Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
czwartek, 29 stycznia 2026 04:43
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama
Reklama

Pijana "siódemka"

Okazuje się, że jedynym skutecznym „lekarstwem” na pijanych kierowców może być tylko zgoda Sądu na publikacje danych personalnych i wizerunków, potencjalnych zabójców drogowych. Wysokie grzywny i zagrożenie karą pozbawienia wolności jest wciąż lekceważone, przez tych, którzy bezmyślnie wsiadają za kierownicę samochodów. Niestety obowiązujące przepisy prawne w tym zakresie nie do końca są jasne, dlatego Sądy rzadko decydują się na podawanie wyroków, skazujących pijaków, do publicznej wiadomości.

Generalny Inspektor Ochrony Danych Osobowychwskazuje art. 50 Kodeksu Karnego, zgodnie z którym „Sąd może orzec podanie wyroku do publicznej wiadomości w określony sposób, jeżeli uzna to za celowe, w szczególności ze względu na społeczne oddziaływanie skazania, o ile nie narusza to interesu pokrzywdzonego”.

 

Pytanie o interes potencjalnych poszkodowanych pozostaje oczywiście otwarte. Prze weekend tomaszowscy policjanci zatrzymali aż 7 pijanych kierujących. Jeden z nich ściął słup telekomunikacyjny.  Tym razem wśród pijaków był tylko jeden rowerzysta.

 

- W sobotę, 11 lutego około godziny 16:30 w miejscowości Mierzno, 23-letni mieszkaniec Łodzi kierując samochodem marki Opel Vectra wjechał w słup telekomunikacyjny -  mówi komisarz Katarzyna Dutkiewicz Pawlikowska. - Kierujący samochodem mężczyzna nie tylko był pijany ale nie posiadał też uprawnień do kierowania pojazdami.

 

Policjanci zbadali kierującego na zawartość alkoholu. Wynik okazał się pozytywny. W organizmie kierowcy stwierdzono 1,5 promila alkoholu. - Jak ustalili nasi funkcjonariusze do wypadku doszło, kiedy kierowca  na wysokości jednej z posesji, zaczął gwałtownie hamować, zjechał na przeciwległy pas ruchu, przejechał przez chodnik i uderzył w słup telekomunikacyjny, ścinając go, a następnie w ścianę jednego z budynków gospodarczych - mówi oficer prasowy KPP Tomaszów.

 

Mężczyzna z obrażeniami ciała trafił do szpitala. Czynności w tej sprawie prowadzą policjanci z Rokicin. Jazda w stanie nietrzeźwym od kilku lat przestała być wykroczeniem. Przestępstwo to zagrożone jest karą pozbawienia wolności do lat 2 w przypadku kierujących samochodami i 1 roku, kiedy jadącym pijakiem jest rowerzysta.

 

Mężczyzna, który ściął w sobotę słup już wcześniej miał zatrzymane prawo jazdy za takie samo przestępstwo. Kara jak się okazuje nie wpłynęła na niego w sposób wychowawczy. 

 

 

 

 

Inni zatrzymani nietrzeźwi kierowcy

 

9 lutego o godzinie 15:50, na Warszawskiej policjanci referatu patrolowo - interwencyjnego zatrzymali 20-letniego rowerzystę, mężczyzna „dmuchnął” w alkotest 1,5 promila.

 

Tego samego dnia o godzinie 19:15, został zatrzymany 35 – letni kierowca Seata, któremu alkotest wykazał 2,7 promila.

 

10 lutegow Łaznowie policjanci zatrzymali do kontroli drogowej Audi, którym kierował 23-letni mieszkaniec gminy Rokiciny, mężczyzna miał ponad 1,2 promila, oraz orzeczony sądownie zakaz prowadzenia pojazdów

 

Tego samego dnia o godzinie 23:00 w Tobiaszach został zatrzymany kierujący Fiatem, 23-letni mieszkaniec gminy Ujazd miał w organizmie prawie 1 promil.

 

11 lutegoo 9:20 na Dąbrowskiej tomaszowski ruch drogowy zatrzymał 51-letniego kierującego Fiatem Ducato, mężczyźnie alkotest wykazał 0,8 promila.

 

12 lutegoo godzinie 23:00, w Popielawach policjanci zatrzymali 36-letniego mieszkańca Rokicin, który kierował BMW, mężczyźnie alkotest wykazał ponad 2,2 promile.

 


Podziel się
Oceń

Napisz komentarz

Komentarze

14.02.2012 11:54
@adek: uświadamiać? Dobre sobie ;-) To tak, jakby tłumaczyć chuliganowi, że obijanie gęby bliźniemu kibicującemu innej drużynie jest złe i liczyć na poprawę zachowania - po co ich karać grzywnami, lepiej tłumaczyć, nie? Jak jeden z drugim bałwanem straci auto (i nie ważne czy należy do niego czy do kumpla - właściciel auta powinien mieć obowiązek zażądać od osoby, której użycza auto pokazania ważnego prawka - zapomniał o tym? Jego strata, na drugi raz będzie pamiętał - należy budować w społeczeństwie przeświadczenie, że pomaganie osobom ukaranym nie popłaca i naraża ich na sporą odpowiedzialność. Karać należy również tych, którzy udostępniają swój pojazd osobom nietrzeźwym - przepadek mienia w zupełności wystarczy), zapłaci kilkaset tysięcy złotych kary a jego gęba będzie zdobiła kilka wydań lokalnych gazet to się nauczy a jak nie - cóż, jego strata - państwo zawsze znajdzie sposób, żeby wyciągnąć od obywatela pieniądze a tym bardziej od takiego, rzeczonego wcześniej bałwana.

adek 13.02.2012 22:49
mracidburn a myślisz że jak dożywotnio im sie zabierze prawo jazdy to co nie wsiądą za kółko zobacz że teraz też nie miał i wsiadł i to na podwójnym gazie więc nie tedy droga aby zaraz zabierać na wiecznośc czy wsadzać do więzienia trzeba takich ludzi uświadamiac uczyć i potępiać za taki czyn

13.02.2012 19:38
@wielbiciel marychy: w zasadzie porównywanie nietrzeźwych kierowców do tych trzeźwych ale "niedzielnych" jest niezbyt trafione ale masz w pewnym sensie rację - "zieloni" posiadacze czterech kółek bywają czasem bardziej niebezpieczni niż pijani. Całość jednak nie zmienia faktu, że osoby prowadzące auto pod wpływem alkoholu powinny być bardzo dotkliwie karane.

wielbiciel marychy 13.02.2012 18:12
Tak, tak - tylko, że ci "normalni trzeźwi" powodują statystycznie najwięcej wypadków. Oczywiście - jazda na dwóch gazach, a zwłaszcza na dużym tym drugim gazie - to nie jest to, ale znam wielu gamoni, niedzielnych kierowców, ofiary losu, którzy nawet po kwaśnym mleku nie powinni wsiadać za kierownicę. Jedzie taki przygłup w tempie jak za pogrzebem, najpierw zaczyna skręcać a dopiero potem włącza migacz, wjeżdża na rondo i włącza migacz, natomiast nie włącza migacza przy wyjeżdżaniu z ronda, itd., itp. I takie ofiary losu, zwykłe trzeźwe łajzy drogowe, które są szczęśliwe, że trzymają się kierownicy, powoduja najwięcej wypadków.

13.02.2012 15:34
Za jazdę na "podwójnym gazie" kary powinny być znacznie większe. Osobiście jestem za jak najbardziej radykalnymi pomysłami w stylu przepadek mienia, ogromne kary finansowe z dożywotnim zakazem prowadzenia pojazdów włącznie. Nikt nie powinien mieć nic przeciwko takiemu działaniu - wszak normalni ludzie prowadzą auta trzeźwi.

Opinie

Reklama

EKUZ od 1 stycznia 2026: e‑PUAP znika, wyrabiaj przez IKP lub mojeIKP

Od 1 stycznia 2026 r., w wyniku zmian przepisów o doręczeniach elektronicznych, NFZ uprościł wydawanie karty EKUZ i wycofał e‑PUAP — wnioski składaj przez Internetowe Konto Pacjenta lub aplikację mojeIKP. Przed feriami (w Łódzkiem start już w sobotę) sprawdź ważność EKUZ i wyrób nową online; karta zapewnia niezbędną opiekę za granicą, ale nie pokrywa transportu medycznego ani akcji ratowników górskich.Data dodania artykułu: 28.01.2026 12:22
EKUZ od 1 stycznia 2026: e‑PUAP znika, wyrabiaj przez IKP lub mojeIKP

Dziś w kraju i na świecie (środa, 28 stycznia)

Dziś jest środa, dwudziesty ósmy dzień roku. Wschód słońca o godz. 7.24, zachód o 16.13. Imieniny obchodzą m.in. Augustyn, Flawian, Ildefons, Julian, Karol, Manfred, Manfreda, Olimpia, Piotr, Radomir, Roger, Tomasz i Waleriusz.Data dodania artykułu: 28.01.2026 07:48
Dziś w kraju i na świecie (środa, 28 stycznia)

Fałszywe nagie zdjęcia dziecka i AI. UODO: przepisy są, problemem jest ich niestosowanie (wywiad)

Sprawa deepfake’ów z udziałem dziecka z Mazowsza ujawniła problemy ze stosowaniem prawa wobec nowych technologii. Prezes UODO Mirosław Wróblewski wskazuje, że obowiązujące przepisy pozwalały na ściganie sprawców, lecz nie zostały użyte.Data dodania artykułu: 27.01.2026 09:59
Fałszywe nagie zdjęcia dziecka i AI. UODO: przepisy są, problemem jest ich niestosowanie (wywiad)

Dziś w kraju i na świecie (wtorek, 27 stycznia)

Dziś jest wtorek, dwudziesty siódmy dzień roku. Wschód słońca o godz. 7.26, zachód o 16.11. Imieniny obchodzą m.in. Chryzostom, Dacjusz, Elwira, Henryk, Jan, Jerzy, Julian, Karolina, Leander, Leandra, Przemysław, Rozalia.Data dodania artykułu: 27.01.2026 00:00
Dziś w kraju i na świecie (wtorek, 27 stycznia)

Sondaż IBRiS dla Onetu: Nawrocki numerem jeden; rośnie zaufanie do Tuska i Sikorskiego

Prezydent Karol Nawrocki pomimo lekkiego spadku utrzymuje pozycję lidera sondażu zaufania przeprowadzonego dla Onetu przez IBRiS. Na podium znaleźli się też szef polskiej dyplomacji Radosław Sikorski oraz premier Donald Tusk; obaj zaliczyli wzrosty o odpowiednio 3 i 4,4 pkt proc.Data dodania artykułu: 26.01.2026 21:24
Sondaż IBRiS dla Onetu: Nawrocki numerem jeden; rośnie zaufanie do Tuska i Sikorskiego

Dziś w kraju i na świecie (poniedziałek, 26 stycznia)

26 stycznia w Warszawie prezydent Karol Nawrocki spotka się z ministrem Radosławem Sikorskim, by rozstrzygnąć spór o nominacje ambasadorskie i omówić ewentualne przystąpienie Polski do Rady Pokoju. Tego samego dnia Pałac przyjmie prezydent Mołdawii Maię Sandu, MSZ gościć będzie saudyjskiego ministra, a PKOl ogłosi skład na igrzyska w Mediolanie.Data dodania artykułu: 26.01.2026 00:00
Dziś w kraju i na świecie (poniedziałek, 26 stycznia)

34. Finał WOŚP/ W niedzielę zbiórka na diagnostykę i leczenie chorób przewodu pokarmowego

W niedzielę Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy będzie kwestować na rzecz diagnostyki i leczenia chorób przewodu pokarmowego u dzieci. Na ulicach w całej Polsce tysiące wolontariuszy będzie zbierać pieniądze do puszek, odbędzie się też szereg imprez i internetowych aukcji.Data dodania artykułu: 25.01.2026 09:10Liczba komentarzy artykułu: 1
34. Finał WOŚP/ W niedzielę zbiórka na diagnostykę i leczenie chorób przewodu pokarmowego

50 lat temu The Beatles odrzucili miliony dolarów za powrót na scenę

30 mln dolarów - taką kwotę w styczniu 1976 r. proponował muzykom The Beatles promotor koncertowy Bill Sargent za powrót na scenę na jeden jedyny koncert. Fantastyczna Czwórka z Liverpoolu, jeden z najsłynniejszych zespołów w historii, odrzuciła lukratywną ofertę.Data dodania artykułu: 25.01.2026 09:05
50 lat temu The Beatles odrzucili miliony dolarów za powrót na scenę
Reklama
Styczniowe nowości w kinach Helios

Styczniowe nowości w kinach Helios

Styczeń to znakomity czas dla kina, a dowodzi tego kolejna dawka emocjonujących premier. W tym tygodniu na ekranach Heliosa pojawią się dwie gorące nowości: „Wielka Warszawska” oraz „Szybcy i sprytni”. Ponadto w repertuarze znajdą się seanse hitów, projekcje dla najmłodszych i maraton z kultową sagą „Władca Pierścieni”!Wyczekiwaną polską premierą jest „Wielka Warszawska”. Film w reżyserii Bartłomieja Ignaciuka przenosi widzów do pierwszych lat transformacji ustrojowej, kiedy świat wyścigów konnych stawał się areną nie zawsze czystych zagrywek. W takiej rzeczywistości główny bohater, Krzysiek – zdolny, ale naiwny nowicjusz – marzy o karierze dżokeja i wierzy, że ciężką pracą osiągnie sukces. Tymczasem w środowisku wyścigów konnych rządzi mafia, a często o wynikach decydują korupcja i oszustwo… W obsadzie znaleźli się między innymi Tomasz Ziętek, Marcin Bosak i Tomasz Kot. „Szybcy i sprytni” to natomiast pozytywna animacja o szopie, znanym jako „Sokół”. Bohater na gapę wsiada do superszybkiego pociągu, nie podejrzewając, że właśnie trafił w pułapkę. Tuż przed odjazdem z pociągu ewakuowani zostają wszyscy pasażerowie oprócz licznie zgromadzonych na pokładzie zwierzaków domowych. To właśnie one, z Sokołem na czele będą musiały stawić czoła żądnemu zemsty borsukowi, który przejął kontrolę nad pędzącym składem. Szop Sokół, razem z nowymi przyjaciółmi, muszą teraz powstrzymać tajemniczego porywacza…Na wielkich ekranach znajdą się również najchętniej oglądane filmy ostatnich tygodni. „Greenland 2” to kontynuacja widowiskowego thrillera katastroficznego, który przenosi widzów w świat zagrożony globalną zagładą. John Garrity wraz z żoną i synem próbują zacząć nowe życie, dlatego też wyruszają w poszukiwaniu terenów nadających się do zamieszkania. Największe zagrożenie czeka ich ze strony innych ocalałych, którzy dla przetrwania są gotowi na wszystko. Miłośnicy mocniejszych, psychologicznych historii mogą natomiast obejrzeć thriller „Pomoc domowa”. Film opowiada o młodej kobiecie, która podejmuje pracę w luksusowej willi. Z czasem odkrywa jednak, że za idealną fasadą domu kryją się mroczne tajemnice, a relacje między domownikami są pełne napięć i niedopowiedzeń. W obsadzie znalazły się gwiazdy kina: między innymi Sydney Sweeney i Amanda Seyfried. Nadal w kinach Helios można zobaczyć wielkie widowisko „Avatar: Ogień i popiół”. Trzecia odsłona sagi przenosi widzów do wulkanicznych obszarów Pandory, gdzie żyje tajemniczy klan Zaran. Helios ma także szeroką ofertę tytułów dla widzów w każdym wieku. „Miss Moxy. Kocia ekipa” to historia niesfornej kotki, która zgubiła się podczas wakacji. Bohaterka trafia w szpony Rity, przebiegłej właścicielki farmy, chcącej wykorzystać muzyczne zdolności Moxy… Kotka, pragnąc wrócić do prawdziwego domu, potrzebuje pomocy nowych przyjaciół – buldoga Brutusa i ptaka Ayo. Inną zabawną animacją jest „SpongeBob: Klątwa pirata”, w której kultowy bohater wraz z przyjaciółmi mierzy się z klątwą tajemniczego ducha pirata. SpongeBob wraz z Patrykiem zostają wciągnięci w niebezpieczną morską przygodę na pokładzie nawiedzonego statku, który zabiera ich w nieznane rejony oceanu. „Zwierzogród 2” to z kolei kontynuacja uwielbianego kinowego przeboju, w której Judy Hopps i Nick Bajer, tym razem jako pełnoprawny policyjny duet, prowadzą nowe śledztwo… Kolejną propozycją dla młodszych widzów jest polski tytuł „Psoty”. 13-letnia Frania ratuje potrąconego psa, po czym w tajemnicy przed mamą przygarnia czworonoga. Następnie zaczyna publikować w sieci filmiki z jego udziałem, które szybko zdobywają popularność. Ponadto w najbliższą niedzielę, 25 stycznia, we wszystkich kinach odbędą się Filmowe Poranki, w ramach których najmłodsi będą mogli zobaczyć bajkę „Strażak Sam”, a także wziąć udział w konkursach.W najbliższym tygodniu nie zabraknie także różnorodnych projektów specjalnych. W piątek, 23 stycznia, we wszystkich kinach sieci zaplanowano Maraton Władcy Pierścieni. Wydarzenie obejmuje nocne pokazy trzech części popularnej serii w rozszerzonych wersjach reżyserskich. Środa, 28 stycznia to czas dla maestro André Rieu i jego orkiestry, gdyż wówczas odbędzie się przedostatnia projekcja koncertu zatytułowanego „Wesołych Świąt”. W repertuarze Heliosa jak zwykle znalazł się także cykl Kino Konesera. W poniedziałek, 26 stycznia w wybranych kinach zostanie wyświetlona francuska komedia „Wysokie i niskie tony”. Znany dyrygent Thibaut odkrywa, że ma brata –skromnego puzonistę Jimmy'ego. Choć dzieli ich status materialny i styl życia, łączy miłość do muzyki.Szczegóły dotyczące aktualnego repertuaru oraz bilety dostępne są na stronie www.helios.pl, w aplikacji mobilnej oraz w kasach kinowych. Helios gra z WOŚP – w ramach aukcji charytatywnych można wylicytować wyjątkowe roczne karnety do kin naszej sieci! Więcej informacji znajduje się na stronie: www.helios.pl/aktualnosc/wosp.Data rozpoczęcia wydarzenia: 23.01.2026
Zawody Kontrolne w Arenie Lodowej

Zawody Kontrolne w Arenie Lodowej

Szybkość, setne sekundy i forma na półmetku sezonuSezon w Arenie Lodowej trwa w najlepsze – lód jest gotowy, a zawodnicy nie zwalniają tempa. Już 1 lutego 2026 roku obiekt zaprasza na Zawody Kontrolne w łyżwiarstwie szybkim. To nie jest impreza „na pokaz”, tylko konkretny, sportowy sprawdzian: pomiar aktualnej formy, test szybkości i ważny element przygotowań przed dalszą częścią sezonu.Kiedy i gdzie?📅 01.02.2026 (niedziela)🕙 10:00 – 12:00📍 Arena LodowaKto startuje i na jakich dystansach?W zawodach rywalizować będą kobiety i mężczyźni, a program obejmuje dwa klasyczne dystanse sprinterskie:500 m1000 mTo właśnie na tych odcinkach najlepiej widać, ile znaczy technika, rytm i praca nóg – a różnice na mecie potrafią zamknąć się w setnych i dziesiątych częściach sekundy.Dlaczego „kontrolne” są takie ważne?Zawody kontrolne są dla zawodników czymś w rodzaju sportowego „przeglądu technicznego”. Trenerzy dostają twarde dane:jak wygląda start,czy tempo jest stabilne,gdzie zawodnik traci czas na łukach,jak wypada praca na finiszu.A dla samych łyżwiarzy to szansa, by sprawdzić się w warunkach zbliżonych do tych najważniejszych – pod presją, z pomiarem czasu, w realnej rywalizacji.Informacje dla zawodników: zapisy📩 Zgłoszenia przyjmowane są mailowo: [email protected]🗓 do 30.01.2026 (piątek) do godz. 12:00Warto nie zostawiać tego na ostatnią chwilę – start w zawodach kontrolnych to często jeden z kluczowych punktów planu treningowego na ten etap sezonu.Zaproszenie dla kibiców: zobacz szybkość z bliskaDla kibiców to świetna okazja, by przekonać się, jak wygląda łyżwiarstwo szybkie „od środka”. Z trybun widać najlepiej, że tu nie wygrywa ten, kto jedzie „ładnie”, tylko ten, kto potrafi urwać ułamki sekund: na starcie, w dojeździe do łuku, na wyjściu i na ostatnich metrach.Jeśli lubisz sport, który jest równocześnie widowiskowy i bezlitośnie precyzyjny – 1 lutego Arena Lodowa będzie właściwym adresem.Data rozpoczęcia wydarzenia: 01.02.2026

Polecane

Proobronność to postawa, nie agresjaInsp. Tomasz Jędrzejczyk odchodzi na emeryturę, stery przejmuje mł. insp. Przemysław MazurkiewiczPani Zofia Biernacka uhonorowana tytułem „Zasłużony dla Miasta Tomaszowa Mazowieckiego”Tomaszów wzmacnia strażaków na czasy „pogody ekstremalnej”. Unijna dotacja na wozy, drony i agregatKinga potrzebuje wsparciaNowy plac zabaw w Skrzynkach. Gmina Ujazd z unijnym dofinansowaniem 224 tys. złJesień w środku zimy – i to jaka!W 25 BKPow strzelanie ABC to nie tylko celność — to przygoda i prawdziwe wojskowe doświadczenieGrzegorz Franczak nowym prezesem MZKMuzyczna podróż w przeszłość w Dziennym Domu PobytuDziś w kraju i na świecie (środa, 28 stycznia)Policjanci uratowali 32-latka przed wychłodzeniem. Nocna interwencja przy ul. Koplina
Reklama
Tomaszowskie TBS Spółka z o.o. poszukuje osoby na stanowisko DOZORCY.

Tomaszowskie TBS Spółka z o.o. poszukuje osoby na stanowisko DOZORCY.

1. Podstawowym obowiązkiem dozorcy jest dbałość o powierzone jego pieczy budynki i ich wyposażenie w urządzenia techniczne.2. Niezwłoczne zawiadamianie zarządcy nieruchomości i właściwych służb technicznych o dostrzeżonych uszkodzeniach lub wadliwym działaniu instalacji i urządzeń technicznych.3. Podejmowanie doraźnych działań w zakresie ochrony mieszkańców przed niebezpiecznymi skutkami uszkodzeń lub wadliwego działania urządzeń wspólnego użytku.4. Niezwłoczne usuwanie skutków opadów śniegu i gołoledzi w okresie zimowym.5. Sprzątanie, konserwacja i właściwe utrzymywanie przydzielonych terenów zielonych w okresie letnim.6. Udział w organizowanych akcjach sanitarno-porządkowych, odśnieżania, odgruzowywania itp.7. Dbałość o należyty stan wyposażenia nieruchomości, sprzętu ppoż. oraz pojemników do gromadzenia nieczystości, zawiadamianie zarządcy nieruchomości o konieczności ich wymiany.8. Niezwłoczne zawiadamianie zarządcy nieruchomości o konieczności wywozu nieczystości.9. Czuwanie nad sprawnym działaniem wszystkich punktów świetlnych w budynkach mieszkalnych i gospodarczych.10. Zgłaszanie do administratora faktów o samowolnym zajmowaniu lokali.11. Zawiadamianie zarządcy nieruchomości o rażących przypadkach naruszania przez mieszkańców regulaminu porządku domowego.12. Wywieszanie flag z okazji świąt i uroczystości oraz utrzymywanie ich w czystości.13. Rozklejanie ogłoszeń, dostarczanie lokatorom korespondencji dot. zmian wysokości czynszu, upomnień itp.14. Wystawianie pojemników na odpady komunalne, selektywne i biodegradowalne zgodnie z harmonogramem wywozów przedstawionych przez firmę zajmującą się wywozem odpadów; wstawianie opróżnionych pojemników w wyznaczone miejsce.15. Sprzątanie pozostałości odpadów w miejscu składowania pojemników.16. Dbałość o należyty stan sprzętu i narzędzi przeznaczonych do utrzymywania porządku i czystości posesji.17. Wykonywanie innych czynności nieobjętych niniejszym zakresem obowiązków, a wynikających z umowy o pracę, obowiązujących przepisów oraz poleceń administratora. 
Reklama
Reklama
Reklama

Wasze komentarze

Autor komentarza: nowicjuszTreść komentarza: Kolejny spadochroniarz,nie ma w Tomaszowie zdolnej młodzieży!!Źródło komentarza: Grzegorz Franczak nowym prezesem MZKAutor komentarza: JędrekTreść komentarza: Najważniejsze pytanie to ani "Skąd przyszedł", ani "Co zrobi", tylko "Kto jest moim kolegą? :)Źródło komentarza: Grzegorz Franczak nowym prezesem MZKAutor komentarza: TomaszówTreść komentarza: Czekam na sprawczości nowych władz powiatu i liczę że most otworzą już na dniach tak jak ludzie chcą!bo jeśli tego nie zrobią to okażą się nie sprawczy i okaże się że są cienkie bolki głośne tylko w internecie!Źródło komentarza: Most nad Wolbórką w ciągu ul. Legionów zamknięty od połowy listopada. Przebudowa najwcześniej wiosnąAutor komentarza: TomaszówTreść komentarza: Sprzątanie czyli obsadzenie swoimi,dawnymi ludźmi !teraz już nikomu nie będzie PRZESkadzac pensji dyrektora czy wprowadzenie prywatnych firm do robienia kasy na szpitalu!oj ten Tomaszów taki uśmiechnięty się zrobił;)już nawet Witczak nikomu nie przeszkadza;)Źródło komentarza: Zmiana warty w TCZ. Nowy Zarząd Powiatu zaczyna od szpitala i „porządków na górze”Autor komentarza: Do AdejanoTreść komentarza: Co tak wyjesz weź się pokaż no przecież od razu wygrasz w mieście,powiecie,itd a jak nie to dalej wyj!Źródło komentarza: Marcin Witko poza PiS? Narasta spór o polityczne konsekwencje powiatowego przesileniaAutor komentarza: CzłowiekTreść komentarza: CIEMNOGRÓD. Tu nigdy nie będzie normalnie.Źródło komentarza: „Cudowne” medaliki pod krzesłami radnych. Kto je przykleił i po co?
Reklama
Skarpetki zdrowotne frotte ze srebrem

Skarpetki zdrowotne frotte ze srebrem

Skład:bawełna 80%, Prolen® Siltex ze srebrem 17%, Lycra® 3% Wielkości:35-37, 38-40, 41-43, 44-46, 47-49 (oprócz koloru białego i szarego)        (według ZN-JJW-P-005)Konstrukcja:Skarpetki nieuciskające Medic Deo® Silver to komfortowe skarpetki zdrowotne wykonane z naturalnej przędzy bawełnianej z dodatkiem jonów srebra. Skarpety ze srebrem Medic Deo® Silver mogą dzięki temu służyć jako naturalne wsparcie w profilaktyce i leczeniu różnych schorzeń stóp i nóg!Specjalna konstrukcja cholewki i niewielka domieszka nowoczesnego włókna Lycra® w całym wyrobie powodują idealne bezuciskowe przyleganie do nóg i maksymalną elastyczność - nietamowanie przepływu krwi i komfort nawet dla opuchniętych nóg.Dzięki działaniu przędzy z jonami srebra, wzmocnionemu apreturą antybakteryjną i antygrzybiczną Sanitized®, skarpetki hamują rozwój mikrobów i zapobiegają jednocześnie przykremu zapachowi podczas użytkowania. Miejsca stóp narażone na otarcia i urazy są chronione przez miękką trójwarstwową dzianinę frotte. Opaska elastyczna na śródstopiu zapobiega przesuwaniu się skarpetki na nodze.Skarpetki nadają się znakomicie do aktywności fizycznej. Do produkcji skarpetek jest używana czysta bawełna - naturalna przędza najwyższej jakości.SKARPETKI ZAREJESTROWANE JAKO WYRÓB MEDYCZNYZ pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów Honorujemy Tomaszowską Kartę Seniora 
Łóżko rehabilitacyjne  Elbur PB 337

Łóżko rehabilitacyjne Elbur PB 337

Z pełną ofertą możecie zapoznać się odwiedzając nasz punkt zaopatrzenia medycznegoTomaszów Mazowiecki ul. Słowackiego 4Oferujemy atrakcyjne rabaty dla stałych klientów oraz montaż gratisNa zdjęciu: Łóżko PB 337 w wykonaniu standardowym w kolorze buk. Akcesoria: stolik Rubens 3 w kolorze buk.Łóżko PB 337 jest szczególnym łóżkiem do opieki długoterminowej, które w przeciwieństwie do klasycznych łóżek posiada możliwość opuszczenia krawędzi leża do poziomu ok. 23 cm. Niskie, dolne położenie leża ułatwia dostęp osobom z problemami z koordynacją ruchową i zwiększa bezpieczeństwo pacjenta nawet przy opuszczonych barierkach bocznych.Więcej informacjiKolory standardowe: DETALE PRODUKTU:1. Położenie leża 23 cm od podłogi4. Solidne koło z hamulcem2. Zabudowane napędy podnoszenia łóżka5. Pilot z blokadą poszczególnych funkcji3. Leże z regulacją twardości6. Dodatkowa regulacja za pomocą rastomatu OPCJE:zmiana wypełnienia leża • zmiana długości leża • zmiana kolorystykiPODSTAWOWE DANE TECHNICZNEBezpieczne obciążenie robocze175 kgMaksymalna waga użytkownika140 kgRegulacja wysokości leża:od 23 do 63 cmRegulacja segmentu oparcia pleców:0 ÷ 70°Regulacja segmentu oparcia podudzi:0 ÷ 20°Wymiary zewnętrzne długość × szerokość:219 × 102 cmPrześwit pod łóżkiem:ok. 7 cmCiężar całkowity:101,4 kgKółka jezdne:100 mm z hamulcem FUNKCJEDO POBRANIA: Karta produktu PB-337 [PDF]
Reklama

Napisz do nas

Zachęcamy do kontaktu z nami za pomocą formularza. Możecie dołączyć zdjęcia i inne załączniki. Podajcie swojego maila ułatwi to nam kontakt z Wami
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama