Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
sobota, 27 kwietnia 2024 00:51
Reklama
Reklama

Geotermia może zmienić obraz miasta

Próbny odwiert geotermalny stał się faktem. To, co do niedawna wydawało się jedynie aktem political fiction obecnie się dzieje w Tomaszowie

ODwiert wczoraj wystartował. Dziennikarze mogli obserować proces uruchamiania "wierteł na specjlnie zorganizowanej konferencji prasowej. Udział w niej wzięli: Marcin Witko - prezydent Tomaszowa Mazowieckiego Artur Michalski - wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, Adam Koziełek - dyrektor Wydziału Inwestycji Urzędu Miasta Tomaszowa Mazowieckiego,  Robert Flak - wiceprezes Zarządu Przedsiębiorstwa Budowy Kopalń, Bogdan Noga - prezes Zarządu Przedsiębiorstwa Geologicznego POLGEOL i Andrzej Cozac, główny inżynier ds. wierceń powierzchniowych w Przedsiębiorstwie Budowy Kopalń.

Pomysłodawcą wykorzystania ciepłej wody z wnętrza Ziemi dla mieszkańców naszego miasta był jeszcze w ubiegłej kadencji Marcin Witko. Cztery lata trwały przygotowania do realizacji projektu i starania o dofinansowanie. Na realizację odwiertu Tomaszów Mazowiecki otrzymał sto procent dotacji, co oznacza, że za wszystko zapłaci Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. 

- Wszędzie, gdzie to możliwe staramy się wspierać jako Narodowy Fundusz Rzeczpospolitej Polskiej takie właśnie odnawialne źródła energii jak geotermia, ponieważ ma najlepsze możliwe parametry jeśli chodzi o ekologię i bezpieczeństwo dostaw. W związku z tym pragnę pogratulować bardzo szczerze i cieszę się, że odwiert został właśnie dzisiaj rozpoczęty. Mamy nadzieję, że w przeciągu tych paru tygodni firma dowierci się do odpowiedniej głębokości, parametry zostaną potwierdzone i będziemy mogli realizować dalsze inwestycje, czyli wykorzystać ciepło z wnętrza Ziemi. Sam próbny odwiert jest bezkosztowy dla mieszkańców Tomaszowa Mazowieckiego. Tym bardziej więc należy pogratulować i cieszyć się, gdyż badania geologiczne są badaniami bardzo drogimi. Tomaszów jest jednym z niewielu miast w Polsce, które uzyskały dotację na ten cel -  pogratulował pomysłodawcy realizowania tego przedsięwzięcia Marcinowi Witko wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej - Artur Michalski. 

- Tomaszów Mazowiecki czekał bardzo długo na ten dzień. Mam nadieję, że dzięki pracom uda się poprawić w znaczny sposób stan powietrza w naszym mieście. Jeżeli okaże się, że woda jest ciepła, na pewno będziemy chcieli włączyć ją w system ciepłownictwa w Tomaszowie Mazowieckim, ale nie ukrywam, że plany mamy dużo szersze. Dzisiaj za wcześnie, żeby o tym mówić, bo najbliższym naszym planem jest to, by po odwiercie już tym, badawczym, wybudować drugi odwiert wtłaczający wodę z powrotem do środka, albowiem woda musi nagrzać się z powrotem w ziemi, byśmy mogli ją, ciepłą wykorzystać ponownie i wówczas już użytkować to źródło geotermalne. Mieszkańcom naszego miasta też zdradzę, że naszym drugim celem, ale też ważnym, wykorzystać tę wodę dla celów zdrowotnych i rekreacyjnych - powiedział Marcin Witko 

Prezydent podkreśla, że zdrowie i życie ludzie jest bezcenne, dlatego w Tomaszowie realizujemy kolejny projekt w celu poprawy jakości powietrza. Miasto stoi przed wyzwaniem produkcji energii ze źródeł odnawialnych w ponad 30 procentach. To początek drogi ale włądze miasta wierzą, że produkcja "zielonej energii" zakończy się sukcesem. Energia odnawialna jest dużo lepsza, niż energia ze spalania węgla. Warto przy pomnieć, że w tamtym roku zapłaciliśmy ponad 3 mln zł w ramach opłaty emisyjnej.

 

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.


- Zaczynamy właśnie teraz, jesteśmy na etapie przygotowań całego placu budowy. Teren został zniwelowany, wyłożony płytami. Została przywieziona i zainstalowana pierwsza wiertnia, która będzie wierciła na około 40 metrów, a następnie będzie wymieniona na dużo większą, która będzie już głębiła do momentu uzyskania dostępu do wody, czyli mniej więcej szacujemy do około dwóch tysięcy metrów - omówił w skrócie działania, jakie czekają na wykonawcę, Robert Flak.

- Myślę, że pod koniec czerwca będzie wiadomo jakie na pewno parametry ta woda osiągnie  - przewiduje Bogdan Noga  z Przedsiębiorstwa Geologicznego Polgeol.

Czekamy więc do czerwca i wtedy powinno być już wiadomo jaką temperaturę ma woda i czy będzie można podjąć dalsze działania związane z wykorzystaniem tego darmowego ciepła. 
 



Podziel się
Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
hit 12.03.2019 14:34
A może zapytać mieszkańców osiedla "Michałówek", tam już drugi sezon korzystają z wód geotermalnych.Konieczne jest podgrzewanie wody energią elektryczną.A ceny energii elektrycznej rosną.Dokładniejsze dane może podać prezes spółdzielni mieszkaniowej do której należą bloki.

Młody z Tomaszowa 12.03.2019 20:01
Mieszkam całe życie na "Michałówku", ale pierwsze słyszę o ogrzewaniu osiedla wodami geotermalnymi. Zamontowane są po prostu pompy ciepła. Chyba że komentarz wyżej jest żartem...

Ajdejano 11.03.2019 09:48
Do wpisu na różowo poniżej: dzięki za ostrzeżenie o możliwości wykrycia mojego IP, ale ja już dawno wiem, że większość tomaszowskiej szemranej sitwy wie - kto ja jestem. Oczywiście - również i za "przysługą" Admina. Tylko jest jeden kłopot: ja ten fakt mam głęboko w d........ . I tylko o to mam pretensje do Admina. A poza tym ten gość jest jednym z niewielu rozsądnych w tym lokalnym samorządowym szemranym półświatku.

Ajdejano 10.03.2019 18:40
Do RR. W trakcie wstawiania mojego ostatniego wpisu, albo nie zauważyłem Twojego wpisu, alb wtedy tego wpisu Admin jeszcze nie umieścił. Trochę nie masz racji, nie znając całego planu, a ten plan jest taki: 1. Najpierw pomysł Prezia Miasta, że może by wykorzystać wody termalne dla grajdołu. Prezio jest dobrze ustawiony w Warszawce i okolicach i dlatego szybko dogadał się z kim trzeba. Wszyscy Jego poprzednicy - to byli tylko takimi lokalnymi, wieśniackim - bonzami, bez żadnych dobrych dla miasta koneksji. 2. Dlatego szybko i dobrze dogadał się z warszawiakami w taki sposób, że pierwszy odwiert będzie wykonany jako otwór rozpoznawczy, finansowany z państwowych środków dla korzyści Państwowego Instytutu Geologicznego. Ten instytut wykorzysta wyniki wiercenia takiego głębokiego otworu (kilka tysięcy metrów) m.innymi do zbadania głębszych struktur geologicznych na terenie naszego grajdołu - dla rozpoznania geologicznego rejonu tomasiówka. Takich głębokich otworów na terenie Polski jest co najmniej kilkaset, a u nas nie ma. 3. Miasto nie dołoży do tego odwiertu złamanego grosza. I teraz: jeżeli wyniki odwiertu, tzn. temperatura wody i wydajność odwiertu będą zbyt małe - odwiert będzie zlikwidowany (też na koszt PIG), ale Instytut Geologiczny będzie miał do wykorzystania bezcenne geologiczne wyniki wiercenia takiego głębokiego otworu wiertniczego. 4. Jeśli wyniki wiercenia będą pozytywne - będą kontynuowane dalsze roboty - głównie z dofinansowania unijnego, z dofinansowania z polskiego banku ochrony środowiska i w niewielkiej części z miejskiej kasy. Tak więc: nie podniecajmy się tak bardzo.

> 10.03.2019 19:07
Mądrze napisane. Dzięki za ten wpis! Rozsądek czasem się przebija. Uważaj też bo oni jak się rozzłoszczą to potrafią grozić, szukać prywatnych danych, wcześnie żądając numeru IP. Ale to najczęściej strachy na lachy. Z nimi tak zawsze jest. Gdy większość się spostrzeże, że jest zniechęcana tylko dlatego, że to nie są ich dokonania, gdy zobaczą, że ludzie generalnie są za, to zaczynają też wychwalać. Póki co podjudzają, oczerniają, zniechęcają. Od stuleci znany proceder. To samo robiłby Kucharski czy Klatka, nosiłiby łby w górze, jacy to oni oświeceni, ale że robi PiSowiec, to jest zawsze źle.

Ajdejano 09.03.2019 17:51
Do jakub_olczyk Takie "analizy przedinwestycyjne" znajdują się w projekcie robót geologicznych na wykonanie tych termalnych odwiertów. Taki projekt musi zawierać uzasadnienie celowości wykonania takich robót. Oczywiście, nikt nie może napisać w takim projekcie, że na 100% zostaną nawiercone takie warunki geologiczno-termalne, jak przewiduje projekt. Ziemia to jest najczęściej nieprzewidywalna przyroda, ale jakieś założenia są podawane. Ale miasto i wykonawca tych wierceń myślą tak: a g.....to kogo obchodzi. Przecież te roboty są prowadzone za pieniądze państwowe. Tylko jest jedno "ale": no to - skąd państwo ma te pieniądze ? NO - chyba nie od Putina i Trumpa, ale właśnie od nas - podatników - co ?

J
jakub_olczyk 10.03.2019 06:58
Bardzo chciałbym wierzyć, że powstaly rzetelnie analizy przedinwestycyjne. Obawiam się jednak, że studium wykonalności dla tego projektu zawiera tylko analizę wariantu bezinwestycyjnego i analizę wariantu inwestycji w jej realizowanym kształcie. I raczej żadnych prognoz, co dalej.

> 10.03.2019 18:42
Czyjeś sukcesy w oczy kolą. W ten sposób dzieląc włos na czworo miasto nie miałoby ani Areny ani nowiuśkich rond, które niejednego uchronią przed rozbiciem grata z i tak uciułanych latami grosików.

RR 10.03.2019 14:38
Obawiam się, że celem jest przede wszystkim odtrąbienie sukcesu pt. „robimy odwiert”. To czy ma to sens jest kwestią drugorzędną - pytanie brzmi: czy na tym etapie nikt o tym nie myśli czy też wiadomo już, że nie skorzystamy z takiego rozwiązania ale nikt nie przyzna się, że pomysł był chybiony.

J
jakub_olczyk 09.03.2019 13:27
Fajny projekt, perspektywiczny. Świetnie, że ze 100% finansowaniem zewnętrznym. Tylko, i tu zgodzę się z Ajdejano (jak rzadko kiedy), chciałbym poznać analizy przedinwestycyjne, a nie tylko "pobożne życzenia".

Ajdejano 09.03.2019 07:39
"Miszczu" JJ: nie jestem "nienawistnikiem" czegokolwiek, co robi - zwłaszcza ten zarząd miasta. Jednak tak się składa, że "cóś-tam" na takie tematy wiem i po prostu chciałbym wiedzieć "cóś" więcej na ten temat w Tomaszowie. Myślę, że wielu też chciałoby coś więcej konkretnego wiedzieć na ten temat. Chyba to nie jest tajemnica państwowa wielkiej wagi - co? Przy okazji: jak chcesz się wymądrzać o finansach, to nie pisz : "99 % dofinansowania z zewnątrz, na szanse zmniejszenie rachunków za ogrzewanie do 15-20 zł." 99 % dofinansowania - do czego ?! "zmniejszenie rachunków za ogrzewanie do 15-20 zł" - do czego to zmniejszenie ? Te kwoty to twój wymysł - taki pic na wodę? Wiesz, że gdzieś dzwonią, ale nie wiesz gdzie dzwonią. Takich popisów jak twój - mamy to pod dostatkiem.

question 08.03.2019 22:36
"Pomysłodawcą wykorzystania ciepłej wody z wnętrza Ziemi dla mieszkańców naszego miasta był jeszcze w ubiegłej kadencji Marcin Witko." Nie do końca jest to prawdą ponieważ już w roku 2000 do tego [pomysłu próbował przekonać ówczesnego wiceprezydenta inny mieszkaniec naszego Miasta. Pomysł jednak nie został przez ówczesne władze podjęty. A szkoda - bo jako miasto mieliśmy szansę skorzystania z dobrodziejstwa natury już dawno temu a i Uniejów mógłby brać przykład z Tomaszowa, a nie my z Torunia.

JJ 08.03.2019 16:03
99 % dofinansowania z zewnątrz, na szanse zmniejszenie rachunków za ogrzewanie do 15-20 zł. Co pozostało nienawistnikom podkopującym, oczerniajacym wszystko co się ostatnio w mieście dzieje? Co pozostało? Ano stawianie takich pytań w sondzie na konkurencyjnym portaliku: "Czy odwiert geotermalny na Błoniach wpłynie na stan Niebieskich Źródeł?" Tak kretynko, tak, wpłynie. Wyschną na pewno. Jedno z drugim nie ma nic wspólnego. Niebieskie to jest dużo płytsze źrdóło. Ale co tam dla Ciebie.

Ajdejano 08.03.2019 14:33
Wszystko jest O.K. Tylko już wiele razy pytałem na tym forum: - jak jest przewidywana głębokość odwiertów: podstawowego i odwiertu do odprowadzania zużytej wody, - jaka jest przewidywana temperatura wody, - jakie jest przewidywane zasolenie tej wody, - w związku z zasoleniem wody, gdzie będą odprowadzane ścieki z uzdatniania tej wody. Powyższy materiał - to zwykła agitka przedwyborcza dla nie kumatych wyborców. Niech się durnie cieszą - co ? Przy okazji: wg opracowania Urzędu Marszałkowskiego "Energia geotermalna w województwie łódzkim - studium przypadku", temperatura tej wody na głębokości do 3500 m nie będzie przekraczała ca 60 st. C (w porywach), a jej zasolenie będzie wynosiło ca 7g/l = 7 kg/ m3 wody. Przy większych głębokościach - temperatura wody i jej zasolenie będą wzrastały. Jest pięknie, że odwiert będzie pokrywany z państwowej kasiorki, tylko że wyniki wiercenia takiego głębokiego odwiertu (dwóch odwiertów) interesują Instytut Geologiczny wyłącznie dla rozpoznania struktury geologicznej głębokiego podłoża gruntowego. Późniejsze koszty eksploatacji tej wody w postaci jej wykorzystania (w zależności od jej temperatury i kosztów odsalania, kosztów powrotnego odprowadzania do ziemi) - zupełnie nie interesują państwowego sponsora odwiertów. Ale teraz to jest modny temat: wybory do "juropy" i parlamentarne - to jest to!!!

A.D. 08.03.2019 18:30
---zasolenie będzie wynosiło ca 7g/l = 7 kg/ m3 wody --- to świetna informacja, podczas odsalania uzyskamy wysoko zmineralizowaną sól w dużych ilościach i staniemy się mekką produkcji soli, już nie Wieliczka czy Kłodawa ale sól pochodząca z Tomaszowa.

Marek 10.03.2019 12:32
Wskaż mi finansowanie inwestycji dla tej Mekki Solnej, nawet terenów inwestycyjnych w okolicy nie ma, chyba żeby wyburzono część Brzustówki.

J.P. 12.03.2019 17:30
Oby nie odnaleziono pokładów bursztynu jak to wydarzyło się przy przekopie Mierzei Wiślanej. Podobno kupka bursztynu tam zalegająca warta jest ponad 880 milionów pln. https://olsztyn.onet.pl/odkryto-bursztyn-w-mierzei-wislanej/hwx58mf

WuPe 09.03.2019 13:47
A nie możesz zapytać odpowiednie organy w formie dostępu do informacji publicznej?

geotermik 10.03.2019 00:49
Ścieków się nie odprowadza, bo ich po prostu nie ma. Woda (przeczytaj raz jeszcze artykuł) geotermalna jest zatłaczana po odebraniu od niej ciepła na wymiennikach z powrotem do ziemi otworem zatłaczającym. Ignorancja czyli brak wiedzy na dany temat przy swobodzie wypowiedzi dla ignorantów to największy wróg postępu. W Bóbrce na Rzeszowszczyźnie jest pierwsza na świecie kopalnia ropy naftowej którą zaprojektował i zbudował pionier światowego przemysłu wydobywczego Ignacy Łukasiewicz (do dziś wydobywa się tu ropę naftową). Ale gdy pod koniec XIX wieku ją stawiał, ówczesne "autorytety" pukały się po głowach: "Łukasiewicz zwariował: po co mu taka kopalnia i ta cała nafta - co on z niej myśli robić."

czytelniczka 08.03.2019 14:00
Teraz już wiemy w którym miejscu będą Termy Brzustowskie, wcześniej niektórzy wskazywali miejsce koło Przystani. Fajnie że będą przy trakcie prowadzącym do Niebieskich Żródeł i Skansenu. Każda dobra informacja cieszy serca tysięcy tomaszowian. Gratulacje... i życzymy Powodzenia!

Reklama
Polecane
Gnał bez wyobraźni i rozumuKelner zastrzelił się z miłościBiałobrzeska Majówka na łąceWalka o rynek – jak sprawdzić, kto jest konkurencją dla Twojego biznesu?Dzień Otwarty u WyspiańskiegoWielki sukces Zuzanny Linowskiej w Międzynarodowym Konkursie GraficznymPiłkarskie starcie na kinowym ekranieJuż od 17 do 19 Maja na Placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim zawitają Food trucki!Dwa zaginięcia i dwa szczęśliwe odnalezieniaKompletnie wycieńczony błąkał się po lesieDrzewko za makulaturęMuzyczna zapowiedź lata w Tomaszowie
Reklama
„Burza” nad Pilicą „Burza” nad Pilicą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim serdecznie zaprasza na otwarcie wystawy „Burza” nad Pilicą. Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia o godzinie 10 w Skansenie Rzeki Pilicy (ul. Modrzewskiego 9/11). Głównym moderatorem spotkania będzie Jakub Czerwiński, szerzej znany jako Irytujący Historyk. Wstęp wolny w godz. 10-12.Tego dnia w budynku skansenowej świetlicy wyeksponowana zostanie wystawa pamiątek związanych z historią 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej z okresu II wojny światowej. Tam też będzie można zobaczyć m.in. sztandary, archiwalne zdjęcia, orzełki, opaski, hełmy, elementy umundurowania i wyposażenia wojskowego.Oddział 25. pp AK został sformowany w lipcu 1944 roku w Barkowicach Mokrych nad Pilicą na bazie oddziałów partyzanckich i dywersyjnych Inspektoratu Piotrkowskiego AK w ramach akcji „Burza”. Działał głównie w lasach koneckich i przysuskich do 9 listopada 1944, kiedy to został rozformowany jako oddział zwarty, z poleceniem prowadzenia dalszej walki małymi oddziałami.Warto zaznaczyć, że w oddziałach 25. pp AK służyło kilkudziesięciu tomaszowian na czele z dowódcą, majorem Rudolfem Majewskim ps. „Leśniak”, który obecnie jest patronem Jednostki Strzeleckiej 1002 w Tomaszowie Mazowieckim.W roku 2024 przypada 80. rocznica Akcji „Burza” i sformowania 25. Pułku Piechoty Armii Krajowej, stąd też pomysł na tematyczną wystawę w Skansenie Rzeki Pilicy. Eksponaty pochodzą ze zbiorów Fundacji Con Ignis z Piotrkowa Trybunalskiego. Organizatorem wydarzenia jest Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim oraz Fundacja Con Ignis z prezesem zarządu Jakubem Czerwińskim.Wystawę będzie można oglądać do końca kwietnia 2024 r.Data rozpoczęcia wydarzenia: 27.01.2024
„Weselny toast” „Weselny toast”  „Weselny toast” to francuska komedia, na którą Miejskie Centrum Kultury w Tomaszowie Mazowieckim zaprasza 8 maja do sali kinowej KiTka przy ul. Niebrowskiej 50. Film zostanie wyświetlony w ramach cyklu Ale Kino i będzie to już ostatni seans przed wakacyjną przerwą. Początek o godz. 18. Jak można przeczytać w opisie filmu, w „Weselnym toaście” znajdziemy wszystko to, za co uwielbiamy francuskie komedie: romantyczną miłość, wigor, odrobinę nostalgii i cięty humor, którego ostrze łagodzi czułość, z jaką odmalowane są słabości bohaterów. Laurent Tirard („Facet na miarę”, „Mikołajek”), który wyreżyserował ten obraz, do komedii podszedł w świeży i oryginalny sposób, wplatając w nią elementy stand-upu. Pokazał, że męczące rytuały stają się znacznie milsze, jeśli choć trochę polubimy swoją rodzinę. A wtedy może nawet będziemy gotowi na założenie własnej.Główny bohater, 35-letni Adrien, jest neurotykiem i właśnie rozstał się z dziewczyną. Podczas rodzinnej kolacji zostaje poproszony o wygłoszenie toastu na weselu siostry. Czego będzie chciał życzyć młodej parze, gdy jego związek legł w gruzach? Czy wyjdzie ze strefy komfortu i będzie walczył o swoją miłość? Przekonacie się, przychodząc na film. Bilety w cenie 9 zł dostępne są w sekretariacie Miejskiego Centrum Kultury przy pl. Kościuszki 18 oraz przez serwis Biletyna.pl (https://biletyna.pl/film/Sala-Kinowa-KiTKA-Cykl-ALE-KINO-Weselny-toast/Tomaszow-Mazowiecki).Zapraszamy w imieniu organizatorów.Data rozpoczęcia wydarzenia: 08.05.2024
Białobrzeska Majówka Białobrzeska Majówka Piknik rodzinny pod tytułowym hasłem odbędzie się 11 maja w Miejskim Centrum Kultury Za Pilicą przy ul. Gminnej 37/39. Organizatorzy przygotowali dla jego uczestników wiele atrakcji. Będzie z nich można skorzystać w godz. 16−19. Wstęp wolny. Na najmłodszych czekać będzie m.in. gra terenowa z nagrodami, a także: ogromna zjeżdżalnia, stoiska plastyczne, na których wykonać będzie można np. makramowy breloczek, ścieżka sensoryczna i tor przeszkód. Nie zabraknie też ogromnych baniek mydlanych, balonów, szczudlarza i cukrowej waty. Główną atrakcją dla dzieci będzie magik Pan Buźka, który przedstawi show „Magia Żółtoksiężnika”. Dużo będzie działo się również na scenie. Zaprezentują się m.in.: Dziecięcy Zespół Pieśni i Tańca „Ciebłowianie”, DFC Latino, uczestnicy zajęć wokalnych i tanecznych z MCK Za Pilicą, a w bajkowy świat przeniesie wszystkich grupa teatralna „Zeróweczka” z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 8 w Białobrzegach, która pokaże nagrodzony Złotą Maską na tegorocznych Tomaszowskich Teatraliach spektakl „Królewna Śnieżka”. Będzie też czas dla Kwadransowych Grubasów, z którymi wspólnie świętować będziemy 25-lecie działalności klubu. Na stoiskach partnerów wydarzenia będzie można przybić piątkę z Miśkiem i Kropelką, zagrać w koło fortuny, sprawdzić umiejętności językowe czy wykonać kolorową pracę plastyczną. Dodatkowo będzie można skorzystać z konsultacji koordynatora opieki onkologicznej oraz zmierzyć ciśnienie i poziom cukru. Dostępny będzie również punkt Nadleśnictwa Smardzewice, w którym będzie można otrzymać sadzonki drzew. Nie zabraknie również wozu strażackiego, do którego będzie można wsiąść, i pokazów pierwszej pomocy prowadzonych przez druhów z OSP w Białobrzegach. Na sali koncertowej dostępne do obejrzenia będą dwie wystawy: prac malarskich artystów ze Stowarzyszenia Amatorów Plastyków oraz uczestników zajęć malarstwa i rysunku w MCK Za Pilicą. Na stoiskach będzie można również zakupić słodkie ciasta oraz ciepłe dania, jak np. grillowaną kiełbaskę czy pyszne pierogi.Wstęp na wydarzenie jest wolny.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 11.05.2024
Food trucki Food trucki Już od 17 do 19 Maja na Placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim zawitają Food trucki!Piknik rodzinny organizowany przez Sowa Events bedzie miał do zaoferowania mnóstwo atrakcji.Dla głodomorów przyjadą foodtrucki reprezentujące kuchnie z całego świata. Wśród serwowanych dań nie może zabraknąć: amerykańskich burgerów, hiszpańskich churrosów, frytek belgijskich, węgierskich langoszy, tajskiego padthaia oraz wiele innych przysmaków z różnych zakątków naszego globu.Dla spragnionych będzie przygotowana strefa orzeźwienia, czyli stoisko pełne dobroci. Serwujemy tam autorską lemoniada, zmrożoną granite i wiele innych.Między stoiskami będzie przygotowany specjalny food court gdzie zostaną porozkładane ławostoły, leżaki oraz parasole. Można więc śmiało zaprosić całą rodzinę i wygodnie spędzić czas zajadając się serwowanymi specjałami, słuchając przy tym przyjemnej muzyki.Będzie również mnóstwo atrakcji dla najmłodszych. Będzie stoisko z balonami i zabawkami oraz stoisko z watą cukrową. Bedą również przygotowane dmuchane zamki na których dzieciaki beda mogły spędzić radosne chwile skacząc i bawiąc sie w najlepsze.DODATKOWO I BEZPŁATNIE ZAPRASZAMY NA:SOBOTA:- 12:00 - 16:00 - Spotkanie z ulubionymi postaciami z topowej bajki o dzielnych pieskach! Szykujcie aparaty i szerokie uśmiechy :)NIEDZIELA: - 12:00 -12:45 - Koncert "JAK Z BAJKI" - uzdolnieni ludzie filmu, muzyki, teatru i animacji przeniosą Was w magiczny świat muzyki z największych hitów filmów animowanych! - 12:00 - 18:00 - Animatorzy do Waszej dyspozycji! - zabawy ruchowe, sportowe, skręcanie balonów, zabawy z chustą klanza, mini zajęcia plastyczne i wiele innych - nudzie mówimy STOP!- 12:00 - 18:00 (z przerwami) - Bańki mydlane w niecodziennym wydaniu - daj się zamknąć w giga bańce! - Warto zapomnieć o gotowaniu w domu tego weekendu. Warto zabrać rodzinę i cudownie spędzić ten czas z Food truckami. Kulinarne święto już od 17 do 19 Maja w Tomaszowie Mazowieckim.Data rozpoczęcia wydarzenia: 17.05.2024
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki zdrowotne z przędzy bawełnianej ze srebrem Skarpetki nieuciskające DEOMED Cotton Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Deomed Cotton Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!DEOMED Cotton Silver to skarpety bezuciskowe, które posiadają duży udział naturalnych włókien bawełnianych najwyższej jakości. Są dzięki temu bardzo miękkie, przyjemne w dotyku i przewiewne.Skarpetki nieuciskające posiadają także dodatek specjalnych włókien PROLEN®Siltex z jonami srebra. Dzięki temu skarpetki Cotton Silver posiadają właściwości antybakteryjne oraz antygrzybicze. Skarpetki ze srebrem redukują nieprzyjemne zapachy – można korzystać z nich komfortowo przez cały dzień.Ze względu na specjalną konstrukcję oraz dodatek elastycznych włókien są to również skarpetki bezuciskowe i bezszwowe. Dobrze przylegają do nóg, ale nie powodują nadmiernego nacisku oraz otarć. Dzięki temu te skarpety nieuciskające rekomendowane są dla osób chorych na cukrzycę, jako profilaktyka stopy cukrzycowej. Nie zaburzają przepływu krwi, dlatego też zapewniają pełen komfort przy problemach z krążeniem w nogach oraz przy opuchnięciu stóp i nóg.Skarpetki DEOMED Cotton Silver są dostępne w wielu kolorach oraz rozmiarach do wyboru.Dzięki swoim właściwościom bawełniane skarpetki DEOMED Cotton Silver z dodatkiem jonów srebra to doskonały wybór dla wielu osób, dla których liczy się zdrowie i maksymalny komfort na co dzień.Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Reklama
Reklama
Wasze komentarze
Autor komentarza: AjdejanoTreść komentarza: Ten brzuchaty osobnik tak nadaje się na starostę powiatu, jak ja na biskupa. Nawet na katechetę się nie nadawał. Jednak nasze bredzenie jest zbędne, bo ten szkodnik społeczny z pewnością, pod powiatowym stołem już został wybrany. A sesja w dniu 07.05. 2024 r., to będzie tylko formalność.Źródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: zadowolonyTreść komentarza: Białobrzegi rzeczywiście bardzo ponura dzielnica Tomaszowa. A za komuny planowano tu duże osiedla bloków, dlatego do Tomaszowa przyłączono wtedy Ludwików i Białobrzegi. Gdyby dzisiaj oderwano te dzielnice od Tomaszowa to miasto liczyłoby około 40 tys. mieszkańców. Dzięki wam wybieramy nadal Prezydenta a nie Burmistrza bo mamy nieco ponad 50 tys. głów w mieście.Źródło komentarza: Białobrzeska Majówka na łąceAutor komentarza: Mieszkaniec BiałobrzegówTreść komentarza: Brawo, wreszcie coś się tutaj dzieje - szkoda że tak rzadko, dzielnica kompletnie zapomniana pod względem integracji społeczności lokalnej. Zdecydowanie brakuje tutaj miejsca spotkań dla starszych jak i młodszych mieszkańców na otwartym terenie. Uważam, że altanka na wzór Ciebłowic czy park taki jak w Wąwale ułatwił by tworzenie takich relacji oraz byłby dobrym miejscem do rekreacji oraz odpoczynku. Zachęcam i proszę przedstawicieli władzy z naszej dzielnicy o podjęcie działań w tym temacie. Oprócz inwestycji drogowych - mam wrażenie, że nic tutaj się nie dzieje.Źródło komentarza: Białobrzeska Majówka na łąceAutor komentarza: Mieszkanka TomaszowaTreść komentarza: Jedynym najbardziej kompetentnym i doświadczonym kandydatem jest obecny starosta Mariusz WęgrzynowskiŹródło komentarza: Kto powinien zostać Starostą Powiatu TomaszowskiegoAutor komentarza: tomaszowiankaTreść komentarza: Weź chłopie ,,urlop,,od komentowania ,czasem zgadzam się bo prawda leży po środku ale częściej ,,przeginasz,, wrzuć na luz i zapomnij o minionych czasach.Źródło komentarza: Zmiany w ProkuraturachAutor komentarza: SabrinaTreść komentarza: Jak zawsze same pyszności, już dzisiaj szykujmy kasę bo warto posmakować, pewnie znów będą tłumy.Źródło komentarza: Już od 17 do 19 Maja na Placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim zawitają Food trucki!
Reklama
Reklama
Napisz do nas
Reklama
News will be here
Reklama
Reklama
Reklama
News will be here
Reklama