Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 10 sierpnia 2022 04:14
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Zatrzymali pedofila? Mówimy „sprawdzam” - łowcy na celowniku

Przez ostatnie kilka dni byłem obrzucany przeróżnymi epitetami. Nazywano mnie ciepło: wieśniakiem. Nieco mniej sympatycznie "pseududziennikarzyną". W sposób agresywny określano mnie mianem obrońcy pedofilów. Wygrażano mi na różne sposoby. Straszono pozwami sądowymi itd. Być może właśnie to sprowokowało mnie, by zagłębiać się w temat tzw. łowców pedofili.
Zatrzymali pedofila? Mówimy „sprawdzam” - łowcy na celowniku

I słowo zagłębiać ma tu wymiar niemalże dosłowny. Natrafiłem bowiem na cuchnące bagno, w którym można nie tylko ugrzęznąć ale i utonąć. Temat pedofilii wywołuje dużo negatywnych emocji. I chcę to wyraźnie podkreślić, że słusznie. Krzywda dzieci zasługuje nie tylko na potępienie ale i najbardziej surową karę. Nie spodziewałem się jednak, że zwrócenie uwagi na bezprawne działania nieformalnej grupy samozwańczych szeryfów wywoła aż tak ogromną falę nieuzasadnionego i bezpardonowego hejtu. Nie ma on większego znaczenia, bo trudno poważnie traktować wynurzenia kogoś, kto ma na ramieniu wytatuowanego "majora".  

Po moim piątkowym artykule zaczęły pisać do mnie dziesiątki osób. Odbyłem setki rozmów telefonicznych, internetowych, wysłałem masę zapytań. Rozmawiałem z wabikami używanymi przez grupy łowców pedofili, prokuratorami, psychologami i psychiatrami oaz policjantami w różnych miastach. Ludzie zaczęli przysyłać mi filmy, screeny i przeróżne dokumenty. Temat jest tak bardzo złożony, że trudno będzie opisać go w jednym artykule. Dlatego postanowiłem, że artykułów będzie kilka.

Opiszę Wam, w jaki sposób potencjalni pedofile wyszukiwani są w sieci, pokażę kulisy działania grup "łowieckich", kim są ich liderzy i jakie mają motywacje. Ludzie po wyrokach, mający problemy z prawem (a być może też z własną psychiką), ścigani przez komorników. Prymitywni a zarazem zadufani w sobie, To oni właśnie są postaciami, o których mówi się, że "wykonują dobrą robotę". Tylko czy aby na pewno? 

Chciałbym jednak zacząć bardzo krótko od tomaszowskiego przypadku.

Polowanie w Tomaszowie 

Film, jaki dotarł do niemal wszystkich tomaszowian spowodował eksplozje skrajnych emocji. Przyznam, że i we mnie w pierwszej chwili obudził zwierzęce instynkty. Nie obejrzałem do końca, ale po którymś mailu z linkiem do niego wróciłem. Obejrzałem już bez emocji i co zobaczyłem? Starego, schorowanego mężczyznę, który miał problemy z komunikowaniem się. Już samo to wydawało mi się dziwne. 

Zwolennicy (chociaż właściwiej byłoby powiedzieć: wyznawcy) łowców bardzo często używają argumentacji, w której mówią o gwałtach, o tym, że pedofile zwabiają dzieci, by je krzywdzić i wykorzystywać. Sami "myśliwi" podkreślają za każdym razem, że nie ma mowy o prowokacjach, bo one są nielegalne, a prokuratorzy nie mogli by stawiać zarzutów. Z ich wypowiedzi, poza wyzwalaniem emocji tak naprawdę nic nie wynika. Za to słowa: gwałt, krzywda, dziecko odmieniane są przez wszystkie przypadki. 

Kiedy obserwujemy komentarze na temat tomaszowskiego "ujęcia" wydawać by się mogło, że zatrzymany mężczyzna umawiał się na spotkanie z dzieckiem, a jego celem było wyrządzenie mu krzywdy. Tymczasem tej wersji wydarzeń zaprzeczają policjanci z Tomaszowa Mazowieckiego. 

Niepełnosprawny mężczyzna prowadził rozmowy internetowe. Ich wiarygodność będzie badać prokuratura i inne powołane do tego organa. Jednak na żadne spotkania się z nikim nie umawiał. Został zatrzymany przez grupę przed swoim miejscem zamieszkania a następnie stal się mimowolnym "aktorem" internetowego przekazu. I tak miał dużo szczęścia, bo w innych przypadkach grupa potrafiła wtargnąć do mieszkań tropionych osób i wyciągać je mimo płaczu dzieci i protestów członków rodzin. 

Co gorsza, sądząc z internetowych wpisów ludzie czerpią z tego tytułu perwersyjną satysfakcję. Co na ten temat mówią prawnicy? Komentując, twierdzą, że działania mają charakter bezprawny, że wtargnięcie do czyjegoś domu jest czynem podlegającym penalizacji. Ich zdaniem jest niczym innym  jak rozbojem. 

Łowcy pedofilów (niezależnie o której grupie mówimy) w swojej działalności powołują się na prawo do obywatelskiego zatrzymania. Czym ono jest? Uprawnieniem każdego z nas to tego by najkrócej mówiąc ująć przestępcę na gorącym uczynku. Co ciekawe potwierdzają to policjanci ale nie dostrzegają, że w przypadku działań "łowców pedofili" taka przesłanka nie zachodzi, bo postepowania powadzone są na podstawie materiałów zbieranych przez nich wcześniej. 

Zaskakujące jest też, że nikt dotąd nie zwrócił uwagi na to skąd ludzie ci mają dane personalne i adresy zatrzymywanych osób. Wabiki, które pracują dla grupy twierdzą, że ich lider uzyskuje te informacje od policjanta z jego rodzinnego miasta. Na dowód przesyłają mi screeny rozmów, w których Alex Hunter przechwala się swoimi możliwościami. Mówiąc, że ofiarę wrzuci znajomy oficer dyżurny "na bęben". Sprawą wycieku informacji zajmować się będzie z pewnością Biuro Spraw Wewnętrznych Komendy Głównej Policji (ale do tego tematu wrócę w innym artykule - pokaże wam też screeny ze szkoleń wabików) . Mimo tego, powinien to też być wątek, który powinni zbadać lokalni śledczy. 

Łowcy (a  może stalkerzy) powiadomili tomaszowską policję o planowanej akcji. Z tego jednak, czego zdążyłem się dowiedzieć, nie spisano personaliów wszystkich zamaskowanych osób a jedynie osobę składającą zawiadomienie o potencjalnym przestępstwie. 64 letniemu mężczyźnie postawiono zarzuty i wypuszczono na wolność. Co ciekawe nie dotyczą one stricte czynów pedofilskich a jedynie usiłowania udostępniania materiałów zabronionych osobom niepełnoletnim. Najprawdopodobniej nawet ten zarzut w sądzie się nie utrzyma. 

Ci tak zwani bohaterowie chwalą się ponad 60 przypadkami zatrzymanych pedofili. W żadnym z nich nie zapadł wyrok skazujący. Dwie osoby natomiast popełniły samobójstwa a całe rodziny są prześladowane przez lokalne społeczności. Prokuratury prowadzą śledztwa dotyczące śmierci rzekomych pedofilów. Więcej na ten temat wkrótce 

 

Drogi użytkowniku! Wykryliśmy, że korzystasz z programu blokującego reklamy w przeglądarce (AdBlock lub inny). Dzięki reklamom oglądasz nasz serwis za darmo. Prosimy, wyłącz ten program i odśwież stronę.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
Wojownik 20.09.2021 08:16
Tacy z nich łowcy jak z koziej *** trąbka.

Normalny 03.09.2021 10:14
Wiadomo, że te grupy składają się z ludzi znudzonych albo tych, którzy sami mają skłonności pedofilskie. A jak jeszcze szefuje im notoryczny kryminalista...

Kog 27.08.2021 18:24
Usuwanie komentarzy ,super rzetelność hahha,jak ktoś nie przyznaje racji,komentarz zostaje usunięty

Matka boska częstochowska 27.08.2021 17:46
No proszę jaki wysyp pedofili w komentarzach....ciekawe czy byście chcieli aby wasze dziecko spotkało na drodze takiego upośledzonego ,, niewinnego" gościa ,który by wkładał po kolei paluszki w muszelkę jak to jeden pisał ... nikt normalny nie pisze z dzieckiem takich rzeczy.Ze wabik nalegał... I co z tego przestaje się odpisywać i blokuje taką osobę .Jak ktoś jednego czy drugiego z was będzie namawiał na danie d...y to dacie bo głupio odmówić ?Jesteście chorzy bronicie zboczencow.Jest takie przysłowie ,swoje broni swój swojego widać to prawda

mmm 30.08.2021 13:23
Chyba czytasz inne artykuły niż my. Te tutaj są o nielegalnych łapankach osób, którym nie sposób potem udowodnić żadnej winy. Poza innymi aspektami to oczywiście również krzywdzenie rodzin, w tym dzieci, osób oczernionych. Bo chodzi o to, że twoim głupim zdaniem trzeba złapać byle kogo, a zdaniem ludzi myślących trzeba łapać pedofilów, a nie byle kogo.

MMTT 26.08.2021 06:37
Bardzo dobra robota, czekam na wiecej. Ten jeden prymityw Sebix z wygladu co czesto mowi *idziemy na iiioooiiiooo* to jakis socjopata mi sie wydaje.

Stan 26.08.2021 22:03
To nie o tą grupę chodzi a o przekrętasów z fundacji ECPU która nie jest fundacją. Łapią sprowokowanych niedorozwojów i wyciągają za to show kasę od naiwnej gawiedzi

klops 25.08.2021 11:12
Wtargnięcie do mojego domu kogokolwiek skończyłoby się rozlewem krwi. Silni wobec słabych.

Dar 25.08.2021 10:11
Brawo! Ci "łowcy" to mi się wydaje sami czerpią satysfakcję i podniecenie gdy podają się za małe dziewczynki. Powinni zostać natychmiast przeswietleni przez policję.

Lolo 03.09.2021 10:18
No jak bywają, to wtedy wychodzi na jaw, że posiadają kolekcje treści pedofilskich, więc oni tego nie lubią. Nawet organizacje o tych samyxh nazwach za granica się od nich odcinają, vo polskie służą tylko do ciągnięcia forsy i sponsorowania kryminalistow.

amb 25.08.2021 10:10
Samobójstwo jednego z zatrzymanych przez łowców: https://nadmorski24.pl/aktualnosci/49290-polowanie-na-pedofila-zakonczone-tragedia

B 26.08.2021 09:17
Drugiego https://korso24.pl/podkarpacie/podejrzany-o-pedofilie-mieszkaniec-podkarpacia-nie-wytrzymal-hejtu-popelnil-samobojstwo/gM3dpJLKFYqnpeIje45t

munur 31.08.2021 15:29
i co jeszcze śmieci wam żal? macie chyba coś z głowami kurfa... Podjęli słuszną decyzje o samobójstwie

as 07.10.2021 10:33
Zakładając, że są winni. A tu rozchodzi się oto, że nie ma na to dowodów. Jak ktoś ma dowody to niech przedstawi je sądowi. Żyjemy w końcu w cywilizowanym kraju. Sprawiedliwość wymierza sąd, a nie jacyś samozwańczy łowcy.

nm 25.08.2021 10:06
jak by zaatakowali mnie w moim domu to odstrzele paru glupcow natychmiast -- ja maja jakies dowody to maja to zglosic odpowiednim wladzom a nie bawic sie w szeryfa i gnoic czesto niewinnych

i 25.08.2021 09:56
Bardzo dobry artykuł. Kiedyś widziałam na wykopie screenshoty z rozmów prowadzonych z takim szeryfem, polecam poszukać

Blablabla 25.08.2021 09:47
Łowcy to zwykle sami pedofile, którzy nie radzą sobie ze swoją chorobą i nienawiścią do siebie, przez co kierunkują ją na innych,

Strong 25.08.2021 09:45
To są goście z przerośniętym "ego', chcieliby być jak Tango i Cash, a niestety, jest przerost formy nad treścią. Pewnie to niedoszli policjanci lub inna mundurówka, których z jakiś powodów nie przyjęli w swoje szeregi, a marzą im się medialne, spektakularne akcje i sukcesy. Ktoś ich finansuje, za free nie bujają się po całym kraju. Na filmiku ewidentnie przez nich bezpodstawne przekroczenie uprawnień i minimum naruszenie nietykalności wobec tego mężczyzny (z KK), ew. uszkodzenie ciała jak miał obrażenia. Tacy "goście" są do odstrzału w czyimś prywatnym domu, nic więcej. Nie zdziwiłbym się jak kiedyś któremuś z nich odstrzelą główkę np. czynny myśliwy, wojskowy lub ochroniarz z pozwoleniem na broń. Wtedy nastąpi zonk i wielkie zdziwienie, że zastrzelono klienta w obronie własnej, w czasie najścia lub napadu na jego dom i rodzinę. Grupa ewidentnie do całkowitego skasowania przez organy ścigania i Prokuraturę.

gość 25.08.2021 09:33
Znaleźli sobie sposób na zdobycie popularności i pieniędzy (zrzutki "na benzynę"). Grają na uczuciach swoich widzów. Najgorsze że transmitują swoje "zatrzymania" na żywo. Człowiek się może w sądzie wybronić bo żadnej 14-latki nie było, ale reputację szlag trafił. A tak w ogóle to seryjni mordercy i zbrodniarze wojenni są gorsi od pedofili. Ale ostatnio jest taka nagonka na tych ostatnich że jeśli ktoś tak powie to brzmi jakby ich bronił.

Gosc 26.08.2021 04:58
Nastepna bedzie 14 latka broncie dalej zwyroli.

Natalia Kozakiewicz 25.08.2021 07:46
Cieszę się, że pan łowca tak pięknie "sam się podłożył" ?. Moja radość jest tym większa, że stało się to akurat w Tomaszowie i nie pozostało niezauważone ?

Prawda w oczy kole 25.08.2021 10:06
Nie ciesz się tak bo za chwilę twój braciszek z "jukej" będzie jeździł na przesłuchania wraz z tą jak jej tam Dorothy Roksana która to tak skrzętnie udaje biedna poszkodowana a i ty będziesz też się tłumaczyła za zrzutkę która założyłaś. O ile wiadomo to brakowało tam sporo paragonów. Szczęśliwie je odnalazłas u łowców w śmietnikach? Gdzie te wasze rozliczenia rzetelne? Nie widać ich i sprytnie umywacie ręce. Wielcy poszkodowani a tacy sami oszuści i manipulanci. Czyści nie jesteście i teraz dalej kombinujecie powrócić do łapanek jak za dawnych czasów. Myślicie że gdy Alex i łowcy poleca na dno wy się odrodzicie? Jakże głupie myślenie. Może przypomnę 1. Matyski 2. Antoni 3. Jastrzębie Zdrój to Wy jesteście współwinni tego wszystkiego co się tam wydarzyło. To wam powinni zarekwirować wszystkie komputery i telefony. Tacy sami jak Alex!!!!

Natalia 27.08.2021 07:18
Co ty wiesz

Maniek 25.08.2021 05:40
Gratulacje za rzetelność !

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022
41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 4 września br. ulicami miasta Tomaszowa Mazowieckiego po raz 41. zostanie przeprowadzony bieg im. Bronisława Malinowskiego. Uczestnicy zawodów będą rywalizować podczas Biegu Głównego na dystansie 10 km.Celem wydarzenia jest uczczenie pamięci Bronisława Malinowskiego - wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwie (1980). Zawody będą również popularyzować bieganie jako powszechnie dostępną formę rekreacji oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.Start i meta zostaną przeprowadzone na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.Program wydarzenia:• 8 - 8.45 – Przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów i kart startowych w biurze zawodów;• 9 - Otwarcie• 9.10 – Bieg Rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej;• 9.25 – Quiz z nagrodami;• 9.40 – Bieg Główny;• Dekoracja – po zakończeniu biegu.Uczestnictwo:Bieg Rekreacyjny: - w biegu mogą uczestniczyć osoby bez ograniczeń wiekowych.- wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu są zobowiązani do wypełnienia i podpisania deklaracji uczestnictwa (dostępna także w biurze zawodów).- podpisując deklarację, uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w biegu i że bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność.- za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.- każdy uczestnik powinien posiadać kartę startową.Bieg Główny na 10 km – każdy uczestnik musi posiadać ubiór sportowy, czytelnie wypełnioną kartę startową lub numer startowy oraz oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Udział w Biegu tylko dla zawodników od 16 roku życia (posiadających zgodę rodzica/opiekuna prawnego). W Biegu obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny.Zgłoszenia: - w Biegu Rekreacyjnym zgłoszenia uczestników oraz wpłaty należy dokonać w dniu imprezy w biurze zawodów (nie na konto organizatora). Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane będą do godz. 8:30. Opiekun grupy zobowiązany jest do posiadania listy zawodników oraz wymaganych do biegu deklaracji.- zgłoszenia do Biegu Głównego na dystansie 10 km przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 31 sierpnia 2022 roku. - wpisowe należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia, w przeciwnym razie zgłoszenie zostanie anulowane.- zgłoszenia do Biegu Głównego przyjmowane będą również w dniu imprezy w godz. 800 – 845 (w przypadku wolnych miejsc do określonego limitu) w biurze zawodów.UWAGA! Wszyscy uczestnicy biegu na dystansie 10 km muszą zgłosić się do biura zawodów w celu weryfikacji i pobrania numeru startowego. Zawodnik podczas weryfikacji powinien posiadać dowód tożsamości.LIMIT zgłoszeń w biegu na 10 km – 300 osób. W przypadku wyczerpania się limitu zgłoszeń do 15 sierpnia 2022 roku organizator może zwiększyć limit. O limicie zgłoszeń do biegu decydują dokonane wpłaty na konto organizatora.Wpisowe: - uczestnicy Biegu Rekreacyjnego – 5 zł płatne w dniu zawodów przy zapisach,- uczestnicy Biegu Głównego – 60 zł przy wpłacie dokonanej do 31 sierpnia 2022 roku. W dniu zawodów 80 zł.Klasyfikacja: w Biegu Rekreacyjnym nie będzie prowadzona klasyfikacja.W Biegu Głównym prowadzona będzie klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet oraz klasyfikacja w następujących kategoriach wiekowych:• kobiety i mężczyźni 16-19 lat;• kobiety i mężczyźni 20-29 lat;• kobiety i mężczyźni 30-39 lat;• kobiety i mężczyźni 40-49 lat;• kobiety i mężczyźni 50-59 lat;• kobiety i mężczyźni 60 lat i powyżej.Nagrody i wyróżnienia: Bieg Główny - wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy;- zwycięzcy w klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i bony upominkowe:1. w klasyfikacji generalnej mężczyzn: I, II, III miejsce;2. w klasyfikacji generalnej kobiet: I, II, III miejsce;3. w klasyfikacji najlepszy mężczyzna mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce;4. w klasyfikacji najlepsza kobieta mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce.• Zawodnicy, którzy zajmą I, II i III miejsca w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i dyplomy.• Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale oraz będą mieć możliwość wydrukowania dyplomu.• Najstarszy uczestnik i uczestniczka, który ukończyli bieg otrzymują bony upominkowe i dyplomy.Bieg rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej z okazji 55. rocznicy śmierci twórczyni pedagogiki specjalnej, która w swojej pracy kierowała się mottem: „Nie ma kaleki – jest człowiek”. Przez całe życie zawodowe walczyła o to, by zapewnić dzieciom z niepełnosprawnościami jak najlepsze warunki do rozwoju. Zakładała szkoły specjalne i kształciła nauczycieli. Z okazji jubileuszu stulecia utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, którego założycielką i patronką jest Maria Grzegorzewska, Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej.Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają dyplomy. Wśród nich przeprowadzony zostanie quiz z nagrodami (nagroda główna – rower).We wszystkich sprawach dotyczących imprezy prosimy kontaktować się z biurem głównego organizatora, które mieści się w Tomaszowie Mazowieckim:Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl”, 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Niska 81 tel. 512 993 041 e-mail: [email protected] 41. Ogólnopolskiego Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego oraz trasa Biegu Głównego w załącznikach.Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.09.2022 09:00 – Data zakończenia wydarzenia: 04.09.2022 17:00
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: UjazdTreść komentarza: Masz rację;)jeszcze niech zaproszą tuleje i kurdej szatan męczenniczke:)i może Pawlaka ;)Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:48Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: MarioTreść komentarza: Oduczycie się używania w negatywnym odniesieniu słowa "rajd"?Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:10Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Ambroży sam przełożyTreść komentarza: Implant w mozgu? Chyba implant mozgu i sie przeszczep nie przyjął 😅😅Data dodania komentarza: 09.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Psikusa bez sTreść komentarza: Policja stoi w krzakach i czeka żeby wlepić łatwy mandat a nie bedzie uganiała się za jakimś zj**emData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:49Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: woodyTreść komentarza: tomaszow to stan umyslu jak sie czyta komentazeData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:27Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: PATOLATreść komentarza: Na co czeka policja? Aż się wydarzy tragedia? Widac że idiota jest w stanie spowodować wypadek i zagraża otoczeniu powinien do końca życia siedzieć w kaftanie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:07Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,
Reklama
Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022 Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar!
Reklama
Reklama
a