Prawym okiem: czasem brak po prostu słów 

  • 13.07.2019, 15:41 (aktualizacja 13.07.2019, 17:07)
  • Mariusz Strzepek
Prawym okiem: czasem brak po prostu słów
Zastanawiacie się czasem dlaczego jakiś kawałek drogi został wyremontowany, a inny nie? Czemu jest tak, że buduje się coś co jest "średnio" potrzebne a nie myśli o tym, by zbudować to, co jest ważne i poprawia bezpieczeństwo i komfort dużej grupy mieszkańców? Dlaczego planując różnego rodzaju inwestycje nie ma się na względzie ich racjonalności, efektywności i nikt nie zastanawia się nad ich ekonomicznym uzasadnieniem? Odpowiedź jest prosta, chociaż wydać się może... brutalna. Rządzą nami idioci. Tak, tak... należy nazywać rzeczy po imieniu. Bezmózgie stwory - potwory. I nie jest to jakiś precedens obecnej kadencji, bo przykłady można mnożyć i pokazywać na przestrzeni minionych kilkudziesięciu lat. Przejdźmy zatem do rzeczy

Na ostatniej sesji Rady Powiatu Tomaszowskiego głosowaliśmy nad zmianami w budżecie powiatu na bieżący rok. Wprowadzono m.in. zadanie dotyczące przebudowy ulicy Dąbrowskiej. Przyznam, że na początku się ucieszyłem, bo 4 minione lata zabiegałem o taką inwestycję oraz budowę parkingu przy cmentarzu komunalnym. Tak się składa, że jeżdżę tędy kilkanaście razy dziennie i podobnie jak inni mieszkańcy tej części miasta wiem, jak bardzo potrzebny jest kompleksowy remont. Cieszyłem się do momentu, w którym zadałem pytanie wicestaroście Ogórkowi, jaki jest zakres przedmiotowy planowanego zadania.

Zdrowy rozsądek i troska o finanse powiatu nakazywałyby przygotować projekt obejmujący odcinek ulicy od skrzyżowania z ulicą Bema aż do Wiaderna, gdzie de facto kończy się nasz powiat. Oczywiście z góry należałoby założyć realizację przedsięwzięcia w cyklu wieloletnim. Droga ma 4 km, potrzebne są wywłaszczenia, uzgodnienia z Lasami Państwowymi itd. Rzecz w tym, że z takim podejściem pracę wykonujemy raz. To jeden przetarg na opracowanie dokumentacji, jeden proces uzgodnień itd. Jedno pozwolenie na budowę. Oczywiście dzięki temu koszty będą znacząco niższe. W pierwszym etapie można byłoby zrobić drogę do zakrętu w kierunku Dąbrowy i wspomniany przeze mnie parking lub "pociągnąć nieco dalej w kierunku Dąbrowy (ok. 500 m). 

Odpowiadając na moje pytanie powiatowy "geniusz" tak kluczył, by nie odpowiedź mi wprost. Zapytałem więc raz jeszcze o jaki odcinek chodzi. No i co się okazuje? Że wicestarosta wymyślił, że raz jeszcze zbuduje drogę, która jest już zbudowana i co najwyżej wymaga zrobienia tzw. "nakładki". Po obu jej stronach ciągną się chodniki (którymi zresztą mało kto spaceruje). Mowa o odcinku od ulicy Legionów. Planowana inwestycja ma się zakończyć w miejscu, gdzie zaczyna się parking cmentarza (ta część przed jego bramą). Jeśli ktoś jest w stanie wykazać "mądrość" tego typu działania, to zachęcam do aktywnej dyskusji. Jak dla mnie jest przejaw bezgranicznej wprost głupoty. Podkreślę to jeszcze raz: BEZGRANICZNEJ!

Dlaczego? Powodów jest kilka. Zacznę od tego najważniejszego. By móc skutecznie zarządzać samorządem przy zasobach finansowych, niewystarczających do pokrycia wszystkich potrzeb, należy każdą złotówkę obracać w palcach kilka razy, zanim się ją wyda. A więc zaspokajać w pierwszej kolejności te potrzeby, które są najbardziej palące, a nie na zasadzie "wydajemisię". Tutaj najwyraźniej wicestarosta doszedł do wniosku, że kilka domów przy ulicy może stanowić jego elektorat, a pensjonariusze przybytku położonego nieco dalej już zagłosować na niego nie dadzą rady. To jedyny argument, jaki tu mogę znaleźć. Innego jakoś wymyślić nie mogę. Ale, aby zbić i ten, napiszę, że przecież, odwiedzający cmentarz, krzyżyki zwyczajowo stawiają (i to nie tylko te będące częścią nagrobków). 

Mariusz Strzepek
Podziel się:
Oceń:

Komentarze (26)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

x
x 13.08.2019, 22:57
Lokalne piekiełko...
Ajdejano
Ajdejano 15.07.2019, 11:14
Do Admina: Pan z pewnością wie (na podstawie IP), kto to jest ten zawistny facet spod ksywki "Garbaty".
Ile trzeba mieć w sobie żółci, aby tak pierdaczyć, jak ten "Garbaty". Typowy polaczek: jak pies - sam nie zeżre i drugiemu nie da.
ABW, CIA, FSB
ABW, CIA, FSB 16.07.2019, 14:37
ABW wysłać od razu na Garbatego. Po IP i o 6 na chatę jak to bywało na przykład z AntyKmorem czy redakcją Wprost. Ta ostatnia akacja mała kryptonim Rwać laptopa Latkowskoego (RLL)

Wejdzcie na stronę która wyświetli się po wygooglowaniu: grzechy platformy. Punktuja, chociaż nie wszystko i tak jest tam ujęte.
Garbaty
Garbaty 15.07.2019, 10:19
Hahahaha zabiegał 4 lata i nic nie zrobił i na pewno to JEMU ( czytaj radnemu Strzępkowi) udało się przekonać przeciwnika politycznego żeby zrobił drogę do niego do domu. HAHAHAA albo ktoś tu nie ma za grosz rozumu albo myśli iż czytający te polityczne propagandy mające na celu wybielić radnego Strzępka i jego świtę są głupsi niż autorzy tych bzdur. Parking obok cmentarza Haha na pewno Twój Panie Strzępek pomysł. Szkoda czasu na te niedorzeczności. Panie Strzępek wiadomo żeś pan do tego czasu ukończył szkoły i masz Pan nieograniczoną wiedzę w dziedzinie medycyny, budownictwa, bankowości, administracji itp. szkoda że osiem lat temu na stadionie dziesięciolecia hahah. Zejdź Pan na ziemie i przestań pierdaczyć. Idź Pan panie Strzępek znaki przestawiać. hahaha Pozorant taki sam jak ten wicestarosta z polityczną nalepką na czole. ABS Absolutny Brak Samokrytyki
Ajdejano
Ajdejano 15.07.2019, 07:37
Do "t":
próbujesz zrobić z p. Strzępka jakiegoś lokalnego cwaniaczka, ale jakoś ci to nie wyszło, jak się przeczyta wyjaśnienia p. Strzępka.
Jeżeli dla ciebie, czymś podejrzanym jest to, że swoja fundację założył tylko ten gość i On sam tę fundację finansuje i prowadzi, to albo jesteś z innej epoki, albo w twojej główce zbyt dużo pustego miejsca i zbyt duże wiatry tam wieją.

A poza tym: w rejonie Dąbrowy i Woli Wiadernej oraz Kolonii Zawada mieszka nie tylko p. Strzępek.

PS. Jesteś takim typowym Polakiem: serce i oko boli, jak drugi wykazuje jakąś działalność i jeszcze coś z tego ma. Rób to samo i tez będziesz miał. Co? Dwie lewe rączki nie pozwalają ?!
Szary
Szary 14.07.2019, 15:59
Chyba zapomnieliście kto osobiście przyjechał w dniu wyborów starosty, zastępcy i członków zarządu powiatu. Tak sam Antoni M. To on wybrał swoich pomazańców. Wstydzicie się? Nie przesadzajcie. Antoni sam zbiera tyle głosów co cała "opozycja".
Myślicie, że teraz będzie innaczej? A widzieliście kto otwierał kampanię Radziszewskiej nad zalewem? Tak to "cała lokalna opozycja"...
t
t 14.07.2019, 12:37
Mam nadzieję, że ten komentarz będzie przy tym artykule.
Generalnie to nie jestem zdziwiony, że radny Strzępek tak bardzo zabiega o remont drogi ul. Dąbrowskiej.
Droga ta jest połączeniem Tomaszowa Maz. (redakcja Nasztomaszow.pl oraz sklep medyczny) z Dąbrową ul. Spacerowa 30, gdzie Pan Strzępek posiada Fundację im. dr Jana Serafina Rode.
Prezesem Zarządu jest tylko i wyłącznie Strzępek Mariusz Edward - wg KRS.
MS
MS 14.07.2019, 13:36
O tak! Jestem też jedynym fundatorem (założycielem) a moja rodzina jedynymi sponsorami tej Fundacji. Prowadzimy m.in. bezpłatne porady dla stomików, konsultacje dla osób z chorobami nowotworowymi, prowadzimy wypożyczalnie sprzetu rehabilitacyjnego, współpracujemy z MOPS, wspieramy kilka organizacji, ale przede wszystkim rodziny osób chorych i samych chorych, często pomagając w ich pielęgnacji. I właśnie do tego dokładnie potrzebna nam jest nowa, dwupasmowa droga z lądowiskiem dla helikopterów, które przecież też będzie w pobliżu przy ulicy Podleśnej, a za którym głosowałem w tegorocznym budżecie, bym mógł na nim lądować swoją motolotnią (której jeszcze nie posiadam, ale kto to wie...). Zachęcam oczywiście do wspierania nie finansowego ale osobistego. Oferujemy szkolenia w zakresie zmiany pieluch osobom dorosłym, pielęgnacji odleżyn, leczenia trudno gojących się ran, pozbywwania się nieprzyjemnych zapachów.
Ja szczur
Ja szczur 14.07.2019, 13:30
Każdy musi gdzieś mieszkać. Ale to nie powód, żeby wylewć nowy asfalt na stary asfalt, gdy za pół roku będą go zrywać, aby pociągnąć kanalizację albo gaz.
też idiota
też idiota 13.07.2019, 22:05
"Dajcie Polakom rządzić, a sami się wykończą" tak powiedział pewien człowiek wieki temu.
"powiatowy "geniusz"" - pytanie nr 1 następujące:
dlaczego jest wicestarostą, skoro w wyborach zebrał tyle głosów, co "kot napłakał" ????
"Rządzą nami idioci" Pytanie nr 2 : kto ich wybrał?????
rev
rev 14.07.2019, 23:24
adekwatnie się przedstawiłeś.
Pytania, pytania
Pytania, pytania 13.07.2019, 20:40
Generalnie to nie jestem zdziwiony, że radny strzępek po raz kolejny atakuje kogoś. wcześniej radnych PO na czele z Panią Klatka, teraz robi w swoje gniazdo, a nikt nie napisze o panu strzepku. Ciekawe czy nie ma np. jakichś konfliktow interesu, jakichś ciekawych sprawek? To interesujące dzierżyć w dłoni władze i jednocześnie kontrolować media. Tak luźno pytam, bo warto kontrolować także kontrolujących, prawda panie strzępek? Swoją drogą ciekawe, czemu Pana prezydenta nie atakuje. Nie ta liga? Czy się boi? Np. Tit czy format pisze o wielu sprawach, a tu cicho. Nie to, żebym coś prezydentowi zarzucał, bo to nie o to chodzi, ale o sam fakt. czy radnemu wszystkie ruchy np. prezydenta pasują?
Observer
Observer 13.07.2019, 19:19
W sprawach różnych tej samej sesji powiatowej są jeszcze "lepsze" wypowiedzi wicestarosty z których sam starosta i inni radni śmieją się w głos /można obejrzeć w relacjach z sesji na stronie powiatu/. Można by rzec: "Kończ Waść..."
luzak
luzak 15.07.2019, 13:33
odezwała sie platfusowa dusza i zazdrość.Jakie to niskie a poziom /łola Boga/
Ajdejano
Ajdejano 13.07.2019, 18:50
Do "Fcku".
Może weź jakiś dobry prysznic, albo zastosuj inną metodę samouspokojenia - i będzie dobrze.
Jesteś na haju - "cy cóś" ?!?!

PS. Piszesz jakieś farmazony. Na drodze prawnej - ty też się znajdujesz. Nie ładnie! Bardzo nie ładnie !!!
TK
TK 15.07.2019, 13:37
co nie ładnie ? Czas wprowadzić kulturę dla schowanych za nickiem. Obrażać to sobie może w domciu w czterech ścianach kogo chce. Jedynie w końcu może ktoś zgłosi gdzie trzeba i bohaterstwo oraz emocje opadną
Sebastian
Sebastian 14.07.2019, 20:31
A może Ty weźmiesz lekcje języka polskiego?
Fckutoo
Fckutoo 13.07.2019, 18:53
Stwierdzenie faktów tak cię boli? Widzę, że to istotny dla ciebie temat skoro tak go śledzisz. Bardzo ciekawe patrząc po twojej wcześniej aktywności w tym korytku.
Fcku
Fcku 13.07.2019, 18:27
Mmm cóż za profesjonalizm w wykonaniu pana "dziennikarza". Ja bym za taki tekst wyciągnęła konsekwencjęle na drodze prawnej. Bo prywatne wycieczki i obrażanie wprost to chyba za wiele, nawet jak na to pańskie żałosne poletko. Co innego merytoryka (tu jej brak), a co innego osobiste rozgrywki. Nieładnie, bardzo, bardzo, bardzo nieładnie.
Ajdejano
Ajdejano 13.07.2019, 17:58
Po kolei.
Najpierw zapytał Pan wicestarostę Ogórka i napisał Pan:
"Cieszyłem się do momentu, w którym zadałem pytanie wicestaroście Ogórkowi, jaki jest zakres przedmiotowy planowanego zadania."
I co odpowiedziała Pany ten wicestarosta ?
Jakoś nie widzę tej odpowiedzi tego wicestarosty.... . Dlaczego nie widzę odpowiedzi tego wicestarosty ? Bo ten gościu nie ma zielonego pojęcia o tym, co dzieje się w powicie tomaszowskim. To zwykły, partyjny figurant.
Co wy chcecie od faceta, który kiedyś w starostwie zamki do drzwi wymieniał ?!

Ponadto: tak, rzeczywiście ten wyjazd Dąbrowską z miasta obok cmentarza - to jakiś koszmar. Ruch zawsze jest duży, a droga do du.py: nawierzchnia byle jaka, normalnych chodników brak, parking przy cmentarzu - do niczego nie podobny. A przecież miasto kończy się na Woli Wiadernej - ok. 2 km za cmentarzem.

PS. A ty Sebastian: jak już przypadkiem jechałeś tą ulicą i tam nie mieszkasz, to nie wymądrzaj się, bo my - mieszkańcy Dąbrowy i okolic lepiej wiemy, jak tam rzeczywiście jest.

PS. Panie Mariuszu - 100% racji.
Radny i Starosta
Radny i Starosta 17.07.2019, 23:27
Nie wierzę, że umiał zamki w drzwiach naprawiać. Co najwyżej to mógł z srubokrętem po korytarzu chodzić. No i udawać, że coś naprawić umie. Tylko udawać. Pewnie sukcesem było jak nic nie popsuł.
obojętny
obojętny 15.07.2019, 08:31
no właśnie .Ktoś naprawiał zamki a inny np.ćpał. Innemu zabrano koryto /oj boli/ .Ktoś inny sprzedawał pieluchy. Inny uczył ,inny kradł i tak by wymieniać
varan
varan 13.07.2019, 19:58
"Ruch zawsze jest duży..." No bez przesady, może 2 razy dziennie gdy mieszkańcy jadą do pracy i z niej wracają, ale poza tym bardzo mały.
Jest to bardzo fajna trasa dla rowerzystów łącząca Tomaszów z Piotrkowem, niestety w jakichś 90% w fatalnym stanie. W prasie czytałem że ponoć Piotrków ma tę drogę remontować i to niby już w tym roku. Chyba w ubiegłym albo w 17 r, na odcinku leśnym Koło-Piotrków, powstała nowa nawierzchnia na długości mniej więcej 3 km.
Moim zdaniem należy tę drogę nieco poszerzyć (do szerokości przed zwężeniem) i wybudować chodnik do skrzyżowania Wola Wiaderna - Wiaderno. To w zupełności wystarczy aby rowerzyści poczuli się bezpieczniej - obecnie trzeba odcinkami między cmentarzem a Dąbrową jechać niemal środkiem, aby ominąć wyrwy przy krawędzi drogi. Ale chodnik zrobić z kostki "rowerowej" aby dzieci mogły poruszać się jeszcze bezpieczniej, natomiast nie oznaczać go jako ciągu pieszo-rowerowego.
No chyba że ktoś w tym mieście-powiecie zdecyduje się na wybudowanie drogi dla rowerów z asfaltu, tak jak się to robi w cywilizowanym świecie.
Sebastian
Sebastian 13.07.2019, 17:26
Ostatnio jechałem, mijałem się z autobusem MZK i przejechałem bez problemów.. Może nie ma pobocza, ale nie nazwałbym tego jako najwyższy priorytet.

A może autor lub rodzina tam mieszka i byłoby miło jechać nowym "dywanikiem"?

Nie generalizując uważam, że są inne pilniejsze inwestycje drogowe 🙂
Z Woli W.
Z Woli W. 13.07.2019, 17:48
Zależy w którym miejscu Pan się mijal, są miejsca w których proszę uwierzyć trzeba naprawde zaliczyć pobocze żeby się minąć.
Dla Pana są inne ważniejsze,ale dla nas mieszkańców nowopoowstałych tam osiedli ta droga jest właśnie priorytetem, nie ma bezpiecznego pobocza dla pieszych, o chodniku i drodze rowerowej chyba nie mamy co marzyć. Dojeżdża tam MZK,ale nie ma jak dojść do domu bo nie ma ciągu dla pieszych,dla dzieci, które moglyby same wracac ze szkoły, ale nie wracają bo się boimy że wpadną pod przejeżdżające tamtędy ciężarówki (a jest ich tam nie malo)
Mieszkanka
Mieszkanka 13.07.2019, 17:01
Całkowicie się z Panem zgadzam, odcinek od ul.Bema do Wiaderna wymaga pilnego remontu, dużo bardziej niz ten kawalek od Legionow. Miezkancy tamtej strony powiatu tj. ulicy Dąbrowskiej, Dąbrowy, Wiaderna mają bardzo utrudniony dostęp do domu. Droga na wysokości lasu za cmentarzem jest bardzo wąska, pobocze zniszczone, dwa mijające się auta ledwo sie mieszczą, a mijając się z MZK lub ciężarówką trzeba uciekać na pobocze. W tamtej okolicy jest duzo fajnych dzialek budowlanych z potencjałem, ale dojazd zniechęca

Pozostałe