Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
środa, 24 czerwca 2026 02:52
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Rodziny wielodzietne z mniejszymi ulgami

Od 1 grudnia rodziny wielodzietne zapłacą więcej za odbiór śmieci. Dotąd przysługiwała im ulga wynikająca z Programu Tomaszowska Karta Rodziny Wielodzietnej 3+ w wysokości 50 procent obowiązującej stawki podstawowej. Teraz zniżka wyniesie tylko 20%. Oznacza to, że 5 osobowa rodzina zapłaci miesięcznie o blisko 30 złotych więcej w przypadku odbioru śmieci segregowanych. W uchwale dostępnej w Biuletynie Informacji Publicznej brakuje niestety uzasadnienia.

Powody, dla których urząd miasta zdecydował o obniżeniu ulgi przedstawiał radnym Tomasz Surmański, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska. Najważniejszym z nich są zmiany w ustawie Karta Dużej Rodziny. Rozszerzono jej zakres podmiotowy. Obecnie definicja rodziny wielodzietnej obejmuje rodzinę, w której rodzic (rodzice) lub małżonek rodzica mają lub mieli na utrzymaniu łącznie co najmniej troje dzieci bez względu na ich wiek. Różnica polega na tym, że ustawa obejmuje także osoby, które nie posiadają obecnie na utrzymaniu żadnych innych członków rodziny.

- Na przestrzeni ostatnich kilku miesięcy lawinowo wzrosła liczba wniosków o przyznanie ulgi w opłatach za odbiór nieczystości stałych. W tym przede wszystkim osób, które co prawda są członkami rodzin wielodzietnych, ale w wielu przypadkach, już od lat nie tworzących wspólnych gospodarstw domowych, ponieważ dzieci założyły już własne rodziny. Na koniec 2018 roku uprawnionych do korzystania z ulgi było 1512 osób. Obecnie uprawnionych jest już 2313 - wyjaśniał.

 Ulgi te mają duży wpływy na koszty funkcjonowania całego miejskiego systemu gospodarki odpadami. Zgodnie z przepisami musi się on sam finansować a samorządy nie mogą do niego dopłacać. Utrzymanie ulg dla wszystkich podmiotów uprawnionych na dotychczasowym poziomie skutkować musiałoby podwyżkami dla wszystkich pozostałych mieszkańców Tomaszowa. Przy okazji Surmański zapowiedział też możliwość kolejnej podwyżki związanej ze wzrostem opłat środowiskowych, do których zobowiązane są Regionalne Instalacje Przetwarzania Odpadów Komunalnych. 

Rodziny wielodzietne to te, w moim odczuciu, które wychowują dzieci. Wiemy wszyscy jak duże nakłady należy ponosić na ich utrzymanie. Szczególnie tych, które uczą się na studiach. Wynajęcie mieszkania i inne koszty powodują szereg wyrzeczeń. W związku z tym, ta uchwała, kiedy obejmowała tylko tego rodzaju rodziny była bardzo dobra. Do tej pory skutek finansowy obowiązywania tej uchwały to 85 tysięcy rocznie. Była to kwota, którą system był w stanie udźwignąć. Ale czy ten system jest w stanie udźwignąć kwotę ponad 270 tysięcy rocznie? Mamy też dane, które pozwalają nam stwierdzić, że kwota ta może wzrosnąć do 400 tysięcy złotych. Co znaczy, że wniosków może przybyć jeszcze 1500. Nie proponujemy całkowitej likwidacji tej ulgi. Jednak w sytuacji, w której jesteśmy nie stać nas na to, by tę ulgę utrzymać na dotychczasowym poziomie - mówił Marcin Witko. Prezydent przypomniał też, że wiele samorządów (w tym gmina Tomaszów) nie stosuje żadnych ulg dla rodzin 3+ a ulga tomaszowska była najwyższa w całym regionie.

- Chciałabym się odnieść do tego, co powiedział Pan Prezydent, że my wszyscy zapłacimy. Na tym polega solidarność społeczna. Wprowadził Pan wiele takich rozwiązań, do których dopłacamy wszyscy. Dopłacamy do bezpłatnej komunikacji miejskiej ok. 12 milionów złotych, dopłacamy też do Areny Lodowej, mimo, że nie wszyscy z nich korzystają - odpowiadała prezydentowi Barbara Klatka. 

