Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 10 sierpnia 2022 01:14
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Chcą nowej Akademii!

Niedawno pisaliśmy o problemach z jakimi boryka się tomaszowska Lechia. Rezygnacja Tomasza Zdonka, a następnie pismo Grzegorza Glimasińskiego, wskazujące na niewiarygodny bałagan w spółce, który (jeśli wierzyć oświadczeniu nowego prezesa) kwalifikuje się do rozpatrzenia zarówno przez Prokuraturę, jak i inne służby z organami kontroli skarbowej na czele. Zapewne mało kto wie, ale to rodzice, których dzieci trenowały w Akademii Piłkarskiej „Lechii”, jako pierwsi alarmowali o nieprawidłowościach. Były spotkania z Tomaszem Zdonkiem, władzami miasta. Były mętne wyjaśnienia, w końcu propozycja wyłączenia szkoleń dla dzieci ze struktur spółki. To dosyć poważny cios, ponieważ każdy z rodziców płacił co miesiąc 100 zł składek. Łatwo policzyć, że przy 350 uczestnikach to 35 tysięcy miesięcznie. Tyle, że setka dzieci z klubu w międzyczasie zdążyła już odejść.
Chcą nowej Akademii!

- Zwracamy się z wnioskiem i gorącą prośbą o podjęcie działań w kierunku wydzielenia Akademii Piłkarskiej Lechii Tomaszów Maz. z struktur spółki akcyjnej. Uważamy, iż takie działanie przyczyni się do zdecydowanej poprawy sytuacji w Akademii. Wnioskujemy, aby Akademię przenieść w struktury nowoutworzonego „Stowarzyszenia” lub do „Stowarzyszenia”, w którego strukturach  jeszcze pół roku temu funkcjonowała Akademia (oczywiście pod szyldem Lechii). Takie „Stowarzyszenie” byłoby niezależne finansowo od spółki akcyjnej i rozliczałoby się samodzielnie – czytamy w piśmie od rodziców.  

Rodzice uważają, że w skład struktur „Stowarzyszenia Lechia” powinni wejść wszyscy trenerzy Akademii oraz zarząd i jeden pracownik administracyjny (prawdopodobnie wystarczy pół etatu). Zaproponowali, aby w skład zarządu takiego „Stowarzyszenia” wchodzili koordynatorzy Akademii. Wśród nich wymieniają Bartka Jeske oraz Dariusza Rogulskiego, jednego z najlepiej wyszkolonych trenerów w Tomaszowie, byłego trenera pierwszej drużyny Lechii oraz trenera, który z powodzeniem doprowadził drużyny juniorskie do sukcesów o zasięgu ogólnopolskim. Ich zdaniem taki kilkuosobowy Zarząd mógłby znakomicie Zarządzać Akademią. Uważamy natomiast, iż najważniejszą kwestią jest to, aby Akademią nie zarządzały te same osoby, które obecnie kierują Klubem (drużyną seniorów), gdyż w praktyce nic to by nie zmieniło.

- Nowe Stowarzyszenie dysponując składkami wpłacanymi za zawodników, przy wsparciu finansowym obecnego sponsora Akademii  - Spółki Ezbud, jest w stanie samodzielnie finansować swoją działalność i zapewnić znaczne lepsze warunki szkolenia i rozwoju, niż te obecne oferowane przez aktualny zarząd Klubu. „Stowarzyszenie” kontynuowałoby współpracę z Klubem w zakresie wspólnych działań sportowych, marketingowych, współpracy z pierwszą drużyną… - dodają rodzice.

Pomysłodawcy utworzenia Akademii Piłkarskiej w nowej formule deklarują, że będą poszukiwać innych źródeł finansowania, w tym składać wnioski o dofinansowania z różnych programów pomocowych. Ma to o tyle istotne znaczenie, że najczęściej z takich programów mogą korzystać Stowarzyszenia i Fundacje, natomiast nie mogą z tego korzystać spółki akcyjne.

Rodzice zamierzają też pozyskać wielu drobnych sponsorów dla Akademii (dla całej Akademii, dla poszczególnych drużyn, na różne imprezy typu turnieje…). Już obecnie wszystkie turnieje są realizowane przy wsparciu sponsorów pozyskanych jedynie przez rodziców, a nie przez Klub.

- Deklarujemy, iż zintensyfikujemy te działania. Wielu rodziców pracuje w różnych firmach i ma możliwość pozyskania dodatkowych drobnych sponsorów. Jednak przy obecnych władzach Klubu nie ma najmniejszych szans na przekonanie rodziców do takich działań. Kilkakrotnie doszło nawet do takiej sytuacji, że sponsorzy odmówili wsparcia wprost argumentując to obecnym zarządem Lechii – czytamy piśmie.

Nadrzędnym celem, jaki przed sobą stawiają rodzice jest zdobycie przynajmniej srebrnego, a jeżeli będzie taka możliwość to nawet złotego certyfikatu PZPN. Przy srebrnym certyfikacie roczne wsparcie na jedną drużynę wyniesie około 10 000 zł w 2020 roku, a przy złotym certyfikacie około 15 000 zł na jedną drużynę w 2020 roku. W 2021 roku te kwoty mają być jeszcze wyższe.

W Lechii jest obecnie 14 drużyn, to roczne wsparcie z PZPN na Akademię wyniosłoby około 140 000 zł przy srebrnym certyfikacie oraz około 210 000 zł przy złotym certyfikacie. Oczywiście certyfikacja niesie ze sobą szereg obowiązków (w tym zatrudnienie dodatkowych trenerów z odpowiednimi kwalifikacjami), które będą generowały dodatkowe koszty. Nie mniej jednak doprowadzi to do poprawy jakości szkolenia w Akademii i pokryje jej koszt z nawiązką.

Wśród celów znajdujemy także opracowanie przez osoby z odpowiednim przygotowaniem profesjonalnego programu szkoleniowego dla Akademii.

W deklaracjach rodziców znajdujemy także szereg innych propozycji. Wśród nich: staże oraz szkolenia dla trenerów w innych dobrze funkcjonujących Akademiach w Polsce; organizację turniejów piłkarskich dla dzieci oraz obozów szkoleniowych

- Gdyby zarządzanie akademią odbywało się profesjonalnie, to dzisiaj liczyłaby ona przynajmniej 350 młodych adeptów piłki nożnej, a liczy obecnie około 250. Pozostali młodzi zawodnicy zasilili szeregi innych tomaszowskich szkółek, w tym szczególnie Pilicy i TMF. Wielu następnych rodziców rozważa od nowego sezonu przeniesienie swoich dzieci. Natomiast Ci starsi, bardziej zdolni, są rozchwytywani przez inne prężnie działające akademie – mówią rodzice


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Rodzic 24.03.2020 18:43
Skoro rozmawiamy o tym co jest najlepsze dla naszych dzieci, proponuje zająć się tematem szkodliwego wpływu zastosowanych na orlikach granulatow na zdrowie trenujących dzieci. Po publikacji onetu wiele miast w Polsce postanowiło przeprowadzić odpowiednie badania w celu zweryfikowania czy rzeczywiście mogą szkodzić zdrowiu dzieci. W Tomaszowie zainteresowane instytucje stwierdzają tylko ze orliki maja odpowiednie certyfikaty. Dla mnie jako rodzica trenującego dziecka nie jest ważny certyfikat tylko wyniki rzetelnych badań wykonane w sposób transparentny. Bardzo proszę o zainteresowanie się tym problemem zarówno Pana Prezydenta jak i Pana Starosty. Nie ma spraw ważniejszych od zdrowia naszych dzieci.

Rodzic 24.03.2020 18:27
Rocznik 2009 Lechii otrzymał rozpisane treningi do wykonania w domu. Trenerem jest Radoslaw Wilczynski

Rodzic 24.03.2020 16:20
Skoro udzielają się tutaj rodzice dzieci z różnych akademii, działających w mieście, pytanie: kto z Was otrzymał rozpiskę treningów, jakie dzieci mogą wykonać w domu, w czasie trwania pandemii = braku treningów?

Rozpusta 24.03.2020 18:30
Trenerzy z Tmf co chwilę dają zadania tylko przez Internet ja wiem że Lechia to tradycja i u was piszecie rozpiski ale Tmf rozpuszcza nasze dzieci no co zrobić 21wiek

sąsiad 23.03.2020 12:55
Witam! P. Mariuszu, Pana piękne pomysły z w/w artykułu 2 dniu temu - certyfikaty, to pewnie mrzonki. Wczoraj w programie "Koronawirus-Raport" w tvn24 Prezes PZPN Z. Boniek ostudził zapały, mówiąc że przesunięcie mistrzostw Europy na rok 2021 i może dalszy spowoduje kłopoty finansowe PZPN i co za tym idzie klubów piłki nożnej w Polsce. Że formuła 13 państw jako współorganizatorów nie sprawdzi się oraz że następnym problemem może być prawdopodobne przesunięcie igrzysk olimpijskich. Ja myślę, że ze wszelkiego rodzaju sponsorami też będzie problem. A to (Keza Wczoraj, 22:41), że rocznik 2001 Mazovii poszedł do ŁKS - po prostu młodzi mężczyźni poszli z Tomaszowa Maz "za chlebem" , zresztą jak wielu innych. A pomysłodawcy takiej Akademii niech się prześpią z pomysłem, może w nocy lepszy im się urodzi. Pozdrawiam i tego życzę.

Keza 22.03.2020 22:41
Po pierwsze uważam że kolejna Akademia to kompletna bzdura. Skoro mamy klub trzecioligowy to wszystkie akademie powinny pracować pod Lechię. To powinna być główna akademia. Niech każdy toni swoje i zbieramy najlepsze dzieciaki w młodziku do Lechii?! Niestety poodchodzili trenerzy bo chcieli im płacić po 300 zł za treningi wyjazdy itd. Chcesz tyle zarabiać zgłoś się. Zrób wszystkie uprawnienia zobaczysz czy warto za 300 zł pracować. Mazovia chce więcej kasy? Ok. Zapytam tylko co się stało z rocznikiem 2001? Nie ma? dlaczego? Poszedł do ŁKS? ok tylko po to szkolimy? Problem jest w ludziach a w zasadzie w ich rozumowaniu. Bo komu dziś z zarządu jest potrzebna akademia? Nikomu! Oni mają swoją 3 ligę i tym żyją, choć to działanie krótkowzroczne bo zaraz trzeba kogoś kupić! Niestety były prezes też tego nie widział. To samo zaczyna się robić w Siatkówce kto jest bliżej ten wie, że już w Lechii się najmłodszych nie szkoli. Przykre ale prawdziwe.

sąsiad 22.03.2020 19:36
Coś Rodzicowi (Rodzic Dzisiaj, 00:23) się "potaśtało". A niby gdzie uciekli ? Dzieciaki Mazovii są bez swojego obiektu? A dzieciaki Lechii, Pilicy czy innych Akademii mają swoje? Kupili sobie? A na czym niby ma trenować "nowa" Akademia. Chyba, że ma dostać OSiR w spadku od Pana Prezydenta Witko. Miasto przydzieliło Lechii ( aktualnie jeszcze III ligowej ) i jej Akademii na początku tamtego roku ok. 400 tys zł. podczas gdy "obce" Akademie otrzymały po ok. 1-2 tys. - to na dzieciaka wypadło po kilka złotych. Pomysł jednej Akademii pod względem organizacyjnym to pewnie dobry pomysł, ale w jej ramach nie będzie pewnie możliwe zachować nazw uczestników. Pozdrawiam. PS: W sytuacji obecności koronowirusa ten temat to przyszłość pewnie nawet wakacyjna.

Rodzic 22.03.2020 19:47
No właśnie czego brakuje Lechii myślenie przyszłosciowe dać trenerowi umowę zalecenie myślenie na tydzień do przodu a potem jakoś to będzie

Aerob 22.03.2020 16:40
Czas na prokuratora.To już recydywa. W MDK też smród był po odwołaniu czy rezygnacji.Gość ma jedynie parcie do rządzenia. Karierowicz. Ciekawe czy już ma rozdzielność majątkową czy nie

Zrobić czystki!!!! 22.03.2020 14:36
Do prowadzenia tego jest potrzebna odpowiednia osoba która zna się na rzeczy i nie będzie tego robiła tylko dla własnego zysku ? a wydaje mi się że obecne władze są inne... Duży bałagan się zrobił.... Odbudować to będzie bardzo ciężko miejmy nadzieję że nie jest za późno bo ucierpią tylko dzieciaki..... Ryba psuje się od głowy

Tata 22.03.2020 13:03
Jedyną szansą rozwoju akademii jest połączenie sił ze wszystkimi jedna akademia w tomaszowie i tylko połaczeni przetrwamy a tak będą powstawać nowe będziemy się rodrabniać niczego dobrego TO nie przyniesie choć nie wiem jak byśmy chcieli i ile serca w to włożyli

Poproszę 22.03.2020 10:02
Ja poprosze żeby ktos mi to wytlumaczyl...dlaczego Ci rodzice, ktorzy twierdzą ze w tej Akademii jest tak źle, nie przepisza dzieci do innych dzialajacych na naszym.terenie?? Zastanawijace jest tez to ,ze Ci trenerzy kyorzy sa wymieniani w artykule (poza p.Rogulskim) sa /jest ciagle trenerem w Akademii Lechii. Tylko prosze nie piszecie ze to lokalny patriotyzm.... Z góry dziekuje za konstruktyna odpowiedź

Rodzic 22.03.2020 11:38
Lechia to tradycja, kawał historii Tomaszowa, to jedyny klub dla którego warto podjąć działania, aby przetrwał, jest jednak pewną marką w świecie piłki nożnej, bynajmniej z punktu widzenia Akademii Piłkarskiej. Czekamy na oficjalne stanowisko Pana Prezydenta Miasta Tomaszowa w tej sprawie. A cisza trwa, to jest smutne.

Tak miało być 22.03.2020 12:07
No właśnie uciekają przecież chyba akademia ma tendencję spadkową zaplecze Lechii jeszcze chwilkę i na tym zapleczu. Będą stały bloki połączoną Lechię z torem jest oczywiste mniejsze straty dla oka a dokumentów nikt nie czyta

Teraz to na pewno były rodzic dzieci trenujących w Lechii 22.03.2020 18:41
To jest ta narracja która was gubi nie podoba się to aut nie rozmowa tylko wypad tylko ileś lat i pieniędzy daliśmy żeby jeden z drugim miche mieli

Tak to widzę... 22.03.2020 08:25
Bardzo fajny pomysł. Rzeczywiście Pan Darek i Bartek,żyją piłką i szkoleniem młodzieży.Pan Prezydent powinien jak najszybciej zaprosić delegację trenerów Lechii + w/w i porozmawiać o pomyśle nowej akademii, sponsor akademii też by się ucieszył .Potrzebni są pasjonaci, ludzie z pomysłem i wiedzą szkoleniową , tacy co przyjdą na trening,mecz, sparing porozmawiają z trenerem,rodzicami a nie tacy co z gabinetu dużo gadają i żyją tym że w reprezentacji kiedyś grali. Dzieci wrócą do akademii bo Lechia jest w tym momencie najlepsza w mieście, ale przez degrengoladę poprzedników akademia się stacza . Panie Prezydencie Witko , namawiaj Pan w,w trenerów do przejęcia tego projektu.

Kino 22.03.2020 22:43
Sponsor akademii!? Ucieszył? Płaci i tyle zaraz go pewnie nie będzie!

cydrowy 21.03.2020 22:53
Mamy w Tomaszowie poza Lechią jeszcze 3 akademię piłkarskie: Pilica, TMF i przede wszystkim Mazovia. Jest więc sporo możliwości, we wszystkich grupach wiekowych.

Rodzic 22.03.2020 00:23
Mazovia? Tam juz wszyscy uciekli. Niech najpierw obiekty do trenowania znajdzie?

Rodzic 21.03.2020 22:18
Przeniesienie dzieci do innych klubów to jedyna rozsądna decyzja żałować można tych straconych miesięcy jak inni odchodzili trzeba było iść z nimi szkoda ale dla mnie Lechii już nie ma

Kor 22.03.2020 00:50
I niby w imnych lepiej jest? Organizacyjnie to tylko TMF dziala prężnie, a tak wszystko na niskim poziomie z tym ze Lechia ma obiekty i markę

Żal 22.03.2020 16:08
Tmf w rok zrobił taki skok jaki Lechia może tylko pomarzyć logiem nic nie zrobisz Lechia to afery szkoda tych dzieci

Robert 22.03.2020 22:45
Co za bzdury piszesz? Gdzie będą grać za 5 lat w TMF? Masz pojęcie o czym piszesz? W juniorach seniorach?

Tatunio 23.03.2020 06:57
Gdzieś będą grać a kiedy będą autokarem jechać Nowowiejską to ci pomachają ale ty im już nie odmachasz bo bedzisz taczke prowadził tam będą bardzo ładne bloki tylko stawiaj prosto ściany

Czekajacy na pieniądze 29.03.2020 14:29
Te obiekty na których siedzii komornik tradycją tego nie zapłacisz najpierw oddajcie kase a później będziesz rozmawiać co lechi zostało

Rodzic 21.03.2020 22:05
Niestety ale wszelkie nieprawidlowosci i roznice zdan na lini klub- rodzice, trenerzy zadzialy sie wczesniej, a ostatnie doniesienia tylko spotengowaly frustracje. Dlatego miedzy innymi zostaly zalozono nowe stowarzyszenia takie jak Pilica czy Tmf, bo rodzice mieli juz dosyc tego cyrku jaki dzial i dzieje sie teraz (na temat traktowania trenerow, rodzicow a co za tym idzie naszych pociech mozna by ksiazke napisac) Zycze wytrwalosci i powodzenia rodzicom i trenerom w nowym projekcie. Z pozdrowieniami rodzic z Ks Pilica

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022
41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 4 września br. ulicami miasta Tomaszowa Mazowieckiego po raz 41. zostanie przeprowadzony bieg im. Bronisława Malinowskiego. Uczestnicy zawodów będą rywalizować podczas Biegu Głównego na dystansie 10 km.Celem wydarzenia jest uczczenie pamięci Bronisława Malinowskiego - wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwie (1980). Zawody będą również popularyzować bieganie jako powszechnie dostępną formę rekreacji oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.Start i meta zostaną przeprowadzone na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.Program wydarzenia:• 8 - 8.45 – Przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów i kart startowych w biurze zawodów;• 9 - Otwarcie• 9.10 – Bieg Rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej;• 9.25 – Quiz z nagrodami;• 9.40 – Bieg Główny;• Dekoracja – po zakończeniu biegu.Uczestnictwo:Bieg Rekreacyjny: - w biegu mogą uczestniczyć osoby bez ograniczeń wiekowych.- wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu są zobowiązani do wypełnienia i podpisania deklaracji uczestnictwa (dostępna także w biurze zawodów).- podpisując deklarację, uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w biegu i że bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność.- za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.- każdy uczestnik powinien posiadać kartę startową.Bieg Główny na 10 km – każdy uczestnik musi posiadać ubiór sportowy, czytelnie wypełnioną kartę startową lub numer startowy oraz oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Udział w Biegu tylko dla zawodników od 16 roku życia (posiadających zgodę rodzica/opiekuna prawnego). W Biegu obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny.Zgłoszenia: - w Biegu Rekreacyjnym zgłoszenia uczestników oraz wpłaty należy dokonać w dniu imprezy w biurze zawodów (nie na konto organizatora). Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane będą do godz. 8:30. Opiekun grupy zobowiązany jest do posiadania listy zawodników oraz wymaganych do biegu deklaracji.- zgłoszenia do Biegu Głównego na dystansie 10 km przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 31 sierpnia 2022 roku. - wpisowe należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia, w przeciwnym razie zgłoszenie zostanie anulowane.- zgłoszenia do Biegu Głównego przyjmowane będą również w dniu imprezy w godz. 800 – 845 (w przypadku wolnych miejsc do określonego limitu) w biurze zawodów.UWAGA! Wszyscy uczestnicy biegu na dystansie 10 km muszą zgłosić się do biura zawodów w celu weryfikacji i pobrania numeru startowego. Zawodnik podczas weryfikacji powinien posiadać dowód tożsamości.LIMIT zgłoszeń w biegu na 10 km – 300 osób. W przypadku wyczerpania się limitu zgłoszeń do 15 sierpnia 2022 roku organizator może zwiększyć limit. O limicie zgłoszeń do biegu decydują dokonane wpłaty na konto organizatora.Wpisowe: - uczestnicy Biegu Rekreacyjnego – 5 zł płatne w dniu zawodów przy zapisach,- uczestnicy Biegu Głównego – 60 zł przy wpłacie dokonanej do 31 sierpnia 2022 roku. W dniu zawodów 80 zł.Klasyfikacja: w Biegu Rekreacyjnym nie będzie prowadzona klasyfikacja.W Biegu Głównym prowadzona będzie klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet oraz klasyfikacja w następujących kategoriach wiekowych:• kobiety i mężczyźni 16-19 lat;• kobiety i mężczyźni 20-29 lat;• kobiety i mężczyźni 30-39 lat;• kobiety i mężczyźni 40-49 lat;• kobiety i mężczyźni 50-59 lat;• kobiety i mężczyźni 60 lat i powyżej.Nagrody i wyróżnienia: Bieg Główny - wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy;- zwycięzcy w klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i bony upominkowe:1. w klasyfikacji generalnej mężczyzn: I, II, III miejsce;2. w klasyfikacji generalnej kobiet: I, II, III miejsce;3. w klasyfikacji najlepszy mężczyzna mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce;4. w klasyfikacji najlepsza kobieta mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce.• Zawodnicy, którzy zajmą I, II i III miejsca w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i dyplomy.• Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale oraz będą mieć możliwość wydrukowania dyplomu.• Najstarszy uczestnik i uczestniczka, który ukończyli bieg otrzymują bony upominkowe i dyplomy.Bieg rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej z okazji 55. rocznicy śmierci twórczyni pedagogiki specjalnej, która w swojej pracy kierowała się mottem: „Nie ma kaleki – jest człowiek”. Przez całe życie zawodowe walczyła o to, by zapewnić dzieciom z niepełnosprawnościami jak najlepsze warunki do rozwoju. Zakładała szkoły specjalne i kształciła nauczycieli. Z okazji jubileuszu stulecia utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, którego założycielką i patronką jest Maria Grzegorzewska, Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej.Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają dyplomy. Wśród nich przeprowadzony zostanie quiz z nagrodami (nagroda główna – rower).We wszystkich sprawach dotyczących imprezy prosimy kontaktować się z biurem głównego organizatora, które mieści się w Tomaszowie Mazowieckim:Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl”, 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Niska 81 tel. 512 993 041 e-mail: [email protected] 41. Ogólnopolskiego Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego oraz trasa Biegu Głównego w załącznikach.Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.09.2022 09:00 – Data zakończenia wydarzenia: 04.09.2022 17:00
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: UjazdTreść komentarza: Masz rację;)jeszcze niech zaproszą tuleje i kurdej szatan męczenniczke:)i może Pawlaka ;)Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:48Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: MarioTreść komentarza: Oduczycie się używania w negatywnym odniesieniu słowa "rajd"?Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:10Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Ambroży sam przełożyTreść komentarza: Implant w mozgu? Chyba implant mozgu i sie przeszczep nie przyjął 😅😅Data dodania komentarza: 09.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Psikusa bez sTreść komentarza: Policja stoi w krzakach i czeka żeby wlepić łatwy mandat a nie bedzie uganiała się za jakimś zj**emData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:49Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: woodyTreść komentarza: tomaszow to stan umyslu jak sie czyta komentazeData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:27Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: PATOLATreść komentarza: Na co czeka policja? Aż się wydarzy tragedia? Widac że idiota jest w stanie spowodować wypadek i zagraża otoczeniu powinien do końca życia siedzieć w kaftanie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:07Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,
Reklama
Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022 Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar!
Reklama
Reklama
a