Uroczyste otwarcie Tomaszowskiego Centrum Usług Społecznych

  • 6.10.2018, 08:06
  • Joanna Sztymelska
Uroczyste otwarcie Tomaszowskiego Centrum Usług Społecznych
W piątek, października 2018 roku, odbyło się uroczyste otwarcie Tomaszowskiego Centrum Usług Społecznych przy ulicy św. Antoniego 55, w budynku po byłym Ośrodku Kultury "Przyjaźń".

Inwestycja zrealizowana jest w ramach projektu „Tomaszowskie Centrum Usług Społecznych”. To wspólna inicjatywa miasta, powiatu tomaszowskiego, gminy wiejskiej Tomaszów, Fundacji NU-MED, Krajowego Stowarzyszenia Seniorów „Pasja” i Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów. Projekt uzyskał dofinansowanie z Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Łodzi. Wartość całego przedsięwzięcia to blisko 5 mln zł.

 

- Nadszedł ten dzień, kiedy możemy oddać do użytkowania środowisku senioralnemu w Tomaszowie Mazowieckim miejsce, w którym będą mogli nie tylko się spotkać, ale będą mogli również poćwiczyć, zadbać o swoja tężyznę fizyczną. Dzisiaj otwieramy Tomaszowskie Centrum Usług Społecznych dla seniorów. Mam nadzieję, że to pierwsze, ale nie ostatnie takie centrum  i kolejne będą powstawały, ponieważ seniorów przybywa. Powinni żyć w komforcie i jak najbardziej dbać o siebie, żeby po prostu żyło się dobrze, ale żeby żyli jak najdłużej, żeby nas wspierali. Jako gospodarz miasta zawsze na seniorów mogę liczyć, wspierali każdą naszą inicjatywę i to miejsce im się należy bardzo i bardzo się cieszę, że możemy to miejsce poświęcić właśnie seniorom - powiedział Marcin Witko, Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego, który zarazem zaprosił wszystkich na Dzień Otwartych Drzwi, który będzie miał miejsce w sobotę, 13 października 2018 roku w godzinach 10.00-14.00.

 

 

- Tomaszowskie Centrum Usług Społecznych to jest miejsce dosyć nowatorskie, jeżeli chodzi o nasze miasto, ale też w skali województwa. Poza szerokim spektrum usług, które świadczy tutaj na miejscu ma też za zadanie prowadzić wypożyczalnię sprzętu medycznego i rehabilitacyjnego. Będzie można wypożyczyć kule, wózki inwalidzkie, łóżka rehabilitacyjne i wszelkiego rodzaju pomoce niezbędne do rehabilitacji i opieki nad chorymi w naszych domach. To również szkolenia, które mają być tutaj organizowane zarówno dla rodzin osób chorych, jak i dla nich samych. To szereg zajęć, ale też i aktywności seniorów. To w przyszłości biblioteka, to sala do treningu. To też przykład na to, że czyny są lepsze od słów, bo od zapowiedzi poprzez przygotowanie projektu, uzyskanie dofinansowania i wreszcie uruchomienie. Myślę, że ten obiekt przez wiele lat będzie służył przede wszystkim członkom naszych rodzin. Dla nich jest on adresowany - powiedział Mariusz Strzępek z Fundacji im. Jana Serafina Rode.

 


Dom Dziennego Pobytu dla Seniorów przy ul. Świętego Antoniego 55 to miejsce, w którym będzie można skorzystać z opieki terapeutycznej i medycznej, a także z licznych zajęć:  rehabilitacyjnych, plastycznych, muzycznych i ruchowych. W obiekcie wyremontowanych zostało jedenaście pomieszczeń. Zostały one pomalowane i odpowiednio oświetlone.  W placówce nad seniorami czuwać będzie wykwalifikowany personel.
W dniu otwarcia została przecięta symboliczna wstęga, obiekt i wszyscy którzy będą z niego korzystali zostali uroczyście poświęceni przez księdza Sławomira Klicha proboszcza parafii św. Antoniego w Tomaszowie Mazowieckim.

Joanna Sztymelska
Podziel się:
Oceń:
  • TAGI:

Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.


Pozostałe