Przejdź do głównych treściPrzejdź do wyszukiwarkiPrzejdź do głównego menu
Środa, 10 sierpnia 2022 07:08
Z OSTATNIEJ CHWILI:
Reklama

Rajd obok ścieżki

Jutro o godzinie 9:30 z parkingu przy Skansenie Rzeki Pilicy ruszy Rajd Rowerowy, którego celem ma być promocja wybudowanego z udziałem środków Unii Europejskiej ciągu pieszo – rowerowego z Tomaszowa do Spały.
Rajd obok ścieżki

Organizator, czyli Starostwo Powiatowe, zaprasza wszystkich chętnych do udziału w imprezie. Do wczoraj zgłosiło się około 100 chętnych osób. Cała trasa rajdu będzie zabezpieczana przez tomaszowską policję.

Są jednak osoby, według których na organizację rajdu jest zbyt wcześnie. Nie zakończony został jeszcze odcinek wzdłuż ulicy Spalskiej.

Swoje wątpliwości dotyczące rajdu wyraził m.in. radny Andrzej Wodziński podczas ostatniej Sesji Rady Powiatu.

Według radnego – ten rajd nie ma charakteru promocyjnego ale raczej antypromocyjny. Trudno się pogodzić z faktem, że w jego miejskiej części uczestnicy będą poruszać się po jezdni zamiast po ścieżce, która została oddana do użytku zgodnie z harmonogramem. Poza tym jest to łamanie ustawy Prawo o ruchu drogowym, która wyraźnie nakazuje jazdę rowerzystom po drodze rowerowej, jeżeli jest ona wykonana w bezpośrednim sąsiedztwie jezdni. Tak nie powinno być.

Nieco innego zdania jest Klaudiusz Wilmański – Warunki przeprowadzenia rajdu zostały uzgodnione z Komendą Powiatową Policji. To policja zdecydowała o tym, że rowerzyści przemieszczać się będą po jezdni. Chodzi o to, by duża grupa jednośladów nie stwarzała zagrożenia dla pieszych.


Oceń

Napisz komentarz
Komentarze
V 04.05.2008 12:37
Drogi "demonterze"! Kry tykujesz powstanie ścieżki rowerowej do Spały w takiej wersji wzdłuż drogi krajowej, a jednocześnie mówisz, że jazda tą drogą to kaskaderka, "wariaci wyprzedzają na trzeciego" itp. Zaprzeczasz sam sobie. Przecież to najlepszy dowód na to, że przynajmniej rowerzyści będą bezpieczniejsi bo będą jechali ścieżką, a nie w wariackim ruchu po jezdni. Napisałeś też b ciekawe zdanie: "ścieżka powstała z inicjatywy jednego z radnych i to jego sukces". Ogólnie sie mówi "radny - bezradny". Okazuje się, że nie jest tak źle, że są radni konkretni, skuteczni. Czy nie warto by poznać nazwiska takiego radnego?

MS 28.04.2008 08:41
Ja spotkałem wczoraj. Wybrałem się na przejażdżkę motocyklową późnym popołudniem. Prędkość raczej spacerowa, dlatego wiele osób mnie wyprzedzało. Niestety mój motocykl zajmuje dosyć dużo miejsca na drodze, więc w tym przypadku każde wyprzedzanie przy innym samochodzie nadjeżdżającym z przeciwka jest manewrem "na trzeciego". Ale naprawdę cholera człowieka bierze, jak w ten sposób wyprzedza nas autobus, spychając z drogi. W tylnej szybie tabliczka, świadcząca o tym, że bezmózg kierowca przewozi dzieci. Szkoda słów

scort 28.04.2008 07:10
jezdze ta droga kilka razy w tygodniu i nigdy nie spotkalem wariata co wyprzedza na trzeciego na tej drodze owszem dlugi odcinek prostej zacheca do szybkiej jazdy ale rozwazny kierowca wie co mu moze na droge z lasu wyskoczyc a co do karetek - to mimo wszystko do spaly szybciej dojedzie sie normalna droga niz przez cieblowice - pozatym nie chodzilo mi ktoredy tylko jak dojechac do poszkodowanego w lesie z dala od jakiejkolwiek drogi droga do spaly to faktycznie nie powiatowa droga ale wojt inowlodza chyba juz z nimi rozmawial na ten temat i jakies wstepne ustalenia sa do Kubal - sa i w miescie i powiecie komisje bezpieczenstwa - zawsze mozna zglosic wniosek do takowej i podsunac jakies rozwiazanie - pan Andrzej sam wszystkiego nie zalatwi ;-)

demonter 27.04.2008 21:10
Do scort. Myślę, żę szybciej dojedzie karetka przez Ciebłowice niż krajówką w sobotnie popołudnie. Własnie wróciłem ze Spały i obiecałem sobie, że długo tędy nie pojadę. Masa wariatów wyprzedzających na trzeciego. Już widzę karetkę w takim wariackim ruchu. A tak na marginesie jazda na rowerze ma dawać przyjemność a nie tylko możliwość przemieszczania się. Droga przez Ciebłowice (nie przez las ale wzdłuż drogi) jest cicha, spokojna i malownicza a o to chyba chodzi. Co do lasów państwowych to tak naprawdę nikt z nimi nie negocjował po prostu bez szemrania przyjęto takie rozwiązanie. Należy paniętać, że w tle były pieniądze, o których poiszę poniżej. Zaś co do formy przejściowej to będzie ona długo trwała bo przebudowa drogi w spale to zadanie ODDKiA nie powiatu.

Kubal 27.04.2008 19:28
Chce zobaczyc całe Starostwo i Urząd Miasta na rowerach a nie w limuzynach na otwarciu wtedy zrozumie sens.Ile ludzi tak naprawde skozystaz tej drogi ,już funkcjonuje nazwa Droga śmierci, trzeba bedzie miec odwage w pokonaniu przejazdów których jest w mieście co kilka metrów ...

scort 27.04.2008 18:07
ścieżka ma biec aż do Inowłodza wiec to że kończy się w tej chwili w Spałe to pewno forma przejściowa, pozatym w przyszłym roku ma być przebudowywana droga przez Spałe więc pewnie przy tej okazji powstanie ścieżka rowerowa na tym odcinku. umiejscowienie ścieżki nie jest przypadkowe - biegnie ona wzdłuż drogi gdyż na takie rozwiązanie zgodziły się lasy państwowe i dodatkowo ścieżka stanowi naturalna barierę dla ognia (zapewne każdy z was widział ze z jednej i drugiej strony drogi jest w lesie wycięty i zaorany taki kawałek pasa ziemi) pozatym gdzie indziej miałaby powstać ta ścieżka?? nad zalew jest, inną atrakcją jest Spała i Konewka potem Inowłódz - duże pole do planowania kolejnych odcinków. i jeszcze jedno co by było gdyby ścieżka biegła przez las i wydarzyłby się na niej wypadek - jaki dojazd taką ścieżka miałaby karetka pogotowia pędząca na ratunek rowerzysty który za szybko jechał i wjechał w drzewo?

demonter 27.04.2008 10:54
Dla mnie nie jest atrakcją jazda kilka metrów obok krajówki w hałasie i spalinach, ale panowie radni z powiatu widać nie będą tendy jeżdzić (pewnie nie mają rówerów) i jest im to obojętne. Ścieżka powstała z inicjatywy starostwa, a właściwie jednego z radnych, i to jego sukces a lokalizacja w tym miejscu to przemyślana taktyka. Spisano porozumienia z gminą miejską, gminą lubochnia, gminą inowłódz. Wszyscy pewnie zrobili zrzutę na udział własany starostwa wymagany przy dofinansowaniu ze zpor-u. Przy innej lokalizacji sćieżki nie byłoby tylu zrzucających się a starostwo na udział własny pewnie by nie miało. Taka polityka jest w powiecie powszechna bo podobnie było z rondem Andersa. Tam połowę pieniędzy na udział własny dało miasto. Niby dobrze bo wszyscy mają kawałek dobrej drogi, tylko że w drugą stronę to nie działa. Starostwo nie dorzuca kasy na inwestycje innych samorządów. Ale jak zorganizują zrzutę robią się podmiotem prowadzącym i sukces murowany. Jak nie zorganizują to radni z powiatu na sesji trąbią, że inne samorządu sabotują ważne dla regionu i społeczności lokalnej zadania. No cóż polityka panie polityka.

varan 27.04.2008 08:56
Fajnie że ścieżka jest, a raczej będzie, i pomysł jej powstania mogę bez naciągania ocenić na 6. Ale naprawdę nie mogę zrozumieć dlaczego nie pociągnięto jej jeszcze te kilkaset metrów ? Tma, ja krajówką do Spały ostatni raz jechałem rowerem jakieś 7-8 lat temu. Wolałem nierówną szutrową drogę przez las, a następnie asfaltem przez Ciebłowice. Odkąd asfalt jest na całej długości przejażdżka rowerem to sama przyjemność. Ruch samochodów jest znikomy, choć ze dwa razy spotkałem także TIR'a, który mimo zakazu się tam wpakował.

Tma 26.04.2008 21:44
Varan,ale chyba lepiej, że ta ścieżka w ogóle jest niż jak gdyby jej nie było, co? Ja nie zapomne jak raz jechałem do Spały rowerem, co prawda trochę załadowany (bo na ryby) i wyprzedził mnie tir, a pęd powietrza naturalnie zepchnął mnie z ulicy dość konkretnie..

kiki 26.04.2008 20:22
ha ha dziadzio to jest dziadzius i mowi tak:widzisz Kiki,jak nie robia to nierobia. Jak juz sie wezma i cos robia to i tak z partola.Klaki bez wyobrazni...dodal.

varan 26.04.2008 19:58
Najlepiej niech pod znakami "droga dla rowerów i pieszych" zawieszą jeszcze jeden "zakaz jazdy rowerów" i bedzie po kłopocie. W związku z tym że jutro ma być ten rajd dzisiaj (jutro wybieram się na rajd ale ten samochodowy ;) ) wybrałem się przetestować to nowo powstałe cudo. Postanowiłem zrobić sobie skrót i na ścieżkę wjechać dopiero tuż przed torami. Jakież było moje zdziwienie że na 20 h przed startem rajdu ścieżka kończy się właśnie przed przejazdem kolejowym a nastepna jej część zaczyna dopiero wzdłuż drogi krajowej. Dodatkowo na odcinku leśnym w jednym miejscu na 1/3 szerokości jest niewielki ale dość głęboki wykop w którego wpadnięcie może skończyć się nawet tragicznie. Drugi raz osłupiałem gdy ścieżka skończyła się wraz z poczatkiem wjazdu do Spały :-o, dalej miałem wybór albo jechać wyboistym chodnikiem albo nie mniej woboistą ulicą w towarzystwie rozpędzonych samochodów - wybrałem to pierwsze. Czy nie można było wybudować jeszcze tych przynajmniej 300 m do głownego skrzyzowania w Spale a najlepiej przez całą miejscowość aż do zjazdu do COS ? Moja ocena w skali 1-6 to: wykonanie (tego co już jest, pomijam ten wykop): 4,5 projekt: 1,5 - przerzucanie z jednej strony ulicy na drugą, odcinek leśny miejscami biegnący wężykiem tak jakby wycięcie jeszcze tych kilkunastu drzew miało wpłynąć na drastyczne zubożenie leśnej flory (no chyba, w co wątpię, że na tych drzewach gniazduje ptactwo, to ok), no i brak ścieżki w samej Spale.

Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022
41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 41. Ogólnopolski Tomaszowski Bieg im. Bronisława Malinowskiego 4 września br. ulicami miasta Tomaszowa Mazowieckiego po raz 41. zostanie przeprowadzony bieg im. Bronisława Malinowskiego. Uczestnicy zawodów będą rywalizować podczas Biegu Głównego na dystansie 10 km.Celem wydarzenia jest uczczenie pamięci Bronisława Malinowskiego - wybitnego sportowca, reprezentanta Polski, uczestnika Igrzysk Olimpijskich w Monachium (1972), Montrealu (1976) i Moskwie (1980). Zawody będą również popularyzować bieganie jako powszechnie dostępną formę rekreacji oraz zdrowy styl życia wśród dzieci, młodzieży i dorosłych.Start i meta zostaną przeprowadzone na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim.Program wydarzenia:• 8 - 8.45 – Przyjmowanie zgłoszeń, wydawanie numerów i kart startowych w biurze zawodów;• 9 - Otwarcie• 9.10 – Bieg Rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej;• 9.25 – Quiz z nagrodami;• 9.40 – Bieg Główny;• Dekoracja – po zakończeniu biegu.Uczestnictwo:Bieg Rekreacyjny: - w biegu mogą uczestniczyć osoby bez ograniczeń wiekowych.- wszyscy zawodnicy biorący udział w biegu są zobowiązani do wypełnienia i podpisania deklaracji uczestnictwa (dostępna także w biurze zawodów).- podpisując deklarację, uczestnik oświadcza, że stan jego zdrowia umożliwia mu udział w biegu i że bierze udział w zawodach na własną odpowiedzialność.- za osoby niepełnoletnie oświadczenie podpisują rodzice lub opiekunowie prawni.- każdy uczestnik powinien posiadać kartę startową.Bieg Główny na 10 km – każdy uczestnik musi posiadać ubiór sportowy, czytelnie wypełnioną kartę startową lub numer startowy oraz oświadczenie o braku przeciwskazań zdrowotnych do udziału w biegu. Udział w Biegu tylko dla zawodników od 16 roku życia (posiadających zgodę rodzica/opiekuna prawnego). W Biegu obowiązuje limit czasu wynoszący 2 godziny.Zgłoszenia: - w Biegu Rekreacyjnym zgłoszenia uczestników oraz wpłaty należy dokonać w dniu imprezy w biurze zawodów (nie na konto organizatora). Zgłoszenia grup zorganizowanych przyjmowane będą do godz. 8:30. Opiekun grupy zobowiązany jest do posiadania listy zawodników oraz wymaganych do biegu deklaracji.- zgłoszenia do Biegu Głównego na dystansie 10 km przyjmowane będą drogą elektroniczną do dnia 31 sierpnia 2022 roku. - wpisowe należy wpłacić w ciągu 3 dni od dnia zgłoszenia, w przeciwnym razie zgłoszenie zostanie anulowane.- zgłoszenia do Biegu Głównego przyjmowane będą również w dniu imprezy w godz. 800 – 845 (w przypadku wolnych miejsc do określonego limitu) w biurze zawodów.UWAGA! Wszyscy uczestnicy biegu na dystansie 10 km muszą zgłosić się do biura zawodów w celu weryfikacji i pobrania numeru startowego. Zawodnik podczas weryfikacji powinien posiadać dowód tożsamości.LIMIT zgłoszeń w biegu na 10 km – 300 osób. W przypadku wyczerpania się limitu zgłoszeń do 15 sierpnia 2022 roku organizator może zwiększyć limit. O limicie zgłoszeń do biegu decydują dokonane wpłaty na konto organizatora.Wpisowe: - uczestnicy Biegu Rekreacyjnego – 5 zł płatne w dniu zawodów przy zapisach,- uczestnicy Biegu Głównego – 60 zł przy wpłacie dokonanej do 31 sierpnia 2022 roku. W dniu zawodów 80 zł.Klasyfikacja: w Biegu Rekreacyjnym nie będzie prowadzona klasyfikacja.W Biegu Głównym prowadzona będzie klasyfikacja generalna mężczyzn i kobiet oraz klasyfikacja w następujących kategoriach wiekowych:• kobiety i mężczyźni 16-19 lat;• kobiety i mężczyźni 20-29 lat;• kobiety i mężczyźni 30-39 lat;• kobiety i mężczyźni 40-49 lat;• kobiety i mężczyźni 50-59 lat;• kobiety i mężczyźni 60 lat i powyżej.Nagrody i wyróżnienia: Bieg Główny - wszyscy uczestnicy otrzymają pakiet startowy;- zwycięzcy w klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i bony upominkowe:1. w klasyfikacji generalnej mężczyzn: I, II, III miejsce;2. w klasyfikacji generalnej kobiet: I, II, III miejsce;3. w klasyfikacji najlepszy mężczyzna mieszkaniec Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce;4. w klasyfikacji najlepsza kobieta mieszkanka Tomaszowa Mazowieckiego: I, II, III miejsce.• Zawodnicy, którzy zajmą I, II i III miejsca w poszczególnych klasyfikacjach indywidualnych otrzymają puchary/statuetki i dyplomy.• Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają pamiątkowe medale oraz będą mieć możliwość wydrukowania dyplomu.• Najstarszy uczestnik i uczestniczka, który ukończyli bieg otrzymują bony upominkowe i dyplomy.Bieg rekreacyjny pamięci Marii Grzegorzewskiej z okazji 55. rocznicy śmierci twórczyni pedagogiki specjalnej, która w swojej pracy kierowała się mottem: „Nie ma kaleki – jest człowiek”. Przez całe życie zawodowe walczyła o to, by zapewnić dzieciom z niepełnosprawnościami jak najlepsze warunki do rozwoju. Zakładała szkoły specjalne i kształciła nauczycieli. Z okazji jubileuszu stulecia utworzenia Państwowego Instytutu Pedagogiki Specjalnej w Warszawie, którego założycielką i patronką jest Maria Grzegorzewska, Sejm RP ustanowił rok 2022 Rokiem Marii Grzegorzewskiej.Wszyscy uczestnicy, którzy ukończą bieg otrzymają dyplomy. Wśród nich przeprowadzony zostanie quiz z nagrodami (nagroda główna – rower).We wszystkich sprawach dotyczących imprezy prosimy kontaktować się z biurem głównego organizatora, które mieści się w Tomaszowie Mazowieckim:Stowarzyszenie Abstynenckie „Azyl”, 97-200 Tomaszów Mazowiecki, ul. Niska 81 tel. 512 993 041 e-mail: [email protected] 41. Ogólnopolskiego Tomaszowskiego Biegu im. Bronisława Malinowskiego oraz trasa Biegu Głównego w załącznikach.Data rozpoczęcia wydarzenia: 04.09.2022 09:00 – Data zakończenia wydarzenia: 04.09.2022 17:00
ReklamaSklep Medyczny Tomaszów Maz.
Reklama
Ostatnie komentarze
Autor komentarza: UjazdTreść komentarza: Masz rację;)jeszcze niech zaproszą tuleje i kurdej szatan męczenniczke:)i może Pawlaka ;)Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:48Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: MarioTreść komentarza: Oduczycie się używania w negatywnym odniesieniu słowa "rajd"?Data dodania komentarza: 09.08.2022, 21:10Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Ambroży sam przełożyTreść komentarza: Implant w mozgu? Chyba implant mozgu i sie przeszczep nie przyjął 😅😅Data dodania komentarza: 09.08.2022, 19:42Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: Psikusa bez sTreść komentarza: Policja stoi w krzakach i czeka żeby wlepić łatwy mandat a nie bedzie uganiała się za jakimś zj**emData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:49Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,Autor komentarza: woodyTreść komentarza: tomaszow to stan umyslu jak sie czyta komentazeData dodania komentarza: 09.08.2022, 18:27Źródło komentarza: Kolejny przystanek Tour de Konstytucja w Tomaszowie MazowieckimAutor komentarza: PATOLATreść komentarza: Na co czeka policja? Aż się wydarzy tragedia? Widac że idiota jest w stanie spowodować wypadek i zagraża otoczeniu powinien do końca życia siedzieć w kaftanie.Data dodania komentarza: 09.08.2022, 17:07Źródło komentarza: Rowerzysta w implantem w mózgu? Niewiarygodny rajd ulicami miasta,
Reklama
Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar! W sierpniu sieć kin Helios przygotowała dla swoich widzów kolejną porcję filmowych emocji i spotkań z największymi gwiazdami na dużym ekranie! Już najbliższy weekend może upłynąć pod znakiem niekończącej się akcji z dużą dawką humoru, bez względu na których aktorów i które historie widzowie postawią! Wszystkie z prezentowanych produkcji, zarówno te dla młodszych czy starszych kinomanów, mają wspólny mianownik: świetną zabawę oraz fantastyczny humor. Pierwsza premiera nadchodzącego weekendu to zabawna, a zarazem życiowa historia pewnej patchworkowej rodziny. Pełna humoru i wzruszeń komedia „Każdy wie lepiej” opowiada o parze zakochanych, którzy stają się celem intrygi najbliższych. Główni bohaterowie filmu, Ania i Grzesiek, próbują stworzyć nową rodzinę z połączenia dwóch odmiennych światów. Jej dzieci, jego dzieci – klasyczny patchwork – trzeba zawierać kompromisy, uważać żeby nikogo nie urazić… To fascynująca układanka, ale straszliwie trudna! Dla wielu par byłby to wspaniały początek etapu „zżyli długo i szczęśliwie”, ale nie dla tej dwójki. Ich związek zostaje wystawiony na próbę, gdy zaczynają się do niego wtrącać ich rodzice oraz byli partnerzy. Dwie rodziny wiele rożni, ale mają wspólny cel – rozbić związek Ani i Grzesika. Czy nowa relacja ma szansę przetrwać najazd swoich rodzin? Widzowie przekonają się już w najbliższy piątek. Kolejna z nowości to „Lena i Śnieżek” - familijne kino przygodowe i naprawdę piękna historia… Wszystko zaczyna się od pary złodziejaszków kradnących białe lwiątko na zlecenie bogatego kolekcjonera zwierząt. Nic nie idzie jednak zgodnie z planem i maluch ucieka. Przypadkiem znajduje go właśnie Lena – nieśmiała nastolatka, która dopiero co przeprowadziła się do nowego miasta. Zwierzak, któremu nadaje imię Śnieżek, szybko staje się jej najlepszym przyjacielem. Dziewczyna boi się jednak, że lwiątko może jej zostać odebrane i dlatego postanawia ukrywać je przed tatą i resztą świata. Kiedy zdradza swój sekret niewłaściwej osobie, zaczynają się kłopoty, a na trop Śnieżka ponownie wpadają złodzieje. Czy Lena zdoła ochronić przyjaciela przed grożącym mu niebezpieczeństwem? Mały lew – wielka przyjaźń – to trzeba zobaczyć w kinie! Na ten film czekały miliony widzów! Kolejna nowość – „Bullet Train” - to szalona, nieustająca jazda przez współczesną Japonię w towarzystwie Brada Pitta. Wciela się on w tej produkcji w rolę pechowego zabójcy o imieniu "Ladybug", który po zbyt wielu nieudanych próbach chciałby spokojnie wykonywać swoją pracę. Los jednak ma inne plany, ponieważ jego najnowsza misja stoi na kursie kolizyjnym ze śmiertelnie niebezpiecznymi przeciwnikami z całego świata. Wszyscy mają powiązane, ale sprzeczne cele – w najszybszym pociągu świata... a Ladybug musi wymyślić, jak z niego wysiąść. Producentem jest spec od hollywoodzkich filmów akcji - sam Antoine Fuqua, a reżyserem David Leitch, który ma na koncie „Johna Wicka”, „Szybkich i Wściekłych” czy „Deadpoola 2”. Zapowiada się niezła jazda!  Na ekranach kin Helios wciąż szaleją zwierzaki z super mocami pod przywództwem psa Krypto, którego właścicielem jest sam Superman. „DC Liga Super-Pets” to pełna humoru i żartów sytuacyjnych animacja, w której pupile ratują herosów z Ligi Sprawiedliwości! Tego świat jeszcze nie widział żeby obrońców świata takich jak Superman, Batman czy Wonder Woman uprowadziła złowieszcza Świnka Morska?!  Jeżeli komuś umknęły filmowe hity lata to nic straconego, bo na ekranach sieci kin Helios wciąż można spotkać „Minionki: Wejście Gru”, Toma Cruise’a w „Top Gun: Maverick” czy Boga Piorunów w kolejnej części brawurowej serii „Thor: Miłość i Grom W poniedziałek, 8 sierpnia Kino Konesera zaprosi widzów na film „Księgarnia w Paryżu” - życie Vincenzo kręci się wokół miłości do książek oraz dotkniętej niepełnosprawnością córki Albertyny. Mężczyzna jest zgorzkniały, melancholijny i uważa, że już nic dobrego w życiu go nie spotka. Pewnego dnia do jego księgarni wpada Yolande. To żywiołowa, ekscentryczna, zabawna i piękna kobieta. Oczarowany jej życiową energią Vincenzo znów zaczyna odczuwać emocje, o których istnieniu już dawno zapomniał, odkrywając na nowo uroki życia. 11 sierpnia cykl Kultura Dostępna zaprezentuje natomiast film „Piosenki o miłości”. To opowieść o walce o niezależność i dochodzeniu do własnego głosu. Ten film to mocny, nowy głos polskiego kina, jak najlepszy indie-popowy kawałek uderzający w najczulsze struny – tam gdzie miłość spotyka się z kalkulacją, a pasja z karierą. Ona jest skromną dziewczyną, on pochodzi z zamożnej rodziny. Ona śpiewa o tym, co jej w duszy gra, on marzy o wydaniu płyty, którą utarłby nosa sławnemu ojcu-aktorowi. Czy dwa tak różne brzmienia mogą się zestroić? Ile razy w życiu możliwy jest bis? Tego spotkania absolutnie nie można przegapić! Po szczegółowe informacje dotyczące sierpniowego repertuaru warto zajrzeć na stronę www.helios.pl oraz do nowej, mobilnej aplikacji Heliosa. Wcześniejszy zakup biletu to nie tylko gwarancja zajęcia ulubionego miejsca w kinowej sali, ale także korzystniejsza cena.   Data rozpoczęcia wydarzenia: 05.08.2022 Helios prezentuje pełen akcji letni repertuar!
Reklama
Reklama
a