Piotr Kucharski zaproponował aby podnieść opłaty dla wszystkich mieszkańców o 50 gr. utrzymując dotychczasowy poziom ulg. Prezydent Witko przyznał, że pomysł mu się podoba, jednak radni Koalicji Obywatelskie nie potrafili ostatecznie go zmaterializować. 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

obywatelka 04.11.2019 13:30
No jeszcze przed wyborami Prezydent obiecał że cena za śmieci nie wzrośnie!!! obietnicy jak zwykle nie dotrzymał ale mam nadzieje że nie będzie startował w wyborach!!! Pamiętamy to !!!! a cena będzie większa bo z czego to stado PISu w wodociągach ma dostawać pensję tylko z naszych wpłat Ciekawa jestem kiedy będzie podwyższa wody bo Pani Prezes już nie ma z czego brać pieniędzy na zabawę ze śmieciami!!!! i kupowaniem nowych zabawek!!! Porażka te całe śmieci na moim osiedlu tony wersalek starych mebli dzwoniłam do wodociągów a Pani przez telefon na informacji powiedziała mi że na gabaryty to trzeba czekać miesiąc !!!! jak tak dalej pójdzie to pod wodociągi powinniśmy je wyrzucać. Panie Surmański a Panu proponuje zabrać się za prace a nie donosić i pić całe dni kawkę z Prezydentem no ale dopił Pan swego !!!nie ma to jak sprzedać kolegów za stanowisko! na Pana też przyjdzie czas !!!

Taaa 04.11.2019 17:27
A wzrosła? Komu? Okoliczne miasta w ogóle takich ulg nie maja! Ale oczywiście opozycja musi pluc - prezydent musi mieć silne nerwy...

Tak 04.11.2019 17:32
A już oczernianie urzędników (Tomek zapierdziela tak, ze czasami ledwo zipie) ze sobie kawki piją i nic nie robią - ja bym na jego miejscu ciagala cię po sadach za zniesławienie

Zenua 04.11.2019 17:33
A co do gabarytów - w każdej chwili można je oddać w pszok BEZPŁATNIE - i to Twój obowiązek - a nie miasta!

Tak i do PSZOK 04.11.2019 18:27
zatargać szafę, czy też wersalkę na plecach. Na śmieci biodegradowalne należałoby zakupić specjalny kompostownik, gabaryty zatargać do PSZOK-u, to za co płacimy co miesiąc prawie 20 zł? Za szkło,metale i makulaturę? Wg prawa chodniki, które nie przylegają bezpośrednio do posesji powinno sprzątać miasto tzn. usuwać śnieg, opadłe liście itp śmieci i co? A przejdźcie się ulicami i popatrzcie na stan faktyczny.

SA. 05.11.2019 08:10
Tylko... i wyłącznie... wodociągi, PiS itd. Wygrali wybory teraz oni rządzą, przedtem był to ktoś inny. Taka jest kolej losu. Ludzie ich wybrali, kiedy indziej wybiorą twoich. Rozchmurz się i już nie płacz...! :-)

P. Kucharska 04.11.2019 12:50
PANIE KUCHARSKI,niech pan zapłaci za nas my nie mamy takich dochodów jak pan. Dla nas 50, gr dużo znaczy a rodziny wielodzietne jak dostają tyle kasy to niech za siebie płacą tyle ile się należy. Już płacimy za nich w sklepach

Ja 04.11.2019 13:24
50gr to rocznie 6zł. Przez 100 lat uzbiera się 600zł ?? Ludzie nie przeginajcie ?

Ks 04.11.2019 12:22
Jeszcze troche czasu i wszystkich bedzie bolala d... od tego wszystkiego.Wypinac sie i zacisnac zeby.

Dziwy nad dziwami 04.11.2019 18:34
Łapka zielona - 0. Łapka czerwona - 0. Przyciskam odpowiednią łapkę i otrzymuję komunikat: "Głosowano już na ten komentarz.

. 04.11.2019 20:27
Do 5 minut nie raz wchodzi. Zluzuj majty. Ci od Smmolenska juz zluzowali.

Vlad_Palovnick 09.11.2019 13:47
Użyj funkcji "odśwież" :-)

Tomaszowianka. 04.11.2019 09:44
30%to i tak duza ulga. Panie Prezydencie: Czym jest gorszy czlowiek ktory nie posiada rodziny od tego co ma??? Dlaczego ludzie bezdzietni maja płacic wiecej??

