Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 25 czerwca 2026 03:54
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama

Zdrowia mieszkańcom nie wymodlimy

Rząd wprowadza dzisiaj stan epidemii na terenie kraju. Tymczasem w naszym powiecie mam wrażenie, że sytuacją kryzysową zarządzają osoby całkowicie nieodpowiedzialne. Świadczy o tym krótka dyskusja, jaka wywiązała się w czasie dzisiejszej sesji Rady Powiatu. Okazało się, że Starosta Mariusz Węgrzynowski, będący de facto Szefem Sztabu Kryzysowego nie był w stanie samodzielnie odpowiedzieć na żadne z zadanych przeze mnie pytań. Nawet te najprostsze, dotyczące ilość zakupionych dla szpitala maseczek w okresie minionych 2 tygodni.

Zaczęło się od braku odpowiedniego komunikatu, który powinno opublikować Starostwo Powiatowe, w temacie zakażenia wirusem pielęgniarki zatrudnionej na odddziale wewnętrznym Tomaszowskiego Centrum Zdrowia. O fakcie wykrycia wirusa wiemy już od wczoraj, od godzin popołudniowych. Wieczorem zwołano w tej sprawie Sztab Kryzysowy. Podjęto jakieś decyzje. Komunikat do publicznej wiadomości podano dopiero po godzinie 15. Do tej pory już całe miasto wiedziało, że "interna" jest w kwarantannie.

Jest to skandaliczna opieszałość, stwarzająca dodatkowe zagrożenie dla wszystkich mieszkańców powiatu. Starosta najwyraźniej nie pojmuje, że informacja taka nie tylko nie wywołuje nadmiernej paniki, ale powoduje, że osoby, mające kontakt z zakażoną osobą mogą zgłaszać się do SANEPID-u i zachowywać ostrożność, by nie zarażać innych ludzi. Z drugiej strony nie sprawdzone plotki tą panikę nadmiernie podkręcają.

Nie jest dla nikogo tajemnicą, że komunikacja społeczna w Powiecie Tomaszowskim (delikatnie ujmując) kuleje. Zamiast rzeczowych i ważnych dla mieszkańców informacji mamy serwowane relacje z kolejnych uroczystości i prezentacje indywidualne i zbiorowe członków Zarządu na schodach w Pałacu Prezydenckim itp. Przepływ informacji jest tym ważniejszy, że komunikaty, jakie przesyla nam rzeczniczka wojewody, rozmijają się często ze stanem faktyczym. Do tego zaprzestano prezentacji liczby chorych w poszczegolnych powiatach. Nie wszędzie jest tak jak u nas. Starosta Opoczyński publikuje dane na bieżąco. Jak to jest ważne, właśnie mamy okazję się przekonać. Źródłem tomaszowskiego przypadku jest... Nowe Miasto nad Pilicą. 

Kolejną szokującą sprawą są zmiany w budżecie, które dzisiaj głosowaliśmy. Na próżno szukaliśmy w nich przesunięć obejmujących finansowanie działań związanych z epidemią. Po co więc było zwoływac sesję nadzywczajną? Żeby narażać ludzi na zarażenie? Czy tlko po to, by sprawozdanie kwartalne zrobić. Część radnych zresztą na posiedzeniu się nie zjawiła (ponoć niektórzy mają kwarantannę). Ostatnie dwa tygodnie w tym względzie Zarząd Powiatu zmarnotrawił. Zwracaliśmy z Piotrem Kagankiewiczem uwagę na konieczność dokonywania przesunięć między paragrafami w części obejmującej wydatki bieżące oraz na prawdopodobne niskie wpływy z tytułu udziału w podatkach dochodowych i zagrożenie wskaźnika dotyczącego zadłużenia. Miałem wrażenie, że mówimy do ściany i ludzie, którzy za finanse powiatu odpowiadają nie pojmują "ni w ząb" o co nam chodzi. 

 

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 

Idąc dalej. Dopytywałem Starostę o ilość materiałów ochrony osobistej zakupionych w okresie ostatnich dwóch tygodni. Mariusz Węgrzynowski próbował mnie zbyć sugerując, że udzieli informacji na piśmie. No przecież to już słów na takie coś brakuje. Są to dane, którymi Starosta, jako głównodowodzący Sztabem Kryzysowym powinien znać. Cóż, trzeba było wezwać Michała Czechowicza, by odpowiedzi na proste pytanie udzielił. O ile dobrze zrozumiałem, w tym okresie żadnych materiałów nie zakupiono a z rządowego magazynu dostarczono 500-600 maseczek ochronnych. Za to rozstawiono dzisiaj namiot, o który prosiłem na konferencji prasowej.... dwa tygodnie temu. 

Pod koniec ubiegłego tygodnia wysyłałem do Zarządu Powiatu interpelację/wniosek dotyczący objęcia opieką szpitalnego personelu, przygotowania właściwych procedur, właściwego wyposażenia zespołów wyjazdowych. Nie tylko tych "kowitowskich" ale wszystkich. Dzisiaj uzyskałem zapewnienie, że wszyscy ratownicy zostali wyposażeni w sprzęt. Czy aby na pewno? Może ktoś podzieli się spostrzeżeniami

Starosta nie rozmawia z personelem medycznym średniego szczebla. To duży bład, bo może warto byłoby zasięgnąć informacji od pielęgniarek i ratowników medycznych a także zapoznać się z ich obawami. Zabawa się skończyła. Tańce, hulanki, swawole. Karnawał za nami. Nadszedł czas postu. A przyjaciel powiatu Antoni Macierewicz milczy (przepraszam, nie mogłem się powstrzymać). 

 

Kliknij aby odtworzyć
Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.

 

Zachęcam do obejrzenia całości obrad, a przynajmniej dyskusji o koronawirusie i przepraszam za niską jakość dźwięku. Poniżej też mój wniosek/interpelacja


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

MMOR 28.03.2020 08:57
Modlitwa wyglada na to ze to najlepsze rozwiązanie

Modlitwa nam tyle pomoże 28.03.2020 13:29
co umarłemu kadzidło. Tylko wspólny wysiłek i surowe przestrzeganie zaleceń lekarzy pomoże nam przetrwać ten kataklizm. U nas nie jest jeszcze tak źle. Weźmy bogatą Szwajcarię. Mieszkańców - 8,57 mln. Zarażonych - 13187. Zmarło - 241 osób.. Polska - 37383 mieszkańców. Zarażonych - 1436. Zmarło - 16 osób. Nie wierzycie? Wejdźcie na panel https://www.arcgis.com/apps/opsdashboard/index.html#/deaceebc69a3412c8b7699e3e025e213 tam pokombinujcie na przypadkach w danych kraju, a zobaczycie wyniki. Chyba, że ...

Dr Ask 23.03.2020 23:52
Oby nie było tak w naszym TCZ: https://wiadomosci.onet.pl/tylko-w-onecie/koronawirus-w-polsce-skandaliczne-bledy-sparalizowaly-szpital-w-grojcu/lhfbyfc

Pawełek 25.03.2020 10:53
@dr Ask jak nie będzie tak w TCZ ☣️ ? To wtedy też będziesz wstawiał linki, że się przypadkiem pomyliłeś :-) A może celowo je wstawiasz?

Patrząc z Łodzi 23.03.2020 12:37
Radzę zmienić zarząd tcz i to na dniach bo Tomaszów wyludni się

WHO 22.03.2020 22:58
TYLE W TEMACIE https://www.facebook.com/groups/315429046082125/permalink/326789038279459/

pracownikszpitala 22.03.2020 21:13
Zgadzam się z DrASK to tylko część problemów świadczących o braku zainteresowania i niekompetencji /wszystkich nadzorujących TCZ/ w oddziałach pielęgniarki mają mężów pracujących za granicą , którzy wrócili do domu- jedne idą na kwarantannę inne udają że się nic nie stało . Brak zabezpieczenia i przeszkolenia tzw kuchenkowych które jeżdżą z posiłkami po oddziałach. Będąc w środku widać , że zostali pracownicy pozostawieni sami sobie. Jesteśmy tykającą bombą. Pewnie poniedziałek przyniesie nowe wieści. Ciekawe czy odnajdzie się na tym pokładzie pilot.

? 23.03.2020 12:58
Moze nie sypiają ze sobą?

.. 22.03.2020 21:02
Jak założymy temat ,science fiction, to możemy się rozpisywać.Tymczasem nie sporu nam potrzeba,a zrozumienia wspólnego.Co też nie znaczy ,że trzeba się zgadzać ze wszystkiem.Jak mój przyjaciel rzekł; wszystko jednak nas łączy w jednym wielkim teraz...bez początku i bez końca,bez wyjątku....

