We wtorek, 6 grudnia 2022 roku, w sali konferencyjnej w Starostwie Powiatowym w Tomaszowie Mazowieckim, odbyła się uroczystość, podczas której Zarząd Powiatu przekazał upominki dla dzieci z tomaszowskich Domów Dziecka, Pogotowia rodzinnego i dzieci, przebywających tego dnia w Tomaszowskim Centrum Zdrowia. To nowa "świecka" tradycja w naszym samorządzie. Jeszcze w poprzedniej kadencji, członkowie Zarządu Powiatu osobiście jeździli odwiedzać dzieci w szpitalu i placówkach. Dzisiaj zamiast odwiedzin organizowane są konferencje prasowe. I smutne to i dziwne...
red
07.12.2022 15:45
- Witam wszystkich Państwa bardzo serdecznie na tej miłej, wyjątkowej, konferencji, tak naprawdę spotkaniu z okazji święta związanego przede wszystkim z dziećmi. Taka tradycja pojawiła się już od kilkudziesięciu lat. Mikołajki, czyli święto świętego Mikołaja biskupa, katolickiego duchownego z Miry, jest obchodzone jako święto związane z dziećmi, a mianowicie z podarkami, które dla nich są przygotowywane przez osoby dorosłe. Święty Mikołaj, biskup z Miry, to wyjątkowa osoba, to człowiek, który pomagał wszystkim potrzebującym, ale wyjątkową miłością obdarzał tych najmniejszych, najsłabszych, czyli dzieci. Proszę Państwa, zobaczcie, wspólna radość nas wszystkich, że możemy tu dzisiaj razem mówić o tych najmniejszych, mówić o tym, że chcemy przekazywać im radość, uśmiech. A te symboliczne podarki na pewno ten uśmiech wzbudzą, bo radość dzieci z podarków jest wyjątkowa - mówił Starosta Mariusz Węgrzynowski. Z tym, że niestety obecność dzieci na sali konferencyjnej również była raczej symboliczna
Podziel się
Oceń
Napisz komentarz
Komentarze
Figo-fago
08.12.2022 23:55
Na zdjęciu powyżej, najbardziej ucieszony jest ten trzeci z prawej strony zdjęcia. Cieszy się jak małe dziecko. I ten idiotyczny, czerwony czubek na jego śmiesznej główce z tym równie idiotycznym uśmiechem..... Że też niektórzy nie mają oporów, aby z takimi ludźmi ustawiać się do zdjęcia...
Staszek
09.12.2022 13:15
chopie to je wice Starosta nasz, miejże ociupinke sacunku dla dobrodzieja.
Ajdejano
12.12.2022 14:46
Staszek: ło Jezu! Jezu! Zebym ło tym wiedzioł!!! No, nie wiedziołym!!! Wicestarosta ?! Ło Jezu, Jezu?!?! Gdzie my, kur...., jesteśmy ?!?!?!
Jeszcze dopytam (nie mylić ze słowem: pyta): czym się ten pytany zajmuje? Chyba, nie oświatą, kulturą i innymi, wyższymi dziedzinami ???
Pozdrowienia od starego czekisty.
Staszek
14.12.2022 16:09
chopie ty nie małpuj se z Pana Jezusa, komunisto zapyziały, a Pan Dobrodziej nasz to całe starostwo dogląda i dobytku pilnuje żeby jakiesik czekisty czy inne komunisty nie rozgrabiły wsyckiego.
Ajdejano
14.12.2022 18:18
Staszek: dobrze jest!!! Masz rację: powinienem napisać: "ło jejku, jejku", a nie "ło Jezu, Jezu". Mieszać naszego Pana Jezusa do takiego bagna, ta prawie profanacja naszych, religijnych ikon.
To towarzystwo ze starostwa, to zaprzeczenie wszelkiej przyzwoitości: chrześcijańskiej i społecznej. Ci ze starostwa tomaszowskiego, swoim postępowaniem, są bardzo blisko czekistów,którzy zawsze rozgrabiają wszystko, co zwykli ludzie wypracują. I w tym temacie Ciebie popieram.
Staszek
14.12.2022 22:44
chopie jo cie ani troche nie rozumie roz pisesz zęs czerwuny czekista a teroz tak, coś tu jest nie za bardzo z tobą ale pomodlę się za Ciebie . Trzymoj sie chopie bo nie miłe czasy ido a ludziska wilcze gardła majo i tylko zechlać, gorzołki popić i poflejtuszyć by chcioły i to za nasze dudki.
Napisz komentarz
Komentarze