Ja 04.11.2019 10:35
Bo maja mniej ludzi na utrzymaniu - to dosyć proste

ja 04.11.2019 12:52
to dostają 500+ , 300+ i wiele innych ulg - proste

Bezdzietny nie z wyboru. Ani wlasnego, ani Boga/natury. Troche jak z "upadkiem" Wistomu 04.11.2019 22:32
Heh, od 6 lat. Wczesniej? Naplodziles? To se radz. No i "se" ludzie radzili. Tulajac sie po Europie, w zawodach degradujacych spolecznie. Rodzice z maturami, dzieci juz nie. A wyksztalcenie bylo tylko symbolem. Prawo i SPRAWIEDLIWOSC jako jedyne w 30-letniej hostorii Polski przeciwstawia sie destrukcji podstawy tkanki spolecznej. Dzieci sa wartoscia nie tylko dla rodzocow, a nie balastem jak to liberaowie klasie ludowej probowali wmowic. Ale dosc! W Niemczech takie dotacje do rodzin sa juz od 60 lat. W DDR byly nawet wyzsze niz w RFN. Francja, UK pare lat pozniej. Ale Niemcy ktore tu mordowaly i na wojnie per saldo zyskaly, sa szczegolnie niesprawiedliwym przykladem.

Ja 04.11.2019 13:21
20%.... Nie 30%. Nie przekrecaj

Bezdzietny, nie z wyboru. Plodny, ktorego Rodziny pozbawili liberalowie. Z doswiadczeniem bezdomnosci... I szczescliwy ze moze uczestniczyc w probie budowy SOLIDARNEGO Kraju. Tobie Ojczyzno! Umre tu a 04.11.2019 20:34
Bykowe. I dobrze. Na pewno mniej sie dokladamy do krzepy Naszego Panstwa, niz dzieciaci. Takie sa fakty. Pod jednym warunkiem, ze te dzieci nie beda w przyszlosci wzmacnac gospodarek Niemiec czy od wiekow skrajnych egoistow Anglikow.

Umre tu moze przedczesnie a nie wyjade. Bylem naukowo. Podcoerac *** Niemcom - nigdy! 04.11.2019 20:37
Bezdzietny, nie z wyboru. Plodny, ktorego Rodziny pozbawili liberalowie. Z doswiadczeniem bezdomnosci... I szczescliwy ze moze uczestniczyc w probie budowy SOLIDARNEGO Kraju. Tobie Ojczyzno!

Taas 03.11.2019 22:12
Czy Pani Klatka to sama wie o czym mówi? Gmina nie może dołożyć kasy, wiec chciała zeby wszyscy płacili więcej? Chciała podwyżek dla całego miasta? Brawo...

To niech mi Pani Klatka 04.11.2019 01:17
zwróci za m-c wrzesień 19,50 zł, ponieważ w tym miesiącu nie wystawiałem żadnych worków, ani też pojemników, a zapłacić musiałem. Nie będę robił jaj i wystawiał po 1/2 worka tylko czekam, aż będzie pełny i dopiero wystawiam.

Mama3+ 03.11.2019 22:00
Czy każda rodzina 3+ dostanie na piśmie jaka podwyżka i ile ma zapłacić? Przecież nie każdy będzie wiedział.

Tom 03.11.2019 21:00
Teraz otworzyla sie puszka Pandory, wszystko bedzie drozec w piorunujacym tempie. Juz idac do sklepu 100 zl nie ma wartosci, ale wszystko przed nami. Wzrost pensji do 4 tys przyczyni sie do drozyzny na kazdym kroku.

pisior 03.11.2019 21:38
Podaj, kto cię spłodził, to cię pomszczę. 100 zł nie ma żadnej wartości? To daj mi taką nic nie wartą stówkę. Po co masz się z nią męczyć?

Natykomunista 03.11.2019 21:55
Takie pisiory to tylko daj, daj, daj. Do roboty nieroby! 100 dniówka to już podstawa. Wystarczy na kilka paczek papierosów ;)

pisior 03.11.2019 22:13
Nie nam żadnych nałogów j pracuję na siebie oraz rodzinę, zbiorze mekuł. Chcę pomóc temu oszołomowi, który cierpi z powodu posiadania rzekomo nic nie wartych pieniędzy. Po co mu takowe?

Tom 03.11.2019 22:38
Odpowiedz od Tom. Zalezy ile masz 100 w pensji, a pracujesz uczciwie tylko sa gowniane zarobki. Panie, pani Pisior moze ty tych stowek masz duzo?, bo wiecej ludzi jest na najnizszych krajowych, choc maja wyksztalcenie i ponad 20 staz pracy

Justyna 04.11.2019 10:27
Racja u nas ceny są wydumane z sufitu, już w Niemczech mają większość towarów o połowę tańsze a o dużo lepszej jakości. Do czego to wszystko zmierza chyba żeby Polaków puścić z torbami i zagłodzić.

tomaszowianin 03.11.2019 20:38
juz po wyborach wiec mozna....

Litosci 04.11.2019 17:30
Zobaczcie ile wzrasta cena w miastach naokoło!!!! W Łodzi tak wychwalanej przez wiadomo kogo również ponad 100% podwyżki. Przecież nie biorą do cholery tego domkieszeni! Co maja zrobić skoro zgodnie z prawem z miejskiej kasy nie mogą dołożyć. Proszę o info bo prwnie wiesz nie? Taka polityka jest żenująco słaba - mocno w stylu Schetyny.

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

Wózek inwalidzki elektryczny z amortyzowaną ramą

W naszej ofercie dostępny jest wózek inwalidzki o napędzie elektrycznym, zaprojektowany z myślą o wygodzie, bezpieczeństwie i większej samodzielności użytkownika. To sprzęt, który może realnie poprawić komfort codziennego funkcjonowania – w domu, podczas spaceru, wizyty u lekarza czy załatwiania codziennych spraw.Model posiada amortyzowaną ramę z dwoma amortyzatorami kół tylnych, co zwiększa komfort jazdy na nierównym podłożu. Wózek wyposażono w szarą, oddychającą i demontowalną tapicerkę oraz poduszkę siedziska. Dostępne szerokości siedziska to 16” i 18”.Dla wygody użytkownika zastosowano regulowany kąt nachylenia oparcia, regulowane i demontowalne podłokietniki, możliwość odchylenia joysticka oraz uchylne, demontowalne podnóżki z regulacją długości. Bezpieczeństwo podczas jazdy zapewniają hamulce elektromagnetyczne, regulowane tylne kółka przeciwwywrotne oraz pełne oświetlenie drogowe LED.Wózek posiada kontroler VS/PG50A, koła przednie 9”, koła tylne 14”, prześwit 8 cm, a jego waga bez akumulatorów wynosi 49 kg.To urządzenie przeznaczone jest dla osób, które potrzebują wsparcia w mobilności i chcą zachować możliwie największą niezależność. Przeciwwskazaniem do użytkowania są przeciwwskazania do pozycji siedzącej.Z pełną ofertą można zapoznać się w naszym punkcie zaopatrzenia medycznego:Twój Sklep MedycznyTomaszów Mazowiecki, ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów. Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora. Na terenie miasta zapewniamy transport gratis.
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 325

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 325

Cena: Do negocjacji Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 325 w kolorze buk, z płytą osłaniającą napęd łóżka. Akcesoria: szafka Rubens 1 w kolorze buk.Ekonomiczne łóżko PB 325 wyróżnia się lekką konstrukcją przy zachowaniu wszystkich funkcji i wymogów nowoczesnego łóżka do opieki długoterminowej. Model ten sprawdza się doskonale zarówno w środowisku domowym jak i placówkach opiekuńczych. Z uwagi na szczególne parametry, łóżko to również idealnie wpisuje się w oczekiwania wypożyczalni sprzętu rehabilitacyjnego.DETALE PRODUKTU:1. Dopuszczalne obciążenie 200 kg4. System napędowy Linak2. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji5. Dodatkowa regulacja za pomocą rastomatu (opcja)3. Solidne koło z hamulcem6. Osłona frontu (opcja) OPCJE:zmiana wypełnienia leża • zmiana długości leża • funkcja TrendelenburgaPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze200 kgMaksymalna waga użytkownika165 kgRegulacja wysokości leża:od 40 do 80 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:218 × 102 cmCiężar całkowity:87,0 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJE ŁÓŻKA REHABILITACYJNEGODO POBRANIA: Karta produktu [PDF]

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama