Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
wtorek, 23 czerwca 2026 19:18
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Chcą nowej Akademii!

Niedawno pisaliśmy o problemach z jakimi boryka się tomaszowska Lechia. Rezygnacja Tomasza Zdonka, a następnie pismo Grzegorza Glimasińskiego, wskazujące na niewiarygodny bałagan w spółce, który (jeśli wierzyć oświadczeniu nowego prezesa) kwalifikuje się do rozpatrzenia zarówno przez Prokuraturę, jak i inne służby z organami kontroli skarbowej na czele. Zapewne mało kto wie, ale to rodzice, których dzieci trenowały w Akademii Piłkarskiej „Lechii”, jako pierwsi alarmowali o nieprawidłowościach. Były spotkania z Tomaszem Zdonkiem, władzami miasta. Były mętne wyjaśnienia, w końcu propozycja wyłączenia szkoleń dla dzieci ze struktur spółki. To dosyć poważny cios, ponieważ każdy z rodziców płacił co miesiąc 100 zł składek. Łatwo policzyć, że przy 350 uczestnikach to 35 tysięcy miesięcznie. Tyle, że setka dzieci z klubu w międzyczasie zdążyła już odejść.

- Zwracamy się z wnioskiem i gorącą prośbą o podjęcie działań w kierunku wydzielenia Akademii Piłkarskiej Lechii Tomaszów Maz. z struktur spółki akcyjnej. Uważamy, iż takie działanie przyczyni się do zdecydowanej poprawy sytuacji w Akademii. Wnioskujemy, aby Akademię przenieść w struktury nowoutworzonego „Stowarzyszenia” lub do „Stowarzyszenia”, w którego strukturach  jeszcze pół roku temu funkcjonowała Akademia (oczywiście pod szyldem Lechii). Takie „Stowarzyszenie” byłoby niezależne finansowo od spółki akcyjnej i rozliczałoby się samodzielnie – czytamy w piśmie od rodziców.  

Rodzice uważają, że w skład struktur „Stowarzyszenia Lechia” powinni wejść wszyscy trenerzy Akademii oraz zarząd i jeden pracownik administracyjny (prawdopodobnie wystarczy pół etatu). Zaproponowali, aby w skład zarządu takiego „Stowarzyszenia” wchodzili koordynatorzy Akademii. Wśród nich wymieniają Bartka Jeske oraz Dariusza Rogulskiego, jednego z najlepiej wyszkolonych trenerów w Tomaszowie, byłego trenera pierwszej drużyny Lechii oraz trenera, który z powodzeniem doprowadził drużyny juniorskie do sukcesów o zasięgu ogólnopolskim. Ich zdaniem taki kilkuosobowy Zarząd mógłby znakomicie Zarządzać Akademią. Uważamy natomiast, iż najważniejszą kwestią jest to, aby Akademią nie zarządzały te same osoby, które obecnie kierują Klubem (drużyną seniorów), gdyż w praktyce nic to by nie zmieniło.

- Nowe Stowarzyszenie dysponując składkami wpłacanymi za zawodników, przy wsparciu finansowym obecnego sponsora Akademii  - Spółki Ezbud, jest w stanie samodzielnie finansować swoją działalność i zapewnić znaczne lepsze warunki szkolenia i rozwoju, niż te obecne oferowane przez aktualny zarząd Klubu. „Stowarzyszenie” kontynuowałoby współpracę z Klubem w zakresie wspólnych działań sportowych, marketingowych, współpracy z pierwszą drużyną… - dodają rodzice.

Pomysłodawcy utworzenia Akademii Piłkarskiej w nowej formule deklarują, że będą poszukiwać innych źródeł finansowania, w tym składać wnioski o dofinansowania z różnych programów pomocowych. Ma to o tyle istotne znaczenie, że najczęściej z takich programów mogą korzystać Stowarzyszenia i Fundacje, natomiast nie mogą z tego korzystać spółki akcyjne.

Rodzice zamierzają też pozyskać wielu drobnych sponsorów dla Akademii (dla całej Akademii, dla poszczególnych drużyn, na różne imprezy typu turnieje…). Już obecnie wszystkie turnieje są realizowane przy wsparciu sponsorów pozyskanych jedynie przez rodziców, a nie przez Klub.

- Deklarujemy, iż zintensyfikujemy te działania. Wielu rodziców pracuje w różnych firmach i ma możliwość pozyskania dodatkowych drobnych sponsorów. Jednak przy obecnych władzach Klubu nie ma najmniejszych szans na przekonanie rodziców do takich działań. Kilkakrotnie doszło nawet do takiej sytuacji, że sponsorzy odmówili wsparcia wprost argumentując to obecnym zarządem Lechii – czytamy piśmie.

Nadrzędnym celem, jaki przed sobą stawiają rodzice jest zdobycie przynajmniej srebrnego, a jeżeli będzie taka możliwość to nawet złotego certyfikatu PZPN. Przy srebrnym certyfikacie roczne wsparcie na jedną drużynę wyniesie około 10 000 zł w 2020 roku, a przy złotym certyfikacie około 15 000 zł na jedną drużynę w 2020 roku. W 2021 roku te kwoty mają być jeszcze wyższe.

W Lechii jest obecnie 14 drużyn, to roczne wsparcie z PZPN na Akademię wyniosłoby około 140 000 zł przy srebrnym certyfikacie oraz około 210 000 zł przy złotym certyfikacie. Oczywiście certyfikacja niesie ze sobą szereg obowiązków (w tym zatrudnienie dodatkowych trenerów z odpowiednimi kwalifikacjami), które będą generowały dodatkowe koszty. Nie mniej jednak doprowadzi to do poprawy jakości szkolenia w Akademii i pokryje jej koszt z nawiązką.

Wśród celów znajdujemy także opracowanie przez osoby z odpowiednim przygotowaniem profesjonalnego programu szkoleniowego dla Akademii.

W deklaracjach rodziców znajdujemy także szereg innych propozycji. Wśród nich: staże oraz szkolenia dla trenerów w innych dobrze funkcjonujących Akademiach w Polsce; organizację turniejów piłkarskich dla dzieci oraz obozów szkoleniowych

- Gdyby zarządzanie akademią odbywało się profesjonalnie, to dzisiaj liczyłaby ona przynajmniej 350 młodych adeptów piłki nożnej, a liczy obecnie około 250. Pozostali młodzi zawodnicy zasilili szeregi innych tomaszowskich szkółek, w tym szczególnie Pilicy i TMF. Wielu następnych rodziców rozważa od nowego sezonu przeniesienie swoich dzieci. Natomiast Ci starsi, bardziej zdolni, są rozchwytywani przez inne prężnie działające akademie – mówią rodzice


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

Rodzic 24.03.2020 18:43
Skoro rozmawiamy o tym co jest najlepsze dla naszych dzieci, proponuje zająć się tematem szkodliwego wpływu zastosowanych na orlikach granulatow na zdrowie trenujących dzieci. Po publikacji onetu wiele miast w Polsce postanowiło przeprowadzić odpowiednie badania w celu zweryfikowania czy rzeczywiście mogą szkodzić zdrowiu dzieci. W Tomaszowie zainteresowane instytucje stwierdzają tylko ze orliki maja odpowiednie certyfikaty. Dla mnie jako rodzica trenującego dziecka nie jest ważny certyfikat tylko wyniki rzetelnych badań wykonane w sposób transparentny. Bardzo proszę o zainteresowanie się tym problemem zarówno Pana Prezydenta jak i Pana Starosty. Nie ma spraw ważniejszych od zdrowia naszych dzieci.

Rodzic 24.03.2020 18:27
Rocznik 2009 Lechii otrzymał rozpisane treningi do wykonania w domu. Trenerem jest Radoslaw Wilczynski

Rodzic 24.03.2020 16:20
Skoro udzielają się tutaj rodzice dzieci z różnych akademii, działających w mieście, pytanie: kto z Was otrzymał rozpiskę treningów, jakie dzieci mogą wykonać w domu, w czasie trwania pandemii = braku treningów?

Rozpusta 24.03.2020 18:30
Trenerzy z Tmf co chwilę dają zadania tylko przez Internet ja wiem że Lechia to tradycja i u was piszecie rozpiski ale Tmf rozpuszcza nasze dzieci no co zrobić 21wiek

sąsiad 23.03.2020 12:55
Witam! P. Mariuszu, Pana piękne pomysły z w/w artykułu 2 dniu temu - certyfikaty, to pewnie mrzonki. Wczoraj w programie "Koronawirus-Raport" w tvn24 Prezes PZPN Z. Boniek ostudził zapały, mówiąc że przesunięcie mistrzostw Europy na rok 2021 i może dalszy spowoduje kłopoty finansowe PZPN i co za tym idzie klubów piłki nożnej w Polsce. Że formuła 13 państw jako współorganizatorów nie sprawdzi się oraz że następnym problemem może być prawdopodobne przesunięcie igrzysk olimpijskich. Ja myślę, że ze wszelkiego rodzaju sponsorami też będzie problem. A to (Keza Wczoraj, 22:41), że rocznik 2001 Mazovii poszedł do ŁKS - po prostu młodzi mężczyźni poszli z Tomaszowa Maz "za chlebem" , zresztą jak wielu innych. A pomysłodawcy takiej Akademii niech się prześpią z pomysłem, może w nocy lepszy im się urodzi. Pozdrawiam i tego życzę.

Keza 22.03.2020 22:41
Po pierwsze uważam że kolejna Akademia to kompletna bzdura. Skoro mamy klub trzecioligowy to wszystkie akademie powinny pracować pod Lechię. To powinna być główna akademia. Niech każdy toni swoje i zbieramy najlepsze dzieciaki w młodziku do Lechii?! Niestety poodchodzili trenerzy bo chcieli im płacić po 300 zł za treningi wyjazdy itd. Chcesz tyle zarabiać zgłoś się. Zrób wszystkie uprawnienia zobaczysz czy warto za 300 zł pracować. Mazovia chce więcej kasy? Ok. Zapytam tylko co się stało z rocznikiem 2001? Nie ma? dlaczego? Poszedł do ŁKS? ok tylko po to szkolimy? Problem jest w ludziach a w zasadzie w ich rozumowaniu. Bo komu dziś z zarządu jest potrzebna akademia? Nikomu! Oni mają swoją 3 ligę i tym żyją, choć to działanie krótkowzroczne bo zaraz trzeba kogoś kupić! Niestety były prezes też tego nie widział. To samo zaczyna się robić w Siatkówce kto jest bliżej ten wie, że już w Lechii się najmłodszych nie szkoli. Przykre ale prawdziwe.

sąsiad 22.03.2020 19:36
Coś Rodzicowi (Rodzic Dzisiaj, 00:23) się "potaśtało". A niby gdzie uciekli ? Dzieciaki Mazovii są bez swojego obiektu? A dzieciaki Lechii, Pilicy czy innych Akademii mają swoje? Kupili sobie? A na czym niby ma trenować "nowa" Akademia. Chyba, że ma dostać OSiR w spadku od Pana Prezydenta Witko. Miasto przydzieliło Lechii ( aktualnie jeszcze III ligowej ) i jej Akademii na początku tamtego roku ok. 400 tys zł. podczas gdy "obce" Akademie otrzymały po ok. 1-2 tys. - to na dzieciaka wypadło po kilka złotych. Pomysł jednej Akademii pod względem organizacyjnym to pewnie dobry pomysł, ale w jej ramach nie będzie pewnie możliwe zachować nazw uczestników. Pozdrawiam. PS: W sytuacji obecności koronowirusa ten temat to przyszłość pewnie nawet wakacyjna.

Rodzic 22.03.2020 19:47
No właśnie czego brakuje Lechii myślenie przyszłosciowe dać trenerowi umowę zalecenie myślenie na tydzień do przodu a potem jakoś to będzie

Aerob 22.03.2020 16:40
Czas na prokuratora.To już recydywa. W MDK też smród był po odwołaniu czy rezygnacji.Gość ma jedynie parcie do rządzenia. Karierowicz. Ciekawe czy już ma rozdzielność majątkową czy nie

Zrobić czystki!!!! 22.03.2020 14:36
Do prowadzenia tego jest potrzebna odpowiednia osoba która zna się na rzeczy i nie będzie tego robiła tylko dla własnego zysku ? a wydaje mi się że obecne władze są inne... Duży bałagan się zrobił.... Odbudować to będzie bardzo ciężko miejmy nadzieję że nie jest za późno bo ucierpią tylko dzieciaki..... Ryba psuje się od głowy

Tata 22.03.2020 13:03
Jedyną szansą rozwoju akademii jest połączenie sił ze wszystkimi jedna akademia w tomaszowie i tylko połaczeni przetrwamy a tak będą powstawać nowe będziemy się rodrabniać niczego dobrego TO nie przyniesie choć nie wiem jak byśmy chcieli i ile serca w to włożyli

Poproszę 22.03.2020 10:02
Ja poprosze żeby ktos mi to wytlumaczyl...dlaczego Ci rodzice, ktorzy twierdzą ze w tej Akademii jest tak źle, nie przepisza dzieci do innych dzialajacych na naszym.terenie?? Zastanawijace jest tez to ,ze Ci trenerzy kyorzy sa wymieniani w artykule (poza p.Rogulskim) sa /jest ciagle trenerem w Akademii Lechii. Tylko prosze nie piszecie ze to lokalny patriotyzm.... Z góry dziekuje za konstruktyna odpowiedź

Rodzic 22.03.2020 11:38
Lechia to tradycja, kawał historii Tomaszowa, to jedyny klub dla którego warto podjąć działania, aby przetrwał, jest jednak pewną marką w świecie piłki nożnej, bynajmniej z punktu widzenia Akademii Piłkarskiej. Czekamy na oficjalne stanowisko Pana Prezydenta Miasta Tomaszowa w tej sprawie. A cisza trwa, to jest smutne.

Tak miało być 22.03.2020 12:07
No właśnie uciekają przecież chyba akademia ma tendencję spadkową zaplecze Lechii jeszcze chwilkę i na tym zapleczu. Będą stały bloki połączoną Lechię z torem jest oczywiste mniejsze straty dla oka a dokumentów nikt nie czyta

Teraz to na pewno były rodzic dzieci trenujących w Lechii 22.03.2020 18:41
To jest ta narracja która was gubi nie podoba się to aut nie rozmowa tylko wypad tylko ileś lat i pieniędzy daliśmy żeby jeden z drugim miche mieli

Tak to widzę... 22.03.2020 08:25
Bardzo fajny pomysł. Rzeczywiście Pan Darek i Bartek,żyją piłką i szkoleniem młodzieży.Pan Prezydent powinien jak najszybciej zaprosić delegację trenerów Lechii + w/w i porozmawiać o pomyśle nowej akademii, sponsor akademii też by się ucieszył .Potrzebni są pasjonaci, ludzie z pomysłem i wiedzą szkoleniową , tacy co przyjdą na trening,mecz, sparing porozmawiają z trenerem,rodzicami a nie tacy co z gabinetu dużo gadają i żyją tym że w reprezentacji kiedyś grali. Dzieci wrócą do akademii bo Lechia jest w tym momencie najlepsza w mieście, ale przez degrengoladę poprzedników akademia się stacza . Panie Prezydencie Witko , namawiaj Pan w,w trenerów do przejęcia tego projektu.

Kino 22.03.2020 22:43
Sponsor akademii!? Ucieszył? Płaci i tyle zaraz go pewnie nie będzie!

cydrowy 21.03.2020 22:53
Mamy w Tomaszowie poza Lechią jeszcze 3 akademię piłkarskie: Pilica, TMF i przede wszystkim Mazovia. Jest więc sporo możliwości, we wszystkich grupach wiekowych.

Rodzic 22.03.2020 00:23
Mazovia? Tam juz wszyscy uciekli. Niech najpierw obiekty do trenowania znajdzie?

Rodzic 21.03.2020 22:18
Przeniesienie dzieci do innych klubów to jedyna rozsądna decyzja żałować można tych straconych miesięcy jak inni odchodzili trzeba było iść z nimi szkoda ale dla mnie Lechii już nie ma

Kor 22.03.2020 00:50
I niby w imnych lepiej jest? Organizacyjnie to tylko TMF dziala prężnie, a tak wszystko na niskim poziomie z tym ze Lechia ma obiekty i markę

Żal 22.03.2020 16:08
Tmf w rok zrobił taki skok jaki Lechia może tylko pomarzyć logiem nic nie zrobisz Lechia to afery szkoda tych dzieci

Robert 22.03.2020 22:45
Co za bzdury piszesz? Gdzie będą grać za 5 lat w TMF? Masz pojęcie o czym piszesz? W juniorach seniorach?

Tatunio 23.03.2020 06:57
Gdzieś będą grać a kiedy będą autokarem jechać Nowowiejską to ci pomachają ale ty im już nie odmachasz bo bedzisz taczke prowadził tam będą bardzo ładne bloki tylko stawiaj prosto ściany

Czekajacy na pieniądze 29.03.2020 14:29
Te obiekty na których siedzii komornik tradycją tego nie zapłacisz najpierw oddajcie kase a później będziesz rozmawiać co lechi zostało

Rodzic 21.03.2020 22:05
Niestety ale wszelkie nieprawidlowosci i roznice zdan na lini klub- rodzice, trenerzy zadzialy sie wczesniej, a ostatnie doniesienia tylko spotengowaly frustracje. Dlatego miedzy innymi zostaly zalozono nowe stowarzyszenia takie jak Pilica czy Tmf, bo rodzice mieli juz dosyc tego cyrku jaki dzial i dzieje sie teraz (na temat traktowania trenerow, rodzicow a co za tym idzie naszych pociech mozna by ksiazke napisac) Zycze wytrwalosci i powodzenia rodzicom i trenerom w nowym projekcie. Z pozdrowieniami rodzic z Ks Pilica

Opinie

23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

Dziś jest wtorek, 23 czerwca 2026 roku, sto siedemdziesiąty czwarty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.01. Imieniny obchodzą m.in. Anna, Jan, Józef, Maria, Wanda i Zenon. Data dodania artykułu: 23.06.2026 07:46
23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności

22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

22 czerwca to jedna z tych dat, w których historia nie idzie spokojnym krokiem przez kartki kalendarza, ale wchodzi na scenę jak orkiestra po pierwszym uderzeniu werbla. Jest tu królewski dokument i narodziny miasta, jest order za męstwo, który do dziś ma w polskiej pamięci ciężar większy niż metal, jest wojna, literatura, zimna wojna i muzyka, która raz brzmi jak country Krisa Kristoffersona, raz jak kolorowy manifest Cyndi Lauper z epoki MTV. Data dodania artykułu: 22.06.2026 08:27
22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper

Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

Najgroźniejsze kłamstwa nie przychodzą dziś w stroju szaleńca z aluminiową czapką. Przychodzą w estetycznym filmiku, w miękkim świetle, z uśmiechniętą twarzą influencera, wykresem wyrwanym z kontekstu i obietnicą, że „lekarze o tym nie mówią”. Od picia boraksu po porzucanie terapii onkologicznych – medyczna dezinformacja dawno przestała być tylko internetową ciekawostką. Stała się realnym zagrożeniem dla zdrowia i życia pacjentów. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:54
Fałszywa nadzieja sprzedaje się lepiej niż medycyna. Ekspertki ostrzegają przed medyczną dezinformacją

John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

Są artyści, których muzyka brzmi jak zapis nutowy. I są tacy, których muzyka brzmi jak życie: kurz drogi, stukot pociągu, zmęczenie po pracy, nocne światło w oknie i głos człowieka, który więcej przeżył, niż chciałby opowiedzieć. John Lee Hooker należał do tej drugiej kategorii. Nie potrzebował orkiestry, popisów technicznych ani długich solówek. Wystarczały gitara, tupot stopy i głos głęboki jak stara studnia. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:35
John Lee Hooker. Bluesman, który jednym riffem potrafił uleczyć samotność

21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Dziś jest niedziela, 21 czerwca, 172. dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.14, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Alicja, Alojzy, Marta, Rajmund, Rudolf, Alban, Marcja, Terencjusz oraz Demetria. Data dodania artykułu: 21.06.2026 10:19
21 czerwca w historii. Machiavelli, Sartre, Proces Szesnastu, socrealizm i rockowy oddech przesilenia

Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

W Konfederacji znów słychać skrzypienie wewnętrznych zawiasów. Tym razem nie chodzi o program, głosowanie w Sejmie czy kampanię wyborczą, lecz o nowe stowarzyszenie europosłanki Ewy Zajączkowskiej-Hernik. Ruch Biało-Czerwoni, zarejestrowany 3 czerwca, miał być — według deklaracji założycielki — przestrzenią działania dla ludzi, którym zależy na Polsce i na pomocy obywatelom pozostawionym samym sobie w sporach z urzędami, instytucjami i państwem. W praktyce inicjatywa stała się kolejnym testem dla delikatnej konstrukcji Konfederacji. Data dodania artykułu: 20.06.2026 12:17
Konfederacja przygląda się Ruchowi Biało-Czerwonych. Jedni widzą konkurencję, inni „miejsce do służby Polsce”

20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

Są takie daty, które wyglądają jak stary, wielowątkowy film. W jednej scenie rodzi się przyszły król Polski, w drugiej na Kremlu rozgrywa się krwawy dramat Dymitriad, dalej Aleksander Fredro ostrzy pióro, Górny Śląsk wraca do Polski, a z gramofonu płyną Beach Boys, Lionel Richie, Lady Pank i Kombi. 20 czerwca to dzień, w którym historia nie idzie równym marszem. Raczej tańczy — czasem poloneza, czasem żałobny marsz, czasem rockowy numer z lat 80. Data dodania artykułu: 20.06.2026 10:17
20 czerwca: dzień królów, komediopisarzy, śląskiej pamięci i muzyki, która wraca jak refren

19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?

Dziś jest piątek, 19 czerwca, sto siedemdziesiąty dzień roku. Słońce wstało o godz. 4.13, zajdzie o godz. 21.00. Imieniny obchodzą: Bonifacy, Gerwazy, Julianna, Michalina i Romuald. Data dodania artykułu: 19.06.2026 07:47
19 czerwca: od „Daru Pomorza” i Pawiaka po Opole, Faras i sejmowe głosowania. Co mówi nam historia?
Maraton Horrorów

Maraton Horrorów

Noc pełna grozy w kinie HeliosZapraszamy na Maraton Horrorów organizowany przez sieć kin Helios w ramach cyklu Nocne Maratony Filmowe. W programie znalazły się mroczne i pełne napięcia seanse, które zapewnią widzom intensywne emocje aż do późnych godzin nocnych.Co w programie?Na plakacie zapowiedziano filmy: Rytuał Lily, Lalka (przedpremiera), Krwawe Polowanie oraz Poświęceni. To propozycja dla fanów kina grozy, którzy chcą przeżyć wyjątkową noc z premierami i przedpremierami na dużym ekranie.MARATON HORRORÓWNocne Maratony Filmowe zapraszają na noc, która dostarczy Wam ekstremalnych emocji i wspomnień na całe wakacje. W zestawie aż trzy premiery!Już 26 czerwca, zaraz po rozdaniu szkolnych świadectw, na dobry początek wakacji Nocne Maratony Filmowe zapraszają na Maraton Horrorów! Ten przygotowany z myślą o Was zestaw filmów, to idealny sposób na odreagowanie całego roku szkolnego! Na początek pierwsza przerażająca premiera tego wieczoru, “RYTUAŁ LILY”! Po krótkiej przerwie, trzymający w obezwładniającym napięciu, przedpremierowy pokaz filmu „LALKA”. Dalej będzie jeszcze mocniej, bo kolejną premierą tej nocy będzie „KRWAWE POLOWANIE” i na koniec „POŚWIĘCENI”.Będzie to wyjątkowa, pełna grozy uczta filmowa i jesteśmy przekonani, że jeszcze długo po powrocie do domu nie będziecie mogli zasnąć. Czy jesteście na to gotowi?RYTUAŁ LILY (napisy)Cztery przyjaciółki udają się do odosobnionego domu położonego głęboko w lesie, aby odprawić rytuał inicjacji nowej czarownicy i dopełnić krąg czterech żywiołów. Lily, blada i introwertyczna dwudziestolatka, która właśnie dołączyła do grupy, została wybrana na reprezentantkę żywiołu powietrza. Nie zdaje sobie sprawy, że prawdziwy cel rytuału jest zupełnie inny – Lily ma zostać złożona w ofierze, a jej koleżanki pragną za jej pomocą przywołać uśpionego demona.LALKA (napisy)Macy udaje się na leśną wędrówkę ze swoim chłopakiem. W środku lasu para odkrywa upiorną kolekcję lalek i ich równie dziwaczną właścicielkę – ubraną w porcelanową maskę kobietę uzbrojoną w łopatę. Macy zostaje porwana i budzi się w drewnianym domu na odludziu. Od tej pory będzie musiała walczyć o życie z psychopatką, która traktuje ją jak swoją lalkę.Nakręcony na taśmie analogowej horror „Lalka” to przerażający, ultrabrutalny i krwawy hołd dla amerykańskiego horroru lat siedemdziesiątych – z „Teksańską masakrą piłą mechaniczną” na czele.KRWAWE POLOWANIE (napisy)Jest rok 1986. Świat pędzi ku krawędzi. W Czarnobylu dochodzi do najgorszej katastrofy nuklearnej w historii, a 20-letni Mike Tyson brutalnie nokautuje rywali, zostając najmłodszym mistrzem świata wagi ciężkiej. Ameryka żyje popkulturą i wielkimi akcjami charytatywnymi, zupełnie nieświadoma tego, co czai się w jej mrocznym sercu. Tymczasem w Michigan sześciu twardych kumpli z Detroit zostawia za sobą fabryczny dym i rusza na głęboką północ. Cel: coroczny, święty rytuał męskiego braterstwa – alkohol, pot i polowanie na jelenie w odciętym od świata obozie.Jednak w tych starożytnych lasach krew wsiąka w ziemię głębiej, niż mogłoby się wydawać. Przez przypadek myśliwi budzą coś, co nigdy nie powinno zostać dotknięte. Ze snu powstaje potężny, krwawy duch rdzennych Amerykanów – prastara siła, która przybyła, by dokonać ostatecznej wendety za bezkarne morderstwa i zaginięcia indiańskich dziewcząt. W tym lesie reguły gry właśnie uległy zmianie. W ironicznym, brutalnym odwróceniu ról – ci, którzy przybyli tu zabijać, stają się zwierzyną.POŚWIĘCENI (napisy)Napięta relacja matki z córką zostaje wystawiona na przerażającą próbę, gdy umiera ojciec rodziny, a pogrążona w żałobie matka zatrudnia tajemniczego nieznajomego, by przywrócił jej męża do życia. Kiedy brutalne wskrzeszenie wymyka się spod kontroli, obie kobiety muszą zmierzyć się ze swoimi różnicami, walcząc o życie – i o siebie nawzajem.Uwaga! Kina nie prowadzą rezerwacji telefonicznej i internetowej.  Data rozpoczęcia wydarzenia: 26.06.2026

Polecane

Tomaszowskie Lato wybrzmiało po raz dziewiąty. Grand Prix dla Katarzyny Łapińskiej S8 pod Tomaszowem odblokowana. Volkswagen uderzył w tył autobusu szkolnego Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc 23 czerwca w historii. Od Jazdowa i Kościuszki po K2, Brexit i muzykę wolności Zieleń zamiast betonu przy starostwie. Powiat Tomaszowski dostał pieniądze z programu „Łódzkie dla klimatu” Dni Tomaszowa: zmiana tras autobusów MZK na czas przemarszu mieszkańców Tomaszowski bieg pamięci. Co warto wiedzieć o historii imprezy imienia Bronisława Malinowskiego Lekarz rodzinny jak centrum dowodzenia. Opieka koordynowana obejmuje już 70 proc. pacjentów w Łódzkiem Freelancer w CEIDG — czy rejestracja pod wirtualnym adresem to dobry pomysł? MCK zaprasza na zajęcia w roku szkolnym 2026/2027. Muzyka, teatr, taniec, plastyka i sport 22 czerwca w historii. Virtuti Militari, Hubal, Konwicki, Barbarossa i głos Cyndi Lauper Wianki niesione falą Pilicy. Świętojańska tradycja wróciła nad rzekę
Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Na sprzedaż komfortowe mieszkanie 53 m² przy ulicy Niskiej

Cena: 435000 PLN Są mieszkania, do których wchodzi się z myślą o remoncie. I są takie, w których już od progu czuć spokój, światło i przestrzeń. Ta oferta należy właśnie do drugiej kategorii.Na sprzedaż wyjątkowo funkcjonalne i starannie wykończone mieszkanie o powierzchni 53 m², położone w Tomaszowie Mazowieckim. To propozycja dla osób, które szukają miejsca gotowego do życia – bez wielomiesięcznych remontów, nerwów i dodatkowych kosztów.Lokal zachwyca przemyślanym układem pomieszczeń oraz nowoczesnym standardem wykończenia. Jasne wnętrza, estetyczne detale i dobrze wykorzystana przestrzeń sprawiają, że mieszkanie będzie idealne zarówno dla pary, rodziny z dzieckiem, jak i osób szukających komfortowej inwestycji pod wynajem.Najważniejsze informacje:powierzchnia mieszkania: 53 m²cena: 435 000 złfunkcjonalny układ pomieszczeńmieszkanie gotowe do wprowadzeniabardzo dobra lokalizacja w Tomaszowie Mazowieckimoferta idealna zarówno do zamieszkania, jak i inwestycyjnieDużym atutem nieruchomości jest lokalizacja. W pobliżu znajdują się sklepy, punkty usługowe, szkoły, komunikacja miejska oraz tereny zielone. To miejsce, które pozwala połączyć wygodę codziennego życia z ciszą i poczuciem prywatności.Wnętrze mieszkania zostało urządzone w nowoczesnym, uniwersalnym stylu, dzięki czemu nowy właściciel może od razu poczuć się „u siebie”. Przestrzeń dzienna daje komfort zarówno odpoczynku, jak i spotkań z rodziną czy znajomymi. To mieszkanie ma w sobie coś, czego nie oddają suche parametry – przyjemny klimat i poczucie domowego ciepła.Rynek nieruchomości w Tomaszowie Mazowieckim w ostatnich latach wyraźnie się zmienia. Coraz trudniej znaleźć mieszkanie, które łączy rozsądną powierzchnię, dobrą lokalizację i wysoki standard wykończenia. Ta oferta wyróżnia się właśnie takim połączeniem.
Reklama
Reklama Twój Sklep Medyczny
Reklama Twój Sklep MEydczny
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: Obserwator Treść komentarza: Pan Ogórek jest najpobozniejszym z pobożnych a tu takie coś! Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Tego totalnego bełkotu (dla innych - wielkich mundrości) , napisanego powyżej nie chciało mi się doczytać do końca. W kolegium humanum za taki tekst można byłoby tytuł magistra otrzymać. W czasach słowiańskich nie byłoby takiej dyskusji, bo wtedy: nie było debilowatych radnych, nie było zafajdanej ekologii i zafajdanych Wód Polskich, nie było przestępczego wprowadzania na dziko ścieków komunalnych i ścieków przemysłowych, nie było wprowadzania do gleby i do wód gruntowych milionów ton nawozów sztucznych i innych chemikaliów. I z tych, wyżej wymienionych powodów, w rzekach i w zbiornikach wodnych nie ma tej ekologicznie czystej wody, a znajduje się totalny syf. I znajdzie się taki debilowaty radny, który gra w tę samą trąbkę, co równie debilowaci ekolodzy. Niech pojedzie w taki świętojański wieczór (wieczór Kupały) gdzieś na wieś do mieszkańców takiej wsi. Tam takiego debila szubko nauczą rozumu przy pomocy wideł, a jeszcze w dodatku wrzucą debila do wody i każą debilowi zjeść te antyekologiczne wianki. Źródło komentarza: Wianki na Wolbórce, polityczna szpilka i rzeka, która naprawdę woła o pomoc Autor komentarza: wermen Treść komentarza: Nie Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry Autor komentarza: Ajdejano Treść komentarza: Końcowe pytanie w tym materiale powyżej, to jest pytanie retoryczne, czyli bez odpowiedzi. Dlaczego bez odpowiedzi? Bo w tej sprawie nie zajmie stanowiska nikt: samorządowi krętacze-bonzowie, sąd i wszyscy inni samorządowi i rządowi oszuści, którzy tzw. elektorat wyborczy, czyli zwykłych ludzi, idących do wyborczych urynałów, traktują jak przygłupiastych baranów. Źródło komentarza: Ponad 202 tysiące ze szpitala i dieta radnej. Ile pieniędzy powinna zwrócić Paulina Socha? Autor komentarza: sb Treść komentarza: Szkoda, że Wojewoda nie może przyjrzeć się niektórym pracownikom szpitala co do ich stawek stawek godzinowych i ich godzin pracy. Źródło komentarza: Kolejni radni pod lupą wojewody? Pytania o miejskie spółki, szpital i prawo do mandatu Autor komentarza: kierowca Treść komentarza: Piszecie wyrok niski bo zgineły dwie osoby a co powiedzie na wypadek Majchszaka na A1 gdzie spaliły się 3 osoby i grozi mu 8 lat. To jest nie sprawiedliwe. Źródło komentarza: Prawomocny wyrok za tragedię na Mostowej. 16,5 roku więzienia dla kierowcy, który zabił dwie siostry
Reklama
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama