w innych działach szału nie ma), a dwa jest niepisany, ale jednak jest ageism. Czyli 50+? "Eeeee, to nie." Chociaż zazwyczaj to się sprowadza po prostu na nieodpisywanie na e-maila. Młodzi - w ogóle nie szukać szczęścia w takich miejscach, starzy - w wolnym czasie szukać jednak przekwalifikowania się na co innego. Robota z kwotami 20 - 30 tysi mozliwosci jednorazowego kredytu to jest praca za którą powinnoi sie otrzymywać co najmniej 8-10 tysięcy miesięcznie. Tak, w Polsce. Oczywiście po zaliczeniu wszystkich szkoleń, egzaminów. Ale tak. Na początek 6 tys, docelowo 8-10.

wyjaśnienie 03.09.2018 19:22
tu miało być: "Byłem z kimś kiedyś Z banku" = moja baba pracowała w banku. Baba choć nie w znaczeniu żona. Bo jednak w Polsce rozwód to piętno. Porażka, łeee, spadaj loserze. Każdemu się wydaje, że to jest komfortowa praca, a jest taka sobie. Stabilna może tak, na maksa stresująca, eksploatująca. Ktoś może się podniecać po maturze, ale jeśli kończysz jakieś lepsze studia, na których przez pięć lat tyrasz, a w zasadzie od końca podstawówki na nie tyrasz, a potem przychodzi Ci codziennie robić to samo, masz poczucie, że po zwolnieniu będziesz miała olbrzymie problemy ze znalezieniem czegoś, no to kolory ciemnieją. W bankach dochodzi do poronień ze stresu, rozwijasz się w bardzo małym stopniu, nie poznajesz nikogo nowego. Tak wyglądają realia. Nie pracowałem w banku, nie uczyłem się tony bzdur, programów które przydzadzą Ci się tylko na tym statnowisku i tylko w tej pracy. Zarabiam nie mniej, a przełożonej (podkreślam kobieta bo to w Polsce ważne), z liścia wywaliłem za obrazę polskości i nic się nie dzieje. W banku to juz by sądem mnie straszyli. Szmatex po hakichś gównianych uniwersytetach warmińsko-mazurskich przychdzi, gdzie wiekszość "profesorow" nie mówi po angielsku, i ona tu będzie lżyć mój Kraj. Szmatex. Inaczej tego nazwać nie można. Odwinie mi się pewnie kiedyś na koniec, no ale staram się być czyjnym.

n 03.09.2018 11:28
Na podstawie zgłoszenia do prokuratury 99% banków zgodzi się na unieważnienie umowy. Pytanie czy klient odda to co dostał. Jeżeli przebalował kredyt to może go spłacać w ratach. 4 lata temu gdy pełnomocnik finansowy kandydatki na prezydenta wyłudził fałszując podpisy, posługując się dokumentami, podsuwając umowy do podpisu na łączną kwotę 1.000.000zł to pani rzecznik niewiele w temacie robiła.

. 03.09.2018 17:24
nie odda, gdyby oddał, to zgodziliby się i bez prokuratury.

Prokurator 04.09.2018 07:16
Kandydatka wybierając pełnomocnika pewnie miała zaćmienie, bo całe miasto już wiedziało co się dzieje i toczyło się postepowanie, ale ona zna przecież miasto najlepiej. Prawdopodobnie konsekwencje finansowe ponosi do dziś, windykacja należności jest jednak niemożliwa. Co więcej pan ów został zatrzymany przez organy ścigania i ukarany, a jego klienci liczyli przecieź na duży zysk i pewnie nie chorowali na schizofrenie. A... pani rzecznik pewnie chciała ochronić rodzinę swojego męża, jego siostrę i skazanego kuzyna, którego mama chyba w wymiarze sprawiedliwości pracowała.

on@ 03.09.2018 10:36
Myślę że bank powinien zwyczajnie "po ludzku" rozwiązać te sprawę okazując odrobinę empatii. Skoro jest dokumentacja medyczna świadcząca o tym iż Pan w momencie zawierania umowy nie był w stanie racjonalnie ocenić podejmowanych przez siebie działań to rozwiązaniem jest tutaj zwrot pieniędzy do banku. Z kolei siostrze tego Pana proponuję starać się o ubezwłasnowolnienie, chociaż jest to trudne. Obu stronom życzę pomyślnego rozwiązania sprawy

on@ 03.09.2018 10:30
Sprawa trudna a wręcz myślę kontrowersyjna. To że Pan jest osobą chorą psychicznie nie idzie w parze z tym że jest ubezwlasnowolniony(nic o tym w artykule nie ma). To że siostra wspominała o tym pracownikom banku to jedno ale przecież ten Pan posiada własne konto, którym dysponuje przynajmniej z punktu widzenia prawa. Nie chce absolutnie bronić pracowników banku ale też nie można ich obwiniać. Do ich zadań nie należy ocena stanu psychicznego klienta banku z drugiej strony w tak małym mieście pracownicy banku znają (chyba) swoich klientów. Znam z autopsji podobną sytuację również z tego banku, na szczęście pracownikiem obslugujacym była to "znajoma", która zainterweniowała dzwoniąc do rodziny owego klienta, dzięki czemu nie doszło do podobnej sytuacji.

olrajt 04.09.2018 09:32
pracownicy banku mogą odmówić tylko wtedy,gdy osoba jest ubezwłasnowolniona. Przeprowadza się to w toku postępowania sadowego. Potem, także sądownie ustala się opiekuna prawnego osoby ubezwłasnowolnionej..

procedury 04.09.2018 09:54
oczywiście do tego boją się tajemniczego klienta i spowiedzi świętej, moralność to jednak słowo, którego nie znają ;)

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność
Festiwal „A może byśmy tak do…Tomaszowa” – Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2026

Festiwal „A może byśmy tak do…Tomaszowa” – Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2026

Święto miasta pełne koncertów i atrakcjiFestiwal „A może byśmy tak do…Tomaszowa” – Dni Tomaszowa Mazowieckiego 2026 odbędzie się w dniach 26–28 czerwca 2026 roku. Przez trzy dni na mieszkańców i gości czeka bogaty program koncertowy, wydarzenia towarzyszące oraz liczne strefy aktywności przygotowane z myślą o całych rodzinach.Program wydarzeniaW piątek, 26 czerwca, obchody rozpoczną się o 19:00 przemarszem Tomaszowian z Placu Kościuszki ulicami miasta. Tego samego dnia o 20:00 w Parku Miejskim „Solidarność” wystąpią TM Orchestra i Maciej Balcar.W sobotę, 27 czerwca, na Tomaszowskich Błoniach zaplanowano koncerty od godziny 16:30. Na scenie pojawią się Kazzu, wokaliści MCK, Teatr Piosenki MCK, Chór Artis Gaudium, Sarius oraz Happysad.W niedzielę, 28 czerwca, również na Tomaszowskich Błoniach, od godziny 17:00 wystąpią Akcent Zenek Martyniuk, Michał Szczygieł z Zespołem oraz Fun Factory. Przed koncertami odbędą się także pokazy akrobatyki powietrznej przygotowane przez Fundację Astra Fly Academy.Dodatkowe atrakcjeW sobotę i niedzielę w godzinach 17:00–20:00 działać będą specjalne strefy na Tomaszowskich Błoniach oraz na Przystani. W programie znalazły się m.in. Strefa Przedszkolaka, Strefa Mieszkańca, Strefa Mundurowa oraz Strefa Sportu.W ramach wydarzeń sportowych zaplanowano także Turniej Piłki Nożnej o Puchar Prezydenta Miasta oraz Turniej Plażowej Piłki Siatkowej o Puchar Prezydenta Miasta Tomaszowa Mazowieckiego.Informacje organizacyjneWydarzenie skierowane jest do mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego i wszystkich gości, którzy chcą wspólnie świętować dni miasta. Główne koncerty i atrakcje odbędą się na Tomaszowskich Błoniach, a inauguracja rozpocznie się przemarszem z centrum miasta. Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Legenda o „ratowaniu szpitala” zaczyna pękać? Pracownicy finansów TCZ zaprzeczają słowom z sesji Rady Powiatu

Legenda o „ratowaniu szpitala” zaczyna pękać? Pracownicy finansów TCZ zaprzeczają słowom z sesji Rady Powiatu

Podczas ostatniej sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego, gdy rozstrzygano sprawę wygaszenia mandatu radnej Pauliny Sochy, usłyszeliśmy opowieść o fachowości, ratowaniu szpitala i rzekomo usuniętych danych po odejściu poprzedniej księgowej. Teraz do redakcji zgłosili się pracownicy działu finansowego Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. Twierdzą, że żadnych danych nikt nie kasował, a informacje przekazywane radnym są — ich zdaniem — nieprawdziwe. Przekazali redakcji zdjęcia zbiorów danych prowadzonych od 2019 roku. Sprawa wymaga pilnych wyjaśnień, bo w tle nie chodzi już tylko o mandat jednej radnej, ale o wiarygodność informacji, na podstawie których radni podejmują decyzje. Data dodania artykułu: Wczoraj, 18:41
Legenda o „ratowaniu szpitala” zaczyna pękać? Pracownicy finansów TCZ zaprzeczają słowom z sesji Rady Powiatu Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Pijany za kierownicą. Sprawa radnego Leona Karwata zakończona w sądzie. Redakcja występuje o akta Dzień tych, którzy nie mają działu PR, ale mają telefon zawsze pod ręką Samochody z USA z bogatym wyposażeniem - dlaczego wersje amerykańskie często różnią się od europejskich? Zdrowie ile cię trzeba cenić ?!! Dyskopatia Prognoza pogody na 27 i 28 czerwca. Tomaszów pod czerwoną lampą upału Ponad milion złotych na ratowanie zabytków w powiecie tomaszowskim. Od Krzemienicy po Inowłódz Rowerem do Skansenu i Grot. Tomaszów Mazowiecki z nową inwestycją turystyczną za 120 tysięcy złotych Jaki hotel SPA w łódzkiem wybrać na weekendowy relaks Ponad 6,2 mln zł z KPO dla szpitala onkologicznego w Tomaszowie. Dane, sztuczna inteligencja i bezpieczeństwo pacjentów Kiedy najlepiej umówić wymianę opon w Warszawie
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep Medyczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Kuria Treść komentarza: Ciekawe, co ten kat-e-heta wkłada do głowy tym dzieciom??? Daszing fru de snoł ... Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: Halina S. Treść komentarza: Powinno się oznakować pasy na przejściu dla pieszych Źródło komentarza: Tomaszów Mazowiecki wymienia System Informacji Miejskiej. Nowe oznakowanie obejmie blisko 1000 punktów Autor komentarza: ixi Treść komentarza: Chłopie. Nie dziwię się, że obrałeś ksywkę jako :Zdziwiony". Czy Ty rzeczywiście nie rozumiesz tego, że ci, którzy niedawno zostali utopieni, będą robić wszystko , aby uwalić swoich następców?! Więc, koleś: nie wal głąba. Tu nie chodzi o żadną logikę, ale o totalną, lokalną wojnę lokalnych sitw. I to wszystko. Tak to trudno zrozumieć?! Źródło komentarza: Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Jednym słowem, wyrok sądu w drugiej instancji podtrzymuje wyrok sądu pierwszej instancji..... Bardzo dobrze, że chcecie obejrzeć akta sprawy. Skomentuję to krótko: niech żyje piotrkowsko-tomaszowski, lokalny zaścianek. I zapytam: co tu się, kur..., dzieje ?!?! Źródło komentarza: Pijany za kierownicą. Sprawa radnego Leona Karwata zakończona w sądzie. Redakcja występuje o akta Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: I jeszcze dorzucę. W młodości byłem ministrantem, ale totalnie nie cierpię takich świętoje..liwych hipokrytów. Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Młody człowieku: i tak, kur..., trzymaj !!! Źródło komentarza: Radny Szczepan Goska w prokuraturze. Zawiadomienie dotyczy stalkingu
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne frotte ze srebrem

Skarpetki zdrowotne frotte ze srebrem

Skład:bawełna 80%, Prolen® Siltex ze srebrem 17%, Lycra® 3% Wielkości:35-37, 38-40, 41-43, 44-46, 47-49 (oprócz koloru białego i szarego)        (według ZN-JJW-P-005)Konstrukcja:Skarpetki nieuciskające Medic Deo® Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Medic Deo® Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!Specjalna konstrukcja cholewki i niewielka domieszka nowoczesnego włókna Lycra® w całym wyrobie powodują idealne bezuciskowe przyleganie do nóg i maksymalną elastyczność - nietamowanie przepływu krwi i komfort nawet dla opuchniętych nóg.Dzięki działaniu przędzy z jonami srebra, wzmocnionemu apreturą antybakteryjną i antygrzybiczną Sanitized®, skarpetki hamują rozwój mikrobów i zapobiegają jednocześnie przykremu zapachowi podczas użytkowania. Miejsca stóp narażone na otarcia i urazy są chronione przez miękką trójwarstwową dzianinę frotte. Opaska elastyczna na śródstopiu zapobiega przesuwaniu się skarpetki na nodze.Skarpetki nadają się znakomicie do aktywności fizycznej. Do produkcji skarpetek jest używana czysta bawełna - naturalna przędza najwyższej jakości.SKARPETKI ZAREJESTROWANE JAKO WYRÓB MEDYCZNYZ pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama