Nowe boisko przy Szkole Podstawowej nr 7

  • 18.06.2019, 05:05
  • Joanna Sztymelska
 Nowe boisko przy Szkole Podstawowej nr 7 Otwarcie boiska w szkole w dzielnicy Ludwików w Tomaszowie Mazowieckim
W poniedziałek, 17 czerwca 2019 roku, odbyło się uroczyste otwarcie nowego boiska przy Szkole Podstawowej nr 7 w Tomaszowie Mazowieckim w dzielnicy Ludwików. Na miejscu starego, trawiastego, bardzo zniszczonego terenu powstał nowoczesny dla dzieci i młodzieży.

Uroczystego otwarcia dokonał Marcin Witko - Prezydent Tomaszowa Mazowieckiego. Wśród zaproszonych gości byli między innymi: Mariusz Węgrzynowski - Starosta Powiatu Tomaszowskiego, Leszek Ogórek - wicestarosta, Krzysztof Kuchta - przewodniczący Rady Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim, radni powiatowi i radni miejscy orz pracownicy Urzędu Miasta. 

Ksiądz Zbigniew Kowalczyk, proboszcz parafii pw. NMP Nieustającej Pomocy, uroczyście poświęcił nowy obiekt.. Następnie zaprezentowała się młodzież. Uczniowie szkoły wzięli udział w różnych grach.

- Bardzo istotną rzeczą jest to, żeby użytkować to boisko zgodnie z przeznaczeniem. Wszystkich chciałbym uczulić i przestrzec przed korzystaniem w sposób niewłaściwy. To naprawdę są duże pieniądze i warto byłoby, aby służyły jeszcze długo, długo, długo… i wielu pokoleniom uczniów.  Przede wszystkim nie wjeżdżajmy rowerami, nie wjeżdżajmy hulajnogami na tę bieżnię. Mamy chodniki obok, możemy sobie tam z tego korzystać. Tutaj wchodzimy w obiekt sportowy, bieżnia profesjonalna, bieżnia, która jest rekomendowana przez Ministerstwo Sportu, więc myślę, że biegacze będą mieć coś dla siebie, ale po to, żeby ona mogła być długo użytkowana, musimy się stosować do regulaminu.  Przypominam, że obiekt jest całkowicie monitorowany. Wszystkie uszkodzenia, które tu się pojawią, szkody, będą natychmiast typowane przez Centrum Monitoringu. Zasadą jest, abyśmy dbali wspólnie o nasze dobro, ale jeżeli to dobro niszczymy, konsekwencje powinny być na tyle istotne, żeby przestrzegać przed przejawami wandalizmu. Kamery działają także w nocy, na podczerwień i myślę, że oko "Wielkiego Brata" będzie śledzić tutaj stan tego obiektu i nie pozwoli, aby on został zniszczony - przestrzegał przed ewentualnymi próbami niszczenia nowej inwestycji przy szkole Adam Koziełek - dyrektor Wydziału Inwestycji w Tomaszowie Mazowieckim.

loadingŁaduję odtwarzacz...

 

Boisko wybudowane zostało przy pomocy środków Ministerstwa Sportu. Kosztowało 1 milion 300 tysięcy złotych. Dotacja wyniosła 600 tysięcy złotych.  Wokół znajduje się bieżnia lekkoatletyczna, boisko do koszykówki, siatkówki, piłki nożnej, rzutnia lekkoatletyczna. 

Szkoła Podstawowa nr 7 była jedną z niewielu szkół w naszym mieście, która jeszcze nie posiadała nowoczesnego boiska. Pozostały jeszcze: Szkoła Podstawowa nr 8 i 13 raz Szkoła w dzielnicy Białobrzegi. Już niedługo wszystkie szkoły podstawowe będą wyposażone w najlepsze, nowoczesne boiska. 
 

Joanna Sztymelska

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (5)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

King
King 18.06.2019, 21:59
Obiekt przede wszystkim jest dla dzieci i młodzieży z
tej dzielnicy a nie staruchów którzy będą zajmować boisko za kase . To nasze miejsce ludwików
Były piłkarz
Były piłkarz 18.06.2019, 18:34
Grałem tutaj i trenowałem w zamierzchłych czasach AKS Rzemieślnik :) Wtedy trawy było jak na lekarstwo, tylko piach i glina...
Animator wuefista
Animator wuefista 18.06.2019, 12:59
Jedno nowe, a na "Orliki" nie chcą dawać. "Orlików" jest kilkanaście. Animatorów sportu pozwalniali, a boiskami opiekują się miejscowi koneserzy "Bożole".
Animator matematyk
Animator matematyk 18.06.2019, 19:28
Nie wiem kolego od wuefisto do ilu umiesz liczyć ale jest kilka nie kilkanaście.
KL
KL 18.06.2019, 17:20
przecież to nieprawda.

Pozostałe