Będzie nowy market budowalny w Tomaszowie

  • 30.05.2020, 16:33 (aktualizacja 30.05.2020, 16:48)
  • Pola Maciejowska
 Będzie nowy market budowalny w Tomaszowie
  Za stacją paliw British Petroleum przy Warszawskiej  stanie wkrótce market Brico Marche. Będzie to pierwszy market budowalny w Tomaszowie. Mieszkańcy miasta i okolic przez wiele lat skarżyli się, że nawet przy drobnych remontach, by znacznie nie przepłacać musieli jeździć na zakupy aż do Łodzi. Nie wszyscy mogli sobie pozwolić na transport materiałów budowlanych ze stolicy województwa, gdyż założenie, że każdy z nas ma samochód jest jednak dalekie od rzeczywistości. A zmuszanie uczciwie pracujących ludzi do posiadania auta jest zwyczajnie niegodne oświeconych ludzi, którym choć odrobinę na sercu leży zrównoważony rozwój całego społeczeństwa. To, że chcę sobie wyremontować mieszkanie, ocieplić odziedziczony po babci domeknie znaczy, że materiały powinnam kupować w paskarskich cenach.

Na szczęście choć jeden problem – my niezmotoryzowani – będziemy mieli już głowy. Kto kupował w Brico Mache w innych miastach, ten wie, że jest to chyba najtańszy ze sklepów ogólnokrajowych sieci. Rożnica w cenie puszki farby między Brico a Castoramą a tym bardziej Leroy Merlin sięga czasem kilkunastu złotych. Budowa, to bardzo dobra wiadomość dla większości tomaszowian, wreszcie szykuje się duży punkt handlowy na lokalnym rynku optymalnie skrojony pod lokalnego klienta. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem tomszowskie Brico wystartuje na początku przyszłego roku. 

Pola Maciejowska

Podziel się:

Oceń:

Zdjęcia (3)

Komentarze (57)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

:P
:P 24.06.2020, 13:12
"Rolnik" na Niebrowie jest już prawie pusty. A karierę w Tomaszowie najłatwiej można zrobić na kasie w zagranicznym markecie.Dlatego ludzie stąd uciekają.
z wieżowca
z wieżowca 11.06.2020, 10:01
Bryką czy marszem każdy dotrze do już ulubionego sklepu po listewki, narzędzia i inne akcesoria do remontu naszych mieszkań. Popularność zakupów tutaj może nadszarpnąć zyski tomaszowskich kupców tej branży.
Poszkodowana
Poszkodowana 02.06.2020, 22:58
Zapraszamy władze miasta, żeby pomieszkały w naszych domach przy ul. Handlowej przez godzinę podczas prac i przekonały się w jakich drganiach musimy żyć. Pękają głowy z bólu, ciągłe szumy w uszach i ciągłe napięcie mięśni spowodowane tymi drganiami i hałasem.. jesteśmy zamknięci w domach przez tą budowę, bo nie możemy spędzać czasu na własnym podwórku- dodatek do pandemii. O zdewastowanych domach już nie mówiąc...
sąsiadka
sąsiadka 09.06.2020, 19:43
Ale jeszcze Ci nie pękła , to już nie pęknie. Wyjdż z domu idż na cmentarz na spacer
Market
Market 09.06.2020, 07:20
Przekaz do mieszkancow wy lepiej sie przygotujcie na otwarcie wyedy sobie po narzekacie
Wszystkiego najlepszego dla was
TM
TM 03.06.2020, 09:24
Twoj dom pobudowaly krasnolodki po cichutku I w jeden dzien.
Przygup
Przygup 03.06.2020, 18:20
Świetny komentarz do tej jęczącej baby. Chciałbym, aby wyjaśniła Pańską uwagę:dom powstał za pomocą
krasnoludków ....
mieszkanka
mieszkanka 08.06.2020, 12:41
Przy budowie domów nikt nie wbijał kafarem dziewięciometrowych zapór w ziemię i w fundamenty po starych szklarniach, panie Przygłupie.
Witamy w nowych czasach. Włączone auto 5 metrów od łóżka
Witamy w nowych czasach. Włączone auto 5 metrów od łóżka 08.06.2020, 14:19
Ogarnij się Mieszkanko.

Miasto nie będzie blokowane przed każdą inwestycją bo Tobie stukot budowy przeszkadza. Domy pękają z powodu tirów w większości dzielnic miasta. Za parę lat możemy mieć problem jak Łódź z walącym się centrrum. Masowego budownictwa wielorodzinnego nie ma... strach pomyśleć co się będzie działo. Tzn wiadomo co się będzie działo. Ekspresowa emigracja z Tomaszowa wszystkich poniżej 60tki, bo wynajmowanie tutaj kąta jest tak samo drogie jak w Warszawie, to co mi za różnica, skoro tam mam 100 razy więcej Biedronek i innych Kaufladnów plus wszystkie wygody dużej aglomeracji. A reszta na poniewierkę.

Czy market budowlany zrujnuje Ci dom? Mam wrażenie, że przesadzasz. Słupów nie będą wbijać w nieskończoność, poza tym nie takie budynki powstają w dużych miastach przy XIX wiecznych kamienicach i ludzie jakoś żyją.

Komfort życia tam na pewno spadnie, ale to jest bolączka każdego kto ma parking pod oknem. Z zerową kulturą korzystania z samochodu. Gazowanie ludzi po 15-20 minut... bo co? Zabronisz? Z wyciem silnika jak na jakichś racing show w weekedny. I samochodami za 2-5 tysięcy.

Witamy w nowych czasach :(

Ale to teraz całe miasto ma się dostosowac do Ciebie, bo miałaś względną ciszę przez większość roku poza 1 listopada, a teraz będziesz odczuwać wszystkie niedogodoności życia w mieście z którymi boryka się więszkość mieszkańców 20 lat. Bo mniej więcej tak zaczęła się ta dzika motoryzacja podkręcana przez kulturę dla prostaków z małych miast, dla których brak samochodu to jest jakiś powód do wstydu.

Ty tiry będziesz miała jedynie podczas dostaw. Zresztą w przypadku Brico – z rzadszą częstotliwością niż przy zwykłej Biedronce. Tutaj dostawcy to są zwykle cięząrówki wielkości dawnego Stara a przede wszystkim furgonetki z tymi drobiazgami do wykończenia chałupy – bo na tym najłatwiej się zarabia, są większe maże niż desce czy płycie gipsowej, a i częściej o schodzi. A to dowożą furgonetki.

Także jedyna rada, uzbroić się w cierpliwość. To jest tylko pół roku. Nie pamietam by ktoś płakał gdy budowano Galerię Tomaszów, a reflektor z parkingu walił ludziom po oknach jeszcze rok po otwarciu. Teraz wygląda to bardzo dziwnie – bo jak to przy polskich zarządcach – ze skrajności w skrajność. W nocy na parkingu egipskie ciemności. Jakby jednej latarenki nie mogli zapalonej zostawić. No ale cóż – ich sprawa. Może nie chcą by parkowane było w nocy i ciemności mają zniechecać. Tyle, że tam lubi sobie postać Policja odpoczywajaca po patrolowaniu ulic. Także chcąc nie chąc miejsce jest w miarę bezpieczne. Czasem rzeczywistość nieoczekiwanei tak się zakrzywia. Ciemno, ale z radiowozem przez większość nocy. Może i dobrze :))
E. na skraju wytrzymałości.
E. na skraju wytrzymałości. 02.06.2020, 20:03
wielka szkoda, że autor artykułu nie opisał horroru, jaki muszą przeżywać mieszkańcy będący w bezpośrednim sąsiedztwie.
W domu nie da się wytrzymać podczas pracy kafaru. Wszystko się trzęsie, ściany pękają. Mimo naszych interwencji u władz nic się nie zmienia, nie obchodzi ich to. Ale na otwarciu marketu będą się szczycić jak to Tomaszów się rozwija. Szkoda tylko, że kosztem zdrowia i domów ludzi.
Wściekli
Wściekli 31.05.2020, 22:43
Wydanie pozwolenia na budowę przy uzyciu wibromłota w sąsiedztwie zabudowań mieszkalnych oraz stacji paliw to nieodpowiedzialność. Szkoda, ze nikt nie napisał w artykule, jaki koszmar przeżywają mieszkańcy okolicznych domów, gdzie pod wpływem drgań pękają ściany i tynki, a olbrzymi hałas uniemożliwia przebywanie w domach, nie mówiąc o korzystaniu z własnych podwórek bez szkody dla zdrowia. Niektórzy z mieszkańców sąsiadujących z budową domów już podjęli decyzję o wyprowadzce na czas prowadzenia prac przy uzyciu wibromłota.
zbrojaż betoniaż
zbrojaż betoniaż 01.06.2020, 14:25
Zluzujcie gumkie, jak otworzą sklep, wyremontujecie sobie za pół darmo i będziecie mieszkać kolejne 10 lat bez problemów.
:P
:P 24.06.2020, 13:35
Te pół darmowe materiały wystarczą może na 2 lata hahahaha
!
! 02.06.2020, 23:06
nie chcemy remontować sobie domów. Chcemy aby zostały w stanie nienaruszonym, a niestety są widoczne zniszczenia.
Sandra
Sandra 01.06.2020, 14:07
Wyprowadzają się? co ceny nieruchomości w pobliżu powinny znacząco dołować, może warto jeszcze poczekać aby coś za bezcen wykupić.
Q
Q 01.06.2020, 13:29
Bardzo dobrze , niech się wyprowadza , a tiry innym ludziom nie przeszkadzaja np.Mireckiego , Szczęśliwa i inne ?
Mecenas
Mecenas 01.06.2020, 11:52
Dobrze się składa, jest podstawa do odszkodowania
Czekając na promocje w Brico
Czekając na promocje w Brico 01.06.2020, 11:39
Teraz możemy się spodziewać serii tekstów u pobliskich postkomuchów o tym jak cinżko lokalnych przedsiebiorcom z branży budowlanej a tu jeszcze taki cios :) Zawsze można wyjechać do AngHHHlii, popracować uczciwie na budowie, a mimo Berxitu nadal rekrutują w Polsce.

Gdy wchodziły inne markety, często jeden koło drugiego, nie pisneliście ani słowem.

Jest budowa, ma być głośno. 6 miesięcy to jest i tak pikuś, a inwestorowi zwykle zależy by szło jak najszybciej bo to są koszy bez dochodów.
Sceptyk
Sceptyk 02.06.2020, 22:02
Nie słyszałam żeby ktoś w Tomaszowie używały takiego języka, większość mieszkańców pamięta czasy PRL- u ,poglądy na market budowlany raczej na + więc nie ironiczny ale głupi wpis,,Czekając ..itd".
BP
BP 01.06.2020, 16:29
No cóż z politowaniem czytam taki komentarz, i postkomuna i Anglia wszystko Ci się pomieszało
młody
młody 31.05.2020, 13:15
Świetna sprawa i kolejne miejsca pracy dla tomaszowian.
Tomaszowianka
Tomaszowianka 31.05.2020, 12:34
Super, bardzo brakowalo !! Mam nadzieję, że będzie dobrze zaopatrzony, nie jak "nasza " Mrówka 😊
pol
pol 31.05.2020, 12:21
to jest badziewie a nie market
Cinek
Cinek 31.05.2020, 09:45
No i super
Majster
Majster 31.05.2020, 08:39
Co takiego będzie miał, czego nie ma w naszym mieście?
Wio
Wio 31.05.2020, 09:53
Niższe ceny. To chyba wystarczy.
Toda
Toda 09.06.2020, 17:49
To drogi sklep , tak samo jak intermarche ,to ta sama siec i ten sam francuski wlasciciel .
Pic
Pic 01.06.2020, 11:54
Niższe o czego? Jakieś konkrety?
Wolny rynek jest dobry tylko gdy MI sprzyja!
Wolny rynek jest dobry tylko gdy MI sprzyja! 05.06.2020, 16:36
Wszystkiego czym handlujesz narzucając marżę 150% a sam kupujesz w takich samych marketach w Łodzi czy nawet w Piotrkowie.

Sklepik na działeczce odziedziczonej po babci, żadnego czynszu bo u siebie i gęba pełna pseudoliberalnych komunałów o tym jak Cię państwo "gniecie" bo musisz paragon wydawać. A jak sie ktos upomni u lokalnego szynkarza o paragon za fajki to zaczynasz warczeć. No co? Nie mam podstaw Cię podejrzewać?

Większość problemów tomaszowskich przedsiębiorców nie wynika z konieczności odprowadzania tego czy innego podatku. Korzystacie (w sensie rodzin), zwykle w wiekszym zakresie z dóbr publicznych od pozostałych (bo a to edukacja dzieci od przedszkola po mgr - publiczna, a to jednak wbrew deklaracjom korzystacie pełnymi garściami z publicznej służby zdrowia, a to macie po 4-5 aut na dom, ktore koszty spoleczne - zanieczyszczenia, dewastacja dróg - też niosą), problem jest jeden: "nie idzie" jak "szło" w latach 90-tych na wygłodniałym rynku z zerową konkurencją.

Miałem w rodzinie partaczy od farb. Materiały, ktore wyrabiali, kruszyły się po roku-dwóch. Ojciec ulegał sentymentom, a teraz nie ma za co wylać nowego. Żyły z tego 3 domy. Baby oczywiscie bez wykształcenia (nawet bez matury), pod koniec PRLu udawały czerwone arytokratki.
Imieniny ilosciowo przypomnały małe wesela - 20-30 osób. Rok w rok. Wóda lała się strumieniami. Nie jeden geszeft na rynku w PRLu wymagającym masy pozwoleń (nawet po Rakowskim), podczas takich biesiad ubijano z lokalnymi PZPRowskimi kacykami doby prekursorów polskiego kapitalizmu.

Powrotu do tych czasów już nie będzie czy takie Brico powstanie czy nie. Nawet samemu nie mając auta, zwykle w otoczeniu ktos z samochodem jest - przy wiekszym remoncie za 5 dych mozna zwiezc co trzeba z wiekszego miasta i wyjdzie taniej niz kupując na miejscu.

Co Wam pozostało?
Zawsze mozna zejsc na ziemie i zyc jak wiekszosc z nas. Chociaz mentalnosci panów w brązowych ciżemach i ich dam w czuprynach zwanych "trwałymi" łatwo się nie zmieni. W tym jest najwiekszy problem.
BYYYznes to JA,nikt inny i moi niewolnicy!

No to będzie ból.
:P
:P 24.06.2020, 13:50
Pora spierdzielać z tego miasta. nie chcę żyć wśród ludzi bez ambicji polujących na promocje.
korba
korba 30.05.2020, 23:33
i po jaki h##
Mala
Mala 30.05.2020, 21:45
..akurat farb to w naszym mieście tanich nie brakuje...
..
.. 30.05.2020, 22:25
Za 5 zeta puszeczki do pomalowania malej anteny satelitarnej kupic sie raczej nie da. W Brico nabylem...

Zwykly bialy czy chocoaz jakis jasny kolor, zadna mieszanie mala puszka. Jemu sie sie nie oplaca, to znaczy ze ja mam 2/3 litrowej wylac. Nie to nie, maznalem jakas starą, jak sie okazalo jarą. Tam dolałem troche rozcieńczalnika pomieszalem, pomieszalem nic nie odpada.
gh
gh 30.05.2020, 21:27
Spadną też ceny usług remontowych w mieście, bo nie będzie już argumentu że „materiały drogie” i zdzieramy ze staruszki naprawiajacej WC całą emeryturę.

No nie. Teraz koszty będą musiały się urealnić. Bez szantażu.

Masa ludzi jeśli nie utrzymuje się tylko z tego, to tak dorabia.

Nic nie padnie, a obecne małe sklepy będą musiały jedynie uwzględnić Brico na horyzoncie. To wszystko.
Zawiedziony
Zawiedziony 30.05.2020, 20:47
Szkoda ze nie castorama
x
x 30.05.2020, 20:33
Brzmi jak tekst sponsorowany. Jeszcze tylko o Obi nie wspomniano...
Tom
Tom 30.05.2020, 20:09
Znowu minimarket a czemu nie obszerny OBI?
?
? 30.05.2020, 21:40
Osobisty ranking siecióek budowlalano–wnętrzarsko–ogrodowych – pod względem drożyzny.
Niezmienny od wielu lat. Przez co najmniej 15 lat bywałem w każdej przynmajmniej raz w miesiacu. Lubię takie rzeczy, lubię wyczając promocje. Szczególnie wieczorem sobie łaziłem tam.

1. Pierwsze miejsce ex aequo:
Obi.
Platforma (są takie sklepy, chociaż mało i tylko wielkie miasta)

W Obi
Obsługa znika na kilka kwadransów gdy zobaczy kilenta (co też świadczy o warunkach tam panujących. Tam na Okęciu to oni byli przez kilka lat wielkim dłużnikiem – to są oficjalne dane, ja o tym usłyszałem w tym programie ekonomicznym w Tok FM po 9 każdego dnia i sobie wygooglałem)

2 Leroy Merlin

chwila przerwy

3. Castorama

długo, długo nic


4. Brico najtańsze.

Jeśli chodzi o sieciówki. Zdarzają się dawne GSy po wsiach gdzie jest naprawdę super towar w niezłych cenach, ale też masa sklepików farbiarsko–metalowo-butowalnych, gdzie ceny są koszmarnie wysokie.

Czego bronić? Prostej dystrybucji?
Jacek V8
Jacek V8 30.05.2020, 20:07
Jeden sieciowy market budowlany jest OK. ,ale jak zaraz powstaną 3 to zniszczą wszystkie drobne sklepy przemysłowe,rzemieślnicze,ogrodnicze i znowu setki ludzi na bruk.
V8 Jacek
V8 Jacek 30.05.2020, 19:59
Jeden sieciowy market budowlany jest OK. ,ale jak zaraz powstaną 3 to zniszczą wszystkie drobne sklepy przemysłowe,rzemieślnicze,ogrodnicze i znowu setki ludzi na bruk.
Aga
Aga 30.05.2020, 18:49
No nareszcue
25a
25a 30.05.2020, 17:42
Mam nadzieje ze dzial ogrod bedzie galanty
@25a
@25a 10.06.2020, 03:49
Będzie.

Ta zielenizna i wszelkie akcesoria do tego to towar z najwyzszą marżą. Markety to lubią. Zielone kupuja przewaznie babki, a te zwykle cos jeszcze biorą szczegolnie ze szklanego oswietlenia, wiec paproty w kazdym budowlanym są. Tutaj pewnie bedzie czesc poza budynkiem, na dechy i wlasnie ogrod, latem ogrod poszerzany koszetem dech. Tak bylo w Wawie, a one wszystkie sa podobne do siebie. Brico w duzym czy malym miescie wyglada podobnie. W wiekszym najwyzej jest kilka. Sam obiekt pobudowany w podobnym czasie spelnia te same standardy.

Takze ogrod bedzie galanty.

Pozostałe