Zdziwiony 22.03.2020 20:23
Panie Mariuszu trafny tytuł dziś przeżyliśmy szok kiedy zobaczyliśmy że na stronie urzędu transmitowane są msze.... Czy ten Starosta całkiem postradał zmysły???? dokąd to zmierza.... Obłęd tego człowieka zaczyna przerażać....

Dr ASK 22.03.2020 17:22
Cyfra dla tych co się nie boją - 793 ofiary CVid-19 w przeciągu 24 h., we Wloszech, bo zignorowali zagrożenie (4825 od początku). Najbardziej dotknięty najbogatszy region Włoch z super wyposażonymi szpitalami!!! Apelujcie do Starosty o zajęcie się tym do czego został powołany, na politykę przyjdzie czas kiedy indziej.

Doktur 24.03.2020 14:04
To nie cyfra tylko liczba! Nie uczyli w szkole????

Zaniepokojona 22.03.2020 16:13
Witam, złe samopoczucie skłoniło mnie,że byłam w tcz. W namiocie przyjęła mnie pani, która jak się okazało,to sekretarka.Czy taki pracownik dobrze oceni nasz stan zdrowia i odpowiednio pokieruje? W innych szpitalach są lekarze i pielęgniarki w takich śluzach !

Gosc 22.03.2020 16:35
Może są na kwarantannie.

Zaniepokojona 22.03.2020 17:13
Media podają o piel.z oddz.wew.,a nie z Sor, czy tych na dole...?No chyba,że obawy Gosc-a są trafne - nie daj Boze.

Dr ASK 22.03.2020 15:33
Do SA. Ja się martwię, bo widzę co się dzieje. Tylko głupcy się nie martwią sytuacją w RP (także w EU). Niestety my cieszymy się że mamy tak mało zachorowań, ale wszyscy wiedzą, że przeprowadziliśmy najmniej w UE badań osób w kwarantannie. A swoją drogą to czemu SA nie odnosisz się do pozostałych znaków zapytania, a tylko do kwestii ewentualnych odszkodowań. Czytaj ze zrozumieniem problemu,.

SA. 22.03.2020 20:01
ASK ty chyba nie przeczytałeś ze zrozumieniem. II cz. odp. dot. twoich pozostałych znaków '?' Znasz inne metody rozwiązań tych sytuacji wprowadź je w życie, realizuj lub przekaż, gdzie trzeba - czego nie zrozumiałeś? A nie bij piany. Każdy potrafi negować lub wytykać błędy, nawet ty :-) Ja też się martwię jak większość społeczeństwa, żeby była jasność.

Brzozowski 22.03.2020 12:55
"przyjaciel powiatu Antoni Macierewicz milczy" - Raczej poci się nad "Raportem". Kolejny 10 kwietnia tuż tuż. Śmiało, zmieścisz się .....

&& 22.03.2020 13:28
Przeprowadza badanie brzozy w Smoleńsku...

Dr ASK 22.03.2020 12:12
Chyba w końcu trzeba zdać sobie sprawę, że Szpital w T.M. jest tykającą bombą. Czy osoby odpowiedzialne za TCZ wiedzą, że są wspólne szatnie dla oddziałów? Za chwilę może być tak, że 90-100% personelu i pacjentów będzie zarażone CV-19!!! Brakuje maseczek dla personelu, bo tak trzeba odczytać, że personel otrzymuje 1 szt. maski na 12 godz. dyżuru podczs, gdy skuteczność działania jej jest 2-3 godziny (że nie wspomnę o przyłbicach). Kolejne pytanie gdzie się podział Prezes TCZ, można zobaczyć tylko Dyrektora ds. Medycznych, ale ... w lokalnej TV? Tak de facto TCZ rządzi Naczelny Pielęgniarz, ale widać że tego młodego człowieka sytuacja przerasta i wcale nie ma w tym jego winy. Na koniec ostatnie pytanie, czy Powiat jest ubezpieczony na wypadek ewentualnych pozwów pracowników i pacjentów w sprawie odszkodowań będących skutkiem nieudolnych działań lub ich braku w sprawie CV-19? Panika to rzeczywiście brak wiedzy o stanie faktycznym, a więcej można usłszeć z innych miast o tym co w Tomaszowie niż z Tomaszowa.

SA. 22.03.2020 13:09
Nie wydaje ci się dr ASK, że martwisz się trochę na wyrost o niektóre rzeczy. Jesteś poszkodowany, składaj JUŻ pozew do sądu przeciwko Powiatowi w związku z nieudolnością ich działań jak twierdzisz. Będziesz pierwszy do kasy. Czy są ubezpieczeni to już przecież nie twój problem, jak wygrasz i tak zapłacą... prawda? Jeżeli masz jakieś pomysły zgłoś to w TCZ lub umów się na rozmowę ze Starostą, z-cą. Może ktoś skorzysta z twoich innowacyjnych pomysłów.

Przerażony 22.03.2020 16:22
Maseczka na 12 godz.?! Którzy tacy szczęściarze ?! Inni w tej placówce mają 1 na cały okres epidemii !!!

Panie Starosto i kierownicy TCZ 22.03.2020 09:18
Zapraszamy Starostę, zapraszamy zarząd, zapraszamy kierownictwo do pracy na oddziałach i w systemie. Nie zza biórka a tu do nas. Wy nie macie serca, nie macie sumienia, nie kochacie ludzi. Kochacie stołki, jak powiedział Pan Mariusz zdjęcia na schodach w pałacu prezydenta, kochacie lans, kasę i łatwe życie. Bierze was za serce?

LCM. 22.03.2020 08:31
Panie Mariuszu mam prośbę , proszę odesłać władze naszego miasta jak również rządzących naszym TCZ do wiadomości TVN.Tam dowiedzą się jak postępować w momencie dodatniego wyniku koronawirusa na oddziale szpitalnym.W szpitalu chorób płuc w Wolincu koło Kalisza.Tam nikt z personelu nie opuścił oddziału a wszyscy pozostali zostali objęci kwartanną.A u nas personel oddziału wewnętrznego porusza się po mieście i na oddziale każdego dnia pojawia się nowy skład.Czy w momencie braków kadrowych nie można wziąć przykładu z dr.Slomki i utworzyć małych zespołów.

! 22.03.2020 10:33
LCM. dlaczego nie przeszedłeś do szpitala za dr Słomką jak jest taki rewelacyjny? Jest wolność wyboru miejsca i pracy. Miałbyś ten super komfort. Nie musiałabyś teraz prychać, krzywić nosa i odsyłać nas do TVN. Niektórzy dobrze pamiętają jak wyglądał układ panujący w TCZ w tamtym okresie. Była rewelacja??? Ale pamięć ludzka jest mocno zawodna, prawda? Dlatego też przestał istnieć :-) Mniej hejtu, a więcej ZDROWIA dla wszystkich.

Ajdejano 21.03.2020 19:07
Te Pańskie powyższe relacje: tekstowa i filmowa pokazują patologię tego naszego powiatowego samorządu. Ci ludzie (dwa, no może trzy wyjątki) w ogóle nie wiedzą, albo nie chcą wiedzieć, o czym jest mowa. Jak można było wybrać takich bezmózgowców. Szkoda słów. Wypłacić tym bezmózgowcom (za wyjątkiem dwóch, trzech radnych) oraz zarządowi powiatu po 50 -100 tysięcy złotych, ale pod warunkiem, że zrezygnują z mandatów samorządowych. I może nie będziemy słuchać i oglądać takich szopek.

No jeszcze czego? 28.03.2020 12:57
Bezmózgowcom płacić tam ogromne sumy 50 - 100 tys złotych? Może im jeszcze podarować willę z basenem i wypasione auto? Pytam się za co? To ja nie mam tyle emerytury brutto w ciągu 8 lat.

Opinie

24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

24 czerwca w historii. Matejko, protesty 1976 roku, Orlęta Lwowskie i dzień, w którym muzyka gra od Jeffa Becka po Tears For Fears Data dodania artykułu: 24.06.2026 09:51
24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu.

Dzisiejsze głosowania nad udzieleniem absolutorium i wotum zaufania dla Starosty Powiatu Tomaszowskiego trudno nazwać inaczej niż... cyrkiem. Ostatecznie, Dariusz Kowalczyk zarówno jednego, jak i drugiego nie uzyskał, bo... Mariusz Węgrzynowski i radni PiS zagłosowali przeciwko budżetowi, który sami... realizowali. Z kolei radni Koalicji Obywatelskiej wstrzymali się od głosu (co de facto oznacza również głosowanie przeciw), mimo że wcześniej budżet i jego zmiany przyjmowali właściwie bezdyskusyjnie. Węgrzynowski przy okazji potwierdził, że odwołanie go było jak najbardziej uzasadnione. Dyskusja toczyła się głównie wokół peanów na własną cześć, wygłaszanych przez Węgrzynowskiego. Data dodania artykułu: Wczoraj, 16:49 Liczba pozytywnych reakcji czytelników: 1
Tomaszów Mazowiecki wymienia System Informacji Miejskiej. Nowe oznakowanie obejmie blisko 1000 punktów Koalicja Węgrzynowski - Jodłowski nie udzieliła wotum zaufania Zarządowi Powiatu. Żar nadciąga nad Tomaszów. NFZ ostrzega: upał może zabić Nowe ekopracownie w Tomaszowie. Dwie szkoły z dofinansowaniem na nowoczesne wyposażenie Jak zapewnić dziecku opiekę w wakacje, gdy rodzice pracują? Sprawdźcie ofertę półkolonii! Wianki popłynęły Wolbórką. Biesiada Świętojańska połączyła tradycję, muzykę i rodzinną zabawę Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Filmowy początek wakacji w Heliosie. Supergirl, Minionki, horrory i wielkie powroty na ekran Biznesowe spotkanie na wysokości: jak nowoczesny taras widokowy w Warszawie robi wrażenie na klientach? 24 czerwca w historii: Matejko, Czerwiec ’76, Orlęta Lwowskie i muzyczne legendy rocznicy Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Jeśli ktoś interesuje się losami swojej SM to nie głosuje przez pełnomocnika tylko osobiście przychodzi na zebranie i świadomie podejmuje decyzję. Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Marek Treść komentarza: Prezes który nie jest nawet członkiem Spółdzielni wypowiada się jakby był udzielnym księciem ,a SM to jego własność. A to tylko menedżer wynajęty przez członków. I nikt więcej. Kampania na Walne tylko dla swoich ekipy trzymającej władzę to jawne już łamanie wszelkiej przyzwoitości. Ale najlepszy hit to pracownicy Przodownika dzwoniący i pukający po ludziach by przyjść i im robotę ratować, bo im teraz tak dobrze i miło :) . Powariowali niektórzy w tej Spółdzielni :) Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Mieszczuch Treść komentarza: Mozna dodać zapytanie. Jaka kwota została wydana na kolorowa kartke, która dostarczona została do mieszkańców spółdzielni z nazwiskami obecnej rady i systemem głosowania? Źródło komentarza: Pełnomocnictwa w „Przodowniku” przyjęte po interwencji. Mieszkańcy zdążą jeszcze przed Walnym Zgromadzeniem Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama
Skarpetki zdrowotne frotte ze srebrem

Skarpetki zdrowotne frotte ze srebrem

Skład:bawełna 80%, Prolen® Siltex ze srebrem 17%, Lycra® 3% Wielkości:35-37, 38-40, 41-43, 44-46, 47-49 (oprócz koloru białego i szarego)        (według ZN-JJW-P-005)Konstrukcja:Skarpetki nieuciskające Medic Deo® Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Medic Deo® Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!Specjalna konstrukcja cholewki i niewielka domieszka nowoczesnego włókna Lycra® w całym wyrobie powodują idealne bezuciskowe przyleganie do nóg i maksymalną elastyczność - nietamowanie przepływu krwi i komfort nawet dla opuchniętych nóg.Dzięki działaniu przędzy z jonami srebra, wzmocnionemu apreturą antybakteryjną i antygrzybiczną Sanitized®, skarpetki hamują rozwój mikrobów i zapobiegają jednocześnie przykremu zapachowi podczas użytkowania. Miejsca stóp narażone na otarcia i urazy są chronione przez miękką trójwarstwową dzianinę frotte. Opaska elastyczna na śródstopiu zapobiega przesuwaniu się skarpetki na nodze.Skarpetki nadają się znakomicie do aktywności fizycznej. Do produkcji skarpetek jest używana czysta bawełna - naturalna przędza najwyższej jakości.SKARPETKI ZAREJESTROWANE JAKO WYRÓB MEDYCZNYZ pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama